Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76. - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-26, 12:25   #4471
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Noooo, trochę tak. Aczkolwiek zakładam, że mogę się mylić i każdy ma u mnie szansę.

Pyszne pierogi są w sklepach GROT. Ale oni chyba nie w każdym mieście są.
Nie robię pierogów nawet na święta, kupuję u nich. Moja mama też.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-11-26 o 12:26
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 12:27   #4472
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Przecież to dziecko było chore, głodne i wyziębione. Dwuletnie dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wcale nie patola, nie no, matka roku.
Jakzem śmiałam oceniać.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 12:47   #4473
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:04   #4474
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O jadłam też z bryndzą w górach i fakt, były super! Zapomniałam też o pierogach, które jem tylko raz w roku i są to pierogi z suszoną śliwką oczywiście ten raz, to na wigilię ☺

Teraz już mi przeszło, ale kilka dobrych lat jak w restauracji było to zawsze brałam żurek i pierogi
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:12   #4475
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Mam nadzieję że jednak nie dajecie poznać po sobie co myślicie o ludziach.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:16   #4476
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Kilka dni temu przeczytałam, że co 100 osoba ma schizofrenię.

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------



Przeczytałam "darmowe".
I w sumie to dobrze przeczytałaś, bo darmowe od mamy to najlepsze pierogi na świecie ️[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89421676]Dużo też zależy jaki to klient - jak się pracuje z klientem biznesowym to jest dużo dużo lepiej. To głównie klienci indywidualni robią bydło i chamówę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tak, na pewno najgorzej jest z klientami indywidualnymi. A już jak się trafi na takiego który uważa się za króla świata to jest pozamiatane. Choć muszę uczciwie przyznać że w przypadku klientów biznesowych też zdarzyło mi się trafić na takie okazy że aż przykro się robiło, na szczęście dużo mniej niż niż w b2c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:20   #4477
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że jednak nie dajecie poznać po sobie co myślicie o ludziach.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Moje koleżanki z pracy się zawsze dziwią, jak można jednocześnie tak nie lubić ludzi i być tak przez nich lubianym i dobrym w obsłudze ich
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-26, 13:32   #4478
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Moje koleżanki z pracy się zawsze dziwią, jak można jednocześnie tak nie lubić ludzi i być tak przez nich lubianym i dobrym w obsłudze ich
Pewnie trzeba być dobrym kłamcą To tak jak się do kogoś uśmiechasz z daleka, a pod nosem mówisz "spier..."
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:34   #4479
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Pewnie trzeba być dobrym kłamcą To tak jak się do kogoś uśmiechasz z daleka, a pod nosem mówisz "spier..."
Hm, czy to kłamstwo to nie wiem, raczej nie do końca. Generalnie jestem kiepska stricte w kłamaniu, nie umiem, nie lubię i zawsze widać, kiedy choć próbuję. Zawsze tak miałam, nawet w szkole nie potrafiłam ściągać, bo zaraz nauczyciel wiedział.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:37   #4480
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Hm, czy to kłamstwo to nie wiem, raczej nie do końca. Generalnie jestem kiepska stricte w kłamaniu, nie umiem, nie lubię i zawsze widać, kiedy choć próbuję. Zawsze tak miałam, nawet w szkole nie potrafiłam ściągać, bo zaraz nauczyciel wiedział.
Może kłamca to faktycznie nieodpowiednie słowo. Może "dobrze udawać" będzie lepsze.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 13:54   #4481
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Może kłamca to faktycznie nieodpowiednie słowo. Może "dobrze udawać" będzie lepsze.

Ja też bardzo nie lubię ludzi, a jakoś nie przeszkadza mi to w zachowaniu profesjonalizmu i obiektywizmu w kontakcie z klientem. A pracuję tak już chyba z 13 lat w różnych firmach, i jestem uznanym pracownikiem.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-26, 13:57   #4482
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 14:03   #4483
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
I w sumie to dobrze przeczytałaś, bo darmowe od mamy to najlepsze pierogi na świecie ️Tak, na pewno najgorzej jest z klientami indywidualnymi. A już jak się trafi na takiego który uważa się za króla świata to jest pozamiatane. Choć muszę uczciwie przyznać że w przypadku klientów biznesowych też zdarzyło mi się trafić na takie okazy że aż przykro się robiło, na szczęście dużo mniej niż niż w b2c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasem się trafi jakiś niemiły egzemplarz ale zlewam to, ja jestem uber miła zawsze, generalnie jestem bardzo sympatyczna w obejściu, ludzie mnie za to cenią może nie wyglądam na forum, ale w realu jestem serio bardzo miłym człowiekiem i mam duże skille interpersonalne nadrabiam tym inne braki ewentualne.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 14:05   #4484
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Ja piwo lubię ale w sumie tylko smakowe lub coś w stylu Heineken Silver. To mi jeszcze smakuje. Wino czasem ale nieźle mnie rozgrzewa i też potrafi mi się zakręcić w głowie. Przy większej zabawie wódka ale bardziej drinki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To samo. W domu zdarzyło mi się otworzyć piwo, zrobić łyka, czy dwa... i wylać do zlewu po jakimś czasie.

