Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 18:35   #1081
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Ależ bardzo proszę

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------



Historia jest bardzo długa. Kiedyś brałam tylko jedną i wszystko zaczynało dawać rezultaty na początku drugiego opakowania. Teraz, gdy próbowałam przywrócić sobie okres za pomocą tego samego preparatu, jedna tabletka zupełnie nie dawała mi jakichkolwiek rezultatów. Coś stanęło w miejscu, nie ruszało się ani w te, ani we wte, dlatego ruszyłam z dwiema. Po tej dawce poczułam w swoim organizmie jakąś zmianę. Dodatkowo pojawiła się większa ilość niepłodnego śluzu o biało żółtym zabarwieniu, co jest u mnie widoczne przed okresem. Niestety ginekolog kazał mi wziąć luteinę i przerwałam kurację castagnusem. Stwierdzono mi hiperprolaktynemię, podwyższone hormony męskie, za niski progesteron i za wysokie FSH. Niedługo wybieram się do ginekologa, bo obawiam się, że mam początki niewydolności gonad albo PCOS.
Hmm,bo u mnie na początku stosowania tez nie było zadncyh pozytywnych objawów - a w sumie wręcz odwrotnie,bo pierwszy cykl został wydłużony aż do 60 dni ..
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:38   #1082
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Hmm,bo u mnie na początku stosowania tez nie było zadncyh pozytywnych objawów - a w sumie wręcz odwrotnie,bo pierwszy cykl został wydłużony aż do 60 dni ..
U mnie łącznie to jest już ponad 60 dni.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:34   #1083
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witam

Potrzebuję porady, bo pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło.. Mam 25 lat i od kilku miesięcy moje miesiączki są skąpsze niż zwykłe i zaczynają się wydzielaniem gęstego ciemno brązowego śluzu, myślałam, że to chwilowe i przejdzie i rzeczywiście ostatnia miesiaczka którą dostałam 17 sierpnia była ok, wczoraj miałam jasno brązowe upławy i dziś znów taki ciemny gęsty śluz, a do okresu jeszcze trochę czasu zostało. Nic mnie nie swędzi i piecze.

Poradzcie mi w jaki sposób mogę się dostać do lekarza, bo zapisy sa na za 1,5 miesiąca:/ Czy mogę z tym iść na dyżur czy jak?
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:36   #1084
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Witam

Potrzebuję porady, bo pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło.. Mam 25 lat i od kilku miesięcy moje miesiączki są skąpsze niż zwykłe i zaczynają się wydzielaniem gęstego ciemno brązowego śluzu, myślałam, że to chwilowe i przejdzie i rzeczywiście ostatnia miesiaczka którą dostałam 17 sierpnia była ok, wczoraj miałam jasno brązowe upławy i dziś znów taki ciemny gęsty śluz, a do okresu jeszcze trochę czasu zostało. Nic mnie nie swędzi i piecze.

Poradzcie mi w jaki sposób mogę się dostać do lekarza, bo zapisy sa na za 1,5 miesiąca:/ Czy mogę z tym iść na dyżur czy jak?
Ja bym szukała lekarza do którego dostanę się szybciej na NFZ. Do mojego poprzedniego gin też czekałam miesiąc do obecnego również na NFZ czekam góra tydzień... Także szukać, szukać i jeszcze raz szukać !
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:58   #1085
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Ja bym szukała lekarza do którego dostanę się szybciej na NFZ. Do mojego poprzedniego gin też czekałam miesiąc do obecnego również na NFZ czekam góra tydzień... Także szukać, szukać i jeszcze raz szukać !
Jutro rano na numerki w przychodni się dostanę, a może któraś z was wie co ewentualnie może mi dolegać?
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 12:25   #1086
piranha0403
Raczkowanie
 
