Mieszkanie- tylko męża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-02, 12:33   #1
onazagubiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 18

Mieszkanie- tylko męża


Cześć Dziewczyny,
Zwracam się do Was z pewnym problemem, nie wiem czy przesadzam czy rzeczywiście jest coś nie tak w moim małżeństwie?

Jestem mężatką od 7 lat, mamy 5 letniego syna, przed ślubem oraz kilka miesięcy po mieszkaliśmy u rodziców mojego męża. Później mój mąż kupił mieszkanie - mamy wspólnotę majątkową - kupił je za pieniądze, które zarabiał podczas trwania naszego małżeństwa oraz dołożyli mu część rodzice (mniejszą część ok.30%). Ze względu na to, że mąż dostał darowiznę i uważa, że jego wynagrodzenie jest tylko jego wykazał całość pieniędzy jako darowiznę i kupił mieszkanie jako majątek osobisty. Nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo choć wydało się dziwne i nawet zwróciłam się do niego z propozycją, że skoro uważa że wynagrodzenie za pracę jest tylko jego to możemy wystąpić o rozdzielność majątkową. Mąż się nie zgodził.
Mieszkanie mąż urządził sam - wybrał podłogi, meble, sprzęty AGD itp. ja nie miałam nic do powiedzenia pomimo tego, że część z tego była zakupiona za moje pieniądze.
W tym roku mąż znów kupił mieszkanie - większe. Ponieważ żyjemy głównie z mojej wypłaty, a mąż swoją odkłada znowu kupił mieszkanie "za swoje" pieniądze i wykazał to, że dostał darowiznę od rodziców aby było tylko jego (wykonał przelewy aby pieniądze trafiły na konto jako "od rodziców"). Oczywiście nie mogę nic wybrać do mieszkania, urządzić, mąż nawet sam decyduje co będzie stało na jakiej półce w kuchni czy łazience i gdzie mam trzymać swoje ubrania.
Mąż powiedział mi, że w tych mieszkaniach jestem tylko gościem i nie mam prawa nic kupować czy wybierać z wyposażenia, decydować o ustawieniu mebli czy kupować talerze, kubki itp. bez porozumienia.
Powiedział, że w każdej chwili może mnie "poprosić" o wyprowadzkę i że ani ja ani dziecko nie będziemy mogli w nich przebywać i że nie mam używać sformułowania typu "nasze mieszkanie" bo to nigdy nie będzie moje.
Tłumaczyłam mu, że jesteśmy rodziną, że żyjemy z moich pieniędzy - ja płacę za jedzenie, chemię, czynsz, opłaty itp. i że gdyby on się dokładał połowę do życia to nie mógłby kupić tego mieszkania.

Na ten moment rzeczywiście czuję się jak gość albo nawet intruz.

Powiedzcie proszę czy ja przesadzam czy rzeczywiście mąż się nie zachowuje stosownie?
Czy urządzałyście mieszkania po ślubie razem czy jednak ta osoba, która ma więcej pieniędzy decydowała?
onazagubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 13:20   #2
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez onazagubiona Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Zwracam się do Was z pewnym problemem, nie wiem czy przesadzam czy rzeczywiście jest coś nie tak w moim małżeństwie?

