Wierzycie w ewolucję? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy wierzysz w ewolucję?
Tak 27 93,10%
Nie 2 6,90%
Głosujący: 29. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-30, 16:16   #271
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
To wstaw coś co ilustruje pomysły Darwina No przynajmniej jakiś cytat z jego książki który przeczy temu rysunkowi.
http://merlin.pl/Darwin-O-powstawani...7495-320-7.jpg
Darwin napisała parę książek. Zamiast wstawiać piktogramy, należy przeczytać, o zgrozo, książki. W ogóle żeby zrozumieć ewolucję należy dużo o niej przeczytać.
Cytat:
Nie. Znając jednak właściwości gadów żyjących obecnie możemy na podstawie historii opisanej w Biblii wyciągnąć proste wnioski czemu były one takie wielkie. Tłumaczy ona także czemu dinozaury wyginęły – też wynika to z treści. Zresztą gdy znajdujemy kompletną skamielinę dinozaura to z reguły wiemy co było przyczyną zgonu! Jak dinozaur jest wygięty do tyłu tak że głowa prawie dotyka ogona – to wtedy wiemy co go zabiło – a większość wykopywanych dinozaurów znajduje się właśnie w takiej pozycji.
Proszę o cytaty z biblii, które wyjaśniają
- co zabiło dinozaury
- dlaczego były wielkie
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 12:36   #272
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

@Lisbeth
Ja jestem kreacjonistą nie z powodów religijnych, wybieram teorie które najlepiej opisują świat który obserwuję. Wybrałem przekaz Biblijny jako najprawdziwszy wyłącznie dla tego, że lepiej przystaje do faktów które znam.

„Proszę o cytaty z biblii, które wyjaśniają
- co zabiło dinozaury
- dlaczego były wielkie”

Jak zapewne wiesz Adam i Ewa oraz ich bezpośredni potomkowie żyli bardzo długo (do 1000 lat), ostatnim człowiekiem który żył tak długo był Noe z rodziną.

Możemy przyjąć, że zgodnie z przekazem Biblijnym wszystko żyło mniej więcej dziesięciokrotnie dłużej przed potopem niż ma to miejsce obecnie.

To samo dotyczy gadów, cechą charakterystyczną gadziny jest fakt, że rośnie ona przez całe życie. Skoro ludzie żyli po 1000 lat to gady proporcjonalnie miały życie jeszcze dłuższe! bo są bardziej długowieczne niż ludzie. Jak gad żył 1000 lat to jajo przez niego złożone było z pewnością większe od takiego złożonego przez gada który ma lat 50. Skutkiem czego już na starcie masz w drugim pokoleniu większą gadzinę.

To samo dotyczy ryb, ryby także rosną całe swoje życie. Znasz historię Jonasza?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Megalodon

Dinozaury oczywiście zabił potop. Widać to choćby po tym jakie gady go przeżyły:
wąż – pływa; krokodyl – pływa; żółw – pływa; waran z komodo – pływa;
Natomiast gady dwunożne biegające się potopiły, to samo dotyczy wielkich pancernych roślinożerców. Selekcyjną presją środowiska była WODA.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...samniticus.JPG
Wiemy co zabiło tego konkretnego dinozaura! Jak się gad topi to charakterystycznie się w tył wygina.

Oprócz tego nie wiem czy wiesz, ale nawet na szczycie Mount Everest znajdowane są muszle.

To co podałem w tym wpisie to są najprostsze fakty. Ich interpretacja jest dla mnie oczywista. Jak masz jakieś uwagi to ja z przyjemnością wysłucham.
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 08:25   #273
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Nie ma to jak prawie poszczać się ze śmiechu z samego rana


