Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-24, 08:56   #4471
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Jest dużo prostych prac. Na recepcji w hotelach szukają na 12h i z dobrym językiem

Pracowałam przy sprzątaniu w 2 firmach. Osoby niepełnosprawne. W pierwszej było ciężej niż w drugiej. w drugiej miałam takie same obowiązki co osoba zdrowa tylko miałam je robić wolniej, na 1 zamianie. Na 2 to co bylo do zrobienia trzeba było zrobić. Też były zdrowe osoby. Jak wyszłam z pracy i coś ogarnęłam to bylo dobrze, jak tylko usiadłam nie mialam siły isc do wc. Szukają osób z grupą, obowiązki jak dla zdrowej osoby a liczą na kasę z dofinansowania. Była nawet osoba z niedowładem kończyny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i dlatego pisałam o pensjonatach i hostelach, bo mają tam niższe wymagania, językowe również. Janusze tak właśnie kombinują więc sama musisz znać swoje możliwości. Chorych traktują jak zdrowych, a zdrowym dają pracy za 3 etaty więc wszyscy mamy z nimi problemy, dlatego trzeba szukać nie-Janusza do skutku. Z lżejszych prac dla niepełnosprawnych to u nas jest też dużo ofert dla pracowników ochrony, nie wiem czy próbowałaś?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 09:28   #4472
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Szczerze odradzam pracę w ochronie, nie jest wcale taka znowu lekka, a pracodawcy bardzo często wykorzystują pracowników, nie szanują ich praw i w nosie mają np. PIP, Zus, czy nawet PFRON. Kombinują z czasem pracy, dodają obowiązki typu odśnieżanie zimą, preferowana umowa to umowa zlecenie itd.

Lepiej próbować się dostać na recepcję albo na zwykłego pracownika biurowego, często firmy nie mają jakiś specjalnych wymagań.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 09:40   #4473
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Na ochronę też jest 12h

Z prac biurowych nie spełniam wymagań bo albo język albo program

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Mam zapytaniem czy zostaliście zaproszeni na rozmowę pomimo błędu
A) w formie powitania
Zamiast do pani kierujecie do pana i odwrotnie, szanowna pani zamiast szanowny pan
B) w stopce "wyrażam zgodę" wysyłacie stopkę z firmy abc do xyz

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez firmę abc"
i wysyłacie to do firmy xyz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-05-24 o 09:37
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 09:51   #4474
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Na ochronę też jest 12h

Z prac biurowych nie spełniam wymagań bo albo język albo program

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Mam zapytaniem czy zostaliście zaproszeni na rozmowę pomimo błędu
A) w formie powitania
Zamiast do pani kierujecie do pana i odwrotnie, szanowna pani zamiast szanowny pan
B) w stopce "wyrażam zgodę" wysyłacie stopkę z firmy abc do xyz

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez firmę abc"
i wysyłacie to do firmy xyz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie prawda, można znaleźć pracę biurową, gdzie nie wymagają znajomości języka obcego ani żadnych programów może poza Wordem. Dziewczyny, podały Ci już sporo przykładów takich miejsc, a Ty z uporem szukasz pracy poniżej swoich możliwości - moim zdaniem. Wiem, że bardzo ciężko jest znaleźć w miarę dobrą pracę, ale trzeba próbować - banalne, ale prawdziwe.

Zobacz może jeszcze na stronę werbeo, ofert jest co prawda mało, ale warto czasami zerknąć. To portal z ofertami pracy dla osób niepełnosprawnych. Szału nie, tak już napisałam, ale zajrzeć od czasu do czasu można.

Twoja kandydatura raczej nie będzie rozpatrywana, nie wyraziłaś zgody na przetwarzania danych osobowych we właściwej firmie. Wyślij aplikację jeszcze raz.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 10:40   #4475
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Nie prawda, można znaleźć pracę biurową, gdzie nie wymagają znajomości języka obcego ani żadnych programów może poza Wordem. Dziewczyny, podały Ci już sporo przykładów takich miejsc, a Ty z uporem szukasz pracy poniżej swoich możliwości - moim zdaniem. Wiem, że bardzo ciężko jest znaleźć w miarę dobrą pracę, ale trzeba próbować - banalne, ale prawdziwe.

Zobacz może jeszcze na stronę werbeo, ofert jest co prawda mało, ale warto czasami zerknąć. To portal z ofertami pracy dla osób niepełnosprawnych. Szału nie, tak już napisałam, ale zajrzeć od czasu do czasu można.