Jestem mężatką od 7 lat, mamy 5 letniego syna, przed ślubem oraz kilka miesięcy po mieszkaliśmy u rodziców mojego męża. Później mój mąż kupił mieszkanie - mamy wspólnotę majątkową - kupił je za pieniądze, które zarabiał podczas trwania naszego małżeństwa oraz dołożyli mu część rodzice (mniejszą część ok.30%). Ze względu na to, że mąż dostał darowiznę i uważa, że jego wynagrodzenie jest tylko jego wykazał całość pieniędzy jako darowiznę i kupił mieszkanie jako majątek osobisty. Nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo choć wydało się dziwne i nawet zwróciłam się do niego z propozycją, że skoro uważa że wynagrodzenie za pracę jest tylko jego to możemy wystąpić o rozdzielność majątkową. Mąż się nie zgodził.
Mieszkanie mąż urządził sam - wybrał podłogi, meble, sprzęty AGD itp. ja nie miałam nic do powiedzenia pomimo tego, że część z tego była zakupiona za moje pieniądze.
W tym roku mąż znów kupił mieszkanie - większe. Ponieważ żyjemy głównie z mojej wypłaty, a mąż swoją odkłada znowu kupił mieszkanie "za swoje" pieniądze i wykazał to, że dostał darowiznę od rodziców aby było tylko jego (wykonał przelewy aby pieniądze trafiły na konto jako "od rodziców"). Oczywiście nie mogę nic wybrać do mieszkania, urządzić, mąż nawet sam decyduje co będzie stało na jakiej półce w kuchni czy łazience i gdzie mam trzymać swoje ubrania.
Mąż powiedział mi, że w tych mieszkaniach jestem tylko gościem i nie mam prawa nic kupować czy wybierać z wyposażenia, decydować o ustawieniu mebli czy kupować talerze, kubki itp. bez porozumienia.
Powiedział, że w każdej chwili może mnie "poprosić" o wyprowadzkę i że ani ja ani dziecko nie będziemy mogli w nich przebywać i że nie mam używać sformułowania typu "nasze mieszkanie" bo to nigdy nie będzie moje.
Tłumaczyłam mu, że jesteśmy rodziną, że żyjemy z moich pieniędzy - ja płacę za jedzenie, chemię, czynsz, opłaty itp. i że gdyby on się dokładał połowę do życia to nie mógłby kupić tego mieszkania.

Na ten moment rzeczywiście czuję się jak gość albo nawet intruz.

Powiedzcie proszę czy ja przesadzam czy rzeczywiście mąż się nie zachowuje stosownie?
Czy urządzałyście mieszkania po ślubie razem czy jednak ta osoba, która ma więcej pieniędzy decydowała?
Jesteś trollem, prawda? Bo nie uwierzę, że na świecie są ludzie aż tak naiwni.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 13:31   #3
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

To, co cię spotkało to przemoc ekonomiczna. I to bardzo, bardzo zaawansowana. Zarabiaj o samodzielność, bo to wygląda jakby on szykował grunt do rozstania i zostawienia cię kiedyś z niczym.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Zadbaj o samodzielność*
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 13:52   #4
oxyconti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 11
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Nie wierze, że ta sytuacja jest prawdziwa Ale jeśli jednak tak, to ja nie wyobrażam sobie tkwienia w takim "związku". Ja wprowadziłam się do domu mojego narzeczonego, który kupił sam zanim się poznaliśmy i TŻ zawsze mowi że to jest nasz dom i o wszystkich remontach, wyposażoniu itd. decydujemy razem. TŻ wręcz nalega, żebym ja urządzała dom tak jak mi wygodnie wiec taka sytuacja to jest dla mnie gruba przesada, patrząc na to że jesteście małżeństwem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oxyconti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 13:56   #5
senza_un_perche_nada
Raczkowanie
 
Avatar senza_un_perche_nada
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Brzmi jak troll.

W każdym razie, zarobki małżonkow (wynagrodzenie za prace) jeśli macie wspolnote majatkowa, wchodza w sklad majatku wspolnego. Jesli kupil mieszkanie ze swojego wynagrodzenia (pensji) to tak jakby kupil ze wspolnego majatku. Wiec mieszkanie wchodzi w sklad wspolnego majatku.
senza_un_perche_nada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 13:56   #6
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 478
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Nie wierzę że to dzieje się naprawdę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:19   #7
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Troll. Przemoc ekonomiczna i wyzysk na ogromną skalę od lat a problemem przy każdym mieszkaniu jest głównie to, że nie uczestniczy się w wybieraniu koloru paneli
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-02, 14:41   #8
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Mam wielką nadzieję że to troll
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:41   #9
onazagubiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Dziękuję za odpowiedzi. Nie jestem trollem i sadzac po Waszych wypowiedziach chyba niestety wolałabym nim być.

Tu nie chodzi o tylko o niemozność wyboru koloru paneli, bardzoej to dzielenie pieniędzy i majątku bezprawnie.

