Tylko nie mów nikomu - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-30, 12:49   #151
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86862010]Ja tego nie neguje.

Ale na pewno byly tez tacy którzy nie wiedzieli [/QUOTE]

To byli ci głupi. Papieża - Polaka "swiętego" JP2 do głupich nie zaliczam.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 12:56   #152
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
To byli ci głupi. Papieża - Polaka "swiętego" JP2 do głupich nie zaliczam.
Jeśli chodzi o Jana Pawła drugiego to on był postacią wyjątkową, pamiętam jak mój wujek zacięty ateista i przeciwnik kościoła, który w różny sposób się wypowiadał o księżach i kościele ale pod adresem Polaka Papieża nigdy nie słyszałem złych słów.Właśnie jego fenomen polegał na tym że ludzi którzy z wiarą i kościołem nie mają nic wspólnego przyciągał i miał u nich ogromny szacunek tak mi się wydaje.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 13:12   #153
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez MATRIX266 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Jana Pawła drugiego to on był postacią wyjątkową, pamiętam jak mój wujek zacięty ateista i przeciwnik kościoła, który w różny sposób się wypowiadał o księżach i kościele ale pod adresem Polaka Papieża nigdy nie słyszałem złych słów.Właśnie jego fenomen polegał na tym że ludzi którzy z wiarą i kościołem nie mają nic wspólnego przyciągał i miał u nich ogromny szacunek tak mi się wydaje.
Źle ci się wydaje. Nie u wszystkich bowiem.
Tuszował pedofilię, o której nie mógł nie wiedzieć.
W czasach epidemii aids w Afryce upierał się przy zakazie prezerwatyw.
Nie pozwolił kobietom na bycie kapłankami.
Taki "święty" , jak z koziej...
Twój wujek ateista dał się uwieść wizerunkowi.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 13:36   #154
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Źle ci się wydaje. Nie u wszystkich bowiem.
Tuszował pedofilię, o której nie mógł nie wiedzieć.
W czasach epidemii aids w Afryce upierał się przy zakazie prezerwatyw.
Nie pozwolił kobietom na bycie kapłankami.
Taki "święty" , jak z koziej...
Twój wujek ateista dał się uwieść wizerunkowi.
Wysoko postawieni to zupełnie coś innego. Oni tuszowali.

Za to drugi ksiadz z parafii mógł faktycznie nie wiedziec jesli nikt nie zgłaszał...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:21   #155
Monica_Bellucci
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Uważam, że dokument ,,Tylko nie mów nikomu'' sprawia wrażenie ataku na Kościół Katolicki w Polsce. Zastanawiające jest to, dlaczego film miał premierę tuż przed wyborami do PE (podobnie jak ,,Kler'' Smarzowskiego'') i dlaczego Sekielski teraz sprzedaje koszulki z logiem swojego dzieła, skoro nakręcił je za pieniądze pochodzące że zbiórki, a póżniej zapewniał, że nie zależało mu na zyskach ani rozgłosie...Pamiętajcie również, że pedofilia może pojawić się w każdym środowisku. Poza tym w polskim systemie prawnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której każdy oskarżony jest niewinny, dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Nie wrzucajmy wszystkich kapłanów do jednego worka.
Monica_Bellucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:56   #156
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Uważam, że dokument ,,Tylko nie mów nikomu'' sprawia wrażenie ataku na Kościół Katolicki w Polsce. Zastanawiające jest to, dlaczego film miał premierę tuż przed wyborami do PE (podobnie jak ,,Kler'' Smarzowskiego'')
Nie wiem czy przypadkiem nie jesteś trollem i nie pojawiłaś się tutaj dla prowokacji, ALE wiesz co? Nie interesuje mnie KIEDY dokument miał swoją premierę - czy przed czy po wyborach, bo to nieistotne. Co jest istotne, to to, że dzieci są GWAŁCONE i MOLESTOWANE i to kiedy dokument się ukazał totalnie nie ma dla mnie znaczenia przy tym obrzydliwym problemie pedofilii w KK.

