Chcę rzucić studia po miesiącu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-04, 17:18   #1
bajgiel922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 2

Chcę rzucić studia po miesiącu


Hej, mam nadzieję, że nie piszę tego w złym miejscu, mam straszną potrzebę to napisać i dostać jakąś radę.
W październiku zaczęłam studia w innym mieście, na które przygotowywałam się całą maturalną klasę, chciałam się rozwijać w tej dziedzinie. Okazało się jednak, że za bardzo ją idealizowałam. Teraz wiem, że studia te nie są dla mnie i wiem, na jakie chcę iść za rok, nie mam niestety teraz możliwości się na nie przenieść, muszę czekać do nowego roku akademickiego. Problem jest w tym, że moje obecne studia dosłownie mnie wykańczają, nie radzę sobie z nimi, mam wrażenie, że nie wytrzymam tu ani chwili dłużej. Wiedziałam, na jaki kierunek idę, nie spodziewałam się jednak, że tak bardzo tego znienawidzę. Jest to kierunek ścisły, bardzo wymagający, a ja czuję się tu strasznie nie na miesjcu. Czuję, że dłużej tu nie wytrzymam; mam możliwość powrotu do domu albo wyjazdu do pracy, co bardzo chciałabym zrobić, ale wszyscy wolą, żebym wytrwała chociaż do końca roku, a ja nie wiem, czy wytrzymam chociaż do pierwszej sesji, a jednocześnie boję się, że będę rok w plecy Czy ktoś był w takiej sytuacji?
Miłego wieczoru wszystkim i dziękuję z góry za przeczytanie i ewentualne odpowiedzi <3

Edytowane przez bajgiel922
Czas edycji: 2023-11-04 o 19:22
bajgiel922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 21:01   #2
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

Cytat:
Napisane przez bajgiel922 Pokaż wiadomość
Hej, mam nadzieję, że nie piszę tego w złym miejscu, mam straszną potrzebę to napisać i dostać jakąś radę.
W październiku zaczęłam studia w innym mieście, na które przygotowywałam się całą maturalną klasę, chciałam się rozwijać w tej dziedzinie. Okazało się jednak, że za bardzo ją idealizowałam. Teraz wiem, że studia te nie są dla mnie i wiem, na jakie chcę iść za rok, nie mam niestety teraz możliwości się na nie przenieść, muszę czekać do nowego roku akademickiego. Problem jest w tym, że moje obecne studia dosłownie mnie wykańczają, nie radzę sobie z nimi, mam wrażenie, że nie wytrzymam tu ani chwili dłużej. Wiedziałam, na jaki kierunek idę, nie spodziewałam się jednak, że tak bardzo tego znienawidzę. Jest to kierunek ścisły, bardzo wymagający, a ja czuję się tu strasznie nie na miesjcu. Czuję, że dłużej tu nie wytrzymam; mam możliwość powrotu do domu albo wyjazdu do pracy, co bardzo chciałabym zrobić, ale wszyscy wolą, żebym wytrwała chociaż do końca roku, a ja nie wiem, czy wytrzymam chociaż do pierwszej sesji, a jednocześnie boję się, że będę rok w plecy Czy ktoś był w takiej sytuacji?
Miłego wieczoru wszystkim i dziękuję z góry za przeczytanie i ewentualne odpowiedzi <3
Może masz kryzys?
Wyprowadziłaś się z domu, pewnie tęsknisz, studia są inaczej zorganizowane niż szkoła średnia, moze musisz sie wdrożyć. Daj sobie czas do końca roku kalendarzowego.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 21:25   #3
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

W twoim przypadku może po prostu musisz się przyzwyczaić do studiowania, nie ma tam już takiego prowadzenia za rączkę jak w szkole średniej. Sama jak studiowałam, to widziałam jak część kolegów się frustrowała, że wykładowcy nie tłumaczą tak jakby oni chcieli. Tylko, że wykładowcy na studiach oczekują, że wiesz po co na te studia przyszłaś i wolnym czasie uczysz się sama.

