ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-03, 15:42   #31
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Wycieczka do Czech.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 15:53   #32
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Pogadaj z mężem, jak on to widzi, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jeżeli nie chcesz kontynuować tej ciąży to nie musisz. Ja bym z pewnością przerwała ciążę w takiej sytuacji, ale ja nie jestem Tobą i nie wiem, co dopuszczasz.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 16:06   #33
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez olamalgosia Pokaż wiadomość
Mi również. Zwłaszcza że 3 miesiące po zabiegu zabezpieczaliśmy się dodatkowo tak jak zalecał lekarz.
Rozwiązanie proste. Aborcja. Jeśli ciąza jest na wczesnym etapie, to wystarczą tabletki.
A mężowi się nie chwal, dopóki sama nie podejmiesz decyzji.
Jak to ten z "wierzących i praktykujących" to będzie cię namawiał, żebyś urodziła.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez mybeau Pokaż wiadomość
Ale jak to teraz wygląda od strony prawnej? Można dokonać aborcji w Polsce?
Co to za głupie pytanie? A można w Polsce kupić koks czy amfe w Biedronce lub Lidlu?
nie. Ale jak sie postarasz to dostaniesz.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2019-01-03 o 16:05
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 16:25   #34
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Co to za głupie pytanie? A można w Polsce kupić koks czy amfe w Biedronce lub Lidlu?
nie. Ale jak sie postarasz to dostaniesz.
To było normalne pytanie. Rany, nie wszyscy żyją w Polsce i się nią interesują, a prawo dotyczące aborcji jest różne w zależności od kraju. Z kolei narkotyków do aborcji nie ma co porównywać, to dwie zupełnie inne sprawy.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 17:08   #35
Delice1992
Raczkowanie
 
Avatar Delice1992
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 143
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

W przypadku źle przeprowadzonej wazektomii można wnieść powództwo do sądu o odszkodowanie w ramach tzw. Wrongful conception. Wtedy można otrzymywać regularne pieniądze na utrzymanie dziecka plus odrębną kwotę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu spowodowany ciążą oraz porodem, utracone zarobki lub inne korzyści, a ponadto zadośćuczynienie za krzywdy moralne związane z przebytym stresem. Może jeśli nie zdecydujesz się na zabieg przerwania ciąży, to możesz dochodzić swoich praw wraz z mężem. Od tego ta instytucja jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
W oczekiwaniu na króliczka
Delice1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 17:11   #36
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez mybeau Pokaż wiadomość
To było normalne pytanie. Rany, nie wszyscy żyją w Polsce i się nią interesują, a prawo dotyczące aborcji jest różne w zależności od kraju. Z kolei narkotyków do aborcji nie ma co porównywać, to dwie zupełnie inne sprawy.
Jest co porownywać bo jedno i drugie jest nielegalne. Zresztą tyle się mówiło o tym przy okazji czarnych protestów, że chyba cięzko było nie usłyszeć.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 17:21   #37
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Aborcja nie jest nielegalna w Polsce. Lekarz jej nie wykona, ale nic nie grozi kobiecie, która zrobi aborcję. Są do tego odpowiednie specyfiki i wszystko jest opisane na stronie podanej wyżej

Brokat to styl życia
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 17:23   #38
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez Delice1992 Pokaż wiadomość
W przypadku źle przeprowadzonej wazektomii można wnieść powództwo do sądu o odszkodowanie w ramach tzw. Wrongful conception. Wtedy można otrzymywać regularne pieniądze na utrzymanie dziecka plus odrębną kwotę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu spowodowany ciążą oraz porodem, utracone zarobki lub inne korzyści, a ponadto zadośćuczynienie za krzywdy moralne związane z przebytym stresem. Może jeśli nie zdecydujesz się na zabieg przerwania ciąży, to możesz dochodzić swoich praw wraz z mężem. Od tego ta instytucja jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobra rada, ja bym niezależnie od wyboru złożyła taki wniosek (trzeba by było zrobić pewnie test na ojcostwo) i zaproponowała ugodę z jakąś miłą sumą. Skoro kobieta nie ponosi odpowiedzialności karnej za aborcję, a sam zabieg i bycie w ciąży jest już w tym przypadku stratą to czemu nie? Uwzglednilabym też faktyczne koszty samej nieskutecznej wazektomii oraz te związane z aborcją, opieki nad pozostawionym czas wyjazdu dziećmi, psychologa itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 17:27   #39
Delice1992
Raczkowanie
 
