Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-29, 19:42   #4141
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Załącznik 7172866Załącznik 7172871Załącznik 7172876Załącznik 7172881Załącznik 7172886Załącznik 7172896

Czy któres połączenie pasuje. Z czego zdjęcia kiepskie mi wyszły a póki co lepiej się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym dała sporo krótsze te marynarki. Powinnt sie konczyc we wcieciu sukienki. A juz najlepiej to bym zrezygnowala z marynarki i wziela raczej jakas ladna chuste na ramiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 08:19   #4142
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Załącznik 7172866Załącznik 7172871Załącznik 7172876Załącznik 7172881Załącznik 7172886Załącznik 7172896

Czy któres połączenie pasuje. Z czego zdjęcia kiepskie mi wyszły a póki co lepiej się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marynarki w ogóle nie pasują. Lepszy byłby szal, krótka ramoneska lub po prostu nic.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 08:27   #4143
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Niby tak. Jeśli chodzi o krótsze. A krótsze to chyba już bolerka tylko wchodzą w gre. Ta biała marynarka i kurtka jeansowa są nie wiele dłuższe niż ten stan. Krótki fason mają właśnie. U mnie problem też jest w tym że tułów mam krótki a długie nogi.
Impreza szykuje mi się pod koniec sierpnia i poprostu pogoda może być już jesienna. Dlatego szukam czy w szafie mam coś co by można było założyć na wierzch. na sali napewno w samej sukience zostanę.
A ponieważ jest sukienka dosc okazała to pomyślałam że ta kurteczka jeansowa była by fajnym przełamaniem tematu. Tylko czy aby nie przesadnie???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 08:34   #4144
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

A jeśli chodzi o biała marynarkę to mi spodobało się to zdjęcie, choć tiulowa spódnica to nie jest to samo co moja koronkowa sukienka ola1-horz%20(1).jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 08:47   #4145
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Niby tak. Jeśli chodzi o krótsze. A krótsze to chyba już bolerka tylko wchodzą w gre. Ta biała marynarka i kurtka jeansowa są nie wiele dłuższe niż ten stan. Krótki fason mają właśnie. U mnie problem też jest w tym że tułów mam krótki a długie nogi.
Impreza szykuje mi się pod koniec sierpnia i poprostu pogoda może być już jesienna. Dlatego szukam czy w szafie mam coś co by można było założyć na wierzch. na sali napewno w samej sukience zostanę.
A ponieważ jest sukienka dosc okazała to pomyślałam że ta kurteczka jeansowa była by fajnym przełamaniem tematu. Tylko czy aby nie przesadnie???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli myślisz o przełamaniu, to ramoneska byłaby najlepszym wyborem.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 09:18   #4146
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o biała marynarkę to mi spodobało się to zdjęcie, choć tiulowa spódnica to nie jest to samo co moja koronkowa sukienka Załącznik 7173286

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem ta stylizacja nie wygląda dobrze. Marynarka sprawia, że sylwetka jest szersza, niż w rzeczywistości. Dla mnie słabo, ale co kto lubi. W tym wypadku ramoneska będzie najlepszym wyborem, bo jeansowa kurtka jest zbyt codzienna.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 12:00   #4147
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Załącznik 7172866Załącznik 7172871Załącznik 7172876Załącznik 7172881Załącznik 7172886Załącznik 7172896

Czy któres połączenie pasuje. Z czego zdjęcia kiepskie mi wyszły a póki co lepiej się nie da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podoba mi się zestawienie z fuksjowymi butami. Marynarki nie pasują - zaburzają ładną sylwetkę stworzoną przez suknię.
Jeśli boisz się zimna- zainwestuj w dobrej jakości paszminę z kaszmirem. Taki szal potrafi dobrze chronić.
Jeśli nie podobają Ci się/nie lubisz szali - wyjściem jest dzianinowe (sweterkowe) bolerko. Na przykład Orsay ma często takie w ofercie. Są krótkie (najczęściej kończą się tuż pod biustem), a jeśli obawiasz się czy okrycie będzie odpowiedniej długości - przymierzaj aż znajdziesz.

