Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-08, 22:13   #271
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Podobnie jak kwestia: ona - szmaci się, on - używa życia. Tak długo jak takie stereotypy będą powszechne, tak długo myśl feministyczna będzie miała rację bytu i jest o co walczyć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Jak dla Ciebie feministyczną walką są takie głupoty to myśl feministyczna straciła rację bytu.

Wiele kobiet cierpi na świecie, są traktowane jak rzeczy, gwałcone, obrzezane, poniżane a dla Ciebie feministycznym spełnieniem byłoby gdyby na łatwą kobietę nie mówiło się "puszczalska".

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolennikiem logicznego podejścia do sprawy. Legalizacja aborcji czyli zostawienie tego na życzenie kobiety powinna zwolnić facetów od płacenia alimentów w przypadku "wpadek". Żeby uściślić, np. jest sobie para i zaliczają wpadkę. Kobieta chce urodzić, a facet usunąć. W takim przypadku powinien mieć prawo do wyrzeczenia się praw ojcowskich i nie powinien być zobowiązany do płacenia alimentów.
Coś w tym jest
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 22:19   #272
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Coś w tym jest
czyli jak kobieta nie będzie chciała poddać się aborcji, bo boi się konsekwencji psychicznych i fizycznych, to facet mógłby wymigać się od alimentów? a to ciekawe.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 22:30   #273
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mirajane Pokaż wiadomość
Znalazłam dzisiaj jeden taki mem http://kwejk.pl/obrazek/2632187/but-but.html a pod nim poniższe zacytowane komentarze. Moim zdaniem w tym właśnie tkwi kwintesencja absurdu całej sytuacji. Kobieta (nie mężczyzna!) jest sprowadzana do podmiotu grzesznego.... i głupiego np. "Trzeba było nie dawać du.....py", "To ty je usunęłaś", "Trzeba było myśleć tym wcześniej", "Sama się prosiłaś", "Widziały gały kogo brały", "I ty się nazywasz kobietą", "Feminazistka", itd. Ale pełna tolerancja dla uciekających tatusiów. Daje 400 zł (o ile) alimentów i ciesz się dziewko, że coś dostajesz. Moje postrzeganie feminizmu nie jest w pełni zgodne z formą jakie serwują nam obecne zbiory feministek, ale będę rękami i nogami podpisywać się wraz z nimi aby ustawa nie weszła.

"Bo tu nie chodzi o żadną ochronę życia. Dyskusja z zygociarzem zawsze w końcu dojdzie do "było nie dawać dupy" - i tu wychodzi ich prawdziwa motywacja. Seksu zakazać się nie da, ale niech chociaż wizja przymusowego porodu będzie jakąś karą. Utrudnianie ludziom życia to takie hobby sfrustrowanych seksofobów."

"Pro life nie jest pro life, ponieważ totalnie mają w dupie co się z dzieckiem stanie po urodzeniu. Trafi do domu dziecka? Spoko. Wyrośnie na patolę? Spoko. Zdechnie z głodu, bo matka wszystko przepije? Spoko. Uduszony skończy w beczce? Spoko.
Wszystko spoko, ale aborcja? Na boga to się nie godzi!"
Plus moje ulubione "Dawałaś du** to musisz ponosić konsekwencje". Jakby to wychowywanie dziecka miało być karą. 'puszczała się' to kara musi być. Okropne.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 22:31   #274
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Jak dla Ciebie feministyczną walką są takie głupoty to myśl feministyczna straciła rację bytu.

Wiele kobiet cierpi na świecie, są traktowane jak rzeczy, gwałcone, obrzezane, poniżane a dla Ciebie feministycznym spełnieniem byłoby gdyby na łatwą kobietę nie mówiło się "puszczalska".

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Przeczytaj całą tę wymianę zdań jeszcze raz. To, co pisałam jest tylko przykładem (bardzo wyraźnym w naszym społeczeństwie), że równość to fikcja w powszechnej opinii. A czy nie ten postulat jest głównym, który leży u źródła feminizmu? Piszę to o konkretnym kraju, bez odniesień do sytuacji w innych. W części państw sytuacja kobiet jest lepsza, w części dużo gorsza, co jest raczej oczywiste.
Teraz wystarczający bajzel mamy na własnym podwórku i trzeba działać.

