pękające naczynka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-17, 08:48   #31
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: naczynka

Przede wszystkim zaopatruj się w kosmetyki do cer wrażliwych. Do demakijażu wybieraj płyny micelarne, ale równiez tylko te dedykowane skórom wrażliwym. Moim zdaniem nie ma lepszego płynu jak różowy z Biodermy. Absolutnie nie ma po nim uczucia swędzenia czy pieczenia - zresztą opinie na jego temat na KWC mówią same za siebie. Odstaw wszelkie peelingi ziarniste do twarzy. Nie ważne czy grubo- czy drobnoziarniste. Musisz je zastąpić peelingami kawitacyjnymi. Poleciłabym również w zaopatrzenie się w serum przeciwko zaczerwienieniom marki Bandi. Serum jest mocno skoncentrowanym zastrzykiem składników, które nałożone pod krem perfekcyjnie uporają się z zaczerwieniami na buzi. Jednak nic od razu! Na efekty zmiany pielęgnacji poczekaj ok. miesiąca a gwarantuję poprawę na lepsze
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 10:24   #32
legionistka134
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
czerwona twarz.

Witam Mam pewien problem. Gdy tylko na dworze robi się ciepło lub po nawet małym wysiłku robię się strasznie czerwona na twarzy. Gdzieś wyczytałam, że może to być problem z naczynkami. Chciałabym się dowiedzieć, czy kremy do cery naczynkowej zmniejszyłyby czerwienienie się? Proszę o szybką odpowiedź
legionistka134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 10:57   #33
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: czerwona twarz.

w wyszukiwarce wyświetli się mnóstwo wątków o rozpoznawaniu i pielęgnacji różnych typów cery naczynkowej. Nie trzeba od razu nowego wątku zakładać.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:00   #34
MatkaPolka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Pękające naczynka.

Mam problem z pękającymi naczynkami, zwłaszcza w okolicach płatków nosa. Wiem, że wymagają zamykania laserem, ale...czy są jakieś sposoby, aby zapobiec powstawaniu kolejnych "pajączków"?
Z tego, co słyszałam, suplementy diety nic nie dają, a wizja zamykania naczynek co kilka miesięcy nie jest zachęcająca. Jaką pielęgnację stosować?
MatkaPolka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:24   #35
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pękające naczynka.

Witam może zacznę od tego, że skłonność do pękających naczynek zostaje już na zawsze i nie jest tak, że doprowadzenie buzi do ładnego stanu za pomocą lsera nie oznacza że one znów nie wylezą Powinnaś wdrożyć odpowiedną pielęgnację przeznaczoną do cery naczyniowej. Stosuj kosmetyki w których składnikami aktywnymi będą: wyciąg z ruty, kasztanowca, witamina C, oczar wirgilijski, arnika górska, miłorząb japoński. dodatkowo unikaj zmian temperatur (zimą jest to nieuniknione bo w chodzimy z zewnątrz do mocno ogrzanych pomieszczeń) zimą stosuj tłusty krem ochronny, unikaj też sauny i gorących kąpieli. Dieta wbrew pozorom ma znaczenie gdyż alkohol i ostre potrawy sprzyjają powstawaniu teleangiektazji. Niekorzystnym czynnikiem są też papierochy (i nie tylko w przypadku cery naczyniowej) ale tutaj oprócz szarego kolorytu skóry (tzw skóry palacza) palenie sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Dodatkowo unikaj silnego pocierania (ręcznikiem, peelingami typu scrub) skóry twarzy. Wybierz peeling enzymatyczny. Niektórzy mówią też, żeby unikać suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza w suszarce bo naczynia są połączone a gorąco wiadomo... Dodatkowo osoby z tendencją do roszerzania naczyń krwionośnych narażone są na trądzik różowaty więc lepiej zapobiegać niż leczyć. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych dla cery naczyniowej. Nierzadko też cera naczyniowa jest jednocześnie cerą wrażliwą dlatego kosmetyki powinny mieć łagodne działanie toniki bezalkoholowe itd.

Nie wiem czy wszystko napisałam jeszcze może ktoś coś dopowie. Pozdrawiam

EDIT:
żeby ukryć za pomocą makijażu czerwone pajączki stosuj korektor zielony przed nałożeniem podkładu.
Pisałaś o suplementach możesz spokojnie łykać rutinoscorbin 1x dziennie witamina C + rutyna uszczelnia naczynia krwionośne
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27

Edytowane przez agacio
Czas edycji: 2013-02-12 o 10:27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 18:52   #36
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Pękające naczynka.

Eh, u mnie też się pojawiają ((

Na początku miałam rumień, obecnie zauważyłam pierwsze pajączki pod oczami + nadal zdarza się zaczerwienie twarzy i wzmożona suchość skóry, co wcześniej było nie do pomyślenia (do niedawna tłuściłam się makabrycznie).

