Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-02, 12:12   #1
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754

Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy


Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 15:34   #2
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja np jestem człowiekiem, który się interesuje, jest w miarę na bieżąco ale kompletnie nie odpowiada mi żadna istniejąca partia. Nie uznaję wyboru mniejszego zła (dla mnie to wciąż głos na ludzi, których nie chcę i nie wybieram). Tak więc nadal obserwuje i gdy pojawi się coś / ktoś przemawiający do mojego rozumu to bez wahania zagłosuję

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 13:30   #3
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ja np jestem człowiekiem, który się interesuje, jest w miarę na bieżąco ale kompletnie nie odpowiada mi żadna istniejąca partia. Nie uznaję wyboru mniejszego zła (dla mnie to wciąż głos na ludzi, których nie chcę i nie wybieram). Tak więc nadal obserwuje i gdy pojawi się coś / ktoś przemawiający do mojego rozumu to bez wahania zagłosuję

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Przekrój partyjny i mnogość partii jest w Polsce dużo większy niż w wielu krajach. Nie rozumiem argumentu. Głosujesz na konkretne nazwisko, a nie na partię.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 15:07   #4
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Ja odkąd jestem pełnoletnia ZAWSZE uczestniczę w wyborach. Uważam, że to jest mój obowiązek jako obywatela tego kraju. Niestety ostatnimi czasy nie wygrywają "moi".
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 16:14   #5
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Do tej pory byłam na każdych wyborach, ale ostatnio jestem już zmęczona wszystkimi ugrupowaniami w Polsce. Ilość bezmyślności, agresji, ignorancji i arogancji z każdej strony jest tak wielka, że pierwszy raz zastanawiam się, czy nie pójść i nie oddać za rok głosu nieważnego (mówię o wyborach parlamentarnych - w samorządowych łatwiej będzie znaleźć kogoś godnego zaufania).

Ewentualnie zagłosuję po prostu na mniejsze zło, ale z dużym poczuciem niesmaku.
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 16:34   #6
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ja np jestem człowiekiem, który się interesuje, jest w miarę na bieżąco ale kompletnie nie odpowiada mi żadna istniejąca partia. Nie uznaję wyboru mniejszego zła (dla mnie to wciąż głos na ludzi, których nie chcę i nie wybieram). Tak więc nadal obserwuje i gdy pojawi się coś / ktoś przemawiający do mojego rozumu to bez wahania zagłosuję

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Spoko, tylko że powstrzymując się od zagłosowania na "mniejsze zło" tak naprawdę oddajesz głos na PIS.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 17:12   #7
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Spoko, tylko że powstrzymując się od zagłosowania na "mniejsze zło" tak naprawdę oddajesz głos na PIS.
Dokładnie. Nie głosując i tak głosujemy. Niestety.

To nie ma tak, że ja się z tego wyłączę i mnie nie dotyczy, moje zachowanie nie ma wpływu na wyniki. No czego nie zrobię - ma.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-03, 17:16   #8
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
Do tej pory byłam na każdych wyborach, ale ostatnio jestem już zmęczona wszystkimi ugrupowaniami w Polsce. Ilość bezmyślności, agresji, ignorancji i arogancji z każdej strony jest tak wielka, że pierwszy raz zastanawiam się, czy nie pójść i nie oddać za rok głosu nieważnego (mówię o wyborach parlamentarnych - w samorządowych łatwiej będzie znaleźć kogoś godnego zaufania).

Ewentualnie zagłosuję po prostu na mniejsze zło, ale z dużym poczuciem niesmaku.
Też byłam na każdych i też mnie każda partia wkurza. Jeszcze nie znalazłam w pełni "swojej" tzn niby znalazłam ale zaczęła tyle odwalać że wstyd. Teraz pewnie po prostu będę głosować przeciwko pis na partie, która ma największe szanse.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Spoko, tylko że powstrzymując się od zagłosowania na "mniejsze zło" tak naprawdę oddajesz głos na PIS.
Ehem niestety

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 17:55   #9
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez LanaFlo20 Pokaż wiadomość
Ewentualnie zagłosuję po prostu na mniejsze zło, ale z dużym poczuciem niesmaku.
Też tak myślałam dotąd, tj. przed nastaniem tych pisowskich bandytów po raz drugi - że głosuję na mniejsze zło. Aż przyszli oni - czyste zło.