Co do alimentów. Nie do końca ten argument mnie przekonuje. Wydanie 300 czy 400 zł miesięcznie ma się naprawdę nijak do trudu ciąży, porodu, połogu, a później wychowania i zajmowania się dzieckiem. Choć wiem o co chodzi, ale nie popieram myślenia: " skoro kobieta może usunąć w dowolnym momencie to w takim razie ja nie chcę płacić alimentów ", to jest zupełnie inny kaliber sprawy, o czym pisałam wyżej. Natomiast jak to rozwiązać fair, nie wiem. Na pewno nie chciałabym uzależniać aborcji na życzenie od płacenia lub nie alimentów, bo zajeżdża mi tu znów chęcią decydowania facetów (skoro ona coś może to ja też chcę mieć lżej, mimo że i tak już ma).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2016-04-08 o 22:38
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 22:54   #275
Swetru
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Może jestem dziwny ale według mnie i kobieta się szmaci i mężczyzna. Naprawdę nie robi na mnie wrażenia (pozytywnego) ziomek choćby był przebojowy i ociekający zajefajnością który zalicza hurtowo kobiety. Tak samo jak kobieta nie potrafi upilnować swojego odwłoczka tak samo on nie panuje nad siurkiem. Bo przecież nie zmusza się do tego w imię badań seksuologicznych prawda? A co do powiedzonka o kluczu i zamku (debil lvl over co porównuje relacje międzyludzkie do ślusarstwa) to skąd pewność że facet jest kluczem? Determinuje to jego budowa fizyczna czy nastawienie? Bo może być tak że psychicznie to kobieta jest kluczem a on łatwym zamkiem co zaraz na rozwodzie pójdzie z torbami
Swetru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 22:57   #276
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Przeczytaj całą tę wymianę zdań jeszcze raz. To, co pisałam jest tylko przykładem (bardzo wyraźnym w naszym społeczeństwie), że równość to fikcja w powszechnej opinii. A czy nie ten postulat jest głównym, który leży u źródła feminizmu? Piszę to o konkretnym kraju, bez odniesień do sytuacji w innych. W części państw sytuacja kobiet jest lepsza, w części dużo gorsza, co jest raczej oczywiste.
Teraz wystarczający bajzel mamy na własnym podwórku i trzeba działać.
Z tym się zgadzam. Ale należy pamiętać, żeby nie zapędzać się z walką ze słowami, bo potem są takie kwiatki jak "herstoria" (co pokazuje, ze ktoś nie zna etymologii słowa "historia" i uważa, że to słowo powstało na cześć facetów).

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Co do alimentów. Nie do końca ten argument mnie przekonuje. Wydanie 300 czy 400 zł miesięcznie ma się naprawdę nijak do trudu ciąży, porodu, połogu, a później wychowania i zajmowania się dzieckiem. Choć wiem o co chodzi, ale nie popieram myślenia: " skoro kobieta może usunąć w dowolnym momencie to w takim razie ja nie chcę płacić alimentów ", to jest zupełnie inny kaliber sprawy, o czym pisałam wyżej. Natomiast jak to rozwiązać fair, nie wiem. Na pewno nie chciałabym uzależniać aborcji na życzenie od płacenia lub nie alimentów, bo zajeżdża mi tu znów chęcią decydowania facetów (skoro ona coś może to ja też chcę mieć lżej, mimo że i tak już ma).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Skoro kobieta miałaby pełne prawo, by dokonać aborcji na życzenie (możliwie że wbrew woli ojca), to mężczyzna powinien mieć podobną możliwość - wyrzeknięcia się dziecka. Oczywiście w taki prawny sposób, by nie było późniejszego nachodzenia, gdyby mu się odwidziało.
To nie jest inny kaliber sprawy pod katem feministycznym - w końcu chodzi o równe szanse w decyzjach, prawda?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 23:21   #277
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Jak dla Ciebie feministyczną walką są takie głupoty to myśl feministyczna straciła rację bytu.

