Perfumy i alergie - alergie na perfumy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-27, 13:21   #61
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Może w takim razie jesteś uczulona na alkohol w perfumach? Gdyby tak było mogłabyś ewentualnie stosować perfumy bezalkoholowe lub w formie olejków
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:22   #62
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Może w takim razie jesteś uczulona na alkohol w perfumach? Gdyby tak było mogłabyś ewentualnie stosować perfumy bezalkoholowe lub w formie olejków
tez podejrzewalam ze na alkohol-ale czy to mozliwe??
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:33   #63
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Mam chyba dość podobnie - nie mogę perfumować szyi - praktycznie od razu zaczyna mnie swędzieć i skóra jest mocno podrażniona. Dotyczy to każdych perfum, które w ten sposób aplikowałam. Natomiast bez żadnego problemu mogę perfumowac np nadgarstki. Reakcja uczuleniowa występuje tylko na szyi - spóbuj, może i u Ciebie są miejsca bardziej i mniej wrażliwe
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:41   #64
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Alkohol raczej podraznia skore, a nie uczula. Skora na szyi jest faktycznie bardzo delikatna i wrazliwa, wiec przylaczam sie do opinii, ze skora w innym miejscu moze inaczej reagowac.
Nie wszystkie wody zostawiaja slady na ubraniu. Sprobuj psikac z wiekszej odleglosci i wchodzic w mgielke po psiknieciu. Jesli psikasz na ubranie z bliska to faktycznie bedzie plama.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:45   #65
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Niestety jestem alergikiem
Ale perfumy dość dobrze toleruję.
Jednak mogę doradzić jedno.
Jeśli reagujesz bardzo silnie,to radze unikać jednego z bardziej alergizującego składnika w perfumach BHT (butylohydroksytoluen) antyoksydant. Powodują min. alergie i podrażnienia
Niestety kilkanaście moich ulubionych zapachów posiada ten składnik...
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2009-11-27 o 13:46
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:01   #66
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez Estell Pokaż wiadomość
ze skora w innym miejscu moze inaczej reagowac.
Nie wszystkie wody zostawiaja slady na ubraniu. Sprobuj psikac z wiekszej odleglosci i wchodzic w mgielke po psiknieciu. Jesli psikasz na ubranie z bliska to faktycznie bedzie plama.
szyja i jej okolice-takze nadgarstki nie wchodza w gre-przetestowane zostaly-pomysl z mgielka spodobal mi sie-ale nie moga mi perfumy osiadac na wlosach-wlos wchalania-przechodzi do skory i dostaje wariacji ze swedzenia glowy

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Jeśli reagujesz bardzo silnie,to radze unikać jednego z bardziej alergizującego składnika w perfumach BHT (butylohydroksytoluen) antyoksydant. Powodują min. alergie i podrażnienia
Niestety kilkanaście moich ulubionych zapachów posiada ten składnik...
czyli co-pozostaje mi wybieranie pefum ze wzgledu na skladniki?? nie dlatego ze mnie urzekla zapch??
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:13   #67
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
szyja i jej okolice-takze nadgarstki nie wchodza w gre-przetestowane zostaly-pomysl z mgielka spodobal mi sie-ale nie moga mi perfumy osiadac na wlosach-wlos wchalania-przechodzi do skory i dostaje wariacji ze swedzenia glowy

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------


czyli co-pozostaje mi wybieranie pefum ze wzgledu na skladniki?? nie dlatego ze mnie urzekla zapch??
No i doczytałam o włosach
Nie mam pomysłu.
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2009-11-27 o 14:16
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 14:16   #68
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
szyja i jej okolice-takze nadgarstki nie wchodza w gre-przetestowane zostaly-pomysl z mgielka spodobal mi sie-ale nie moga mi perfumy osiadac na wlosach-wlos wchalania-przechodzi do skory i dostaje wariacji ze swedzenia glowy
Ja czasem dawkuje troche perfum na ubranie i rozpylanie zapachu w odleglosci 20cm w przypadku wiekszosci zapachow powinno byc bezpieczne dla ubrania.
---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------