- Nie przypominam sobie, żeby biblia mówiła cokolwiek na temat długości życia gadów. Mowa była tylko o ludziach. Równie dobrze mogę powiedzieć, że skoro Biblia nie twierdzi, że ewolucji nie ma, to ona jest
- To, że gad rośnie przez całe życie, nie określa tego, jak szybko rośnie.
- Jonasz i ryba Jest może znany ci fakt, że rekiny rozrywają zdobycz przed zjedzeniem?
- Bajka o potopie zakładająca zalanie całego świata mówi o tym, że zwierzęta przeżyły, bo były na łodzi. Jak myślisz, jak długo może pływać krokodyl, waran, albo żółw lądowy (nota bene w ogóle nie przystosowany do pływania)?
- Pokaż mi skąd wiesz co zabiło tego dinozaura. Dlaczego niby wygięcie łba do tyłu to woda, a nie pośmiertny skurcz mięśni karku niezależny od przyczyny śmierci.
- Muszle na Mount Everest pochodzą sprzed wypiętrzenia gór, które nastąpiło nieco dawniej niż wyznaczone przez kreacjonistów stworzenie świata
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 10:11   #274
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Dla mnie ewolucja jest sprawą czysto biologiczną, a nie kwestią wiary. Wierzyć lub nie wierzyć można w rzeczy, których udowodnić się nie da, a w tym wypadku ewolucja nie jest jedną z nich
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 12:39   #275
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

@ Lisbeth
Mam nadzieję, że zwieracze wytrzymały tą ciężką próbę. Ja jestem facet u mnie takie powiązanie (śmiechu z sikaniem) nie istnieje. Przypadek?, czy może zostałem inaczej zaprojektowany?

„Nie przypominam sobie, żeby biblia mówiła cokolwiek na temat długości życia gadów. Mowa była tylko o ludziach. Równie dobrze mogę powiedzieć, że skoro Biblia nie twierdzi, że ewolucji nie ma, to ona jest „

Jest coś takiego jak wnioskowanie np:
Skoro Bóg stworzył ogród Eden i Adam chodził goły to czy na ziemi były góry? Moim zdaniem gór nie było, jest to bardzo prosty wniosek. Tak samo wnioskuję, że skoro człowiek żył 1000 lat – to wszystko żyło długo. Wniosek ten uważam za poprawny gdyż znajdujemy pozostałości ogromnych gadów i ryb – musiały żyć wyjątkowo długo żeby tak wyrosnąć!

„Jonasz i ryba Jest może znany ci fakt, że rekiny rozrywają zdobycz przed zjedzeniem?”

No Jonasz na pewno nie przeżył by spotkania z rekinem, to musiała być inna ryba – bez zębów , podałem przykład rekina, bo jego zęby znajdujemy do dziś i przez analogię z dzisiejszymi rekinami możemy WNIOSKOWAĆ o ich wielkości.

„Bajka o potopie zakładająca zalanie całego świata mówi o tym, że zwierzęta przeżyły, bo były na łodzi. Jak myślisz, jak długo może pływać krokodyl, waran, albo żółw lądowy (nota bene w ogóle nie przystosowany do pływania)?”

Żółw lądowy wyewoluował z tych żółwi morskich które po potopie znalazły się na lądzie (jak woda opadła i żółw miał setki kilometrów w każdą stronę do najbliższego morza to się musiał przystosować, albo umrzeć) . Ja nie mam nic przeciwko temu żeby z żółwia wyewoluował żółw! To, że to do Ciebie po rocznej dyskusji jeszcze nie dotarło jest dla mnie osobiście bardzo przykre. Tyle to już mogła byś zrozumieć.

„Pokaż mi skąd wiesz co zabiło tego dinozaura. Dlaczego niby wygięcie łba do tyłu to woda, a nie pośmiertny skurcz mięśni karku niezależny od przyczyny śmierci.”

Proszę bardzo:
wpisujesz w google „dinosaur death pose”
3 link prowadzi do portalu newsscientist
http://www.newscientist.com/article/...l#.VHMk6t6ufSJ

Jest to podejście mocno naukowe – oni topili kurczaki. Jak jest eksperyment – to i jest nauka, a nie jakieś tam gdybanie. Ja się upierać mocno przy tym nie będę. Zgodnie z moją DZISIEJSZĄ wiedzą one są tak powyginane bo się utopiły, pewny jednak na 100% tego nie jestem. Może jak jeszcze troszkę tych kurczaków potopią to mnie na 100% przekonają

„- Muszle na Mount Everest pochodzą sprzed wypiętrzenia gór, które nastąpiło nieco dawniej niż wyznaczone przez kreacjonistów stworzenie świata”

Hahahaha jak było datowane wypiętrzenie Mount Everest? To jest Twoja wiara w czystej postaci. Po za tym jak widziałem symulacje zwolenników starej ziemi to kontynenty się w niej nie wynurzały a jedynie przemieszczały! Do tego muszle na powierzchni 500 m nad poziomem morza na SKALE nie przetrwały by nawet 100 lat!