Wiele kobiet cierpi na świecie, są traktowane jak rzeczy, gwałcone, obrzezane, poniżane a dla Ciebie feministycznym spełnieniem byłoby gdyby na łatwą kobietę nie mówiło się "puszczalska".

Nie masz pewnej świadomości językowej i kulturowej. Niektóre wyrażenia w języku oraz symbole są opresyjne dla kobiet. Oczywiście mamy ważniejsze obecnie sprawy na głowie niż odczarowanie pewnych symboli czy wyrażeń bo ktoś tu zgłasza ustawę, która jest pogwałceniem praw człowieka. Na głowie jest faktycznie walka, ale nie można zapomnieć o sprawach kulturowych czy edukacyjnych, które też są ważne. Ma prawo nie podobać się, że język jest bardziej opresyjny dla kobiet. Co nie zmienia faktu, że unikanie wielu i przypadkowych kontaktów seksualnych jest bezpieczniejsze dla zdrowia obu płci.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 01:18   #278
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
Może jestem dziwny ale według mnie i kobieta się szmaci i mężczyzna. Naprawdę nie robi na mnie wrażenia (pozytywnego) ziomek choćby był przebojowy i ociekający zajefajnością który zalicza hurtowo kobiety. Tak samo jak kobieta nie potrafi upilnować swojego odwłoczka tak samo on nie panuje nad siurkiem. Bo przecież nie zmusza się do tego w imię badań seksuologicznych prawda? A co do powiedzonka o kluczu i zamku (debil lvl over co porównuje relacje międzyludzkie do ślusarstwa) to skąd pewność że facet jest kluczem? Determinuje to jego budowa fizyczna czy nastawienie? Bo może być tak że psychicznie to kobieta jest kluczem a on łatwym zamkiem co zaraz na rozwodzie pójdzie z torbami
Jesteś ewenementem w skali wizażowych mężczyzn <3
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 02:09   #279
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Cechą charakterystyczną dla państw totalitarnych jest system represji i silna kontrola więc nie trzeba sobie nic wyobrażać. To już było.
Dokładnie, tylko poczekać na wzajemne donosy w "imię wyższych celów". Historia dowodzi, że cudzy tylek i cudze pieniądze wzbudzaja zawsze najniższe instynkta
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 06:40   #280
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolennikiem logicznego podejścia do sprawy. Legalizacja aborcji czyli zostawienie tego na życzenie kobiety powinna zwolnić facetów od płacenia alimentów w przypadku "wpadek". Żeby uściślić, np. jest sobie para i zaliczają wpadkę. Kobieta chce urodzić, a facet usunąć. W takim przypadku powinien mieć prawo do wyrzeczenia się praw ojcowskich i nie powinien być zobowiązany do płacenia alimentów.
Przecież to oczywiste, że każdy by deklarował chęć usunięcia wiedząc, że ona i tak tego nie zrobi. Nagle by się okazało, że każdy jest zwolennikiem aborcji
Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
Może jestem dziwny ale według mnie i kobieta się szmaci i mężczyzna.
Jestem jeszcze dziwniejsza, bo nie rozumiem, po co się interesować czyimkolwiek życiem seksualnym, a jeszcze bardziej mnie ciekawi, skąd i po co zdobywa się takie informacje oraz jak się je weryfikuje. Nie mam na myśli Twojej potencjalnej partnerki.
Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Jesteś ewenementem w skali wizażowych mężczyzn <3
Nie jest.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 07:51   #281
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Przecież to oczywiste, że każdy by deklarował chęć usunięcia wiedząc, że ona i tak tego nie zrobi. Nagle by się okazało, że każdy jest zwolennikiem aborcji
Właśnie. Wielu facetów by się tak z góry zabezpieczało, "w końcu kobieta nie powinna mieć pretensji, o ile nie chodzi jej o jego kasę". Po za tym będzie możliwość większego nacisku na kobietę, żeby usunęła, jeśli ta nie chce, niech się potem sama pozbiera z wewnętrznymi problemami po aborcji, której nie akceptowała. A jak facetowi się odwidzi i stwierdzi, że chce usunięcia na dzień przed końcem możliwości legalnej aborcji, to kobieta już nie ma czasu na taką decyzję. Co jak mu powie po czasie dozwolonym na aborcję? Przecież biedny nie wiedział, więc czemu ma płacić alimenty i święte oburzenie.
edit: Jeszcze się zastanawiam, jak w praktyce miałoby wyglądać takie prawo. Facet wie o ciąży i że dziecka nie chce, i co? Składa jakieś papiery - donos, że ta kobieta jest w ciąży i on zrzeka się praw? Może ona jeszcze zdecyduje o aborcji, po co ma ktoś wiedzieć, że była w ciąży? Musiałby to wyjaśniać? Czy mężczyzna potrzebowałby jakiegoś dowodu na ciąże, czy mógłby "profilaktycznie" o każdej kobiecie, z którą się przespał to zgłaszać? Kobiety w takich sytuacjach najczęściej nie będą chciały współpracować.
Akurat w tym względzie prawo jest najbardziej sensowne, a że są jakieś przypadki niesprawiedliwe, to przy każdym prawie będą. Przy obecnym dzieci mają lepiej, bo to koniec końców o nie chodzi, to nie są alimenty na kobietę.