Idąc dalej: oczywiście, że pedofilia zdarza się w innych środowiskach, ale wiesz co? Osoby z tych "środowisk" są zglaszane na policje, i idą do pierdla, natomiast księżulki są ponad tym i jedyna kara jaka dostaja, to przeniesienie do innej parafii.

Polecam Ci szybkie rozbiegnięcie i uderzenie mocno w drzewo, może się otrząśniesz chociaż troche i pozbędziesz naiwności, którą wręcz ociekasz.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-06-03 o 20:58
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:57   #157
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Uważam, że dokument ,,Tylko nie mów nikomu'' sprawia wrażenie ataku na Kościół Katolicki w Polsce. Zastanawiające jest to, dlaczego film miał premierę tuż przed wyborami do PE (podobnie jak ,,Kler'' Smarzowskiego'') i dlaczego Sekielski teraz sprzedaje koszulki z logiem swojego dzieła, skoro nakręcił je za pieniądze pochodzące że zbiórki, a póżniej zapewniał, że nie zależało mu na zyskach ani rozgłosie...Pamiętajcie również, że pedofilia może pojawić się w każdym środowisku. Poza tym w polskim systemie prawnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której każdy oskarżony jest niewinny, dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Nie wrzucajmy wszystkich kapłanów do jednego worka.
Niby jak miałby ten film wpłynąć na głosowanie do PE?
Nie doszukujmy się drugiego dna tam, gdzie go nie ma.

Co z pedofilami nie-kapłanami?
No cóż, oni idą do więzienia, w odróżnieniu do ksiezy, którzy są przepychani z parafii na parafie i dalej sobie dzieci molestują.


Polecam wywiad sekielskiego dla radia Zet. Wczoraj był, ale na bank można odsłuchać na stronie zetki.


https://www.radiozet.pl/Radio/Progra...iem-gier-wideo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2019-06-03 o 21:00
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 22:58   #158
Monica_Bellucci
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Tylko nie mów nikomu

PiS jest partią konserwatywną, która nie ukrywa swojego przywiązania do tradycyjnych i katolickich wartości. Dlatego taki film jak ,,Tylko nie mów nikomu'' może być postrzegany jako ukryty atak na wspomnianą partię w celu obniżenia poparcia dla niej. Pomijając aspekt polityczny, mam wrażenie, że Sekielski chciał nakręcić coś podobnego do ,,Leaving Neverland'', czyli dokumentu HBO o rzekomym molestowaniu małych chłopców przez Michaela Jacksona (nawet zdjęcia polskich miast z lotu drona są bliźniaczo podobne do analogicznych ujęć z amerykańskiej produkcji). Natomiast jeśli chodzi o same ofiary molestowania przedstawione w filmie Sekielskiego, to mam wobec nich pewne wątpliwości. Dlaczego tak długo milczały na ten temat? Dlaczego nie powiedziały o tym swoim rodzicom? Dlaczego nikt nie zgłosił tego na policję? Trochę dziwne...Jeśli jednak doszło do molestowania, to hierarchowie kościelni powinni zgłosić sprawę do prokuratury (zgadzam się z wami w 100%, że Kościół zamiatał niektóre przypadki molestowania pod dywan, bo nie traktował ich z należytą uwagą). Mimo wszystko uważam, że nie można oceniać całego Kościoła Katolickiego w Polsce przez pryzmat kilku zboczonych kapłanów, którym zaszkodził celibat. Powtórzę po raz kolejny: nie wrzucajmy wszystkicuracyzmu społecznego.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

*Powtórzę po raz kolejny: nie wrzucajmy wszystkich księży do jednego worka. Generalizowanie zawsze jest przesadą i prowadzi do ostracyzmu społecznego. Zgodnie ze wspomnianą przeze mnie zasadą domniemania niewinności, każdy oskarżony jest niewinny w świetle prawa, dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Tak więc zachowajmy zdrowy rozsądek i nie zachowujmy się jak posłanka Scheuring-Wielgus...
Monica_Bellucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 04:15   #159
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

A oglądałaś ty w ogóle ten film?
No wydaje mi się, że nie.

