Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 19:15   #781
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Z tabletkami do końca życia to jest tak: jeżeli dobrze się czujecie, nie macie jakichś innych zaburzeń hormonalnych, które niestety często powoduje tarczyca, to dopóki nie planujecie dzieci, w zasadzie wszystko zależy od samopoczucia. Na siłę nikt Was nie będzie leczył, jeżeli nie czujecie się źle. Przy planowanej ciąży trzeba już na dłuższy czas przed nią zadbac o hormony - inaczej może się to skończyć poronieniem lub poważnymi wadami u dziecka mimo dobrego samopoczucia. Jeżeli czujecie się źle, oczywiście trzeba się leczyć. Czasem jest tak, że wszystko się poprawia i normuje - wtedy lekarz zaleca odstawienie tabletek i badanie tarczycy co kilka miesięcy, w zasadzie również do końca życia. W większości przypadków jednak musimy stale brać tabletki, żeby cały układ hormonalny prawidłowo funkcjonował, bo tarczyca to nie tylko tarczyca - jest ona ściśle powiązana z przysadką mózgową, a co za tym idzie prolaktyną itp. Sama tarczyca potrafi rozchwiać nam wszystkie kobiece hormony, nawet jak się dobrze czujemy, więc zwłaszcza przed ciążą, na długo przed bym polecała, bo niektórym to potrafi zająć i 2 lata takie "porządki", trzeba wszystko uregulować.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 19:28   #782
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Czasem jest tak, że wszystko się poprawia i normuje - wtedy lekarz zaleca odstawienie tabletek i badanie tarczycy co kilka miesięcy, w zasadzie również do końca życia.
Matko, przeraża mnie to... Ja bardzo źle znoszę pobieranie krwi...

A właśnie, możliwe jest, że moje znacznie podwyższone TSH to efekt czegoś innego niż niedoczynność (i ewentualnie nadczynność) tarczycy? Czy tylko opcje niedoczynność i nadczynność wchodzą w grę?

Przepraszam, że zadaję takie banalne pytania, pewnie kilka razy już się pojawiała odpowiedź na nie. Starałam się przeglądać wątek, ale bez bicia się przyznaję, że całego nie przeczytałam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 21:13   #783
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Tzn. w jakim sensie? Jak bierzesz Euthyrox, to jak masz przeciwciała, to one i tak wyjdą
Właśnie o to mi chodziło Skoro jeszcze w listopadzie TSH miałam w normie (i zakładając, że nic się nie zmieniło) i nie mam nadczynności/niedoczynności tarczycy, to sądzę, że endo. podejrzewa Hashimoto lub inną chorobę. Tak więc pewnie głównie chodzi o obecność przeciwciał, więc spokojnie mogę te badania wykonać, tak jak radziłaś Taka mała dedukcja
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 22:34   #784
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Matko, przeraża mnie to... Ja bardzo źle znoszę pobieranie krwi...

A właśnie, możliwe jest, że moje znacznie podwyższone TSH to efekt czegoś innego niż niedoczynność (i ewentualnie nadczynność) tarczycy? Czy tylko opcje niedoczynność i nadczynność wchodzą w grę?

Przepraszam, że zadaję takie banalne pytania, pewnie kilka razy już się pojawiała odpowiedź na nie. Starałam się przeglądać wątek, ale bez bicia się przyznaję, że całego nie przeczytałam
myślisz, że jak będziesz pobierała krew co 3-6 miesięcy przez kilka lat to się wkoncu nie przyzwyczaisz? myślę, że nawet szybciej


Nie każdy bierze do końca życia, zdarza się pojedyńcze wahanie, szczególnie w sytuacji kiedy przeciwciała są ujemne, a wynik nie zbyt podwyższony, to hormony, czasem jakiś wielki stres czy traumatyczne przeżycie może być przyczyną.

No ale to jednak rzadkość. Niedoczynność tarczycy to nie przyczyna ale skutek i to bez wątpienia masz i mogą być tego różne przyczyny np infekcja wirusowa przebyta w przeszlosci, autoimmunologiczne, jakies guzki, usuniecie tarczycy itp nie pamietam wszystkiego czasem tak jak u mnie - nie wykryta przyczyna
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 22:43   #785
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
myślisz, że jak będziesz pobierała krew co 3-6 miesięcy przez kilka lat to się wkoncu nie przyzwyczaisz? myślę, że nawet szybciej
Przez 3 lata miałam pobieraną krew co 3 miesiące.
To nie kwestia przyzwyczajenia, lecz mdlenia i ogromnego stresu. Nie wspomnę o złym samopoczuciu.

