praca na aplikacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 19:38   #1
Monika12312
Raczkowanie
 
Avatar Monika12312
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 88

praca na aplikacji


ile można zarobić będąc na aplikacji radcowskiej/adwokackiej? czy prawdą jest, ze ciężko o dobrą pensję podczas trwania aplikacji? że często pracodawcy szukają ludzi z doświadczeniem a tak naprawde dopiero podczas aplikacji sie je zdobywa co wiąże się z tym, że robi się u mecenasów "za darmo"? jakoś nie chce mi się w to wierzyć.Po tak ciężkich studiach?
Monika12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:54   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: praca na aplikacji

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
ile można zarobić będąc na aplikacji radcowskiej/adwokackiej? czy prawdą jest, ze ciężko o dobrą pensję podczas trwania aplikacji? że często pracodawcy szukają ludzi z doświadczeniem a tak naprawde dopiero podczas aplikacji sie je zdobywa co wiąże się z tym, że robi się u mecenasów "za darmo"? jakoś nie chce mi się w to wierzyć.Po tak ciężkich studiach?
po pierwsze sprecyzuj o jakie miasto Ci chodzi...
po drugie, nikt Ci na te pytania nie odpowie
możesz pracować "za darmo" a możesz zarabiać i 10 tysięcy...
Jeżeli nie pracowałaś/nie robiłaś praktyk w trakcie studiów i nie masz przed dostaniem się na aplikację pracy i zapewnionego patrona to w Warszawie raczej szykuj się na wyznaczenie patrona przez Izbę/Radę i żmudne szukanie pracy...
Prawo jako ciężkie studia? Materiału istotnie dużo, ale zazwyczaj zajęć obowiązkowych względnie mało więc spokojnie od II, czy III roku można pracować
Mgr prawa z pustym CV jest w obecnej sytuacji rynkowej zupełnie nieprzydatny, bo po prostu nic praktycznego nie potrafi Niestety, tyle tysięcy ludzi kończy prawo, że już w trakcie studiów trzeba budować swoją pozycję na rynku. Poza tym pamiętaj, że sama aplikacja również kosztuje i to całkiem sporo

P.S. powyższe obserwacje dotyczą moich doświadczeń jako aplikanta I roku w OIRP Warszawa
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Marwari
Czas edycji: 2013-01-15 o 19:56
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:15   #3
Monika12312
Raczkowanie
 
Avatar Monika12312
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 88
Dot.: praca na aplikacji

słyszałam, ze w Warszawie właśnie jest najłatwiej jeśli chodzi o odbywanie aplikacji, jeśli chodzi o rynek, jest dużo korporacji i kancelarii, gorzej w innych miastach, Kraków, Wrocław. Mnie interesowałaby aplikacja we Wrocławiu tylko z tego co mi wiadomo tam ciężko o zarobki pozwalające na całkowite samodzielne utrzymanie się, łącznie z opłaceniem aplikacji, przy założeniu, że pierwszą poważną pracę zamierzam podjąć po dostaniu się na aplikację.
Monika12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:19   #4
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: praca na aplikacji

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
ile można zarobić będąc na aplikacji radcowskiej/adwokackiej? czy prawdą jest, ze ciężko o dobrą pensję podczas trwania aplikacji? że często pracodawcy szukają ludzi z doświadczeniem a tak naprawde dopiero podczas aplikacji sie je zdobywa co wiąże się z tym, że robi się u mecenasów "za darmo"? jakoś nie chce mi się w to wierzyć.Po tak ciężkich studiach?

Z moich obserwacji (IV rok studiów) wynika, że w ogromnej większości osoby, które na studiach załapały się do pracy w kancelarii (a takich osób jest mnóstwo, bo mała liczba zajęć sprawia, że wręcz głupotą jest nie pracować), po studiach w zasadzie i patrona i robotę mają pewną. Doświadczenie można zdobywać już w trakcie studiów, różnica w zasadzie jest tylko taka, że na aplikacji możesz występować przed sądami, a jeżeli chodzi o "papiery" w zasadzie student może robić (i zazwyczaj robi) to samo co aplikant.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:35   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: praca na aplikacji

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
słyszałam, ze w Warszawie właśnie jest najłatwiej jeśli chodzi o odbywanie aplikacji, jeśli chodzi o rynek, jest dużo korporacji i kancelarii, gorzej w innych miastach, Kraków, Wrocław. Mnie interesowałaby aplikacja we Wrocławiu tylko z tego co mi wiadomo tam ciężko o zarobki pozwalające na całkowite samodzielne utrzymanie się, łącznie z opłaceniem aplikacji, przy założeniu, że pierwszą poważną pracę zamierzam podjąć po dostaniu się na aplikację.
niestety najłatwiej nie znaczy, że jest dobrze, bo generalnie jest cienko

a szukanie pracy po dostaniu się na aplikację to baaaaardzo zły pomysł wtedy setki osób szukają na siłę patrona i proponują za to, że będą pracować za darmo...