Avatar Delice1992
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 143
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Dobra rada, ja bym niezależnie od wyboru złożyła taki wniosek (trzeba by było zrobić pewnie test na ojcostwo) i zaproponowała ugodę z jakąś miłą sumą. Skoro kobieta nie ponosi odpowiedzialności karnej za aborcję, a sam zabieg i bycie w ciąży jest już w tym przypadku stratą to czemu nie? Uwzglednilabym też faktyczne koszty samej nieskutecznej wazektomii oraz te związane z aborcją, opieki nad pozostawionym czas wyjazdu dziećmi, psychologa itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kosztów aborcji nie można wrzucić. Nie mogą być objęte polskim wyrokiem jeśli nawet będzie przeprowadzona za granicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
W oczekiwaniu na króliczka
Delice1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 17:36   #40
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez Delice1992 Pokaż wiadomość
Kosztów aborcji nie można wrzucić. Nie mogą być objęte polskim wyrokiem jeśli nawet będzie przeprowadzona za granicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, a straty moralne w takim przypadku + np. psycholog? Pewnie większość spraw się kończy ugodami, żeby klinika nie straciła na wizerunku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 17:38   #41
Delice1992
Raczkowanie
 
Avatar Delice1992
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 143
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Ok, a straty moralne w takim przypadku + np. psycholog? Pewnie większość spraw się kończy ugodami, żeby klinika nie straciła na wizerunku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To realne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
W oczekiwaniu na króliczka
Delice1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 17:56   #42
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Autorko, widziałaś na własne oczy wyniki badań męża? Jeśli nie jesteś trollem, to może on Cię oszukał, że zrobił wazektomię?
Może nie dotrzymał 3 miesięcznego okresu wstrzemięźliwości seksualnej, uprawiał w tym czasie sport?
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2019-01-03 o 18:00
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:05   #43
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez olamalgosia Pokaż wiadomość
Byłam właśnie na konsultacji u innego lekarza. 7w4d z wymiarów. Ciężko określić dokładnie bo miesiączki nie mialam. Ciąża na 100%, serce bije, umiejscowiona w macicy. Lekarz powtórzył to co poprzedni. Robią 4 cesarki, trzeba uważać w ostatnich tygodniach bo nigdy nie wiadomo jak zachowa się blizna po tylu cięciach. Oczywiście poryczalam się w gabinecie. Jestem przerażona tym wszystkim i tyle.
W takich sytuacjach lekarz powinine określić ryzyko, przedstawić ci wszystko jasno; łącznie z tym jak wyglądałaby opieka podczas ciąży i poród (kiedy itd).
Czy on ci to wszystko przedstawił, i jak zareagował na twoje obawy i łzy ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:24   #44
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Autorko, zastanów się, czy jesteś gotowa podjąć ryzyko pozostawienia 3 bądź nawet 4 dzieci, w razie gdyby Ci się coś stało. Może jednak warto rozważyć aborcję?

I na przyszłość, skoro już i tak więcej dzieci na pewno mieć nie chcesz, zalecam podwiązanie jajowodów. W Twoim wypadku powinno być bezproblemowo, bo o ile się orientuję 3 cesarka jest wystarczającym powodem ku temu.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:16   #45
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez Delice1992 Pokaż wiadomość
W przypadku źle przeprowadzonej wazektomii można wnieść powództwo do sądu o odszkodowanie w ramach tzw. Wrongful conception. Wtedy można otrzymywać regularne pieniądze na utrzymanie dziecka plus odrębną kwotę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu spowodowany ciążą oraz porodem, utracone zarobki lub inne korzyści, a ponadto zadośćuczynienie za krzywdy moralne związane z przebytym stresem. Może jeśli nie zdecydujesz się na zabieg przerwania ciąży, to możesz dochodzić swoich praw wraz z mężem. Od tego ta instytucja jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Polsce też to tak funkcjonuje? Wazektomia u nas jest chyba wciąż dość kontrowersyjnie postrzegana, więc czy prawo wobec nie jest wystarczająco jasne, żeby się sądzić o takie rzeczy? Nie podpisuje się jakiejś umowy przed zabiegiem, że jesteś świadomy ryzyka niepowodzenia?