Cytat:
Nie każdy bierze do końca życia, zdarza się pojedyńcze wahanie, szczególnie w sytuacji kiedy przeciwciała są ujemne, a wynik nie zbyt podwyższony, to hormony, czasem jakiś wielki stres czy traumatyczne przeżycie może być przyczyną.
Dobrze wiedzieć, dziękuję

Cytat:
Niedoczynność tarczycy to nie przyczyna ale skutek i to bez wątpienia masz (...)
Tj. bez wątpienia mam niedoczynność, przyczynę? Bo nie zrozumiałam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 07:43   #786
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość

Tj. bez wątpienia mam niedoczynność, przyczynę? Bo nie zrozumiałam

Nie mieszajcie (bez obrazy) biednej dziewczynie o tym czy niedoczynność to przyczyna czy skutek -naprawde nie ma to znaczenia a koleżanka tylko bardziej zmieszana się robi.
Po prostu masz niedoczynność -Twoje tsh jest za wysokie i napewno eno przepisze Ci leki. Nie możesz mieć nadczynność ponieważ wynik wtedy jest baaardzo niski, mowa tylko o niedoczynności w Twoim przypadku. Nie ma dramatu - nie planujesz dziecka i dobrze sie czujesz. Pobrania krwi niestety będziesz musiała znosić, musisz się z tym pododzić;/
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 08:02   #787
pequenina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 40
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Wracam do wątku po długich poszukiwaniach odpowiedniego lekarza
Jakby ktoś potrzebował dobrego endo-gin w Warszawie to polecę na priv. Niestety, nie wiem, czy przyjmuje także na NFZ, ja byłam prywatnie.
Na razie nie dostałam żadnych tabletek, zostałam odesłana na dokładniejsze badania: ft3, ft4, przeciwciała i USG tarczycy.
Moim jedynym objawem jest tycie. W ciągu półroku przytyłam 8 kilo i może nie jest to tragednia, bo przy niedoczynności można tyć dużo więcej i szybciej, ale przy moim wzroście (jedyne 1,53 ) to naprawde widać i jest dokuczliwe. W co drugą parę spodni się nie mieszczę i szczerze mówić źle mi z tym. Gorzej, że ostatnie półroku spędziłam na bardzo regularnych ćwiczeniach 3-4 w tygodniu i moje samopoczucie było coraz gorsze, bo skoro ćwiczę to powinna chudnąć, a tu nic.
Na razie czekam na badania i za 2 tygodnie znowu do endo i mam nadzieję na poprawę.

P.S. wątek jest kopalnią wiedzy i pozwa się dobrze przygotować do wizyty. Dziękuję za wszystkie informację, które zdąrzyłyście tu zamieścić.
pequenina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 08:03   #788
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Też mnie to interesuje.

Robiłam niedawno badania, wyszło mi TSH w okolicach 8 mU/l. Dostałam skierowanie do endokrynologa, ale teraz mam, niestety, tyle zajęć, że nie jestem w stanie się do niego wybrać. Czytałam trochę o niedoczynności tarczycy (zwłaszcza, że tę chorobę ma jeszcze kilka osób w mojej rodzinie), ale muszę przyznać, że nie mam żadnych skutków tej choroby, które zwykle są wymieniane... No i czuję się bardzo dobrze, nie jestem ospała (nawet mimo nawału zajęć i niedosypiania).
Do endokrynologa, oczywiście, pójdę, jak tylko będę miała czas. Wiem, że jeszcze jakieś badania musi mi wykonać zanim stwierdzi jednoznacznie czy to niedoczynność tarczycy. Jeśli ona — będę miała dylemat, bo nie wiem czy miałoby sens branie leków na niedoczynność, której nie odczuwam. Zwłaszcza, że unikam farmaceutyków jak mogę
Przeważa pogląd, że nie leczy się niedoczynności kiedy nie powoduje uciążliwych objawów ani nie planuje się zajścia w ciążę. Nie wiem tylko czy dotyczy to każdej wartości tsh, czy może przy bardzo dużych leczenie jest jednak konieczne.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 08:27   #789
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Ja mam właśnie tak samo jak Chatul z pobraniem krwi. Po prostu mam hemofobię, lęk przed żyłami i pobieraniem krwi. Nawet własnych żył nie dotykam bo mi słabo.

