Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-27, 06:21   #2041
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Okrąglutki to ty chudzinka jesteś
Wogóle to nurtują mnie dzisiaj dwa tematy.
Pierwszy to czy was też boli brzuch tak jakbyście miały zakwasy albo jakby się coś nie mieściło w środku? Ja czasami to aż mam świeczki w oczach. Jak kichne niespodziewanie to czasami czuje jakby mi się w środku coś rozerwało. Nie ma dnia żeby mnie nie bolało a najgorzej jest wieczorami i w nocy jak się przekręcam.
Drugi to zastanawia mnie sens bluzek ciążowych i do karmienia. Nie mogę tego pojąć bo albo jestem w ciąży albo karmie. 🤨 Przecież jak pochodzę w takiej bluzce z wielkim brzuchem to potem będzie wisieć więc i tak trzeba kupić nową. Pozatym jakoś mi się nie podobają a praktycznie na każdej stronie z ubraniami większość jest takich. Jak wy to widzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam bóle , nie pamiętam czy pisalam, we wtorek z ich powodu poszłam dodatkowo do lekarza. Powiedział, że jeśli są po bokach to ok - macica rozciąga więzadła itp, ale te bóle na środku brzucha trzeba kontrolować - u mnie krwiak się powiększył. A kichać to się boję bo potem takie szarpniecie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Całe 3cm szczęścia 10+0 dzisiaj więc się zgadza z ostatnim USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!! A tak się martwilas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Angel brać magnez ale wg lekarza to nie twardnienie/ skurcz tylko taki efekt wzdęcia. Sama już nie wiem. Ważne że jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A badał Ci macie palpacyjnie? Jak byłam z tymi bólami to delikatnie badał i stwierdził że sama macica miękka i to najważniejsze, a odczucia też miałam różne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 06:25   #2042
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Czesc!