Z resztą autorce chyba nie chodzi o pieniądze tylko fakt, że ledwo co doszła do siebie, a już na hodować kolejne dziecko w swojej poszytej macicy. Ciąża jest bardzo obciążająca dla organizmu matki, a w tym przypadku jeszcze bardziej niebezpieczna. Ja bym się nawet nie zastanawiała w tym momencie tylko wybrałabym siebie i swoje już urodzone dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:32   #46
Delice1992
Raczkowanie
 
Avatar Delice1992
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 143
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86321072]W Polsce też to tak funkcjonuje? Wazektomia u nas jest chyba wciąż dość kontrowersyjnie postrzegana, więc czy prawo wobec nie jest wystarczająco jasne, żeby się sądzić o takie rzeczy? Nie podpisuje się jakiejś umowy przed zabiegiem, że jesteś świadomy ryzyka niepowodzenia?

Z resztą autorce chyba nie chodzi o pieniądze tylko fakt, że ledwo co doszła do siebie, a już na hodować kolejne dziecko w swojej poszytej macicy. Ciąża jest bardzo obciążająca dla organizmu matki, a w tym przypadku jeszcze bardziej niebezpieczna. Ja bym się nawet nie zastanawiała w tym momencie tylko wybrałabym siebie i swoje już urodzone dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Prawo wprost nie daje przyzwolenia na takie zabiegi. Niestety zależy od interpretacji i może to być uznane pod czyn z kk. Jednak wazektomia z tego co wiem jest odwracalna, więc powinna być legalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
W oczekiwaniu na króliczka
Delice1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:38   #47
zamknieta26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 53
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez olamalgosia Pokaż wiadomość
Kilka dni temu, przy rutynowej kontroli ginekologicznej, dowiedziałam się że jestem w ciąży. Mam trójkę dzieci, wszystkie przyszły na świat poprzez cesarskiej cięcie. Najmłodsza córka ma 15 miesięcy. Karmię piersią, nie wrócił mi reguralnych okres. Mąż w sierpniu przeszedł zabieg wazektomii, wszystkie wyniki nasienia były ok. Jestem zaszokowana sytuacja. Nie miałam żadnych objawów owulacji. Nie miałam również żadnych objawów ciąży. I nie mam pojęcia co zrobić. Jestem przerażona wizja kolejnej operacji - ostatnia przeszłam bardzo ciężko, do września tego roku dwa razy w miesiacu odwiedzialam rehabilitanta który mnie "naprawiał". Tak na prawde dopiero kilka tygodni temu poczułam się ok, byłam w stanie wstać bez bólu brzucha który towarzyszył mi wiele miesiecy po cesarce. Nie mam z kim o tym wszystkim porozmawiać. Lekarz mówi że ciąża rozwija się dobrze, że zdarzają się 4 cesarki i większość kobiet przechodzi je bez komplikacji. Problem polega na tym że ja się zwyczajnie boje. Że chyba nie chce tego wszystkiego. Mam poukladane życie, dopięty budżet, jestem po 30, coraz ciezej jest mi funkcjonować jeśli nie prześpię nocy. Czuję się strasznie źle z faktem że wieczorami wertuje strony poświęcone przerwaniu ciąży. Mam poczucie że jest to zle ale jednocześnie okropnie boje się o swoje życie. Nie mam pojęcia co zrobić w tej sytuacji. Przepraszam, po prostu musialam to z sobie gdzieś wyrzucić.
Pomysl co jest dla Ciebie dobre i czego Ty chcesz.Pamietaj,ze jesteś mloda i masz troje dzieci. Nie wiem czy warto ryzykować.Dzieckakolejneg o tez chyba nie chcesz.
zamknieta26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:40   #48
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez Delice1992 Pokaż wiadomość
Prawo wprost nie daje przyzwolenia na takie zabiegi. Niestety zależy od interpretacji i może to być uznane pod czyn z kk. Jednak wazektomia z tego co wiem jest odwracalna, więc powinna być legalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja bym się szczerze mówiąc bała sądzić o takie rzeczy w naszym kraju, żebym sama nie popłynęła na kosztach sądowych albo nie upupiła lekarza. Co innego jakby miał płacić hajs za błąd w sztuce, a co innego jakby np. stracił przez to prawo wykonywania zawodu, bo dopuścił się czyny karalnego na moje życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 09:26   #49
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86321072] Nie podpisuje się jakiejś umowy przed zabiegiem, że jesteś świadomy ryzyka niepowodzenia?
[/QUOTE]
Cały dowcip polega na tym, że owszem - w umowie (np tej, którą podpisywał mój mąż) jest info, że został poinformowany o: takich i śmakich skutkach ubocznych (to oczywiste), oraz o tym iż nie dają 100% gwarancji powodzenia.