Cytat:
czyli co-pozostaje mi wybieranie pefum ze wzgledu na skladniki?? nie dlatego ze mnie urzekla zapch??
Glowa do gory, moze zapach Twoich marzen nie ma feralnego skladnika.
Wpadla mi do glowy jeszcze taka mysl, moze nie jestes uczulona na skladnik zapachowy, ale na jakis rozpuszczalnik, lub inszy dodatek. W tym przypadku uzywanie jakiegos kilera typu Slonik Kenzo moglo by pomoc. Maly psiczek na rabek spodnicy, malo rozpuszczalnika, a zapach intensywny.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:26   #69
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Bardzo czesto perfumuję ubrania - sporo zapachów jest na nich znacznie trwalszych niż na skórze. Rozpylam zapach i wchodzę w tę mgiełkę Nie ma śladów na ubranich, również na jedwabnych bluzkach
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 16:21   #70
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

szczerze wspólczuje, i propopnuje wypróbowanie olejków,
jeszcze jedno pytanie czy tak samo uczylają Cie wody toaletowe, wody perfumowane i czyste perfumy???? a mgielki do ciała,dezodoranty???
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 17:41   #71
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
witam-mam nadzieje ze mi cos poradzicie-nie moge uzywac zadnych perfum na skore ani na wlosy-bez wzgledu czy kosztowaly 300-100- czy 20 zl-mam uczulenie(po krotkim czasie skora staje sie strasznie czerwona i zaczyna potwornie swedziec)-uzywanie na ubrania tez nie wchodzi w gre-poniewaz zazwyczaj zostawiaja plamy-a najczesciej nosze jasne rzeczy-czy nie ma dla mnie rozwiazania??
Według mnie to masz uczulenie na alkohol, skoro każde "psikadła"podrażniają twoją skórę, a "mazidła" nie, choć żaden ze mnie alergolog!
Może przy następnych wspólnych zakupach Na Luckyscencie spróbuj nabyć małą odlewkę wodnych perfum "CB I hate perfume", może to okaże się rozwiązaniem.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 18:29   #72
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Witam-nie mam pojecia czy na konkretny skladnik-balsamy itp. mnie nie uczulaja-tylko wszelkiego rodzaju wody-perfumy......
Przyznaję, że alerfii pokarmowej na alkohol słyszałam - jeśli się ma niedobór enzymu ADH to organizm alkoholu nie rozkłada.
Podrażnienia skóry mogą wynikać w różnych rzeczy. Także ze szczegolnej wrażliwości po prostu.

Alternatywne formy perfum to nie tylko perfumy wodne, ale też olejowe albo tak zwane solid perfume.
Możesz próbować, ja jednak radzę przede wszystkim iść do alergologa albo dermatologa. I zrobić testy. Po co się męczyć i głowić?
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 23:10   #73
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Faktycznie, na to wychodzi, że to wina akoholu; co prawda mogą uczulać i inne składniki - barwniki, przeciwutleniacze i same substancje zapachowe - ale jeśli sprawa dotyczy WSZYTSKICH perfum, to wychodzi, że chodzi o alkohol - a czy to uczulenie, czy podrażnienie, to już chyba musi określić lekarz. Powtarzam się, ale spróbuj innych perfum. Z perfum wodnych w Polsce dostępna jest marka Fridge by Yde - oni nie dodają alkoholu, konserwantów ani innych tego typu dodatków. Wiele firm ma perfumy w kremie. Niektóre też mają serie olejków - wówczas nośnikiem zapachu jest bezwonny olej kokosowy (na pewno Sonoma Scent Studio ma takowe, co prawda dostępne tylko przez internet, ale bardzo trwałe, można zamówić próbki, żeby się nie naciąć na zapach, który się nie podoba). No i niektóre balsamy perfumowane dobrych firm mają zapachy identyczne jak ich perfumy, a do tego trwałe i intensywne - sama używałam balsamów Annick Goutal, które miały tak intensywne i trwałe zapachy, że byłam w stanie używać ich wyłącznie na jakiś fragment ciała i zapach był wyczuwalny przez wiele godzin. Zresztą, w moim pękającym w szwach pudle perfumowym ciągle mam parę próbek tych balsamów, a także jakieś niedobitki próbek wodnych perfum Fridge by Yde - mogę Ci je podesłać tak na spróbowanie, czy w ogóle takie rozwiązanie wchodzi w rachubę. Jeśli jesteś zainteresowana to napisz PW, wrzucę w kopertę i wyślę, a moje pudło troszkę się odchudzi, co mu dobrze zrobi.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:04   #74
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
szczerze wspólczuje, i propopnuje wypróbowanie olejków,
jeszcze jedno pytanie czy tak samo uczylają Cie wody toaletowe, wody perfumowane i czyste perfumy???? a mgielki do ciała,dezodoranty???
witam-dezodoranty i mgielki nie uczulaja-tylko wszelkiego rodzaju edp-edc-edt