Dzis zaczynam 12 tydzien (11+0).
Powiemy w weekend tesciom i siostrom meza, bo sie akurat z nimi bedziemy widziec. Mam troszke stresa.
Moi rodzice nadal nie wiedza i kurcze nie wiem kiedy bedzie okazja im powiedziec. Moze dopiero za miesiac. Takze troszke pozno. ale nie chce przez telefon.
Jeszcze 10 dni do prenatalnych.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 06:26   #2043
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Śliczne brzuszki macie ja się na nowo wkrecilam w szukanie wózka. To będzie bardzo trudna sprawa. Spodobał mi się jeden ale 2w1 kosztuje 4300.... :/ szkoda mi kasy ale znaleźć ładną gonodole to dramat jakiś. W tej cenie bym miała 3 lub nawet 4 wypasione spacerówki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 06:34   #2044
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Śliczne brzuszki macie ja się na nowo wkrecilam w szukanie wózka. To będzie bardzo trudna sprawa. Spodobał mi się jeden ale 2w1 kosztuje 4300.... :/ szkoda mi kasy ale znaleźć ładną gonodole to dramat jakiś. W tej cenie bym miała 3 lub nawet 4 wypasione spacerówki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale gondola to "tylko" gondola. Lepiej zainwestuj w spacerowke i odłóż na dobry fotelik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 06:53   #2045
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly zasada jest taka że jeśli jest bardzo duża różnica pomiędzy om a USG to liczymy z USG. Z resztą na podstawie USG na każdej wizycie lekarz określa wiek, a przynajmniej mój. Z om liczy raz i wpisuje datę porodu z om do karty ciąży. Data porodu która się pojawia potem na USG u n je zwykle jest inna ( ale różnica jeden dwa dni ). Takie to głupie ale lekarze raczej sztywno trzymają się terminu z om a wieku z USG. Do tego stopnia że koleżanka miała różnice ponad tydzień . Z om wcześniej, z USG pózniej. A lekarze się uparli wywoływać poród bo termin z om....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 07:03   #2046
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Śliczne brzuszki macie ja się na nowo wkrecilam w szukanie wózka. To będzie bardzo trudna sprawa. Spodobał mi się jeden ale 2w1 kosztuje 4300.... :/ szkoda mi kasy ale znaleźć ładną gonodole to dramat jakiś. W tej cenie bym miała 3 lub nawet 4 wypasione spacerówki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się napaliłam na Joolz, też w podobnej cenie, ale powoli dochodzi do głosu rozsądek, że chyba lepiej poszukać czegoś tańszego Tym bardziej, że pierwsza córka była antywózkowa, każdy spacer kończył się wrzaskiem i gimnastyką, żeby jednocześnie trzymać dziecko na rękach i prowadzić pusty wózek Ostatecznie więcej czasu na świeżym powietrzu spędzaliśmy na kocyku pod domem, niż na spacerach. Jak drugie też takie będzie to tym bardziej cena będzie mnie bolała.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 07:31   #2047
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Curly zasada jest taka że jeśli jest bardzo duża różnica pomiędzy om a USG to liczymy z USG. Z resztą na podstawie USG na każdej wizycie lekarz określa wiek, a przynajmniej mój. Z om liczy raz i wpisuje datę porodu z om do karty ciąży. Data porodu która się pojawia potem na USG u n je zwykle jest inna ( ale różnica jeden dwa dni ). Takie to głupie ale lekarze raczej sztywno trzymają się terminu z om a wieku z USG. Do tego stopnia że koleżanka miała różnice ponad tydzień . Z om wcześniej, z USG pózniej. A lekarze się uparli wywoływać poród bo termin z om....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak też mi powiedziała ta lekarka we wtorek. Że jak jest powyżej tygodnia różnica,to wtedy przesuwa się termin porodu. Przecież dzieci mogĂâ˜☠ mieć mniejsze lub większe rozmiary. Nie rodzą się identyczne. Jak dziecko na usg wychodzi mniejsze,to też mówią ,że owu była na 100 % później, a przecież to dziecko genetycznie może być po prostu mniejsze niż inne. Jedne rodzą się 2500g,a inne 4500g,więc to badanie wg. Ust nie jest wcale odbiciem w 100%wieku płodu. Są wyjątki ,gdzie kobiety majĂâ˜☠ bardzo długie cykle i ta owu jest bardzo przesunięta ,ale jak cykle są normalne i regularne,to nie ma powodu przesuwać na siłę. Ale jak widać nie każdy lekarz myśli tak samo, bo dwóch lekarzy z Lu-medu przesunęło mi termin na 17.04. Moja lekarka trzyma się sztywno 22.04.

Ja dzień zaczełam od pawia jeszcze zanim zjadłam śniadanie, wodą,która wypiłam nad ranem. Coraz gorzej,zamiast lepiej.

Co do wózka,to też nie polecam kupowania drogiej gondoli. Lepiej zainwestować w lepszą spacerówke,która posłuży 3-4 razy dłużej niż gondola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-09-27 o 07:43
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 07:39   #2048
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly nie mam juz mdlosci na szczescie. Teraz za to zaczely sie nowe dolegliwosci... Dzien w dzien mam zgage i dosc czesto bole glowy. Ale to i tak jest 100 razy lepsze niz mdlosci!!

Co do ciuchow ciazowych to powiem wam ze kupilam sobie 2 bluzki ciazowe i musze przyznac ze one fajnie wygladaja nawet jak sie nie jest w ciazy. Sa takie luzniejsze na brzuchu i fajnie zaslaniaja nieciazowa oponke, ktora ja zawsze mialam :P woec mysle ze mozna w nich tez chodzic pozniej. A poza tym jak bedzie mi rosl brzuch to szkoda mi bedzie rozciagac moich ulubionych ciuchow, bo pewnie potem beda juz do wyrzucenia. Jakas fajna bluze do karmienia tez mam zamiar sobie kupic, mysle ze to fajny pomysl i po prostu mi sie niektore podobaja.
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 07:48   #2049
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Super .


