Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź 2011! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł
Tuptać zaczynamy i siniaczki nabijamy-mamunty wrzesniowo=pazdziernikowe 2011 2 7,14%
Maluchy pierwsze roczki świętują i coraz więcej łobuzują 1 3,57%
Jescze tylko jeden kroczek i za chwile bedzie roczek 14 50,00%
Świeczki na torty kupujemy, bo za chwilę roczki świętujemy 2 7,14%
Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek 4 14,29%
Mamy wrześniowo październikowe 2011 5 17,86%
Głosujący: 28. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 16:00   #271
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201206051852.jpg (66,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201206051853.jpg (68,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201206051855.jpg (80,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201206051858.jpg (99,5 KB, 26 załadowań)
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 16:20   #272
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

jesteście kochane, dziękuje za kciuki

anciaa, klub niań, dobre

danika, chyba trzeba w kalendarz wpisać

mamoZo, super zakupy

Małgosia1983, my mamy pchacz ten z biedronki drewniany i on jest jeszcze za mało stabilny za bardzo sie natalka na rączkach opiera, ale z pudełkiem na zabawki maszeruje śmiało wydaje mi sie że te pchacze z Fishera są bardziej stabilne, najlepiej chyba wybrać się do sklepu i sprawdzić

dobra uciekam bo nie miało mnie tu dzisiaj być
ale Was na mocno kocham wszystkie żeby tak nie zaglądać
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 16:31   #273
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Kaileight, u nas chrupek jeden na tydzień wychodzi.
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 16:31   #274
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

poszłam sobie ambitnie z dziecięciem na spacerek, jak nie padało no i co?zmokłyśmy...ale na szczęście tym, razem folia na wózek była, kurtka na deszcz tez..młoda mi zasnęła w wózku ale na szczęście udało mi się ja jakoś przełożyc do łóżeczka w kurtce, i teraz mi tu zimno bo mam okna pouchylane,żeby się nie spociła hihi
Cytat:
Napisane przez Wuwka Pokaż wiadomość
i nieskromnie się pochwalę, że moja Lenka kończy dzisiaj 9 miesięcy
no to sto latek,
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Przyszła paczka z Bobovity- druga z poradnikiem żywienia dzieci starszych. Dołączyli słoiczek z rosołkiem i kaszkę mleczną. Fajnie, ale szkoda bo Ignas nie może ani jednego Oddam może sąsiadce, też ma takiego fajnego, małego bąbla
też dostałam
Zważyliśmy się dziś- magiczna granica 10 kg została przekroczona

Mam pytanko: ile Wasze dzieciaczki jedzą dziennie chrupek kukurydzianych?
nie codziennie, ale tak max 3
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
byłam dzis u fryzjera zapomniałam sie pochwalić ale tylko kolorek zrobiłam i troche mi poprawiła cieniowanie. Niestety nie udało mi sie wepchnąć na 30 czerwca już, a chciałam zeby mnie na wesele uczesała. No trudno, sama swoje sianko pospinam jakoś

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
powróciłam z zakupów z łupami w postaci sukienki, butów i koszulki
no i problem z głowy

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Ja pytałam o krzesełko do karmienia
aa..ups..źle zrozumiałam, młoda sie karmi na krzesełku Babyono http://www.ceneo.pl/1171372?se=LE7Xl...FSghtAodIyZt5w
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna
fajne ciuszki
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
dobra uciekam bo nie miało mnie tu dzisiaj być
ale Was na mocno kocham wszystkie żeby tak nie zaglądać
wpadaj wpadaj...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 17:02   #275
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna
a buty skąd nabyte? podobają mi się
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 17:17   #276
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez Wuwka Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla Kamilki

i nieskromnie się pochwalę, że moja Lenka kończy dzisiaj 9 miesięcy
Sto lat!

