Cera mieszana - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-14, 22:23   #91
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Makijaż tłustej cery

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam ogromny problem z makijażem twarzy. Moja cera jest tłusta (zwłaszcza strefa T). Potrzebuję cały dzień nienagannie wyglądać w pracy (ewentualnie z 1 poprawką w ciągu dnia ). I tu pojawia się problem. Korzystałam z kosmetyków tanich, drogich, luksusowych, znanych, nieznanych i nic. Nie osiągam efektu na którym mi zależy: nieestetycznie świecę się już po kilku godzinach, makijaż po prostu mi spływa z twarzy (podkład, cienie). Jedynie tusz daje radę
1.Przed makijażem myję twarz żelem do skóry tłustej, nakładam krem matujący, czekam aż się wchłonie. Z bazy zrezygnowałam, bo nie dawała rady.
2.Podkład: Estee Lauder Double Wear (kiedyś używałam Revlon, Loreal, Rimmel, Astor, Max Factor- to nie dla mnie)- nie mam u siebie efektu wow, kryje świetnie, ale i tak się po nim świecę po jakimś czasie. 3.Puder-tu próbowałam wszystkiego tak samo- od transparentnych, po ryżowe i te standardowe: Maybeline, Astor Perfect Stay, Rimmel Stay Mate, L'oreal True Match- żaden nie odpowiada mi w 100%.
4.O różu nie piszę bo nie ma dla mnie większego znaczenia i jest ok. 5.Twarz spryskuję dodatkowo matującym utrwalaczem z NYX. I NIC...


Próbowałam różnych kombinacji: z kremem, bez kremu, z utrwalaczem, z bibułkami matującymi i za każdy razem dramat. Co robię źle? Macie sprawdzone rady jak sprawić i czego używać, żeby makijaż przetrwał w nienagannym stanie te 8-9h? Jakich kosmetyków używać? Podajcie proszę przykłady tylko sprawdzonych produktów do tłustej cery. Cena tak naprawdę nie ma większgo znaczenia. Mogą to być produkty z wyższej półki, byle dały radę
a bazy pod cienie próbowałaś?
w kwestii podkładu nie pomogę, bo moim zdaniem nie ma takiego produktu, który przy tłustej skórze da rade przez 8h
moim zdaniem im bardziej matowisz i wysuszasz tym efekt gorszy, lepiej użyć czegoś wzglednie naturalnie wyglądającego i poprawić (bibułka i przypudrować albo transparentnym pudrem albo czymś bardziej kryjącym np. MSF Mac'a jeśli krycia potrzebujesz) i po sprawie

próbowałaś Fixerów np. All Nighter UD?
ostatnio kupiłam też podkład UD chyba z tej samej serii - dla mnie jest tak wysuszający, ze wyglądam koszmarnie, ale moze to coś dla Ciebie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 10:09   #92
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Dziewczyny, czy bibulki matujace faktycznie nie uszkodzaja makijazu?
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 14:15   #93
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy bibulki matujace faktycznie nie uszkodzaja makijazu?
Nie uszkadzają.
Czasem zdarza mi się odcisnąć w chusteczkę/papier/ręcznik papierowy. Jak zrobię to delikatnie, też nie jest źle, ale na bibułce matującej nie zostaje nic a nic makijażu, a na innych na ogół odrobinę zostaje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 22:41   #94
brodzkaannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 18
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Do cery mieszanej bardzo dobry jest puder ryżowy z Eco cery. Podkład to bardzo indywidualna sprawa, Ale świetnie pod makijaż sprawdza się tani krem BALANS z Ziaji z serii Liście Manuka.
brodzkaannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 12:48   #95
klaudiaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 29
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Muszę spróbować tych bibułek skoro piszecie że wcale nie uszkadzają makijażu. Zawsze myślałam że jest odwrotnie
klaudiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 18:06   #96
LadyMaya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

A słyszałaś o pudrze Tokyo z Bikora? Fajnie dopasowuje się do każdego rodzaju cery więc przy Twojej na pewno też się sprawdzi. Bardzo dobrze sobie radzi podczas cieplejszych dni i długo zostaje na twarzy.
LadyMaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 09:58   #97
OceanGirl
Przyczajenie
 
Avatar OceanGirl
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Puder z ecocery jest świetny, to taki photoshopowy blur w kosmetyku Wygładza, jest bardzo trwały i mocno matujący, sprawdzi się na cerze tłustej i mieszanej. Ja mam cerę mieszaną w kierunku suchej, ale nie czuję, żeby mnie przesuszał, chociaż ktoś z cerą ekstremalnie odwodnioną może czuć lekki dyskomfort po jego nałożeniu, po produkt jest kolokwialnie mówiąc "mocny".