Słodkie drinki lubię, ale nie ulepki. Musi być jakiś twist, coś na przełamanie np. kwaśne dodatki.
U mnie chyba starość. Otworze pije pije pije a potem zasypiam nawet pijąc tylko połowę. No ale czasem też zmęczenie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 14:20   #4485
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 14:21   #4486
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Moje koleżanki z pracy się zawsze dziwią, jak można jednocześnie tak nie lubić ludzi i być tak przez nich lubianym i dobrym w obsłudze ich
Czyli jesteś wymarzonym pracownikiem obsługi klienta

Ja bym nie wyrobiła.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 14:48   #4487
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Pracuje w szpitalu weterynaryjnym prowadzonym przez fundacje (wiec wiekszosc klientow nie placi rachunku tylko daje co laska). Nie bede sobie podnosic cisnienia teraz tym co tam widze i doswiadczam w kwestii roszczeniowosci. Jak sie daje pracowac? Coz, zaciskasz zeby i myslisz o tym, co jest priorytetem i co chcesz osciagnac, opierdzielajac, krytykujac czy wysmiewajac (traktujac z gory) zrazisz takiego wlasciciela i w efekcie koncowym to zwierze nie otrzyma potrzebnej pomocy. Starasz sie wiec na spokojnie edukowac i zachowujac profesjonalizm wyrazic opinie w taki sposob, zeby mozliwie jak najbardziej dotarlo.

W zwyklej obsludze klienta juz bym nie umiala pracowac, restauracje, puby czy sklepy naprawde z ulga odwiedzam juz tylko jako klient i dzieki temu juz nie musze sie powstrzymywac i tak, wtracam sie, komentuje i zwracam uwage innym, jesli zachwuja sie nieprzywoicie. Ile razy, z satysfakcja, pytalam jakas rodzinke zbierajaca sie ze stolika obok czy maja zamiar zostawic taki maksymalny syf po swoich babelkach, albo jak ktos sie burzy w kolejce bo jest spory ruch i jakis problem wystapil i trzeba chwile dluzej poczekac.

Nowe doswiadczenia to najazd na organizacje pozarzadowe i fundacje pomagajace pacejntom onkologicznym, gdzie ludzie naprawde nie ogarniaja jaki ogrom pomocy z tych miejsc moga otrzymac i nie mieli by niczego z publicznej sluzby zdrowia. Ale lament ze dej, dej i dej wiecej i co z tego ze mam XXXX oszczednosci, splacony dom, dobrze zarabiajacego partnera, tez chce zapomige na transport do szpitala bo moj range rover tyle pali i jak to tak, ze mi sie nie nalezy, w koncu tez mam raka?!
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:01   #4488
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Pracuje w szpitalu weterynaryjnym prowadzonym przez fundacje (wiec wiekszosc klientow nie placi rachunku tylko daje co laska). Nie bede sobie podnosic cisnienia teraz tym co tam widze i doswiadczam w kwestii roszczeniowosci. Jak sie daje pracowac? Coz, zaciskasz zeby i myslisz o tym, co jest priorytetem i co chcesz osciagnac, opierdzielajac, krytykujac czy wysmiewajac (traktujac z gory) zrazisz takiego wlasciciela i w efekcie koncowym to zwierze nie otrzyma potrzebnej pomocy. Starasz sie wiec na spokojnie edukowac i zachowujac profesjonalizm wyrazic opinie w taki sposob, zeby mozliwie jak najbardziej dotarlo.