A odnośnie dzieci to planuję je za 3/4 lata więc chyba leczenie teraz jest konieczne?
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 08:46   #790
pequenina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 40
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
A odnośnie dzieci to planuję je za 3/4 lata więc chyba leczenie teraz jest konieczne?
Moja przygoda z tarczycą dopiero się zaczyna, więc mogę się mylić, ale powiem to, co wiem od endo.
Przy próbach zajścia w ciążę TSH powinno być na poziomie 1-1,5. W sumie ja jestem na granicy normy, ale już chciała mnie leczyć, gdyby planowała zajść w ciążę.
Podejrzewam więc, że może nie tyle leczenie, ale jednak pod opieką endo powinnaś być i co jakiś czas TSH kontrolować.
Ale to tylko moje domysły, na forum jest więcej bardziej doświadczonych kobiet.
pequenina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 09:27   #791
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez pequenina Pokaż wiadomość
Moja przygoda z tarczycą dopiero się zaczyna, więc mogę się mylić, ale powiem to, co wiem od endo.
Przy próbach zajścia w ciążę TSH powinno być na poziomie 1-1,5. W sumie ja jestem na granicy normy, ale już chciała mnie leczyć, gdyby planowała zajść w ciążę.
Podejrzewam więc, że może nie tyle leczenie, ale jednak pod opieką endo powinnaś być i co jakiś czas TSH kontrolować.
Ale to tylko moje domysły, na forum jest więcej bardziej doświadczonych kobiet.
Moje pytanie było tylko czysto retoryczne. Oczywiście leczę się u endo i jestem już pod jej stałą opieką.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 12:04   #792
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Podobno większość ludzi ma najlepsze samopoczucie przy tsh w granicach 1-1,5.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 18:51   #793
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Pinesia7 Pokaż wiadomość
Po prostu masz niedoczynność
Na 100%? Za wysokie TSH = niedoczynność, bez żadnych wyjątków, tak?
Bo czytałam o sytuacjach, w których np. nadczynność tarczycy z różnych powodów była błędnie uznawana za niedoczynność.

Cytat:
Pobrania krwi niestety będziesz musiała znosić, musisz się z tym pododzić;/
Nie brzmi to dobrze, zwłaszcza, że omdlenia nie są korzystne

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Przeważa pogląd, że nie leczy się niedoczynności kiedy nie powoduje uciążliwych objawów ani nie planuje się zajścia w ciążę. Nie wiem tylko czy dotyczy to każdej wartości tsh, czy może przy bardzo dużych leczenie jest jednak konieczne.
Dziękuję za informację
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 07:21   #794
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Na 100%? Za wysokie TSH = niedoczynność, bez żadnych wyjątków, tak?
Bo czytałam o sytuacjach, w których np. nadczynność tarczycy z różnych powodów była błędnie uznawana za niedoczynność.
Nie znam przypadku w którym mowa o tsh ok 10 i diagnozuje się inną chorobę jak niedoczynność
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 13:44   #795
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Pinesia7 Pokaż wiadomość
Nie znam przypadku w którym mowa o tsh ok 10 i diagnozuje się inną chorobę jak niedoczynność
A, rozumiem

Sama znalazłam coś takiego:

Nieprawidłowe wyniki hormonów osi tarczycowej

Czasami się zdarza taka sytuacja - nieprawidłowe wyniki spowodowane innymi przyczynami, niż zaburzenia osi tarczycowej. Niekiedy jest to wynikiem niedoskonałości metody badawczej i różnych czynników wpływających na oznaczenia. Niekiedy mamy do czynienia z rzeczywistym zaburzeniem poziomu hormonów tarczycy, z powodu innych, pozatarczycowych chorób - w literaturze nosi to nazwę euthyroid sick syndrom (ESS) lub non-thyroid illness syndrom (NTIS). Polskim dobrym tłumaczeniem jest dyshormonoza z eutyreozą.

