Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-15, 10:49   #31
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: okres...

Czytałam gdzieś, że to może być spowodowane niedoborem cynku... Wiecie coś na ten temat?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 12:05   #32
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: okres...

Cytat:
Napisane przez okretka
Czytałam gdzieś, że to może być spowodowane niedoborem cynku... Wiecie coś na ten temat?
owszem niedobór cynku odzwierciedla zły stan paznokci i włosów, jednakże radziłabym pójść do lekarza i zrobić podstawowe badania, bo niedobór żelaza też może sie tak objawiać - a to już niedokrwistość
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 15:08   #33
ewelincia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 302
Arrow Brak okresu - wątek zbiorczy

super że jest takie forum.. Odchudzałam się i nie mam okresu juz od 4 miesięcy. jakie to może mieć konsekwencje? co powinnam zrobić? teraz juz odżywiam sie normalnie. chciałabym wiedzieć wszystko na ten tema. cobu było gdyby , itp. dziękuję z góry i pozdrawiam
ewelincia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 16:46   #34
Irethh
Raczkowanie
 
Avatar Irethh
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 155
Dot.: brak okresu

Moja kolezanka też sie odchudzala i do tego uprawiala sport wyczynowo i też nie miala okresu ponad 3 miesiace ale jak przestala sie glodzic to wszystko wrocilo do normy.
Irethh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 17:08   #35
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: brak okresu

Uważam, że nie jest to normalne! Powinnaś pomaszerować do lekarza i zbadać się. Najprawdopodobniej przy odchudzaniu dałaś sobie niezły wycisk, nie jestem lekarzem i nie znam się na tym. Jednak wiem, że poprzez być może odchudzanie zaburzyłaś cały cykl swego organizmu i to nie jest bezpieczne dla Ciebie. Możesz doprowadzić tym do jakiś niepotrzebnych chorób, a w przyszłości nawet do bezpłodności.
Tak więc dla swojego dobra pomaszeruj jak najszybciej do lekarza.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 17:35   #36
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: brak okresu

Też wydaje mi się, że wizyta u lekarza będzie najlepszym rozwiązaniem
Często zdarza się, że wskutek nadmiernego odchudzania się cykl ulega zaburzeniu/zatrzymaniu... To dość częste np. u baletnic lub gimnastyczek, które jak wiadomo - muszą być strasznie chude.
Ale zdarzają się też inne przypadki - moja znajoma, jak dopiero zaczynała miesiączkować - miała półroczną przerwę w krwawieniu! Lekarz powiedział jej, że to nic groźnego. Teraz ma równiutki cykl i żadnych problemów.

Każdy organizm inaczej reaguje na różne czynniki
Na wszelki wypadek leć do lekarza
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 19:24   #37
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: brak okresu

ja się odchudzałam i nie miałam okresu prawie rok dopiero po przepisaniu leków (na których jestem do tej pory) i po przytyciu kilku kilogramów dostałam okres. Ewelincia duzo zalezy od twojej wagi- jeśli jest w normie to pewnie wszystko wróci do normy jeśli przesadziłaś (jak ja) i twoja waga jest dużo za niska to trzeba koniecznie przytyć kilka kg. Odrobina tłuszczyku jest konieczna do prawidłowego miesiączkowania...niestet y, taki "urok" kobiet
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 19:26   #38
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: brak okresu

Moja siostra nie miała okresu przez pół roku - to było kilka lat temu.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 20:05   #39
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: brak okresu

a ja nie mam od 50 , mam juz ponad dwa lata ale jeszcze ni uregulowany, ok wszystko ? to normalne w sumie, nie ? nie odchudzałam sie a ni nic...
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 14:30   #40
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: brak okresu

ja odkad miesiaczkuje (8 lat) nie mam regularnego okresu, jeden cykl trwa 28 a kolejny 50, czasem zdarza sie, ze nawet po 14 dniach mam miesiaczke :| i co ja mam zrobic? nie chce brak lekow hormonalnych!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 14:08   #41
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: brak okresu

mam ten sam problem
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 15:27   #42
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: brak okresu