Twoja kandydatura raczej nie będzie rozpatrywana, nie wyraziłaś zgody na przetwarzania danych osobowych we właściwej firmie. Wyślij aplikację jeszcze raz.
Jak mówię prace biurowe są ale
" z dobrym angielskim, niemieckim itp"
"Znajomość programu xyz"
"Lubiący pracę pod presją czasu"


"
• Doświadczenia na podobnym stanowisku
• Motywacji do pracy, odpowiedzialności
• Doświadczenia w legalizacji zatrudnienia Cudzoziemców
• Doświadczenia w rozliczaniu czasu pracy"
....

" Mile widziana znajomość podstaw fakturowania"
....

"-znajomość branży budowlanej (płytki ceramiczne)"
....
"

  • wykształcenie minimum średnie; preferowany kierunek: administracja, ekonomia
  • znajomości języka angielskiego w stopniu dobrym w mowie i piśmie,"
"TECHNIK PRAC BIUROWYCH ZE ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA ROSYJSKIGO I UKRAIŃSKIEGO

, miejsce pracy:
, rodzaj umowy: Umowa o pracę
, pracodawca: kontakt przez PUP
, oferta dostępna od: 4 dni ,


....
"Pracownik będzie miał za zadanie bieżącą obsługę klienta a także telefoniczne poszukiwanie nowych klientów:


.....

".
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
znajomość języków:
  • angielski, w mowie - A2 - niższy średnio zaawansowany, w piśmie - A2 - niższy średnio zaawansowany
Pozostałe wymagania
Inne wymagania:
  • [Umiejętność 2] : mile widziana komunikatywność, pozytywne nastawienie do pracy, pogodne usposobienie i wysoka kultura osobista [Umiejętność 1] : Znajomość MS OFFICE ; mile widziana znajomość programu CDN OPTIMA lub innego programu do fakturowania;"

Specjalista ds kontaktu z klientem francuskim od 3 000 zł do 6 000 zł/mies. brutto
wczoraj 18:19 Pełny etat Umowa o pracę

Pracownik biurowy z językiem niemieckim
18 maj Pełny etat Umowa o pracę

"
Wymagana dobra znajomość obsługi komputera i doświadczenie w branży spożywczej. Dodatkowym atutem będzie znajomość programów magazynowych takich jak KC-firma.
Proszę o kontakt wyłącznie telefoniczny."

i mozna tak wymieniac
jak nie chca doswiadczenia to bedziesz pozyskiwal klientow albo oferują umowe o dzielo/zlecenie
tam gdzie wyslalam nie odpowiedzieli
w pup sa oferty ale nie ma danych do pracodawców.

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-05-24 o 11:35
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 11:48   #4476
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Jak mówię prace biurowe są ale
" z dobrym angielskim, niemieckim itp"
"Znajomość programu xyz"
"Lubiący pracę pod presją czasu"


"
• Doświadczenia na podobnym stanowisku
• Motywacji do pracy, odpowiedzialności
• Doświadczenia w legalizacji zatrudnienia Cudzoziemców
• Doświadczenia w rozliczaniu czasu pracy"
....

" Mile widziana znajomość podstaw fakturowania"
....

"-znajomość branży budowlanej (płytki ceramiczne)"
....
"

  • wykształcenie minimum średnie; preferowany kierunek: administracja, ekonomia
  • znajomości języka angielskiego w stopniu dobrym w mowie i piśmie,"
"TECHNIK PRAC BIUROWYCH ZE ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA ROSYJSKIGO I UKRAIŃSKIEGO
No to właśnie dlatego pytam, czy próbujesz się czegokolwiek nauczyć, czy będziesz narzekać, że nie ma pracy, bo wszyscy mają wymagania. No mają, bo czemu mieliby nie mieć? Co masz pracodawcy do zaoferowania oprócz grupy inwalidzkiej? Co umiesz?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 14:00   #4477
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86836113]
Na serio zaczynam się rozglądać za praca zdalna w necie - parę takich propozycji już miałam i raz albo dwa razy tak pracowałam.