Nieco podwyższone TSH:
  • Inne ciężkie choroby (jak powyżej) - tak! Ciężkie choroby mogą powodować zarówno podwyższenie jak i spadek TSH w zależności od fazy choroby.
  • Okres zdrowienia po infekcjach
  • Choroby nadnerczy
Powyższe stany naśladują niedoczynność a maskują nadczynność tarczycy

źródło: http://www.endokrynologia.net/tarczyca/nieprawidłowe-wyniki-hormonów-bez-zaburzeń-tarczycy

Ale oczywiście jak tylko będę miała czas, udam się do endokrynologa Pewnie i tak zleci mi jeszcze jakieś badania, żeby mieć pewność, że mam niedoczynność. Na razie nie ma co gdybać. Chociaż nie powiem, na razie jestem przestraszona. Wizja brania leków do końca życia jest okropna
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:08   #796
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
Witam, proszę o podanie namiarów na dobrego, sprawdzonego endokrynologa z okolic katowic, bytomia, sosnowca itp itd
Może być prywatnie, ale wolałabym z NFZ.
Przeszukałam forum i nie znalazłam konkretnej, aktualnej informacji.
Założyłam też wątek, ale może ktoś tu wcześniej zobaczy
Pozdrawiam
poszukaj może namiarów na prof. Kos-Kudła, przyjmowala kiedyś w Zabrzu teraz niestety nie wiem.
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 09:47   #797
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A, rozumiem

Sama znalazłam coś takiego:

Nieprawidłowe wyniki hormonów osi tarczycowej

Czasami się zdarza taka sytuacja - nieprawidłowe wyniki spowodowane innymi przyczynami, niż zaburzenia osi tarczycowej. Niekiedy jest to wynikiem niedoskonałości metody badawczej i różnych czynników wpływających na oznaczenia. Niekiedy mamy do czynienia z rzeczywistym zaburzeniem poziomu hormonów tarczycy, z powodu innych, pozatarczycowych chorób - w literaturze nosi to nazwę euthyroid sick syndrom (ESS) lub non-thyroid illness syndrom (NTIS). Polskim dobrym tłumaczeniem jest dyshormonoza z eutyreozą.

Nieco podwyższone TSH:
  • Inne ciężkie choroby (jak powyżej) - tak! Ciężkie choroby mogą powodować zarówno podwyższenie jak i spadek TSH w zależności od fazy choroby.
  • Okres zdrowienia po infekcjach
  • Choroby nadnerczy
Powyższe stany naśladują niedoczynność a maskują nadczynność tarczycy

źródło: http://www.endokrynologia.net/tarczyca/nieprawidłowe-wyniki-hormonów-bez-zaburzeń-tarczycy

Ale oczywiście jak tylko będę miała czas, udam się do endokrynologa Pewnie i tak zleci mi jeszcze jakieś badania, żeby mieć pewność, że mam niedoczynność. Na razie nie ma co gdybać. Chociaż nie powiem, na razie jestem przestraszona. Wizja brania leków do końca życia jest okropna
A to ciekawe co napisałaś. Ja przy nieco podwyższonym TSH mam kortyzol dwukrotnie przekraczający normę co może być skutkiem guzów nadnerczy właśnie. Obecnie jestem w trakcie diagnozowania.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 14:10   #798
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Mam pytanie odnośnie do działania Euthyroxu. Po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia zauważyłyście poprawę jeśli chodzi o mniejsze zmęczenie, brak senności itp.?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:43   #799
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie do działania Euthyroxu. Po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia zauważyłyście poprawę jeśli chodzi o mniejsze zmęczenie, brak senności itp.?
Może mi się wydaję, ale kilka dni po już zaczęłam się wysypiać. I to nawet tak bardzo, że tylko kilka godzin śpię i jestem bardzo wypoczęta.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 19:25   #800
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Może mi się wydaję, ale kilka dni po już zaczęłam się wysypiać. I to nawet tak bardzo, że tylko kilka godzin śpię i jestem bardzo wypoczęta.
Właśnie nie wiem czy mi się wydaje (dziś wzięłam dopiero drugą tabletkę), ale rano dużo łatwiej mi wstać, nie zasypiam na stojąco.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 07:59   #801
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem czy mi się wydaje (dziś wzięłam dopiero drugą tabletkę), ale rano dużo łatwiej mi wstać, nie zasypiam na stojąco.
Ja właśnie tak mam, że jak się czegoś naczytam to na mnie strasznie to działa. W każdym bądź razie ostatnio zauważyłam też , że jak wieczorem zjem kolacje o 18/19 i zazwyczaj jest to jakaś kanapka to jest mi niedobrze, w ogóle czuję się jakbym ciągle była przejedzona chociaż np jeszcze nie zdążyłam nic zjeść.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 10:55   #802
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Przegięłam, bo sama podnosiłam sobie ilość euthyroxu i mam aktualnie wynik 0,01
Trzęsą mi się ręce i czasem momentami mi serce przyspiesza, więc już kończę kombinacje i będę teraz posłusznie słuchać mojej endo