Ofiary NIE milczały, mówiły swoim rodzicom i otoczeniu. Spotykały się z nierozumieniem i ostracyzmem społecznym.

Ukryty atak widzisz chyba Ty

Przede wszystkim PiS to nie ukrywa faktu, że od lat trzyma palec w tyłku Rydzykowi, by uzyskać elektorat jego babć.

I ponawiam pytanie:czemu nie księża tyle lat byli kryci przez hierarchów kościelnych? Czemu z wyrokami za molestowanie prowadzili rekolekcje i nauki dla dzieci.

Niestety przez takich ludzi jak ty (czyli takich, którzy uważają że to atak medialny ma kościół i wyimaginowane sytuację, a nie prawda, że film jest przekłamany, bla, bla) ofiary potrafią milczeć latami, bo się wstydzą.

A to jest chore.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:39   #160
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
PiS jest partią konserwatywną, która nie ukrywa swojego przywiązania do tradycyjnych i katolickich wartości. Dlatego taki film jak ,,Tylko nie mów nikomu'' może być postrzegany jako ukryty atak na wspomnianą partię w celu obniżenia poparcia dla niej. Pomijając aspekt polityczny, mam wrażenie, że Sekielski chciał nakręcić coś podobnego do ,,Leaving Neverland'', czyli dokumentu HBO o rzekomym molestowaniu małych chłopców przez Michaela Jacksona (nawet zdjęcia polskich miast z lotu drona są bliźniaczo podobne do analogicznych ujęć z amerykańskiej produkcji). Natomiast jeśli chodzi o same ofiary molestowania przedstawione w filmie Sekielskiego, to mam wobec nich pewne wątpliwości. Dlaczego tak długo milczały na ten temat? Dlaczego nie powiedziały o tym swoim rodzicom? Dlaczego nikt nie zgłosił tego na policję? Trochę dziwne...Jeśli jednak doszło do molestowania, to hierarchowie kościelni powinni zgłosić sprawę do prokuratury (zgadzam się z wami w 100%, że Kościół zamiatał niektóre przypadki molestowania pod dywan, bo nie traktował ich z należytą uwagą). Mimo wszystko uważam, że nie można oceniać całego Kościoła Katolickiego w Polsce przez pryzmat kilku zboczonych kapłanów, którym zaszkodził celibat. Powtórzę po raz kolejny: nie wrzucajmy wszystkicuracyzmu społecznego.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

