III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październikowe - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 16:38   #3091
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Weronika no właśnie mnie też się jakoś nie bardzo pali na ten zabieg, ale jak trzeba to trzeba.... Lepiej wcześniej, niż odwlekać i męczyć się, a później może być tylko gorzej...

Marzenka mnie się wydaje, że nie ma się czego wstydzić, jak ktoś puszcza bąki w czasie porodu.... Wiadomo, w normalnej sytuacji jest to krępujące, ale poród to poród.... Tak samo, jak niektóre babki zrobią kupę przy porodzie.... To jest wysiłek i podczas parcia takie rzeczy są normalne.... Przynajmniej tak mi się wydaje..... Chociaż wiadomo, że każda z nas wolałaby uniknąć takich sytuacji
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 16:50   #3092
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
No najlepiej to pieroństwo usunąć jak najszybciej ... chociaż wiem po sobie , że bym usunęła dopiero gdybym miała częste ataki bólu

Tak w ogóle to właśnie odebrałam wyniki moczu i już nie pamiętam od kiedy mam bakterie pojedyńcze cały czas miałam liczne praktycznie.
Leukocyty mam podwyższone ponieważ 3-4 , a reszta w porządku

Dostałam w przychodni książeczkę świat pampers z płytką , 10% rabatem na pieluszki w Carrefourze i pampersa gratis
Weronika super że mocz się poprawił
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 16:52   #3093
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Mi sie też karuzela nie widzi, za to mój TŻ się uparł, żeby kupić, pokazywałam mu konika to mówi, że brzydki . A w proszku mogli zmienić skład bo np. substancja zapachowa uczulała część dzieci, czy coś.


A ja dzisiaj zaczynam 30 tc . Już na prawdę bliżej niż dalej!
Tez nie chce zadnej karuzeli Wole konika.
Znowu moja rodzicielka chce sprezentowac Malej lampke z wyswietlaniem kubusia puchatka i melodyjka, czy cos takiego


Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
uwaga, uwaga, uwaga, jestem w szoku ...
wasze kciuki mają moc i dziękuje wam bardzo !!!!!!!!
Zosiek ma 2320gram nie mogłam uwierzyć jak ginek rzucił taką liczbą :P
i jest ogólnie bardzo zadowolony, tyle że główka już bardzoo niziutko, musiałam troche nogi rozkraczyć na leżance bo żeby mózg do pomiarów małej złapać musiał mi jeździć po wzgórku łonowym :P Szyjki już praktycznie nie mam, łożysko IIIstopień dojrzałości, tak więc nic tylko się rozpakować
My jak takiego czarownice
Dobrze, ze Zosienka juz ''wymiarowa''

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Mi odpukać od jakiegoś czasu się w ogóle nie chce. Mam nieraz takie dni kiedy chodzę i szukam, ale jak na razie spokój. Nawet jak sobie piwko bezalkoholowe wypiję to mnie do fajek nie ciągnie. Tak bardzo bym chciała już nigdy nie palić, a tak bardzo się boję że skończę karmić i zacznę palić, jak było z Paulą. Bo ja po prostu to lubię. No ale mam nadzieję że nie.
U mnie tez problemem jest wlasnie to, ze lubie. Lubie sobie wyjsc, usiasc przed domem na schodach z fajka w lapie.. Tym bardziej wieczorem
I cos czuje, ze po ciazy bede palic dalej.


Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
a co do usg to chyba sie czesto myli jesli chodzi o wage,moja kolezanka wczoraj rodzila i na usg wyszla malej waga 4300g,polozne babcinymi sposobami ja pomierzyly macajac brzuch i stwierdzily 3800g i zgadnijcie ile miala mala jak sie urodzila? wlasnie 3800
USG to tylko sprzet. Wiec dla mnie nic dziwnego, ze trzeba z lekkim przymrozeniem oka podchodzic do tego

Cytat:
Napisane przez alfabia Pokaż wiadomość
Witam Piękne Panie
My dziś po wizycie. A więc maleńka, jeśli nadal można tak powiedzieć waży 3300g

Szyjka długa, leciutko otwarta. Ale delikatnie bardzo, na pół palca może.
Lekarka mówi, że nie powie mi "kiedy Pani urodzi" wg terminu 8 września (wg USG z połówkowych 29 sierpień) i tego się będzie trzymała ale... teraz było by za wcześnie, ale za 2 tygodnie już nie będziemy się martwić bo wg niej ciąża będzie donoszona.
Na USG była moja starsza córka. Malutka pokazał jej piękny profil i wsadziła kciuk do buzi i zaczęła z lubością ssać Oliwci buźka się śmiała Bardzo zadowolona, że ją zobaczyła .

Kolejną wizytę mam 8 sierpnia na NFZ a u mojej pryw za 3 tygodnie.
Waga od miesiąca spadła o pół kilograma i wynosi niespełna 96 kg. Czyli przybyło od początku niecałe 9 kg. A malutka nadal pięknie przybywa Przez 19 dni przybyło jej 800gr
Super, ze wizyta udana ! :hura:
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:02   #3094
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Czytam was caly czas ale polowa rzeczy dzisiaj do mnie nie dociera ;( cos sie bardzo zaczelam stresowac zreszta moj maz tez bi nawet wrocil wczesniej z pracy a teraz jak nigdy zawiozl mnie do lekarza ... Mam czekania na spokojnie godzinke niestety takze wejde o tej 19 dobrze ze wczesniej przyjechalam.
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:10   #3095
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Zasłonki u krawcowej bo były ciute za długie :P jutro chyba odbiore jak znajde chwilke to Ci pokazę :P ale jak były przez chwile powieszone zanim zdjełam to skrócenia to powiem że bardzo fajnie było

ja w sobotę chcę kupić karnisz do małej i jakieś firaneczki bez zasłon tylko coś delikatnego jasnego z dodatkiem pastelowego kolorku ...



Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Najlepiej kierować się listą swojego szpitala.

No właśnie, po co rożek Ci?

właśnie wiem, już dopakowałam wsio i mam torbę kompletną ... drugą szykuję dla Dusi na wyjście ale Mąż przywiezie mi ją w dniu wypisu po co ma to zemną jeździć nie ?



Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
ja musze wziasc, bo u mnie w szpitalu trzeba miec swoj

na mojej liście nie pisząc o rożku właśnie ..

a ciuszki będą szpitalne chociaż piszą, że można mieć swoje ale nie wiem czy do szpitala chce swoje brać - poradźcie :conf used:


Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
moim zdaniem rożek zbędny.
u mnie w szpitalu dają, a na wyjście, to tak, jak mówisz. do fotelika i ewentualnie jak chłodno kocykiem przykryć.
bo jeśli będzie taki upał jak dziś to chyba kocyk to za dużo? i w ogóle w co ubrać takiego malucha na wyjście w temp. ok 30 stopni?

ja będę miała kocyk i pieluszkę spakowaną .. a na wyjście mam bodziaki i pajacyk oraz taką bluzie jak kaftanik niby i śpioszki daw kompleciki będę miała przygotowane do tego kombinezonik ale jak będzie ciepło to nie będę go zakładać bo myślę że mi śpioszki i bluzeczka np wystarczą
1 focia kolor pomarańczowy
2 focia ten beżowo niebieski pajacyk
chyba że jeszcze mi się odwidzi i wezmę różowy komplecik ale mąż za tym różem nie jest zbytnio i nie chce mu psuć humoru

Mamusie myślicie że na wyjście może być?????




Cytat:
Napisane przez Bafi@Home Pokaż wiadomość
Konczi ja myśle że rożek jest zbędny. Jak kocykiem nakryjesz to starczy. Zwłaszcza że nie bardzo jest jak ten rożek zapiąć w pasach.
dokładnie tez tak przemyślałam ....