Scenariusz w którym Mount Everest wypiętrzył się szybko i prosto z morza muszle trafiły na tysiące metrów nad poziom morza do wiecznej zmarzliny uważam za bardziej realny.
Twój scenariusz jest niemożliwy do realizacji, muszle by tego nie przetrwały.

@ Wieszczka
„Dla mnie ewolucja jest sprawą czysto biologiczną, a nie kwestią wiary.”

Dla mnie ewolucja jest sprawą czysto informatyczną, a nie kwestią wiary. Ktoś napisał różne programy i one sobie żyją i ewoluują zgodnie z wolą twórcy i w granicach przez niego określonych. Jednym z tych programów jesteś TY.
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 15:16   #276
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Ale cały czas tylko Biblia i Biblia, pragnę zauważyć, że istniało na świecie i nadal istnieje wiele różnych religii.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 17:08   #277
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Polecam fajny wpis na blogu naukowym i popularnonaukowym o specjalistach samozwańcach. O ewolucji też jest http://www.kwantowo.pl/2015/01/janus...sci-z-youtube/ :-D.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 13:44   #278
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Miałem pisać o neandertalczykach, bo skoro Biblia zawiera genealogie od pierwszego człowieka to muszą tam też być i neandertalczycy!!! To może zagadka co? Kto był neandertalczykiem? - zakładając, że to co jest napisane w Biblii to prawda. Odpowiedź w następnym wpisie.

@Wieszczka
Biblia to nie religia, jest to przede wszystkim przekaz historyczny jaki dostaliśmy od naszych przodków. Zawsze myślałem, że to zbiór zabobonów, ale jak zacząłem wnikać to doszedłem do wniosku, że to się trzyma kupy. Dziś jestem przekonany, że ten przekaz w miarę wiernie przekazuje co się działo przed czasami imperium rzymskiego.

@takasobie93
Miałem pisać o neandertalczykach, a przez Ciebie będę pisał o entropii.
Wszedłem na link tego ćwierć inteligenta który zapodałaś:
http://www.kwantowo.pl/2015/01/janus...sci-z-youtube/

No i to co mi się od razu rzuciło w oczy to co pisze o ENTROPII:
„Jeden z moich ulubionych argumentów przeciwników wielkiego wybuchu i ewolucji. Po pierwsze dlatego, że od razu widzę z kim mam do czynienia (tj. z osobą używającą terminów, których nie zna), a po drugie dlatego, że sam uwielbiam temat drugiej zasady termodynamiki i wielokrotnie miałem okazję ten mit obalać.”

Generalnym problemem wszystkich „ewolucyj” czy to kosmicznych czy biologicznych jest to, że zgodnie z tymi teoriami wraz z upływem czasu rośnie złożoność systemów których ta „ewolucja” dotyczy. Nikt nigdy takiego procesu na oczy nie widział, ja go sobie nawet WYOBRAZIĆ nie jestem w stanie, a na brak wyobraźni nigdy nie narzekałem. A tu proszę „Janusz nauki” zaraz się z tym problemem rozprawi! Zaraz zobaczę kwadraturę koła! Informatyczne perpetuum mobile! No to czym prędzej wchodzę na link:
http://www.kwantowo.pl/2013/02/przemyslenia-o-entropii/

„Pomijając kwestię rozpuszczalności; nigdy nie zdarzy się sytuacja, w której drobiny kakao ułożą jakieś uporządkowane struktury.”
No u mnie 5 punktów za to zdanie.

„Muszę przyznać, że owe zagadnienie – roli entropii w momencie powstania wszechrzeczy – zaprzątało mi głowę dość długi czas. Niestety nie znalazłem w swoich książkach żadnego dokładnego wyjaśnienia poświęconego w całości temu problemowi, ale chyba wpadłem na odpowiedź. Klucz stanowi złamanie symetrii.”

No, że nie znalazł rozwiązania w książkach to mnie nie dziwi!
ale że uważa, że sam je znalazł – to też mnie nie dziwi! przecież on jest „Januszem Nauki”!!!

hahahaha

Potem jest już tylko bełkot.