Staram się na prawdę eliminować wszystko, co mogłoby je powodować. I zaczynam łykać Rutinoscorbin, ponoć jest pomocny.
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 11:06   #37
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Pękające naczynka.

Na tym forum, jak je dobrze przekopac, jest mnoooostwo watkow o problemach z naczynkami.
Poszukajcie

PS. Kolezanka Agacio ma 100% racji
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 15:54   #38
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Pękające naczynka.

Cytat:
Napisane przez MatkaPolka123 Pokaż wiadomość
Mam problem z pękającymi naczynkami, zwłaszcza w okolicach płatków nosa. Wiem, że wymagają zamykania laserem, ale...czy są jakieś sposoby, aby zapobiec powstawaniu kolejnych "pajączków"?
Z tego, co słyszałam, suplementy diety nic nie dają, a wizja zamykania naczynek co kilka miesięcy nie jest zachęcająca. Jaką pielęgnację stosować?
Ja jestem po serii zabiegów kojących na naczynka Phytoceane i mam krem do stosowania w domu. Rezultaty są bardzo fajne. Najbardziej widoczny efekt jest po pierwszym zabiegu. Z naczynkami jest tak, że trzeba stale o nie dbać, nie opalać się, unikać zmiany temperatur itd.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Eh, u mnie też się pojawiają ((

Na początku miałam rumień, obecnie zauważyłam pierwsze pajączki pod oczami + nadal zdarza się zaczerwienie twarzy i wzmożona suchość skóry, co wcześniej było nie do pomyślenia (do niedawna tłuściłam się makabrycznie).

Staram się na prawdę eliminować wszystko, co mogłoby je powodować. I zaczynam łykać Rutinoscorbin, ponoć jest pomocny.
Khadaki trzeba zaopatrzyć się w dobry krem jak najprędzej! Do cery naczyniowej, który łagodzi i obkurcza naczynka.
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:59   #39
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Pękające naczynka.

Dziś mam zamiar wstąpić do sklepu z naturalnymi kosmetykami, może tam doradzą jakiś.
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 20:31   #40
andziax30
Przyczajenie
 
Avatar andziax30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 13
Wyślij wiadomość przez ICQ do andziax30 Send a message via Skype™ to andziax30
Dot.: Pękające naczynka.

Cytat:
Napisane przez agacio Pokaż wiadomość
witam może zacznę od tego, że skłonność do pękających naczynek zostaje już na zawsze i nie jest tak, że doprowadzenie buzi do ładnego stanu za pomocą lsera nie oznacza że one znów nie wylezą Powinnaś wdrożyć odpowiedną pielęgnację przeznaczoną do cery naczyniowej. Stosuj kosmetyki w których składnikami aktywnymi będą: Wyciąg z ruty, kasztanowca, witamina c, oczar wirgilijski, arnika górska, miłorząb japoński. Dodatkowo unikaj zmian temperatur (zimą jest to nieuniknione bo w chodzimy z zewnątrz do mocno ogrzanych pomieszczeń) zimą stosuj tłusty krem ochronny, unikaj też sauny i gorących kąpieli. Dieta wbrew pozorom ma znaczenie gdyż alkohol i ostre potrawy sprzyjają powstawaniu teleangiektazji. Niekorzystnym czynnikiem są też papierochy (i nie tylko w przypadku cery naczyniowej) ale tutaj oprócz szarego kolorytu skóry (tzw skóry palacza) palenie sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Dodatkowo unikaj silnego pocierania (ręcznikiem, peelingami typu scrub) skóry twarzy. Wybierz peeling enzymatyczny. Niektórzy mówią też, żeby unikać suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza w suszarce bo naczynia są połączone a gorąco wiadomo... Dodatkowo osoby z tendencją do roszerzania naczyń krwionośnych narażone są na trądzik różowaty więc lepiej zapobiegać niż leczyć. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków przeznaczonych dla cery naczyniowej. Nierzadko też cera naczyniowa jest jednocześnie cerą wrażliwą dlatego kosmetyki powinny mieć łagodne działanie toniki bezalkoholowe itd.

Nie wiem czy wszystko napisałam jeszcze może ktoś coś dopowie. Pozdrawiam

edit:
żeby ukryć za pomocą makijażu czerwone pajączki stosuj korektor zielony przed nałożeniem podkładu.
Pisałaś o suplementach możesz spokojnie łykać rutinoscorbin 1x dziennie witamina c + rutyna uszczelnia naczynia krwionośne
podpinam sie pod odpowiedz koleżanki dokładnie tak postępuj a załagodzisz powstawanie nowych naczyń
__________________
Żyj tak aby wszyscy godnie cię wspominali
andziax30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.