Ślub konkordatowy za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-29, 16:57   #1
Carlka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4

Ślub konkordatowy za granicą


Cześć dziewczyny,

Przekopałam forum lecz nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, dlatego pozwoliłam sobie założyć wątek.

W związku z epidemią ślub nasz został odwołany. Postanowiłam zorientować się jak wygląda kwestia organizacji ślubu w miejscu innym niż standardowe, a mianowicie poza naszymi granicami, konkretnie marzy mi się Chorwacja

Stąd też mam kilka zagwostek, szukam i szukam odpowiedzi w internecie, ale nie znalazłam na wszystkie moje pytania.

Może któraś z Was miała takie przeżycia?

Interesuje nas ślub konkordatowy. Co wiem, czego nie wiem? Wiem tyle, że jest on możliwy po uzyskaniu : zaświadczenia o możliwości zawarcia związku małżeńskiego z USC, akt urodzenia pełny, dokumenty kościelne-zaśw. o odbytych naukach,zapowiedziach, protokół przedślubny,licencja na udzielenie ślubu dla księdza za granicą, akt chrztu i bierzmowania + tłumaczenia przysięgłe.

Czego nie wiem: ile może trwać cała procedura załatwienia papierów, tłumaczeń,ustalenie terminu ślubu, jakie haczyki mogą mnie zagiąć, o czym jeszcze warto wiedzieć? Jak załatwiać sprawy "przyziemne" jak dobry fotograf za granicą, kosmetyczka, fryzjer? Jak wybrać kościół? Będę wdzięczna za wszelkie porady
Carlka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 08:25   #2
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Ślub konkordatowy za granicą

A byłaś w miejscu, w którym chcesz zorganizować ślub? Są agencje specjalizujące się w ślubach za granicą.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 07:02   #3
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Ślub konkordatowy za granicą

Hej, nie wiem czy ci pomogę ale mogę się podzielić wrażeniami z załatwiania ślubu we Włoszech, bo właśnie jesteśmy w trakcie.

Też myśleliśmy że będziemy po prostu mogli wziąć ślub konkordatowy.
No ale 2020.
Od włoskiej diecezji ( w regionie Campania) w której planujemy wziąć ślub dostaliśmy jednak informacje że ślubu konkordatowego nam nie udzielą, bo żadne z nas nie jest obecnie rezydentem we Włoszech. (Mój narzeczony jest Włochem ale oboje mieszkamy na stałe we Francji.) Potrzebne były nam akty chrztu i bierzmowania, zgoda od księdza z parafii do której przynależymy we Francji. We Włoszech kilka miesięcy przed ślubem kościelnym robi się "promesse" {czyli takie zaręczyny i zapowiedzi w jednym) i sporządza z tego protokół, który też jest potrzebny do ślubu. Plus zaświadczenie o odbyciu kursów przedmałżeńskich. Mimo tych wszystkich wymogów ksiądz który będzie udzielał nam ślubu wysłał nas do sekretariatu diecezji by potwierdzić zgodę na zawarcie między nami sakramentu, bo zazwyczaj udzielają go dopiero jak się ma już akt ślubu cywilnego. U nas będzie odwrotnie, najpierw kościelny a potem cywilny bo w wyniku tych perypetii chyba nie wyrobimy się z szybkim cywilnym przed.
Ceremonia będzie w wybranym przez nas kościele.
Oczywiście pierwszym krokiem była wizyta w kancelarii parafialnej wybranego kościoła i uzyskanie zgody proboszcza, plus oczywiście opłata.

Nie wyobrażam sobie załatwiać tego przy nie znajomości języka.

Post uzupełnię o wrażenia z załatwiania ślubu cywilnego we Francji, jak już będę miała wszystkie oficjalne informacje.
Selva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-19 08:02:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.