Cytat:
Napisane przez I_K Pokaż wiadomość
u mnie trzeba mieć rożek w szpitalu, na wyjście jest niepotrzebny.


co szpital to swoje wymogi mają ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201205251899.jpg (153,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201205251900.jpg (133,2 KB, 28 załadowań)
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:15   #3096
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
Myślicie że spakować ze sobą rożek czy naszykować z ciuszkami na wyjście i mąż przywiezie? ale po co nam rożek na wyjście jak Niunia do fotelika i kocykiem przykryta
to sobie sama odpowiedziałaś

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość

a ciuszki będą szpitalne chociaż piszą, że można mieć swoje ale nie wiem czy do szpitala chce swoje brać - poradźcie :conf used:

nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie córka była w ubrankach szpitalnych i w razie potrzbey przebrania lub po kąpieli nadal była w szpitalnych tylko na wyjście miała swoje,
jakbym ubrała w swoje to już bym ich nie zobaczyła, bo panie pielęgniarki jak rozbierały np przy kąpieli to wrzucały do pojemnika szpitalnego do prania, a nie będą chodzić i pytać czy to moje czy nie
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:16   #3097
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Asiuulka89 Pokaż wiadomość
Czytam was caly czas ale polowa rzeczy dzisiaj do mnie nie dociera ;( cos sie bardzo zaczelam stresowac zreszta moj maz tez bi nawet wrocil wczesniej z pracy a teraz jak nigdy zawiozl mnie do lekarza ... Mam czekania na spokojnie godzinke niestety takze wejde o tej 19 dobrze ze wczesniej przyjechalam.

Asiulka spokojnie kochana ... wsio pod kontrolą .. nawet jak położą Cię na oddział to wsio będzie ok tak ??
Tule Cię
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 17:19   #3098
lidka0308
Zadomowienie
 
Avatar lidka0308
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 413
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Witanko!

Dzisiaj miałam dzień wariata w pracy, ciągle ktoś przyłaził i czegoś chciał ode mnie i czuję się wyczerpana psychicznie przez to!

Za to jutro popracuję krótko i jedziemy z mężem na spotkanie ze znajomymi, więc odpocznę sobie.

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Hej kochane

Ja dzisiaj cały dzien poza domem.
Rano na zakupach i trochę zaszalałam - przeceny w sephorze.
I kupiłam sobie buty - klapacze takie z Inblu - piękne to nie sa, ale jakie wygoooooodne

I zrobiłam w końcu miejsce w szafie dla maluszka.


Lidka co do Alles to w ciążowych też szukałaś?
No właśnie u mnie za bardzo takich typowo ciążowych sklepów nie ma, szukałam ogólnie staników do karmienia w sklepach z bielizną po prostu, bo na wyprawy po sklepach w Warszawie nie mam zwyczajnie siły w te upały, zwłaszcza, że mój mąż musi mieć nastrój na zakupy a o to u niego ciężko, sama zaś nie pojadę, bo komunikacją idzie się za....bać a samochód jakoś boję się prowadzić, bo mi się czasem w głowie zakręcić potrafi.

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
też mi lovela niezbyt przyjemnie pachnie. nawet w opakowaniu. A po praniu ciuszki dziecięce w ogóle nie mają żadnego zapachu

Lidka, na stronie alles można sobie sprawdzić rozmiarówkę, choć fakt, nie ma to, jak przymierzyć...
http://www.alles.pl/#/application
w ogóle podobają mi się takie modele:
http://sklep.alles.pl/produkt,mama-naomi-u,198.html
http://sklep.alles.pl/produkt,mama-bianca,152.html
http://www.biustonoszedokarmienia.pl...ama-Bianca.php
http://www.biustonoszedokarmienia.pl...ama-Cyntia.php

któryś na pewno zamówię, ale to po porodzie dopiero, jak już będę wiedziała jaki rozmiar
No właśnie wiem, że rozmiarówki są, ale ja sceptycznie do tego podchodzę, bo mam dość mały i szeroko rozstawiony biust i naprawdę muszę mieć dobrze dopasowane, żeby mi było wygodnie i nie robiły się buły i inne takie, więc wolałabym najpierw przymierzyć jakiś model, żeby już mieć rozeznanie, jak się układa na ciele.

Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Mnie dobija zawsze temat kupowania staników a teraz jeszcze bardziej nie lubię kupować bielizny



Po tym jak miałam bóle takie jak na okres to 3x2, ale jak jest spokój to biorę 3x1, a jak coś czuję że boli to biorę 2. Moja gin mówi że magnezem nie można się zatruć i nigdy go dość w sensie żeby nie bać się tyle przyjmować.


Kalpana główka go góry, dziewczyny już napisały ale bez spinki!!



Wiesz co, widziałam w mothercare, i powinny być w takich sklepach jak Babyland czy Entliczek pętliczek.



Bez dołów
Wczoraj byłam ze znajomymi na mieście, napatrzyłam się na tych pięknych młodych beztroskich ludzi którzy korzystają z upalnego wieczoru, pijących piwko i palących to mi się strasznie tęskno zrobiło



Koło 20 stego.

SOJKA, SANDRA, WOW gratulacje


Lecę do pracy, trzymajcie się
W mothercare byłam i rozmiaru nie było akurat potrzebnego dla mnie a byłam w dwóch ich sklepach, jak pech to pech

Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Już jestem

Oczy mi się zamykają...

uwaga, uwaga, uwaga, jestem w szoku ...
wasze kciuki mają moc i dziękuje wam bardzo !!!!!!!!
Zosiek ma 2320gram nie mogłam uwierzyć jak ginek rzucił taką liczbą :P
i jest ogólnie bardzo zadowolony, tyle że główka już bardzoo niziutko, musiałam troche nogi rozkraczyć na leżance bo żeby mózg do pomiarów małej złapać musiał mi jeździć po wzgórku łonowym :P Szyjki już praktycznie nie mam, łożysko IIIstopień dojrzałości, tak więc nic tylko się rozpakować

o 17 wizyta więc czeka mnie drugi kurs do Lublina, to już ostatnia przed godziną O ... ostatnie ustalenia, ostatnie badania, posiewy do porodu i do widzenia :P

Weronika nic mi nie doszło
Pięknie dziewczyny, teraz nic tylko czekać szczęśliwego rozwiązania i utulenia malutkiej! cudownie!
lidka0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:20   #3099
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Mialam pocytowana reszte, ale nie mam juz sily odpisywac

Ja mam za tydzien w srode wizyte, wiec wtedy Niunie podgladniemy.
No i na dniach dopakuje torbe do szpitala. W sumie to przepakuje i dodam kilka rzeczy. .
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:21   #3100
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
to sobie sama odpowiedziałaś


nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie córka była w ubrankach szpitalnych i w razie potrzbey przebrania lub po kąpieli nadal była w szpitalnych tylko na wyjście miała swoje,
jakbym ubrała w swoje to już bym ich nie zobaczyła, bo panie pielęgniarki jak rozbierały np przy kąpieli to wrzucały do pojemnika szpitalnego do prania, a nie będą chodzić i pytać czy to moje czy nie

właśnie właśnie ... więc nie będę brała kolejnych zestawików do szpitala .. jakby co przygotuję 3 kaftaniki, 3 śpioszki i bodziaki i pajace ale nie będę zabierać ze sobą
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:33   #3101
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
Asiulka spokojnie kochana ... wsio pod kontrolą .. nawet jak położą Cię na oddział to wsio będzie ok tak ??
Tule Cię
Jak mnie poloza to sie mowi trudno tylko jaj ja sie rozstane z zuzka?