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Lulla poczytałam instrukcję i widze, że on nie ma isofixu. Podejrzewam, że to polski system montażu, bo to polska firma jest, pewnie działa tak jak isofix, a nie nazywają tego isofixem, by nie bulić kasy/opłaty licencyjnej czy jakoś tak.
No wlasnie..nie chcialam wprowadzic w blad, znowu cos popierdaczyłam

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
hej hej

widzę, że Agnyska zawitała

Lula, doczytałam o Mikusiu, biedaczek mały oby mu szybko poszły te ząbki...
Mamo Zosi i cooo też się doczekałaś, jak już go widać to lada dzień się ujawni no i lew bomba!i pokaż co tam upolowałaś
Acelinka
Minio za wizytę
co tam jeszcze miałam. a. my mamy "pchacza" z fp, ale nasz jest składany i póki co Miśko się nim bawi na siedząco
a chrupek to nie ma wyliczonych, czasem zje więcej czasem mniej, a czasem wcale

no i wszystkiego naj naj dla Kamili, Lenki, Szymonka i Leonka
Dzieki kochana

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna

fajna
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 17:30   #277
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Melduję się w noym wątku po dłuuuuuuuuuugiej nieobecności.

I jakoś nie umiem się wbić do was...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 17:35   #278
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Heeeeeej Karcia
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 17:42   #279
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Melduję się w noym wątku po dłuuuuuuuuuugiej nieobecności.

I jakoś nie umiem się wbić do was...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 18:49   #280
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
a buty skąd nabyte? podobają mi się
buty nabyte w bershce
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 19:27   #281
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Ancia bo zapomnę. Sprawdź w cybexie jak się siedzi Frankowi. Nam sprzedawca odradzil bo powiedział, że dziecko ma niewiele miejsca na nogi tam pod tym blatem. Może to się da regulować. Nie wiem. No i u nas Stefek lubi sie bawić podczas jazdy. Oglądać książeczki itp. więc ten blat by mu przeszkadzał. Ja Cię nie zniechęcam bo fotelik jest fajny tylko zwróc sobie na to uwagę

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Piszecie o fotelikach samochodowych, jeszcze o tym nie myślałam. Czy ta baza jest lepsza od zapinania pasami?

A przy kupnie krzesełka na co trzeba zwrócić uwagę? Też jeszcze nie mamy
to po pierwsze
Baza jest lepsza o tyle, że wygodniej się wpina w to fotelik i nie trzeba się "umęczyć" z pasami. Z drugiej storny tak jak w naszym przypadku zupełnie by się nie przydała bo fotelik jeździ non stop w jednym aucie, a i tak go nie wypinasz żeby zabrać domu. Ja mam przymocowany fotelik pasami i ani drgnie
A jesli chodzi o krzesełko, to my mamy TAKIE tylko w zielone kropki. Jestem zadowolona. Fajnie się czyści. Jest Stefkowi wygodnie. Stolik jest jakby podwójny więc po jedzeniu można ściągnać i umyć, czy odłożyć do mycia bez wyciągania dziecka. No i te wszystkie regulacje pozycji i wysokości. Fajne krzeselko w dobrej cenie. Normlanie ja bym kupiła takie zwykłe z ikei - służące tylko do jedzenia, ale przez fakt, że Stefek spędza w nim czas jak gotuję czy odkurzam, to takie jest wygodniejsze.



Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
O kurde. Nowy wątek a ja nie wiedziałam nawet

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Oooo kurcze i jakie miłe widoki na wejściu. Agnyska

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------


Ciężko powiedzieć.
Jak ja się opiekowałam Ninką to mnie strzelało jak widziałam te zblazowane starsze Panie, które leciały na ławkę przy placu zabaw, wyciągały gazetę, lub szukały towarzyszki do plotek. Zabraniały praktycznie wszystkiego. Bo tu brudno, bo to niebiezpieczne, bo to dziecko za głośno krzyczy Wydaje mi się, że takie osoby siłą rzeczy są mniej kreatywne, mniej energiczne i mają jakieś swoje schematy wychowawcze,które mogą wcielać w życie i szczepić w tobie czy dziecku. I nie wiem czy mają aż tyle cierpliwości. I czy przypadkiem nie są z czasów, kiedy to wychowanie wiązało się z przypieprzeniem z linijki czy czegoś takiego
Dawaj fotkę Filippa

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
[B]
Zważyliśmy się dziś- magiczna granica 10 kg została przekroczona

Mam pytanko: ile Wasze dzieciaczki jedzą dziennie chrupek kukurydzianych?