Avatar piranha0403
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 89
Send a message via Skype™ to piranha0403
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez francesca22 Pokaż wiadomość
Witam
okres ostatni miałam 19 sierpnia. Był inny niz zwykle. Mam krotkie okresy 2-4dni. Ten był skąpy i bardzo krotki i co mnie zaniepokoiło to to, ze wogole nie było krwi na podpasce a tylko przy sikaniu cos tam leciało. W 3dniu niby cos leciało, ale tylko sluz przezroczysty. Co poszłam do wc to nic nie pojawiło sie. I nie wiem czy to mozna nazwa okresem. 2 dni po zrobilam test wyszedl negatywny Pewnie za wczesnie by cos wykryło.
Teraz od jakiegos czasu mam ból brzucha, podbrzusza. Kreci mi sie w głowie. 13dc mialam zawroty glowy, bol podbrzusza jak na @ temp. 37,1. 14dc pojawiły sie plamienia ktorych wczesniej nie miałam (takie brązowe i trwały 1dzien). Przez ból nie mogę w nocy spać. Cykle mam nieregularne. Ostanie 2 były co 33dni.
Miała z Was cos podobnego?
witaj, przede wszystkim nie powinnaś sie zamartwiac tylko iść do ginekologa, mialam podobną sytuacje, okres nieregularny, nigdy nie wiedzialam kiedy dostane, mialam bolesne miesiączki dość skąpe. Po wizycie okazalo sie ze mam jakies zaburzenia hormonalne, przez co okres sie spoznial, dostałam tabletki antykoncepcyjne LESIPLUS (24+4) (dwuskladnikowe ) i mam je brac przez 3 miesiace, pozniej mam sie znow zglosic do ginekologa. skonczylam wlasnie 1 opakowanie i powiem ze dostalam normalnie okres w czasie brania 4 tabletek placebo i wszystko jest wporządku, czuje sie dobrze, i przekonalam sie do tabletek anty bo czasem jak cos jest nie tak to one maja pomoc nam to wyleczyc głowa do góry
__________________
Projekty wnętrz 3D PW
piranha0403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 13:09   #1087
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Jutro rano na numerki w przychodni się dostanę, a może któraś z was wie co ewentualnie może mi dolegać?
Wiesz trudno jest nam to przewidzieć prze internet... Musi Cię zbadać lekarz, zrobić USG... Może być wiele przyczyn
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 16:53   #1088
francesca22
Zadomowienie
 
Avatar francesca22
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 1 184
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez piranha0403 Pokaż wiadomość
witaj, przede wszystkim nie powinnaś sie zamartwiac tylko iść do ginekologa, mialam podobną sytuacje, okres nieregularny, nigdy nie wiedzialam kiedy dostane, mialam bolesne miesiączki dość skąpe. Po wizycie okazalo sie ze mam jakies zaburzenia hormonalne, przez co okres sie spoznial, dostałam tabletki antykoncepcyjne LESIPLUS (24+4) (dwuskladnikowe ) i mam je brac przez 3 miesiace, pozniej mam sie znow zglosic do ginekologa. skonczylam wlasnie 1 opakowanie i powiem ze dostalam normalnie okres w czasie brania 4 tabletek placebo i wszystko jest wporządku, czuje sie dobrze, i przekonalam sie do tabletek anty bo czasem jak cos jest nie tak to one maja pomoc nam to wyleczyc głowa do góry
Bóle ustąpiły.
Dzis jedynie mam chyba PMS owulacyjny lub juz po. Wszystko mnie denerwuje.
Takze moze nie jest az tak źle.
Brzuch mam jakby troche powiekszony, albo tylko sobie cos wmawiam - hm sama juz nie wiem.
Chciałabym zobaczyc wkoncu kiedys te dwie kreseczki, ale chyba nie tym razem
__________________
04.11.2010 - RAZEM
22.09.2012- ŚLUB
francesca22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 17:35   #1089
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczynki, czy któraś z Was zna się może na interpretowaniu wyników hormonalnych? Mam wrażenie, że mój ginekolog źle mnie zdiagnozował, a jestem już tylko i wyłącznie kłębkiem nerwów, bo czekam na okres jak na zbawienie ponad miesiąc. Lekarz niby stwierdził u mnie przedłużonąfazę lutealną i kazał brać luteinę. No to wzięłam te 7 dni, jedną tabletkę dwa razy dziennie. Czekam 4 dni na okres z odstawienia, którego totalnie nie widać. A według mnie owulacji w ogóle nie było, chyba że dzień po wzięciu tego paskudztwa, bo miałam charakterystyczny ból jajnika.