Na innym kierunku też nie będzie takiego prowadzenia za rączkę jak w szkole średniej. Poza tym na co chcesz zmieniać i czy masz plan na siebie? Wiesz w czym chcesz robić karierę? Na co możesz liczyć po studiach? Wiesz jak będzie wyglądać praca po studiach? Czego wymagają pracodawcy? Plusy i minusy ścieżki której obrałaś? Rozmawiałaś z ludźmi z tej branży? Ta decyzja o innym kierunku to przemyślana dokładnie i wszystkie te informacji masz sprawdzone czy powzięta pod wpływem trudności z nadzieją, że gdzie indziej będzie lepiej?
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 20:55   #4
meggi__mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 4
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

Myślę, że na każdym kierunku są przedmioty dla nas łatwiejsze i są trudniejsze, są ciekawe i nudne. Też tak miałam na początku, trzeba się przyzwyczaić bo studia to nie szkoła średnia
meggi__mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-15, 18:56   #5
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

To może być kryzys wynikający ze zmiany otoczenia i specyfiki I roku studiów - często są wtedy realizowane przedmioty wprowadzające, mocno teoretyczne i różnego rodzaju "zapychacze". Co innego gdybyś trafiła na te studia przypadkiem, ale skoro była to przemyślana decyzja, to faktycznie szkoda działać pochopnie, zwłaszcza że i tak musiałabyś czekać do wakacji na nową rekrutację. Jeśli studiujesz na dużej uczelni, na pewno macie tam poradnię psychologiczną, a może i konsultanta ds. trudności w procesie studiowania - zanim podejmiesz decyzję, poszukałabym pomocy właśnie tam. Zasięgnęłabym też opinii starzysz roczników.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 07:12   #6
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

Ja pamiętam, że pierwsze miesiące takie były... Patrzyłam na cuda na tablicy na wykładach i się zastanawiałam co to za cholerstwo, jeszcze jesień, sala taka że się głos kiepsko roznosił i się człowiek zastanawia gdzie trafił. Pierwszy kontakt z uczeniem się czegoś czego się człowiek nie uczył albo miało zupełnie inną formę niż w szkole może być trudne. Też bym doradzała jak niektórzy, żeby dać sobie czas do końca roku akademickiego i wtedy myśleć czy zostać czy zmieniać. Sama i skończyłam dwa kierunki i jeden rzuciłam...

Wysłane z mojego RMX3624 przy użyciu Tapatalka
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-19, 18:38   #7
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

Cytat:
Napisane przez bajgiel922 Pokaż wiadomość
Hej, mam nadzieję, że nie piszę tego w złym miejscu, mam straszną potrzebę to napisać i dostać jakąś radę.
W październiku zaczęłam studia w innym mieście, na które przygotowywałam się całą maturalną klasę, chciałam się rozwijać w tej dziedzinie. Okazało się jednak, że za bardzo ją idealizowałam. Teraz wiem, że studia te nie są dla mnie i wiem, na jakie chcę iść za rok, nie mam niestety teraz możliwości się na nie przenieść, muszę czekać do nowego roku akademickiego. Problem jest w tym, że moje obecne studia dosłownie mnie wykańczają, nie radzę sobie z nimi, mam wrażenie, że nie wytrzymam tu ani chwili dłużej. Wiedziałam, na jaki kierunek idę, nie spodziewałam się jednak, że tak bardzo tego znienawidzę. Jest to kierunek ścisły, bardzo wymagający, a ja czuję się tu strasznie nie na miesjcu. Czuję, że dłużej tu nie wytrzymam; mam możliwość powrotu do domu albo wyjazdu do pracy, co bardzo chciałabym zrobić, ale wszyscy wolą, żebym wytrwała chociaż do końca roku, a ja nie wiem, czy wytrzymam chociaż do pierwszej sesji, a jednocześnie boję się, że będę rok w plecy Czy ktoś był w takiej sytuacji?
Miłego wieczoru wszystkim i dziękuję z góry za przeczytanie i ewentualne odpowiedzi <3
Co zdecydowałaś?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-12-05, 09:52   #8
snexio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 13
Dot.: Chcę rzucić studia po miesiącu

Pierwszy rok zazwyczaj bywa dość trudny pod względem adaptacji na uczelni, w nowym miejscu. Ja miałem zawsze dobre doświadczenia z pracownikami uczelni i nawet w dziekanacie mogłem uzyskać dobre rady, polecam porozmawiać z innymi o tym.

Edytowane przez snexio
Czas edycji: 2023-12-05 o 10:28
snexio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-05 10:52:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.