Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło. ZBIORCZY! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-17, 13:34   #31
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: buzia jak słońce świecące:P

dzieki Laski za szybką odpowiedz Poszukam sobie w KW
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-17, 14:06   #32
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: buzia jak słońce świecące:P

Zainteresuj się też maseczkami z glinki np. Argiletz , ślicznie wygładzają i matują skórę.
Nadmierne przetłuszczanie skóry może być spowodowane hormonami , zmianą kosmetyków , lub jest to reakcja na temperaturę otoczenia.Do odświerzania skóry polecam stosowanie wody termalnej lub może to być Twój ulubiony tonik (przelany do buteleczki z atomizerem).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 19:47   #33
Małgosia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 92
baaaaardzo świecąca buzia!!!!!

Mam bardzo , ale to naprawdę bardzo świecącą buzię, przy tym pory są bardzo rozszerzone i bardzo źle to wygląda!!Próbowałam już wielu kosmetyków, ale nie dają zbyt wielu rezultatów!!! czy ktoś ma takie problemy jak ja ?? a może ktoś miał i nie wiem jak ale sobie poradził??
Proszę pomóżcie! bo nie mam już pomysłów co robić!!!
Małgosia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 20:43   #34
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: baaaaardzo świecąca buzia!!!!!

może dokładnie opisz, jak wygląda twoja codzienna pielęgnacja skóry, jakich kosmetyków używasz.
Być moze popełniasz jakiś błąd, który dzięki temu łatwo będzie wyeliminować.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 21:05   #35
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: baaaaardzo świecąca buzia!!!!!

Przede wszystkim unikaj kosmetyków, które zbyt mocno ściągają buzię np. na bazie alkoholu, bo mogą przesuszać cerę, a to zwieksza wydzielanie sebum.
W dzień możesz matowić buzię np.kremem Garniera z serii czysta skóra lub innym matującym (poczytaj sobie na KW), na noc jednak nie używaj już matujących kremików,bo po co??Lepiej użyć jakiegos nawilżającego lub odżywczego dopasowanego odpowiednio do rodzaju twojej cery.
Dobre sa też maseczki z glinką, pochłaniają nadmiar sebum i zwężają pory.
Możliwe też, że jest to wina hormonów dlatego też może byłoby dobrze zbadac sobie ich poziom.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 21:20   #36
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: baaaaardzo świecąca buzia!!!!!

Justy ma rację - opisz dokładniej swoją cerę i pielęgnację ,jakie kosmetyki używasz.Spróbujemy coś poradzić - i przejrzyj wcześniejsze posty - o tłustej cerze było już wiele wątków , wiele rad,jest też artykuł w Kosmetycznym ABC.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 21:22   #37
Małgosia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 92
Re: baaaaardzo świecąca buzia!!!!!

Nie używam kosmetyków na bazie alkoholu, ale tylko lekko ściągających: do mycia żelu oczyszczajacego Garniera, 2xw tygodniu robię sobie maseczkę z glinką ściągającą pory z Avonu, na co dzień stosuję tonik i krem z serii na rozszerzone pory Neutrogeny.
Czy robię coś źle? Na co dzień używam też podkładu i pudru w kamieniu Maibelline? Może znacie jakieś lepiej matujące kosmetyki!!??
Małgosia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-29, 11:37   #38
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: baaaaardzo świecąca buzia!!!!!

Możesz spróbować emulsji matującej [Mati Zone T z serii Bio Specific Regulation od Yves Rocher, Sheer Matteness od Clinique]. To się nakłada tylko tam, gdzie się świecisz, na krem i oszczędnie. Ma ŧę zaletę, że autentycznie matuje na kilka godzin (w zależności od temperatury i trybu spędzania czasu). Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 15:57   #39
Arek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 5
GG do Arek
krem regulujący pracę gruczołów łojowych

Jeśli ktoś zna jakiś dobry i za przystępną cenę krem regulujący pracę gruczołów łojowych, to proszę o podanie jego nazwy. Mam cerę tłustą i przeczytałem, że na noc dobrze jest coś takiego używać.
Za pomoc z góry dziękuję.
Arek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 06:26   #40
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: krem regulujący pracę gruczołów łojowych

Cześć Proponuję poczytać Kosmetyk Wszech Czasów. Tam dowiesz się wszystkiego. Jest tego tak dużo, że można wybierać godzinami. Znajdziesz tam też oceny Dziewczyn z wizazu.
A tu jest link: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/index.php?tsid=1

Wybierz którąś z kategorii TWARZ-KREMY (na noc, na dzień albo przeciwtrądzikowe, itd)
Pozdrawiam!
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 12:32   #41
manciar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 2
problem ze świecącą cerą