My jemy takie małe. I czasami 4, czasem 6 , a czasami wogóle. Traktujemy to jako czaso-umilacz

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ja się teraz waham między cybexem a romerem. Cybex przemawia do mnie, bo tańszy i to o 400 zł.

Małgosia my mamy pchacza w spadku, faktycznie to jest niebezpieczne, ale Ola, po której to mamy, radziła z tym sobie świetnie hahaha. I w sumie to nawet jakoś na początku nauki chodzenia.
A ta różnica to pomiędzy którymi fotleikami? Bo cybex chyba koło 700zł , a roemer też tak jakoś?
Musze przemysleć sprawę tego pchacza bo Stefek to dzikus i tak myślę, że może lepiej jak poprsotu sam wstanie i pójdzie

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
o ja sie podepne pod to pytanie...bo moja gadzina ciągle je w nocy i to czasem 2 razy
byłam dzis u fryzjera zapomniałam sie pochwalić ale tylko kolorek zrobiłam i troche mi poprawiła cieniowanie. Niestety nie udało mi sie wepchnąć na 30 czerwca już, a chciałam zeby mnie na wesele uczesała. No trudno, sama swoje sianko pospinam jakoś
Ja już pisałam, ale Ty matka pracująca to masz fory w nadrabianiu
Stef pije o 24-1 w nocy (max 180ml mleka lub mleka na noc bebiko), potem się budzi o 4-5 i przetrzymuję go herbatą do 6 i wtedy pije znowu mleko, tu już "czyste".
Jaki kolor masz? Mnie się marzy rudy, ale z moją oprawą oczu, to du.pka Nie poszaleje z kolorem.

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna
Najs. A najlepsze i tak buty Kolor cudny

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Małgosia1983, my mamy pchacz ten z biedronki drewniany i on jest jeszcze za mało stabilny za bardzo sie natalka na rączkach opiera, ale z pudełkiem na zabawki maszeruje śmiało wydaje mi sie że te pchacze z Fishera są bardziej stabilne, najlepiej chyba wybrać się do sklepu i sprawdzić
Chyba se dam spokój z tym pchaczem
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 19:54   #282
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
haha o to jest pytanie.

Dziś już trochę płakał w nocy. Obudził się o 1 zjadł 170 mleka , i zaczał się miedzy nami bawić nie spałam do 2-30 , mąż poszedł do salonu...
ehh ale spał potem do 7.

No niby je kaszę, potem je o 1 i potem dopiero koło 6 je. To i tak jako tako. Myśle że z czasem sam bedzie wiecej przesypiał i nie będzie chciał , chyba ..
Małgosia, myslę, że mu się z czasem unormuje. Kamilki nie odzwyczajałam, a od kilku tygodni przesypia mi całe noce (zje po 19 kolacje i wstaje ostatnio ok.6.30). Ale .
Samo to jej przyszło, stopniowo wydłużały się przerwy między jedzeniami.

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
doooooooooooooobry

Laski upraszam Was o kciuki! Na najbliższy tydzień
Zaciskam.
A Ty nie bądź taka i powiedz w końcu za co?

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A jako nianię byście wolały starszą panią czy młodą dziewczynę?
Nie wiem
Wydaje mi się że to zależy od konkretnej osoby. Z jednej strony młoda to z reguły pełna pomysłów i energii do dziecka. A z drugiej strony starsza pani może mieć większe doświadczenie w opiece i może więceej cierpliwości Moje 2 siostry miały za opiekunkę właśnie starszą panią, która dodatkowo pomagała im w domu. Jak dziewczynki spały to a to obiad zrobiła, a to poprasowała.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
Marceli napisał czesccc cioteczkom
Czeeee Marcelitek

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Przyszedł lew jest w idealnym stanie i dumna z siebie jestem bo lekko 120 złotych zaoszczędziłam!
Fajny

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Ten który widziałam w smyku był bardzo lekki i martwie się czy to mu nie odjedzie za bardzo do przodu i on nie upadnie na twarz. A kosztowało to nie mało bo w promocji 170zl.