Robiłam właśnie wszystkie wyniki w szpitalu, jestem w nadczynności teraz
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 20:57   #803
Wisienkowa
Raczkowanie
 
Avatar Wisienkowa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 76
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cześć dziewczyny, ja również mam niedoczynność tarczycy.
Mój wynik TSH to 6,5. Biorę Euthyrox od miesiąca, zaczynałam od dawki 25 docelowo zwiększając do 50.
Miałam wiele objawów niedoczynności: sucha skóra, wypadające włosy, senność, ciągłe zmęczenie, zmiany nastrojów.
Nie wiem czy była już o tym mowa na forum, ale jeśli myślicie o dziecku (nawet w dalekiej przyszłości) to radzę zbadać również prolaktynę. Prolaktyna często jest podwyższona wraz z tarczycą i uniemożliwia zajście w ciążę. U mnie wynik 800 (norma do 500).
Poziomem prolaktyny zajmuje się też endokrynolog.
__________________
Będę mamą... O mamo!


Wisienkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 22:20   #804
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Wisienkowa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja również mam niedoczynność tarczycy.
Mój wynik TSH to 6,5. Biorę Euthyrox od miesiąca, zaczynałam od dawki 25 docelowo zwiększając do 50.
Miałam wiele objawów niedoczynności: sucha skóra, wypadające włosy, senność, ciągłe zmęczenie, zmiany nastrojów.
Nie wiem czy była już o tym mowa na forum, ale jeśli myślicie o dziecku (nawet w dalekiej przyszłości) to radzę zbadać również prolaktynę. Prolaktyna często jest podwyższona wraz z tarczycą i uniemożliwia zajście w ciążę. U mnie wynik 800 (norma do 500).
Poziomem prolaktyny zajmuje się też endokrynolog.

Tak, cały czas o tym mówimy
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 12:03   #805
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez albin_ek Pokaż wiadomość
poszukaj może namiarów na prof. Kos-Kudła, przyjmowala kiedyś w Zabrzu teraz niestety nie wiem.
właśnie mam pierwszą wizytę u pani prof. 19 marca w Gliwicach. przyjmuje tam prywatnie w BM Quality Med. potrzebuję drugiej opinii i polecono mi właśnie ją...




wracam z moimi wynikami! TSH 1,28 ft4 1,42 (ng/dl)
no i teraz jestem już całkowicie skołowana! jeśli pamietacie, mam wszystkie objawy niedoczynności, a TSH wyszło mi w normie... nic z tego nie rozumiem.
jest jeszcze jedna istotna rzecz w moim samopoczuciu - w ciągu miesiąca np. 3 tugodnie czuję sie fatalnie, a 1 tydzień znośnie. badania robiłam właśnie wtedy, kiedy czułam się w miarę dobrze (przed samym okresem). Pamiętam tez, że na pierwszej wizycie mój endo powiedział coś w tym stylu "pani mogłaby robic badania z krwi nawet codziennie przez tydzień i jestem pewien, że zawsze mieściłaby się pani w normie do 4, ale tsh skakałoby z góry na dół, każdego dnia inne"
dziewczyny, co to oznacza? hashimoto? nic z tego nie rozumiem....

a było tak cudownie przez pierwsze 2 tygodnie brania euthyroxu! ehhhh teraz wszystkie objawy wracają, ospałośc, uczucie zimna, kołatania, zaparcia, opuchnięcie, a cera tragedia, coraz gorzej niby wysuszona na wiór a tłusta, szorstka, czerwona i pojedyncze wypryski..porażka, żyje swoim życiem!
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 16:03   #806
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Ja właśnie tak mam, że jak się czegoś naczytam to na mnie strasznie to działa.
Heh, możliwe, że u mnie jest podobnie