Cześć!!! Chciałabym prosic o radę. A mianowicie chodzi o kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Mam cerę mieszaną (przynajmniej tak myślę!!!) gdyż po nałożeniu kremu przez około 1-2 godzin jest ok ale po paru godzinach moja twarz cała sie świeci, nawet jezeli mam nałozony makijaż. I świeci się szczególnie na czole, brodzie i nosie. Mam również problem z wypryskami, które pojawiają sie coraz cześciej (nie tylko przed okresem). Chodź nie jest to wielki tradzik (mam 25 lat) to slady po nim strasznie długo pozostają na mojej twarzy. Chciałabym prosić o radę jakich kosmetyków używać??? I mam jeszcze jedno pytanie: Co to właściwie są pory??
Dzięki cześć
manciar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-06, 17:15   #42
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: problem ze świecącą cerą

Też mam mieszaną, świecącą sie cerę, z tym że jakieś krosty czy pryszcze pojawiają mi sie bardzo rzadko. Wielkiego doświadczenia w wyborze kosmetyków do takiej cery jeszcze nie mam, gdyż do niedawna miałam suchą cerą, ale jak na razie dobrze mi służy ten puder matujący z Vipery: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4756
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 21:46   #43
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: problem ze świecącą cerą

Monika
Przy takiej skórze należy stosować kremy matujące np. Garnier "Czysta skóra", L`oreal "Pure Zone";
lub podkłady matujące np. Matis, Maybelline "Fresh matt", Lumene. Dodatkowo możesz w ciągu dnia używać pudru sypkiego żeby buźka się nie świeciła.
Tylko nie używaj za dużo preparatów matujących żebyś za bardzo nie przesuszyła sobie skóry!!

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-07, 06:38   #44
manciar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 2
Re: problem ze świecącą cerą

Dzięki za odpowiedzi!!!
Czy w zwiąku z tym mogę stosować całą linię kosmetyków do cery mieszanej tzn. żelu, toniku i kremu i czy to właśnie nie wysuszy za mocno skóry. I czy dobrze jest stosować inny krem na noc i na dzień bo na razie stosuję ten sam?
Pozdrawiam
pa pa
manciar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-07, 10:09   #45
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: problem ze świecącą cerą

Cześc Monika.
Na Twoim miejscu uważałabym żeby nie przesadzić z używaniem całej lini tych kosmetyków gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz przesuszyć cere. Jeśli się na coś zdecydujesz to np. na żel myjący, a tonik już użyj nawilżający, ale dobrany odpowiednio do twojej cery (polecam tonik z serii "Czysta Cera" firmy Dax Cosmetics taki niebieski).
Jeśli użyjesz kremu matującego to najlepiej będzie jak podkład bedzie nawilżający, ale lekki nie zatykający porów i na odwrót, jak podkład matujący to pod podkład zastosuj lekki krem nawilżający, dodatkowo omieć buzię pudrem sypkim(np. Vipery), a przy sobie noś puder w kamieniu do niezbędnych porpawek w ciągu dnia, dobrze jest też mieć przy sobie chusteczki lub absorbentki, które możesz przycisnąć do miejsc, które zaczęły się świecić.
Pozdrawiam serdecznie
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 13:45   #46
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: problem ze świecącą cerą

możesz wypróbować krem Biodermine no i kwasy

a pory to ujścia gruczołów łojowych
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 16:44   #47
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
błyszczę sie

Co zrobić by delikatnie poprawić makijaż w pracy. Mam cerę mieszaną i często odczuwam na twarzy nadmierną powłokę z tłuszczu. fuuuu. czego mogę używać - oprócz bibułek matujących - by tak sie niedziało. Pomóżcie!!!
Czekam na wasze propozycję
Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 17:25   #48
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: błyszczę sie

może to? :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1086
sama się do tego sztyftu przymierzam, recenzje ma zachęcające.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-15, 12:59   #49
louve1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 1
Re: błyszczę sie

Polecam krem L'oreal "Pure Zone". Tesz miałam ten problem i powiem że ten krem działa... w zasadzie pod koniec dnia dopiero zaczyna się świecić, ale nie zabardzo - jedno przetarcie bibułkami matującymi zupełnie wystarcza
louve1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-15, 21:11   #50
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
pure zone??

kupilaby tez sobie ten kremik ale podobno zawiera kwasy-czy to prawda??
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 08:58   #51
A-nett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 26
Świecaca buźka