Te najbliższe wybory (o ile do nich w ogóle ww. bandyterka dopuści) będą to drugie najważniejsze wybory po 1990 r.

Inaczej - polexit i dalsze łamanie praw człowieka (przypominam, że prawo antyaborcyjne mamy obecnie surowsze niż Islamska Republika Iranu), nagonki na mniejszości, indoktrynacja (zamiast edukacji) pod wodzą Czarnka, dalsze pasienie sługusów władzy pod przewodem Kurskiego, Karnowskich czy innego Gmyzo-Ziemkiewicza, do tego panowie spod brunatnej flagi o twarzy Bąkiewicza plus dalsze rozwalanie i upolitycznianie sądów i prokuratury itd. itp. Nie mówiąc już o szabrowaniu publicznej kasy na skalę dotąd niespotykaną.

Jak dla mnie - w takiej sytuacji - nie ma mowy o głosowniu na 'mniejsze zło', to jest już dosłownie ratowanie tego nieszczęsnego kraju przed kolejnym upadkiem jakich w historii mamy wiele.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2022-09-04 o 08:26
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 18:02   #10
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Ja polityką interesuję się na tyle że wiem, że obecne rządy są wszystkim tym, czego nie akceptuję i jestem temu przeciwna. Niestety nie śledzę na bieżąco sceny politycznej.
Czy istnieje może jakaś porównywarka ugrupowań politycznych? Albo pojedynczych kandydatów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 18:57   #11
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-03, 19:36   #12
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 20:22   #13
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Latarnik wyborczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 20:27   #14
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 20:41   #15
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Głos nieważny tak samo jak nie zagłosowanie to w istocie głos na partię która ma większość bo jego siła rozprowadza się proporcjonalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 22:33   #16
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Obawiam się, że osoby nieinteresujące się zupełnie polityką również mogą nie zajrzeć na ten wątek z oczywistych względów.

W gronie osób, które znam i które mają takie zdanie znakomita większość po prostu nie odczuwa bezpośredniego wpływu polityki na swoje życie (płacenie podatków chociażby za towar w sklepie to temat zbyt abstrakcyjny, podobnie służba zdrowia/szkolnictwo są za duże, żeby taka osoba odczuła tu jakąkolwiek sprawczość). Zresztą przestaję im się powoli dziwić, bo ja się mniej więcej orientuję i co z tego mam? I tak a) nie mam kompletnie na kogo zagłosować b) wystarczy przekupić emerytów paroma stówkami i cyk, murowane 30% głosów. Więc póki co, jedyne co przychodzi z interesowania się, to nieustająca frustracja.
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 22:46   #17
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Ale po co iść na wybory tylko po to, żeby oddać nieważny głos?
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 02:39   #18
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89337670]Też tak myślałam dotąd, tj. przed nastaniem tych pisowskich bandytów po raz drugi - że głosuję na mniejsze zło. Aż przyszli oni - czyste zło.

Te najbliższe wybory (o ile do nich w ogóle ww. bandyterka dopuści) będą to drugie najważniejsze wybory po 1990 r.

Inaczej - polexit i dalsze łamanie praw człowieka (przypominam, że prawo antyaborcyjne mamy obecnie surowsze niż Islamska Republika Iranu), nagonki na mniejszości, indoktrynacja (zamiast edukacji) pod wodzą Czarnka, dalsze pasienie sługusłów władzy pod przewodem Kurskiego, Karnowskich czy innego Ziemkiewicza, do tego panowie spod brunatnej flagi o twarzy Bąkiewicza plus dalsze rozwalanie i upolitycznianie sądów i prokuratury itd. itp. Nie mówiąc już o szabrowaniu publicznej kasy na skalę dotąd niespotykaną.