To co, któraś podejmie się wyzwania? :P

Edytowane przez Lysanelle
Czas edycji: 2014-09-03 o 17:36
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 20:10   #1090
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
U mnie łącznie to jest już ponad 60 dni.
Ja generalnie skończyłam brac jakieś 2 tygodnie temu i ciekawa jestem na jak długo efekt regularnego okresu się utrzyma...
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 21:32   #1091
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja generalnie skończyłam brac jakieś 2 tygodnie temu i ciekawa jestem na jak długo efekt regularnego okresu się utrzyma...
Diabli wiedzą... Mnie nie udało się wytrzymać nigdy do końca drugiego opakowania, więc nie wiem. Możliwe że jakiś czas na pewno. To środek ziołowy, więc jakichś cudów nie zrobi, ale na pewno Ci pomógł
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 09:01   #1092
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Wiesz trudno jest nam to przewidzieć prze internet... Musi Cię zbadać lekarz, zrobić USG... Może być wiele przyczyn

Dostałam skierowanie na badanie krwi TSH,FSH, progesteron i estradiol oraz na USG.

A na razie przez 10 dni mam brać tabletki Rigevidon..
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 09:43   #1093
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Dostałam skierowanie na badanie krwi TSH,FSH, progesteron i estradiol oraz na USG.

A na razie przez 10 dni mam brać tabletki Rigevidon..
No i super czekamy na wyniki
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:02   #1094
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Właściwie zaczął się tutaj delikatny temat bardzo bolesnych miesiączek. Sama mam problem z czymś takim, ponieważ kilka razy (do tej pory chyba ze 3) miałam (właściwie ciężko mi to nazwać) atak. Pierwszego dnia okresu, chodzę sobie pół dnia normalnie, ale jest moment, że robi mi się słabo, mam mroczki przed oczami, kręci mi się w głowie, mam problem ze złapaniem oddechu, zaczynają mi drętwieć dłonie, akcja serca jest mocniejsza i szybsza, ból brzucha, lekkie ćmienie głowy, moja mama mówi, że na twarzy robię się kredowobiała. Trwa to mniej więcej pół godziny, drugie tyle dochodzę po tym do siebie. Za drugim razem przy takiej sytuacji mama zawiozła mnie na pogotowie, ale zanim mnie tam dowiozła ze szkoły, to już lekko doszłam do siebie, jeszcze sporo czekałam na szpitalnym korytarzu.
Nie ukrywam, że sama nie wiem co to jest. Pytałam ginekologa o coś takiego. Odpowiedź 'niektóre panie mają taką urodę' wydaje mi się dziwna, zwłaszcza, że nie wiem co zrobię jak będę sama, a złapie mnie coś takiego. Lekarz w szpitalu tłumaczył to silnym bólem i stresem.
Miał ktoś może coś takiego? Sama nie wiem co z tym robić.

Dodam jeszcze, że pierwsze dwa ataki zdarzyły mi się przed rozpoczęciem współżycia, ostatni już po. Nie jest to w KAŻDYM cyklu, odstęp czasowy między takimi atakami też jest różny. Za pierwszym razem były to 2 miesiące, teraz po ponad pół roku.

Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, mam dosyć spore rodzinne przeciwwskazania i na razie nie współżyje regularnie.

