Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-19, 12:13   #2131
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
O ile dobrze pamiętam to się załatwia formularzem S1 z ZUS-u. Jest trochę papierologii i pewnie potrzebne będzie tłumaczenie przysięgłe, ale jest to do ogarnięcia. Zadzwoń do ZUS-u w Polsce i do odpowiedniego urzędu w Niemczech, pokierują jak trzeba to zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję! Już się biorę za research.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 12:51   #2132
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić coś naprawdę super do czyszczenia dywanów? Mam kremowy dywan i po roku wygląda już dość tragicznie. Działałam z Vanishem i Meglio ale bez szału. W grudniu oddam go na czyszczenie, ale chciałabym też mieć coś doraźnego, w ciągu roku, bo nie uśmiecha mi się latać non stop czyścić dywan

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Jak jest maly to moze sie zmiesci do pralki?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 12:56   #2133
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak jest maly to moze sie zmiesci do pralki?
Wiesz co właśnie taki nie do końca mały i dodatkowo sztywny więc nie wchodzi. Ale może faktycznie sprawdzę ten środek do prania tapicerki samochodowej. Najgorzej że ma wypukłe elementy i najwięcej brudu wchodzi i zostaje właśnie w tych zagłębieniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89693810]Tak. Oczywiście po retinolu, codziennie rano krem z filtrem. Ale samoopalacz to po prostu brązujący krem.

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------





Płyny do prania tapicerki samochodowej. Tysiące razy lepsze niż Vanish. Marki niestety nie pamiętam.[/QUOTE]Dzięki, pooglądam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 12:57   #2134
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Jak masz suche skórki lub łuszczenie się po retinolu to możesz być po samoopalaczu trochę łaciata Część skóry z samoopalaczem ci się złuszczy, część nie. Samoopalacz barwi tak dość z wierzchu, jak coś się złuszczy to odsłoni się niezabarwiona skóra.

Mam bardzo sucha skore i po retinolu moze sie luszczyc. Uzywam ten sesdermy.

Poczekam kilka dni az samoopalacz zblednie.

Do depilatora ipl tez musze miec blada skore na nogach. Pewnie depilacje ipl i retinol zaczne na dobre w listopadzie tego roku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 15:18   #2135
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ostatnio mam coraz większe problemy z oddychaniem przez nos. Powinnam się z tym udać do laryngologa, prawda?
Czy któraś z Was coś takiego miała? Czy kończyło się to operacją (poprawa przegrody), czy może problem może być łatwiejszy do rozwiązania w jakiś inny sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 15:30   #2136
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić coś naprawdę super do czyszczenia dywanów? Mam kremowy dywan i po roku wygląda już dość tragicznie. Działałam z Vanishem i Meglio ale bez szału. W grudniu oddam go na czyszczenie, ale chciałabym też mieć coś doraźnego, w ciągu roku, bo nie uśmiecha mi się latać non stop czyścić dywan

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A jakbyś wynajęła na dobę odkurzacz piorący? U mnie to koszt 50 zł/doba już ze środkiem czyszczącym.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 15:32   #2137
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A jakbyś wynajęła na dobę odkurzacz piorący? U mnie to koszt 50 zł/doba już ze środkiem czyszczącym.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
O też pomysł, muszę zobaczyć na olx, dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-19, 16:11   #2138
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Mam problem z legimi. Nie mogę słuchać audiobooków, mogę tylko czytać ebooki. Nawet, gdy książka jest oznaczona "słuchawkami" to i tak nie mam możliwości słuchania. Co robić?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 16:29   #2139
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mam problem z legimi. Nie mogę słuchać audiobooków, mogę tylko czytać ebooki. Nawet, gdy książka jest oznaczona "słuchawkami" to i tak nie mam możliwości słuchania. Co robić?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Sprawdzić, który masz abonament, na tańszym można tylko czytać eBooki, nie ma dostępu do audiobooków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 17:26   #2140
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ostatnio mam coraz większe problemy z oddychaniem przez nos. Powinnam się z tym udać do laryngologa, prawda?
Czy któraś z Was coś takiego miała? Czy kończyło się to operacją (poprawa przegrody), czy może problem może być łatwiejszy do rozwiązania w jakiś inny sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, warto pójść do laryngologa.
Podczas badania lekarz stwierdzi, czy przegroda jest do operacji czy niekoniecznie - chyba większość osób ma skrzywioną, ale nie każde skrzywienie jest do operacji.
Nawet jeśli lekarz powie, że przegroda kwalifikuje się do operacji, to możesz skonsultować z innym lekarzem, jeśli operacji się obawiasz.