Teraz wpadła mi w ręce taka oferta...na Facebooku.Chciałam na tutaj zamieścić, ale może być za długa, a screena nie mogę wrzucić, bo pisze z telefonu.Praca w trybie zdalnym 5 razy w tygodniu - polega na tworzeniu dziennie 5-10 opisów produktów i wystawianie ich do sprzedaży poprzez OLX i Allegro.Nie pamietam czy określono rodzaj towaru,ale zapewne chodzi o odzież.2400 zl miesięcznie, umowa - zlecenie.Wg mnie nie brzmi najgorzej, ale w sumie to nie wiem co o tym myśleć.Spotkalyscie się z tego typu ofertami? Co o nich sądzicie? Jest sens się w to pakować?[/QUOTE]
Zaintrygowala mnie ta oferta, możesz mi przesłać jej szczegóły na priva? Zastanawiam się czy sobie nie znaleźć jakiejś pracy teraz na ten okres poszukiwań czegoś konkretnego, przynajmniej bym się czymś zajęła i przestała przejadac oszczędności. W tym miesiącu wysłałam tylko 3 CV więc te poszukiwania mogą potrwać dłużej niż początkowo obstawialam. Koleżanka mi coś wspominała o infolinii to będę dopytywac o szczegóły, jak je poznam to się podzielę z wami informacjami
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 15:17   #4478
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No to właśnie dlatego pytam, czy próbujesz się czegokolwiek nauczyć, czy będziesz narzekać, że nie ma pracy, bo wszyscy mają wymagania. No mają, bo czemu mieliby nie mieć? Co masz pracodawcy do zaoferowania oprócz grupy inwalidzkiej? Co umiesz?

moge isc na kurs jak cos zarobie, nie chce pracować w firmie gdzie wymagaja jezykow, bo nie chce pracowac w zaawansowanych biznesowych firmach, miedzynarodowych



co umiem? nie wiem już. korzystałam z worda, excela, chociaż ten drugi troche gorzej, wpisywać dane, robić chatboty na manychat,

do tej pory wykonywalam proste prace biurowe, skanowanie, wystawialam faktury w gotowym szablonie w wordzie
jesli chodzi o opracowane graficzne, kreatywnosc, projekty itd to jest tu slabo


pracowalam troche w sklepie. i mialam zlecenie na dziale w decathlonie

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-05-24 o 15:23
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 15:22   #4479
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maniaczka, a czy Ty jesteś zarejestrowana w PUP? Bo ja miałam możliwość sfinansowania mi bardzo fajnego i drogiego kursu - tylko sama zwróciłam się do nich z prośbą o to. Więc prostsze kursy powinny nie być problemem, często sami coś organizują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 16:25   #4480
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Maniaczka, a czy Ty jesteś zarejestrowana w PUP? Bo ja miałam możliwość sfinansowania mi bardzo fajnego i drogiego kursu - tylko sama zwróciłam się do nich z prośbą o to. Więc prostsze kursy powinny nie być problemem, często sami coś organizują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Wyrejestrowalam się z końcem kwietnia na rzecz tej pracy w serwisie. Od tygodnia nie pracuje. Miałam plan iść w przyszłym tygodniu

PUP nigdy nie miał dla mnie propozycji kursu. 3 razy na staż wysyłali, rok po roku. Był jakiś kurs chyba rok temu tylko nie pamiętam czemu nie poszłam, bo znałam już zagadnienia, tzn miałam doświadczenie w zakresie tematu? I w sumie doradca stwierdził że nie będzie mi to potrzebne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-05-24 o 16:37
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 17:11   #4481
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
PUP nigdy nie miał dla mnie propozycji kursu. 3 razy na staż wysyłali, rok po roku. Był jakiś kurs chyba rok temu tylko nie pamiętam czemu nie poszłam, bo znałam już zagadnienia, tzn miałam doświadczenie w zakresie tematu? I w sumie doradca stwierdził że nie będzie mi to potrzebne.
Ale PUP rzadko sam z siebie wysyła na kursy, trzeba się do nich zgłosić z konkretnym kursem.