Kwilon się obudził. Spał całe 40 minut. Przynajmniej poczytałam co uWas i napilam sie kawy.
A teraz uciekamy do Babci na pierogi
Pierogi A z czym były?

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Dołączam się do życzeń!

Sto lat dla Kamilki, Lenki, Szymka i Leona.


Przyszła paczka z Bobovity- druga z poradnikiem żywienia dzieci starszych. Dołączyli słoiczek z rosołkiem i kaszkę mleczną. Fajnie, ale szkoda bo Ignas nie może ani jednego Oddam może sąsiadce, też ma takiego fajnego, małego bąbla

Zważyliśmy się dziś- magiczna granica 10 kg została przekroczona

Widzę że tu dyskusja o opienkunkach rozgorzała- trudna sprawa, ja bym chyba intuicji zaufała

Mam pytanko: ile Wasze dzieciaczki jedzą dziennie chrupek kukurydzianych?
Brawa za piękną wagę
Kamilka jeszcze chrupek nie jadła.

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
buty nabyte w bershce
Fajne

Dziękujemy wszystkim cioteczkom za buziaki

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Trzymajcie kciuki, licytuję Kamilce sukienkę na wesele mojego brata. I widzę że już sie jakieś 2 sępy podpięły
__________________
Kamilka

Edytowane przez madzialena-lublin
Czas edycji: 2012-06-05 o 19:53
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:07   #283
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

hej

Dzięki dziewczyny za kciuki

Nie było tak źle i szybko poszło

A chwalę się wyszedł nam drugi ząbek, a kolejny już jest tuż tuż mamy teraz lewą dolną jedynkę i lewą górną dwójkę

Widzę temat fotelików, my nie mamy tej bazy isofix, ale nam to nie potrzebne, bo i tak fotelik zostaje w samochodzie nie wyjmowany

Lullka fajny Wasz ten fotelik

MamoZo lew superowy i ciuchy na impre też fajne, a buty super, mam podobne kolorystycznie i bardzo je lubię

U nas chrupki jakoś nie specjalnie cieszą cie uznaniem, ale czasami zje 2-3 dziennie a czasami przez parę dni żadnego

A z pchaczem to też się zastanawiałam i chyba kupimy, tzn siorka moja chyba kupi Adaśkowi na 1 roczek i chyba z FR wybiorę

A co do niani to chyba bym wybrała młodą. Ale to wiadomo na razie teoria a w praktyce to różnie bywa

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Zapomniałam

Buziaki dla Kamilki za 7 m i Lenki za 9m

Acelinka kciuki zaciskam

Madzialena dla Ciebie też trzymam

My też mieliśmy iść na wesele do znajomych ale nie pójdziemy bo Adaś nadal w nocy tylko przy cycku uśnie, a budzi się 2-3 razy, więc musimy odpuścić.
Ale tak szczerze to jakoś specjalnie nie mam ochoty iść i zostawić małego teściowej
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:15   #284
klion78
Zadomowienie
 
Avatar klion78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: moja kanapa
Wiadomości: 1 645
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Witajcie.
Chciałabym byc tu częściej, trochę bardziej się z Wami zżyc, ale ponieważ już wrociłam do pracy nie mam na to zbyt wiele czasu. Staram się jednak jak mogę ....

Rozmawiałyście o opiekunkach: czy młoda czy stara, doświadczona. Otóż gdy my jesteśmy w pracy Maksiem opiekuje się moja "doświadczona" teściowa i powiem Was że to jej doświadczenie już mi bokiem wychodzi. Wszystko wie najlepiej bo przecież swoje dzieci już odchowała. Uważa że wszelkie nowości to głupie wymysły i właściwe są tylko jej metody wychowawcze. Z wdzięczności że opiekuje się nalym głupio mi ciągle zwracac jej uwagę, ale czasem ręce mi opadają. Wolalabym młodą dziewczynę nie skażoną jakimiś starodawnymi mądrościami, której płacę i od której wymagam, a tak to muszę zaciskac usta i godzic się z tym.