Ja już nie wiem jak mam liczyć u siebie. Jeden lekarz mówi,że wg. usg, drugi,że wg. OM. A ja sobie chyba będę liczyła wg. Faktycznego dnia zapłodnienia ,bo wiem kiedy miałam owulację . Ten lekarz z lux-medu jest mało kompetentny. Wpierał mi najpierw,że musiałam mieć niewykryta cukrzycę ciàżowà skoro miałam duże dziecko..,a przecież robiłam dwa razy test obciążenia glukozà..,albo,że ciąża jest starsza o 5dni ,bo owilavka była wcześniej,a robiłam test owu i bolał mnie tego dnia jajnik 13tego dnia cyklu a mam 26dniowe cykle. Więcej do niego na szczęście nie idę. Nawet nie zapytał mnie,czy biorę kwas foliowy .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

U Ciebie też już widać,że coś tam rośnie . Chyba jesteś najstarsza wiekiem ciążowy na wątku? Masz jeszcze mdłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Curly mi gin z luxmedu wprost powiedziała że ona prowadzi tylko zdrowe ciążę i normalnie mojej by nie prowadziła ale mamy układ że ja chodzę prywatnie a do niej wpadam sobie czasem na wizytę po skierowanie na badania i usg ale gdybym chciała jej ściemiać że tylko do niej chodzę to od razu by mnie skierowała do jakiejś poradni z ciążą problemowa. Normalnie bym się wkurzyła ale ze mamy swój układ to nie musi się dla mnie znać za bardzo ale tam lekarze chyba nie są zbyt dobrzy

Dziewczyny trzymajcie kciuki 🤞 idę na usg zaraz mam nadzieję że wszystko jest tam dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kasia1221
Czas edycji: 2019-09-27 o 07:53
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 07:53   #2050
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Curly nie mam juz mdlosci na szczescie. Teraz za to zaczely sie nowe dolegliwosci... Dzien w dzien mam zgage i dosc czesto bole glowy. Ale to i tak jest 100 razy lepsze niz mdlosci!!

Co do ciuchow ciazowych to powiem wam ze kupilam sobie 2 bluzki ciazowe i musze przyznac ze one fajnie wygladaja nawet jak sie nie jest w ciazy. Sa takie luzniejsze na brzuchu i fajnie zaslaniaja nieciazowa oponke, ktora ja zawsze mialam :P woec mysle ze mozna w nich tez chodzic pozniej. A poza tym jak bedzie mi rosl brzuch to szkoda mi bedzie rozciagac moich ulubionych ciuchow, bo pewnie potem beda juz do wyrzucenia. Jakas fajna bluze do karmienia tez mam zamiar sobie kupic, mysle ze to fajny pomysl i po prostu mi sie niektore podobaja.
Też myślę,że mdłości są jednak najgorszą z dolegliwości ciążowych.
Ja w 1 ciąży miałam taką ciążową bluzkę z zakładkami do karmienia i pamiętam,że nosiłam ją jeszcze rok po porodzie. Miała taki krój,że zmieściła brzuszek w 9mcu, a po pordzie ukrywała to co zostało.., a potem mogłam ja nosić jako bluzkę i nie wyglądała na rozciągniętą. Kupiłam ją w sklepie Nivena. 10lat temu nie było takich ładnych ubrań ciążowych jak w tej chwili, ale była naprawdę fajna. Gdzieś mam nawet zdjęcie. Warto taką bluzkę kupić, bo posłuży jeszcze po ciąży, zwłaszcza jak ktoś ma krągłości i chce zatuszować brzuszek.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:10   #2051
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ale gondola to "tylko" gondola. Lepiej zainwestuj w spacerowke i odłóż na dobry fotelik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, tak miałam z synem g gondola która objechalo pół rodziny a spacerowe na wypasie wybraliśmy. Ale teraz tamta gondola już w rozsypce i trzeba kupić nową. Ceny samej gondoli i tak są duże a do tego teraz mieszkam na 4 p bez windy więc waga zaczęła mieć znaczenie (czyli cena w górę) no i jeszcze kwestia że gindole tym razem będę używać na wiosnę i lato (a nie jesień zima jak poprzednio) i na bank będę robić wycieczki, wypady, jazdy autobusem, odwiedziny itp bo w domu nie usiedze więc w sumie oczekiwania od tej gondoli idą w górę - żeby w miarę lekka była - żeby do tramwaju w razie co parę schodów pokonać, żeby zwrotny był, jedna reka dało się prowadzić - bo jak w mieście będziemy żeby druga starszaka ogarnęła. No i musi być ładny to mój ostatni potomek zapewne więc chciałbym oko na koniec nacieszyć
Ale fakt że to tylko na 5-6 miesięcy zniechęca do takiej kwoty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 08:14   #2052
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Screenshot_20190927_091119_com.android.chrome.jpg