Miałam skrzywioną mocno przegrodę i mam już zoperowaną, objawy miałam inne niż Ty masz obecnie. Wahałam się rok zanim zdecydowałam się na operację - było wdrożone inne leczenie, ale było nieskuteczne. Po operacji była zdecydowana poprawa.


Masz skłonności do alergii? Może z tego powodu masz obrzęk śluzówki w nosie i gorzej Ci się oddycha.

Laryngolog pomoże znaleźć przyczynę Twoich dolegliwości i niekoniecznie musi skończyć się operacją przegrody.

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2023-10-19 o 17:27
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 17:27   #2141
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ostatnio mam coraz większe problemy z oddychaniem przez nos. Powinnam się z tym udać do laryngologa, prawda?
Czy któraś z Was coś takiego miała? Czy kończyło się to operacją (poprawa przegrody), czy może problem może być łatwiejszy do rozwiązania w jakiś inny sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najpierw lekarz poz, potem laryngolog, następnie tomograf nosa i zatok. Należy wykluczyć zapalenie zatok, alergię, polipa, ciało obce a na końcu jest krzywa przegroda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2023-10-19 o 17:29
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-19, 17:38   #2142
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89694265]Tak, warto pójść do laryngologa.
Podczas badania lekarz stwierdzi, czy przegroda jest do operacji czy niekoniecznie - chyba większość osób ma skrzywioną, ale nie każde skrzywienie jest do operacji.
Nawet jeśli lekarz powie, że przegroda kwalifikuje się do operacji, to możesz skonsultować z innym lekarzem, jeśli operacji się obawiasz.

Miałam skrzywioną mocno przegrodę i mam już zoperowaną, objawy miałam inne niż Ty masz obecnie. Wahałam się rok zanim zdecydowałam się na operację - było wdrożone inne leczenie, ale było nieskuteczne. Po operacji była zdecydowana poprawa.


Masz skłonności do alergii? Może z tego powodu masz obrzęk śluzówki w nosie i gorzej Ci się oddycha.

Laryngolog pomoże znaleźć przyczynę Twoich dolegliwości i niekoniecznie musi skończyć się operacją przegrody.[/QUOTE]Dzięki za informacje
Właśnie nie mam wylapanej żadnej alergii, a katar i zatkany nos coraz częściej...
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Najpierw lekarz poz, potem laryngolog, następnie tomograf nosa i zatok. Należy wykluczyć zapalenie zatok, alergię, polipa, ciało obce a na końcu jest krzywa przegroda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nie mam cierpliwości czekać na NFZ na specjalistę i podstawowe badania, myślałam o prywatnych wizytach, a jeśli by wyszło, że jednak operacja, to wtedy bym sobie przekalkulowała, jak mi się to opłaca.

Operacja przegrody nie równa się zmianie kształtu nosa, mam rację? Ale można chyba to łączyć jeśli komuś zależy przy okazji na zmianie kształtu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 17:49   #2143
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Współczuję. Ja tak miałam pół roku na wycięcie zmiany, która okazała się nowotworem z tendencją do rakowienia, pomimo tego, że było to skierowanie na CITO...
Niestety stan naszej opieki zdrowotnej woła o pomstę do nieba. Ja się z tą moją zmianą bujam już rok, wszyscy uważają że nie przeszkadza (chyba im), a tak naprawdę nie ma 100% pewności że to coś niegroźnego.
Mam nadzieję że u Ciebie skończyło się dobrze i zdążyłaś usunąć zmianę zanim zrobiła się groźna.
Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Czym nasączacie biszkopt do tortu, jeśli nie ponczem na bazie alkoholu?
Chyba, że w ogóle nie nasączacie.
Tort będą jadły też dzieciaki, więc kawa odpada.
Najczęściej używam owoców z kompotu, np. wiśni i w razie potrzeby nasączam biszkopt właśnie tym kompotem.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ostatnio mam coraz większe problemy z oddychaniem przez nos. Powinnam się z tym udać do laryngologa, prawda?
Czy któraś z Was coś takiego miała? Czy kończyło się to operacją (poprawa przegrody), czy może problem może być łatwiejszy do rozwiązania w jakiś inny sposób?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój ojciec ma takie problemy, u niego powodem są polipy w zatokach. Najlepiej wybrać się do laryngologa bo powodów może być sporo, 2lacznie z przerośniętym 3 migdałem.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 17:51   #2144
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje
Właśnie nie mam wylapanej żadnej alergii, a katar i zatkany nos coraz częściej... Chyba nie mam cierpliwości czekać na NFZ na specjalistę i podstawowe badania, myślałam o prywatnych wizytach, a jeśli by wyszło, że jednak operacja, to wtedy bym sobie przekalkulowała, jak mi się to opłaca.