Edytowane przez Morticia_Addams
Czas edycji: 2017-07-30 o 15:56
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-30, 19:31   #4148
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Podoba mi się zestawienie z fuksjowymi butami. Marynarki nie pasują - zaburzają ładną sylwetkę stworzoną przez suknię.
Jeśli boisz się zimna- zainwestuj w dobrej jakości paszminę z kaszmirem. Taki szal potrafi dobrze chronić.
Jeśli nie podobają Ci się/nie lubisz szali - wyjściem jest dzianinowe (sweterkowe) bolerko. Na przykład Orsay ma często takie w ofercie. Są krótkie (najczęściej kończą się tuż pod biustem), a jeśli obawiasz się czy okrycie będzie odpowiedniej długości - przymierzaj aż znajdziesz.
O ramonesce myślałam, niestety nie posiadam w szafie. A jeśli ramoneska to jaki kolor beż/nude czy czarna klasyczna???
Tylko że ramoneska mi się z butami fuksjowymi raczej nie zgra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 20:09   #4149
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

fuksjowy buty tak, ale nie dodawaj do tego marynarki/kurtki pod kolor bo robi die rzeczywiście świątecznie-elfowo.
zgadzam sie z dziewczynami, ze te marynarki sa zbyt długie (a katanka zbyt codzienna). Skórzana kurtka (czarna/granatowa) byłaby lepszym rozwiązaniem. inspiracja jest super, ale ty nie wybrałaś lekkiej tiulowej rockowej spódnicy i topiku, tylko dość ciężka suknie, w dodatku w mocnym, ciężkim kolorze (może gdyby to były obszerne marynarki, nietaliowane...)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-30, 20:15   #4150
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Wiedziałam jak kupowałam sukienkę że będę miała problem z doborem dodatków. Dość ciężki temat - zielona (szmaragdowa) sukienka z koronki MIDI. Kurcze ale tak mi jakoś wpadła w oko. Poprostu inne były oklepane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 09:13   #4151
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

sukienka nie jest zła i ty wyglądasz w niej dobrze.
natomiast problem z nią jest taki, że jest w charakterze sukni na bal w karnawale (ze względu (kolor, kloszowanie i dekolt, koronkę). na letnią imprezę (mi) wydaje się nieco zbyt ciężka i wg mnie powinnaś zrobić wszystko, aby ją nieco odformalnić i nadać jej lekkości.

podrzucam linka do ramoneski z nowej kolekcji zary
https://www.zara.com/pl/en/woman/jac...4p4913154.html
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-31, 13:41   #4152
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Wiedziałam jak kupowałam sukienkę że będę miała problem z doborem dodatków. Dość ciężki temat - zielona (szmaragdowa) sukienka z koronki MIDI. Kurcze ale tak mi jakoś wpadła w oko. Poprostu inne były oklepane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie ta sukienka jest piękna, ma wspaniały kolor i krój. Wyglądasz w niej bardzo ładnie.
Nie widzę nic złego w ponadczasowej elegancji na uroczystą okazję. Mi byłoby szkoda zakrywać koronkę ramoneską (tutaj to dla mnie jak zgrzyt na szkle, a nie fajny kontrast) dlatego nakłaniam do spróbowania paszminy lub krótkiego sweterka (np. takiego jak na zdjęciu poniżej).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bolerko 53880160.jpg (81,4 KB, 48 załadowań)
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 13:50   #4153
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Dla mnie ta sukienka jest piękna, ma wspaniały kolor i krój. Wyglądasz w niej bardzo ładnie.
Nie widzę nic złego w ponadczasowej elegancji na uroczystą okazję. Mi byłoby szkoda zakrywać koronkę ramoneską (tutaj to dla mnie jak zgrzyt na szkle, a nie fajny kontrast) dlatego nakłaniam do spróbowania paszminy lub krótkiego sweterka (np. takiego jak na zdjęciu poniżej).

sory, ale ten sweterek do tej sukienki kompletnie nie pasuje, w ogole ten sweterek to jakas pomyłka, nosiłam takie cos sto lat temu, wiem ze moda wraca ale nie to sukienkę trzeba odmłodzić żeby nie wyglądać jak ciotka klotka
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 16:09   #4154
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
sory, ale ten sweterek do tej sukienki kompletnie nie pasuje, w ogole ten sweterek to jakas pomyłka, nosiłam takie cos sto lat temu, wiem ze moda wraca ale nie to sukienkę trzeba odmłodzić żeby nie wyglądać jak ciotka klotka
Kwestia gustu - nie wszystko musi się każdemu podobać.
(Tak na marginesie - w 1917 roku modne były długie swetry sięgające linii bioder i poniżej.)
Ja dostosowuję modę do siebie, a nie siebie do mody i nie widzę potrzeby "odmładzania" tej sukni.
Ogólnie - nie zakładałabym niczego na górę sukienki, ale skoro @anetw szuka okrycia w obawie przed chłodem, to zaproponowałam paszminę lub sweterek, który można zdjąć, bo w zamkniętym pomieszczeniu nie będą potrzebne.