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
wracam z moimi wynikami! TSH 1,28 ft4 1,42 (ng/dl)
no i teraz jestem już całkowicie skołowana! jeśli pamietacie, mam wszystkie objawy niedoczynności, a TSH wyszło mi w normie... nic z tego nie rozumiem.
jest jeszcze jedna istotna rzecz w moim samopoczuciu - w ciągu miesiąca np. 3 tugodnie czuję sie fatalnie, a 1 tydzień znośnie. badania robiłam właśnie wtedy, kiedy czułam się w miarę dobrze (przed samym okresem). Pamiętam tez, że na pierwszej wizycie mój endo powiedział coś w tym stylu "pani mogłaby robic badania z krwi nawet codziennie przez tydzień i jestem pewien, że zawsze mieściłaby się pani w normie do 4, ale tsh skakałoby z góry na dół, każdego dnia inne"
dziewczyny, co to oznacza? hashimoto? nic z tego nie rozumiem....

a było tak cudownie przez pierwsze 2 tygodnie brania euthyroxu! ehhhh teraz wszystkie objawy wracają, ospałośc, uczucie zimna, kołatania, zaparcia, opuchnięcie, a cera tragedia, coraz gorzej niby wysuszona na wiór a tłusta, szorstka, czerwona i pojedyncze wypryski..porażka, żyje swoim życiem!
Wiesz co, jestem w identycznej sytuacji. Mam te wszystkie objawy, o których piszesz, TSH z listopada w normie- 1,37. Euthyrox N25 dostałam po dokładnym badaniu tarczycy (osłuchiwanie itp.). Ja czekam na badania (za 3 tyg.) m.in. przeciwciał, żeby wykluczyć/ potwierdzić Hashimoto.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 16:43   #807
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziewczyny orientujecie się może czy przy hashi można zażywać zioła ojca Sroki na owulację?
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 17:37   #808
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wiesz co, jestem w identycznej sytuacji. Mam te wszystkie objawy, o których piszesz, TSH z listopada w normie- 1,37. Euthyrox N25 dostałam po dokładnym badaniu tarczycy (osłuchiwanie itp.). Ja czekam na badania (za 3 tyg.) m.in. przeciwciał, żeby wykluczyć/ potwierdzić Hashimoto.
kurcze, przed wizyta u nowej endo 19tego też chcę zrobic przeciwciała, żeby ułatwic jej diagnozę i ewentualną zmianę leczenia...
czyli idąc do endo najlepiej miec ze sobą: TSH, ft3, ft4, antyTG i antyTPO ?
potwierdźcie proszę albo dopiszcie co jeszcze warto zrobic... prolaktynę miałam robioną, minimalnie przekracza normę.
jak to dokładnie jest z tym hashimoto? czym różnic się leczenie hashi od leczenia niedoczynnosci? dostaje się te same leki?
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:12   #809
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
kurcze, przed wizyta u nowej endo 19tego też chcę zrobic przeciwciała, żeby ułatwic jej diagnozę i ewentualną zmianę leczenia...
czyli idąc do endo najlepiej miec ze sobą: TSH, ft3, ft4, antyTG i antyTPO ?
potwierdźcie proszę albo dopiszcie co jeszcze warto zrobic... prolaktynę miałam robioną, minimalnie przekracza normę.
jak to dokładnie jest z tym hashimoto? czym różnic się leczenie hashi od leczenia niedoczynnosci? dostaje się te same leki?

Ug tarczycy do kompletu na Hashi też masz Euthyrox, generalnie Hashi się nie leczy, bo nie ma jak. Z tym po prostu się żyje
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:09   #810
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
kurcze, przed wizyta u nowej endo 19tego też chcę zrobic przeciwciała, żeby ułatwic jej diagnozę i ewentualną zmianę leczenia...
czyli idąc do endo najlepiej miec ze sobą: TSH, ft3, ft4, antyTG i antyTPO ?
potwierdźcie proszę albo dopiszcie co jeszcze warto zrobic... prolaktynę miałam robioną, minimalnie przekracza normę.
jak to dokładnie jest z tym hashimoto? czym różnic się leczenie hashi od leczenia niedoczynnosci? dostaje się te same leki?
Mi endo. kazała zbadać: TSH, FT4, antyTG i antyTPO, USG pewnie zrobi mi w gabinecie
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.