Operacja przegrody nie równa się zmianie kształtu nosa, mam rację? Ale można chyba to łączyć jeśli komuś zależy przy okazji na zmianie kształtu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, operacja przegrody samej (typowo laryngologiczna operacja) nie wiąże się ze zmianą kształtu nosa - taką miałam, nos identyczny przed i po operacji.
Z drugiej strony korekta nosa może być łączona z korektą przegrody - wtedy raczej chirurg plastyk wykonuje zabieg, ale to też pewnie trzeba by szukać takiego chirurga plastyka, który skoryguje też przegrodę przy okazji nosa.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 18:31   #2145
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Czym nasączacie biszkopt do tortu, jeśli nie ponczem na bazie alkoholu?
Chyba, że w ogóle nie nasączacie.
Tort będą jadły też dzieciaki, więc kawa odpada.
Herbatą z cytryną.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 18:48   #2146
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Moje drugie pytanie- czy któraś z Was stosowała/stosuje pajączka na plecy? Czujecie jakiś efekt, typu mniejsze napięcie mięśniowe itp? Strasznie się garbie podczas pracy przed monitorem, do tego rotuje łopatki i mam od dziecka skoliozę i myślę, czy to nie pomogłoby w moich codziennych dolegliwościach bólowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 18:50   #2147
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Moje drugie pytanie- czy któraś z Was stosowała/stosuje pajączka na plecy? Czujecie jakiś efekt, typu mniejsze napięcie mięśniowe itp? Strasznie się garbie podczas pracy przed monitorem, do tego rotuje łopatki i mam od dziecka skoliozę i myślę, czy to nie pomogłoby w moich codziennych dolegliwościach bólowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A pracujesz zdalnie z domu? Może lepiej zadbać o porządne ergonomiczne krzesło, z odpowiednią regulacją do naturalnych krzywizn kręgosłupa?
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 18:53   #2148
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
A pracujesz zdalnie z domu? Może lepiej zadbać o porządne ergonomiczne krzesło, z odpowiednią regulacją do krzywizn kręgosłupa?
Tak, mam to wszystko, chce jeszcze zainwestować w biurko z regulacją. U mnie sprawa rozbija sie o to, że nieświadomie przybieram dziwne pozycje w której jestem w stanie utknąć na 30-40 min bez ruchu gdy mnie wciągnie robota i jak się ockne to jestem pokrzywiona z nosem w monitorze. Przez to nabawiłam sie takich problemów z mięśniami w odcinku szyjnym, że fizjo to mój chleb powszedni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 19:07   #2149
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Tak, mam to wszystko, chce jeszcze zainwestować w biurko z regulacją. U mnie sprawa rozbija sie o to, że nieświadomie przybieram dziwne pozycje w której jestem w stanie utknąć na 30-40 min bez ruchu gdy mnie wciągnie robota i jak się ockne to jestem pokrzywiona z nosem w monitorze. Przez to nabawiłam sie takich problemów z mięśniami w odcinku szyjnym, że fizjo to mój chleb powszedni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To może lepiej zapytać fizjo na którejś z wizyt co on sądzi na temat pajączka i czy mógłby Ci może coś jeszcze polecić?
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-19, 19:16   #2150
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Moje drugie pytanie- czy któraś z Was stosowała/stosuje pajączka na plecy? Czujecie jakiś efekt, typu mniejsze napięcie mięśniowe itp? Strasznie się garbie podczas pracy przed monitorem, do tego rotuje łopatki i mam od dziecka skoliozę i myślę, czy to nie pomogłoby w moich codziennych dolegliwościach bólowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Stosowałam kiedyś za nastolatki. Z mojej perspektywy - nie warto. Przy „pajączku” może i ustawisz postawę(a po jego zdjęciu ona „puści”), ale nie wzmocnisz mięśni by to utrwalić. Lepiej zainwestować w regularna gimnastykę i ergonomiczne stanowisko pracy.
Osobiście chwale sobie na napięcia mięśni matę do akupresury, ale połączona właśnie z ćwiczeniami albo np. rolowaniem
Wg mnie na takie dolegliwości ruch jest najlepszym lekarstwem.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2023-10-19 o 19:28
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 19:30   #2151
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Tak, mam to wszystko, chce jeszcze zainwestować w biurko z regulacją. U mnie sprawa rozbija sie o to, że nieświadomie przybieram dziwne pozycje w której jestem w stanie utknąć na 30-40 min bez ruchu gdy mnie wciągnie robota i jak się ockne to jestem pokrzywiona z nosem w monitorze. Przez to nabawiłam sie takich problemów z mięśniami w odcinku szyjnym, że fizjo to mój chleb powszedni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ja nawet na super wygodnym ergonomicznym krześle potrafię nieświadomie przybrać pozycję typu siad z jedną nogą podwinięta pod pupą a druga zgieta pod brodą tak że ten I tak średnio 11 godzin dziennie.
Jeśli mogę coś jeszcze polecić czego być może nie masz to mysz pionowa
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 19:47   #2152
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja nawet na super wygodnym ergonomicznym krześle potrafię nieświadomie przybrać pozycję typu siad z jedną nogą podwinięta pod pupą a druga zgieta pod brodą tak że ten I tak średnio 11 godzin dziennie.