*Powtórzę po raz kolejny: nie wrzucajmy wszystkich księży do jednego worka. Generalizowanie zawsze jest przesadą i prowadzi do ostracyzmu społecznego. Zgodnie ze wspomnianą przeze mnie zasadą domniemania niewinności, każdy oskarżony jest niewinny w świetle prawa, dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Tak więc zachowajmy zdrowy rozsądek i nie zachowujmy się jak posłanka Scheuring-Wielgus...
Jeśli ktoś należy do tej samej organizacji, co przestępca, wie o przestepstwach i nadal należy i niczego nie zgłasza na prokuraturę, tylko ukrywa przestepcę, lub udaje, że go nie widzi, tuszuje, to sam jest przestępcą, a organizacja międzynarodowa, która tak się zachowuje od dziesiątków lat i nadal swietnie prosperuje, jest ORGANIZACJĄ PRZESTĘPCZĄ.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 17:54   #161
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś należy do tej samej organizacji, co przestępca, wie o przestepstwach i nadal należy i niczego nie zgłasza na prokuraturę, tylko ukrywa przestepcę, lub udaje, że go nie widzi, tuszuje, to sam jest przestępcą, a organizacja międzynarodowa, która tak się zachowuje od dziesiątków lat i nadal swietnie prosperuje, jest ORGANIZACJĄ PRZESTĘPCZĄ.
Nic dodać, nic ująć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 18:30   #162
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Dajcie spokój. Przecież to troll. Wystarczy przeczytać jej wątek sprzed równo roku. Rok szkolny się kończy, oceny już wystawione...
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:12   #163
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Uważam, że dokument ,,Tylko nie mów nikomu'' sprawia wrażenie ataku na Kościół Katolicki w Polsce. Zastanawiające jest to, dlaczego film miał premierę tuż przed wyborami do PE (podobnie jak ,,Kler'' Smarzowskiego'') i dlaczego Sekielski teraz sprzedaje koszulki z logiem swojego dzieła, skoro nakręcił je za pieniądze pochodzące że zbiórki, a póżniej zapewniał, że nie zależało mu na zyskach ani rozgłosie...Pamiętajcie również, że pedofilia może pojawić się w każdym środowisku. Poza tym w polskim systemie prawnym obowiązuje zasada domniemania niewinności, według której każdy oskarżony jest niewinny, dopóki prokuratura nie udowodni mu winy przed sądem. Nie wrzucajmy wszystkich kapłanów do jednego worka.
Nie wierzę w to co czytam ty oglądałaś ten film chociaż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 00:40   #164
Monica_Bellucci
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Oglądałam ten film dwa razy - w internecie i telewizji. Jeśli ktoś został skrzywdzony przez księdza, gdy był dzieckiem, niech szuka sprawiedliwości przed sądem. Niestety, ale użalanie się nad sobą przed kamerami nie cofnie tego, co się stało wiele lat temu. Poza tym duchowni, których dotyczył film, nigdy nie zostali ukarani przez sąd, więc są niewinni w świetle prawa (co oczywiście nie oznacza, że nie molestowali). Tylko ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich i w związku z tym, nie miał prawa do prowadzenia rekolekcji dla dzieci. Uważam, że Kościół powinien oczyścić się ze zła, wyjaśniając wiele zaniedbań i nadużyć, ale nie zamierzam mieszać Go z błotem tylko dlatego, że obejrzałam film jakiegoś dziennikarza. Teraz atakowanie Kościoła Katolickiego w Polsce jest bardzo modne. Przodują w tym środowiska lewicowe. A jeśli ktoś ma wątpliwości i potrzebuje dowodu, niech przypomni sobie niektóre wydarzenia społeczno-polityczne z ostatnich kilkunastu miesięcy (w dużym skrócie: premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. ,,Kler'', powstanie partii ,,Wiosna'', której lider, Robert Biedroń jest antyklerykałem i chce m.in. usunąć lekcje religii z polskich szkół, niedawna premiera dokumentu ,,Tylko nie mów nikomu'', którego szlachetny autor, Tomasz Sekielski, teraz sprzedaje koszulki z plakatem swojego filmu, wreszcie jakaś działaczka LGBT, która obrażała uczucia religijne katolików, naklejając wizerunek tęczowej Matki Boskiej w toaletach i na ulicach Warszawy). Pamiętajcie, że w każdym stadzie można trafić na czarne owce.
Monica_Bellucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 01:23   #165
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Poza tym duchowni, których dotyczył film, nigdy nie zostali ukarani przez sąd, więc są niewinni w świetle prawa (co oczywiście nie oznacza, że nie molestowali). Tylko ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich i w związku z tym, nie miał prawa do prowadzenia rekolekcji dla dzieci.
Nieprawda. Olejniczak został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 2 lata więzienia za molestowanie siedmioletnich dziewczynek i wyrok odsiedział. Skoro niby oglądałaś aż dwa razy to powinnaś o tym wiedzieć. Nie wiem kto jest bardziej obrzydliwy, ci pedofile czy osoby które ich bronią do tego jeszcze kłamiąc.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 04:27   #166
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Oglądałam ten film dwa razy - w internecie i telewizji. Jeśli ktoś został skrzywdzony przez księdza, gdy był dzieckiem, niech szuka sprawiedliwości przed sądem. Niestety, ale użalanie się nad sobą przed kamerami nie cofnie tego, co się stało wiele lat temu. Poza tym duchowni, których dotyczył film, nigdy nie zostali ukarani przez sąd, więc są niewinni w świetle prawa (co oczywiście nie oznacza, że nie molestowali). Tylko ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich i w związku z tym, nie miał prawa do prowadzenia rekolekcji dla dzieci. Uważam, że Kościół powinien oczyścić się ze zła, wyjaśniając wiele zaniedbań i nadużyć, ale nie zamierzam mieszać Go z błotem tylko dlatego, że obejrzałam film jakiegoś dziennikarza. Teraz atakowanie Kościoła Katolickiego w Polsce jest bardzo modne. Przodują w tym środowiska lewicowe. A jeśli ktoś ma wątpliwości i potrzebuje dowodu, niech przypomni sobie niektóre wydarzenia społeczno-polityczne z ostatnich kilkunastu miesięcy (w dużym skrócie: premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. ,,Kler'', powstanie partii ,,Wiosna'', której lider, Robert Biedroń jest antyklerykałem i chce m.in. usunąć lekcje religii z polskich szkół, niedawna premiera dokumentu ,,Tylko nie mów nikomu'', którego szlachetny autor, Tomasz Sekielski, teraz sprzedaje koszulki z plakatem swojego filmu, wreszcie jakaś działaczka LGBT, która obrażała uczucia religijne katolików, naklejając wizerunek tęczowej Matki Boskiej w toaletach i na ulicach Warszawy). Pamiętajcie, że w każdym stadzie można trafić na czarne owce.
Hahaha.