Jak dla mnie - w takiej sytuacji - nie ma mowy o głosowniu na 'mniejsze zło', to jest już dosłownie ratowanie tego nieszczęsnego kraju przed kolejnym upadkiem jakich w historii mamy wiele.[/QUOTE]


Niestety, te wybory to już będzie ratowanie Titanica na prostym kursie do zderzenia z górą lodową. Walka o przetrwanie tego państwa i resztek demokracji. Inaczej naprawde będzie tutaj kompletna republika bananowa, a raczej kartoflana. Natomiast temu, kto zdoła posprzątać po pisorach należy się Nobel.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 10:54   #19
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

[1=d1f8ef2008dea6bb47d7416 400721be959008b42_63b3700 256c75;89337960]Ale po co iść na wybory tylko po to, żeby oddać nieważny głos?[/QUOTE]Mnie koleżanka tłumaczyła, że to w ramach protestu, żeby pokazać jak bardzo się nie akceptuje polityki w tym kraju. Nie pytaj mnie o logikę takiego zachowania, bo ja jej nie widzę. Megalomania chyba tylko.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-04, 11:28   #20
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Niestety, te wybory to już będzie ratowanie Titanica na prostym kursie do zderzenia z górą lodową. Walka o przetrwanie tego państwa i resztek demokracji. Inaczej naprawde będzie tutaj kompletna republika bananowa, a raczej kartoflana. Natomiast temu, kto zdoła posprzątać po pisorach należy się Nobel.
Mnie się wydaje, że już nikt nie rwie się do sprzątania tego dlatego mamy opozycję jaką mamy. Ja uważam, że oni powinni wygrać kolejne wybory aby upadek państwa przypadł na ich panowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 12:53   #21
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To partia decyduje a nie konkretny żuczek w tej partii

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 13:11   #22
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

[QU

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

[/COLOR]To partia decyduje a nie konkretny żuczek w tej partii

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

To tak jak z Twoim głosowaniem na Dudę. To partia decyduje a nie on.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 14:16   #23
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Spoko, tylko że powstrzymując się od zagłosowania na "mniejsze zło" tak naprawdę oddajesz głos na PIS.
Ale z drugiej strony. Masz w Polsce dwie partie które tak naprawdę wymieniają się władzą. Nie oszukujemy się jeśli ktoś jest w stanie wygrac z PiS to jest to PO. PO w Polsce rządzilo i przegralo bo Polacy mieli dość i wybrali PiS bo wydawało im się mniejszym złem niż PO. Zapominając jak wyglądała ich pierwsza kadencja. Teraz po 8 latach zapomnieli jak bardzo PO im zaszło za skórę i wydają im się mniejszym złem niż Pis.

Przechodządz do sedna. Nie jestem ani za PiS (mega ich nie trawie) ani też nie uważam żeby PO była jakaś dobra opcją i nie jestem ich zwolennikiem. Jednak zarówno PiS jak i PO budują swój kapitał polityczny na straszeniu przeciwnikiem co skutkuje tym że Polacy nie głosują ani na Pis ani na PO. Polacy głosują przeciw PiS albo przeciw PO. Głosowanie na inne małe partie to tak naprawdę marnowania głosu bo finalnie ta mała partia nie odniesie sukcesu a zmarnuje się tylko głos "przeciw". A jak się nie głosuje na inne partie to jak one mają się przebić do "dużej" polityki? Jak ma się coś zmieć skoro ciągle jest wybór jak między dżuma a cholera?

Jak upadnie PiS to upadnie i PO. Jak upadnie PO to upadnie i PiS bo po prostu nie będa mieli kim wyborców straszyć. Obie te partie tak naprawdę nie mogą bez siebie istnieć bo obie robią to samo. Po prostu starsza wyborców rywalem. I w taki oto sposób będziemy bujać się z nimi na wieki a przynajmniej do momentu aż nie pojawi się osoba która będzie ta trzecią w duecie Kaczyński -Tusk

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 14:38   #24
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
[QU



---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------



[/COLOR]To partia decyduje a nie konkretny żuczek w tej partii



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


To tak jak z Twoim głosowaniem na Dudę. To partia decyduje a nie on.[/QUOTE]Dlatego mówię że raz popełniłam ten błąd i wybrałam wg zasady mniejszego zła

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ale z drugiej strony. Masz w Polsce dwie partie które tak naprawdę wymieniają się władzą. Nie oszukujemy się jeśli ktoś jest w stanie wygrac z PiS to jest to PO. PO w Polsce rządzilo i przegralo bo Polacy mieli dość i wybrali PiS bo wydawało im się mniejszym złem niż PO. Zapominając jak wyglądała ich pierwsza kadencja. Teraz po 8 latach zapomnieli jak bardzo PO im zaszło za skórę i wydają im się mniejszym złem niż Pis.

