nauka francuskiego-samodzielna:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 20:42   #31
wirlee
Raczkowanie
 
Avatar wirlee
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 37
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Uuuu... ale tu pustki.

Może ktoś chętny do współtworzenia grupy wsparcia w uczeniu się tego pięknego języka?
Dysponuję fantastycznymi linkami do filmów, filmików na yt (w tym takich głupkowatych, których oglądanie daje wieeele frajdy), chata francuskiego itd.
wirlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 21:08   #32
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez wirlee Pokaż wiadomość
Uuuu... ale tu pustki.

Może ktoś chętny do współtworzenia grupy wsparcia w uczeniu się tego pięknego języka?
Dysponuję fantastycznymi linkami do filmów, filmików na yt (w tym takich głupkowatych, których oglądanie daje wieeele frajdy), chata francuskiego itd.
Dawaj, ale nic nie obiecuję
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu

Edytowane przez letitiah
Czas edycji: 2016-01-02 o 21:09
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 21:36   #33
wirlee
Raczkowanie
 
Avatar wirlee
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 37
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Alors, on commence!

filmfra.com --> bardzo fajna strona z filmami po francusku z napisami francuskimi. Mógłby być większy wybór, nie jest idealna, ale to jedyna taka strona, jaką znalazłam.

chat.cheriefm.fr --> chat francuski, odpowiednik naszej swojskiej czaterii. Czat jak czat, nic górnolotnego, ale do poćwiczenia pogawędek w sam raz. Jeszcze się tam za dużo nie bawiłam, ale z pewnością to nadrobię.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8IQhMMlpnY --> link do jednego z filmików niejakiego Cyprien'a. Nie wiem czy orientujesz się w polskiej scenie youtubowej, ale to jest taki odpowiednik Martina Stankiewicza. Chociaż Cyprien bawi mnie chyba bardziej... Jego kolega - Norman też jest bardzo zabawny.

Jak sobie o czymś jeszcze przypomnę, to dam znać.
wirlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 21:41   #34
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez wirlee Pokaż wiadomość
Alors, on commence!

filmfra.com --> bardzo fajna strona z filmami po francusku z napisami francuskimi. Mógłby być większy wybór, nie jest idealna, ale to jedyna taka strona, jaką znalazłam.

chat.cheriefm.fr --> chat francuski, odpowiednik naszej swojskiej czaterii. Czat jak czat, nic górnolotnego, ale do poćwiczenia pogawędek w sam raz. Jeszcze się tam za dużo nie bawiłam, ale z pewnością to nadrobię.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8IQhMMlpnY --> link do jednego z filmików niejakiego Cyprien'a. Nie wiem czy orientujesz się w polskiej scenie youtubowej, ale to jest taki odpowiednik Martina Stankiewicza. Chociaż Cyprien bawi mnie chyba bardziej... Jego kolega - Norman też jest bardzo zabawny.

Jak sobie o czymś jeszcze przypomnę, to dam znać.
O! Dzięki wielkie, na pewno skorzystam
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 15:05   #35
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez wirlee Pokaż wiadomość
Alors, on commence!

filmfra.com --> bardzo fajna strona z filmami po francusku z napisami francuskimi. Mógłby być większy wybór, nie jest idealna, ale to jedyna taka strona, jaką znalazłam.

chat.cheriefm.fr --> chat francuski, odpowiednik naszej swojskiej czaterii. Czat jak czat, nic górnolotnego, ale do poćwiczenia pogawędek w sam raz. Jeszcze się tam za dużo nie bawiłam, ale z pewnością to nadrobię.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8IQhMMlpnY --> link do jednego z filmików niejakiego Cyprien'a. Nie wiem czy orientujesz się w polskiej scenie youtubowej, ale to jest taki odpowiednik Martina Stankiewicza. Chociaż Cyprien bawi mnie chyba bardziej... Jego kolega - Norman też jest bardzo zabawny.

Jak sobie o czymś jeszcze przypomnę, to dam znać.
O, to ja polecam stronę z serialami, można wybrać lektora albo napisy fr http://www.youwatch-series.com/
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 18:12   #36
wirlee
Raczkowanie
 
Avatar wirlee
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 37
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Martii, ale świetnie, od dawna rozglądałam się za czymś takim.
Mogłabyś mi tylko odrobinę podpowiedzieć, jak obsługiwać to ustrojstwo? Jestem informatycznym kołkiem, niestety... :P Byłam już na tej stronce, ale nie wiedziałam, jak uruchomić francuskie napisy i lektora fr.