Ten mi się podoba, spacerówka waży 9kg, z gondolą strzelam że pewnie z 11.
Gondola ma moskitiere-okienko wentylacyjne nie tylko w budce ale też w korpusie gondoli, fajna sprawa.
W spacerowe można oparcie zdjąć i dziecko opiera się o taką siateczke - fajna opcja na upał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:19   #2053
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

W oko mi wpadł jeszcze greentom, cenowo lepiej wychodzi i z gondolą waży tylko 9 kg ale nie ma amortyzacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Ja się napaliłam na Joolz, też w podobnej cenie, ale powoli dochodzi do głosu rozsądek, że chyba lepiej poszukać czegoś tańszego Tym bardziej, że pierwsza córka była antywózkowa, każdy spacer kończył się wrzaskiem i gimnastyką, żeby jednocześnie trzymać dziecko na rękach i prowadzić pusty wózek Ostatecznie więcej czasu na świeżym powietrzu spędzaliśmy na kocyku pod domem, niż na spacerach. Jak drugie też takie będzie to tym bardziej cena będzie mnie bolała.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Joolz taki kanciaty jest, dobrze kojarzę? I chyba wysoki, nie trzeba się schylac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:22   #2054
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Edit bo na zdjęciu widać dane obcej osoby
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20190927_070847_com.android.chrome.jpg (48,9 KB, 64 załadowań)
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami

Edytowane przez benetta
Czas edycji: 2019-09-27 o 08:23
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:31   #2055
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cholera, jak usunąć post?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Chyba się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:42   #2056
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Loooola kiedy prenatalne? Ja 15 października. Będzie chyba 12+5. Maluch mi przyspieszył o jeden dzień w stosunku do pierwszego USG ;p na prenatalne dostałam skierowanie ale nie wiem czy pappe też będą robić wcześniej nie robiłam ale jeśli ma być za darmo to niech zrobią. Boje się tych badań. Mam nadzieję że po nich będę mogła już cała w skowronkach ogłaszać ciążę. Teraz też sporo osób wie ale wiecie jak to jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
12 października prenatalne (+pappa), 15 zwykła wizyta. U mnie prywatnie, zrobiłabym nifty, ale finansowo możemy nie podołać okropnie boję się o ciążę, zapowiedziałam mężowi, że to pierwsza i ostatnia, bo psychiczne nie wyrobię. Z racji tego, że nie planowaliśmy to mój organizm nie był przygotowany, nie brałam kwasu, normalnie piłam alkohol, nie zmieniłam nawyków żywieniowych. Jeszcze dodatkowo stresuje mnie, że ciąża mamy z moim bratem przebiegała książkowo, a przy porodzie doszło do komplikacji. U nas mało kto wie (nasi rodzice, moja szefowa i moja lektorka od ang ) i dłuuuuuugo niech tak zostanie chociaż pewnie wiele osób się domyśla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:48   #2057
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Curly mi gin z luxmedu wprost powiedziała że ona prowadzi tylko zdrowe ciążę i normalnie mojej by nie prowadziła ale mamy układ że ja chodzę prywatnie a do niej wpadam sobie czasem na wizytę po skierowanie na badania i usg ale gdybym chciała jej ściemiać że tylko do niej chodzę to od razu by mnie skierowała do jakiejś poradni z ciążą problemowa. Normalnie bym się wkurzyła ale ze mamy swój układ to nie musi się dla mnie znać za bardzo ale tam lekarze chyba nie są zbyt dobrzy