A nie myślałaś o agencji ubezpieczeniowej? Ta praca nie polega wbrew pozorom na akwizycji.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 17:30   #4482
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maniaczkakolorowania, gdyby mógł jeszcze podpowiedzieć, to w instytucjach publicznych jest wymóg 6% zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Gdy np. Urząd nie spełnia tego wymogu płaci kary do PFRON. W związku z tym jeśli masz niepełnosprawność warto startować w konkursach do Służby Cywilnej. Wystarczy, że będziesz w 5 najlepszych kandydatów to już masz pierwszeństwo przy zatrudnieniu.
Dostałem posadę o którą się starałem. W związku z tym mam pytanie do Was, czy mojej koleżance powiedzieć, że się zwalniam, czy dopiero po dostarczeniu wypowiedzenia do dyrekcji?
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 17:52   #4483
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Maniaczkakolorowania, gdyby mógł jeszcze podpowiedzieć, to w instytucjach publicznych jest wymóg 6% zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Gdy np. Urząd nie spełnia tego wymogu płaci kary do PFRON. W związku z tym jeśli masz niepełnosprawność warto startować w konkursach do Służby Cywilnej. Wystarczy, że będziesz w 5 najlepszych kandydatów to już masz pierwszeństwo przy zatrudnieniu.
Dostałem posadę o którą się starałem. W związku z tym mam pytanie do Was, czy mojej koleżance powiedzieć, że się zwalniam, czy dopiero po dostarczeniu wypowiedzenia do dyrekcji?
Korporacje też dostają jakiś zwrot pieniędzy czy mniej płacą podatku, jeśli zatrudniają jakiś procent niepełnosprawnych. To też istotne.

Vilgefortz - no to chyba gratulacje?
Ale sytuacji ze znajomą nie zazdroszczę. Chyba wszystko zależy od tego jaką jest osobą i jakie relacje Was łączą. Jeśli zaufaną, to możesz jej o tym powiedzieć jako pierwszej i zaznaczyć, że mówisz jej najpierw, bo nie chcesz, żeby to źle odebrała, żeby nie brała tego do siebie (no ale też nikt rozsądny raczej się nie obrazi, jasna sprawa, że każdy chce dla siebie jak najlepiej).
Ewentualnie najpierw przełożony, jeśli na przykład przewidujesz jakieś negocjacje, a jak już ustalisz, że odchodzisz to zaraz potem rozmowa z koleżanką, żeby nie dowiedziała się z innych źródeł (ale wiadomo, że często po takiej rozmowie nie ma możliwości na taki szybki telefon, bo można wpaść w jakiś młyn spraw związanych z odejściem).
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-05-24 o 17:53
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 18:08   #4484
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Kafka z mlekiem, mogą płacić mniej na PFRON, jeśli mają odpowiednią liczbę niepełnosprawnych. Ale pracujesz 7h za tę samą stawkę a pracy nie jest mniej. Nie każdy chce zatrudniać i w sumie się nie dziwię.
To jest myśl z tymi urzędami, tylko trzeba zmienić sposób myślenia - z szukania pracy fizycznej ponad siły i dla zdrowych osób. Dać coś od siebie.
O ile pamiętam, już sugerowano to wcześniej maniaczce kolorowania.
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 18:13   #4485
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Kafka z mlekiem, mogą płacić mniej na PFRON, jeśli mają odpowiednią liczbę niepełnosprawnych. Ale pracujesz 7h za tę samą stawkę a pracy nie jest mniej. Nie każdy chce zatrudniać i w sumie się nie dziwię.
.
Może tak być. Pamiętam, jak w mojej firmie był szał na zatrudnianie niepełnosprawnych. Nawet nas kadry namawiały, żeby sobie ludzie wyrabiali dokumenty na niepełnosprawność, jak ktoś miał jakieś schorzenie

Mam wrażenie, że Maniaczka albo nie ma kompletnie pomysłu na siebie (bez urazy Maniaczkokolorowania), albo chciałaby lekką, łatwą i przyjemną pracę w której niczego od niej nie wymagają, albo zupełnie się nie docenia. A najprędzej wszystko na raz.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 18:23   #4486
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Korporacje też dostają jakiś zwrot pieniędzy czy mniej płacą podatku, jeśli zatrudniają jakiś procent niepełnosprawnych. To też istotne.