Przechodządz do sedna. Nie jestem ani za PiS (mega ich nie trawie) ani też nie uważam żeby PO była jakaś dobra opcją i nie jestem ich zwolennikiem. Jednak zarówno PiS jak i PO budują swój kapitał polityczny na straszeniu przeciwnikiem co skutkuje tym że Polacy nie głosują ani na Pis ani na PO. Polacy głosują przeciw PiS albo przeciw PO. Głosowanie na inne małe partie to tak naprawdę marnowania głosu bo finalnie ta mała partia nie odniesie sukcesu a zmarnuje się tylko głos "przeciw". A jak się nie głosuje na inne partie to jak one mają się przebić do "dużej" polityki? Jak ma się coś zmieć skoro ciągle jest wybór jak między dżuma a cholera?

Jak upadnie PiS to upadnie i PO. Jak upadnie PO to upadnie i PiS bo po prostu nie będa mieli kim wyborców straszyć. Obie te partie tak naprawdę nie mogą bez siebie istnieć bo obie robią to samo. Po prostu starsza wyborców rywalem. I w taki oto sposób będziemy bujać się z nimi na wieki a przynajmniej do momentu aż nie pojawi się osoba która będzie ta trzecią w duecie Kaczyński -Tusk

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Brawo. Dokładnie mam takie samo zdanie. Młodzi ludzie (+/- 20 latkowie) nie pamiętają jak wyglądała polityka PO bo byli wtedy dziećmi. Ja pamiętam i dla mnie to był taki sam shit. Więc nie, nie przyłożę do tego już swojego głosu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 15:18   #25
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Brawo. Dokładnie mam takie samo zdanie. Młodzi ludzie (+/- 20 latkowie) nie pamiętają jak wyglądała polityka PO bo byli wtedy dziećmi. Ja pamiętam i dla mnie to był taki sam shit. Więc nie, nie przyłożę do tego już swojego głosu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Też robili zamachy na wszystkie możliwe wolności człowieka? Sądownictwo, wyrażanie poglądów, upolitycznione media, zakaz aborcji tak egzekwowany, że bali się go lekarze i nie ratowali kobiet?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 15:29   #26
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Brawo. Dokładnie mam takie samo zdanie. Młodzi ludzie (+/- 20 latkowie) nie pamiętają jak wyglądała polityka PO bo byli wtedy dziećmi. Ja pamiętam i dla mnie to był taki sam shit. Więc nie, nie przyłożę do tego już swojego głosu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Trzeba jednak przyznać, że rządzili w dużo gorszych czasach, nie w czasie hossy, dodatkowo byli w stanie podejmować niepopularne, choć dobre dla państwa decyzje. No i ich afery ogłaszane przez PiS to pikuś z obecnymi, które są dość szybko wyciszane.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 15:54   #27
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
To tak jak z Twoim głosowaniem na Dudę. To partia decyduje a nie on.
Dlatego mówię że raz popełniłam ten błąd i wybrałam wg zasady mniejszego zła