Obecnie mamy na ziemi gigabajty danych zapisane pod postacią kodów DNA, z dnia na dzień tego kodu nam UBYWA, jest to FAKT. Entropia jest nieubłagana, allele się gubią bezpowrotnie, a nowych nikt nie pisze. Degenerujemy się kochani i jest to proces z dzisiejszej perspektywy nieodwracalny.
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:07   #279
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Serio to matactwo Twoje nie ma sensu.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:35   #280
exdarwin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Cool Dot.: Wierzycie w ewolucję?

no to co z tym zrobić?


http://youtu.be/Gsni7l4Cwm0
exdarwin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 12:51   #281
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Witam ponownie, zacznę od cytatu klasyka:

„Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.”
„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
Joseph Goebbels

Właśnie na taką propagandę, żem trafił ostatnio
http://nt.interia.pl/technauka/news-...at,nId,1602159

Jest to idealny przykład propagandy, któreś tam z kolei powtórzenie wbijające ludziom do głowy bzdurę. Nawet z braku ewolucji potrafią zrobić DOWÓD na ewolucję

@Lisbeth
„Jonasz i ryba Jest może znany ci fakt, że rekiny rozrywają zdobycz przed zjedzeniem?”
Tak?

http://fakty.interia.pl/nauka/news-m...zy,nId,1598637

Jak rozumiem rekiny żywiące się planktonem rozrywają zdobycz przed zjedzeniem?

@exdarwin
Dzięki za wsparcie, aczkolwiek ten facet nic ciekawego nie mówi. Jest tak ostrożny w swoich twierdzeniach jakby po polu minowym chodził.

@takasobie93
Ja nie mataczę, ja podaję fakty – oraz interpretacje.

@wszyscy
Obiecałem napisać kim moim zdaniem byli Neandertalczycy, swoje przemyślenia na ten temat oprę na najlepszej książce historycznej jaką mamy – Piśmie Świętym.
Zacznijmy od tego co na ich temat wiemy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Neandertalczyk
- mamy mniejsze mózgi;
-mamy mniej rozwinięte pewne kości czaszki jak np. łuki brwiowe;

Pamiętacie ten artykuł?:
http://www.tygodnikprzeglad.pl/homo-...mniej-sapiens/
„Krowy, owce i świnie mają mózgi o 10-15% mniejsze niż ich dziko żyjący przodkowie.”

Także neandertalczycy to nasi przodkowie, jeszcze niedawno za taką tezę to by na mnie się sfora zwolenników TE rzuciła, ale dziś wykazują to badania DNA i trudno jest zaprzeczyć. Oni nie wyginęli, to są nasi bezpośredni przodkowie. Fakt, że możemy nadal sekwencjonować ich DNA świadczy, że żyli oni całkiem nie dawno. Z tego co mi wiadomo to absolutnym maksimum jakie może wytrzymać kod DNA w najbardziej sprzyjających warunkach to 10.000 lat.

Skoro w Piśmie Świętym mamy w miarę kompletną genealogię to kto był Neandertalczykiem?

http://www.godsholyspirit.com/creation/adam2joseph.htm

Neandertalczycy to byli ludzie którzy żyli zaraz po potopie – Noe i jego dzieci.
Czemu mieli takie wielkie łuki brwiowe? A czemu dinozaury były takie duże? – długo żyli.

KOŚCI TWARZOCZASZKI ROSNĄ CAŁE ŻYCIE

Proste? – jak budowa cepa.

http://paranormalzone.pl/swiat-odkry...ndertalczykami
„...Homo sapiens zamieszkiwał ten sam region w tym samym czasie co neandertalczycy, nasi wymarli krewni.”