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Niestety jestem alergikiem
Ale perfumy dość dobrze toleruję.
Jednak mogę doradzić jedno.
Jeśli reagujesz bardzo silnie,to radze unikać jednego z bardziej alergizującego składnika w perfumach BHT (butylohydroksytoluen) antyoksydant. Powodują min. alergie i podrażnienia
Niestety kilkanaście moich ulubionych zapachów posiada ten składnik...
Kochana-orientujesz sie moze czy Dior - Midnight Poison zawiera ten alergizujacy skladnik o ktorym pisalas??

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Zresztą, w moim pękającym w szwach pudle perfumowym ciągle mam parę próbek tych balsamów, a także jakieś niedobitki próbek wodnych perfum Fridge by Yde - mogę Ci je podesłać tak na spróbowanie, czy w ogóle takie rozwiązanie wchodzi w rachubę. Jeśli jesteś zainteresowana to napisz PW, wrzucę w kopertę i wyślę, a moje pudło troszkę się odchudzi, co mu dobrze zrobi.
Witam-jestem strasznie zaskoczona ze ktos mi proponuje tak bezinteresownie wyslanie czegos-wkazdym badz razie odezwe sie za jakis czas-bo niemogla bym tak poprostu czegos przyjac-a nie posiadam obecnie niczego co mola bym zaoferowac wzamian
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 10:32   #75
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość


(...)


Kochana-orientujesz sie moze czy Dior - Midnight Poison zawiera ten alergizujacy skladnik o ktorym pisalas??[COLOR="Silver"]
Niestety nie miałam nigdy do czynienia z Midnight Poison,z innymi Poison-ami również nie

Ale składy (Ingredients) są umieszczane zawsze na opakowaniu perfum.
Może znajdziesz gdzieś kartonik?Może w perfumeriach typu Sephora,Douglas?
Ja niestety nie mam gdzie tego sprawdzić.

Edit:
Podaj mi adres na PW to podeślę próbkę CB I hate perfume Cedarwood Tea
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2009-11-30 o 10:34
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 11:17   #76
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Niestety nie miałam nigdy do czynienia z Midnight Poison,z innymi Poison-ami również nie

Ale składy (Ingredients) są umieszczane zawsze na opakowaniu perfum.
Może znajdziesz gdzieś kartonik?Może w perfumeriach typu Sephora,Douglas?
Ja niestety nie mam gdzie tego sprawdzić.

Edit:
Podaj mi adres na PW to podeślę próbkę CB I hate perfume Cedarwood Tea
Witam-pytalam o Poison bo w piatek dostalam 100-tke-i jak na razie boje sie testowac na skorze-poleciala na ubranie-pudelko poszlo odrazu do kosza-a co do podeslania probki-jestes 2 osoba ktora mi to proponuje-ale ja nie mam co wyslac w zamian-i naprawde dziwnie bym sie czula gdyby mi ktos cos za darmo dawal-poprostu nie jestem do tego przyzwyczajona
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 12:01   #77
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Witam-pytalam o Poison bo w piatek dostalam 100-tke-i jak na razie boje sie testowac na skorze-poleciala na ubranie-pudelko poszlo odrazu do kosza-a co do podeslania probki-jestes 2 osoba ktora mi to proponuje-ale ja nie mam co wyslac w zamian-i naprawde dziwnie bym sie czula gdyby mi ktos cos za darmo dawal-poprostu nie jestem do tego przyzwyczajona
Ale nie ma co się dziwić kochana Tak to dość często u Nas na wizazu wygląda
Wiele razy bezinteresownie mi ktoś pomógł,innym razem ja pomogłam... i tak to właśnie wygląda
Więc jeśli mogę pomóc Tobie przetestować zapach,który nie ma w składzie alkoholu,to dlaczego mam tego nie zrobić?
Jak chcę I broń Cię..... przed głupim czuciem i czymś w tym stylu
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 12:12   #78
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Ale nie ma co się dziwić kochana Tak to dość często u Nas na wizazu wygląda
Wiele razy bezinteresownie mi ktoś pomógł,innym razem ja pomogłam... i tak to właśnie wygląda
Więc jeśli mogę pomóc Tobie przetestować zapach,który nie ma w składzie alkoholu,to dlaczego mam tego nie zrobić?
Jak chcę I broń Cię..... przed głupim czuciem i czymś w tym stylu
Ja rozumie-ale nigdy niczego nie dostaje wiec czulabym sie skrepowana
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 12:14   #79
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
Ja rozumie-ale nigdy niczego nie dostaje wiec czulabym sie skrepowana
Też rozumiem Wiem o co chodzi