Edytowane przez xniji
Czas edycji: 2014-09-04 o 10:07
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:20   #1095
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
Właściwie zaczął się tutaj delikatny temat bardzo bolesnych miesiączek. Sama mam problem z czymś takim, ponieważ kilka razy (do tej pory chyba ze 3) miałam (właściwie ciężko mi to nazwać) atak. Pierwszego dnia okresu, chodzę sobie pół dnia normalnie, ale jest moment, że robi mi się słabo, mam mroczki przed oczami, kręci mi się w głowie, mam problem ze złapaniem oddechu, zaczynają mi drętwieć dłonie, akcja serca jest mocniejsza i szybsza, ból brzucha, lekkie ćmienie głowy, moja mama mówi, że na twarzy robię się kredowobiała. Trwa to mniej więcej pół godziny, drugie tyle dochodzę po tym do siebie. Za drugim razem przy takiej sytuacji mama zawiozła mnie na pogotowie, ale zanim mnie tam dowiozła ze szkoły, to już lekko doszłam do siebie, jeszcze sporo czekałam na szpitalnym korytarzu.
Nie ukrywam, że sama nie wiem co to jest. Pytałam ginekologa o coś takiego. Odpowiedź 'niektóre panie mają taką urodę' wydaje mi się dziwna, zwłaszcza, że nie wiem co zrobię jak będę sama, a złapie mnie coś takiego. Lekarz w szpitalu tłumaczył to silnym bólem i stresem.
Miał ktoś może coś takiego? Sama nie wiem co z tym robić.

Dodam jeszcze, że pierwsze dwa ataki zdarzyły mi się przed rozpoczęciem współżycia, ostatni już po. Nie jest to w KAŻDYM cyklu, odstęp czasowy między takimi atakami też jest różny. Za pierwszym razem były to 2 miesiące, teraz po ponad pół roku.

Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, mam dosyć spore rodzinne przeciwwskazania i na razie nie współżyje regularnie.
To ja tak prozaicznie: może anemia albo jakie braki w organiźmie? I coś takiego jak "taka uroda"=nie wiem/nie chce mi się, więc lepiej idź do innego lekarza
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 11:06   #1096
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

A ja zaczynam swój drugi dzień z luteiną, którą mam brać 3 razy dziennie przez 6 dni. Wizyta u lekarza na zasadzie 'tak to jest, jak się bierze antykoncepcję niby nowej generacji, zamiast sprawdzonych środków. Ile to ja mam pacjentek, co przez pół roku nie mają krwawienia, a potem się dziwią i na potęgę robią testy'. Trochę racji w tym jest, przez kilka lat brałam microgynon 21 i było świetnie, dopiero przy Vixpo (gin nie kojarzył nawet nazwy) przez pół roku zero krwawień i jedno plamienie. Liczę, że okres się pojawi. Już teraz nieco dziwnie się czuję, mam ciągle wrażenie, jakbym miała mieć ten okres, ale stawiam, że to raczej kwestia psychiki, a nie faktycznych zmian w organizmie.

Oczywiście branie luteiny zbiega mi się z wyjazdem na którym teoretycznie wolałabym nie mieć okresu, ale wyjątkowo z chęcią zniosę taki dyskomfort żeby mieć tylko spokój
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 13:45   #1097
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
A ja zaczynam swój drugi dzień z luteiną, którą mam brać 3 razy dziennie przez 6 dni. Wizyta u lekarza na zasadzie 'tak to jest, jak się bierze antykoncepcję niby nowej generacji, zamiast sprawdzonych środków. Ile to ja mam pacjentek, co przez pół roku nie mają krwawienia, a potem się dziwią i na potęgę robią testy'. Trochę racji w tym jest, przez kilka lat brałam microgynon 21 i było świetnie, dopiero przy Vixpo (gin nie kojarzył nawet nazwy) przez pół roku zero krwawień i jedno plamienie. Liczę, że okres się pojawi. Już teraz nieco dziwnie się czuję, mam ciągle wrażenie, jakbym miała mieć ten okres, ale stawiam, że to raczej kwestia psychiki, a nie faktycznych zmian w organizmie.