Trololololo.

Chyba oglądałaś film, ale go nie widziałaś.


Moim zdaniem religia powinna być dawno usunięta ze.szkol, a konkordat zerwany.

Kościół w Polsce to trzecia władza. Żenada.

Kościół swoje wszystkie występki, korupcję, obłudę skrzętnie tuszuje, a jak już jakaś afera wypłynie to jedyne co umieją powiedzieć to :to jest atak na Kościół, środowiska lewicowe chcą nas zniszczyć te gadki są tak nudne, że na nikim już nie robią wrażenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 06:49   #167
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Oglądałam ten film dwa razy - w internecie i telewizji. Jeśli ktoś został skrzywdzony przez księdza, gdy był dzieckiem, niech szuka sprawiedliwości przed sądem. Niestety, ale użalanie się nad sobą przed kamerami nie cofnie tego, co się stało wiele lat temu. Poza tym duchowni, których dotyczył film, nigdy nie zostali ukarani przez sąd, więc są niewinni w świetle prawa (co oczywiście nie oznacza, że nie molestowali). Tylko ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich i w związku z tym, nie miał prawa do prowadzenia rekolekcji dla dzieci. Uważam, że Kościół powinien oczyścić się ze zła, wyjaśniając wiele zaniedbań i nadużyć, ale nie zamierzam mieszać Go z błotem tylko dlatego, że obejrzałam film jakiegoś dziennikarza. Teraz atakowanie Kościoła Katolickiego w Polsce jest bardzo modne. Przodują w tym środowiska lewicowe. A jeśli ktoś ma wątpliwości i potrzebuje dowodu, niech przypomni sobie niektóre wydarzenia społeczno-polityczne z ostatnich kilkunastu miesięcy (w dużym skrócie: premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. ,,Kler'', powstanie partii ,,Wiosna'', której lider, Robert Biedroń jest antyklerykałem i chce m.in. usunąć lekcje religii z polskich szkół, niedawna premiera dokumentu ,,Tylko nie mów nikomu'', którego szlachetny autor, Tomasz Sekielski, teraz sprzedaje koszulki z plakatem swojego filmu, wreszcie jakaś działaczka LGBT, która obrażała uczucia religijne katolików, naklejając wizerunek tęczowej Matki Boskiej w toaletach i na ulicach Warszawy). Pamiętajcie, że w każdym stadzie można trafić na czarne owce.
Dodam jeszcze, do tego, co napisałam powyżej o organizacji przestępczej, że kto jej przestępstwa popełniane od dziesiątków lat umniejsza lub udaje, że ich nie widzi, ten przestępców wspiera.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:24   #168
Monica_Bellucci
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Przecież napisałam dokładnie to samo, co ty: ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich (a małe dziewczynki są osobami nieletnimi). Czytaj ze zrozumieniem.