Dziewczyny trzymajcie kciuki �� idę na usg zaraz mam nadzieję że wszystko jest tam dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dobry układ . I o to chodzi. Jakbym ja powiedziała lekarzowi, u którego byłam,że przyszłam tylko po skierowanie na badanie, to by mi ani karty ciąży pewnie nie założyli i bym nie dostała tego co chcę czyli skierowania. Musiałabym iść do inne lekarki i spróbować zrobić to co Ty,że przychodze tylko po skierowanie na badania, bo mnie tylko to od nich interesuje, a nie badanie na fotelu, czy co innego. Wolę bys badana przez swojego lekarza, a nie przez dwóch. Tak, generalnie tam nie ma dobrych ginekologów. Jak planowałam 1 ciążę i poszłam na badania kontrole, to ginekolog z lu-medu wypatrzył u mnie nadżerkę. Kazał wypalić. Nie wierzyłam jakoś, bo objawów brak. Poszła do drugiego i znowu to samo słyszę,że jest nadżerka i trzeba wypalić. No to ja poszłam jeszcze do kolejnego i tak obeszłam tam 4 lekarzy.Wkurzyłam się i zadzwoniłam do bratowej, która ma 5 dzieci,żeby poleciła dobrego gina. Poszłam do tej lekarki, która potem prowadziła moją 1 ciążę. Wspaniała osoba i super lekarka. Specjalistka od szyjki macicy. Zrobiła i kolkoskopie i powiedziała,że nie mam żadnej nadżerki! Że mam fizjologiczną aureolę dookoła szyjki taką jak mają dziewice,że niektórym to zostaje, że to jest zdrowa fizjologicznie szyjka,że niektorzy niedouczeni lekarze o tym nie wiedzą. I takim sposobem uniknęłam wypalania zdrowej szyjki! Czasami warto się uprzeć i mieć swój rozum. Nie miałam żadnych objawów, dlatego nie mogłam uwierzyć w nadżerkę. Ostatnio zdjęcie tej mojej zmarłej lekarki wisiał w przychodni, gdzie teraz dalej chodze, tylko do innej już babki i popłakałam się jak zobaczyłam jej zdjęcie. Ratowała życie innym a kobietom chorym na raka szyjki macicy, a sama zmarła na raka. Także ja nie mam zaufania do ginekologów z lux-medu. Po kolkoskopii z wynikiem poszłam do lekarza jeszcze raz w lux-medzie i znowu usłyszałam,że mam nadżerkę! To był już 5ty lekarz. No i wyciągnęłam dokument z pieczątką mojej Pani dr, a on spojrzał zrobił się cały czerwony i powiedział, ok, nie ma Pani nadżerki . I wklepał w komputer co ona tam napisała na kartce.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-09-27 o 08:51
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 09:07   #2058
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Piękne brzuszki macie
Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Tak pokazujecie te brzuszki, że aż mi dziwnie że ja mam ciągle taki sam, tylko wywala mi na noc a rano płaski
Wczoraj się ważyłam i na wadze też nie ma różnicy, zaczynam się zastanawiać czy wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno jest wszystko w porządku niektóre dziewczyny mają po prostu małe brzuszki
Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Co do bluzek ciazowych i do karmienia. Nie mialam ani jednych ani drugich. karmie juz prawie dwa lata, nie ma potrzeby. Jedyny sens widze w sukienkach do karmienia. Jak jeszcze karmilam synka w dzien, to niestety sukienek nie nosilam w ogole, bo mega niewygodnie. A przy ludziach to juz w ogole odpada.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za odpowiedzi chyba sobie po prostu kupię ze dwie bluzki i wystarczy
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
U mnie też dzisiaj 10+0 (lub 10+1, w zależności od aplikacji ). Jestem umówiona na prenatalne z pappą, ześwuruje, bo od ostatniej wizyty będzie 4tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratki, kolejny tydzień do przodu zleci Ci szybko, ja ostatnio byłam na wizycie 4.09 i zleciało jak tydzień a ide dopiero 02.10.
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Super .