Oczywiście branie luteiny zbiega mi się z wyjazdem na którym teoretycznie wolałabym nie mieć okresu, ale wyjątkowo z chęcią zniosę taki dyskomfort żeby mieć tylko spokój
Po luteinie powinien się pojawić, choć lista skutków ubocznych jest dość długa, a wśród nich widnieje podpunkt "brak miesiączki". Zależy jeszcze jaką luteinę bierzesz, ale taka dawka na pewno pomoże. Mnie kazali brać jedną tabletkę dwa razy dziennie przez 7 dni... I na razie od 5 dni czekam. Generalnie to już tracę nadzieję, bo miałam prawie wszystkie wymienione w ulotce skutki uboczne, ale braku krwawienia mieć nie chcę.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 21:17   #1098
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Po luteinie powinien się pojawić, choć lista skutków ubocznych jest dość długa, a wśród nich widnieje podpunkt "brak miesiączki". Zależy jeszcze jaką luteinę bierzesz, ale taka dawka na pewno pomoże. Mnie kazali brać jedną tabletkę dwa razy dziennie przez 7 dni... I na razie od 5 dni czekam. Generalnie to już tracę nadzieję, bo miałam prawie wszystkie wymienione w ulotce skutki uboczne, ale braku krwawienia mieć nie chcę.
Mam nadzieję, że cierpliwość popłaci
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 21:58   #1099
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Mnie dziś wyjątkowo przy trzecim dniu @ (co nigdy się nie zdarzało, zawsze najgorszy był drugi a potem spokój) dopadł tak przerażający ból jajników, że niemal straciłam przytomność... Tknęło mnie na porządki w domu zresztą w sumie nie było wyjścia jutro uro brata i rodzinka się zjedzie, poodkurzałam i ledwie zdążyłam wyłączyć odkurzać jak mnie złapało... Boże bolały mnie jajniki i kręgosłup naraz do takiego stopnia, że mroczki miałam przed oczami , nogi zrobiły się jak z waty, nie byłam w stanie normalnie chodzić, dobrze, że mama była w domu, ja się wczłapałam na łóżko a ona dała mi saszetkę nurofenu express... Powiem wam, że smak okrutnie obrzydliwy
Ale po 15 minutach przyszła ulga... Co prawda jeszcze mam lekko obolałe te miejsca... ale bez porównania ! Bardzo też mnie ucieszył fakt, że nurofen nie zwiększył krwawienia co bardzo mi przeszkadzało (przy i tak obfitych @) po innych lekach przeciwbólowych. Także polecam bo działanie świetne ! Mój zbawca
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 16:54   #1100
piranha0403
Raczkowanie
 
Avatar piranha0403
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 89
Send a message via Skype™ to piranha0403
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez francesca22 Pokaż wiadomość
Bóle ustąpiły.
Dzis jedynie mam chyba PMS owulacyjny lub juz po. Wszystko mnie denerwuje.
Takze moze nie jest az tak źle.
Brzuch mam jakby troche powiekszony, albo tylko sobie cos wmawiam - hm sama juz nie wiem.
Chciałabym zobaczyc wkoncu kiedys te dwie kreseczki, ale chyba nie tym razem
starasz sie o dzidziusia? powazna decyzja , na mnie jeszcze nie pora. po tych anty smiesznie sie czuje, mam strasznie nagłe zmiany nastrojów , chłopak juz nie moze ze mna wytrzymac czasami..