Gdybyś jednak chciała to daj znać
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 12:51   #80
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Też rozumiem Wiem o co chodzi

Gdybyś jednak chciała to daj znać
Dziekuje-podbudowlas moja wiare w ludzi
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:10   #81
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez seroxatomanka Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------


Kochana-orientujesz sie moze czy Dior - Midnight Poison zawiera ten alergizujacy skladnik o ktorym pisalas??

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------
próbowałas juz stosować MP???????

składniki MP: alcohol parfum, aqua, linalool, limonene, butylphenyl methylpropional, citronellol, geraniol, hydraxycitronellal, coumarin, BHT, citral, farnesol, benzyl alcohol,benzyl benzoate.
napisałam Ci skład MP ja posiadam 50EdP wiec myśle ze skład jest ten sam dla setki, gdybym prezkreciła jakis składnik-przepraszam
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:57   #82
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
próbowałas juz stosować MP???????
tak-na nadgarstu raz i nie swedzialo-dziwne-a na wlosach niestety szalu dostaje tak glowa zaczyna swedziec(nadmienie ze wlosy myje codziennie zeby nie bylo podejrzen ze z brudu)
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 15:03   #83
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

o to wspólczucia ; to ze na nadgarstku swedziało to na pewno wina alkoholu ale raczej proponuje ci spacer do alergologa lub ewentulanie dermatologa zeby sie wszytsko wrescie wyjasniło
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 20:29   #84
Bambusowy Kijek
Raczkowanie
 
Avatar Bambusowy Kijek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 114
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Witajcie,
Tym razem ja mam pytanie. Używałam 2 perfum. CK Euphoria Blossom oraz DKNY Red Delicious. Niestety na te drugie jestem chyba uczulona bo skóra od nich zaczyna mnie swędzieć. Czy po porównaniu składów można stwierdzić na jaki kładnik moge być uczulona? Nie chcę kupować nowych perfum, gdy później okaże się, że nie mogę ich używać. Pozdrawiam i śiskam mocno

CK:
Nuty głowy: kumkwat, zielone nuty, nuta rosy, owoc granatu.
Nuty serca: orchidea, kwiat lotosu, różowa piwonia.
Baza: nuty drzewne, biała ambra, zmrożone, świetliste piżmo.

DKNY:
Nuty głowy: szampan, liczi, czerwona porzeczka, soczyste jabłko.
Nuty serca: róża, fiołkowe płatki.
Baza: wanilia, paczula, ambra.
__________________

Bambusowy Kijek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 20:40   #85
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Cytat:
Napisane przez Bambusowy Kijek Pokaż wiadomość
Witajcie,
Tym razem ja mam pytanie. Używałam 2 perfum. CK Euphoria Blossom oraz DKNY Red Delicious. Niestety na te drugie jestem chyba uczulona bo skóra od nich zaczyna mnie swędzieć. Czy po porównaniu składów można stwierdzić na jaki kładnik moge być uczulona? Nie chcę kupować nowych perfum, gdy później okaże się, że nie mogę ich używać. Pozdrawiam i śiskam mocno

CK:
Nuty głowy: kumkwat, zielone nuty, nuta rosy, owoc granatu.
Nuty serca: orchidea, kwiat lotosu, różowa piwonia.
Baza: nuty drzewne, biała ambra, zmrożone, świetliste piżmo.