A poza tym mam w planach pooglądać sobie dzisiaj Cyprien'a. ^^
I zacząć ew. ogarnąć jakiś serial, o ile dam radę.

Edytowane przez wirlee
Czas edycji: 2016-01-05 o 18:13
wirlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 18:52   #37
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez wirlee Pokaż wiadomość
Martii, ale świetnie, od dawna rozglądałam się za czymś takim.
Mogłabyś mi tylko odrobinę podpowiedzieć, jak obsługiwać to ustrojstwo? Jestem informatycznym kołkiem, niestety... :P Byłam już na tej stronce, ale nie wiedziałam, jak uruchomić francuskie napisy i lektora fr.

A poza tym mam w planach pooglądać sobie dzisiaj Cyprien'a. ^^
I zacząć ew. ogarnąć jakiś serial, o ile dam radę.
Jak wchodzisz na stronę serialu i wybierzesz sobie sezon to tam masz odcinki VO - Version Originale, VF - Version Française i VOSTFR - Version Originale Sous-Titrée Français wybierasz i oglądasz ^^
Jest dosyć dużo reklam, ale i tak strona daje radę ja tylko na tej oglądam no i często napisy dają wcześniej niż na polskich stronach
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 19:30   #38
wirlee
Raczkowanie
 
Avatar wirlee
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 37
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Jest super, szkoda tylko, że nie ma wersji z dźwiękiem francuskim i napisami francuskimi, ale i tak
wirlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 16:22   #39
_Pauline_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Czy na tej stronie są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o czas? Bardzo mi się spodobała. Jako dodatek do nauki jest idealna
_Pauline_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 18:09   #40
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Jeśli chodzi ci o tą z serialami to nie ma
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 15:00   #41
wirlee
Raczkowanie
 
Avatar wirlee
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 37
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Byłam wczoraj na zajęciach z francuskiego i powiem Wam, że po ok. 3. tygodniach regularnego oglądania jakichś filmików (głownie Cyprien'a i kilka filmów z filmfra.com) zaliczyłam znaczny progres. Dużo swobodniej mi się mówiło, nie zapominałam "na gorąco" podstawowych słówek (co wcześniej się zdarzało) - chyba odnalazłam dobrą metodę.

A jak u Was? Jakiś progresik albo ciekawe odkrycia?

Aaa, obejrzałam wczoraj pierwszy odc "Przyjaciół" po francusku (najpierw oglądam po angielsku) i bardzo mi się spodobało. Właśnie z tej stronki od Martii.

Edytowane przez wirlee
Czas edycji: 2016-01-09 o 15:02
wirlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 19:01   #42
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Ja uczę się z tego kanału, głównie gramatyka: https://www.youtube.com/user/imagiers
W tym tygodniu powinnam dostać książkę z francuskimi frazeologizmami - to chyba jedna z najciekawszych części języka
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:32   #43
stefani25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Przyjaciele po francusku ? Muszę to obejrzeć. Oglądałam ich tylko po angielsku. Fajny pomysł, można śmiać się i uczyć jednocześnie. Lubię łączyć przyjemne z pożytecznym . Myślę nad jakimś kursem francuskiego, może ktoś mi coś poradzi? Może Eskk, może jakiś inny kurs internetowy, sama nie wiem . Jak na razie korzystam tylko z rozmówek i jakiś darmowych programów online, ale mi to nie wystarcza. Na kurs stacjonarny nie mam czasu.

Edytowane przez stefani25
Czas edycji: 2016-02-18 o 11:33
stefani25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 18:53   #44
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Hej, dziewczyny
Też uczę się francuskiego, chodzę od niedawna na kurs, ale to tylko 1,5 h w tygodniu wiec staram się coś jeszcze robić sama w domu. Do gramatyki mogę polecic Grammaire Pratique Du Francais en 80 fiches, bardzo fajnie i przejrzyście tłumaczone czasy.