Edytowane przez Morticia_Addams
Czas edycji: 2017-07-31 o 16:36 Powód: literówka
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 17:44   #4155
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Będę szukać.musze poprostu pomierzyć i zostanowic się czym nie zepsuć efektu. nie
W restauracji na weselu napewno nic nie będzie potrzebne na wierzch. Jedynie chodzi mi o ślub w Kościele, pogoda nie do przewidzenia a nie chciałabym być poprostu nieprzygorowana ibyle co założyć i kiepsko wyglądać w efekcie.
A czy te fuksjowe pantofle wyglądają faktycznie ok?
A czy te z jasnym żółtym czubkiem nie dodają jednak lekkości???
No i jakie kolczyki? Długie wiszące i jeśli o biżuterię chodzi to wszystko???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 17:46   #4156
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

anetw Wszystkie te sweterki i żakieciki wyglądałyby panciowato. Ramoneska czarna, ta wstawiona przez Panią Smith jest idealna. Taka ramoneska mogłaby być świetnym uzupełnieniem Twojej szafy, czymś odświeżającym i z pazurem (zgaduję, że Cię może do tego ciągnąć po Twoich butach i zdjęciu sukienki z żakietem, które wstawiłaś). To nie jest kurtka tylko na jedną okazję. Nadaje się świetnie do wielu stylizacji, jest uniwersalna. Z 10 lat temu był boom na ramoneski (nie wiem,czy wcześniej, od czasu zespołu Ramones były modne) i chociaż pojawiło się mnóstwo nowych rzeczy,to te kurtki wciąż cieszą się popularnością. Ładną sukienkę wybrałaś, chociaż trudną do ogrania
Jak dla mnie nie pasują tylko żółte buty, a najbardziej podobają mi się różowe. I do ramoneski jak najbardziej będą pasowały.
A co do kolczyków: będziesz miała okulary? Bo jeśli tak, to odradzałabym duże, wiszące kolczyki. Bez okularów jak najbardziej takie kolczyki są ok.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 18:39   #4157
asiulka66
Raczkowanie
 
Avatar asiulka66
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 180
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś kupić inną. Ta jest zdecydowanie zbyt biała.
a co sądzicie o tej?

Jakie buty/torebka/fryzura do niej?

Dla przypomnienia sukienka dla świadkowej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg srebrna 1.jpg (68,5 KB, 63 załadowań)
asiulka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 20:25   #4158
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

mi sie podoba.
fryzurę dobierz do swojej urody, ale luźne upięcie jak na modelce pasuje mi do tej sukienki, bo wypełnia okolice buzi (okrągły dekolt i połysk wyklucza biżuterię) - jesli masz krótsze włosy zamiast upięcia pognieciony bobek czy cis w tym stylu. trudno gdybać w czym ci di twarzy.
jesli chodzi o buty to wybrałabym lekkie sandałki lub nudziaki (pamiętaj ze nogi swiadkowej na widoku, wiec byc moze przynajmniej na cześć oficjalna będziesz musiała wciągnąć rajtuzy. nie jestem radykałem co do rajstop ale prawda jest taka, ze nie każda noga dobrze wyglada na goło)

propozycje krótkiego sweterka dla anetw przemilczę. Pomijajac kształt jak po przypadkowym praniu w pralce, koronki i dzianina...? no to jeszcze pawie piórko na czubek głowy. to nie jest dobry kierunek.
natomiast jesli ramoneska wydaje die zbyt awangardowa, to polecam rozważyć rownież krótka pudełkowa marynarkę w stylu chanel.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2017-07-31 o 20:34
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 21:40   #4159
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Szukam kardigana. Kardigan ma być granatowy, nadawać się na chłodne wiosenne i normalne jesienne dni, do szala, zamiast kurtki. Ma sięgać do połowy uda.
Biorę pod uwagę wełny i wełny z kaszmirem. Szukam czegoś o miękkiego i puchatego (jak kaszmirowe swetry) lub o grubym splocie (jak wełniane swetry). W grę wchodzą też wełniane blezery. Niestety jak trafię w internecie na coś, co wygląda jak w mojej wyobraźni, to okazuje się akrylowe. Czy mam szansę znaleźć w sklepie wełniany kardigan o grubym splocie, czy raczej wszystko o grubym splocie będzie ze sztucznego tworzywa?