nie bardzo rozumiem czemu się tak bronisz przed pracą
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:45   #6
Monika12312
Raczkowanie
 
Avatar Monika12312
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 88
Dot.: praca na aplikacji

bronię się, bo studiuję we Wrocku i tu wbrew pozorom zajęć jest trochę, mogłabym robić praktyki jakieś 2 dni w tygodniu, w Krakowie jest np. inaczej, tam samemu można sobie ułożyć plan i tak ułożyć przedmioty, że tego czasu jest więcej....nie wiem jak jest w Warszawie. Poza tym zawsze wychodziłam z założenia, ze studia to studia a na pracę przyjdzie czas po nich.......chciałabym znaleźć jakiś złoty środek pomiędzy życiem osobistym i prywatnym a nie już na studiach gonić za karierą...... Logicznym powinno być, że człowiek kończy studia i wtedy dopiero idzie do pracy, zdobywa tzw. doświadczenie zawodowe, zwłaszcza jak jest na aplikacji, aplikacja powinna rozpoczynać dopiero praktyczną naukę zawodu, stąd do niedawna byłam przekonana, że mimo wszystko pracę na niej się znajdzie, zwłaszcza, ze sam fakt odbywania aplikacji świadczy o tym, że człowiek chce się rozwijać...itp..itd....
Monika12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:49   #7
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: praca na aplikacji

Chwilowo jestem na praktyce, już pół roku i za darmo. Niedługo kończę studia ale nim to zrobię zamierzam poszukać pracy w kancelarii za pieniądze tym razem . Aplikanci, którzy są ze mną w kancelarii zarabiają pieniądze, nie kokosy ale też nie poniżej godności.
Pozwalam sobie na bezpłatną praktykę, bo gdzieś muszę zdobyć doświadczenie. Wcześniej pracowałam na nie-prawniczych stanowiskach, więc teraz kombinuję
Ciężko znaleźć pracę w kancelarii ale myślę, że jest to możliwe Mam nadzieję
Moim zdaniem należy robić praktyki już na studiach, bo z gołym CV jest się na gorszej pozycji w porównaniu z innymi, którzy mają doświadczenie. Poza tym praktykując od razu weryfikujesz to, czego uczysz się na studiach. Już nie wspomnę, że ciągle jest się na bieżąco z kpc, kc, kpk, kk, krio itd.
Najważniejsze jest jednak to, że człowiek ma okazję przekonać się czy faktycznie radcostwo/adwokatura/komornik jest tym, co naprawdę chce w życiu robić.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2013-01-15 o 20:54
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 08:09   #8
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: praca na aplikacji

Cytat:
Napisane przez Monika12312 Pokaż wiadomość
ile można zarobić będąc na aplikacji radcowskiej/adwokackiej? czy prawdą jest, ze ciężko o dobrą pensję podczas trwania aplikacji? że często pracodawcy szukają ludzi z doświadczeniem a tak naprawde dopiero podczas aplikacji sie je zdobywa co wiąże się z tym, że robi się u mecenasów "za darmo"? jakoś nie chce mi się w to wierzyć.Po tak ciężkich studiach?
Moi znajomi w Warszawie zarabiają bardzo różnie, w zależności od miejsca pracy, roku aplikacji, szczęścia, umiejętności. Kilka osób pracujących w korpo i instytucjach finansowych zgrania naprawdę ładną kasę. W sieciówkach też raczej nie narzekają na pieniądze. W mniejszych kancelariach różnie bywa, zazwyczaj da się wyżyć. Czy ciężko o dobrą pensję? dosyć ciężko, ale da się.

Pewnie, że pracodawcy szukają ludzi z doświadczeniem! Nie wyobrażam sobie nie pracować chociażby na 5 roku studiów. Da się to pogodzić z życiem osobistym, a jak masz 2 dni wolne, to spokojnie sobie coś znajdziesz. Ja na IV roku zarabiam i większość znajomych też, więc nie sądzę żeby dużo osób na aplikacji robiło "za darmo". Znałam tylko jednego chłopaka, który przez jakiś czas pracował za free na aplikacji.

Studia nie są ciężkie. Poza tym wiedza jest potrzeba w tym zawodzie, ale umiejętność jej zastosowania też.

Zresztą radzę Ci popracować/popraktykować w różnych miejscach, żebyś zorientowała się co Ci się podoba i co chcesz w życiu robić.
__________________
Audaces fortuna iuvat

Edytowane przez irene adler
Czas edycji: 2013-01-16 o 08:17
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.