Higiena twarzy dwunastolatka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 10:37   #1
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703

Higiena twarzy dwunastolatka?


Mój młodszy brat ma 12 lat i ostatnio zaczęły już pojawiać mu się delikatne zaskórniki na nosie.
Ogólnie to taki mały brudas, jeśli go nie zmusić, to się nie umyje. Od jakichś 2 miesięcy goniłam go do mycia buzi Babydreamem. Ostatnio zaprotestował i stwierdził, że wolałby używać czegos bez wody (podejrzewam, że z lenistwa, poza tym też patrzy na mnie, a ja nie myje twarzy wodą).
I tu moje pytanie - co mu kupić? Płyn micelarny? Jakiś tonik bezalkoholowy? Czy gonić do mycia wodą i... czymś ? A może już zacząć aplikować mu jakiś delikatny krem?(chociaz podejrzewam, ze bedzie uciekał
__________________

Edytowane przez Provocateur
Czas edycji: 2011-05-05 o 11:03
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:27   #2
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Miło, że tak troszczysz się o brata
Może niech spróbuje jakiś tonik przeciw zaskórnikom ale jeśli będzie miał po tym gorszą sytuację to będzie musiał używać żelu a potem toniku żeby dobrze oczyścić twarz no i jakiś skuteczny środek na wypryski- polecam Differin, dobrze robi na cerę, ale jest on na receptę.
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:19   #3
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Mój młodszy brat ma 12 lat i ostatnio zaczęły już pojawiać mu się delikatne zaskórniki na nosie.
Ogólnie to taki mały brudas, jeśli go nie zmusić, to się nie umyje. Od jakichś 2 miesięcy goniłam go do mycia buzi Babydreamem. Ostatnio zaprotestował i stwierdził, że wolałby używać czegos bez wody (podejrzewam, że z lenistwa, poza tym też patrzy na mnie, a ja nie myje twarzy wodą).
I tu moje pytanie - co mu kupić? Płyn micelarny? Jakiś tonik bezalkoholowy? Czy gonić do mycia wodą i... czymś ? A może już zacząć aplikować mu jakiś delikatny krem?(chociaz podejrzewam, ze bedzie uciekał

sa kosmetyki specjalnie dla chłopaków, moze czymś takim będzie chiał sie myć

chyba z dax cosmetics, nie wiem jaki maja skład, ale jaky się uprzec to można przelac bd do butelki po takich kosmetykach
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:54   #4
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
sa kosmetyki specjalnie dla chłopaków, moze czymś takim będzie chiał sie myć

chyba z dax cosmetics, nie wiem jaki maja skład, ale jaky się uprzec to można przelac bd do butelki po takich kosmetykach
Tylko to nie chodzi o wygląd kosmetyków, tylko o to, że on chce żeby było przy tym jak najmniej roboty,czyli bez zmywania wodą, tylko coś na wacik i przetrzec twarz. Wiem ze są różne męskie kosmetyki, ale chciałam, żeby ktoś mi doradził z biochemicznego punktu widzenia, bo np. ja nie używam sls i na siłę też nie chcę jemu pchać w jakimś byle jakim żelu.

Wyprysków jeszcze żadnych nie ma na szczęscie
Ja używam płynów micelarnych, od świeta Babydreama jeśli coś muszę zmyć z twarzy. I nic innego mi nie przychodzi do głowy oprócz miceli, przecież nie dam mu płynu do demakijażu
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:10   #5
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Ja mam brata 16 letniego. "Mały brudas" to takie delikatne określenie - mój to wielki brudas. Używał pod przymusem mamy różnych toników przeciwtrądzikowych które zupełnie się nie sprawdzały, wysuszały skórę i trądzik się nasilał. Dostał kiedyś od lekarza pierwszego kontaktu taką zawiesinę na receptę (koszt to 10zł) i to mu pomogło bardzo. Niestety nie jest regularny w smarowaniu dzióba tym. Polecam wizytę u lekarza a nie kombinowanie na własną rękę bo te wszystkie drogeryjne specyfiki to tylko strata pieniędzy. Mycie twarzy jest bardzo istotne i niech brat tego nie zaniecha. Jak kranówa nie jest najlepszej jakości to albo przegotowaną (można robić napary z rumianku) albo mineralną!
Jak już jest bardzo leniwy i chce oczyścić twarz to z SVR jest jakiś micel czy coś w tym rodzaju co nadaje się również dla facetów jako woda po goleniu taka łagodząca.