Ja mialam swoje ciuszki dla zuzi w szputalu wolalam ja miec ubrana w swoje a pozatym wy macie torby spakowane a ja nawet nie ruszylam : brzydal:
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 17:36   #3102
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:36   #3103
lidka0308
Zadomowienie
 
Avatar lidka0308
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 413
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Sojka Alfabia ale super wieści!!! Jeju to już zaraz zaczną się u nas porody, boję sięęęę!!!!!


U mnie właśnie trwa pierwsze pranie ubranek, czuję się jakby to było jakieś święto. A jak zawisną na suszarce, to chyba będę co chwilę podchodzić i patrzeć na te maleńkie ubranka, bo to już staje się coraz bardziej namacalne i realne, że zaraz to małe coś się pojawi!

Czuję mieszankę podniecenia i strachu przez ostatnie dni... Z jednej strony już bym chciała bardzo poznać synka, a z drugiej jeszcze trochę pokorzystać z wolności i leniuchowania
No to dokładnie ujęłaś mój ostatni nastrój czuję się rozdwojona, bo już się nie mogę doczekać malutkiej a z drugiej wiem, że ona już będzie z nami zawsze i nie będzie leniuchowania na zawołanie, czytania książek, kiedy tylko się zechce całymi dniami i ogólnie wszystko się zmieni, ale wiem też, że będzie to zmiana na coś innego, lepszego. Nic tak nie rozczula, jak uśmiechy dziecka czy pierwsze słowa więc " i chciałabym, i boję się"


Maggie, no to godzina zero nadciąga zazdroszczę pozytywnie
lidka0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:44   #3104
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie
Tak, ja mam kupione.
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:50   #3105
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Coventry ja kupiłam gruszkę. Frida mnie przeraża Znaczy wiem, że nic się nie przedostanie, ale mimo wszystko nie potrafiłabym się przemóc :/

Dziewczyny, po jakim czasie od porodu planujecie zajście w kolejną ciążę? Tzn. tak na dzień dzisiejszy, bo po porodzie można zdanie zmienić Ja bym chciała, żeby różnica wieku była 2-3 lata, ale nie wiem, czy sobie poradzę z dwójką takich małych dzieci, bo każde będzie wymagało baaardzo dużo uwagi, bo taki dwulatek to wiadomo, że trzeba non-stop pilnować, a noworodek też potrzebuje dużo uwagi.... No i nie wiem czy podołam...
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:52   #3106
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie
Ja mam tylko gruszkę, a jak będzie konieczne to wtedy zakupimy firdę
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:57   #3107
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cześć Troszkę milczałam ostatnio, ale śledzę Was na bieżąco.

U nas raz lepiej, raz gorzej. Na szczęście od 2 dni już nie wymiotuję, za to okropnie boli mnie kręgosłup, najczęściej wieczorami. Wczoraj po położeniu się do łóżka rozryczałam się z bezsilności, bo dosłownie w każdej pozycji czułam okropny ból pleców. Poza tym chodzę nadal do pracy na ok. 3h dziennie.

No i muszę się pochwalić, że TŻ dostał dzisiaj pracę od września tutaj u nas na miejscu! Kamień spadł z serca, bo ciągle bałam się jak to będzie, gdy zacznę rodzić, a on będzie daleko. Na początek umówa na 3-4 miesiące, więc najważniejsze, że w tych pierwszych miesiącach będzie z nami.


Sojka bardzo się cieszę, że Zosia tak pięknie przybrała na wadze!!!

alfabia gratuluję udanej wizyty

Kalpana jakiś czas temu kilka z nas miała podobne wibracje. Wówczas większość naszych ginekologów uznało, że po prostu dzieciaczki uciskają na jakiś nerw, więc spokojnie.