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Brawo. Dokładnie mam takie samo zdanie. Młodzi ludzie (+/- 20 latkowie) nie pamiętają jak wyglądała polityka PO bo byli wtedy dziećmi. Ja pamiętam i dla mnie to był taki sam shit. Więc nie, nie przyłożę do tego już swojego głosu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja też pamiętam dobrze jak wyglądała polityka PO bo nie byłam wtedy dzieckiem. I nie pamiętam, żeby PO rozwalało podstawy demokracji poprzez unicestwienie trójpodziału władzy. Nie pamiętam, żeby rozwalali sądownictwo, trybunał konstytucyjny, robili zamachy na wolne media i na podstawowe prawa człowieka (prawo aborcyjne jedno z najbardziej restrykcyjnych na świecie), nie pamiętam takiej propagandy w TVP jaka sączy się teraz. Nie pamiętam żeby w każdych wiadomościach powtarzali co najmniej kilka razy że to "wina Kaczyńskiego".
Tzw. afery w wykonaniu PO to był tylko ułamek afer w wykonaniu PIS, tu w ogóle nie ma co porównywać. Polecam wpisać w wyszukiwarkę 'afery za PO' i 'afery za PIS'. i porównać sobie. Nie pamiętam też za PO tak dalece posuniętego i bezczelnego nepotyzmu, jaki mamy w wykonaniu PIS. O chorym rozdawnictwie zadłużającym kraj nie wspominając.

Owszem, zgadzam się, że głosowanie za PO to wybór mniejszego zła, ale co nam pozostało, skoro na razie nie ma innej, lepszej alternatywy?

Wstrzymywanie się od głosu i pozwalanie na aktualne większe zło to prosta droga do upadku tego kraju w niedługiej przyszłości. Nie wiem jak można tego nie dostrzegać, nie rozumiem jak młode i inteligentne osoby mogą uważać, że lepszym wyborem jest nie pójść do wyborów i pozostawić kraj na dalsze lata w rękach szaleńców
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 16:05   #28
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Też robili zamachy na wszystkie możliwe wolności człowieka? Sądownictwo, wyrażanie poglądów, upolitycznione media, zakaz aborcji tak egzekwowany, że bali się go lekarze i nie ratowali kobiet?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wtedy media miały tylko jedna stronę- PO version Dla mnie serio mała różnica. Aktualnie TVP i TVN to dla mnie ten sam poziom chłamu. Jedni podniecają się zwykłym ziutkiem, a drudzy warszawską inteligencją Słabe, słabe żal żal. W kwestii poglądów - nie każdy jest fanem aborcji (tak, można nie popierać aborcji nie popierając też PISu). Więc te wszystkie argumenty którymi zakrzykuje nas opozycja jest dla mnie na ten moment omijaniem clue - IDZIE OGROMNY KRYZYS GOSPODARCZY I EKONOMICZNY NA ŚWIECIE. Ja nie wiem co Donald chce z tym zrobić. Czy Wy wiecie? Czy jest jakiś plan opozycji? A może nie ma nic, prócz tego co wspomniała wcześniej Lumimi czyli straszenie PISem? Nie, dzięki Nadal to do mnie nie przemawia. Następny proszę


Aaa i pisałam z tego dziennikarstwa "obiektywnego" w 2011 magisterkę. Mój promotor się tylko cicho zaśmiał

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lasagna_ze_szpinakiem
Czas edycji: 2022-09-04 o 16:07
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 16:14   #29
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Wtedy media miały tylko jedna stronę- PO version Dla mnie serio mała różnica. Aktualnie TVP i TVN to dla mnie ten sam poziom chłamu. Jedni podniecają się zwykłym ziutkiem, a drudzy warszawską inteligencją Słabe, słabe żal żal. W kwestii poglądów - nie każdy jest fanem aborcji (tak, można nie popierać aborcji nie popierając też PISu). Więc te wszystkie argumenty którymi zakrzykuje nas opozycja jest dla mnie na ten moment omijaniem clue - IDZIE OGROMNY KRYZYS GOSPODARCZY I EKONOMICZNY NA ŚWIECIE. Ja nie wiem co Donald chce z tym zrobić. Czy Wy wiecie? Czy jest jakiś plan opozycji? A może nie ma nic, prócz tego co wspomniała wcześniej Lumimi czyli straszenie PISem? Nie, dzięki Nadal to do mnie nie przemawia. Następny proszę


Aaa i pisałam z tego dziennikarstwa "obiektywnego" w 2011 magisterkę. Mój promotor się tylko cicho zaśmiał

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie popierasz aborcji? To jej sobie nie rób. A innym pozwól decydować za siebie.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 16:20   #30
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie idę na wybory, polityka mnie nie dotyczy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:05
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-22 11:29:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.