witam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 18:06   #1
domina14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Angry

witam


mam problem z bardzo obfitą miesiączka i na do tego jeszcze trwa to już 7 dzień co mogę wziąsć może któraś tak miała?
domina14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:07   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: witam

Cytat:
Napisane przez domina14 Pokaż wiadomość
mam problem z bardzo obfitą miesiączka i na do tego jeszcze trwa to już 7 dzień co mogę wziąsć może któraś tak miała?
skorzystać z wyszukiwarki, a jutro iść do lekarza.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:04   #3
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: witam

Wnioskując po nicku, masz 14 lat, tak? Więc to normalne, wszystko się unormuje. 7 dni to jeszcze normalka. Po dwóch tygodniach już coś może być nie w porządku. Nie martw się, ja ostatnio miałam 10-dniową, i co godzinę musiałam podpaskę zmienić.

Jeśli możesz, to może dla większego komfortu i większej pewności zastosuj tampony+wkładkę? Z tego co czytałam, powinno być wygodniej, jeśli ci miesiączka bardzo, bardzo przeszkadza.
No a jeśli jesteś skazana na podpaski i chcesz mieć pewność, że nie przecieknie - polecam podpaski Super Plus lub Night od Always. Dzięki nim przeżyłam te 10 dni ^ ^ Mi starczyły na dwie godziny. (Ale ja jestem przewrażliwiona i i tak zbyt często zmieniam).

No i niestety - nie da się nic wziąć na zmniejszenie obfitości miesiączki, tak samo jak nie da się jej skrócić. Chociaż, kto wie, może tabletki antykoncepcyjne mają działanie zmniejszające obfitość.
Ale w wieku młodym nie są chyba zbyt potrzebne

Pozdrawiam.

Edytowane przez NiomNiom
Czas edycji: 2010-05-16 o 19:06 Powód: Uzupełnienie ; )
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:25   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: witam

pamietam jak kolezanka (bylysmy w gimnazjum) trafila do szpitala bo miala okres jakies 2-3 tygodnie. wiec nie wydaje mi sie zeby obfita miesiaczka przez tydzien (bez slychu i widu jej konca) czasu byla normalna, nie zaleznie od wieku. ja mialam od poczatku regularne ( nie bylo przerwy kilkumiesiecznej, czy chocby 1-2 miesieczcnej) i wynosila do 7 dni, z tym ze 7 dzien to bylo zabarwienie majtek. nie mowie ze tak musi miec kazda. to prawda ze moze sie to unormowac ale sa sytuacje ze wizyta u lekarza wskazana.pamietam ze lekarz przepisywal mi cos na zmniejszenie obfitosci ale to jak mowie konsultacja z lekarzem.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.