On uważa, że pieniadze są jego bo to on je zarobił, rozmawialismy nawet kiedyś z prawnikiem na Niebieskiej Lini, ktora tłumaczyła mężwoo, że to tqk nie działa i ze mam prawo korzystac z mieszkania i ze jest to też moje a nie tylko jego. On zdaje się być gluchy na te argumenty, a mnie to zaczyna przytłaczać bo dziś znwo usłyszałam, że nie jestem u siebie i ze jak będzie chcial to bede musiala jechac do matki 600 km dalej.
onazagubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:51   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

On sobie może uważać wiele rzeczy. Poszłabym do prawnika i zorientowała się na początek w kwestii przeprowadzenia separacji oraz alimentów na siebie i dziecko.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:53   #11
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez onazagubiona Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Nie jestem trollem i sadzac po Waszych wypowiedziach chyba niestety wolałabym nim być.

Tu nie chodzi o tylko o niemozność wyboru koloru paneli, bardzoej to dzielenie pieniędzy i majątku bezprawnie.

On uważa, że pieniadze są jego bo to on je zarobił, rozmawialismy nawet kiedyś z prawnikiem na Niebieskiej Lini, ktora tłumaczyła mężwoo, że to tqk nie działa i ze mam prawo korzystac z mieszkania i ze jest to też moje a nie tylko jego. On zdaje się być gluchy na te argumenty, a mnie to zaczyna przytłaczać bo dziś znwo usłyszałam, że nie jestem u siebie i ze jak będzie chcial to bede musiala jechac do matki 600 km dalej.
Jeśli to prawda to na dobry początek polecam iść zgłosić na policję udawaną darowiznę od rodziców przy drugim mieszkaniu. Plus napisać donos do skarbówki, bo pewnie tej niby darowizny nie zgłosił. A przed tym udać się do dobrego adwokata, żeby zabezpieczyć interesy dziecka i swoje.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-02, 14:55   #12
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
On sobie może uważać wiele rzeczy. Poszłabym do prawnika i zorientowała się na początek w kwestii przeprowadzenia separacji oraz alimentów na siebie i dziecko.
Koniecznie porozmawiaj z prawnikiem (nie mów o tym mężowi) i jeśli masz dostęp do jego kont, to dokumentuj te dziwne przelewy czy wypłaty. To nie jest normalna sytuacja.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:56   #13
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez onazagubiona Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Nie jestem trollem i sadzac po Waszych wypowiedziach chyba niestety wolałabym nim być.

Tu nie chodzi o tylko o niemozność wyboru koloru paneli, bardzoej to dzielenie pieniędzy i majątku bezprawnie.

On uważa, że pieniadze są jego bo to on je zarobił, rozmawialismy nawet kiedyś z prawnikiem na Niebieskiej Lini, ktora tłumaczyła mężwoo, że to tqk nie działa i ze mam prawo korzystac z mieszkania i ze jest to też moje a nie tylko jego. On zdaje się być gluchy na te argumenty, a mnie to zaczyna przytłaczać bo dziś znwo usłyszałam, że nie jestem u siebie i ze jak będzie chcial to bede musiala jechac do matki 600 km dalej.
No to idź SAMA do prawnika, nagraj jego gadki i jak się przyznaje do machlojek oraz tego że żył i jadł za twoją wypłatę a nielegalnie chomikuje swoją oraz kłamie w urzędach o wysokości darowizn co jest przestępstwem, zrób wyciągi z kont żeby wszystko udowodnić i heja rozwód z jego winy z powodu przemocy ekonomicznej. Mamy cię poklepać po pleckach czy co? Magiczne zaklęcie jak oszusta i skurczybyka podmienić na fajną osobę?
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:59   #14
ae307ff7a617a64752ee20762e584024bdadded3_61ef3d822632f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 37
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Troll
ae307ff7a617a64752ee20762e584024bdadded3_61ef3d822632f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 14:59   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

witamy trolla
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:12   #16
onazagubiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Nie potrzebuję klepania po plecach tylko porady. Mąż zasial we mnie poczucie, że to jego i że to ja jestem świnią, że kładę ręke na jego zarobionych pieniądzach. To jest sytuacja w której jestem od lat i chcialam sie upewnić, ze rzeczywiscie jest cos nie tak i ze nie jestem sępem za jakiego on mnie uważa.