W zwyklej obsludze klienta juz bym nie umiala pracowac, restauracje, puby czy sklepy naprawde z ulga odwiedzam juz tylko jako klient i dzieki temu juz nie musze sie powstrzymywac i tak, wtracam sie, komentuje i zwracam uwage innym, jesli zachwuja sie nieprzywoicie. Ile razy, z satysfakcja, pytalam jakas rodzinke zbierajaca sie ze stolika obok czy maja zamiar zostawic taki maksymalny syf po swoich babelkach, albo jak ktos sie burzy w kolejce bo jest spory ruch i jakis problem wystapil i trzeba chwile dluzej poczekac.

Nowe doswiadczenia to najazd na organizacje pozarzadowe i fundacje pomagajace pacejntom onkologicznym, gdzie ludzie naprawde nie ogarniaja jaki ogrom pomocy z tych miejsc moga otrzymac i nie mieli by niczego z publicznej sluzby zdrowia. Ale lament ze dej, dej i dej wiecej i co z tego ze mam XXXX oszczednosci, splacony dom, dobrze zarabiajacego partnera, tez chce zapomige na transport do szpitala bo moj range rover tyle pali i jak to tak, ze mi sie nie nalezy, w koncu tez mam raka?!
Ale patrząc z drugiej strony tego samego biznesu, to kliniki weterynaryjne czy weterynarze raczej biedy nie klepia...

Co do zbiórek na leczenie onkologiczne, to spójrz na sprawę dziecka Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeczniczaka. Ile ta zbiórka wywołała kontrowersji...

Ja sama uznaję to za dość dyskusyjną sprawę.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:01   #4489
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że jednak nie dajecie poznać po sobie co myślicie o ludziach.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
To właśnie jest miarą profesjonalizmu, że zachowujesz się kulturalnie niezależnie od zachowania drugiej strony. Uwierz mi że trudno jest mieć dobre zdanie o ludziach jak słysząc dzwonek telefonu wiesz ze na 95% dzwoni ktoś z fochem i pretensjami, często na coś co w ogóle nie zależy od Ciebie i nie jest przez Ciebie zawinione. I jak jedyne co możesz zrobić to powiedzieć że się rozłączysz jeśli nie przestanie krzyczeć /przeklinać a po drodze usłyszysz taką wiązankę że aż się płakać chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-26, 15:17   #4490
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To właśnie jest miarą profesjonalizmu, że zachowujesz się kulturalnie niezależnie od zachowania drugiej strony. Uwierz mi że trudno jest mieć dobre zdanie o ludziach jak słysząc dzwonek telefonu wiesz ze na 95% dzwoni ktoś z fochem i pretensjami, często na coś co w ogóle nie zależy od Ciebie i nie jest przez Ciebie zawinione. I jak jedyne co możesz zrobić to powiedzieć że się rozłączysz jeśli nie przestanie krzyczeć /przeklinać a po drodze usłyszysz taką wiązankę że aż się płakać chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety wiem o co chodzi. Ja pracowałam w biurze podróży i mimo tego, że ludzie jeszcze się hamowali, bo nikt nie przeklinal, to i tak można było czuć zmęczenie samymi pretensjami, które płynęły od klientów.

No i to nieważne, że nawalio biuro podróży typu Itaka albo koordynator biura - winna jest zawsze osoba pierwszego kontaktu.

Kiedyś pracowałam też w call - center i zawsze mnie bawilo, ze najbardziej rozdraznieni byli faceci. Jak się trafiło na takiego frustrata, który po pracy po 17 chciał się wyżyć, to od razu można to było usłyszeć w tonie jego głosu. I najlepsze, że zawsze wtedy padało nieśmiertelne: "Proszę mi podać pani imię i nazwisko, zgłoszę na panią skargę".