No i Neandertalczykom na skutek chowu wsobnego (na arce było bodajże 7 osób), rodziły się dzieci które były słabsze, miały mniejsze mózgi i żyły krócej od rodziców.
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 16:56   #282
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

SinOfCane - nie wierze, ze tacy ludzie istnieja haha, no nie moge, az mi sie humor poprawil a mialam kiepski dzien Napisz cos jeszcze, prosze...
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 12:40   #283
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
@Lisbeth
„Jonasz i ryba Jest może znany ci fakt, że rekiny rozrywają zdobycz przed zjedzeniem?”
Tak?

http://fakty.interia.pl/nauka/news-m...zy,nId,1598637

Jak rozumiem rekiny żywiące się planktonem rozrywają zdobycz przed zjedzeniem?
Przekonało cię, że ta ryba je plankton, ale nie nie wydaje ci się podejrzane, że jest za mała na pomieszczenie w trzewiach dorosłego faceta?

Jak już znajdziesz i Internetach wystarczająco dużego oraz bezzębnego rekina (nie wątpię, że to zrobisz), to możesz od razu podać swoje hipotezy na temat przeżywalności ludzi w środowisku rybich trzewi. Oddychanie, jedzenie i takie tam...
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 09:43   #284
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

@ tiramisu_
Fajnie by było jak byś konkretnie odniosła się co Ciebie w moich poglądach tak śmieszy. Ja generalnie nie wierzę w teorie których nie da się udowodnić w laboratorium. Natomiast co do historii to moje poglądy najlepiej odzwierciedla cytat:

„Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.”
Napoleon I

@Lisbeth
„...jest za mała na pomieszczenie w trzewiach dorosłego faceta?”

A czemu jest za mała? – bo żyje za krótko.
Czemu nie żyje dostatecznie długo?
Bo warunki od czasów potopu nie są optymalne dla życia i być może zbyt dużo informacji genetycznej od momentu stworzenia w jej genotypie uległo uszkodzeniu i wygubieniu.

„...to możesz od razu podać swoje hipotezy na temat przeżywalności ludzi w środowisku rybich trzewi. Oddychanie, jedzenie i takie tam...”

Niestety brak danych, nie podejmuję się takich spekulacji. Ten obszar „nauki” pozostawiam w całości zwolennikom TE którzy na podstawie kilku kości małpy potrafią całą jej historię „zrekonstruować” łącznie z jej rytuałami godowymi
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 09:49   #285
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

A tak odchodząc od naszego kreacjonisty-specajlisty, w ostatnich latach dowiedziono w badaniach na ludziach i na zwierzętach, że w ewolucji bardzo ważnym czynnikiem są zmiany epigenetyczne. To, że takowe istnieją było wiadomo wcześniej (chociaż też jest to stosunkowo nowa wiedza). Przeprowadzano np. badanie wzoru metylacji DNA u wnuków osób, które głodowały w obozach pracy i okazywało się, że dziedziczyli oni wzmożoną ekspresję enzymów lipogenicznych, a obniżoną lipolitycznych. Inne badanie to np. badanie na myszach, którym zapach kojarzono z porażeniem prądem i kilka pokoleń dalej, myszy nadal czuły lęk na zapach bodaj kwiatu wiśni. Wiadomo więc, że znaczenie ma nie tylko sama sekwencja i ''własna'' ekspresja, ale też ekspresja odziedziczona po przodkach. Jest kilka badań wskazujących, że homoseksualizm jest dziedziczony (lub predysponowany, mówiąc bezpieczniej bo na razie jest za mało badań na ten temat) epigenetycznie. Polecam zajrzeć na:
epigenetyka - wprowadzenie
epigenetyka - przykłady
A dla zainteresowanych podręcznik dla studentów medycyny, biologii, weterynarii i biotechnologii: chromatyna: molekularne mechanizmy epigenetyczne

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2015-04-03 o 09:51
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 11:30   #286
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Polecam poznać eksperyment Briana Dias'a . To tak w temacie ewolucji, głównie pod kątem atawizmów i pozasekwencyjnego dziedziczenia, jako jednego z mechanizmów postępu ewolucji biologicznej.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 07:22   #287
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Dla mnie ewolucja to sprawa oczywista. Jestem ateistką.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 14:29   #288
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

@Czarna2000
I to jest jasne postawienie sprawy, ja ateistą byłem, ale w ewolucję nie byłem w stanie uwierzyć i mój ateizm umarł śmiercią naturalną

@ZaleszczotekKsiazkowy
Dzięki za informację o epigenetyce, naprawdę fascynująca sprawa i kolejny gwóźdź do trumny ewolucjonizmu - z pewnością się przyda. Spieszę od razu z wyjaśnieniem czemu epigenetyka jest problemem dla TE. Pierwsza i najbardziej oczywista sprawa to fakt, że jest to wzrost skomplikowania systemu. Epigenetyka jest dokładnie takim samym problemem dla TE jak fakt, że dane w kodzie genetycznym są skompresowane. Naprawdę jestem wdzięczny za podjęcie tego tematu i zawsze gotowy do merytorycznej dyskusji.