Ale jednak od czegoś są później badania nasienia.
Autorko, dołączam do pytania, które ktoś już zadał: widziałaś te wyniki? Czy mąż zadbał o odpowiednią jakość materiału do badania? Są zalecenia, których trzeba przestrzegać przy oddawaniu nasienia do badania, bo inaczej, np po zbyt długim czasie lub po przechowywaniu w złych warunkach, każde może być bez żywych plemników.

Tak czy inaczej, pomijając szukanie "winnego" bardzo ci współczuję obecnej sytuacji. Wcale się nie dziwię, że się boisz, wcale się nie dziwię, że martwisz się o siebie i swoje dzieci, które już są na świecie. Podjęliście decyzję o trwałej antykoncepcji (tak, wiem, że teoretycznie odwracalnej, ale nie w tym rzecz) a tu taka sytuacja. Co na to wszystko twój mąż?
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-04, 10:26   #50
olamalgosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 8
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Dziękuję za wszystkie rady. Nie interesowałam się za bardzo zabiegiem, trochę "zrzuciłam" to na męża bo miałam gorący okres po powrocie do pracy i średnio było u mnie z czasem na cokolwiek. Ucieszyłam się że "załatwił" sprawę i tyle. Nie sądziłam że pojawia się jakiekolwiek komplikacje, zwlaszcza takie. Lekarz mówi że robią 4 cesarki, że po prostu ostatnie tygodnie musiałabym się mocno oszczędzać. Jego zdaniem nie ma większego znaczenia czy 4 czy 2, problem podobno zaczyna się od 5 wzwyż. Nie znam się na tym, przekopałam internet ale nie znalazłam żadnych statystyk. Wiem że blizna jest w dobrym stanie, jestem pod opieką rehabilitanta i widać że te spotkania dużo dały. Mąż jest zdania że powinnam zatrzymać dziecko. Mamy możliwość finansowe, dwa duże vany i dom więc tutaj nie ma problemu typu za małe mieszkanie czy brak pieniędzy. Jednak wiadomo, decyzja należy do mnie bo to ja poniosę konsekwencje. Zarówno w przypadku usunięcia ciąży jak i jej zatrzymania może być różnie. Jestem zaskoczona swoją reakcja na obraz USG i bijące serce - zero emocji. W poprzednich ciążach było to dla mnie bardzo wzruszające przeżycie. Znalazłam kilka klinik aborcyjnych w okolicy, przeanalizowałam ofertę i myślę że czułabym się bezpieczniej będąc pod opieką lekarza niż biorąc tabletki w domu. Jestem po 3 cesarkach i aborcja farmakologiczna różnie może w takim wypadku przebiegać. Dałam sobie czas do końca tygodnia na przemyślenie tematu.
olamalgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 10:53   #51
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez olamalgosia Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie rady. Nie interesowałam się za bardzo zabiegiem, trochę "zrzuciłam" to na męża bo miałam gorący okres po powrocie do pracy i średnio było u mnie z czasem na cokolwiek. Ucieszyłam się że "załatwił" sprawę i tyle. Nie sądziłam że pojawia się jakiekolwiek komplikacje, zwlaszcza takie. Lekarz mówi że robią 4 cesarki, że po prostu ostatnie tygodnie musiałabym się mocno oszczędzać. Jego zdaniem nie ma większego znaczenia czy 4 czy 2, problem podobno zaczyna się od 5 wzwyż. Nie znam się na tym, przekopałam internet ale nie znalazłam żadnych statystyk. Wiem że blizna jest w dobrym stanie, jestem pod opieką rehabilitanta i widać że te spotkania dużo dały. Mąż jest zdania że powinnam zatrzymać dziecko. Mamy możliwość finansowe, dwa duże vany i dom więc tutaj nie ma problemu typu za małe mieszkanie czy brak pieniędzy. Jednak wiadomo, decyzja należy do mnie bo to ja poniosę konsekwencje. Zarówno w przypadku usunięcia ciąży jak i jej zatrzymania może być różnie. Jestem zaskoczona swoją reakcja na obraz USG i bijące serce - zero emocji. W poprzednich ciążach było to dla mnie bardzo wzruszające przeżycie. Znalazłam kilka klinik aborcyjnych w okolicy, przeanalizowałam ofertę i myślę że czułabym się bezpieczniej będąc pod opieką lekarza niż biorąc tabletki w domu. Jestem po 3 cesarkach i aborcja farmakologiczna różnie może w takim wypadku przebiegać. Dałam sobie czas do końca tygodnia na przemyślenie tematu.
trzymam kciuki za ciebie
cokolwiek zadecydujesz
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 11:38   #52
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;86323314]trzymam kciuki za ciebie
cokolwiek zadecydujesz[/QUOTE]