Uważam, że takich problemów jak bark okresu czy też nieregularny cykl nie powinno się bagatelizować. Wiemy, że prawidłowy cykl trwa od 27 do 30 dni, dopuszczalne są dwudniowe opoznienia. Jeżeli zauważamy, że nasze zmiany są znacznie bardziej znaczne to nie traktujmy tego jako cos co "kiedyś samo się zrobi".Wiadomo, że regularność cyklu ustala się przeciętnie w okresie 2 - 3 lat po pierwszym okresie. Takie przerwy czy też brak misiączki mogą być
sygnałem stanów zapalnych narządów rodnych, grzybicy, a nawet guzów czy polipów. Sprawa jest bardzo pozważna i nie ma żartów. Ale to nie koniecznie muszą być aż takie choroby, może to właśnie pod wpływem dużych stresów macie takie kłopoty
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 16:23   #43
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: brak okresu

Cytat:
Napisane przez Judysia
Uważam, że takich problemów jak bark okresu czy też nieregularny cykl nie powinno się bagatelizować. Wiemy, że prawidłowy cykl trwa od 27 do 30 dni, dopuszczalne są dwudniowe opoznienia. Jeżeli zauważamy, że nasze zmiany są znacznie bardziej znaczne to nie traktujmy tego jako cos co "kiedyś samo się zrobi".Wiadomo, że regularność cyklu ustala się przeciętnie w okresie 2 - 3 lat po pierwszym okresie. Takie przerwy czy też brak misiączki mogą być
Mój gin twierdzi, że od 26 do 35 dni moze trwać prawidłowy cykle.
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 18:04   #44
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: brak okresu

napisałam, że dopuszczalne są dwu a może nawet kilku dniowe odchylenia, ale zazwycaj przyjmuje się, że cykl trwa od 27 do 30 dni.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 18:54   #45
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Arrow Brak miesiączki - zbiorczy

Mam pytanie głównie do pana doktora ... !

Od jakiegoś czasu bolą mnie jajniki ... Odczuwam bóle podobne do bóli miesięczkowych jednak czasem są one silniejsze Ostatni okres miałam 1 września. Cykle mam 30-32-dniowe. Okres powinien wystąpić 1-2 października, jednak nie wystąpił ! To już 19-20 dni spóźnienia ! Zawsze miałam regularne cykle. Czasem występowały jedynie spóźnienia jednodniowe ... Oczywiście byłam u ginekologa. Była to moja pierwsza wizyta. Było bardzo nieprzyjemnie ... Beczałam przez kilka godzin ... Zostałam fatalnie potraktowana ... Po tym jak powiedziałam dla pana ginekologa, że bolą mnie jajniki on stwierdził, że w tym wieku jajniki nie mają prawa mnie boleć ! Dla wszystkiego zrobił mi badanie przez odbyt, które trwało chyba kilka sekunt po czym stwierdził, że wszystko jest o.k. Żeby wywołać miesiączkę przepisał mi Luteinę podjęzykową 1 tabletkę raz dziennie. Biorę już ten lek 10 dni ... Okres dalej nie wystąpił ... Jajniki wciąż mnie bolą ... Nie wiem co mam robić Liczę na jakąś pomoc ! Co może mi dolegać ? Dodam, że mam niecałe 18 lat, a miesiączkuje od prawie 4 lat.

Pozdrawiam i liczę na pomoc !
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 19:11   #46
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

ech to bardzo smutne ze Cie tak potraktowano oprocz tego ze tutaj na forum uzyskasz odp. od Pana Doktora, to moze poszlabys do innego lekarza? chociaz pewnie nie masz na to najmniejszej ochoty i Ci sie nie dziwie


pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 20:30   #47
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Narazie na lekarza nie mam ochoty ... I pewnie przez pewnien czas nie będę miała po tym jak podczas pierwszej wizyty zostałam potraktowana ... Aż w między czasie weszła do środka moja mama, która stała pod drzwiami, bo tak krzyczał na mnie, że sobie wymyślam w tym wieku jakieś bóle jajników :/
Myślałam, że moja pierwsza wizyta u ginekologa będzie wyglądać troszkę inaczej, ale bardzo sie rozczarowałam ... Dlatego zwracam się do Was tu na tym kochany forum o jaką kolwiek pomoc ... Może któraś z Was miała podobny problem ? I oczywiście czekam z niecierpliwością na odpowiedzieć pana doktora
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 20:52   #48
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Cytat:
Napisane przez Madziulka_17
Narazie na lekarza nie mam ochoty ... I pewnie przez pewnien czas nie będę miała po tym jak podczas pierwszej wizyty zostałam potraktowana ... Aż w między czasie weszła do środka moja mama, która stała pod drzwiami, bo tak krzyczał na mnie, że sobie wymyślam w tym wieku jakieś bóle jajników :/
Myślałam, że moja pierwsza wizyta u ginekologa będzie wyglądać troszkę inaczej, ale bardzo sie rozczarowałam ... Dlatego zwracam się do Was tu na tym kochany forum o jaką kolwiek pomoc ... Może któraś z Was miała podobny problem ? I oczywiście czekam z niecierpliwością na odpowiedzieć pana doktora
zmień lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 21:06   #49
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Zmiana lekarza jest raczej nie możliwa ... Bo nie mam zbytnio wyboru. To mała miejscowość i jest tu bardzo mało lekarzy ginekologów ...
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 22:34   #50
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

to naprawde przykre
mnie tez bolaly jajniki, bylam u lekarza ale nic nie wykryl, mialam usg robione i wszystko jest ok. Dopiero jak sie tak "przyjrzalam" to mnie bola w polowie okresu jak mam owulacje (lekarz mowil ze ma wtedy prawo cos bolec, ale na szczescie to jest taki lekki bol i krotki) oraz przed okresem z 1 dzien.

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 09:12   #51
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

to jedz do innego lekarza do innej miejscowosci przeciez nie mozesz sie meczyc z tym bóle a jelsi z tego wykluje sie cos powazniejszego? i pogadaj z mama .
jak czytam o takich lekarzach i rodzicach to mnie szlag trafia.:-/
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 09:20   #52
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Cytat:
Napisane przez paula78
to jedz do innego lekarza do innej miejscowosci przeciez nie mozesz sie meczyc z tym bóle a jelsi z tego wykluje sie cos powazniejszego? i pogadaj z mama .
jak czytam o takich lekarzach i rodzicach to mnie szlag trafia.:-/
dokladnie, przeciez lekarz powinien sie domyslic ze dla kobiety takie wizyty nie sa raczej niczym przyjemnym a tym bardziej nikt sobie niczego nie wymysla tylko po to zeby isc do lekarza
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 14:46   #53
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Dziewczyny niedawno dostałam okres po 20 dniach spóźnienia ... Pewnie to ta Luteina go wywołała Ale się cieszę Mam nadzieję, że to okres, a nie jakieś plamienie, bo narazie jest skąpy ... Ale cii nie zapeszajmy ...
I w związku z tym mam pytanie ... Czy przerwać branie Luteiny, czy dalej ją brać ?
Dzięki za odpowiedzi
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 16:09   #54
siloe90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Dot.: brak okresu

ja nie mam okresu już od 5 miesięcy... schudłam 10 kilo w ciągu 5 miesięcy (teraz już przytyłam 2,5 kilo ważę 45 przy 160 cm wzrostu) poszłam do ginekologa, zbadał mnie i powiedzał, że wszystko w porządku bo mogłam mieć jakieś torbiele; wytłumaczył mi, że estrogeny i te inne są w tłuszczu dlatego muszę jeszcze przytyć; przepisał mi jakieś tabletki na wywołanie miesiączki (chyba gesto mikro czy coś takiego) a póżniej mam brać jeszcze jakiś estrofam i duphastom.... estrofam jest dla kobiet w okresie przekwitania, a ja mam zaledwie 15 lat... dziewczyny nie odchudzajcie się, a jak już to zrobiłyście to natychmiast przytyjcie... jak coś jest nie tak z okresem to niezwłocznie do lekarza! tu nie ma żartów... to jest chyba najgłupsza rzecz jaką w życiu zrobiłam...
siloe90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 18:43   #55
lenai3100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krzeszowice
Wiadomości: 9
Brak miesiączki przy pigułkach