Revlon colorstay (wersja do cery tłustej) + puder ryżowy z ecocery to genialne połączenie, oba kosmetyki doskonale się uzupełniają i odkąd je mam postanowiłam zakończyć eksperymentowanie na zakupach, bo wydaje mi się, że jest to duet, którego szukałam odkąd zaczęłam swoją przygodę z makijażem i szczerze go polecam, szczególnie posiadaczkom cery tłustej
OceanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-26, 14:22   #98
karlokolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 45
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

ooo, muszę sprawdzić, bo brzmi intrygująco

no i sprawdziłam, to jest puder dla dzieci? skoro w smyku go sprzedają, to nie wiem czy to taki świetny kosmetyk....

Edytowane przez karlokolo
Czas edycji: 2017-06-26 o 14:27
karlokolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 09:02   #99
OceanGirl
Przyczajenie
 
Avatar OceanGirl
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Jest zły bo sprzedają go w smyku? Nawet o tym nie wiedziałam, ale teraz zerkam i faktycznie. Ale nie, nie jest to puder dla dzieci. Ja kupiłam na Ezebrze. Trochę dziwne podejście, jeśli biedronka nagle zaczęłaby sprzedawać Twój ulubiony kosmetyk z oryginalnym składem to przestałby on być dobry?
No cóż, nie użyjesz, to się nie przekonasz (można kupić w formie testera 3g) Może akurat u Ciebie się nie sprawdzi, jestem pewna, że to nie dlatego, że sprzedają go również w smyku
Ja używam i jestem zadowolona, bo zależało mi na czymś mocno matującym i trwałym, ktoś kto szuka czegoś lekkiego i jedynie wykańczającego może się zawieść. Mi na tyle przypadł on do gustu, że kiedy się skończy kupię ponownie

Edytowane przez OceanGirl
Czas edycji: 2017-06-27 o 09:05
OceanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 19:24   #100
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Cytat:
Napisane przez OceanGirl Pokaż wiadomość
Puder z ecocery jest świetny, to taki photoshopowy blur w kosmetyku Wygładza, jest bardzo trwały i mocno matujący, sprawdzi się na cerze tłustej i mieszanej. Ja mam cerę mieszaną w kierunku suchej, ale nie czuję, żeby mnie przesuszał, chociaż ktoś z cerą ekstremalnie odwodnioną może czuć lekki dyskomfort po jego nałożeniu, po produkt jest kolokwialnie mówiąc "mocny".

Revlon colorstay (wersja do cery tłustej) + puder ryżowy z ecocery to genialne połączenie, oba kosmetyki doskonale się uzupełniają i odkąd je mam postanowiłam zakończyć eksperymentowanie na zakupach, bo wydaje mi się, że jest to duet, którego szukałam odkąd zaczęłam swoją przygodę z makijażem i szczerze go polecam, szczególnie posiadaczkom cery tłustej
Ja ostatnio na nowo odkryłam Colorstay Używałam go dawno temu i wtedy nie zapadł mi w pamięć, ale ostatnio do niego wróciłam i się zakochałam. U mnie żaden podkład nie matowił na tak długo (a z moją tłustą cerą próbowałam już dziesiątki podkładów). Co do pudru ecocery to aż tak mnie nie zachwycił, używam aktualnie, ale nie wiem czy kupię ponownie.
Z colorstayem zostanę na pewno
Ja rozglądam się za bazą pod cienie. Mam z firmy FM, ale cienie nie są na niej takie trwałe jakbym chciała. Macie coś godnego polecenia?
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 11:48   #101
monioras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 92
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Intensywnie myślę nad pudrem z Jadwigi, słyszałam, że daje radę. Przydałoby mi się na lato coś silniejszego, ale nie tak mocnego jak ryżowy albo bambusowy Ecocera (przy mieszanej cerze to jednak zbyt duży kaliber).
monioras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 22:38   #102
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: jaki podkład dla cery tłustej i trądzikowej???

ja stosuję revlon colorstay i nie zamierzam zamienić go na nic innego
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 11:45   #103
Gabrysia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

na pewno przy tłustej cerze im mniej kosmetyków na twarzy tym lepiej
Gabrysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 15:42   #104
AstarothLauren98
Lauren
 
Avatar AstarothLauren98
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Wink Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Hej, Ja też mam cere tłustą i znaleźc dobry podkład to był nie lada problem. :p Najlepiej sprawdził sie u mnie Bouroijs healthy mix, Clarins Tein Heute, oraz Catrice Liquid Coverage Na Dodatek przepieknie Kryją Bouroijs (59zł okolo) i Catrice (30zł) Clarins(180zł), pudrów nie stosuję bo mnie zapychaja wiec nie powiem ci jaki mi sie sprawdził xd Cienie mam z Makeup revolution (30 pare zł) osypuja sie troszke ale nie raz stworzyłam makijaż ktory był obsypywany pochwałami xd Nie uzywam kremów tylko olejek z Loreal Paris ktory pieknie nadaje kolor cerze i sprawia ze duze mniej sie przetłuszcza ! Mam nadzieje ze pomogłam
AstarothLauren98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 11:19   #105
martanne99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 4
Thumbs up Jaki puder utrwalający/matujący do Bourjois CC Cream?