Ja też trzymam.
Okropnie ciężka sytuacja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 11:44   #53
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

dobrze ze masz wsparcie w mezu ktory popiera kazda twoja decyzje to juz polowa sukcesu
ja definitywnie nie chce miec wiecej dzieci i usunelabym ta ciaze ale mysle ze to zawsze latwiej sie mowi niz robi
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 11:51   #54
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cokolwiek postanowisz w zgodzie ze sobą będzie ok. To Ty podejmujesz ryzyko, więc to Twoja decyzja, a mąż Cię wspiera.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 12:09   #55
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Autorko, niezależnie od decyzji - życzę, by była to Twoja decyzja. Dużo siły dla Ciebie
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 16:16   #56
usmiechnieta_dama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 35
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Autorko, jeżeli zdecydujesz się urodzić, zadbaj o to, aby być pod opieką naprawdę dobrego lekarza. W praktyce: zdecyduj się na prywatne wizyty u lekarza, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu cesarskich cięć w różnych trudnych przypadkach i oczywiście zadbaj, aby to on zrobił operację
usmiechnieta_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 17:06   #57
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Autorko po ostatniej wypowiedzi widać w która strone idziesz. Tu nie ma dobrej czy złej decyzji, ważne bys podjęła ją w zgodzie ze sobą, bez presji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 18:36   #58
olamalgosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 8
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Odświeże sobie swój wątek, a co Postanowiliśmy zrobić badania genetyczne, właśnie czekam na wyniki. Jestem po 30 więc może być różnie. Nadal jestem przerażona ale myślę że nie poradziłabym sobie psychicznie z aborcja bez wyraźnych wskazań. Jest to dla mnie zaskoczeniem bo zawsze myślałam że zrobilabym to bez problemu. Mam nadzieję że wszystko, mimo ogromnego stresu jaki sobie zafundowalam, będzie dobrze. Jestem pod opieką ordynatora oddziału który osobiście będzie robił kolejne cięcie więc czuję się zaopiekowana. Uspokoił mnie, w sumie odradził aborcję bo w mojej sytuacji, po tylu cięciach, oba rozwiązania wiążą się z podobnym ryzykiem. Chyba mu ufam.