Trafiłam też na ciekawy sklep, w którym znalazłam kardigany o składzie 70% wełny z merynosa i 30% kaszmiru, ewentualnie 100% wełny z merynosa. Te kardigany są dość cienkie i wyglądają jak dzianinowe. Czy w takim kardiganie byłoby mi ciepło jesienią?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-07-31 o 21:42
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-31, 22:16   #4160
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Hej! Jestem na skraju rozpaczy
Jakie sklepy (stacjonarne, nie internetowe) polecacie, w których można kupić kobiece (nie dziewczęce/dziecięce) ciuchy (najlepiej sukienki, ale spodnie/ bluzki/tuniki też mogą być), które uwydatniałyby kobiecą sylwetkę (wcięcie w talii, spory biust, biodra i pupę), a jednocześnie nie byłyby w kwiatki, kropki, motylki, serduszka, kratkę. Nie miałyby udziwnień pt. falbanki, dziwne wcięcia, dekolty, marszczenia etc.
Chodzi mi o bardzo minimalistyczne ubrania, a jednocześnie eleganckie i w odpowiednich rozmiarach (teoretycznie 42).
Z sezonu na sezon jestem coraz bardziej przerażona nowymi trendami -.-' Teraz chodzi o te falbanki na ramionach i kwadratowe sukienki, które dobrze wyglądają, ale na dziewczynach w rozmiarze 34 niestety
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-31, 22:25   #4161
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
mi sie podoba.
fryzurę dobierz do swojej urody, ale luźne upięcie jak na modelce pasuje mi do tej sukienki, bo wypełnia okolice buzi (okrągły dekolt i połysk wyklucza biżuterię) - jesli masz krótsze włosy zamiast upięcia pognieciony bobek czy cis w tym stylu. trudno gdybać w czym ci di twarzy.
jesli chodzi o buty to wybrałabym lekkie sandałki lub nudziaki (pamiętaj ze nogi swiadkowej na widoku, wiec byc moze przynajmniej na cześć oficjalna będziesz musiała wciągnąć rajtuzy. nie jestem radykałem co do rajstop ale prawda jest taka, ze nie każda noga dobrze wyglada na goło)

propozycje krótkiego sweterka dla anetw przemilczę. Pomijajac kształt jak po przypadkowym praniu w pralce, koronki i dzianina...? no to jeszcze pawie piórko na czubek głowy. to nie jest dobry kierunek.
natomiast jesli ramoneska wydaje die zbyt awangardowa, to polecam rozważyć rownież krótka pudełkowa marynarkę w stylu chanel.
W przykładzie na zdjęciu pokazywałam głównie możliwą długość. Wszystko i tak trzeba przymierzyć i dostosować do siebie.
Koronka i dzianina mogą do siebie pasować - wszystko zależy od grubości i jakości obu materiałów, doboru kolorów i faktur.
Tobie pasuje ramoneska do eleganckiej koronkowej sukni, o może jeszcze do tego glany i pieszczocha?
To powyżej, to żart - na Wizażu każdy ma prawo komuś coś proponować, a sama zainteresowana wybierze to, co jej będzie odpowiadać.
Próby poniżania kogoś złośliwościami nie zmienią cudzych upodobań i niczego nie wnoszą.


@anetw gdy już będziesz miała kompletną stylizację - pochwal się.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 07:35   #4162
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez asiulka66 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o tej?

Jakie buty/torebka/fryzura do niej?

Dla przypomnienia sukienka dla świadkowej.


bardzo ładna sukienka nudziakowe buty i masz outfit gotowy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 09:24   #4163
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

@chabrymakiistokrotki
a patrzyłaś na showroomie?
jakiś czas temu też szukałam takiego swetra i czaję się na przecenę w 303 avenue. inne marki jakie mogę ci podrzucić do obadania to stefanel, vzoor, bunnt the star, lana nguyen, aleksandra markowska czy berenika czarnota. nie wiem, co mają w aktualnej ofercie, ale w przeszłości widziałam sporo ciekawych płaszczo-swetrów.
myślę też, że wełna z merynosa (czy to sama czy z dodatkiem kaszmitu) będzie na jesień odpowiednia.