Khloe, twój komentarz tylko potwierdza to, co napisałam powyżej. Plujesz jadem na Kościół, a twoje zarzuty wobec tej instytucji są wyolbrzymione. Kościół trzecią władzą?! Wytłumacz proszę dlaczego, skoro Kościół nie zmusza ludzi do niczego, bo daje im wolną wolę. Jeśli nie chcesz modlić się, posyłać dzieci na lekcje religii, chodzić do Kościoła i dawać na tacę, to nie musisz. Zawsze możesz zignorować to wszystko. Proste jak budowa cepa.



Zarzucacie mi, że bronię Kościoła. W jaki sposób i w którym miejscu? W przeciwieństwie do was staram się zachować zdrowy rozsądek zamiast krytykować Kościół, bo tak trzeba, zwłaszcza teraz, po premierze dokumentu Sekielskiego).
Monica_Bellucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:50   #169
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Przecież napisałam dokładnie to samo, co ty: ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich (a małe dziewczynki są osobami nieletnimi). Czytaj ze zrozumieniem.


Jak dla ciebie oskarżony to to samo co skazany to nie mam pytań

Oświecę cię: Oskarżony – osoba wobec, której został wniesiony akt oskarżenia. Skazany – osoba, której sąd stwierdził winę i wymierzył karę.

Pozostałym księżom nie trzeba niczego udowadniać, bo sami się przyznali w filmie
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 19:56   #170
Monica_Bellucci
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Jeszcze jedno: dla osób, które nienawidzą Kościoła od wielu lat, film Sekielskiego jest tylko kolejnym uzasadnieniem i pretekstem do hejtu. Natomiast dla osób wierzących i samego Kościoła, dokument jest okazją do rachunku sumienia i rozliczenia się z przeszłością. A lekcje religii nie zostaną usunięte z polskich szkół, ponieważ taka decyzja byłaby niezgodna z Konstytucją.



Szkoda, że niektórzy zapomnieli o tym, co zrobił Kościół dla Polski w czasach komunizmu....
Monica_Bellucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:58   #171
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno: dla osób, które nienawidzą Kościoła od wielu lat, film Sekielskiego jest tylko kolejnym uzasadnieniem i pretekstem do hejtu. Natomiast dla osób wierzących i samego Kościoła, dokument jest okazją do rachunku sumienia i rozliczenia się z przeszłością. A lekcje religii nie zostaną usunięte z polskich szkół, ponieważ taka decyzja byłaby niezgodna z Konstytucją.



Szkoda, że niektórzy zapomnieli o tym, co zrobił Kościół dla Polski w czasach komunizmu....
Tak, tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 20:04   #172
Monica_Bellucci
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Tayberry, masz rację. Pomyliłam się. Punkt dla ciebie.
Monica_Bellucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 21:22   #173
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno: dla osób, które nienawidzą Kościoła od wielu lat, film Sekielskiego jest tylko kolejnym uzasadnieniem i pretekstem do hejtu. Natomiast dla osób wierzących i samego Kościoła, dokument jest okazją do rachunku sumienia i rozliczenia się z przeszłością. A lekcje religii nie zostaną usunięte z polskich szkół, ponieważ taka decyzja byłaby niezgodna z Konstytucją.