Jeśli mogę coś jeszcze polecić czego być może nie masz to mysz pionowa
O tego nie mam Pooglądam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Stosowałam kiedyś za nastolatki. Z mojej perspektywy - nie warto. Przy „pajączku” może i ustawisz postawę(a po jego zdjęciu ona „puści”), ale nie wzmocnisz mięśni by to utrwalić. Lepiej zainwestować w regularna gimnastykę i ergonomiczne stanowisko pracy.
Osobiście chwale sobie na napięcia mięśni matę do akupresury, ale połączona właśnie z ćwiczeniami albo np. rolowaniem
Wg mnie na takie dolegliwości ruch jest najlepszym lekarstwem.
No właśnie uprawiam regularnie, leżę też na macie, mam specjalne ćwiczenia od fizjo ale cóż.... Po całym dniu siedzenia przed monitorem ciało cierpi mam też w planie pilates- fizjo powiedział że w moim przypadku może dużo zdziałać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 20:11   #2153
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Moje drugie pytanie- czy któraś z Was stosowała/stosuje pajączka na plecy? Czujecie jakiś efekt, typu mniejsze napięcie mięśniowe itp? Strasznie się garbie podczas pracy przed monitorem, do tego rotuje łopatki i mam od dziecka skoliozę i myślę, czy to nie pomogłoby w moich codziennych dolegliwościach bólowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Mata z kolcami, bardzo dobrze rozluźni ci mięśnie. Są też wersje z poduszkami, mogłabyś je oprzeć sobie o fotel przy pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 21:07   #2154
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Co do maty z kolcami, to mam pytanie. Używam mojej już ponad pół roku i jak na początku świetnie rozluźniała, tak z czasem ten efekt zaczął zanikać, obecnie już niezbyt czuję różnicę po sesji na niej. To jest normalne? Czytałam gdzieś, że powinno się z czasem wymieniać maty na takie z mniejszą ilością kolców.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 23:13   #2155
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja nawet na super wygodnym ergonomicznym krześle potrafię nieświadomie przybrać pozycję typu siad z jedną nogą podwinięta pod pupą a druga zgieta pod brodą tak że ten I tak średnio 11 godzin dziennie.
Jeśli mogę coś jeszcze polecić czego być może nie masz to mysz pionowa
Miałam pajączka i trochę pomaga na podstawę, ale nie ma krześle. Raczej bym ustawiała regularnie budziki co 20-30 minut by się przeciągnąć i zmienić pozycję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-20, 05:07   #2156
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do maty z kolcami, to mam pytanie. Używam mojej już ponad pół roku i jak na początku świetnie rozluźniała, tak z czasem ten efekt zaczął zanikać, obecnie już niezbyt czuję różnicę po sesji na niej. To jest normalne? Czytałam gdzieś, że powinno się z czasem wymieniać maty na takie z mniejszą ilością kolców.
A kładziesz ją na twardej powierzchni? U mnie efekt nie zanika, a używam już kilka lat. Jak jest mi za słabo, to przenoszę się z matą na twardszą powierzchnię. Jak nadal brakuje, to się na niej ruszam, bujam z lewej na prawą trochę i wtedy już czuć mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-20, 05:33   #2157
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Dziewczyny - za kilka lat będę robić generalny remont mieszkania.
Będę chciała zatrudnić KOGOŚ, kto zaprojektuje, doradzi, ogarnie. Tylko kogo? Architekt? Projektant wnętrz?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-20, 06:15   #2158
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Moje drugie pytanie- czy któraś z Was stosowała/stosuje pajączka na plecy? Czujecie jakiś efekt, typu mniejsze napięcie mięśniowe itp? Strasznie się garbie podczas pracy przed monitorem, do tego rotuje łopatki i mam od dziecka skoliozę i myślę, czy to nie pomogłoby w moich codziennych dolegliwościach bólowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Stosowalam i nie polecam. Najlepiej regularnie cwiczyc. Ja chodze na zajecia body pump i to fajnie wzmacnia plecy. Ale mozesz wybrac cos innego.