Mam do Was prośbę: napiszcie jaki jest jadlospis Waszych dzieci bo ja ciągle nie potrafię ustalic kolejności podawanych posiłków. HELP !!!
__________________
trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać ...
upchać miłość tam w każdy kąt ...

Edytowane przez klion78
Czas edycji: 2012-06-05 o 20:16
klion78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:16   #285
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Przelicytowali mnie
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:20   #286
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna

wow.... extra zakupy... Buty szalowe....

Cytat:
Napisane przez Wuwka Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla Kamilki

i nieskromnie się pochwalę, że moja Lenka kończy dzisiaj 9 miesięcy
za skonczone msce dla Lenki i Kamilki

oraz Szymka i Leona

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Mam pytanko: ile Wasze dzieciaczki jedzą dziennie chrupek kukurydzianych?
Moja zje ok 3....

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
o ja sie podepne pod to pytanie...bo moja gadzina ciągle je w nocy i to czasem 2 razy




[/COLOR]byłam dzis u fryzjera zapomniałam sie pochwalić ale tylko kolorek zrobiłam i troche mi poprawiła cieniowanie. Niestety nie udało mi sie wepchnąć na 30 czerwca już, a chciałam zeby mnie na wesele uczesała. No trudno, sama swoje sianko pospinam jakoś
Daniko moja tez jeszcze sie budzi dwa razy na mleko.... czasem tylko raz .... Czasem jest tak ze dam jej butle ona pociamka i zasypia... Ale smoczka nie chce ( sama sie odzwyczaila )


za fryzjera ... pewnie wygladasz super...

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym byc tu częściej, trochę bardziej się z Wami zżyc, ale ponieważ już wrociłam do pracy nie mam na to zbyt wiele czasu. Staram się jednak jak mogę ....


Mam do Was prośbę: napiszcie jaki jest jadlospis Waszych dzieci bo ja ciągle nie potrafię ustalic kolejności podawanych posiłków. HELP !!!


Kochana taka kolej rzeczy.... nie da sie ogarnac wszystkiego naraz.... Badz wtedy kiedy masz czas

Menu mojej malej :

ok 5-6 - mm
10 - sniadanko (jogurt, owsianka, budyn ryzowy )
ok 13 obiadek
ok 15 mm
17 deserek
18.30 kaszka i do snu ok 20 mleko
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:21   #287
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Klion napiszę Ci aktualny jadłospis, zmieniony kilka dni temu przez to, że Kamilka zaczęła później wstawać na pierwsze jedzenie rano (wypadła nam jedna butla).

ok.7- mleko
ok.11- mleko
ok. 15- obiadek
ok 17- deser z glutenem
19- kaszka albo kleik (tylko tak jak na opakowaniu napisane, czyli wychodzi dość gęste i jemy łyżeczką)

Powiedzcie- nie wydaje Wam się że to za mało
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:23   #288
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Trzymajcie kciuki, licytuję Kamilce sukienkę na wesele mojego brata. I widzę że już sie jakieś 2 sępy podpięły
i jak?udało się?
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:25   #289
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Klion Adaś co prawda piersiowy ale napiszę:

ok 5.30-6.30 pierś
9.00-9.30 kaszka manna lub pszenna na 100ml wody
13.00-13.30 obiadek 190 gr
17.00-17.30 owocki z jogurtem lub kleikiem kukurydzianym
20.00 kaszka ryżowa na 150 ml wody
i często potem cycek do uśnięcia

a w między czasie chrupki kukurydziane, wafelki ryżowe, czasem biszkopcik, oczywiście soczki
i w nocy cycek 2-3 razy