Vilgefortz - no to chyba gratulacje?
Ale sytuacji ze znajomą nie zazdroszczę. Chyba wszystko zależy od tego jaką jest osobą i jakie relacje Was łączą. Jeśli zaufaną, to możesz jej o tym powiedzieć jako pierwszej i zaznaczyć, że mówisz jej najpierw, bo nie chcesz, żeby to źle odebrała, żeby nie brała tego do siebie (no ale też nikt rozsądny raczej się nie obrazi, jasna sprawa, że każdy chce dla siebie jak najlepiej).
Ewentualnie najpierw przełożony, jeśli na przykład przewidujesz jakieś negocjacje, a jak już ustalisz, że odchodzisz to zaraz potem rozmowa z koleżanką, żeby nie dowiedziała się z innych źródeł (ale wiadomo, że często po takiej rozmowie nie ma możliwości na taki szybki telefon, bo można wpaść w jakiś młyn spraw związanych z odejściem).
Dziękuję bardzo za gratulacje . Posada o tyle dla mnie ciekawa, bo to jest przyszłościowe zagadnienia, aczkolwiek wiadomo wszystko wyjdzie w praniu. W tej nowej pracy chcą żebym przyszedł jak najwcześniej, dlatego chcę maksymalnie skrócić okres wypowiedzenia. Chciałbym to załatwić delikatnie tak, żeby koleżanka nie miała mi za złe, bardzo cenię uczciwych ludzi, a ona zawsze była w porządku, w stosunku do mnie, pracowaliśmy dosyć długi czas razem. wiadomo każdy patrzy na siebie, cieszę się z otrzymania posady, ale z drugiej strony nie chcę żeby wyniknął jakiś kwas z tym że odchodzę i nie mówiłem nikomu.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 18:25   #4487
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Sam ją znasz najlepiej, ale sądzę, że na pewno doceni szczerość i myślę, że jak jej powiesz to, co teraz napisałeś to powinna zrozumieć nie żywić do Ciebie urazy
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 18:39   #4488
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Może tak być. Pamiętam, jak w mojej firmie był szał na zatrudnianie niepełnosprawnych. Nawet nas kadry namawiały, żeby sobie ludzie wyrabiali dokumenty na niepełnosprawność, jak ktoś miał jakieś schorzenie

Mam wrażenie, że Maniaczka albo nie ma kompletnie pomysłu na siebie (bez urazy Maniaczkokolorowania), albo chciałaby lekką, łatwą i przyjemną pracę w której niczego od niej nie wymagają, albo zupełnie się nie docenia. A najprędzej wszystko na raz.
Tak. Nie wiem gdzie aplikować. Nie mam zaufania do żadnej firmy.
Po stażu w sklepie pani zawiniła interes, przy opiece z dziećmi nie mieli kasy na zatrudnianie, w pracy biurowej mobbing, w pokojach gościnnych nie przedłużył umowy bo robię problem z orzeczeniem i choruję, teraz był oszust. Każdy z orzeczeniem jest dobry, każdego biorę, żeby dostać dofinansowanie. Potem "temu nie zapłacę pełnej pensji, temu dam 500 zł mniej, nikomu nie płacimy składek bo firma już nie zarabia ale dalej bawimy się w biznes" później było gorzej. Stażystom podziękował, skończyły się dofinansowania jak usłyszałam. koleżanka poszła pracować na rzecz innej firmy. Zostało nas 5 osób +1, jednemu nie zapłacił za grudzień, a 3 innym za styczeń,. Poszli na L4. . Koleżance w/w wypowiedział umowę, kolega bez pensji grudniowej odszedł. Ja z koleżanką pracowałam i tylko nam płacił, bez składek.

Nie wiem czy fizycznie w sklepie, przy wykładaniu podołam i jak długo.
Prywaciarze chętnie każdego przygarną ale chyba nie ogarniają prawa osób niepełnosprawnych

Na co dzień czuję się jak zombie. Chodzę i oddycham, nie myślę, nie mam siły na nic. Nie wiem gdzie chce iść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-05-24 o 18:45
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 18:52   #4489
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Sam ją znasz najlepiej, ale sądzę, że na pewno doceni szczerość i myślę, że jak jej powiesz to, co teraz napisałeś to powinna zrozumieć nie żywić do Ciebie urazy
Dziękuję za wsparcie . Tak powiem, aczkolwiek obawa pewna jest.
Maniaczkakolorowania naprawdę spróbuj w tej Służbie Cywilnej, jak było już tu pisane masz skrócony czas pracy.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 19:04   #4490
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Dziękuję za wsparcie . Tak powiem, aczkolwiek obawa pewna jest.
Maniaczkakolorowania naprawdę spróbuj w tej Służbie Cywilnej, jak było już tu pisane masz skrócony czas pracy.
Mówisz o stronie "nabory w służbie cywilnej"?

Nawet tu nic nie ma, inspektor weterynaryjny albo archiwista z wyższym historycznym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 19:08   #4491
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Mówisz o stronie "nabory w służbie cywilnej"?