@wszyscy
Odniosę się jeszcze do bardzo śmiesznego bloga który został tu podlinkowany:
http://polowanie-na-zdrowie.blogspot...-ewolucje.html

Nie będę wyśmiewał całości bo życia by nie wystarczyło, ale jedna rzecz nie pozwala mi przejść obojętnie:

„Atawizmy. Są to cechy, które normalnie, u przeciętnego osobnika danego gatunku nie pojawiają się, ale raz na jakiś czas u pojedynczych osobników mogą wystąpić. Przypuszcza się, że wynika to z ekspresji genu (lub genów), który na drodze ewolucji uległ wyciszeniu, co związane jest z dziedziczonym wzorem metylacji DNA czy modyfikacji histonów. Przykładem jest ogon u ludzi. Innym atawizmem u człowieka jest mocne, ,,szympansie’’ owłosienie ciała, czy więcej, niż dwie brodawki sutkowe (jak zapewne właściciele czworonogów wiedzą, że niższe ewolucyjnie od nas ssaki mają więcej brodawek). Kolejnym atawizmem u ludzi jest ruchomość uszu, pamiętam znajomego z gimnazjum, który to potrafił. Atawizmów u ludzi poznano więcej, są to także: pazury zamiast paznokci, wielkie kły, czy owłosienie w rozwoju embrionalnym. Ciekawym atawizmem jest arachnofobia - wrodzony lęk przed pająkami, dziedziczony po przodkach.”


Normalnie jak przeczytałem o tym ogonie u ludzi to myślałem, że z krzesła spadnę. Ktoś się chyba anime za dużo na oglądał?

http://vignette2.wikia.nocookie.net/...20120316203826
http://vignette4.wikia.nocookie.net/...20140630025826


Songo to taki może słaby przykład co? Słyszałem jednak plotkę, że kandydatka na prezydenta III RP ma ogon:

http://4.bp.blogspot.com/-bt0qZ6dg4i...nekoogorek.jpg

Normalnie ubaw po pachy, z niecierpliwością czekam na zdjęcia „ogonów”
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 16:17   #289
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Ewolucja to zjawisko, a nie teoria.

Teorią jest teoria doboru naturalnego tłumacząca zjawisko ewolucji.


Przypominam, że Darwin żył w XIX wieku i to, ze zapoczątkował badania nad ewolucją i teorią doboru, nie oznacza, że jego definicja jest obecnie aktualna

Zjawisko ewolucji można było zaobserwować w praktyce dopiero od momentu powszechnego sekwencjonowania genów.
Ostatnia poważna mutacja człowieka miała miejsce w neolicie i przyczyniła się do szybkiej kolonizacji terenów Europy przez pasterzy trawiących laktozę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 16:21   #290
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Normalnie ubaw po pachy, z niecierpliwością czekam na zdjęcia „ogonów”
http://papilot2.mykmyk.pl/img/660/0/...i-88664671.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogon_u_człowieka
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:05   #291
SinOfCane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 79
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

@Elfir
Skoro ewolucja to zjawisko, a nie teoria, to możesz zdefiniować to zjawisko? Jak byś dorzuciła jakiś praktyczny przykład zaobserwowania tego zjawiska to by było super. Tu nie chodzi o fakt, że życie się zmienia, bo tego nikt nie neguje. Chodzi o kierunek zmian i ich przyczynę.

Co do ostatniej „mutacji w neolicie” to z chęcią bym się dowiedział co rozumiesz pod pojęciem mutacja. Bo wiesz, ja uważam, że 99,99999% zmian w kodzie DNA nie jest mutacjami w Twoim rozumieniu tego słowa.

