Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 22:26   #2311
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A moze krwawepiekno.pl ? Hm....wymyślenie nazwy dla takiej strony jest trudniejsze niż myślałam....
cierpieniezakrem.pl
przyjacielepodnozem.pl
laboratoriumsmierci.pl
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117

Edytowane przez Naamaha
Czas edycji: 2012-07-29 o 22:50
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 07:37   #2312
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny, miałam ostatnio niezłą rozmowę z panią w sklepie, która usilnie próbowała mi wcisnąć produkty firmy Schwarzkopf.

ekspedientka: W czym mogę pomóc?
Chatul: Szukam szamponu, ale nie widzę żadnego dla siebie.
ekspedientka: A jakie włosy masz? (Oho, mówienie do klienta na ty…).
Chatul: Przetłuszczające się. Dlatego nie chcę żadnych sylikonów w składzie. No i do tego jestem wegetarianką, więc nie chcę produktu zawierającego składniki odzwierzęce.
ekspedientka: A to gdzieś mamy szampon do przetłuszczających się włosów, już szukam.
(...)
ekspedientka: Proszę. (Podała mi jakąś Schaumę).
Chatul: Mhm, silne detergenty w składzie, potem sporo ekstraktów z ziół, fajnie. Ale pod koniec składu polyquaternium 10, czyli substancja powłokotwórcza, a ja mam przecież przwtłuszczające się włosy. No i w składzie jest keratyna, więc produkt niekoniecznie jest wegetariański.
ekspedientka: Jak to nie jest?
Chatul: No nie wiadomo czy jest, bo nie wiadomo skąd została pozyskana ta keratyna. Czasem się ją pozyskuje z wełny, a czasem z rogów i kopyt zwierząt.
ekspedientka: No tak, ale to tylko kopyta.
Chatul: Ale… Zwierzęta nie oddają kopyt za darmo Żeby wziąć keratynę z kopyt, trzeba zabić zwierzę i zabrać mu kopyta. Często się zabiera te kopyta od zwierząt zabitych na mięso. Ja nie chcę tego szamponu. Raz, że jest niewegetariański, a dwa, że Schwarzkopf testuje na zwierzętach.

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
laboratoriumsmierci.pl
To jest naprawdę dobre
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:15   #2313
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałam ostatnio niezłą rozmowę z panią w sklepie, która usilnie próbowała mi wcisnąć produkty firmy Schwarzkopf.

ekspedientka: W czym mogę pomóc?
Chatul: Szukam szamponu, ale nie widzę żadnego dla siebie.
ekspedientka: A jakie włosy masz? (Oho, mówienie do klienta na ty…).
Chatul: Przetłuszczające się. Dlatego nie chcę żadnych sylikonów w składzie. No i do tego jestem wegetarianką, więc nie chcę produktu zawierającego składniki odzwierzęce.
ekspedientka: A to gdzieś mamy szampon do przetłuszczających się włosów, już szukam.
(...)
ekspedientka: Proszę. (Podała mi jakąś Schaumę).
Chatul: Mhm, silne detergenty w składzie, potem sporo ekstraktów z ziół, fajnie. Ale pod koniec składu polyquaternium 10, czyli substancja powłokotwórcza, a ja mam przecież przwtłuszczające się włosy. No i w składzie jest keratyna, więc produkt niekoniecznie jest wegetariański.
ekspedientka: Jak to nie jest?
Chatul: No nie wiadomo czy jest, bo nie wiadomo skąd została pozyskana ta keratyna. Czasem się ją pozyskuje z wełny, a czasem z rogów i kopyt zwierząt.
ekspedientka: No tak, ale to tylko kopyta.
Chatul: Ale… Zwierzęta nie oddają kopyt za darmo Żeby wziąć keratynę z kopyt, trzeba zabić zwierzę i zabrać mu kopyta. Często się zabiera te kopyta od zwierząt zabitych na mięso. Ja nie chcę tego szamponu. Raz, że jest niewegetariański, a dwa, że Schwarzkopf testuje na zwierzętach.