Paskudny jest natomiast odbiór społeczny tej mojej ciąży. Jakoś bolą mnie te wszystkie komentarze o 500+ i patologii jaka będziemy szerzyć. Zwłaszcza że oboje dobrze zarabiamy (i oboje pracujemy...) a pińcet aktualnie odkładamy na przyszłość dzieci a nie wydajemy na flaszkę. Z tym chyba będziemy się mierzyć zawsze.

Co do wazektomii, okazuje się że mąż nie wczytał się za bardzo w opinie o lekarzu do którego zapisał się na zabieg. Niby w większości są ok ale jest kilka wpisów o nieudanych operacjach i rozczarowanych pacjentach. Mąż w przyszłym tygodniu jedzie do Warszawy poprawić ta wazektomie, tym razem sama wybrałam klinikę i wiem że tutaj będzie ok.

Nie jestem jeszcze na takim etapie że się cieszę. Martwię się nadal, teraz również o dziecko. Zobaczymy jak się rozwiaze ta sytuacja. Dziękuję bardzo za wsparcie. W tamtym momencie niezwykle tego potrzebowalam.
olamalgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 19:42   #59
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Cytat:
Napisane przez olamalgosia Pokaż wiadomość
Odświeże sobie swój wątek, a co Postanowiliśmy zrobić badania genetyczne, właśnie czekam na wyniki. Jestem po 30 więc może być różnie. Nadal jestem przerażona ale myślę że nie poradziłabym sobie psychicznie z aborcja bez wyraźnych wskazań. Jest to dla mnie zaskoczeniem bo zawsze myślałam że zrobilabym to bez problemu. Mam nadzieję że wszystko, mimo ogromnego stresu jaki sobie zafundowalam, będzie dobrze. Jestem pod opieką ordynatora oddziału który osobiście będzie robił kolejne cięcie więc czuję się zaopiekowana. Uspokoił mnie, w sumie odradził aborcję bo w mojej sytuacji, po tylu cięciach, oba rozwiązania wiążą się z podobnym ryzykiem. Chyba mu ufam.

Paskudny jest natomiast odbiór społeczny tej mojej ciąży. Jakoś bolą mnie te wszystkie komentarze o 500+ i patologii jaka będziemy szerzyć. Zwłaszcza że oboje dobrze zarabiamy (i oboje pracujemy...) a pińcet aktualnie odkładamy na przyszłość dzieci a nie wydajemy na flaszkę. Z tym chyba będziemy się mierzyć zawsze.

Co do wazektomii, okazuje się że mąż nie wczytał się za bardzo w opinie o lekarzu do którego zapisał się na zabieg. Niby w większości są ok ale jest kilka wpisów o nieudanych operacjach i rozczarowanych pacjentach. Mąż w przyszłym tygodniu jedzie do Warszawy poprawić ta wazektomie, tym razem sama wybrałam klinikę i wiem że tutaj będzie ok.

Nie jestem jeszcze na takim etapie że się cieszę. Martwię się nadal, teraz również o dziecko. Zobaczymy jak się rozwiaze ta sytuacja. Dziękuję bardzo za wsparcie. W tamtym momencie niezwykle tego potrzebowalam.
Ludzie zawsze musza sobie pogadać weź to olej
Najważniejsze że wspólnie podejście decyzje i jesteś w dobrych rękach
Życzę powodzenia i napisz tu jak juz urodzisz x
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 19:58   #60
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: ciąża z zaskoczenia i wizja 4 cesarki

Autorko nie masz dzieci - będą gadać dlaczego nie masz ,gdybać żeś bezpłodna itd. Masz jedno to będą pytać kiedy drugie. Masz trójkę też źle bo zaraz patologia co się zabezpieczyć nie potrafi i tak w kółko,na każdy temat złośliwi ludzie będą gadać. Ale sama o tym wiesz , nie zaprzątaj sobie tym głowy.

Dużo sił i powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-20 11:52:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.