Madzialena to to świnie, może jeszcze znajdziesz coś fajnego
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 20:26   #290
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Ancia bo zapomnę. Sprawdź w cybexie jak się siedzi Frankowi. Nam sprzedawca odradzil bo powiedział, że dziecko ma niewiele miejsca na nogi tam pod tym blatem. Może to się da regulować. Nie wiem. No i u nas Stefek lubi sie bawić podczas jazdy. Oglądać książeczki itp. więc ten blat by mu przeszkadzał. Ja Cię nie zniechęcam bo fotelik jest fajny tylko zwróc sobie na to uwagę
Dzięki Małgosia, już mi o tym też Spray pisała i sobie jednak chyba cybexa odpuszczę. A różnica była między romerem w isofixie, który kosztuje 1200, a cybexem, który kosztuje 800 zł. Na bobowózkach ceny sprawdzałam, nie wiem, czy są gdzieś tańsze.
Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość

Trzymajcie kciuki, licytuję Kamilce sukienkę na wesele mojego brata. I widzę że już sie jakieś 2 sępy podpięły


Mamo Zo butki pierwsza klasa, a sukienki nie mój styl zupełnie, chociaż ta szara nawet nawet . Myślałam o handlowym sobie dzisiaj i powiem Ci, że te WZA mnie raczej nie przekonuje. Może bardziej w stronę obligacji komunalnych bym poszła, coś o finansowaniu - kredyty itp. Sama nie wiem.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:26   #291
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

A chwalę się wyszedł nam drugi ząbek, a kolejny już jest tuż tuż mamy teraz lewą dolną jedynkę i lewą górną dwójkę



A z pchaczem to też się zastanawiałam i chyba kupimy, tzn siorka moja chyba kupi Adaśkowi na 1 roczek i chyba z FR wybiorę


za zabki....

My mamy pchacza , poki co mala chodzi a ja staram sie ja asekurowac. Bardzo lubi przy nim stawac no i bawic sie przyciskami
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:27   #292
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
i jak?udało się?
No właśnie nie A dałam spory zapas

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Madzialena to to świnie, może jeszcze znajdziesz coś fajnego
No właśnie będę musiał znowu posiedzieć i czegoś poszukać. A taka fajna byłą, razem z mężem wybieraliśmy... (czytaj: ja wybrałam kilka, a on z tego dopiero )
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:28   #293
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
No to się chwalę:

Sukienka lepiej wygląda na zdjeciu ze sklepu ale jest cała czarna
fajowe udane zakupy

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym byc tu częściej, trochę bardziej się z Wami zżyc, ale ponieważ już wrociłam do pracy nie mam na to zbyt wiele czasu. Staram się jednak jak mogę ....

Rozmawiałyście o opiekunkach: czy młoda czy stara, doświadczona. Otóż gdy my jesteśmy w pracy Maksiem opiekuje się moja "doświadczona" teściowa i powiem Was że to jej doświadczenie już mi bokiem wychodzi. Wszystko wie najlepiej bo przecież swoje dzieci już odchowała. Uważa że wszelkie nowości to głupie wymysły i właściwe są tylko jej metody wychowawcze. Z wdzięczności że opiekuje się nalym głupio mi ciągle zwracac jej uwagę, ale czasem ręce mi opadają. Wolalabym młodą dziewczynę nie skażoną jakimiś starodawnymi mądrościami, której płacę i od której wymagam, a tak to muszę zaciskac usta i godzic się z tym.

Mam do Was prośbę: napiszcie jaki jest jadlospis Waszych dzieci bo ja ciągle nie potrafię ustalic kolejności podawanych posiłków. HELP !!!
dobrze Ci idzie z tym pisaniem u nas wiec luzik
a jedzonko u nas wygląda tak, godziny różnie w zalezności o której wstanie)