Witam ciepło i wiossennie, Wszystkich Czytajacych , z pania Kosmetyczka na czele
Problem moj pewnie dosc typowy- cera tłusta, z tym, ze jesli mozna powiedziec, ze zrobiłam niemal wszystko, by go zniweowac, to własnie to mowie. Poczawszy od diety (zapomniałam juz jak sakuja słodycze, przyprawy, od 6 lat nie jadłam niczego smazonego), skore pielegnuje tak, jak zaleca sie w takiej odmianie cery- nie uzywam mydła, a jedynie specjalnej kostki do mycia cery tłustej, nastepnie stosuje matujacy krem- makijaz: lekki, matujacy podkład+sypki puder, do tego , codziennie wieczorem dokładnie oczyszczam skóre, tonizuje (oczywiscie matujacym tonikiem ), stosuje glinke zielona(codziennie), a 2 razy w tygodniu dodatkowo maseczke z min. morza martwego.
I...? Pomimo tych zabiegow, i czase naprawde znacznych poswieceń (Wyobrazcie sobie 6 lat bez schabowego, mielonego, hamurgera, hot-doga, sajgonek, etc...etc..), moja twarz nadal sie swieci... a makijaz wyglada nieswiezo juz po 1-2 godzinie.... Pomozcie mi.... bardzo prosze...
A-nett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 10:19   #52
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Świecaca buźka

wg. mnie nie powinnaś używać tak często glinki,(kiedyś czytałam na forum wypowiedź, że może to wzmóc przetłuszczanie skóry,
po za tym używaj kremu nawilżającego nie matującego, gdyż krem mat+podkłąd mat może wysuszyć skórę a to już może wywołać nadmierne przetłuszczanie.

Ja bym postawiła na nawilżanie i oczyszczanie 2 x w tygodniu.

Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 12:57   #53
Grlouie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
Błyszczący nosek:(

Czy może mi ktos poradzić coś na mój błyszczący nos? Mam cere mieszaną ale błyszczy mi się tylko nos. Usilnie poszujuje jakiegos matującego kremu (nie jakis fluidów czy pudrów), który zakończyłby raz na zawsze moje problemy a przy tym nie wysuszyłby (a raczej nawilżył) suche policzki. Proszę Was o POMOC!
Grlouie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 13:11   #54
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Błyszczący nosek:(

Używam kremu Leczniczego Biodermine. świetnie matuje lekko nawilża (akurat tyle ile mi jest potrzebne) i likwiduje wypryski, reguluje wydzielanie sebum.... barrrdzo milusi... Jest na KW.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 15:54   #55
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: Błyszczący nosek:(

Kamilanet- BioDerma, czy Biodermine? Bo na KW znalazłam tylko BioDerma- krem matująco-tonujacy. Czy to ten? Jak nie, to może mogłabyś podać linka do tego, o którym piszesz?
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 16:06   #56
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Błyszczący nosek:(

oto link
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5327
ja zużywam już drugą tubkę....
Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 20:34   #57
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
nie chce sie świecić i błyszczeć ! :((

pomozcie mi prosze o rade, potrzebuje kosmetykow ktore pozwola mi utrzymac matowy wyglad twarzy, poleccie mi jakies dobre bezalkoholowe toniki, bibułki matujace, kremy matujące(tak do 30zł) , mam cere mieszana, ale wysuszoną po stosowaniu lekow przeciwtrądzikowych
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-16, 08:21   #58
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: nie chce sie świecić i błyszczeć ! :((

Napisałaś, że masz twarzyczkę bardzo6 wysuszoną po stosowaniu leków przeciwtrądzikowych. Więc może tak zamiast ją jeszcze dodatkowo wysuszać (a ona będzie się broniła i bardziej świeciła) zacząć ją nawilżać. Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-16, 08:53   #59
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: nie chce sie świecić i błyszczeć ! :((

bluegirl, jeśli masz wysuszoną cerę po kremach antytrądzikowych, to bardzo ci polecam szybki nawilżacz pod krem firmy Inter Fragrances z serii oligoaquavita (jest na KW) - mi bardzo pomógł po brevoxylu, którym w kilka dni tak sobie zjechałam twarzyczke, ze aż kosmetyczka się pytała co sobie zrobiłam nawilżacz kosztuje ok. 10 zł (podobno w niektórych sklepach nawet mniej)i stosuje się go po toniku, nalezy odczekać aż się całkowicie wchłonie (!) i zastosować na niego krem nawilżający. Mozna go używać zarówno na noc jak i na dzień. Dla mnie i dla moich koleżanek - rewelacja. Co do matowienia, to chyba faktycznie lepiej poczekać, az buźka wróci do normy. Na bibułki matujące szkoda kaski - lepiej mieć zawsze pod ręką chusteczki higieniczne, przyciskamy deliktanie i mat gotowy.
Udanego nawilżania.
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-28, 17:09   #60
blumcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 3
GG do blumcia
Błyszcząca, przetłuszczająca się cera

Mam do was pytanie, jakich kremów powinnam używać aby uniknąć świecącego się czoła i nosa??? i czy możliwe jest abym używała fluidu lub podkładu i nie śmieciła się?? jeśli tak to proszę o darę jakiś kosmtyków powinnam używać =)
blumcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 22:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.