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Nie jestem fanką piłki nożnej, ale gol Lewego dzisiaj akurat bardzo mnie ucieszył.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:36   #4491
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:44   #4492
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A Wege kiełbasy czy szynki to też pstryczek w nos? Pasztet z fasoli, jakieś plastry udające żółty ser... To zazwyczaj nazewnictwo Wege wyrobów jest wprowadzające w błąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:46   #4493
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Moze to zemsta za burgery sojowe?
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:48   #4494
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A Wege kiełbasy czy szynki to też pstryczek w nos? Pasztet z fasoli, jakieś plastry udające żółty ser... To zazwyczaj nazewnictwo Wege wyrobów jest wprowadzające w błąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest dokładnie odwrotnie, tego typu słownictwo ma ułatwiać wybory konsumenckie. Sugeruje jakiego smaku można się spodziewać po danym produkcie i do czego można tego użyć. Badania pokazują, że to właśnie wprowadzenie takich nazw zapobiega wprowadzeniu w błąd i ułatwia ludziom życie
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 15:53   #4495
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A Wege kiełbasy czy szynki to też pstryczek w nos? Pasztet z fasoli, jakieś plastry udające żółty ser... To zazwyczaj nazewnictwo Wege wyrobów jest wprowadzające w błąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale dlaczego? Zdarzyło Ci się zobaczyć pasztet wege i wziąć to za "normalny" mięsny pasztet? Słowo "wege" sugeruje, że to produkty bezmięsne, które po prostu "imitują" mięsne produkty. Nie znam nikogo kto kupiłby coś wege, bo się pomylił. Ja ostatnio kupowałam wegański bigos - myślisz, że ktoś by to kupił przez pomyłkę myśląc, że to bigos z mięsem?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 16:04   #4496
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 16:06   #4497
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ale patrząc z drugiej strony tego samego biznesu, to kliniki weterynaryjne czy weterynarze raczej biedy nie klepia...

Co do zbiórek na leczenie onkologiczne, to spójrz na sprawę dziecka Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeczniczaka. Ile ta zbiórka wywołała kontrowersji...

Ja sama uznaję to za dość dyskusyjną sprawę.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

I co w zwiazku z tym? Mam(y) pracowac za darmo/pol darmo/doplacac, bo ktis nieodpowiedzialnie nie przewidzial, nie przemyslal i nie zaplanowal takich podstawowych rzeczy jak opieka weterynaryjna zanim przygarna zwierze? I gdzie jest granica? 1 zwierze dziennie? 2? 5? Przeciez oplaty u weta to nie tylko jego pensja (ktora swoja droga jest okupiona 5+ latami ciezkich studiow, specjalizacji i pozniej doswiadczenia) ale tez cala reszta oersonelu, utrzynie budynku, oplaty stale, sprzet, kontrole, pozwolenia, leki… no sorry. Posiadanie zwierzat to przywilej nie jakies prawo i dopoki ludzie tego nie zrozumieja stan rzeczy sie nie polepszy.

A jak mowilam, ja akurat pracuje w miejscu, ktore jest utrzymywane z dobrowolnej dotacji wiec jak nie masz kasy a my uratowalismy ci psa operacja i hospitalizacja za 1000£ to nic nie zaplacisz, a i tak bedziesz psioczyc bo ci go do domu niepod drzwi nie odwiezlismy i jeszcze bedziesz na kontrole musial z nim sam przyjsc.


Ta zbiorka na Oliwiera to zupelnie inny temat: po pierwsze to dobrowolna zbiorka publiczna, po drugie przynajmniej jedno z rodzicow byloby w stanie zebrac potrzebna kwote albo samodzielnie albo z pomoca bogatych kolegow (nie musieli od razu dawac, mogli pozyczyc).

Ja mowie o fundacjach, ktore funkcjonuja w UK oferujace doplaty czy granty do ogolnej opieki medycznej. Te organizacje moga zasponsorowac np serie masazy, akupunkture, joge, kursy wszelkiego rodzaju typu makijaz przy leczeniu chemia, kursy kulinarne (co i jak jesc w czasie chemii). Dodatkowo doplaty do transportu, zwrot kosztow transportu, doplaty do rachunkow za energie. Pokieruja gdzie i o jakie benefity rzadowe mozna sie starac, jakie masz prawa pracownicze, wypelnia dokumenty i oferuja szeroka game wsparcia psychologicznego. Nic z tego od szpitala/gp/sluzby zdrowia nie dostaniesz.
A tu przyjdzie taka pani i bedzie napierdzielac bo ona chce distac 500£ na benzyne na dojazd do szpitala, ale jej powiedzieli ze sie nie kwalifikuje bo oboje z mezem przekraczaja prog dochodowy i oszczednosciowy i ze to jest dyskryminacja. No nie. Te doplaty sa dla ludzi, ktorzy naprawde nie maha z czego zyc i musza jezdzic 3autobusami albo wziac taxi.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 16:20   #4498
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
I co w zwiazku z tym? Mam(y) pracowac za darmo/pol darmo/doplacac, bo ktis nieodpowiedzialnie nie przewidzial, nie przemyslal i nie zaplanowal takich podstawowych rzeczy jak opieka weterynaryjna zanim przygarna zwierze? I gdzie jest granica? 1 zwierze dziennie? 2? 5? Przeciez oplaty u weta to nie tylko jego pensja (ktora swoja droga jest okupiona 5+ latami ciezkich studiow, specjalizacji i pozniej doswiadczenia) ale tez cala reszta oersonelu, utrzynie budynku, oplaty stale, sprzet, kontrole, pozwolenia, leki… no sorry. Posiadanie zwierzat to przywilej nie jakies prawo i dopoki ludzie tego nie zrozumieja stan rzeczy sie nie polepszy.