Nawet tu nic nie ma, inspektor weterynaryjny albo archiwista z wyższym historycznym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musisz wiedzieć, że tam dziennie są nowe oferty. Głowa do góry w końcu coś wpadnie.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 19:49   #4492
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Mówisz o stronie "nabory w służbie cywilnej"?

Nawet tu nic nie ma, inspektor weterynaryjny albo archiwista z wyższym historycznym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twoim największym problemem nie jest brak doświadczenia czy kwalifikacji ale nastawienie, każda praca jest dla ciebie bee jeszcze zanim ja sprawdzisz. Myślisz, że nas nikt nigdy nie oszukał i że ty jedna jesteś dymana na rynku pracy? Każdy z nas ma gorsze bardziej lub mniej doświadczenia za sobą i co mamy zrobić? Płakać a forum jakie to życie niesprawiedliwe bo nas oszukują i odrzucać wszystkie propozycje od innych? Trzeba się otrząsnąć, wyciągnąć wnioski i dalej robić swoje, nie ma innej rady. Jak tego nie zrobisz i nie zmienisz podejścia to dalej będziesz funkcjonować jak spretensjonowane zombi. Jakbym nałożyła twoje okulary to w zasadzie w każdej dotychczasowej pracy mnie jakoś wydymywali i co mam się teraz zaszyc w domu dokonać życia wściekła i obrazona na cały świat?
Twoja sytuacja się nie zmieni dopóki nie zmienisz swojego podejścia i sposobu myślenia, postawa ofiary naprawdę w niczym ci nie pomaga, a wrecz przeciwnie - bardzo szkodzi.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-05-24 o 19:52
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 19:53   #4493
Kaja8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Maniaczka, a sądy, urzędy? nie wiem sąd jesteś, ale w mojej okolic jest masa stanowisk i nie wymagają języków, a programów uczą na miejscu. Na wiele stanowisk wystarczy średnie wykształcenie.
Kaja8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 20:06   #4494
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kaja8686 Pokaż wiadomość
Maniaczka, a sądy, urzędy? nie wiem sąd jesteś, ale w mojej okolic jest masa stanowisk i nie wymagają języków, a programów uczą na miejscu. Na wiele stanowisk wystarczy średnie wykształcenie.
Pytanie czy gdzieś się ogłaszają. Byłam na praktyce studenckiej, poszłam z ulicy się zapytać i wzięli mnie na miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 20:09   #4495
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Pytanie czy gdzieś się ogłaszają. Byłam na praktyce studenckiej, poszłam z ulicy się zapytać i wzięli mnie na miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogłaszają na BIP, Biuletyn Informacji Publicznej, każda instytucja ma obowiązek taki prowadzić. Tam są ogłoszenia o konkursach. Musisz jednak wiedzieć, że jest rozmowa kwalifikacyjna gdzie mogą sprawdzać wiedzę merytoryczną. Czasami jest test.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 20:18   #4496
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Twoim największym problemem nie jest brak doświadczenia czy kwalifikacji ale nastawienie, każda praca jest dla ciebie bee jeszcze zanim ja sprawdzisz. Myślisz, że nas nikt nigdy nie oszukał i że ty jedna jesteś dymana na rynku pracy? Każdy z nas ma gorsze bardziej lub mniej doświadczenia za sobą i co mamy zrobić? Płakać a forum jakie to życie niesprawiedliwe bo nas oszukują i odrzucać wszystkie propozycje od innych? Trzeba się otrząsnąć, wyciągnąć wnioski i dalej robić swoje, nie ma innej rady. Jak tego nie zrobisz i nie zmienisz podejścia to dalej będziesz funkcjonować jak spretensjonowane zombi. Jakbym nałożyła twoje okulary to w zasadzie w każdej dotychczasowej pracy mnie jakoś wydymywali i co mam się teraz zaszyc w domu dokonać życia wściekła i obrazona na cały świat?
Twoja sytuacja się nie zmieni dopóki nie zmienisz swojego podejścia i sposobu myślenia, postawa ofiary naprawdę w niczym ci nie pomaga, a wrecz przeciwnie - bardzo szkodzi.
Miałam plan aby popracować długo, żeby nie wyszło że zmieniam pracę jak rękawiczki i nie budzę zaufania do zatrudnienia a okazało się że wszędzie popracowałam kilka miesięcy, na stażu do prawie roku, w tym właśnie staż. Zaraz będę mieć cały wachlarz zawodów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Ogłaszają na BIP, Biuletyn Informacji Publicznej, każda instytucja ma obowiązek taki prowadzić. Tam są ogłoszenia o konkursach. Musisz jednak wiedzieć, że jest rozmowa kwalifikacyjna gdzie mogą sprawdzać wiedzę merytoryczną. Czasami jest test.
Niestety. Nie przejdę kwalifikacji. Pomijając list motywacyjny którego nie umiem napisać nie mam wyższego wykształcenia z prawa, administracji itd
Trzeba znać przepisy i dany kodeks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 20:38   #4497
Kaja8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 105
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