Hej,

niedawno kupiłam krem CC z Bourjois. Mam cerę tłustą ze skłonnością do trądziku, dlatego szukałam naturalnie wyglądającego podkładu nawilżającego (maści od pani dermatolog nieco wysuszają i nie chcę dodatkowo obciążać cery ciężkim podkładem). Wszystko super, czuję, że znalazłam idealny podkład... ale mam problem z dobraniem do niego pudru. Teraz używam pudru ryżowego z Paese, ale te dwa produkty bardzo się u mnie nie polubiły i tworzą "ciastko" na buzi. Dlatego postanowiłam się do Was zwrócić o pomoc..

Może używacie kremu CC z Bourjois i wiecie, jaki puder dobrze z nim współgra? Zależy mi na pudrze matującym, ale też utrwalającym, żeby trzymał w ryzach ten leciutki krem.

PS. nie wiem, dlaczego mój post przesunięto tutaj, skoro to zupełnie inne pytanie...

Edytowane przez martanne99
Czas edycji: 2017-08-31 o 22:37
martanne99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 10:50   #106
Noeeemi
Przyczajenie
 
Avatar Noeeemi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 24
Cera mieszana - problem z doborem podkładu

Drogie Wizażanki,
mam problem z doborem podkładu do swojej mieszanej cery, skłonnej do świecenia się w strefie T, występowania pojedynczych krostek i przesuszonej w pozostałych miejsach. Używałam już przeróżnych podkładów - od tych z wyższej półki cenowej (Annabelle minerals, Vichy dermablend), a także z niższej półki cenowej (Revlon colorstay, Pierre Rene, Golden Rose, Lirene, Iwostin i mnóstwo, mnóstwo innych). Z tych wszystkich podkładów jedynie podkład Annabelle minerals nie zapychał mojej wrażliwej cery, ale niestety strasznie ją przesuszał. Postanowiłam ''przerzucić się'' na BB kremy i tutaj wypróbowałam - Holika Holika Petit bb krem nawilżający, BB krem Missha Perfect Cover, krem BB z Bell hypoallergenic, BB krem z Golden Rose, BB krem z Oillan Balance). Kremy BB nie zapychały mojej cery, ale powodowały, że makijaż dosłownie spływał po 2h albo krem zupełnie znikał. Wiem, że dużo, a w zasadzie najwięcej zależy od naszej pielęgnacji i tutaj myślę, że dbam o swoją cerę - używam maści z witaminą A, kiedy jest bardzo przesuszona (rzadko, bo też potrafi zapychać), a ogólnie na codzień stosuję apteczny krem nawilżający z witaminami A i E, czasem kremy z tołpy z serii nawilżającej, nawilżający krem Avene, czasami wspomagam się też olejkami - np olejkiem z pestek z malin. Raz w tygodniu wykonuję peeling enzymatyczny, stosuję też maseczkę nawilżającą Yves Rocher. Ogólnie stan mojej cery jest zazwyczaj najlepszy wtedy, kiedy nie używam podkładów, więc myślę, że to one wpływają najgorzej na stan mojej cery. Jeśli chodzi o puder to wybieram te z lepszym składem bądź bardziej naturalne jak puder ryżowy, puder hypoallergenic z bell, puder mineralny. Myślałam, że może z problemem nadmiernego świecenia się pomogłaby mi baza pod makijaż, ale one zwykle zawierają silikony, które na pewno poczyniłyby więcej złego niż dobrego na mojej cerze. Kiedyś stosowałam więcej kremów matujących, ale to działało zupełnie odwrotnie - skóra wydzielała po czasie jeszcze więcej sebum, a kosmetyczka powiedziała mi, że przy cerze mieszanej trzeba stosować regularne peelingi i nawilżać zamiast ciągle matowić. Nie mam już pomysłów na to, jaki podkład mógłby sprawdzić się na mojej wrażliwej, problematycznej cerze. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Noeeemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 08:26   #107
Martynamam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 86
Dot.: Cera mieszana

Jeśli chodzi o cerę mieszaną z czystym sumieniem mogę polecić podkład Revlon Colorstay . Przetestowałam wiele innych marek podkładów, ale wciąż do niego wracam. Ma naprawdę dobrą trwałość, ładnie krycie, nie tworzy maski, nie "ciastkuje się", a do tego ma naprawdę jasne odcienie dla bladziochów.
Wiadomo, że każda cera może reagować inaczej, ale dla mnie nadaje się zarówno na większe wyjścia, jak i na co dzień.

Jedyną marką, której szczególnie nie polecam jest Catrice. Podkład początkowo dawał piękny efekt, ale po czasie zaczął strasznie zapychać.
Martynamam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 15:35   #108
martasok4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 9
Dot.: Cera mieszana

A u mnie revlon się średnio sprawdził, a wiem, że wielu koleżankom podpasował. Ja używam teraz podkładu z maybelline affinitone, dobrze kryje i jest trwały.
martasok4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 16:35:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.