Cytat:
Napisane przez Hatti Pokaż wiadomość


dziewczyny wkurzylam sie,bo dzis zakladalam ,ze bede miec to usg3d ,dzwonie do gabinetu do recepcji a babka mi mowi,ze w 31tyg. moze juz byc za pozno na to 3d.. Ze w sumie to zalezy od wielkosci dziecka,ale moze nie widac nic. i ze do 28 tyg robia raczej.
ja zas wyczytalam,ze najladniejsze do 32 tyg wychodzi i tego sie trzymalam i badz tu czlowieku madry.
tyle sie wyczekalam i dupa.

a Wy w ktorych tygodniach robilyscie to usg?
no nic.ma do mnie jeszcze lekarz oddzwonic i zobaczymy co powie.
Tam, gdzie ja robiłam 4d, to mówiono mi, że najlepszej, gdy wykonuje się to usg między 24, a 28 tygodniem, gdyż wtedy najwyraźniej widać maleństwo. W późniejszych tygodniach dziecko może już mieć buźkę bardzo blisko łożyska i ciężko jest o dobre ujęcie. Ja miałam wykonywane je w 25 tygodniu według OM, a według właśnie tego usg wychodziło, że ma już 27 tyg. Mały rzeczywiście był już blisko łożyska, ale na szczęście udało się jeszcze uchwycić go bez problemu.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:58   #3108
alfabia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 244
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie
ja kupiłam
alfabia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 17:59   #3109
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cześć nadrobiłam ile dałam rade.
Dzisiaj spedziłam dzień z koleżanką i Jej pół roczną córeczką. Mała jest słodka i bardzo grzeczna.

Zielona jak się czujesz?

Asiulka nie stresuj się. Trzymam mocno kciuki za wizytę
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 18:00   #3110
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie
Ja mam kupioną Fridę. Moja położna środowiskowa polecała mi ten aspirator zamiast tradycyjnej gruszki.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:00   #3111
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Ja też kupiłam Fride
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:01   #3112
aloy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 298
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

ja też mam fride
__________________
02.05.2009 godz 17.00

Ola 19.10.2009
aloy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:10   #3113
Enigmama
Raczkowanie
 
Avatar Enigmama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 497
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

My mamy także Fridę po córeczce numer dwa
__________________
„Ludzie są jak góry: wielcy wydają się z bliska mniejsi, a mali – więksi (…)” - Aleksander Świętochowski

Alicja 06.08.2005 rok 3050 g 55 cm
Hanna 27.03.2008 rok 3350 g 59 cm
Dorotka 21.09.2012 rok 3540 g 58 cm
Moje skarby!
Kruszynka
Enigmama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:13   #3114
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

to i ja zamawiam fride dzięki za odpowiedzi
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:32   #3115
lidka0308
Zadomowienie
 
Avatar lidka0308
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 413
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Gratuluję rozpoczętych tygodni MAtko jak już blisko.

Ja w 37 wejdę w sobotę.
Sojka ja też torby jeszcze nie wyjęłam.
Ale zrobię to w tym tygodniu.

Jak lezałam z młodym to przyjechała dziewczyna - sama - własnym samochodem bo coś dziwnie się czuła. I po 2 godzinach urodziła Mąż w trakcie dojechał z torbą.

A moja bratowa z drugim dzieckiem pod koniec 38 tygodnia na imprezie rodzinnej. Mówi, że coś dziwnie jakoś tam napiera. Ale obejrzała sobie jeszcze "Na dobre i na złe" i potem poprosiła mnie, żebym ją zawiozła na IP.Mój brat na szkoleniu. W szpitalu stwierdzono rozwarcie, więc zostaje. Ja musiałam pojechać po jej torbę. I te pielęgniarki, że spokojnie nie mam się śpieszyć. Do szpitala było jakieś 15 minut autem. Przyjeżdzam z torbą, a te mi sie pytają czy chce zobaczyć dziecko
Ale mnie to ubawiło. każda z nas pewnie marzy o takim porodzie, że cyk i już maleństwo na świecie

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Coventry ja kupiłam gruszkę. Frida mnie przeraża Znaczy wiem, że nic się nie przedostanie, ale mimo wszystko nie potrafiłabym się przemóc :/