Szkoda, że niektórzy zapomnieli o tym, co zrobił Kościół dla Polski w czasach komunizmu....
A co takiego zrobił, by można mu było wybaczyć wieloletnie tuszowanie pedofilii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 21:25   #174
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno: dla osób, które nienawidzą Kościoła od wielu lat, film Sekielskiego jest tylko kolejnym uzasadnieniem i pretekstem do hejtu. Natomiast dla osób wierzących i samego Kościoła, dokument jest okazją do rachunku sumienia i rozliczenia się z przeszłością. A lekcje religii nie zostaną usunięte z polskich szkół, ponieważ taka decyzja byłaby niezgodna z Konstytucją.



Szkoda, że niektórzy zapomnieli o tym, co zrobił Kościół dla Polski w czasach komunizmu....
No szkoda tez, że ludzie zapomnieli co zrobil kościół podczas epidemii HIV w Afryce.


Nie wiem czy to wszystko jest w stanie cokolwiek wymazać?



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 08:37   #175
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno: dla osób, które nienawidzą Kościoła od wielu lat, film Sekielskiego jest tylko kolejnym uzasadnieniem i pretekstem do hejtu. Natomiast dla osób wierzących i samego Kościoła, dokument jest okazją do rachunku sumienia i rozliczenia się z przeszłością. A lekcje religii nie zostaną usunięte z polskich szkół, ponieważ taka decyzja byłaby niezgodna z Konstytucją.



Szkoda, że niektórzy zapomnieli o tym, co zrobił Kościół dla Polski w czasach komunizmu....
Jednocześnie gwałcąc dzieci, jak Jankowski.
Ci księża z filmu sami potwierdzili w rozmowie z ofiarami, że są winni. A oskarżeni ani skazani nie byli.
Organizacja przestępcza i wspierająca przestępców i wspomagająca przestępców. A dziedzic JP2 "nic nie wiedział ". No, biedna ofiara spisku. Święty patron rodzin, molestowanymi dziećmi.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Monica_Bellucci Pokaż wiadomość
Przecież napisałam dokładnie to samo, co ty: ksiądz Olejniczak został oskarżony przez sąd o molestowanie nieletnich (a małe dziewczynki są osobami nieletnimi). Czytaj ze zrozumieniem.

Khloe, twój komentarz tylko potwierdza to, co napisałam powyżej. Plujesz jadem na Kościół, a twoje zarzuty wobec tej instytucji są wyolbrzymione. Kościół trzecią władzą?! Wytłumacz proszę dlaczego, skoro Kościół nie zmusza ludzi do niczego, bo daje im wolną wolę. Jeśli nie chcesz modlić się, posyłać dzieci na lekcje religii, chodzić do Kościoła i dawać na tacę, to nie musisz. Zawsze możesz zignorować to wszystko. Proste jak budowa cepa.



Zarzucacie mi, że bronię Kościoła. W jaki sposób i w którym miejscu? W przeciwieństwie do was staram się zachować zdrowy rozsądek zamiast krytykować Kościół, bo tak trzeba, zwłaszcza teraz, po premierze dokumentu Sekielskiego).
Nie zmusza...
Nawet apostazja nie powoduje, że cię organizacja przestępcza wypisze ze swoich szeregów. Możesz być ekskomunikowany, a i tak Cię organizacja zalicza do swoich członków, chociaż się dobrowolnie nie zapisałeś , tylko Cię bez twojej wiedzy i zgody rodzice zapisali.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86880007]No szkoda tez, że ludzie zapomnieli co zrobil kościół podczas epidemii HIV w Afryce.

1
Nie wiem czy to wszystko jest w stanie cokolwiek wymazać?



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dokładnie. Wtedy też zabłysnął nasz święty papa "patron rodzin".
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:29   #176
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Jednocześnie gwałcąc dzieci, jak Jankowski.
Ci księża z filmu sami potwierdzili w rozmowie z ofiarami, że są winni. A oskarżeni ani skazani nie byli.
Organizacja przestępcza i wspierająca przestępców i wspomagająca przestępców. A dziedzic JP2 "nic nie wiedział ". No, biedna ofiara spisku. Święty patron rodzin, molestowanymi dziećmi.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------



Nie zmusza...
Nawet apostazja nie powoduje, że cię organizacja przestępcza wypisze ze swoich szeregów. Możesz być ekskomunikowany, a i tak Cię organizacja zalicza do swoich członków, chociaż się dobrowolnie nie zapisałeś , tylko Cię bez twojej wiedzy i zgody rodzice zapisali.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------



Dokładnie. Wtedy też zabłysnął nasz święty papa "patron rodzin".