DKNY:
Nuty głowy: szampan, liczi, czerwona porzeczka, soczyste jabłko.
Nuty serca: róża, fiołkowe płatki.
Baza: wanilia, paczula, ambra.
Obawiam się, że to nie takie łatwe. Same nuty zapachowe nie mówią o składzie aż tak wiele. Substancje zapachowe mogą być syntetyczne lub pochodzenia naturalnego, a różne firmy mogą używać ekstraktów z różnych źródeł...
Niektóre firmy dodają do perfum konserwanty, stabilizatory, barwniki... I chyba to warto śledzić, bo łatwo sprawdzić i ewentualnie unikać... Ale one są napisane na opakowaniu, a nie wykazie nut.

Niestety, i mnie zdarzyło się niedawno, że uczuliły mnie nowo kupione perfumy. A przy testach nadgarstkowych nic nie czułam, dopiero po paru dniach używania wszystko zaczęło mnie swędzieć... Chyba najlepiej zaopatrzyć się w porządną próbkę i przestestować całościowo zapach przed zakupem... Zauważyłam też, że skóra w zgięciach łokci jest zdecydowanie bardziej wrażliwa i że czasem przy testach mnie swędzi, a na nadgarstkach - nie...
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 23:24   #86
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: UCZULENIE-jak sobie poradzic??

Wyciągam wątek bo właśnie niuchnęłam Eden Cacharel (nie zepsuty, ma niezmienione nuty zapachowe ) i zaczęło mnie w gardle drapać, przytkał mi się na chwilę nos i zaczęłam smarkać. Przypomniało mi się, jak tę wode kupiłam i moja mama ją powąchała (a jest alergiczką, ma astmę) to zaczęła od razu bardzo kasłać, trzymało ją to przynajmniej z pół godziny, strasznie się męczyła, wtedy nie skojarzyłam od czego to (bo mama czasami ma takie ataki) ale teraz jak mnie zaczęło w gardle drapać to pomyślałam, że to może i po tych perumach?
Uczulenie na perfumy kojarzy mi się ze zmianami skórnymi, swędzeniem, plamami itp. (sama nie mogę się psikać z tyłu szyji i po jej bokach, mogę tylko za uszami i z przodu szyji, nie wiem w sumie czemu ).
Czy którejś z Was zdarzyła się taka reakcja na perfumy? Może to tylko zbieg okoliczności? .
Na ręku (w zgięciu łokcia) gdzie je zaaplikowałam żadnych zmian nie ma.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 11:28   #87
ania105
Zadomowienie
 
Avatar ania105
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 782
Co uczula w perfumach???

Mam pytanie do wizażanek;czy kiedykolwiek którąś z was uczuliły perfumy-ja dostaję uczulenia od perfum ze składem aoud dosłownie mam dziwny posmak w buzi i drętwieje mi język jaki składnik może być tak silnym alergenem???czy komuś się to zdażyło
ania105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:38   #88
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Co uczula w perfumach???

Ja nie wiem jaki składnik mnie uczula, ale szyja nabierała mi czerwonych plam i swędziała kiedy psikałam się Live Jennifer Lopez i niekiedy przy klasycznej Euphorii.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 16:47   #89
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Co uczula w perfumach???

Mnie bardzo silnie uczula cynamon, ale na szczęście nie we wszystkich zapachach. Najgorzej jest z Cinnamon Bun - natychmiast na skórze pojawia się zaczerwienienie i wysypka. A swędzi jak diabli! No i przy aplikacji wszystkich cynamonowców (zwłaszcza Demeterków) nieodmiennie reaguję skurczem oskrzeli, tak, że muszę bardzo uważać, żeby mnie nie udusiło. Przykra sprawa
Nota bene podobny wątek już jest i myślę, że można oba połączyć
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=alergia

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2011-06-25 o 17:37
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 21:51   #90
ania105
Zadomowienie
 
Avatar ania105
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 782
Dot.: Co uczula w perfumach???

dzieki za link -jakoś nie mogłam nic znaleźć w wyszukiwarce.Wydaje mi sie ,że niektóre zwiazki w perfumach(chemiczne) są tak polączone ,ze moga być przyczyną zagrozenia dla zdrowia
ania105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 09:56:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.