Tak jak pisalam-nie jestem trollem. Wiem, że dla niektorych sytuacja wydaje się dziwna lub niemozliwa. Mi do smiechu ani zartow nie jest i tym bardziej jest to przykre, że pojawiaja sie takie komentarze

Edytowane przez onazagubiona
Czas edycji: 2021-09-02 o 15:23
onazagubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:23   #17
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

A poza ta sprawą jak wam się układa?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:27   #18
onazagubiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie- tylko męrża

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A poza ta sprawą jak wam się układa?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różnie. Mąż jest bardzo wybuchowy i porywczy, czasami kłotnie są naprawde straszne. Zdarzało sie, że jechałam do mamy o 3 w nocy, ale wtedy mieszkalismy jeszze w miejscowości tam gdzie moja mama i rodzice męża wiec było latwiej zebrac sie i wyjsc. Nowe mieszkanie mamy w miejscu gdzie pracuje moj mąż.
onazagubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:27   #19
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 00:45
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-02, 15:28   #20
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A poza ta sprawą jak wam się układa?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, trwaj w przemocy ekonomicznej bez możliwości kupienia sobie mieszkania o gdy twoja wypłata idzie na męża i dziecko to on celowo kłamie w urzędach o wysokości darowizny by pozbawić cię udziałów i grozi eksmisją za nieposłuszeństwo - ale jest oprócz tego np. dobry w łóżku i sprząta więc warto niszczyć sobie życie dalej
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:37   #21
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Idź do dobrego prawnika i dowiedz sie jak to wyglada z punktu prawnego. Skoro nie macie intercyzy w małżeństwie o ile wiem jest pół na pół po rozstaniu. To co on robi to świństwo i podejrzewam, że Twoi teściowie maczali w tym palce, bo normalny teść czy teściowa wiedzac jakie cyrki odwala synalek by go w łeb walnąl. Wiadomo to jego życie, ale z opisu wynika, że oni dawali pieniadze to był plan całej rodzinki. Ja bym go zalatwiła w sądzie tak, że by sie po ał za brak szacunku do mnie, do dziecka i do Twoich rodziców. Sprowkuj rozmowe na ten temat, nagrywaj dziada na dyktafon, zbieraj dowody, wiej od buraka żyły i flustrata!! Chyba, że myślisz, że jakieś mediacje dadza rade i chcesz ratować te małżeństwo-bagienko. Decyzja należy do Ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:42   #22
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
No tak, trwaj w przemocy ekonomicznej bez możliwości kupienia sobie mieszkania o gdy twoja wypłata idzie na męża i dziecko to on celowo kłamie w urzędach o wysokości darowizny by pozbawić cię udziałów i grozi eksmisją za nieposłuszeństwo - ale jest oprócz tego np. dobry w łóżku i sprząta więc warto niszczyć sobie życie dalej

Wręcz przeciwnie, uważam, ze autorka powinna uciekać jak najszybciej, bo to jakiś kosmos dla mnie co się u niej dzieje. Interesowało mnie po prostu dlaczego przy nim trwa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 15:47   #23
onazagubiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Q
Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Idź do dobrego prawnika i dowiedz sie jak to wyglada z punktu prawnego. Skoro nie macie intercyzy w małżeństwie o ile wiem jest pół na pół po rozstaniu. To co on robi to świństwo i podejrzewam, że Twoi teściowie maczali w tym palce, bo normalny teść czy teściowa wiedzac jakie cyrki odwala synalek by go w łeb walnąl. Wiadomo to jego życie, ale z opisu wynika, że oni dawali pieniadze to był plan całej rodzinki. Ja bym go zalatwiła w sądzie tak, że by sie po ał za brak szacunku do mnie, do dziecka i do Twoich rodziców. Sprowkuj rozmowe na ten temat, nagrywaj dziada na dyktafon, zbieraj dowody, wiej od buraka żyły i flustrata!! Chyba, że myślisz, że jakieś mediacje dadza rade i chcesz ratować te małżeństwo-bagienko. Decyzja należy do Ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pierwsze mieszkanie zabrakło mu kasy więc dali mu rodzice. Z tego co sie dowiadywałam to przy spisywaniu aktu notarialnego można by zawrzec zapis ze np.30% kwot to majątek osobisty i w razie rozwodu jest on niepodzielny.
Jego rodzice raczej by tego nie wymyslili, ale jego matka rozlicza sie ze swoim mezem co do 1zl za zakupy wiec chyba czesciowo wyniosl to z domu rodzinnego tzn. Jego matka żąda rozliczenia i rządzi kasa swojego męża