7-8 mleko mm z 180 wody (mleka gdzieś 200 wychodzi)
11-12 kaszka ze 180 wody (czasem na gesto łyzko a czasem z butli)
ok 15-16 obiadek ok 220
18 deserek
po 19 mleko mm z kleikiem albo kaszką wychodzi tak z 220
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:29   #294
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Menu mojej malej :

ok 5-6 - mm
10 - sniadanko (jogurt, owsianka, budyn ryzowy )
ok 13 obiadek
ok 15 mm
17 deserek
18.30 kaszka i do snu ok 20 mleko
W sumie nasze menu wygląda podobnie, tylko obiad o 14, deserek ok 17, kasza i mleczko do snu podobnie. Ale do snu już mleczka nie chce.
Mój mleczko tylko w nocy je i rano.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:29   #295
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

a w tych godzinach 11-12 czasem jest jajeczniczka z chlebkiem albo kiełbaski cielęce albo coś innego
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:30   #296
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

aa2 widzę że ilościowo i objętościowo podobnie jak u nas. Trochę się uspokoiłam
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:31   #297
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Zośka usypiając przy cycku zaczęła coś mówić i śmiesznie wychodziły jej z tego takie "dorosłe" w brzmieniu słowa
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:31   #298
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A chwalę się wyszedł nam drugi ząbek, a kolejny już jest tuż tuż mamy teraz lewą dolną jedynkę i lewą górną dwójkę

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym byc tu częściej, trochę bardziej się z Wami zżyc, ale ponieważ już wrociłam do pracy nie mam na to zbyt wiele czasu. Staram się jednak jak mogę ....

Rozmawiałyście o opiekunkach: czy młoda czy stara, doświadczona. Otóż gdy my jesteśmy w pracy Maksiem opiekuje się moja "doświadczona" teściowa i powiem Was że to jej doświadczenie już mi bokiem wychodzi. Wszystko wie najlepiej bo przecież swoje dzieci już odchowała. Uważa że wszelkie nowości to głupie wymysły i właściwe są tylko jej metody wychowawcze. Z wdzięczności że opiekuje się nalym głupio mi ciągle zwracac jej uwagę, ale czasem ręce mi opadają. Wolalabym młodą dziewczynę nie skażoną jakimiś starodawnymi mądrościami, której płacę i od której wymagam, a tak to muszę zaciskac usta i godzic się z tym.
ja też czasem prowadzę boje z moja mamą,,ja swoja ta swoje i czasem muszę dosadniej jej coś powiedzieć, gdy się opiekuje młodą...trochę to wkurzające jest...
Mam do Was prośbę: napiszcie jaki jest jadlospis Waszych dzieci bo ja ciągle nie potrafię ustalic kolejności podawanych posiłków. HELP !!!
7-8 mleko z z kaszką
11-20 mleko z kaszką
14-15 obiad
17-18 owocki
20-21 mleko z kaszką
ale jak wstanie później, czyli po 8 to trochę się zmienia kolejność drugiego mleczka z obiadkiem, ale tak myślę, żeby to drugie mleko zastąpić czymś innym...
Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Klion napiszę Ci aktualny jadłospis, zmieniony kilka dni temu przez to, że Kamilka zaczęła później wstawać na pierwsze jedzenie rano (wypadła nam jedna butla).

ok.7- mleko
ok.11- mleko
ok. 15- obiadek
ok 17- deser z glutenem
19- kaszka albo kleik (tylko tak jak na opakowaniu napisane, czyli wychodzi dość gęste i jemy łyżeczką)

Powiedzcie- nie wydaje Wam się że to za mało
Misia jadła podobnie w tym wieku..więcej nie była w stanie; jesli Kamilka dobrze przybiera na wadze to jest to dla niej wystarczające
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:32   #299
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Dobra mamuśki, uciekam bo chciałam jeszcze kąpiel z bąbelkami i książką sobie zrobić. A co
Dobrej nocki.
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:33   #300
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" Mamy wrześ-paź

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
aa2 widzę że ilościowo i objętościowo podobnie jak u nas. Trochę się uspokoiłam
czasem udaje mi sie wcisnac gdzies mm ze 150 ale tylko czasem tez miałam wrazenie ze mało, ale doszłam do wniosku ze jakby był głodny to by si edarł albo co wiec mam nadzieje ze sie najada
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.