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-05-05 o 16:12
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:18   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

No jak on hcce sie umyc nie uzywajac wody to chyba tylko micel musisz mu kupic.
Dla mnie mycie sie platkiem jest znacznie bardziej pracochlonne i dlugotrwale, ale ja mam wiele warstw na twarzy ( filtr, podklad, korektor, puder i caly makijaz oka), wiec zamim jak bym to wszystko zmyla... na waciki i micele bym nie zarobila ;o) wole sie wymasowac mleczkiem, albo lotionem Cetaphil i zmyc to wszystko woda, potem dla pewnosci poprawic platkiem nasaczonym tonikiem,badz jesli mam plynny micel to micel uzywam jak tonik. trwa to krocej i cera sie dobrze wymyta.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:41   #7
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

On ma do zmycia "tylko" brud, bez mejkapu
Już mu zapowiedziałam, że kupię płyn micelarny i będziemy razem stosować rano i wieczorem. Do lekarza nie mam po co go wysyłać, bo nic się nie dzieje absolutnie, ot dwa zaskórniki, a czytałam już tyle historii o dermatologach przepisujących bóg wie co wysuszającego, że na razie dopóki mały nawet nie jest jeszcze w okresie dojrzewania i szaleństwa hormonów, to tylko coś delikatnego do twarzy i czasami daje się namowic na olej wiesiołkowy na twarz albo Bd z nagietkiem.

Nie chcę przesadzić, nie kręcą mnie dzisiejsi emo-nastolatkowie wyglądający prawie (a czasami i bardziej) tak, ekhem , ładnie i modnie jak ich koleżanki
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 12:09   #8
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
On ma do zmycia "tylko" brud, bez mejkapu
Już mu zapowiedziałam, że kupię płyn micelarny i będziemy razem stosować rano i wieczorem. Do lekarza nie mam po co go wysyłać, bo nic się nie dzieje absolutnie, ot dwa zaskórniki, a czytałam już tyle historii o dermatologach przepisujących bóg wie co wysuszającego, że na razie dopóki mały nawet nie jest jeszcze w okresie dojrzewania i szaleństwa hormonów, to tylko coś delikatnego do twarzy i czasami daje się namowic na olej wiesiołkowy na twarz albo Bd z nagietkiem.
Jezeli nic sie nie dzieje to rzeczywiscie nie ma sensu isc do dermatologa. W kazdym wieku skora powinna byc odpowiednio nawilzona i natluszczona wtedy nie ma , a przynajmniej w malym zakresie rewelacji tradzikowych.

Ja osobiscie takze zrezygnowalam z wody. Czasami jak juz mam potrzebe umycia twarzy to stosuje tylko wode mineralna.Ale generalnie to przerzucilam sie na plyn micelarny,ktory Twojemu bratu polecam. Tylko,ze musi to byc dobry plyn.I w tym miejscu uwazam,ze warto zainwestowac w tym sensie,ze wydac troche wiecej pieniedzy i miec naprawde zadbana cere. Ja mam dosc problematyczna i kaprysna cere i bardzo pomogl mi plyn micerlany nawilzajacy z Biodermy. Kupilam go jakies poltora tygodnia temu byl w promocji w super pharmie. a wczesniej zuzylam dwie butelki plynu micelarnego dla wrazliwej cery.

