sumamed - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 20:20   #1
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19

sumamed - pomocy!


pisalem w innym watku, ale nie ma odzewu za bardzo wiec napisze tu "klarowniej"
wiec
bralem tetrarysal przez jakies 3 miesiace, troche wygladzilo mi twarz i dermatolog postanowila zmienic lek na sumamed
bralem przez trzy dni dwie kapsulki na raz (dawka 250mg) i po tym 3 tygodnie nastepna wizyta u dermatologa. czy to nie za dlugo??? widze jak niektorzy pisza, ze po kilku dniach nastepna dawke juz przyjmuja. pryszcze znow zaczely mi wyskakiwac, ale powiedzcie mi - czy to moze byc dzialanie sumamedu, ze sie np. pozbywa "zanieczyszczen"? podobno blyskawicznie dziala i nie wiem jak moze dzialac 3 tygodnie nie lykajac tych sumamedzikow.
strasznie sie stresuje, ze cos moze byc nie tak (a stres nie pomaga cerze)
bede wdzieczny za pomoc
pozdrawiam!
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 16:45   #2
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: sumamed - pomocy!

no ladnie... juz na brodzie pod skora mam jakiegos giganta, boli i boje sie co bedzie dalej... i jeszcze pod ustami jeden podobny, normalnie dobrali sie i sprawiaja mi bol :/ co to moze oznaczac?
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 11:44   #3
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: sumamed - pomocy!

a moze chociaz ktos wie jak dziala sumamed? naprawde nikt nic nie wie na ten tamat? prosze, pomozcie
pozdrawiam.
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 13:11   #4
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: sumamed - pomocy!

oj twoje posty sa tak nie spojne ze ciezko cos z tego wywnioskowac - widac ze pisales w stresie!!

rozumie ze brales przez 3 dni sumamed i teraz masz juz nic nie brac?
czy kontynuowac przez 3 tygodnie to leczenie?
sumamed to azithromycinum
Jest to antybiotyk należący do azalidów -- strukturą podobna do grupy makrolidów (takich jak np. erytromycyna). Wykazuje działanie bakteriobójcze na wiele różnych szczepów drobnoustrojów.

nie sadze aby byl sprawca powstawania wiekszej ilosci pojawiajacych sie pryszczy, mysle ze moga one pojawiac sie w wyniku odstawienia tetracykliny, tak czesto robi sie gdy tworzenie sie tradziku uwarunkowane jest zaburzeniami hormonalnymi!! powinnes udac sie do dematologa i wykonac badania ilosci hormonów, ewentualne po tak dlugiej terapi antybiotykowej warto by bylo zrobic ogolne badania przedewszystkim proby watrobowe!!
w ostatecznosci pozostanie ci terapia retinoidami!!
pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 16:48   #5
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: sumamed - pomocy!

dziekuje za zainteresowanie.
u mnie z braniem jest tak: zaczelem sumamed tak jak mowilem - najpierw przez pierwsze trzy dni po 2 tabletki na raz (250mg)
i ostatnio bylem znow u dermatologa i mam brac co tydzien dwie tabletki (250mg) na raz np po obiedzie
i taka to terapia branie co tydzien, nastepny, nastepny... mam nadzieje ze to nie za rzadko
znajomi mowia, ze cera mi sie poprawia, choc sam widze, ze intruzy wyskakuja mi teraz gdzie wczesniej mniej wyskakiwaly albo wcale juz sam nie wiem, patrze na swoja gebe codziennie to mozna zwariowac
a jeszcze pytanko... alkohol moze przeszkadzac lekowi w dzialaniu?
pozdrawiam
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:56   #6
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: sumamed - pomocy!

no to jesli jest lepiej to fajnie!!
powinnienes stosowac cos zewnetrznei aby uttzymac ladna cere i ewentualnie zapobiegac powstawaniu nowych wyprysków!! np zineryt albo dalacin t ewentualnie brevoxyl!!

co do alkoholu to napewno nie pomaga on w wchlanianiu atybiotyków dodatkowo twoja watroba jest napewno doscyc juz nadwyrazeno ciaglymi dawkami antybiotykow wiec radzilbym powstrzymac sie od spozywania wiekszych ilosci (max 0,5 l piwka) i nie palic tytoniu lub innych rzeczy zeby dodatkowo nie zatruwac sobie organizmu!! radze tez abys zastanowil sie nad oczyszczaniem organizmu przez zazywanie humavit (drozdze) z pokrzywą i skrzypem dodatkowo brac tabletki z wyciagiem z bratka, kuracja nie jest droga a efekty dosc szybko zauwazysz na swojej buzi!!!

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 13:42   #7
30 ml roztworu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: sumamed - pomocy!

tak sie sklada ze mam jeszcze duzo zinerytu ale dawno przestalem uzywac jak zauwazylem, ze juz nie pomaga. Teraz wroce do uzywania na noc (ponoc po przerwie moze znow dziala)
akurat humavit z pokrzywa i skrzypem biore (10-11 dziennie)
bratka sobie popijam po jedzeniu, ale moze do tego dodam moze te tabletki z wyciagiem, z bratka
pozdrawiam!
30 ml roztworu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 19:03   #8
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: sumamed - pomocy!

Cytat:
Napisane przez 30 ml roztworu
tak sie sklada ze mam jeszcze duzo zinerytu ale dawno przestalem uzywac jak zauwazylem, ze juz nie pomaga. Teraz wroce do uzywania na noc (ponoc po przerwie moze znow dziala)
!
zineryt po sporzadzeniu rozwtworyu zachowuje waznosc przez 5 tyg wiec trzeba kupic nowe opakowanie!!! raz dziennie na noc wystarczy!! na dzien mozesz smarowac brevoxylem!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.