@papciekapcie
taranko. mają nieco zawyżoną rozmiarówkę i zdecydowanie nie znajdziesz tam tylko dziewczynkowych falbanek. nie wiem, jak z radzą sobie z pełniejszymi biustami.

@Morticia_Addams
przepraszam najmocniej - nie było ani złośliwości, ani poniżania. i absolutnie nie odmawiam tobie prawa do proponowania rozwiązań. natomiast dzianinowe bolerko uważam za co najmniej w złym guście i dałam wyraz swojej ocenie. jestem natomiast otwarta na propozycje - proszę pokaż choć jedną udaną sylwetkę z suknią balową i takim właśnie dodatkiem.
koronki i dzianiny generalnie nie wykluczam, ale dzianina w wydaniu balowym udaje się chyba tylko domowi mody missoni. śledzę i zachwycam się od dawna, natomiast nigdy nie widziałam u nich bolerka. intuicja podpowiada mi, że to nie przypadek
glany i obroża z ćwiekami do balowej sukni - znam osoby, które się tak noszą i wyglądają mega stylowo. natomiast osobie, której stylistyka to nie jest zaproponuję co najwyżej ispirację - np. kurtką w podobnym kształcie (nie wiem, czy zauważyłaś, ale ramoneski, które zestawiam z sukienką są znacznie bardziej kobiecie i lżejsze niż oryginalna kurtka skórzana pożyczona od ramones. bardziej przypominają marynarkę niż kurtkę)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 19:28   #4164
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@chabrymakiistokrotki
a patrzyłaś na showroomie?
jakiś czas temu też szukałam takiego swetra i czaję się na przecenę w 303 avenue. inne marki jakie mogę ci podrzucić do obadania to stefanel, vzoor, bunnt the star, lana nguyen, aleksandra markowska czy berenika czarnota. nie wiem, co mają w aktualnej ofercie, ale w przeszłości widziałam sporo ciekawych płaszczo-swetrów.
myślę też, że wełna z merynosa (czy to sama czy z dodatkiem kaszmitu) będzie na jesień odpowiednia.
Naprawdę dziękuję. Obawiam się jednak, że przeceniłaś moje możliwości finansowe Z podanych propozycji na mojej półce cenowej leżą Vzoor i niektóre przecenione ubrania Lany Nguyen i to też tylko wtedy, kiedy będzie mi na czymś naprawdę zależało. Przejrzałam pobieżnie wszystkie wymienione przez Ciebie sklepy i przyznaję, że jest na czym zawiesić oko.
Zazwyczaj kiedy szukam ubrań, to przeglądam oferty sklepów typu Zalando, TK Maxx, Debenhams i szukam przecen w droższych sieciówkach (z mojej perspektywy to jest np. Massimo Dutti), przeglądam też oferty popularnych sieciówek, bo i tam można trafić perełkę.

Tutaj jest link do sklepu, który ja znalazłam: https://www.wooloverslondon.com
Taki zwyklak, w którym można coś trafić, jeśli ma się szczęście i oko, czyli typowe miejsce, w jakim robię zakupy Jestem gotowa wydać na kardigan do 70-80 funtów.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]
Tobie pasuje ramoneska do eleganckiej koronkowej sukni, o może jeszcze do tego glany i pieszczocha?
Jak to przeczytałam, to od razu pomyślałam o konkretnej stylizacji, która mnie zachwyciła i mam zamiar ją skopiować na jakiegoś sylwestra. Troszkę inny klimat, ale idea podobna, a za swoje skojarzenia nie odpowiadam. Chciałam wkleić screena, ale nie udało mi się uchwycić momentu. Jeśli ktoś jest ciekawy, to tutaj https://www.youtube.com/watch?v=QYHxGBH6o4M wypatrzcie kobietę w czarnej sukience z dżetami w okolicy talii, w kabaretkach i z dżecikowym chokerem na szyi. Jak dla mnie przeniesione co do joty z lat 80 na czasy współczesne nadal ma szansę się obronić.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 20:58   #4165
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