Poza tym nie wiem jak u Ciebie, ale garbienie ma tez aspekt psychologiczny. Mozesz przyjmowac pozycje obronna, gdy np ktos regularnie poniza.

U mnie wyprostowala sie sylwetka tylko z powodu wyjazdu z Polski.

---------- Dopisano o 05:15 ---------- Poprzedni post napisano o 04:47 ----------

Zamowilam semilac try me zestaw dla poczatkujacych do hybryd.

Lampa jest oznaczoa led/uv.Tzn ze mozna ja uzywac i jako uv i jako led? Chcialabym nia utwardzac tez zele opi, a do nich potrzeba uv.

Klasyczne hybrydy wymagaja led i jest to bolesna polimeryzacja. A przy zelach opi nic nie boli, latwiej sie je zmywa i sa prawie tak samo trwale.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-20, 06:35   #2159
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Moje drugie pytanie- czy któraś z Was stosowała/stosuje pajączka na plecy? Czujecie jakiś efekt, typu mniejsze napięcie mięśniowe itp? Strasznie się garbie podczas pracy przed monitorem, do tego rotuje łopatki i mam od dziecka skoliozę i myślę, czy to nie pomogłoby w moich codziennych dolegliwościach bólowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Pajączek zdecydowanie nie. Ćwiczenia od fizjo, które wzmocnią mięśnie plus samodyscyplina. Nie ma drogi na skróty :/ Też mam ten problem. U mnie taniec towarzyski trochę pomógł, chociaż też nie jest idealnie zawsze. Pilates też świetny na wzmocnienie mięśni głębokich.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zamowilam semilac try me zestaw dla poczatkujacych do hybryd.

Lampa jest oznaczoa led/uv.Tzn ze mozna ja uzywac i jako uv i jako led? Chcialabym nia utwardzac tez zele opi, a do nich potrzeba uv.

Klasyczne hybrydy wymagaja led i jest to bolesna polimeryzacja. A przy zelach opi nic nie boli, latwiej sie je zmywa i sa prawie tak samo trwale.
Lampa LED/UV utwardza Opi na pewno. Lampa LED emituje fale UV z tego co pamiętam, ale jej żarówki są trwalsze, działaja na hybrydę szybciej no i nazwa lepiej się kojarzy stąd ta popularność LED nad UV.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-20, 07:30   #2160
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - za kilka lat będę robić generalny remont mieszkania.
Będę chciała zatrudnić KOGOŚ, kto zaprojektuje, doradzi, ogarnie. Tylko kogo? Architekt? Projektant wnętrz?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Projektanta wnętrz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.