@Lisbeth
Dzięki za zdjęcia „ogonów”, wiedziałem, że na Ciebie można liczyć. Troszkę, się obawiałem, że nikt tego nie wrzuci, a sam takich głupot wrzucać nie chciałem. Dzięki Tobie mam idealny materiał do wyśmiania. Jeszcze raz dzięki.

@wszyscy
To dziś napiszę parę słów o „ogonach” które są TYPOWYM przykładem ATAWIZMU podawanym przez zwolenników TE.

Pierwsza sprawa to co trzeba wpisać w google, żeby zdjęcia „ludzkich ogonów” były pierwszym wynikiem? Najlepiej wpisać PRAWDĘ czyli: ogon rozszczep kręgosłupa

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie...-za-boga/397my

Co o rozszczepie kręgosłupa mówi wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozszcz...99gos%C5%82upa

Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że na rysunkach nie jest on przedstawiany w części „ogonowej” lecz raczej na środku pleców. Czemu? bo może występować na każdej wysokości kręgosłupa.
Co ta WADA ROZWOJOWA ma wspólnego z ogonem? NIC! Jedynie może się komuś z czymś KOJARZYĆ!

Tak to wyglądają standardowe dowody na TE, jak ktoś chce te głupoty „łykać” to jego sprawa. Mnie od TE najbardziej odrzuca matematyka, a konkretnie rachunek prawdopodobieństwa. Wszystkim znającym w stopniu podstawowym „lengłidż” polecam ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=1--tP49mOoE

Zwolenników TE jedyne o co mogę prosić to o wrzucenie czegoś co opisuje MATEMATYKĘ stojącą ZA TE.

Jeżeli ktoś ma jakieś dowody na TE które go przekonują to proszę wrzucać, tylko proszę o pojedyncze dowody, a nie całe „litanie”. Będzie się z czego pośmiać.
SinOfCane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:15   #292
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

A mnie się chce śmiać, że ciągle nieprawidłowo używasz terminu kod genetyczny, a na mutacje masz swoją definicję, nie wiadomo po co. Ale podaj tą swoją definicję, może być zabawna. Pomijam fakt, że mutacje są dobrze zdefiniowane i badane od dawna. Ale żeby komuś pod własne teoryjki pasowalo to trzeba i swoje definicje wymyślać Tylko na jakiej podstawie? :|
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:19   #293
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
@ZaleszczotekKsiazkowy
Dzięki za informację o epigenetyce, naprawdę fascynująca sprawa i kolejny gwóźdź do trumny ewolucjonizmu - z pewnością się przyda. Spieszę od razu z wyjaśnieniem czemu epigenetyka jest problemem dla TE. Pierwsza i najbardziej oczywista sprawa to fakt, że jest to wzrost skomplikowania systemu. Epigenetyka jest dokładnie takim samym problemem dla TE jak fakt, że dane w kodzie genetycznym są skompresowane. Naprawdę jestem wdzięczny za podjęcie tego tematu i zawsze gotowy do merytorycznej dyskusji.
Chyba czegoś nie zrozumiałeś. Epigenetyka jest kolejnym dowodem bezpośrednim ewolucji biologicznej. Np. geny kodujące kończyny tylne waleni ulegały wyciszaniu ekspresji z pokolenia na pokolenie na drodze epigenetycznej. A to i tak przykład jeden z wielu.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:19   #294
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
A mnie się chce śmiać, że ciągle nieprawidłowo używasz terminu kod genetyczny, a na mutacje masz swoją definicję, nie wiadomo po co. Ale podaj tą swoją definicję, może być zabawna. Pomijam fakt, że mutacje są dobrze zdefiniowane i badane od dawna. Ale żeby komuś pod własne teoryjki pasowalo to trzeba i swoje definicje wymyślać Tylko na jakiej podstawie? :|
Daj spokój, nie ma sensu
Już dostał pierdyliard przykładów i definicji. Niczego nie zrozumiał.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:23   #295
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że na rysunkach nie jest on przedstawiany w części „ogonowej” lecz raczej na środku pleców. Czemu? bo może występować na każdej wysokości kręgosłupa.
Co ta WADA ROZWOJOWA ma wspólnego z ogonem? NIC! Jedynie może się komuś z czymś KOJARZYĆ!
Może Tobie się kojarzyć jak chcesz, ale nie zaklniesz rzeczywistości.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Będzie się z czego pośmiać.
Jak narazie to Ty robisz z siebie tutaj największe pośmiewisko. Uwstecznieni, fanatyczni kreacjoniści to stałe źródło beki.

