Kuracja kwasami a odpowiednie nawilżanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 15:14   #1
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Lightbulb

Kuracja kwasami a odpowiednie nawilżanie?


Cześć dziewczyny!
Postanowiłam przeprowadzić na swojej skórze kuracje z odpowiednimi kremów, które mają w składzie różne kwasy. Wiem, że trzeba przy takiej kuracji odpowiednio nawilżać twarz, a moja cera jest podatna na podrażnienia i po, mimo, że mam cerę mieszaną i problemową z pozostałościami po uporczywym trądziku to jest ona zarazem wrażliwa oraz łatwo ulega przesuszeniu i dużemu podrażnieniu. Chciałam was zapytać o opinie i doradzenie, mianowicie, jaki krem nawilżający byłby najlepszy do kuracji z kwasami? Przeszukałam KWC i w końcu zdecydowałam, że chyba najlepsze są kremy z serii Cetaphil. Wybrałam z nich dwa Cetaphil MD (dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała) i Cetaphil DA Ultra (emulsja nawilżająca) i teraz nie wiem, na który z nich się zdecydować i który z nich jest lepszy, dlatego też proszę was o opinie.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:21   #2
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Kuracja kwasami a odpowiednie nawilżanie?

Hej ja też mam pełno blizn po trądziku i bardzo suchą wrażliwą skórę... I też używam maseczek z kwasami 2 razy w tyg. Skórę nawilżam emulsją Skincode ( trochę droga bo kosztuje ok 110 zł) ale jestem mega zadowolona. W sumie pierwszy krem który mnie dobrze nawilża, a nie powoduje zatykania porów
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:36   #3
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Kuracja kwasami a odpowiednie nawilżanie?

Hej
Ja na noc stosuję Triacneal , poszukując do tego dobrego kremu nawilżającego , który by odpowiednio nawilzył i ukoił , a nie zapchał -przeszłam droge przez piekło.
Ale ostatecznie znalazłam
U mnie sprawdza sie idealnie Bioderma Hydrabio Riche.
Ten krem to moje odkrycie roku 2012.
Tym wieksze odkrycie , że długo sie wahałam , czytałam o tym kremie , analizowałam skład ,( miałam wątpliwości bo ma w składzie paraffinium liqidum), w końcu zaryzykowałam i WARTO było.
Polecam chociaż próbke wypróbować.
samajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 17:06   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Kuracja kwasami a odpowiednie nawilżanie?

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Postanowiłam przeprowadzić na swojej skórze kuracje z odpowiednimi kremów, które mają w składzie różne kwasy. Wiem, że trzeba przy takiej kuracji odpowiednio nawilżać twarz, a moja cera jest podatna na podrażnienia i po, mimo, że mam cerę mieszaną i problemową z pozostałościami po uporczywym trądziku to jest ona zarazem wrażliwa oraz łatwo ulega przesuszeniu i dużemu podrażnieniu. Chciałam was zapytać o opinie i doradzenie, mianowicie, jaki krem nawilżający byłby najlepszy do kuracji z kwasami? Przeszukałam KWC i w końcu zdecydowałam, że chyba najlepsze są kremy z serii Cetaphil. Wybrałam z nich dwa Cetaphil MD (dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała) i Cetaphil DA Ultra (emulsja nawilżająca) i teraz nie wiem, na który z nich się zdecydować i który z nich jest lepszy, dlatego też proszę was o opinie.
.....
generalnie żaden....mają tendencje do zapychania,u niektórych osób bardzo dużą a tego przeciez chcesz uniknąć... tutaj podałam kilka sprawdzonych nawilżaczy:https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post40355388
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 16:38   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kuracja kwasami a odpowiednie nawilżanie?

Nie nastawiaj się od razu na jakieś wielkie przesuszenie po kwasach-czasami jest tak, że kwasy wręcz nawilżają skórę. Nie miałam problemów z nadmiernie wysuszoną skórą po żadnym z kremów z kwasami, których używałam-w ramach pielęgnacjii starczał mi w zupełności kwas na noc a na dzień filtr SVR Lysalpha 50+, który robił i za filtr i za krem nawilżający. W zupełności wystarczyło. W lecie, gdy byłam na filtrze z La Roche Posay Athelios XL 50+, który był bardzo lekki i miał alkohol denat w składzie (teraz już do niego nie wrócę nawet latem-SVR jest genialny i o połowę tańszy!) za nawilżacz robiła mi kropla rossmannowskiego olejku Alterra (wszystko jedno którego) i dawało radę
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.