Szukam za to czegoś fajnego do słownictwa, polecicie coś?
Florice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 22:37   #45
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez wirlee Pokaż wiadomość
Alors, on commence!

filmfra.com --> bardzo fajna strona z filmami po francusku z napisami francuskimi. Mógłby być większy wybór, nie jest idealna, ale to jedyna taka strona, jaką znalazłam.

chat.cheriefm.fr --> chat francuski, odpowiednik naszej swojskiej czaterii. Czat jak czat, nic górnolotnego, ale do poćwiczenia pogawędek w sam raz. Jeszcze się tam za dużo nie bawiłam, ale z pewnością to nadrobię.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8IQhMMlpnY --> link do jednego z filmików niejakiego Cyprien'a. Nie wiem czy orientujesz się w polskiej scenie youtubowej, ale to jest taki odpowiednik Martina Stankiewicza. Chociaż Cyprien bawi mnie chyba bardziej... Jego kolega - Norman też jest bardzo zabawny.

Jak sobie o czymś jeszcze przypomnę, to dam znać.
Polecam też Natoo, Parlons Peu... Parlons Cul !, Golden Moustache

Edytowane przez prudence
Czas edycji: 2016-09-23 o 11:58
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 08:45   #46
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Hej
Czy znacie może jakieś bezpłatne kursy on-line z podstawami francuskiego? Chodzi mi o coś gdzie będą lekcje, a po nich testy do rozwiązania, żeby łatwo sprawdzić ile się zapamiętało

Dawno temu uczyłam się przez chwilę tego języka, ale kompletnie nic już nie pamiętam. Bardzo możliwe, że z powodów zdrowotnych przez parę miesięcy będę uziemiona w domu i chciałam ten czas wykorzystać na coś konstruktywnego Zależy mi na początek na czymś bezpłatnym, bo chcę zobaczyć czy siły pozwolą mi na wkręcenie się w naukę.

Ewentualnie zamiast lekcji on-line, może polecacie jakiś kurs na płycie w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam!
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 22:50   #47
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Hej
Czy znacie może jakieś bezpłatne kursy on-line z podstawami francuskiego? Chodzi mi o coś gdzie będą lekcje, a po nich testy do rozwiązania, żeby łatwo sprawdzić ile się zapamiętało

Dawno temu uczyłam się przez chwilę tego języka, ale kompletnie nic już nie pamiętam. Bardzo możliwe, że z powodów zdrowotnych przez parę miesięcy będę uziemiona w domu i chciałam ten czas wykorzystać na coś konstruktywnego Zależy mi na początek na czymś bezpłatnym, bo chcę zobaczyć czy siły pozwolą mi na wkręcenie się w naukę.

Ewentualnie zamiast lekcji on-line, może polecacie jakiś kurs na płycie w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam!
Hej, podbijam! Dosłownie mogłabym napisać to samo Uczyłam się francuskiego 6 lat, no sumiennie i staranie 5,5 później miałam spooorą przerwę (prawie 8 lat) i powracam teraz Marzy mi się, aby samodzielnie podciągnąć się przynajmniej na poziom A2 Czy jest to realne? Żałuję, że miałam taką przerwę, kiedyś naprawdę sporo umiałam i lubiłam ten język Na początek polecam stronkę: http://www.mowimypofrancusku.pl/lekcje ale uprzedzam, to takie podstawy podstaw, dla mnie na razie w sam raz Pocieszające, że sporo zasad gramatyki, słówek mi się przypomina w miarę przeglądania stronek po francusku i wymawiam też nieźle Polećcie proszę jakieś ciekawe strony do samodzielnej nauki, nie przepadam za bardzo za filmami, a poza tym dla mnie za wcześnie żeby zrozumieć z nich coś (na razie osłuchuje się z piosenkami ) Nie ukrywam, że jak odświeżę sobie podstawy, chciałabym skupić się głównie na biznesowym języku
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 21:25   #48
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

A mogłybyście polecić jakieś kanały na youtube dla początkujących? Chętnie posłuchałabym czegoś mówionego dość wyraźnie i prostym jezykiem żeby się osłuchać, ale niekoniecznie standardowych rozmówek typu 'nazywam się..., a ty". Uczę się już parę miesięcy więc coś tam powinnam kumać
Florice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 20:32   #49
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Florice Pokaż wiadomość
A mogłybyście polecić jakieś kanały na youtube dla początkujących? Chętnie posłuchałabym czegoś mówionego dość wyraźnie i prostym jezykiem żeby się osłuchać, ale niekoniecznie standardowych rozmówek typu 'nazywam się..., a ty". Uczę się już parę miesięcy więc coś tam powinnam kumać
moze sprobuj bajki dla dzieci.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-25, 13:40   #50
DianaXY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 62
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Nauczyłam się samodzielnie niemieckiego, ale z francuskim idzie mi jak po grudzie. może to za trudny język? Czas pomyśleć o jakimś kursie.
DianaXY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 12:58   #51
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