Dziewczyny, po jakim czasie od porodu planujecie zajście w kolejną ciążę? Tzn. tak na dzień dzisiejszy, bo po porodzie można zdanie zmienić Ja bym chciała, żeby różnica wieku była 2-3 lata, ale nie wiem, czy sobie poradzę z dwójką takich małych dzieci, bo każde będzie wymagało baaardzo dużo uwagi, bo taki dwulatek to wiadomo, że trzeba non-stop pilnować, a noworodek też potrzebuje dużo uwagi.... No i nie wiem czy podołam...
Ja mam zamiar poczekać niecały rok i zacząć kolejne starania, nie wiem, jak szybko nam się uda zaskoczyć tym razem a nie chcę długo czekać, bo czas biegnie i lata teżna razie nie myślę, jak sobie poradzimy, bo najpierw muszę się przekonać, jak będzie z jednym maluszkiem, ale że zazwyczaj większość rzeczy układa się po mojej myśli, to myślę, że i tym razem tak będzie i wszystko się poukłada.
lidka0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:42   #3116
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie
Ja kupuję takiego elektrycznego wyciągacza gilów Bo fridy się brzydzę, a gruszka podobno jest nienajlepszym wynalazkiem

A ja dziś próbowałam odebrać wyniki w tym szpitalu co będę rodzić i okazało się, że tylko lekarz może wydać mi wyniki... No to na szybko mnie przyjęła jakaś doktor i całe szczęście, bo okazało się że w moczu chyba był śluz z pochwy i mam jakiś stan zapalny... Dostałam Monural do wypicia i globulki Macmiror. Pani powiedziała, że stąd te kłucia w pochwie prawdopodobnie.
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:50   #3117
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

A ja kupiłam gruszkę, bo może ze mnie wyrodna matka, która się brzydzi dziecka, ale jak pomyślę jak frida działa do chce mi się wymiotować .
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 18:50   #3118
martusia26
Rozeznanie
 
Avatar martusia26
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 539
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cześć dziewczyny,
już po wizycie. szyjka mi się nic a nic nie skróciła od ostatniej wizytytylko 2 kg przybylo, ale co tam...z uwagi na bóle podbrzusza mam leżeć i odpoczywać ile się da, chyba że wolę znów do szpitala no i ponieważ żelazo mi poleciało na łeb na szyję, dostałam witaminę B12 w zastrzykach. jutro idę sobie zapodać pierwszą dawkę
wkurza mnie że lekarz każe robić USG tylko 3 razy podczas ciąży i nie wiem ile mała waży i czy się dobrze rozwija. kazał mi zrobić dopiero za 4 tygodnie (USG robi jego kolega), ale chyba zrobię wcześniej tj. w nastepnym tygodniu no i to za 4 tygodnie też bede musiała. trudno 200 lub 250 zł pójdzie, ale będę wiedziała czy wszystko z dzidzią w porządku, bo tak to się ciagle denerwuje, a to czy wód płodowych nie za mało, czy waga w porządku itp.
Dostałam dziś wreszcie próbki z Johnsona.
Poczytam co tam naskrobałyscie od rana
__________________
Pola 17.10.2012
3690 g, 56 cm
martusia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 19:22   #3119
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Asiuulka89 Pokaż wiadomość
Jak mnie poloza to sie mowi trudno tylko jaj ja sie rozstane z zuzka?

