Rumień twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 13:46   #1
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa

Rumień twarzy


Cześć dziewczyny! Często przeglądam biochemię i jestem pod wrażeniem waszej wiedzy o tych wszystkich specyfikach, to tak na wstępie Byłam dzisiaj u dermatologa, ponieważ od zawze mam problem z czerwonymi policzkami. To nie to, że jak ktoś się zawstydzi jest lekko różowy, ja cały czas mam takie jakby dwie plamy na policzkach. Kiedy jest zimno są ciemniejsze, kiedy ciepło także. Pani dała mi maść ichtiolową i powiedziała, że możemy tym spróbować podlaczyći tak jakby wybielić. Kazała mi teraz przed każdym wyjściem pół godziny wcześniej posmarować je kremem ochronnym, jakimś przed wiatrem, mrozem itd. W lato filtry nad którymi zastanawiałam się już od bardzo dawna. Mam dopiero piętnaście lat, a wiem, że te wszystkie firmy Avene, LRP to nie na moją kieszeń. Przeglądałam forumi KWC, ale tak jest jedynie kilka kremów ochronnych. Poelcicie mi moze jakiś? Porposzęo wasze typy i cenę... Teraz już jesien, więc filtrami zajmę się w maju. Czuję, że przede mną długa droga, zeby pozbyć się tego, ale to mój życiowy kompleks i mi naprawdę na tym zależy... Pozdrawiam was i mam nadzieję, że mi pomożecie

Edytowane przez tetaa
Czas edycji: 2006-08-29 o 15:43 Powód: nawias
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 17:37   #2
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: Rumień policzków (dobry krem ochronny)

?
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 17:59   #3
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Rumień policzków :(

tetaa skóre nalezy chronić filtrami cały rok, poniewaz promienie UVA przenikają przez chmury i nie musi wcale grzać słońce. Najtaniej wychodzi filtr z polsiej firmy Iwostin spf 40 / 100 ml. kosztuje ok. 35 zł.
Trochę nie rozumiem twojego problemu, poniewaz co ma wspólnego maść ichtiowa z płytko unaczynioną skórą. Czy to sa jakieś ranki?
Jesli nie ,a jest op płytko unaczyniona skóra to jedynym rozwiązaniem jest pogrubienie naskórka. Możesz kupić krem z firmy Avene , nazywa się Diroseal , kosztuje ok. 60 zł. ale jest wydajny. Uzywaj go na noc ,ale pamiętaj, że to wiążę się z długofalowym uzywaniem.
Nastepnie zapomnij o peelingach mechanicznych tylko enzymatyczne, także zapomnij o maseczkach rozgzewających , parówkach itd.

P.S. Pochodź po aptekach i poproś o próbki tego kremu Diroseal.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:25   #4
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: Rumień policzków :(

Hm, źle to napisałam. Dostałam krem, którego głównym składnikiem jest ichtniol. Nie mam żądnych ran, ani zmian trądizkowych. Na opakowaniu ejst napisane: 'Ichtiol zmniejsza stany zapalne skóry, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, reguluje wydzielanie sebum. Poprawiając krążenie krwi w skórze ichtiol wspomaga jej regenerację.'. Więc po przeczytaniu tego myślę, że jest to odpowiedni kosmetyk. Wierzę pani doktor, bo ona napenwo zna się na tym Tylko nie wiem jaki krem ochronny zakupić...
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:00   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Rumień policzków :(

niestety, nie polecę Ci żadnego kremu typowo ochronnego na zimę, bo używam filtrów przez cały rok - większość z nich jest wystarczająco treściwa i tłusta, zatem stanowią one wystarczającą ochronę przed mrozem, a dodatkowo chronią przed promieniami UV, które docierają do skóry nie tylko latem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 19:12   #6
maggddaalenka
Raczkowanie
 
Avatar maggddaalenka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Post stały rumień

Na policzkach i w okolicach nosa mam stały rumień który nie chce zejść przez to wyglądam jak burak może ktoś z was zna jakiś sposób aby go sie pozbyć.
maggddaalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 08:55   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: stały rumień

Wybrałabym sie z tym do dermatologa. Nie wiem czy kosmetyki tu pomogą
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 09:36   #8
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: stały rumień

Robiłam dużo, by się tego pozbyć... Kasa w błoto... Obawiam sie ze tylko laser naprawde pomaga. Mi pomogl po jednym zabiegu- tzn widze różnicę (buźka z czerwieni w różówy), i wiem że warto bedzie zainwestwać w kolejny. Jednak chyba zmienie miejsce zabiegu- bo ta gdzie byłam, zaczełam mieć wątpliwości- dzieki jednej z Wizazanek . Co ja bym bez Was zrobiła?? Wiec nie polecam konkretnego miejsca. Celuj na Centra Laserowe- gdzie mają kilka rodzajów laserów. Warto.