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------


http://wyborcza.pl/1,75478,19878865,...o-aborcji.html

Edytowane przez Japitu
Czas edycji: 2016-04-09 o 09:37
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 07:55   #282
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Mnie też to zastanawia i tak sobie myślę czy to nie efekt puszczania właśnie owego "Niemego krzyku" w szkołach.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:01   #283
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Mnie też to zastanawia i tak sobie myślę czy to nie efekt puszczania właśnie owego "Niemego krzyku" w szkołach.
Przez jeden film puszczony w podstawówce? Przecież teraz inaczej się przeprowadza aborcję, na wcześniejszym etapie i tylko w niektórych przypadkach. Raczej dorośli ludzie mają tego świadomość? Załamać się można.
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:04   #284
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja nie widziałam "Niemego krzyku", ale też bardzo szybko zaczęłam pisać sobie zwolnienia z religii. Na biologii mieliśmy debaty na temat aborcji i eutanazji - nauczycielka pozostawała bezstronna (nawet nie wiem jakie miała na te tematy zdanie). Dzieciaki miały napisać eseje na te tematy i podzielić się swoimi opiniami na tle klasy. Pamiętam, że zdania były zróżnicowane.
Tyle że ja jestem z tego pokolenia bliżej trzydziestki.

Jedyne drastyczne rzeczy jakie widziałam w szkole to zdjęcia narządów rozrodczych osób dotkniętych chorobami wenerycznymi. Przyznam, że to mnie skutecznie ostrożności nauczyło.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:07   #285
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość
Przez jeden film puszczony w podstawówce? Przecież teraz inaczej się przeprowadza aborcję, na wcześniejszym etapie i tylko w niektórych przypadkach. Raczej dorośli ludzie mają tego świadomość?
Optymistka. Przecież widzieli rozerwane kończyny dziecka na zdjęciach przedstawianych przez prolajfów, to chyba by nie kłamali? Jestem ciekawa, ile z tych osób wie, za czym się opowiada.