To jest naprawdę dobre


Hehehehe, już widzę minę ekspedientki;>
Niestety, wiele pań z drogerii robi wielkie oczy, gdy pytam o jakiś składnik lubwspominam o testowaniu. Robią wtedy wielkie oczy i pytają: " Taaaak???? Testują????" Albo patrzą jak na wariatkę Od jakiegoś czasu, gdy proponują mi pomoc w sklepie, od razu mówię grzecznie: Nie dziękuję
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:55   #2314
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ja jak zaczynam dyskusje chociaż już od tego odeszłam bo pożera za dużo czasu to się panie wykłócały, że nie testują, pal sęk jakieś małe firmy ale, żeby o P&G się kłócić... dlatego jak panie próbują mi pomóc to odpowiadam, że szkoda mojego i jej czasu
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:48   #2315
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

W moim przypadku, jak nie chciałam promowanego produktu, bo testowany, to dziewczyny zazwyczaj się uśmiechały i mówiły OK. Zresztą, taka praca, sama kiedyś robiłam jako hostessa i wciskałam ludziom jakieś Palmolive czy Colgate Dobrze, że nie jestem teraz do tego zmuszona...
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 20:16   #2316
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja też zawsze mówię ''nie, dziękuję'' jak proponują pomoc w wyborze kosmetyków. Już sobie wyobrażam ich miny jak mówie ''ależ bardzo proszę, poszukuję kremu nie testowanego na zwierzętach, bez parafiny, bez parabenów, bez silikonów, z filtrem 30, najlepiej bez konserwantów, z w miarę naturalnym składem '' Wystarczy mi, że jak siedzę w drogerii i czytam składy wszystkich kosmetyków, to patrzą się na mnie jak na debila

Co do pomysłów na stronę to mam jeszcze takie:
zabojczekosmetyki.pl (chociaż to chyba bardziej kojarzy się, że te kosmetyki zabijają ludzi...)
krwawykrem.pl
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117

Edytowane przez Naamaha
Czas edycji: 2012-07-30 o 20:22
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 01:25   #2317
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja też dziękuję zawsze za pomoc, bo jak mówię, że chcę coś nietestowanego na zwierzętach to się dziwnie patrzą.

Jakiś czas temu widziałam z superpharmie, jak starsza pani chciała kupić krem Olay, a jedna z tych dziewczyn pomagających przy półkach (nie wiem jak się one nazywają) ją przekonywała do zrezygnowania i kupna kremu Eveline

Laboratoriumśmierci.pl

Moje pomysły:
zoolokaust.pl
ogienwoku.pl
skladnikcierpienie.pl
__________________


Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2012-07-31 o 01:26
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 10:10   #2318
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
oooooooooooooo chętnie )))

zwłaszcza, że teraz jestem na okresie próbnym swojego "wegetarianizmu" w sumie już dawno odstawiłam mięso ale było to tak chaotyczne, że szkoda gadać, teraz go nie jem ale nie jestem jeszcze gotowa powiedzieć, ha! jestem wegetarianką, chcę sobie dać czas jak po tym czasie nadal będę się trzymała swoich założeń, wtedy się tak nazwę ))
To podaj mi na priva jakiś email, wyślę Ci moje książeczki

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja też dziękuję zawsze za pomoc, bo jak mówię, że chcę coś nietestowanego na zwierzętach to się dziwnie patrzą.

Jakiś czas temu widziałam z superpharmie, jak starsza pani chciała kupić krem Olay, a jedna z tych dziewczyn pomagających przy półkach (nie wiem jak się one nazywają) ją przekonywała do zrezygnowania i kupna kremu Eveline
Ja też nie lubię, kiedy ktoś mnie namawia, ale jeżeli już jakaś ekspedientka/farmaceutka/fryzjerka zaczyna mi coś proponować, to bardzo chętnie jej mówię, że nie, bo to jest testowane na zwierzętach. Chętnie, bo sporo osób w ogóle o tym nawet nie wie. Większość faktycznie robi duże oczy i zmienia temat, ale zdarza mi się trafić na kogoś, kto interesuje się i zadaje pytania. Myślę sobie, że niech nawet jedna na 50 osób przestanie po mojej opowieści kupować L'oreal czy P&G, to już warto przeżyć te 49 obojętnych. Albo może przyjdzie do domu i powie siostrze, mamie.. w każdym bądź razie warto uświadamiać ludzi, bo to jest niesamowite, ile osób myśli, że testy na zwierzętach są już od lat zabronione Sama byłam taką osobą jeszcze parę lat temu
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 20:52   #2319
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałam ostatnio niezłą rozmowę z panią w sklepie, która usilnie próbowała mi wcisnąć produkty firmy Schwarzkopf.