Ja już nie wiem jak mam liczyć u siebie. Jeden lekarz mówi,że wg. usg, drugi,że wg. OM. A ja sobie chyba będę liczyła wg. Faktycznego dnia zapłodnienia ,bo wiem kiedy miałam owulację . Ten lekarz z lux-medu jest mało kompetentny. Wpierał mi najpierw,że musiałam mieć niewykryta cukrzycę ciàżowà skoro miałam duże dziecko..,a przecież robiłam dwa razy test obciążenia glukozà..,albo,że ciąża jest starsza o 5dni ,bo owilavka była wcześniej,a robiłam test owu i bolał mnie tego dnia jajnik 13tego dnia cyklu a mam 26dniowe cykle. Więcej do niego na szczęście nie idę. Nawet nie zapytał mnie,czy biorę kwas foliowy .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

U Ciebie też już widać,że coś tam rośnie . Chyba jesteś najstarsza wiekiem ciążowy na wątku? Masz jeszcze mdłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile masz już na liczniku? U mnie tp jest wyznaczone na podstawie pierwszego usg i lekarz mówił że jak na kolejnych usg będzie się to różnił to nic nie znaczy i cały czas trzyma się tego pierszego. Nic Ci te mdłości nie opuszczają? Nawet na kilka dni?
Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Całe 3cm szczęścia 10+0 dzisiaj więc się zgadza z ostatnim USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje a już się bałaś że coś jest nie tak. Odetchnij trochę. Maluszek się dobrze rozwija więc będzie już dobrze teraz
Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Też mam bóle , nie pamiętam czy pisalam, we wtorek z ich powodu poszłam dodatkowo do lekarza. Powiedział, że jeśli są po bokach to ok - macica rozciąga więzadła itp, ale te bóle na środku brzucha trzeba kontrolować - u mnie krwiak się powiększył. A kichać to się boję bo potem takie szarpniecie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

Super!! A tak się martwilas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:21 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------



A badał Ci macie palpacyjnie? Jak byłam z tymi bólami to delikatnie badał i stwierdził że sama macica miękka i to najważniejsze, a odczucia też miałam różne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę mnie uspokoiłaś. Cały czas staram się tłumaczyć sobie że to właśnie przez to że macica rośnie ale czasami coś w głowie siedzi głupiego.
Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Śliczne brzuszki macie ja się na nowo wkrecilam w szukanie wózka. To będzie bardzo trudna sprawa. Spodobał mi się jeden ale 2w1 kosztuje 4300.... :/ szkoda mi kasy ale znaleźć ładną gonodole to dramat jakiś. W tej cenie bym miała 3 lub nawet 4 wypasione spacerówki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też ostatnio oglądam wózki i foteliki. Wypatrzyłam sobie Bebetto Luca 2w1 i do tego fotelik Maxi Cosi cabrio z bazą family fix. Mam ten sam problem co ty mieszkam na 4 piętrze bez windy i jak myślę o wnoszeniu wózka na górę to mi się słabo robi. Bebetto waży 13 kilo i jest jednym z najlżejszych z tego przedziału cenowego. Mam taki plan żeby kupić sobie taki i jak będzie mi ciężko to potem dokupie lekką spacerówkę. Szkoda tylko że mało jest opinii na temat tego wózka.
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Tak też mi powiedziała ta lekarka we wtorek. Że jak jest powyżej tygodnia różnica,to wtedy przesuwa się termin porodu. Przecież dzieci mogĂâ� mieć mniejsze lub większe rozmiary. Nie rodzą się identyczne. Jak dziecko na usg wychodzi mniejsze,to też mówią ,że owu była na 100 % później, a przecież to dziecko genetycznie może być po prostu mniejsze niż inne. Jedne rodzą się 2500g,a inne 4500g,więc to badanie wg. Ust nie jest wcale odbiciem w 100%wieku płodu. Są wyjątki ,gdzie kobiety majĂâ� bardzo długie cykle i ta owu jest bardzo przesunięta ,ale jak cykle są normalne i regularne,to nie ma powodu przesuwać na siłę. Ale jak widać nie każdy lekarz myśli tak samo, bo dwóch lekarzy z Lu-medu przesunęło mi termin na 17.04. Moja lekarka trzyma się sztywno 22.04.

