Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-15, 19:45   #2491
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89531606]No tak, ale musisz specjalnie na to patrzeć. Jakoś w "zwykłym sklepie" pomyłek nie widzę, a na targu niestety tak [/QUOTE]Co za problem. W supermarkecie też może cię ktoś oszukać czy się pomylić, ja nawet ostatnio miałam taką sytuację. Teraz zawsze przed wyjściem ze sklepu sprawdzam paragon.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 19:50   #2492
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Brak odliczenia dochodu jaki Polska miała z racji wzmożonego popytu, gdy fale uchodźców przez nas przepływały i _kupowaly_, napędzały gospodarkę.
Tak samo brak info o tym ile wpływa do naszego budżetu z przeniesionych tu firm ukraińskich, założonych tu działalności przez Ukraińców, z podatków od pracy od zatrudnionych tu Ukraińców.
To jest właśnie to takie straszenie wybiórczymi faktami.

Oczywiście można założyć ze Niemcy i Kanadyjczycy to idioci.
Ale coś myśle ze jeśli już, to nie oni kiepsko kalkulują, ściągając do siebie Ukraińców, tylko my jak zwykle myślimy tylko o teraz i nawet nie 5 minut do przodu.

Bo nie wiem czy oglądacie wciąż reportaże z Ukrainy. Polecam np. ostatni na YT Mateusza Lachowskiego. Jak to tam wyglada. Co zobaczą ludzie, którzy owszem, jeśli nastanie pokój tam w pierwszym odruchu wrócą. Wrócą i większość zawróci jak zobaczy ten kataklizm.
Bardzo polecam, wytrzymajcie pierwsze 5 minut, wystarczy żeby sobie pare rzeczy uświadomić.
https://www.youtube.com/watch?v=Luv6VzHe2V8

A potem o demografii, o polskiej jest w drugiej części, dawno mnie nic tak nie przeraziło, jakoś od 38 minuty. Ale polecam całość
https://www.youtube.com/watch?v=h70qKG4MGyg
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 19:53   #2493
Joltar 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 99
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

To sa ludzie z tego samego kręgu kulturowego, wiedza jak działa
Gdzieś słyszałam porównanie kosztów po pierwszym roku, koszt utrzymania uchodźców ukraińskich poniesiony przez państwo, to było bodajże tyle co 3 wypłaty trzynastym emerytur.
A bez urazy, ale kto bardziej jest produktywny w skali przyszłości?[/

Naprawdę uważasz, że pieniądze bardziej nalezą sie uchodźcom niż emerytom?
Joltar 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:14   #2494
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Joltar 3 Pokaż wiadomość
To sa ludzie z tego samego kręgu kulturowego, wiedza jak działa
Gdzieś słyszałam porównanie kosztów po pierwszym roku, koszt utrzymania uchodźców ukraińskich poniesiony przez państwo, to było bodajże tyle co 3 wypłaty trzynastym emerytur.
A bez urazy, ale kto bardziej jest produktywny w skali przyszłości?[/

Naprawdę uważasz, że pieniądze bardziej nalezą sie uchodźcom niż emerytom?
Nie uważam ze pieniądze należą się bardziej komukolwiek, natomiast brzydzi mnie forma emerytur wydawanych uznaniowo.
Emeryt powinien wiedzieć ile dostanie w skali roku bez względu czy wybory idą czy nie idą, czy trzeba go przekupić czy akurat się nie opłaca, czy wygrają ci czy tamci.

Natomiast jesteśmy w czarnej dooopie demograficznie, starzejemy się w tempie bardzo szybkim, za 5 lat zaczną przechodzić na emeryturę ludzie z wyży demograficznych.
No ciekawe z czego wtedy będą wypłacane te dodatkowe emerytury, bo PiS już na ten cel wyczerpał fundusz solidarnościowy ( juz jest pusty) i teraz bierze z Funduszu Rezerwy Demograficznej (!!!! Który teoretycznie powinien być nienaruszalny, ale co za problem zmienić znów prawo na pstryk?). Spłata tego zadłużenia wypadnie na dzisiejszych 20 -30 to latków. Gratuluję.