ekspedientka: W czym mogę pomóc?
Chatul: Szukam szamponu, ale nie widzę żadnego dla siebie.
ekspedientka: A jakie włosy masz? (Oho, mówienie do klienta na ty…).
Chatul: Przetłuszczające się. Dlatego nie chcę żadnych sylikonów w składzie. No i do tego jestem wegetarianką, więc nie chcę produktu zawierającego składniki odzwierzęce.
ekspedientka: A to gdzieś mamy szampon do przetłuszczających się włosów, już szukam.
(...)
ekspedientka: Proszę. (Podała mi jakąś Schaumę).
Chatul: Mhm, silne detergenty w składzie, potem sporo ekstraktów z ziół, fajnie. Ale pod koniec składu polyquaternium 10, czyli substancja powłokotwórcza, a ja mam przecież przwtłuszczające się włosy. No i w składzie jest keratyna, więc produkt niekoniecznie jest wegetariański.
ekspedientka: Jak to nie jest?
Chatul: No nie wiadomo czy jest, bo nie wiadomo skąd została pozyskana ta keratyna. Czasem się ją pozyskuje z wełny, a czasem z rogów i kopyt zwierząt.
ekspedientka: No tak, ale to tylko kopyta.
Chatul: Ale… Zwierzęta nie oddają kopyt za darmo Żeby wziąć keratynę z kopyt, trzeba zabić zwierzę i zabrać mu kopyta. Często się zabiera te kopyta od zwierząt zabitych na mięso. Ja nie chcę tego szamponu. Raz, że jest niewegetariański, a dwa, że Schwarzkopf testuje na zwierzętach.
Masakra
Dlatego jak mnie ktos pyta w czym pomoc to mowie, ze nie dziekuje. Uwazam, ze dziewczyny pracujace w drogeriach nie sa w stanie znac kilkuset kosmetykow i ich skladow etc. To jest sprawa indywidualna To juz takie KWC jest lepszym doradca. Moze jakies sklepy firmowe moga doradzac,ale drogerie nie mysle.


Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Hehehehe, już widzę minę ekspedientki;>
Niestety, wiele pań z drogerii robi wielkie oczy, gdy pytam o jakiś składnik lubwspominam o testowaniu. Robią wtedy wielkie oczy i pytają: " Taaaak???? Testują????" Albo patrzą jak na wariatkę Od jakiegoś czasu, gdy proponują mi pomoc w sklepie, od razu mówię grzecznie: Nie dziękuję
Kiedys w pracy powiedzialam kolezance, ze Essie testuje na zwierzetach,a ona mi powiedziala "no,ale ze jak to maluja paznokcie krolikom?" - Nie wiem czy naprawde tak glupia byla czy udawala.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 00:21   #2320
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Kiedys w pracy powiedzialam kolezance, ze Essie testuje na zwierzetach,a ona mi powiedziala "no,ale ze jak to maluja paznokcie krolikom?" - Nie wiem czy naprawde tak glupia byla czy udawala.
Ale to jest standardowa reakcja, tak samo jak się powie, że Gilette testuje, albo Lipton

A co z lakierami Poshe? wiecie coś może?

Edytowane przez Bela03
Czas edycji: 2012-08-01 o 00:22
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 00:50   #2321
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Poshe jest firmą wymienianą wśród tych które podpisały jakieś tam zaświadczenie o nietestowaniu na zwierzętach info o tym są na amerykańskich stronach poświęconych veganizmowi - nic więcej o tej firmie nie wiem.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 14:13   #2322
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

O! O Essie nie wiedziałam, że testują, a miałam ochotę na ich kultowy lakier mademoiselle. Teraz sobie odpuszczę
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 16:29   #2323
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
O! O Essie nie wiedziałam, że testują, a miałam ochotę na ich kultowy lakier mademoiselle. Teraz sobie odpuszczę
Inglot miał kiedys wyglądający identycznie radzę poszukać
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 19:52   #2324
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
O! O Essie nie wiedziałam, że testują, a miałam ochotę na ich kultowy lakier mademoiselle. Teraz sobie odpuszczę
Na tej stronie http://www.peta.org/living/beauty-an...nails-ftw.aspx w komentarzach na samym dole jest napisane, ze Essie kiedys bylo na liscie jako cf, ale po tym jak nie odpowiedzieli na kilka listow zostali usunieci Teraz nie wiem,ale Essie nalezy do Loreala- chyba.

Na tej stronie tez ktos napisal o Wizazu i jest link do naszej starej listy
Kurde skoro ludzie z zagramanicy probuja nas czytac to moze by zrobic ENG wersje listy ? Co myslicie?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 18:23   #2325
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny a wiadomo coś o sklepach Zrób sobie krem? Biochemia urody? Jak to jest z ich produktami?
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 18:50   #2326
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Na tej stronie http://www.peta.org/living/beauty-an...nails-ftw.aspx w komentarzach na samym dole jest napisane, ze Essie kiedys bylo na liscie jako cf, ale po tym jak nie odpowiedzieli na kilka listow zostali usunieci Teraz nie wiem,ale Essie nalezy do Loreala- chyba.