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Po luteinie powinien się pojawić, choć lista skutków ubocznych jest dość długa, a wśród nich widnieje podpunkt "brak miesiączki". Zależy jeszcze jaką luteinę bierzesz, ale taka dawka na pewno pomoże. Mnie kazali brać jedną tabletkę dwa razy dziennie przez 7 dni... I na razie od 5 dni czekam. Generalnie to już tracę nadzieję, bo miałam prawie wszystkie wymienione w ulotce skutki uboczne, ale braku krwawienia mieć nie chcę.
ja bralam luteine przez 2 miesiące , zeby uregulowac cykl, wynik tego byl taki ze dalej mam okres nieregularny ,natomiast w czasie brania strasznie sie zle czulam, pozniej duzo chorowalam, mam nadzieje ze na ciebie tak zle nie podziala, powodzenia
__________________
Projekty wnętrz 3D PW
piranha0403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 13:29   #1101
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez piranha0403 Pokaż wiadomość
starasz sie o dzidziusia? powazna decyzja , na mnie jeszcze nie pora. po tych anty smiesznie sie czuje, mam strasznie nagłe zmiany nastrojów , chłopak juz nie moze ze mna wytrzymac czasami..

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------


ja bralam luteine przez 2 miesiące , zeby uregulowac cykl, wynik tego byl taki ze dalej mam okres nieregularny ,natomiast w czasie brania strasznie sie zle czulam, pozniej duzo chorowalam, mam nadzieje ze na ciebie tak zle nie podziala, powodzenia
Mnie jedyne co nękało to potworny trądzik po dwóch dniach brania, później doszła senność, lekkie otępienie, większy apetyt i prawie kompletny zanik śluzu. Nie mówię już o stanie psychiki, bo czekam na okres od lipca i już zdążyłam ubzdurać sobie masę rzeczy. Aktualnie mam 7 dzień po odstawieniu, od wczoraj bolą mnie piersi i lekko brzuch co jakiś czas, jakbym zaraz miała dostać okresu. W ulotce jest niby napisane, że w ciągu od 7 do 10 dni powinno wystąpić krwawienie, ale ja już w nic nie wierzę. Naczytałam się w internecie, że czasami luteina nie pomaga o trzeba doładować coś silniejszego... A ja nie mam zamiaru brać nie wiadomo jakich hormonów. Boję się o swoje zdrowie. Wolała bym żeby ta nieszczęsna @ przyszła samoistnie.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:29   #1102
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Doradźcie mi czy to normalne ? Odstawiłam tabletki anty końcem czerwca po kilku ładnych latach zażywania na bolesne miesiączki i dostałam krwawienie z odstawienia. Końcem lipca dostałam skąpego okresu trwał ok 2dni. I od tego czasu okresu brak. Mamy wrzesień a okresu nie ma. Brzuch jak na okres mnie bolał, ale okresu nie dostałam. W ciąży nie jestem, z nikim nie współżyje, no chyba, że wiatropylna bym była. Schizuje już, nie wiem co o tym myśleć. Czuje się przez ten brak okresu nabrzmiała, czuje jakbym tyła, ale to ponoć normalne po odstawieniu. Chyba pójdę do gina po receptę na anty, może jak wrócę do nich to dostanę po ich miesiącu zażywania okres. Co o tym myślicie ?
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 14:32   #1103
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

W ogóle to stwierdziłam, że pokażę Wam swoje wyniki badania hormonów i opiszę swój problem. Może któraś z Was miała by pomysł co może się ze mną dziać.
Moje miesiączki pojawiają się generalnie kiedy chcą. Ostatnimi czasy pojawiały się w miarę regularnie- tu kolejno 26 dni, 22 dni, 36 dni i 35. Niestety pomiędzy nimi miałam plamienia. Tuż przed właściwymi okresami pojawiało się o wiele silniejsze plamienie, później znikało a następnie znowu się pojawiało. Nie tknęło mnie jednak, żeby iść do lekarza. Kolejny "okres" pojawił się 6 czerwca, polegający wyłącznie na jednodniowym plamieniu. Od tego czasu zapanowała cisza. Nic się w moim organizmie nie zmieniało, włącznie z biało żółtym śluzem, jak i odczuciami, które zawsze towarzyszyły mi przy owulacji. Po miesiącu spóźnienia wybrałam się na badania, ponieważ jeszcze przed "okresem" i po nim, włącznie do dnia dzisiejszego jestem opętana przez gigantyczne nerwy. W międzyczasie wpadłam w depresję.Budziłam się w nocy, nie mogłam spać, zalewał mnie zimny pot, miałam problemy z jelitami, niewiele jadłam, czasami nawet 3/4 dnia.
Wyniki wyszły następująco:

FSH- 15,94 mlU/ml
Estradiol 53,93 pg/ml
Progesteron- 0,80ng/ ml
Prolaktyna 54,97 ng/ml (!)
Androstendion- 4,97 ng/ml (!)