Ale to te mniejsze problemy, bo kasy zawsze można dodrukować, pożyczyć albo po prostu nie wypłacić, ale ktoś musi pracować, ludzie są potrzebni choćby do obsługi tych rzesz seniorów wiec jakichś emigrantów i tak będzie trzeba sciagnać _masowo_. Co się swoją droga od dobrej dekady robi, ściąga się ludzi z naprawdę egzotycznych miejsc, są poustanawiane legalne polskie, placówki werbujące do zamieszkania w Polsce.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:27   #2495
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89529994]eee, ja te torty tak troche z głowy, starożytnej książki na biszkopt i netu robię, róznie za każdym razem. I one sa takie mocno 'domowe", trochę krzywe, 'otynkowane' jak przez paralityka czasem (...)[/QUOTE]
Dzięki, zapisałam sobie i będe próbować
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:29   #2496
Joltar 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 99
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie uważam ze pieniądze należą się bardziej komukolwiek, natomiast brzydzi mnie forma emerytur wydawanych uznaniowo.
Emeryt powinien wiedzieć ile dostanie w skali roku bez względu czy wybory idą czy nie idą, czy trzeba go przekupić czy akurat się nie opłaca, czy wygrają ci czy tamci.

Natomiast jesteśmy w czarnej dooopie demograficznie, starzejemy się w tempie bardzo szybkim, za 5 lat zaczną przechodzić na emeryturę ludzie z wyży demograficznych.
No ciekawe z czego wtedy będą wypłacane te dodatkowe emerytury, bo PiS już na ten cel wyczerpał fundusz solidarnościowy ( juz jest pusty) i teraz bierze z Funduszu Rezerwy Demograficznej (!!!! Który teoretycznie powinien być nienaruszalny, ale co za problem zmienić znów prawo na pstryk?). Spłata tego zadłużenia wypadnie na dzisiejszych 20 -30 to latków. Gratuluję.

Ale to te mniejsze problemy, bo kasy zawsze można dodrukować, pożyczyć albo po prostu nie wypłacić, ale ktoś musi pracować, ludzie są potrzebni choćby do obsługi tych rzesz seniorów wiec jakichś emigrantów i tak będzie trzeba sciagnać _masowo_. Co się swoją droga od dobrej dekady robi, ściąga się ludzi z naprawdę egzotycznych miejsc, są poustanawiane legalne polskie, placówki werbujące do zamieszkania w Polsce.
Jednym słowem warto poświęcić emerytów i imię lepszej przyszłości...
Joltar 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:42   #2497
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I tak jesteśmy na dużym plusie.
I myślące o przyszłości państwa ssą tych niby kosztownych Ukraińców aż świszczy.
Niemcy ostatecznie przyjęli jakiś milion. Kanada wydawała wizy mało zadyszki nie dostała, zassała jakieś 500 000 Ukraińców.
Bo to sie bardzo opłaci, zwłaszcza jak sie patrzy na przyszłościowo na średnią wieku swojego państwa w przyszłych dekadach.

To sa ludzie z tego samego kręgu kulturowego, wiedza jak działa społeczeństwo zachodnie, ze pieniądze biorą się z pracy+ uchodźcy maja w swoim składzie wysoki %ludzi z wyższym wykształceniem.
A u nas jak zwykle, po co myśleć o przyszłości, byle do wyborów, a żeby wybierali to trzeba wyborców nastraszyć czym się da. Np. strasznymi kosztami uchodźców i ukrainizacji polski.

Gdzieś słyszałam porównanie kosztów po pierwszym roku, koszt utrzymania uchodźców ukraińskich poniesiony przez państwo, to było bodajże tyle co 3 wypłaty trzynastym emerytur.
A bez urazy, ale kto bardziej jest produktywny w skali przyszłości?
Tylko ja mam wrażenie że jednak do innych krajów nie wyjechało tyle emerytów, niepełnosprawnych, kobiet z dużą ilością dzieci itp. Ci co sobie jakoś poradzą pojechali dalej u nas zostało dużo takich których po prostu państwo utrzymuje.


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-15, 20:50   #2498
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Joltar 3 Pokaż wiadomość
Jednym słowem warto poświęcić emerytów i imię lepszej przyszłości...
Jeśli ten wniosek jest podsumowaniem krótkowzrocznej polityki naszych polityków z pod wezwania rujnowania budżetu i gospodarki tego kraju i kompletnego braku polityki demograficznej, to faktycznie jest to prawidłowe podsumowanie.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tylko ja mam wrażenie że jednak do innych krajów nie wyjechało tyle emerytów, niepełnosprawnych, kobiet z dużą ilością dzieci itp. Ci co sobie jakoś poradzą pojechali dalej u nas zostało dużo takich których po prostu państwo utrzymuje.


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Właśnie kobiety z dużą ilością dzieci to jest ten skarb i gwiazdka z nieba, o którą trzeba dbać i zabiegać. Jak nam inni ta grupę podprowadzają radośnie, to trzeba było myśleć wcześniej, mieć plan i jakieś benefity , żeby zostali u nas a nie pojechali ratować demografie innych państw.
Bo jak wojna się skończy, to do tych kobiet dojada z czasem ich mężowie, ojcowie często w sile wieku jeszcze, bracia, kuzynowie.