Na tej stronie tez ktos napisal o Wizazu i jest link do naszej starej listy
Kurde skoro ludzie z zagramanicy probuja nas czytac to moze by zrobic ENG wersje listy ? Co myslicie?
A to akurat nie jest problem; myślicie, że warto zrobić wprowadzenie po angielsku?

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wiadomo coś o sklepach Zrób sobie krem? Biochemia urody? Jak to jest z ich produktami?
Biochemia Urody była na naszej liście jako firma CF, mogłam zapomnieć ją dopisać, ale to przypadek. Natomiast o ZSK zaczęłyśmy dyskutować po tym jak ktoś znalazł opis testów na zwierzętach przy pantenolu
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 22:27   #2327
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wyszło na to, że ZSK korzysta ze starych, udostępnionych wyników testów... w końcu kiedyś każdy składnik został przetestowany...
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 02:03   #2328
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Wyszło na to, że ZSK korzysta ze starych, udostępnionych wyników testów... w końcu kiedyś każdy składnik został przetestowany...

No w sumie racja. Ja nie pamiętałam jak sie dyskusja skończyła, dlatego o tym wspomniałam, ale skoro tak sie skończyla, to ZSK też powinien być na zielonej liście
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 02:57   #2329
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Uaktualniona lista kosmetyków i innych produktów (nie)testowanych na zwierzętac

Doprawdy nie wiem czy dało się to napisać bardziej łopatologicznie niż ja to napisałam ("co może wiązać się z przeprowadzaniem testów na kosmetykach tychże firm przez rząd chiński"), jeśli można to mnie oświećcie, bo mnie z deka szczęka opadła... Ale oświećcie mnie na właściwym wątku, a nie tu.

Proszę przestańcie zaśmiecać wątek listy.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-08-03 o 02:59
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 20:02   #2330
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wiecie coś o płynie do prania "poppy" z tesco?
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 05:14   #2331
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Wiecie coś o płynie do prania "poppy" z tesco?
Był na poprzedniej liście jako nietestowany, ale że nie mogłam sama znaleźć tej informacji w necie i jej potwierdzić, to nie chciałam wrzucać na listę.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 09:54   #2332
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Był na poprzedniej liście jako nietestowany, ale że nie mogłam sama znaleźć tej informacji w necie i jej potwierdzić, to nie chciałam wrzucać na listę.
http://web.fosfa.cz/download.php ta firma robi ten płyn

Możesz bourjois na fioletową?
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 11:00   #2333
megana88
Raczkowanie
 
Avatar megana88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 200
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A co z Elizabeth Arden?
Kiedyś wiem, że byli firmą nietestującą, teraz wynikło dużo sprzecznych informacji i był pomysł by dać na niepewną. Na moje maile jak dotąd nikt nie odpisał Czy ktoś wie coś na ten temat?
__________________
Zawsze będę Cię kochać Karolciu...
megana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 11:00   #2334
Chwila Rozkoszy
Przyczajenie
 
Avatar Chwila Rozkoszy
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Mam pytane. Czy ktoś wie, czy firma Be Beauty(Biedronka itd.) testuje na zwierzętach?
Chwila Rozkoszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 11:58   #2335
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chwila Rozkoszy Pokaż wiadomość
Mam pytane. Czy ktoś wie, czy firma Be Beauty(Biedronka itd.) testuje na zwierzętach?
Biedronka nie produkuje sama kosmetykow tylko zleca to innym firmom. Dlatego niektore produkty BeBeuty sa ok a niektore produkowane przez firme testujaca. Wiem, ze byly jakies kremy do rak produkowane przez testujaca Tołpę.
Zeby sprawdzic kto produkuje dany produkt trzeba sprawdzic numer pod kodem paskowym i wrzucic do wyszukiwarki gepir http://www.gepir.pl/Strony/
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 15:37   #2336
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Kremy do rąk Be Beauty są w porządku. Za to kremy do stóp, płyny do demakijażu oraz masła do ciała są testowane
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 16:31   #2337
cangie
Przyczajenie
 
Avatar cangie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej dziewczyny,

jestem nowa na forum i chciałabym prosić o pomoc. Czy któraś z was wie coś o firmach Marion oraz Profis-Fryzopol? Do obu firm wysyłałam maile , ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi , może ktoś próbował wcześniej albo ma jakieś informacje czy te firmy sa cf?