Pani ginekolog długo oglądała moje wyniki, stwierdzając w końcu,że mam bardzo wydłużoną fazę lutealną i dała mi luteinę 50 na wywołanie. Miałam ją zacząć brać, gdy jeszcze przez 2 tygodnie nie dostanę miesiączki. Powiedziałam "ok" i pojechałam sobie na wakacje. Był to już sierpień. W jego trakcie zażywałam castagnus po 1 tabletce. Okres oczywiście nie przyszedł, a po powrocie do domu, zwiększając dawkę castagnusa na 2 tabletki. Wtedy pamiętam że ruszył mi wreszcie śluz z kopyta i ten sam, biało żółty śluz lał się już ze mnie niczym z wodospadu niagara. Postanowiłam wziąć luteinę i wtedy śluz zniknął. Praktycznie go nie było, zmienił się tylko w gęstą papkę o jednolitym białym kolorze. Brałam go przez 7 dni 1 tabletka dwa razy dziennie. Aktualnie mija już 7 dzień od odstawienia. Śluzu odrobinę przybyło, znów jest żółto biały. O ile to okaże się przydatne, w drugim dniu brania lutki kłuło mnie mocno w prawym jajniku, jak na jajeczkowanie. Później wszystko ustało. Miałam moment, w którym śluz był bardziej wodnisty. Zsypało mnie trądzikiem, stałam się osłabiona, jeszcze bardziej nerwowa. Teraz, gdy odstawiłam luteinę i mija 7 dzień, nadal zmagam się z trądzikiem, który teraz wysypał mi się na całą twarz, mam nadwrażliwe piersi i kurczowe pobolewania brzucha, dosłownie jak przed miesiączką. Apetyt w ogóle mi się nie zmienił, nieco schudłam, wypadają mi włosy, skórę mam suchą jak pieprz, moczu wydalam tyle co zawsze. W ciąży nie jestem, bo musiał by się wydarzyć jakiś cud w kanie galilejskim, żeby do tego doszło.

Wybaczcie za tak długi monolog, ale przynajmniej wyraziłam się tutaj w 3/4. Ktoś zerknie i coś powie w tym temacie? :P
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 17:47   #1104
piranha0403
Raczkowanie
 