a znacie może jakieś typowe francuskie seriale?
oglądnie seriali z napisami raczej na nic się nie zdaje, a francuzi pewnie mają jakiś swój Klan czy M jak Miłość.
I z jakich książek się uczycie? Ja chodzę na zajęcia dodatkowe, ale chciałabym oprócz tego uczyć się w domu i do tego jest mi niezbędna książka, myślalam nad echo b1 , pracował ktoś z was z nią?

Edytowane przez czukcza
Czas edycji: 2016-06-03 o 12:59
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 10:34   #52
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez czukcza Pokaż wiadomość
I z jakich książek się uczycie? Ja chodzę na zajęcia dodatkowe, ale chciałabym oprócz tego uczyć się w domu i do tego jest mi niezbędna książka, myślalam nad echo b1 , pracował ktoś z was z nią?
"Francuski nie gryzie"
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 21:44   #53
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
"Francuski nie gryzie"
Osobiście nie polecam. Miałam kiedyś "Norweski nie gryzie" i na jednej stronie miała cztery błędy, nie brnęłam nawet dalej. Może w późniejszych wersjach poprawili jakość, ale to mnie całkowicie odrzuciło od tego wydawnictwa, bo o ile w książce do norweskiego wyłapałam błędy to w książce do języka, którego dopiero zaczynałabym się uczyć mogłabym ich nie znaleźć.

Ja mam "Francuski raz a dobrze" z wyd. Lingo i mogę polecić początkującym. Ja uczyłam się francuskiego w szkole, ale przez ponad 6 lat nie używałam języka i musiałam zaczynać prawie od nowa. Teraz szukam dobrego repetytorium leksykalnego
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 22:10   #54
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Osobiście nie polecam. Miałam kiedyś "Norweski nie gryzie" i na jednej stronie miała cztery błędy, nie brnęłam nawet dalej. Może w późniejszych wersjach poprawili jakość, ale to mnie całkowicie odrzuciło od tego wydawnictwa, bo o ile w książce do norweskiego wyłapałam błędy to w książce do języka, którego dopiero zaczynałabym się uczyć mogłabym ich nie znaleźć.

Ja mam "Francuski raz a dobrze" z wyd. Lingo i mogę polecić początkującym. Ja uczyłam się francuskiego w szkole, ale przez ponad 6 lat nie używałam języka i musiałam zaczynać prawie od nowa. Teraz szukam dobrego repetytorium leksykalnego
chodzi o ksiazke do uczenia sie slowek? Nigdy czegos takiego nie mialam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 15:27   #55
Trubadurka
Przyczajenie
 
Avatar Trubadurka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 15
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Moja znajoma nauczyła się francuskiego z piosenek. Słuchała ich namiętnie, zapisywała teksty i szukała tłumaczeń. Mówi płynnie, ale to chyba kwestia samozaparcia.
Trubadurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 15:59   #56
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

A co z gramatyka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 06:14   #57
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Cytat:
Napisane przez Trubadurka Pokaż wiadomość
Moja znajoma nauczyła się francuskiego z piosenek. Słuchała ich namiętnie, zapisywała teksty i szukała tłumaczeń. Mówi płynnie, ale to chyba kwestia samozaparcia.
Znajoma to sie chyba ma zaparcie do bajkopisarstwa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 22:56   #58
mlkgzm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Poleć tę stronę www.letspal.com
mlkgzm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 23:42   #59
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: nauka francuskiego-samodzielna:)

Piosenki są ok, ale bez 'ukochanej' książki każdego romanisty czyli Bescherelle, la conjugaison daleko się nie zajedzie. Nas na fil rom przez pierwsze lata non stop cisnęli z gramatyką z niej, tzn. Bescherelle na pamięć, dopiero potem rozwijanie słownictwa. Przypominam sobie pierwsze kilka lat, wtedy najwięcej osób wyłapało załamkę i rezygnowało, bo gramatyka.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2019-01-05 o 23:43
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-06 00:42:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.