Od czerwca tego roku biorę Harmonet. Po pierwszym opakowaniu nastąpił brak miesiączki, natomiast w drugim miesiącu stosowania Harmonetu wystąpiła normalnie.Powtarza się to co drugi cykl - brak miesiączki,bądź lekkie plamienia, i normalny okres.Cy oznacza to że pigułka została źle dobrana i powinnam zmienić na inną? Nie wydaje mi się to normalne, tym bardziej , że przed stosowaniem pigułki miesiączka była w miarę regularna (wahania 2-3 dni w jedną lub drugą stronę). Bardzo proszę o poradę.Z góry dziękuję
lenai3100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 22:01   #56
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Brak miesiączki w wieku 17 lat?

Witam, mam problem z moja przyjaciółką mianowicie ostatnio sie dowiedziałam, ze dziewczyna nie miała jeszcze okresu, a jest w moim wieku(17lat)! Namawiam ja by jak najszybciej udała sie do lekarza. Jednak ona twierdzi, ze to jest najzupełniej normalne ponieważ dopiero od bardzo niedawna pojawiło sie u niej owłosienie pod pachami, a piersi zaczeły sie rozwijać w dodatku tłumaczy to jeszcze tym, ze jej mama miała równierz podobny problem. Czy jest możliwe by dopiero teraz zaczeła sie rozwijać??
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 00:48   #57
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: brak okresu

Dziewczyno zacznij normalnie jeść.Ja też nie miałam kiedyś 4 miesięcy okresu właśnie przez odchudzanie.W ciągu 2,5 miesiąca schudłam 13 kg.Miałam wtedy 15 lat.Przeszłam na wegetarianizm,jadłam warzywa na parze ,soję,fasolkę ryby i owoce oraz jogurty naturalne.Jednak chyba mięsa brakowało w tej diecie ,bo już byłam coraz słabsza,a wyniki badań okazały się niezbyt ciekawe.Hemoglobina spadła mi bardzo.Groziła mi anemia.No i zaczęłam jeść mięso i wyniki bardzo dobre Wszystko w normie.
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 08:23   #58
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Brak miesiączki przy pigułkach

ja wiem jedynie że (zgodnie z informacjami na ulotkach) podczas brania tabletek anty. krwawienie z odstawienia u pewnego procentu kobiet może zupełnie zaniknąć.. spotkałam się też z wypowiedziami kobiet które mają bardzo skąpe "okresy" przy tabletkach i się z tego cieszą

ale oczywiście zawsze warto skonsultować się z lekarzem..
obca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 11:03   #59
Nitra
Przyczajenie
 
Avatar Nitra
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 23
GG do Nitra
Cool Dot.: brak okresu

Ja od pocztątku miesiączkuje regularnie.
a co do chudnięcia, ech,...schudłam ...ale teraz mi sie znow przytyło hehe
Nitra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 15:45   #60
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: brak okresu

mam ten sam problem
tzn podobny
"normalnego" okresu nie mialam od roku juz prawie
a rok temu mialam 5 okresow pod rzad- 7 dni krwawienia, dzien przerwy, kolejne krwawienie, przerwa i tak w kolko
bylam pod opieka ginekologa, mialam robione badania krwi
wykazalo wszytsko ok, a diagnoza- za duzo stresu

zmienilam lekarza, nia mam okresu ale on uwaza ze jestem zdrowa i nie ma potrzeby przepisywac lekow.ze wszystkop sie samo wyreguluje
sama nie wiem co mam o tym myslec
nie chce poraz kolejny isc do nowego ginekologa i o wszytskim opowiadac...
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.