Rozumiem że jesteście zagorzałymi przeciwniczkami kościoła ale monika ma wiele racji, niestety przeciwnicy kościoła będą wrzucać wszystkich do jednego worka a to droga donikąd.Zgadzam się że to sprawa polityczna chyba nie chcecie powiedzieć że wyprodukowanie tego filmu przez tvn to przypadek aczkolwiek dobrze że zostało to pokazane z tym że wolałbym aby to była neutralna stacja a nie upolityczniony tvn.

Nie wiem też czemu tak atakujecie dziewczyny nie wypowiada się dobrze o pedofilach po prostu podchodzi do sprawy rozsądnie bo ani lewica ani prawica nie jest w stanie tak podejść. Gra polityczna i chęć ugrania czegoś na tym bierze górę.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:33   #177
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez MATRIX266 Pokaż wiadomość
Rozumiem że jesteście zagorzałymi przeciwniczkami kościoła ale monika ma wiele racji, niestety przeciwnicy kościoła będą wrzucać wszystkich do jednego worka a to droga donikąd.Zgadzam się że to sprawa polityczna chyba nie chcecie powiedzieć że wyprodukowanie tego filmu przez tvn to przypadek aczkolwiek dobrze że zostało to pokazane z tym że wolałbym aby to była neutralna stacja a nie upolityczniony tvn.

Nie wiem też czemu tak atakujecie dziewczyny nie wypowiada się dobrze o pedofilach po prostu podchodzi do sprawy rozsądnie bo ani lewica ani prawica nie jest w stanie tak podejść. Gra polityczna i chęć ugrania czegoś na tym bierze górę.
Ten film nie został wyprodukowany przez tvn!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:35   #178
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A oglądałaś ty w ogóle ten film?
No wydaje mi się, że nie.

Ofiary NIE milczały, mówiły swoim rodzicom i otoczeniu. Spotykały się z nierozumieniem i ostracyzmem społecznym.

Ukryty atak widzisz chyba Ty

Przede wszystkim PiS to nie ukrywa faktu, że od lat trzyma palec w tyłku Rydzykowi, by uzyskać elektorat jego babć.

I ponawiam pytanie:czemu nie księża tyle lat byli kryci przez hierarchów kościelnych? Czemu z wyrokami za molestowanie prowadzili rekolekcje i nauki dla dzieci.

Niestety przez takich ludzi jak ty (czyli takich, którzy uważają że to atak medialny ma kościół i wyimaginowane sytuację, a nie prawda, że film jest przekłamany, bla, bla) ofiary potrafią milczeć latami, bo się wstydzą.

A to jest chore.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie filmy zawsze są przekłamane w pewnym stopniu to polityka jak i tvp tak i tvn zawsze przeciągają strunę na swoją stronę chyba to oczywiste.Natomiast jeszcze raz napiszę dobrze że ten film ujrzał światło dzienne i prawda wyszła na jaw ale niestety on zostanie wykorzystany w pewnych kwestiach politycznie a nie tylko po to a żeby walczyć z pedofiliom w kościele.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ten film nie został wyprodukowany przez tvn!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale ma z nim dużo wspólnego.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:40   #179
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Tylko nie mów nikomu

To się zdecyduj. Był czy nie był wyprodukowany??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Kościół ma natomiast dużo wspólnego z włoską mafią. Mogę tak mówić??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:44   #180
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Tylko nie mów nikomu

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
To się zdecyduj. Był czy nie był wyprodukowany??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Kościół ma natomiast dużo wspólnego z włoską mafią. Mogę tak mówić??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu nie w końcu to forum.
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-26 10:14:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.