Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-05, 10:58   #1
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127

Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?


1)
Witajcie,
na wstępie informacje o mnie.
Mam 18 lat, jestem chłopakiem, leczę trądzik pospolity od grudnia ubiegłego roku. Od tamtego czasu widać poprawę, lecz nie jest ona zadowalająca. Krosty znajdują się głównie na plecach, trochę też na ramionach, a jeśli chodzi o twarz to utrzymuje się tam kilka mniejszych, mało widocznych krost, czasem takich z białyi główkami. Od początku przyjmowałem różne kremy i maści, a od 3 miesięcy biorę antybiotyk Tetralysal. Jednak jak już wspomniałem efekty są że tak powiem minimalne. Pomyślałem, że to może jest wina zaburzenia hormonów?

Kolejnym problemem jest nadmierne owłosienie na całym ciele. Teraz w porze letniej szczególnie mam z tym kompleksy. Moi rówieśnicy na nogach rzadko mają jakieś włoski, czasem troszkę, a u mnie nie dość, że jest ich dużo, to są mocno czarne. To samo przy innych częściach ciała. Np. takie brwi muszę regulować u kosmetyczki (sam tego nie ogarniam) bardzo często, ręce też mam porośniętę włosami, to samo brzuch itp.

-Co mam robić ? Zdobyć skierowanie do endokrynologa?
-Jak przebiega takie leczenie tabletkami? Są jakieś efekty uboczne?
-Czy po takim leczeniu ustąpi trądzik, a włosy hmmm tu nawet sam nie wiem co się stanie.

2)
Kolejnym problemem (nie wiem czy to odpowiedni dział) jest to, że zauważyłem, że mniej więcej od początku tego roku znacznie zwiększyła się ilość plamek, które są płaskie, nie wyczówalne i wyglądają jak małe pieprzyki. Obecnie mam ich na twarzy około 15-20 a jeszcze rok temu mialem może z 2.
Co mogę z tym robić? Czy są jakieś zabiegi usuwania tego? Strasznie mi one przeszkadzają (głównie psychicznie, chyba wiecie o co chodzi) Czy takie zabiegi są drogie? A może są jakieś inne sposoby?

3)
I kolejny problem ..
Rozszerzone pory.
Zauważyłem że odkąd leczę się u dermatologa jeszcze bardziej się rozszerzyły.
Mam cerę, tłustą, skłonną do zaskórników. Stosuję peelingi gruboziarniste i glinki zielone.
Jak sobie z nimi poradzić? To również wygląda okropnie, takie kratery pod oczami.

Z góry dziękuje za każdą okazaną pomoc.
Jeszcze rok temu nie interesowałem się w ogóle pielęgnacją twarzy (wtf? ), ale szczerze to odkąd dbam o twarz to myślę, że jej stan jeszcze pogorszył mnie, każda krosta, plamka są dla mnie straszne :/
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.