Ja w ogóle nie widziałam żadnego krzyku na tym filmie, ktoś widział?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:24   #286
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja chodzilam na religie przez cala swoja edukacje i takiego filmu nigdy nie widzialam. Nawet temat aborcji nigdy chyba nie byl poruszany na lekcjach. Albo przynajmniej nie jako glowny temat. Kolezanki z innych szkol i klas rowniez mowia ze go nie widzialy. W sumie slyszalam, ze niby cos takiego jest, ale nawet znajomych nie ma jak o niego zapytac, bo nikt go nie ogladal.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:30   #287
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja chodzilam na religie przez cala swoja edukacje i takiego filmu nigdy nie widzialam. Nawet temat aborcji nigdy chyba nie byl poruszany na lekcjach. Albo przynajmniej nie jako glowny temat. Kolezanki z innych szkol i klas rowniez mowia ze go nie widzialy. W sumie slyszalam, ze niby cos takiego jest, ale nawet znajomych nie ma jak o niego zapytac, bo nikt go nie ogladal.
Nic nie straciliście. Naprawdę.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:45   #288
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

W Polsce to jest już tak pokręcone i zakorzenione, że jak powiedziałam mojej mamie, że mojego dziecka nie ochrzczę, nie dam do komunii i na religię nie puszczę to jedynym argumentem było, że będzie pokrzywdzone bo WSZYSTKIE dzieci chodzą, bo na komunię nie dostanie prezentów, że to TRADYCJA. Moim zdaniem słabo u nas w Polsce z mentalnością i inteligencją religijną (nie urażając mojej mamy), bo uważamy, że Polak = katolik. A jak nie jesteś katolikiem/innym wierzącym/ to pewnie jesteś komuchem, pomiotem diabła, dziwadłem, nie patriotą itd. Dlatego u nas jest tak "gorąco" z powodu aborcji. Kraje które nie mają problemu z tożsamością religijną są bardziej skłonne do kompromisów społecznych czy poszanowania decyzji i praw innych ludzi.
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 09:49   #289
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Jak dla Ciebie feministyczną walką są takie głupoty to myśl feministyczna straciła rację bytu.

Wiele kobiet cierpi na świecie, są traktowane jak rzeczy, gwałcone, obrzezane, poniżane a dla Ciebie feministycznym spełnieniem byłoby gdyby na łatwą kobietę nie mówiło się "puszczalska".
Są różne poziomy dyskryminacji i walka z tymi poważniejszymi nie wyklucza walki z tymi mniej poważnymi. Stracił rozum i świadomość społeczną i historyczną (albo nigdy jej nie miał) ten, kto sądzi, że skoro są poważniejsze problemy, to te mniej poważne należy olać, mogąc je jednocześnie rozwiązywać.

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2016-04-09 o 09:50
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 10:06   #290
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Najpierw zakaz aborcji a później prewnie antykoncepji i internetu?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:13   #291
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Swetru Pokaż wiadomość
Może jestem dziwny ale według mnie i kobieta się szmaci i mężczyzna. Naprawdę nie robi na mnie wrażenia (pozytywnego) ziomek choćby był przebojowy i ociekający zajefajnością który zalicza hurtowo kobiety. Tak samo jak kobieta nie potrafi upilnować swojego odwłoczka tak samo on nie panuje nad siurkiem. Bo przecież nie zmusza się do tego w imię badań seksuologicznych prawda? A co do powiedzonka o kluczu i zamku (debil lvl over co porównuje relacje międzyludzkie do ślusarstwa) to skąd pewność że facet jest kluczem? Determinuje to jego budowa fizyczna czy nastawienie? Bo może być tak że psychicznie to kobieta jest kluczem a on łatwym zamkiem co zaraz na rozwodzie pójdzie z torbami
Przywracasz wiarę we wrażliwość i inteligencję mężczyzn na wizażu





Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość
Zawsze ten pierwszy przedział wiekowy ma największą skłonność do radykalizmu, stąd między innym bunt młodzieńczy. To wszystko wynika z braku doświadczenia podkarmionego lekcjami religii.
To też jest dowód na brak bezpieczeństwa u tego pokolenia oraz że to w nie uderzyl kryzys. We wszystkich krajach (nawet w Ameryce) obserwowany jest powrót do radykalizmu nakręcony przez kryzys gospodarczy.
Edukacja to klucz. Wyrzucić religię że szkół i po kilku latach mielibyśmy spokój w społeczeństwie.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:23   #292
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Przywracasz wiarę we wrażliwość i inteligencję mężczyzn na wizażu