z tego samego powodu czekam na wyprzedaże, marze o tych co najmniej 50% ))
ale przyszedł mi jeszcze jeden sklep na myśl - uniqlo. zawsze jak jestem w Berlinie, to sie obkupuje w basicowe swetry. moze maja cos w typie cardigana
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-01, 21:32   #4166
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
z tego samego powodu czekam na wyprzedaże, marze o tych co najmniej 50% ))
ale przyszedł mi jeszcze jeden sklep na myśl - uniqlo. zawsze jak jestem w Berlinie, to sie obkupuje w basicowe swetry. moze maja cos w typie cardigana
NO COŚ TY?! Uniqlo to mój obowiązkowy punkt na Oxford Street! To jest sklep, z którego mogłabym wyjeżdżać taczkami
Już przejrzałam kardigany - niestety nic, ale za to mają kaszmirowe sweterki z dekoltem w serek, a coś takiego chciałabym kupić następnej wiosny.
Z Uniqlo mam te joggersy: https://www.uniqlo.com/uk/en/product...rt-joggers1381
Kupiłam je zeszłego lata i szczerze pokochałam. Lubię je nosić do oksfordek, podciągnięte w kostkach. Ogólnie mam dwie formuły stroju: pierwsza dopasowana, mogę się w niej pochwalić swoimi kształtami i drobną figurą, a druga jest wyluzowana i nonszalancka, gdzie joggersy są podstawą stroju, a do tego dobieram zwykłe sieciówkowe tanie t-shirty i błyskam dodatkami: skórzaną torebką, zegarkiem, wypolerowanymi butami. W tę drugą formułę uniqlo wpasowuje się idealnie.
Aha, mój drugi ulubiony zakup to ten pasek: https://www.uniqlo.com/uk/en/product...id=IDbelts2511
Podobał mi się, był przeceniony i ma czarną klamrę, co dużo ułatwia. Niestety szlufka się nie przesuwa i nie mogę go nosić do sukienek - za bardzo odstaje w talii.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-08-01 o 21:37
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-02, 08:16   #4167
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

genialne te joggersy - przy następnej wizycie będą moje ;D
ja uwielbiam ten sklep za lekkie puchówki - mamy ich z moją mamą w sumie 8, każda w innym kolorze i wersji (z kapturem, bez kaptura, ze stójką, z kołnierzem, na okrągło...). od wiosny do jesieni są idealne, a te z okrągłymi dekoltami i w bardziej stonowanych kolorach noszę z biurowymi spodniami i spódnicami. żałuję tylko, że nie są deszczoodporne, ale w tej cenie jestem w stanie wybaczyć
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-02, 17:56   #4168
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Fajnie,że Ci się tak spodobały te joggersy - aż się poczułam dumna z siebie Skoro chcesz je kupić, to dodam, że to są moje jedyne "dresowe" spodnie, które po całej jesieni, zimie i kawałku wiosny regularnego noszenia nie wypchały się w kolanach i nie zmechaciły. No, może oprócz joggersów z Reserved, ale w tamtych zrobiły mi się dziury na szwach przy kieszeniach.
Puchówki mogę podziwiać tylko z daleka, bo wyglądam w nich bardzo ciężko.
Świetnie, że możesz się ze swoją mamą dogadać w temacie ubrań. Moja mama jest krawcową (pracuje jako szwaczka i szyje luksusowe włoskie ubrania), ale prywatnie nie ma do tego serca. A szkoda, bo chętnie bym się czegoś od niej nauczyła.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-08-02 o 17:58
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-07, 07:17   #4169
tereska21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Poznań, Swarzędz
Wiadomości: 94
Który żakiet do chabrowej sukienki?

Wybieram się na wesele i mam chabrową sukienkę (podobną do tej na zdjęciu tylko jest bez ramiączek - ma takie szelki też chabrowe jak od stanika). Sukienka u góry będzie mieć dwa poziome czarne paseczki.

Kompletnie nie wiem jaki żakiet będzie do niej pasować.
Mam zamiar ubrać do niej czarne szpilki i któryś z tych żakietów (szary czy granat?). Który byłby lepszy? A może zupełnie inny kolor? I jaki kolor torebki?





tereska21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-07, 09:05   #4170
roberouge
Raczkowanie
 
Avatar roberouge
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 130
Dot.: Który żakiet do chabrowej sukienki?

Żaden z tych żakietów nie nadaje się na wesele ze względu na materiał. To nie są eleganckie ubrania i nie pasują ani do okazji ani do sukienki, którą chcesz założyć.
__________________
roberouge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 18:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.