Avatar piranha0403
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 89
Send a message via Skype™ to piranha0403
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Mnie jedyne co nękało to potworny trądzik po dwóch dniach brania, później doszła senność, lekkie otępienie, większy apetyt i prawie kompletny zanik śluzu. Nie mówię już o stanie psychiki, bo czekam na okres od lipca i już zdążyłam ubzdurać sobie masę rzeczy. Aktualnie mam 7 dzień po odstawieniu, od wczoraj bolą mnie piersi i lekko brzuch co jakiś czas, jakbym zaraz miała dostać okresu. W ulotce jest niby napisane, że w ciągu od 7 do 10 dni powinno wystąpić krwawienie, ale ja już w nic nie wierzę. Naczytałam się w internecie, że czasami luteina nie pomaga o trzeba doładować coś silniejszego... A ja nie mam zamiaru brać nie wiadomo jakich hormonów. Boję się o swoje zdrowie. Wolała bym żeby ta nieszczęsna @ przyszła samoistnie.
no wlasnie tak to jest z luteina, a nie ma tez co panikowac bo czasem to powoduje ze okres sie spóźnia. Po to są wlasnie lekarze, bo ja juz w internet nie wierze. jak cos czytam to juz sie objawy zgadzaja i mam te choroby wiec bez sensu. No widocznie luteina zle dziala, moze powinnas dostac jakies tabletki dwuskladnikowe? dobrze dobrane horomny potrafia pomóc.
__________________
Projekty wnętrz 3D PW
piranha0403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 17:53   #1105
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez piranha0403 Pokaż wiadomość
no wlasnie tak to jest z luteina, a nie ma tez co panikowac bo czasem to powoduje ze okres sie spóźnia. Po to są wlasnie lekarze, bo ja juz w internet nie wierze. jak cos czytam to juz sie objawy zgadzaja i mam te choroby wiec bez sensu. No widocznie luteina zle dziala, moze powinnas dostac jakies tabletki dwuskladnikowe? dobrze dobrane horomny potrafia pomóc.
Oj tak, internet to zło, jeżeli chodzi o szukanie objawów. Tym bardziej, że cokolwiek się nie wpisze, to wyskakuje kilka okienek pod tytułem ciąża, albo tak pokręcone anomalie, że człowiekowi żyć się odechciewa. Pocieszyłaś mnie tym postem, serio Niebawem wybieram się do ginekologa-endokrynologa, który zbada mnie od góry do dołu, obiecując, że pomoże mi zrozumieć, co się ze mną dzieje i mnie wyleczy
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 08:47   #1106
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

U mnie pojawiły się jeszcze duże upławy . Czasami miałam takie upławy, ale teraz są jakby większe.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:04   #1107
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Doradźcie mi czy to normalne ? Odstawiłam tabletki anty końcem czerwca po kilku ładnych latach zażywania na bolesne miesiączki i dostałam krwawienie z odstawienia. Końcem lipca dostałam skąpego okresu trwał ok 2dnii. I od tego czasu okresu brak. Mamy wrzesień a okresu nie ma. Brzuch jak na okres mnie bolał, ale okresu nie dostałam. W ciąży nie jestem, z nikim nie współżyje, no chyba, że wiatropylna bym była. Schizuje już, nie wiem co o tym myśleć. Czuje się przez ten brak okresu nabrzmiała, czuje jakbym tyła, ale to ponoć normalne po odstawieniu. Chyba pójdę do gina po receptę na anty, może jak wrócę do nich to dostanę po ich miesiącu zażywania okres. Co o tym myślicie ?
trochę długo jak na brak miesiączki po odstawieniu tabsow. Idz do ginekologa ale nie po kolejne tabletki, to Ci nic nie da, one nie przywracają cyklu do normy, dostaniesz prawdopodobnie krwawienie z odstawienia ale to nie miesiaczka naturalna. Gin Cie zbada i wysle na badania krwi, zeby sprawdzic, czy wszystko gra.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:10   #1108
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
trochę długo jak na brak miesiączki po odstawieniu tabsow. Idz do ginekologa ale nie po kolejne tabletki, to Ci nic nie da, one nie przywracają cyklu do normy, dostaniesz prawdopodobnie krwawienie z odstawienia ale to nie miesiaczka naturalna. Gin Cie zbada i wysle na badania krwi, zeby sprawdzic, czy wszystko gra.
Od kiedy tabletki nie przywracają cyklu do normy? Po to się robi terapię hormonalną i nie bierze jak do zabezpieczenia tylko według zaleceń lekarza.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:38   #1109
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Od kiedy tabletki nie przywracają cyklu do normy? Po to się robi terapię hormonalną i nie bierze jak do zabezpieczenia tylko według zaleceń lekarza.
od zawsze, bo na tabletkach nawez cyklu miesiączkowego nie ma.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:41   #1110
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
od zawsze, bo na tabletkach nawez cyklu miesiączkowego nie ma.
Fakt to duży argument

Na tamponach też nic o krwi nie ma tylko o chłonności ale nie mówią czego No i mam zagadkę ...

A w jakim celu prowadzi się terapię hormonalną ?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.