To nie jest prawda, ale żeby to stwierdzić trzeba przynajmniej wejść na stronę i poczytać ogłoszenia. Przykład typowego ogłoszenia w mojej okolicy https://www.chorzow.sr.gov.pl/oferty...y/idn:957.html
trzeba otworzyć pdf. Nie wymagają ani listu, ani studiów wyższych, ani kodeksów, a jedynie podstawowe znajomości 3 aktów prawnych, a osoba niepełnosprawna i tak ma pierwszeństwo, bo nie mają tych 6%.



Trzeba czytać ogłoszenia, czasem jest wyższe, ale to na stanowiska, gdzie wydaje się decyzje itd, a jest pełno innych stanowisk, bardziej biurowych, typu wysyłanie korespondencji, gdzie wymagane jest średnie.
Kaja8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 20:47   #4498
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kaja8686 Pokaż wiadomość
To nie jest prawda, ale żeby to stwierdzić trzeba przynajmniej wejść na stronę i poczytać ogłoszenia. Przykład typowego ogłoszenia w mojej okolicy https://www.chorzow.sr.gov.pl/oferty...y/idn:957.html
trzeba otworzyć pdf. Nie wymagają ani listu, ani studiów wyższych, ani kodeksów, a jedynie podstawowe znajomości 3 aktów prawnych, a osoba niepełnosprawna i tak ma pierwszeństwo, bo nie mają tych 6%.



Trzeba czytać ogłoszenia, czasem jest wyższe, ale to na stanowiska, gdzie wydaje się decyzje itd, a jest pełno innych stanowisk, bardziej biurowych, typu wysyłanie korespondencji, gdzie wymagane jest średnie.
Tak jest, dodatkowo jak można zauważyć, wystarczy wypełnić kwestionariusz osobowy, nie trzeba żadnego CV. Wszystkie oświadczenia które należy podpisać są w złącznikach. Tak jak pisze Kaja, dla wielu stanowisk wystarczy średnie wykształcenie.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 21:01   #4499
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Miałam plan aby popracować długo, żeby nie wyszło że zmieniam pracę jak rękawiczki i nie budzę zaufania do zatrudnienia a okazało się że wszędzie popracowałam kilka miesięcy, na stażu do prawie roku, w tym właśnie staż. Zaraz będę mieć cały wachlarz zawodów
No to jak masz cały wachlarz zawodów to masz różne umiejętności.
Twórz CV pod dane oferty pracy i uwypuklaj te cechy swojego doświadczenia, które mogą Ci się przydać na danym stanowisku.


Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Niestety. Nie przejdę kwalifikacji. Pomijając list motywacyjny którego nie umiem napisać nie mam wyższego wykształcenia z prawa, administracji itd
Trzeba znać przepisy i dany kodeks
Jak nie umiesz napisać listu motywacyjnego. Jest tyle wskazówek w internecie, tylko trzeba poszukać, poczytać i coś sklecić. A nawet możesz tutaj na forum poprosić którąś z nas o pomoc, nawet do mnie możesz wysłać LM, żeby Ci go sprawdzić pod kątem stylistycznym i różnych okrągłych zdań.

Są niektóre stanowiska bardzo specjalistyczne, jasne, ale bardzo dużo jest bez takich wymogów. No i też nie musisz mieć 100% spełnienia kwalifikacji...

Przypominasz mi mojego kolegę, świetnego chłopaka, bardzo mądrego, bardzo ogarniętego, który stracił pracę, już 3 lata temu! I ma dokładnie takie podejście jak Ty. Tu nie bo coś tam, tam nie bo inna branża, tu nie bo trochę za daleko, tu może ale się zastanawia tak długo aż oferta wygasa. I tym sposobem wpadł w depresję.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-24, 21:12   #4500
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.