Ja mialam swoje ciuszki dla zuzi w szputalu wolalam ja miec ubrana w swoje a pozatym wy macie torby spakowane a ja nawet nie ruszylam : brzydal:

czekamy na wieści co u Was kochana ... wiem że to rozstanie może być trudne ale Zuzia mądra jest prawda? i Ty też dasz radę


Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witam się, i oczywiście mam pytanko, bo kompletuje wyprawkę - kupiłyście bądz macie zamiar kupic fride czy gruszkę do oczyszczania noska? bo ja jestem zielona w tym temacie

ja kupiłam gruszkę

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, po jakim czasie od porodu planujecie zajście w kolejną ciążę? Tzn. tak na dzień dzisiejszy, bo po porodzie można zdanie zmienić Ja bym chciała, żeby różnica wieku była 2-3 lata, ale nie wiem, czy sobie poradzę z dwójką takich małych dzieci, bo każde będzie wymagało baaardzo dużo uwagi, bo taki dwulatek to wiadomo, że trzeba non-stop pilnować, a noworodek też potrzebuje dużo uwagi.... No i nie wiem czy podołam...

człowiek planuje Pan Bóg krzyżuje więc ja o planowaniu mówić nie będę gdyż nasza Dusia planowana 7 lat... ale jakby Bozia dała to po roku chciałabym zajść w ciążę


Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ja kupuję takiego elektrycznego wyciągacza gilów Bo fridy się brzydzę, a gruszka podobno jest nienajlepszym wynalazkiem

A ja dziś próbowałam odebrać wyniki w tym szpitalu co będę rodzić i okazało się, że tylko lekarz może wydać mi wyniki... No to na szybko mnie przyjęła jakaś doktor i całe szczęście, bo okazało się że w moczu chyba był śluz z pochwy i mam jakiś stan zapalny... Dostałam Monural do wypicia i globulki Macmiror. Pani powiedziała, że stąd te kłucia w pochwie prawdopodobnie.

kochana ja macmiror też brałam pomogło ...


Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
A ja kupiłam gruszkę, bo może ze mnie wyrodna matka, która się brzydzi dziecka, ale jak pomyślę jak frida działa do chce mi się wymiotować .

to nie jestem osamotniona w wyborze ... zresztą moje koleżanki mają gruszki i krzywdy nimi dzieciaką nie wyrządziły ...


---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
już po wizycie. szyjka mi się nic a nic nie skróciła od ostatniej wizytytylko 2 kg przybylo, ale co tam...z uwagi na bóle podbrzusza mam leżeć i odpoczywać ile się da, chyba że wolę znów do szpitala no i ponieważ żelazo mi poleciało na łeb na szyję, dostałam witaminę B12 w zastrzykach. jutro idę sobie zapodać pierwszą dawkę
wkurza mnie że lekarz każe robić USG tylko 3 razy podczas ciąży i nie wiem ile mała waży i czy się dobrze rozwija. kazał mi zrobić dopiero za 4 tygodnie (USG robi jego kolega), ale chyba zrobię wcześniej tj. w nastepnym tygodniu no i to za 4 tygodnie też bede musiała. trudno 200 lub 250 zł pójdzie, ale będę wiedziała czy wszystko z dzidzią w porządku, bo tak to się ciagle denerwuje, a to czy wód płodowych nie za mało, czy waga w porządku itp.
Dostałam dziś wreszcie próbki z Johnsona.
Poczytam co tam naskrobałyscie od rana

martuś cudne wieści - więc odpoczywaj kochana ...
dobrze, że moja ginka tych 3 razy się nie trzymała ufff ...

zapisałam się do tego ordynatora na 16 sierpnia .. więc za 2 tyg mam wizytę .. ale oczywiście gdyby coś się działo mam natychmiast dzwonić i przyjeżdżać do niego - chyba zostałam w dość odpowiedzialnych rękach

__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 19:32   #3120
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
to nie jestem osamotniona w wyborze ... zresztą moje koleżanki mają gruszki i krzywdy nimi dzieciaką nie wyrządziły ...

zapisałam się do tego ordynatora na 16 sierpnia .. więc za 2 tyg mam wizytę .. ale oczywiście gdyby coś się działo mam natychmiast dzwonić i przyjeżdżać do niego - chyba zostałam w dość odpowiedzialnych rękach
Przecież kiedyś były tylko gruszki ... my jesteśmy na pewno na nich wychowane

No widzisz, niepotrzebne były te nerwy, że gin na urlopie będzie
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.