A jak mowilam, ja akurat pracuje w miejscu, ktore jest utrzymywane z dobrowolnej dotacji wiec jak nie masz kasy a my uratowalismy ci psa operacja i hospitalizacja za 1000£ to nic nie zaplacisz, a i tak bedziesz psioczyc bo ci go do domu niepod drzwi nie odwiezlismy i jeszcze bedziesz na kontrole musial z nim sam przyjsc.


Ta zbiorka na Oliwiera to zupelnie inny temat: po pierwsze to dobrowolna zbiorka publiczna, po drugie przynajmniej jedno z rodzicow byloby w stanie zebrac potrzebna kwote albo samodzielnie albo z pomoca bogatych kolegow (nie musieli od razu dawac, mogli pozyczyc).

Ja mowie o fundacjach, ktore funkcjonuja w UK oferujace doplaty czy granty do ogolnej opieki medycznej. Te organizacje moga zasponsorowac np serie masazy, akupunkture, joge, kursy wszelkiego rodzaju typu makijaz przy leczeniu chemia, kursy kulinarne (co i jak jesc w czasie chemii). Dodatkowo doplaty do transportu, zwrot kosztow transportu, doplaty do rachunkow za energie. Pokieruja gdzie i o jakie benefity rzadowe mozna sie starac, jakie masz prawa pracownicze, wypelnia dokumenty i oferuja szeroka game wsparcia psychologicznego. Nic z tego od szpitala/gp/sluzby zdrowia nie dostaniesz.
A tu przyjdzie taka pani i bedzie napierdzielac bo ona chce distac 500£ na benzyne na dojazd do szpitala, ale jej powiedzieli ze sie nie kwalifikuje bo oboje z mezem przekraczaja prog dochodowy i oszczednosciowy i ze to jest dyskryminacja. No nie. Te doplaty sa dla ludzi, ktorzy naprawde nie maha z czego zyc i musza jezdzic 3autobusami albo wziac taxi.
Ale ja nigdzie nie sugeruję, że pomoc i opieka weterynaryjna powinna być za darmo.

A co zbiórki Oliwiera, to też mnie dziwi, że koledzy z murawy się nie dolozyli do zbiórki. Co to dla nich...
No chyba, że się dołożyli, ale się nie chwalą.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 16:46   #4499
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kurcze, nie widziałam tego posta wcześniej, a niby pokazuje mi od ostatniego nieczytanego
Moja mama robi to tak: trze ziemniaki na cienkich oczkach, doprawia konkretnie sola i pieprzem i to się wrzuca na rozgrzany tłuszcz (wersja mięsożerna z boczkiem tłuszcz, wersja wege suszone pomidory lub feta). Potem się trzeba sporo namieszać (bo się robi klucha) i nie poddawać się, chodzi o to żeby ten farsz się ładnie podpiekl i kartofle nie były surowe. Jak już będzie podpieczony to się go ładnie nakłada do tradycyjnych kółeczek pierogowych i zalepia. Nakłada się łatwo, bo jest dość zbity. Smacznego.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-26, 17:13   #4500
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To właśnie jest miarą profesjonalizmu, że zachowujesz się kulturalnie niezależnie od zachowania drugiej strony. Uwierz mi że trudno jest mieć dobre zdanie o ludziach jak słysząc dzwonek telefonu wiesz ze na 95% dzwoni ktoś z fochem i pretensjami, często na coś co w ogóle nie zależy od Ciebie i nie jest przez Ciebie zawinione. I jak jedyne co możesz zrobić to powiedzieć że się rozłączysz jeśli nie przestanie krzyczeć /przeklinać a po drodze usłyszysz taką wiązankę że aż się płakać chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Ja pracując z klientami chyba nie daje po sobie poznać. Szefowa zawsze mówi że jestem bardzo cierpliwa. Co lepsze w życiu prywatnym jestem właśnie niecierpliwa i to bardzo ale w pracy udaje mi się to. Może pomaga też to że potrafię nie pokazywać pp sobie emocji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-04 17:43:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.