Zawsze ten pierwszy przedział wiekowy ma największą skłonność do radykalizmu, stąd między innym bunt młodzieńczy. To wszystko wynika z braku doświadczenia podkarmionego lekcjami religii.
To też jest dowód na brak bezpieczeństwa u tego pokolenia oraz że to w nie uderzyl kryzys. We wszystkich krajach (nawet w Ameryce) obserwowany jest powrót do radykalizmu nakręcony przez kryzys gospodarczy.
Edukacja to klucz. Wyrzucić religię że szkół i po kilku latach mielibyśmy spokój w społeczeństwie.
Brzmi sensownie, tylko w innych przedziałach wiekowych też nie za ciekawie. Wygląda, jakby w razie referendum społeczeństwo w sumie miało się opowiedzieć za zaostrzeniem prawa. Byłam pewna, że będzie zdecydowany sprzeciw.
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:42   #293
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez dmuchawcelatawce Pokaż wiadomość
Ja miałam świetnego nauczyciela biologii w gimnazjum. Fantastyczny człowiek. Ale wyświetlił nam film z porodu na zajęciach. Moja reakcja była taka, że schowałam się pod ławkę i powiedziałam mu, że ja tego horroru oglądać nie będę.
W każdym razie jak będę mieć swoje dzieci to na bank ich na religię na pranie mózgu nie puszczę.
kapitalna sprawa - doskonały powód żeby w seksie nie iść na żywioł i ZAWSZE się zabezpieczać . I jeszcze powinien pokazać zdjęcia narządów płciowych zmienionych chorobowo przez choroby weneryczne.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Z tym się zgadzam. Ale należy pamiętać, żeby nie zapędzać się z walką ze słowami, bo potem są takie kwiatki jak "herstoria" (co pokazuje, ze ktoś nie zna etymologii słowa "historia" i uważa, że to słowo powstało na cześć facetów).
Skoro kobieta miałaby pełne prawo, by dokonać aborcji na życzenie (możliwie że wbrew woli ojca), to mężczyzna powinien mieć podobną możliwość - wyrzeknięcia się dziecka. Oczywiście w taki prawny sposób, by nie było późniejszego nachodzenia, gdyby mu się odwidziało.
To nie jest inny kaliber sprawy pod katem feministycznym - w końcu chodzi o równe szanse w decyzjach, prawda?
słowa są ważne. Jeżeli w towarzystwie opowiada się dowcip z puentą "jakie Kowalska ma szczęście - bo ma męża, kochanka i jeszcze ją zgwałcili" jaką to daje informację otoczeniu? Że gwałt jest ok, jest "szczęściem" dla kobiety. A jak taki dowcip opowiada kobieta.... Dla mnie porażka. Zostałam kiedyś napadnięta, dla mnie taki dowcip jest obrzydliwy.
Takie sprawy powinno uzgadniać się na początku związku, czy chce się dzieci, kiedy się je chce, co zrobimy w przypadku kiedy dziecko będzie miało wadę, jaki jest stosunek do antykoncepcji czy aborcji. To jest uczciwe wobec partnera. Znam poglądy partnera na te tematy a on zna moje. Jeżeli mielibyśmy rozbieżne - to nie bylibyśmy razem.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:56   #294
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Mnie też to zastanawia i tak sobie myślę czy to nie efekt puszczania właśnie owego "Niemego krzyku" w szkołach.
Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość
Brzmi sensownie, tylko w innych przedziałach wiekowych też nie za ciekawie. Wygląda, jakby w razie referendum społeczeństwo w sumie miało się opowiedzieć za zaostrzeniem prawa. Byłam pewna, że będzie zdecydowany sprzeciw.
Ale przecież to jest tylko wewnętrzny podział względem wieku wśród zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Ich może być 20% w całym społeczeństwie, przeciwnicy w ogóle nie są tu uwzględniani!
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 11:17   #295
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