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
A mnie się chce śmiać, że ciągle nieprawidłowo używasz terminu kod genetyczny, a na mutacje masz swoją definicję, nie wiadomo po co. Ale podaj tą swoją definicję, może być zabawna. Pomijam fakt, że mutacje są dobrze zdefiniowane i badane od dawna. Ale żeby komuś pod własne teoryjki pasowalo to trzeba i swoje definicje wymyślać Tylko na jakiej podstawie? :|
No właśnie zauważyłem, że on sobie zmienia definicje ścisłych pojęć, ideologizuje je, byle dopasować do swojego patologicznego i niezgodnego z prawdą światopoglądu .
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:26   #296
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;51603234]Daj spokój, nie ma sensu
Już dostał pierdyliard przykładów i definicji. Niczego nie zrozumiał.[/QUOTE]

Ojj, ja się tylko rozerwać chciałam Zadziwiające, jak bardzo opornym na wiedzę można być a jednocześnie tak zadufanym..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:40   #297
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Dla mnie ewolucja to sprawa oczywista. Jestem ateistką.
Dla wierzących ewolucja też jest sprawą oczywistą. Jedynie dla uwstecznionych fanatyków to jakiś problem.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Ojj, ja się tylko rozerwać chciałam Zadziwiające, jak bardzo opornym na wiedzę można być a jednocześnie tak zadufanym..
Mamy do czynienia z Januszem nauki.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;51316337]http://papilot2.mykmyk.pl/img/660/0/...i-88664671.jpg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogon_u_człowieka[/QUOTE]

Podczas przekształcania zarodka w płód, ogon jest absorbowany przez resztę ciała. Człowiek, podobnie jak inne naczelne, posiada geny warunkujące kształtowanie się ogona, które jednak są hamowane w trakcie rozwoju płodowego. Zdarza się jednak, że w wyniku różnego rodzaju zdarzeń, jak skrzyżowanie recesywnych alleli, geny te ulegają ekspresji, co prowadzi do wykształcenia właściwego ogona u płodu i potem noworodka.

Tak trudno pojąć, że patologiczny ogon u człowieka, powstały w wyniku zaburzeń epigenetycznych, logiczne, że nie będzie taki jak ogon zwierząt, które go posiadają w okresie postnatalnym. Druga rzecz, że w okresie prenatalnym każdy z nas miał ogon, nasz małpkowaty SinofCane też .

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

A tak w temacie, polecam wpis opisujący, jak przebiegała ewolucja waleni .

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2015-06-01 o 11:36
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:49   #298
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Ja aż tak bardzo się nie znam, ale mam pytanie do obeznanych w nauce. Otóż modna stała się ostatnio dieta paleo, jej "wyznawcy" twierdzą, że ludzki układ pokarmowy nie wyewoluował do tego, by trawić zboża, w końcu zaczął je spożywać dopiero kilka tysięcy lat temu, stąd też poleca się spożywanie przede wszystkim warzyw i mięsa.. Co o tym sądzicie, czy ma to sens?
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 11:57   #299
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Ludzie trawią składniki zbóż, zboża zawierają też witaminy, minerały, a niestrawialny błonnik też jest konieczny w prawidłowym odżywianiu.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 12:03   #300
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Ja aż tak bardzo się nie znam, ale mam pytanie do obeznanych w nauce. Otóż modna stała się ostatnio dieta paleo, jej "wyznawcy" twierdzą, że ludzki układ pokarmowy nie wyewoluował do tego, by trawić zboża, w końcu zaczął je spożywać dopiero kilka tysięcy lat temu, stąd też poleca się spożywanie przede wszystkim warzyw i mięsa.. Co o tym sądzicie, czy ma to sens?
Jeśli komuś po tym dobrze, to ma sens. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie trawią zboża i mogą żyć zupełnie nie jedząc mięsa. Do tego informacje o diecie człowieka w paleolicie są szczątkowe. Ewolucja to nie jest proces, który się zatrzymał w paleolicie i potem już nic się nie zmieniło.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-14 18:18:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.