Poza tym skora w kazdym wieku potrzebuje nawilzenia.Nie kupuj mu zadnych drogeryjnych produktow poniewaz te przeciwtradzikowe to tylko wysuszaja ze wzgledu na alkohol, zapychaja ze wzgledu na obecnosc olejow mineralnych (tak w uproszeniu). Moglabym Ci polecic do twarzy zmieszanie zelu hialuronowego czystego z 2-3 kroplami oleju ktory dziala przeciwzaskornikowo wiem ze to jest m.in. olej tamanu,ale musialbys poczytac na ten temat. Dzieki obecnosci zelu olej szybciej sie whclonie i nie bedzie mial uczucia tlustosci ani tez nie bedzie mu sie swiecila twarz, natomiast 2 krople oleju na porcje zelu beda bardzo bezpieczne i ni powinny zapchac.

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-05-06 o 12:10
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 00:07   #9
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Zostawcie chłopaczka w spokoju.

Jak mu się podoba mycie bez wody to kup płyn micelarny faktycznie i paczkę płatków kosmetycznych. Do tego jakiś naturalny tonik, ale nie te z alkoholem badziewia, tylko hydrolat jakiś i buteleczkę ze sprayem, żeby sobie przelewał, wtedy po zmyciu twarzy płynem dwa psiknięcia tonikiem na twarzy i gotowy. Szybko i nie po babsku.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-16 o 23:29
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 08:53   #10
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Ja mam podobny problem z synem,z tym,że on ma 15 lat i w zasadzie chętnie się myje 2x dziennie pod prysznicem
Kupiłam mu już dawno - najpierw żel Effaclar,potem ten zielony z Avene i on myje tym buzię,mimo to na nosie ma już spore zaskórniaczki
I tu jest problem: bo jak ma się czymś posmarować po myciu,to wywraca oczami na wszystkie strony,jakbym mu kazała jakieś sztuki cyrkowe odstawiać...
Także siłą i sposobem - sama mu smaruję nosek serum migdałowym z BU. Dość wyrażna poprawa jest.
Jeszcze teraz ku jego wielkiej rozpaczy w weekendy mu kładę na nos i okolice nosa peeling enzymatyczny (też BU);zobaczymy,co tam z tego wyniknie
Właśnie ja bym chętnie go przekonała do niemycia buzi wodą,tylko micelem - np. Sebium Biodermy;ale on woli myć się normalnie pod prysznicem,niż wygłupiać się z jakimiś wacikami
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-05-08 o 09:02
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 23:25   #11
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Ja również byłabym za płynem micelarnym np. Biodermy albo jakiegoś cudeńka naturalnego. Chłopcy nie lubią kremów i zabawy z nimi Więc póki nie ma żadnych problemów z cerą to wystarczy micel i hydrolat - to świetny pomysł. Buzię będzie miał nawilżoną, szybko, sprawnie i przyjemnie. A jak zaczną się problemy z trądzikiem to trzeba mieć olejek herbaciany w pogotowiu i tyciać te wypryski na noc i tyle
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 17:18   #12
kasiaa_004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 25
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Płyn micelarny jest dobry. Potem jakiś tonik z alkoholem (ja polecam Afronis).
kasiaa_004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 01:06   #13
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Cytat:
Napisane przez kasiaa_004 Pokaż wiadomość
Płyn micelarny jest dobry. Potem jakiś tonik z alkoholem (ja polecam Afronis).
Tonik z alkoholem to beznadziejny pomysł.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 13:10   #14
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Higiena twarzy dwunastolatka?

Zostawcie to dziecko w spokoju Co najwyzej woda, przecież nie ma klopotow skornych, zadne toniki z chemią. To jest młodziutka skorka, a zakorniki poczekaja jak pierwsze bąble dostanie. Zadne kwasy
Jemu nic nie trzeba nawilzać a od brudu nie słyszałam by ktoś umarł) Zartuję, mydło i niech myje buzkę, trzeba przypilnować.
Ja wogole mam wrazenie , ze to taka tendencja jest, ze trzeba uzywać kosmetykow. Mam tez wrazenie ze jeden krem skorę wysuszy to kupujemycos na nawilzenie, ale jeszcze trzeba z filtrem,a to skora za tłusta to sie znow cos kupi itd. Skóra sie niszczy. Po co 12 latkowi kosmetyki?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.