wyniki nie za ciekawe, ale na CBOS powinno się zawsze patrzeć z przymrużeniem oka, bo to instytucja nad którą nadzór sprawuje prezes rady ministrów...
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 11:28   #296
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Sprzeczne są te wyniki w sondażu. Na facebooku zobaczyłam sam wykres słupkowy i się przeraziłam, a w artykule:
Cytat:
Powszechne jest przekonanie, że aborcja powinna być dostępna na dzisiejszych zasadach, czyli w sytuacji, gdy ciąża zagraża życiu kobiety (80 proc.), jej zdrowiu (71 proc.) albo kiedy jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa (73 proc.). Ponad połowa badanych dopuszcza też legalność aborcji, jeżeli wiadomo, że dziecko urodzi się upośledzone (53 proc.).
Cytat:
Ale gdy autorzy sondażu zapytali badanych, czy "zawsze i niezależnie od okoliczności ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci", to 66 proc. odpowiedziało twierdząco.
Może to kwestia pytania.

Edytowane przez Japitu
Czas edycji: 2016-04-09 o 11:31
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 13:01   #297
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość
Może to kwestia pytania.
To może faktycznie być kwestia pytania.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 15:45   #298
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Przywracasz wiarę we wrażliwość i inteligencję mężczyzn na wizażu
Czyli jego pogląd, że uprawianie przygodnego seksu to "szmacenie się" (faceta i kobiety) jest dla Ciebie wrażliwością i inteligencją?

Wtf.

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
słowa są ważne. Jeżeli w towarzystwie opowiada się dowcip z puentą "jakie Kowalska ma szczęście - bo ma męża, kochanka i jeszcze ją zgwałcili" jaką to daje informację otoczeniu? Że gwałt jest ok, jest "szczęściem" dla kobiety. A jak taki dowcip opowiada kobieta.... Dla mnie porażka. Zostałam kiedyś napadnięta, dla mnie taki dowcip jest obrzydliwy.
Takie sprawy powinno uzgadniać się na początku związku, czy chce się dzieci, kiedy się je chce, co zrobimy w przypadku kiedy dziecko będzie miało wadę, jaki jest stosunek do antykoncepcji czy aborcji. To jest uczciwe wobec partnera. Znam poglądy partnera na te tematy a on zna moje. Jeżeli mielibyśmy rozbieżne - to nie bylibyśmy razem.
Jak najbardziej słowa są ważne. Napisałem tylko, by nie zapędzać się za daleko i nie tworzyć czegoś na wzór nowomowy z "1984".

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
To może faktycznie być kwestia pytania.
Kwestia pytania i manipulacji samej Wyborczej. Pamiętajcie, że tak samo jak prawicowe tuby manipulują danymi, tak i lewicowe tuby (w tym Wyborcza) będą manipulować.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 16:01   #299
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Kwestia pytania i manipulacji samej Wyborczej. Pamiętajcie, że tak samo jak prawicowe tuby manipulują danymi, tak i lewicowe tuby (w tym Wyborcza) będą manipulować.
Tylko że to są niekorzystne manipulacje. Ludzie lubią znajdować potwierdzenie swoich opinii w tłumie, podążają za masą. Nie chcą być odmieńcami. Dlatego sondaże wyborcze zawsze przekłamuje się tak, by pokazać, że przoduje w nich partia/kandydat, któremu chce się w wyborach pomóc.

Tego typu sondaże działają na podobnych zasadach. Przeciętny Kowalski, gdy widzi w sondażu, że 90% ludzi również nie zgadza się np. z władzą, utwierdza w sobie wiarę w słuszność tej opinii oraz ma chęć wyjść z innymi na ulicę i manifestować. W przypadku, gdy zobaczy, że 5% ludzi ma podobną opinię - już tak ochoczo protestować na ulicę nie wyjdzie.

Jeżeli to faktycznie manipulacja Wyborczej, to ja już nie wiem o co chodzi... Strzał w stopę? Nagłe przejście na konserwatyzm? Zatrudnili dzieciaków w dziale od kreowania opinii publicznej?
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 16:41   #300
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

A może po prostu skończmy oceniać ludzi przez pryzmat ich życia seksualnego, a najlepiej się nim nie ekscytujmy?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.