Edytowane przez onazagubiona
Czas edycji: 2021-09-02 o 15:51
onazagubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 16:15   #24
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Fajnego masz męża, takiego nie za mądrego.
Po co Ci taki ktoś? Jako pokuta czy o co chodzi?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 16:37   #25
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88883039]Fajnego masz męża, takiego nie za mądrego.
Po co Ci taki ktoś? Jako pokuta czy o co chodzi?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]E tam mądry jest korzysta z żony ile wlezie a ta jeszcze ma wątpliwości. Macie niebieską kartę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 16:53   #26
onazagubiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
E tam mądry jest korzysta z żony ile wlezie a ta jeszcze ma wątpliwości. Macie niebieską kartę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie mamy.
onazagubiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 16:54   #27
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

O matko, gorszego typa to ciezko znalezc, wspolczuje autorko. Po pierwsze zakrec kurek calkowicie - nie robisz oplat np za mieszkanie, kupujesz jedzenie tylko dla siebie i dziecka, itp. Mowisz ze nie bedziesz go utrzymywac i jak chce jesc to niech idzie do knajpy i se kupi bo za gosposie sie placi.
Po drugie poradz sie prawnika. To co on odwala jest perfidne i ewidentnie sa to machloje. Ja bym nie odpuscila. Co to za facet ktory wywala z mieszkania zone i WLASNE dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 17:04   #28
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez senza_un_perche_nada Pokaż wiadomość
Brzmi jak troll.

W każdym razie, zarobki małżonkow (wynagrodzenie za prace) jeśli macie wspolnote majatkowa, wchodza w sklad majatku wspolnego. Jesli kupil mieszkanie ze swojego wynagrodzenia (pensji) to tak jakby kupil ze wspolnego majatku. Wiec mieszkanie wchodzi w sklad wspolnego majatku.
Pisała, że kupił je za fikcyjną darowiznę na jego rzecz. Tym samym jest jego.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 17:11   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
No tak, trwaj w przemocy ekonomicznej bez możliwości kupienia sobie mieszkania o gdy twoja wypłata idzie na męża i dziecko to on celowo kłamie w urzędach o wysokości darowizny by pozbawić cię udziałów i grozi eksmisją za nieposłuszeństwo - ale jest oprócz tego np. dobry w łóżku i sprząta więc warto niszczyć sobie życie dalej
W punkt.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-02, 17:17   #30
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Mieszkanie- tylko męża

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Pisała, że kupił je za fikcyjną darowiznę na jego rzecz. Tym samym jest jego.
Na papierze i to dopóki mu i jego rodzince odpowiednie instytucje nie zrobią wjazdu i dokładnego prześwietlenia finansów. Niemniej nadal uważam że to fejk i przekleję siebie z wątku obok - Jakiś wysyp wątków trolla-wyzyskiwacza który wymyśla jak może się dorobić wykorzystując potencjalną dziewczynę/partnerkę/żonę i nieudolnie bada która opcja jest do łyknięcia i stawi mniejszy opór. Zdradza to mentalność że skoro wymyślił "chytry plan" wynajmu mieszkania/kupna/sexworku to moralnie należy mu się całość i tylko żeby laska nie fikała rzuci doraźnie jakiś tam ochłap wg własnego widzimisię.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-12 15:53:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.