Jestem zainteresowana ich produktami, a nie wiem czy mogę kupić je z czystym sumieniem, jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna
cangie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 20:31   #2338
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez cangie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

jestem nowa na forum i chciałabym prosić o pomoc. Czy któraś z was wie coś o firmach Marion oraz Profis-Fryzopol? Do obu firm wysyłałam maile , ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi , może ktoś próbował wcześniej albo ma jakieś informacje czy te firmy sa cf?

Jestem zainteresowana ich produktami, a nie wiem czy mogę kupić je z czystym sumieniem, jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna
Ja też od jakiegoś czasu przyglądam się tej firmie, widzę, że w ostatnim czasie kilka kosmetyków tej firmy zyskało na popularności. W sumie ich strata, że nie odpisują. Ale to, że nie odpisują, nie oznacza, że testują. Co znalazłam na stronie firmy: "Każdy produkt jest poddawany szczegółowej kontroli jakości na wszystkich etapach produkcyjnych. Standardem są badania dermatologiczne i aplikacyjne" Wyrażenie "badania aplikacyjne" kojarzę ze stron firm takich jak Eris czy Dax. Sama nie wiem co myśleć. Ja zawsze mam większe zaufanie do polskich, małych firm. Jakoś "nie widzę", że mają laboratoria i testują na zwierzętach. Od dawna wiadomo, że kosmetyków się nie testuje, raczej składniki. Tutaj zaczyna się kłopot. Firmy Marion nie widzę na liście. Może dziewczyny coś wiedzą.

A tutaj mały artykuł na temat testowania kosmetyków i składników:

http://www.kosmopedia.org/o_kosmetyk...y_na_zwierzet/
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:08   #2339
cangie
Przyczajenie
 
Avatar cangie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Ja też od jakiegoś czasu przyglądam się tej firmie, widzę, że w ostatnim czasie kilka kosmetyków tej firmy zyskało na popularności. W sumie ich strata, że nie odpisują. Ale to, że nie odpisują, nie oznacza, że testują. Co znalazłam na stronie firmy: "Każdy produkt jest poddawany szczegółowej kontroli jakości na wszystkich etapach produkcyjnych. Standardem są badania dermatologiczne i aplikacyjne" Wyrażenie "badania aplikacyjne" kojarzę ze stron firm takich jak Eris czy Dax. Sama nie wiem co myśleć. Ja zawsze mam większe zaufanie do polskich, małych firm. Jakoś "nie widzę", że mają laboratoria i testują na zwierzętach. Od dawna wiadomo, że kosmetyków się nie testuje, raczej składniki. Tutaj zaczyna się kłopot. Firmy Marion nie widzę na liście. Może dziewczyny coś wiedzą.

A tutaj mały artykuł na temat testowania kosmetyków i składników:

http://www.kosmopedia.org/o_kosmetyk...y_na_zwierzet/

Dzięki za artykuł, orientuję się w tym wszystkim, gdyż od jakiegoś czasu zagłębiam się w temat i wymieniam wszystkie kosmetyki.

Jeśli chodzi o wymienione przeze mnie firmy , pewnie nie testują , masz rację, ale kto wie jak to jest ze składnikami? Czy sprawdzaja swoich dostawców, czy po prostu patrza na koszty, żeby było jak najtaniej , bez zbędnej przy tym ideologii?
Na stronie Marion na fejsie , ktoś zadał pytania o testy i składniki, odpowiedź była , że należy zadać te same pytania na ich maila, ja pisałam ze strony, może nadal szykują odp? (chociaż minęly ponad 2 tygodnie ).

Co do drugiej firmy, koleżanka poleciła mi ich odżywkę kokosową, ma po niej piękne włosy, więc też chciałam się skusić , ale ta sama sytuacja. Nie ma odpowiedzi. Wysyłałam maila z ich strony, zaznaczyłam opcję "prześlij kopię tego maila na mój adres " i nawet tego nie otrzymałam , więc nie wiem w końcu czy mail doszedł czy nie. Tu na razie cisza od tygodnia, więc nie tak źle, chociaż inne firmy odpowiadały w ciągu 48h.
cangie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:33   #2340
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

dziewczyny, napisalam jakis czas temu na stronie fejsbukowej do Taste of the Wild.. niestety odpisali ze testuja

"We assure you that our commitment to animals is not limited to providing superior nutrition, but extends beyond this to include the humane treatment of the animals involved in the necessary feeding trials.We do minimal animal testing on our products (for palatability) and we do not conduct the research ourselves. We utilize certified laboratories based on their reputation and their dedication to nutritional research. If you have additional questions, feel free to contact us at 800-977-8797."
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.