Ja dzień zaczełam od pawia jeszcze zanim zjadłam śniadanie, wodą,która wypiłam nad ranem. Coraz gorzej,zamiast lepiej.

Co do wózka,to też nie polecam kupowania drogiej gondoli. Lepiej zainwestować w lepszą spacerówke,która posłuży 3-4 razy dłużej niż gondola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda tylko że nie ma teraz wózka z samą gondolą tylko większość to 2w1
Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Curly mi gin z luxmedu wprost powiedziała że ona prowadzi tylko zdrowe ciążę i normalnie mojej by nie prowadziła ale mamy układ że ja chodzę prywatnie a do niej wpadam sobie czasem na wizytę po skierowanie na badania i usg ale gdybym chciała jej ściemiać że tylko do niej chodzę to od razu by mnie skierowała do jakiejś poradni z ciążą problemowa. Normalnie bym się wkurzyła ale ze mamy swój układ to nie musi się dla mnie znać za bardzo ale tam lekarze chyba nie są zbyt dobrzy

Dziewczyny trzymajcie kciuki 🤞 idę na usg zaraz mam nadzieję że wszystko jest tam dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki
Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Cholera, jak usunąć post?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Chyba się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej nie da się usunąć ale może go edytować i wstawić np. Kropkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 09:12   #2059
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Ile masz już na liczniku? U mnie tp jest wyznaczone na podstawie pierwszego usg i lekarz mówił że jak na kolejnych usg będzie się to różnił to nic nie znaczy i cały czas trzyma się tego pierszego. Nic Ci te mdłości nie opuszczają? Nawet na kilka dni?
Wg. OM biorąc pod uwagę cykle 26 dniowe z kalkulatora ciąży wychodzi mi 10+4 dzisiaj. Mdłości nie odpuszczają nawet na godzinę. Ja już depresji przez to dostaje. Dzień i noc czuję się tak samo żle. Dzień zaczynam i kończę pawiem. Nie jestem ani przepracowana, ani nie mam jakiegoś stresu,żebym miała mieć coś nasilone przez to. Wyjście na dwór to dla mnie ogromny wysiłek i wracam z bólem brzucha. Ciężko zapowiada mi się ta ciąża. Czuję się tak, jakbym drugi miesiąc miała grypę żołądkową, albo jakieś silne zatrucie.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-09-27 o 09:14
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 09:37   #2060
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Wózki u mnie to nie wiadomo bo będzie w prezencie. W Warszawie jest firma ,która chyba foteliki dobiera do dziecka i do auta jakoś tak ,nie pamiętam dokładnie. Kuzynka mówiła, że to trzeba się umawiać . Sąsiadka sprzedaję wózek retro za 4500 zł drogo . Więc uff umie wózek odpada . A co myślicie o szumimisiach ? Widziałam na wyprzedaży kusiło by kupić .

Mąż mówi nic nie kupuj teraz..
Jasne ,a te takie malusienke body w H&M to tak kusi i ta promocja moje nogi same tam idą
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 09:38   #2061
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

A propo objawow, to mi teraz jest najgorzej, jak zaczelam 12 tydzien. Wczesniej raczej bezobjawowo... Wiec nie wiem o co chodzi. Ale kreci mi sie w glowie, robi mi sie slabo w komunikacji. Mdlosci tez doszly, ale tylko jak jestem glodna.
Nie wiem czy to zbyt duze tempo, czy o co chodzi. Licze, ze minie... Moze uda mi sie w weeken troche odpoczac...