Pielęgnacja dodatkowo- filtry 50+ chyba juz na zawsze , diroseal na noc, witC rano przed nalożeniem filtrów. Informacje o pielegnacji znajdziesz na pierwszych stronach tego działu.
Kosztownie, ale jak się wyda kase na zabieg, który WRESZCIE pomógł, to warto ten efekt utrzymać.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:46   #9
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: stały rumień

Mi na taki rumień pomagała maseczka z drożdży A wogóle to też radziłabym się wybrać do dermatologa, ponieważ nigdy nie wiadomo że nie jest to pierwszy objaw trądziku różowatego.
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:51   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: stały rumień

Cytat:
Napisane przez kaaSkaa Pokaż wiadomość
[...] A wogóle to też radziłabym się wybrać do dermatologa, ponieważ nigdy nie wiadomo że nie jest to pierwszy objaw trądziku różowatego.
Dokładnie o tym samym pomyślałam. Odwlekanie wizyty u lekarza nie wyjdzie na dobre.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:58   #11
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: stały rumień

koniecznie idź do dermatologoa
polecam też wątek z mojego opisu
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 10:00   #12
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: stały rumień

Mi dermatolog powiedziała, że mam po prostu skórę bardzo cienką i do tego płytko unaczynynioną. Wzmacniam naczynka i pogrubiam skórę Wiadomo, że fekety na razie są małe, ale wierzę, że będzie coraz lepiej
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 20:33   #13
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

Cześć Wizażanki Hm, więc może zacznę od tego, że od kiedy pamiętam cierpię na rumień stały (zdjęcie). Tak wyglądają moje policzki na codzień - są nawet bardziej czerowne. Jest to stan, kiedy wstanę z uspokojoną buzią Mam bardzo nadreaktywną skórę i z każdą zmianą temperatury efekt "buraczka" jest o wiele większy, bagrzewa mi się skóra i piecze... Chciałabym, żeby to były ładne rumieńce, ale to są nieregularne plamy...

Byłam u dermatologa, która zapisała mi Vitelle Ictamo, którą bardzo sobie chwalę, bo świetnie uspokaja. Do tego wiadomo - filtry cały rok

W moim przypadku celem jest pogrubienie skóry, jest bardzo wrażliwa i delikatna Już się gubię w tym wszystkich, a ostatnio mam taki kryzys, że nie używam żadnych skoemtyków, bo to wszystko nic nie daje ;( Moim jedynym marzeniem jest się tego pozbyć, ale z biegiem czasu zaczynam w to nie wierzyć... Stosowałam diroseal krótki czas, ale mam zamiar teraz do niego wrócić... Serum z wit. C także... Nie wiem co jeszcze? Może jakiś lepszy retinoid typu Retin A?

Bardzo proszę o rady, bo ile razy patrzę w lustro to chce mi się płakać, jest to mój największy kompleks i niestety ludzie nie zdają sobie z tego sprawy (niby śmieszne teksty, ale tak naprawde przykro mi, kiedy coś o tym słyszę...).

Pozdrawiam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg polik.JPG (2,8 KB, 106 załadowań)
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 20:38   #14
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

nie pomogę Ci odnośnie pielęgnacji, ale nie przejmuj się Słońce głupimi docinkami czy coś w tym stylu..to świadczy o tych ludziach, głowa do góry, ja też się czerwienię:-/ i wiele innych, a inne dziewczyny pomogą Ci od strony technicznej:-*
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 20:41   #15
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

Dzięki Od razu lżej na sercu się robi po akim komentarzu... Ludzie czasem są okrutni, nikomu do głowy nie przychodzi, że pewnie walę na twarz więcej kosmetyków na dzień niż oni w rok, żeby się pozbyć tego
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 20:45   #16
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

dokładnie, no i to wszystko jeszcze sporo Cię kosztuje, też byśmy chciały mieć porcelanową cerę, a mamy rumieńce..cóż..mam nadzieję że z tego wątku dowiem się jak pogrubić cerę, bo też tego chcę, ściskam, miłego wieczoru
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 20:53   #17
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

Szczerze, ja już dawno przestałam się tym przejmować.
Zawsze miałam rumieńce, bez względu na okoliczności i już się do nich przyzwyczaiłam.
Czasem jest ciężko, koleżanki wiecznie mi mówiły, że jestem czerwona.
Byłam z tym raz u dermatologa, ale usłyszałam, że nie wolno mi jeść kwaśnych i słodkich rzeczy. Nic poza tym, bo stwierdził, że żadnych kremów mi nie trzeba.
Dodatkowo nie używałam filtrów (dopiero niedawno trafiłam na biochemię i to co czytałam, mnie przeraziło). Teraz zbieram na nie kasę.

