grubas w ciąży i jego poród - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-10, 20:38   #1
gsii22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23

grubas w ciąży i jego poród


Witam!
mam 26 lat olbrzymią nadwagę i jestem w 37 miesiącu ciąży na każdym kroku spotykam się z nietolerancja i tekstami jakim cudem udalo mi sie zajsc w ciaze ... no jakos udalo ba jak sami widzicie dotrwalam do 37 tygodnia i powiem wam ze wbrew wszelkim plotką ze nie dam rady ze bede miec cukrzyce zatrucie i milion innych rzeczy nie mam nic i czuje sie swietnie.Nie o tym chcialam pisac otoz mam nadcisnienie tetnicze biore dopegyn 2 razy dziennie (mialam 140/90 teraz mam 120/60 itp dodam ze cisnienie wyskoczylo dopiero w ciazy)i to koniec moich dolegliwosci martwi mnie jednak porod moj lekarz prowadzacy przewiduje istny armagedon i juz 3 raz usilnie chce sie mnie pozbyc wysylajac do wojewodzkich szpitali a oni mnie wypuszczaja twierdzac ze mam dobre wyniki i ze mam rodzic naturalnie dziecko w tej chwili ma juz 3400 gram jest duze kolejny lekarz do ktorego mnie odeslal moj lekarz kazal mi czekac az bede miec skurcze i wtedy przyjechac do swojego szpitala mnie nie wezmie bo musze miec szpital ktory dysponuje 4 lekarzami dyzurnymi bo napewno beda komplikacje i beda musieli mnie ciac czegos tu nie rozumiem to dlaczego nie wyznacza terminu i nie przeprowadza cesarskiego ciecia ? do szpitala wojewodzkiego mam 100 km wiec nie malo z tego wychodzi ze urodze w aucie
gsii22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:50   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: grubas w ciąży i jego poród

3400 określone na usg to tylko waga orientacyjna ,dzieci 3,5 to dzieci ksiązkowe .
Trochę nie rozumiem problemu, masz skurcze jedziesz do szpitala i już ,każdy szpital musi cię przyjąć.
Jeśli masz jakieś obawy to idż do innego gina na konsultację.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 21:44   #3
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: grubas w ciąży i jego poród

Jeśli dziecko jest zdrowe, to nie masz powodu do zmartwień. Dziecko już jest duże, więc musisz liczyć się z tym, że przy porodzie może być ciężko i cesarka nie jest wykluczona. Kiedy zaczniesz rodzić, każdy szpital ma obowiązek Cię przyjąć, ale myślę, że lepiej będzie, jak rozejrzysz się za położną, która będzie z Tobą przy porodzie, nie będziesz zdana na łaskę obcych lekarzy. Możesz także zdecydować, że chcesz urodzić dziecko tam, gdzie Twój lekarz prowadzący ciążę pracuje, wtedy przyjmie Cię na dyżur i na pewno będzie nadzorował poród, w razie problemów szybko podejmie decyzję o cesarce, nie będziesz się męczyć i nie będziecie narażać dziecka. To nieprawda, że kobiety z nadwagą są skazane na jakąś gehennę w ciąży i podczas porodu, na zachodzie miliony otyłych kobiet rodzą zdrowe dzieci. Nie przejmuj się docinkami, ale staraj się dbać o siebie i o malucha.
Oglądałam na vod taki ciekawy program, może trochę Cię przestraszy, ale przynajmniej zobaczysz, że grubsze panie też mają zdrowe dzieciaki i jakoś przeżyły ciążę i poród. W filmie wypowiadają się o nadwadze w ciąży trochę przesadnie drastycznie, ale koniec końców- wszystko dobrze się kończy.
http://vod.onet.pl/male-olbrzymy,6052,film.html
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 01:50   #4
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: grubas w ciąży i jego poród

Bez przesady. Moje dziecko w 35tc ważyło 3500 a w 40 tc 4400 wg szacuku i nikt mi nie mówił nic o cesarce. Po to mierzą miednicę, niejedna chudzina o wzroście 150 cm urodziła szybciej 4,5 kg dziecko niż kobieta o pozornie szerokich biodrach, która nie mogła urodzić naturalie dziecka o wadze 2800. Tu liczy się głównie obwód miednicy i obwód głowy dziecka.

Nie podoba mi się podejście ginekologa. Skoro sama autorko widzisz, że lekarz chce się Ciebie pozbyć - zmień go.
Przynajmniej w szpitalu są normalni, którzy nie trzymają Cię na siłę, jeśli wyniki dobre.

Jest jak napisała paula78 - rodzić możesz w każdym szpitalu, który ma oddział położniczy - i nikomu z tego wyboru się tłumaczyć nie musisz, nikt nie pyta.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:43   #5
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: grubas w ciąży i jego poród

na Twoim miejscu zmieniłabym ginekologa.
naprawdę. jakiś palant.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:56   #6
gsii22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23
Dot.: grubas w ciąży i jego poród

witam!
Dziekuje wszystkim za odpowiedz troche mi juz lepiej bo tak to myslalam ze zwariuje juz myslam ze bede musiala jechac 100 km do wojewodzkiego szpitala i w dodatku szukac takiego co ma przynajmniej 4 lekarzy do asysty
gsii22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.