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 11:07   #2062
Bacardi_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bacardi_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2 464
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Gratulacje wszystkich udanych wizyt i pozytywnych wyników badań

U mnie na liczniku dzisiaj 13+4, już w poniedziałek zobaczę fasolkę. Czytam was i widzę, że nie tylko ja zmagam się z migrenami i zawrotami głowy 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Czekamy na Ciebie

Bacardi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 11:20   #2063
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Bacardi_ Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkich udanych wizyt i pozytywnych wyników badań

U mnie na liczniku dzisiaj 13+4, już w poniedziałek zobaczę fasolkę. Czytam was i widzę, że nie tylko ja zmagam się z migrenami i zawrotami głowy 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już nie będzie fasolka,a ruszajacy się dzidziuś .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 11:42   #2064
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mnie dzisiaj czekają zakupy bo nie mam nic na jesień, aż się boję tej galerii. Ahh gdybym tylko była wymiarowa to wszystko kupiłabym online i nigdy nie wchodziła do galerii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:34   #2065
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Wózki u mnie to nie wiadomo bo będzie w prezencie. W Warszawie jest firma ,która chyba foteliki dobiera do dziecka i do auta jakoś tak ,nie pamiętam dokładnie. Kuzynka mówiła, że to trzeba się umawiać . Sąsiadka sprzedaję wózek retro za 4500 zł drogo . Więc uff umie wózek odpada . A co myślicie o szumimisiach ? Widziałam na wyprzedaży kusiło by kupić .

Mąż mówi nic nie kupuj teraz..
Jasne ,a te takie malusienke body w H&M to tak kusi i ta promocja moje nogi same tam idą
Nie tylko w Warszawie są takie firmy z tego co kojarzę osiemgwiazdek jest jedną z najpopularniejszych

Misie-szumisie podobno spoko, ale ja jestem bardziej za budżetową wersją, albo suszarka albo yt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:39   #2066
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Misie-szumisie podobno spoko, ale ja jestem bardziej za budżetową wersją, albo suszarka albo yt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas podobne założenie przy córce skończyło się trzema spalonymi suszarkami i podwojonym rachunkiem za prąd Tym razem kupimy szumisia, bo jednak wyszedłby taniej

Wysłane z mojego Nokia 4.2 przy użyciu Tapatalka
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:07   #2067
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny, które mają już dzieciaczki. Jak duże chrzciny robiłyście? Bo dziś luźny temat z mężem był z pozytywnym nastawieniem i mnie zabił trochę swoimi wyliczeniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:11   #2068
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które mają już dzieciaczki. Jak duże chrzciny robiłyście? Bo dziś luźny temat z mężem był z pozytywnym nastawieniem i mnie zabił trochę swoimi wyliczeniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko najbliższa rodzina, tzn. nasi rodzice, dziadkowie i rodzeństwo z rodziną. Tylko obiad i tort w restauracji. Nie wyobrażam sobie przy takim małym dziecku dużej i wielogodzinnej imprezy, ale wiem, że niektórzy organizują niemal wesela, co kto lubi

Wysłane z mojego Nokia 4.2 przy użyciu Tapatalka
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:18   #2069
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które mają już dzieciaczki. Jak duże chrzciny robiłyście? Bo dziś luźny temat z mężem był z pozytywnym nastawieniem i mnie zabił trochę swoimi wyliczeniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę się nad tym poważnie zastanawiać, ja mam duże rodzeństwo - piątkę. Każdy ma już męża, żonę i po dwójce dzieci więc sporo się zbiera ludzi, mąż ma tylko siostrę. Nie wiem czy nie zdecydować się tylko na rodziców i chrzestnych. A jeśli bym miała zapraszać wszystkich to tylko obiad, deser i tort i do domu bez większej imprezy bo szkoda malca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:20   #2070
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Nie tylko w Warszawie są takie firmy z tego co kojarzę osiemgwiazdek jest jedną z najpopularniejszych

Misie-szumisie podobno spoko, ale ja jestem bardziej za budżetową wersją, albo suszarka albo yt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Osiem gwiazdę potwierdzam mega obsługa. Są w różnych miastach. Nie trzeba się umawiać. Przyjeżdżasz, dopasowują fotelik do auta i dziecka. Montują, wszystko odpowiedzą. Oczywiście foteliki rwf to ich specjalność mamy dla synka axkid minikid i jest super. Teraz ta pierwsza łupinę też chce porządną a nie z zestawu 3w1 ...

Szumisie. Ja ściągnęłam aplikacje biały szum. Włączyłam kilka razy. Jakoś nie było potrzeby, syn jako niemowlę mega grzeczny. Mało płakał. Nie miał kolek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.