Mam nadzieję, że dowiem się czegoś z tego wątku, czytam różne wypowiedzi i dopiero teraz widzę jakie popełniałam błędy.
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 21:50   #18
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

hej.mam ten sam problem.z tym że moje rumieńce-czytaj:czerwone plamy-pojawiają się głównie pod wpływem emocji, zmian temp. itp. kiedyś poszłam z tym do lekarza- wysłał mnie do poradni psychologicznej , stwierdził nerwice wegetatywną w poradni mi powiedzieli że jestem całkowicie zdrowano i tak żyje z tymi plamami, staram się o nich nie myśleć-to najlepsza metoda. a z kompleksów wyleczył mnie mój TŻ.
confused -głowa do góry, mówią że rumieńce dodają uroku
pozdrawiam
agabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 22:55   #19
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

No tak, ale ja mam je zawsze i wszędzie Na zdjęciu to łagodna forma Nie przejmuje się aż tak, czasem tylko wpadam w dołki, ale szybko z nich wychodzę. Chciałabym tylko wiedzieć czy w ogóle mam jakieś szanse na normalną buzie...
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-03, 23:33   #20
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

Confused glowa do gory i pamietaj,ze Diroseal aby dal efekt musi byc stosowany dosc dlugo i regularnie.U mnie staly efekt jest widoczny po ponad roku maziania sie nim,teraz zrobilam sobie przerwe i widze,ze faktrycznie jest roznica.Efekt tzw."ruskiej babuszki"mam glownie pozna jesienia i zima przy gwaltownej zmianie temperatur ale ostatnia zime przeszlam w miare lagodnie.
Przede wszystkim nie przejmuj sie,wiem ze latwiej powiedziec niz wykonac ale im wiecej o tym myslisz tym bardziej bedziesz sie tym zadreczac.Swoja droga sama do siebie nabralam dystansu i smieje sie z rumiencow jakie mnie oblewaja momentami
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 20:20   #21
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Chyba w was moja ostatnia nadzieja... Proszę o pomoc w pielegnacji :)

Już sobie zapowiedziałam, że od września z dirosealem na pewno się polubię...

A co myślicie o Retin A? Czy to dobry pomysł?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:01   #22
neferetete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
wypieki, czerwone policzki

Witam

Nie mogłam znaleźć podobnego wątku, dlatego zakładam nowy.

Mam pytanie o dobry krem na wrażliwą sktórę z tendecją do wypieków, jak o nią dbać? Od kiedy zaczął się okres grzewczy nie mogę sobie dać rady z czerwonymi policzkami. Zwykłe kremy nawilżające zaogniają tylko całą sytuację.

Bardzo będę wdzięczna za wszelkie rady.

Pozdrawiam
neferetete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 18:09   #23
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Miałam taki sam problem jak Twój - czerwone policzki przy zmianach temperatury otoczenia Bardzo, bardzo dobra jest na to witamina C. Praktycznie juz nie mam z tym problemu. Ja sobie sama kręce serum z 10% kwasu askorbinowego, ale można też kupic gotowe produkty (niestety zdecydowanie droższe, np. Flavo-C, Active C z La Roche Posay). Możesz też zamówic gotowy zestaw do ukręcenia serum z 15% kwasu askorbinowego z Biochemii Urody.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 20:29   #24
Micheellee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Venezuela
Wiadomości: 223
Dot.: wypieki, czerwone policzki

jeszcze jakieś pomysły ? Też mam taki problem :P
__________________


Micheellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 20:57   #25
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Radziłabym kupić bardzo taną maść z arniki w aptece cos koło 2 zł, lub żel z arniki około 9zł - na noc kremować świetnie niweluje zaczerwienienia i naczynak
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 23:24   #26
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Ja też mam ten problem- będąc w pracy, mniej więcej w czasie przerwy zaczynam robić się czerwona i tak sotaje do końca dnia (czyli od 15 do 21 straszę buraczaną twarzą), nie mam pojęcia, z czego to wynika, ale jest irytujące
maść z arniki ide poszukac jutro, witaminę C tez wypróbuję. zdam relację, czy pomogło.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 02:12   #27
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: wypieki, czerwone policzki

No i obowiazkowo zielona baza pod makijaz.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 08:44   #28
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Nie, zielona baza to nie jest dobre rozwiązanie- bo te policzki nie czerwienią się cały czas, tylko okresowo w ciągu dnia (chyba, ze u pozostałych wygląda to inaczej).
A nawet jesli- to jest taka baza?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 09:21   #29
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Miałam taki sam problem jak Twój - czerwone policzki przy zmianach temperatury otoczenia Bardzo, bardzo dobra jest na to witamina C. Praktycznie juz nie mam z tym problemu. Ja sobie sama kręce serum z 10% kwasu askorbinowego, ale można też kupic gotowe produkty (niestety zdecydowanie droższe, np. Flavo-C, Active C z La Roche Posay). Możesz też zamówic gotowy zestaw do ukręcenia serum z 15% kwasu askorbinowego z Biochemii Urody.

potwierdzam witaminka C działa cuda z burakiem. Opróćz wyżej wymienionych możesz też maziać się juvitem C lub Cevikapem z dodatkiem wit. E z kapsułki o ile nie przeszkadza ci tłustość tych produktów.

Dla mnie jednak największym odkryciem na buraka jest kompleks do cery naczynkowej ze sklepiku Naturalis. Polecam
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:01   #30
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Ale czy serum z wit. Co działa tylko doraźnie? Czy ogólnie dostarczenie jej skórze zapobiega "burakom"?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.