Ludzie, zacznijcie się interesować nasza demografia, bo jest dramatycznie. Ściągamy imigrantów kompletnie obcych kulturowo a najazd jest na kulturowo bliskich.
Każdy imigrant na początku kosztuje, zanim zacznie się zwracać, ale warto tez kalkulować jaki będzie z kogo długofalowy stopień zwrotu.
Z ukraińskich kobiet z dziećmi ten stopień zwrotu długofalowo, będzie bardzo korzystny dla kraju który ich zachęci do zostania na stałe.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:50   #2499
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I tak jesteśmy na dużym plusie.
I myślące o przyszłości państwa ssą tych niby kosztownych Ukraińców aż świszczy.
Niemcy ostatecznie przyjęli jakiś milion. Kanada wydawała wizy mało zadyszki nie dostała, zassała jakieś 500 000 Ukraińców.
Bo to sie bardzo opłaci, zwłaszcza jak sie patrzy na przyszłościowo na średnią wieku swojego państwa w przyszłych dekadach.

To sa ludzie z tego samego kręgu kulturowego, wiedza jak działa społeczeństwo zachodnie, ze pieniądze biorą się z pracy+ uchodźcy maja w swoim składzie wysoki %ludzi z wyższym wykształceniem.
A u nas jak zwykle, po co myśleć o przyszłości, byle do wyborów, a żeby wybierali to trzeba wyborców nastraszyć czym się da. Np. strasznymi kosztami uchodźców i ukrainizacji polski.

Gdzieś słyszałam porównanie kosztów po pierwszym roku, koszt utrzymania uchodźców ukraińskich poniesiony przez państwo, to było bodajże tyle co 3 wypłaty trzynastym emerytur.
A bez urazy, ale kto bardziej jest produktywny w skali przyszłości?
Chciałabym zobaczyć jakieś konkretne i dokładne statystyki.

Piszesz, że jedni się dają zastraszyć uchodźcami, ale ja widzę, że jest też grupa, która daje się nabrać na bajkę imigrantów, którzy są naszymi zbawcami i wnoszą tylko pozytywy. A imigranci są różni, jedni mają dobre wykształcenie i chcą pracować i integrować się, choćby poprzez naukę języka, a inni po prostu wykorzystują okazję i ani im się śni dawać coś od siebie, natomiast chętnie i bez oporów korzystają z różnych form pomocy, nie tylko finansowych, nie dając nic od siebie. I jednak uważam, że na pierwszym miejscu powinni być obywatele danego kraju, a nie "goście".
A jeśli chodzi o emerytów, to bardzo niesmacznie brzmi, to co napisałaś. Zwłaszcza, że masz zerową gwarancję, że imigranci będą tak pilnie wszyscy pracowali na nasze emerytury. Część tak, część nie. Poza tym do Polski przyjechało też sporo osób, które same są już w wieku emerytalnym.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie tak

Edytowane przez marza_mr
Czas edycji: 2023-03-15 o 20:53
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 20:51   #2500
Joltar 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 99
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jeśli ten wniosek jest podsumowaniem krótkowzrocznej polityki z pod wezwania rujnowania budżetu i gospodarki tego kraju i kompletnego braku polityki demograficznej, to faktycznie jest to prawidłowe podsumowanie.
Na szczęście jest to wątek plotkowy i zarówno przyczyny jak i niepokojące wizje dotyczące przyszłości mieszczą się w temacie wątku.
Joltar 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:02   #2501
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jeśli ten wniosek jest podsumowaniem krótkowzrocznej polityki naszych polityków z pod wezwania rujnowania budżetu i gospodarki tego kraju i kompletnego braku polityki demograficznej, to faktycznie jest to prawidłowe podsumowanie.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------



Właśnie kobiety z dużą ilością dzieci to jest ten skarb i gwiazdka z nieba, o którą trzeba dbać i zabiegać. Jak nam inni ta grupę podprowadzają radośnie, to trzeba było myśleć wcześniej, mieć plan i jakieś benefity , żeby zostali u nas a nie pojechali ratować demografie innych państw.
Bo jak wojna się skończy, to do tych kobiet dojada z czasem ich mężowie, ojcowie często w sile wieku jeszcze, bracia, kuzynowie.

Ludzie, zacznijcie się interesować nasza demografia, bo jest dramatycznie. Ściągamy imigrantów kompletnie obcych kulturowo a najazd jest na kulturowo bliskich.
Każdy imigrant na początku kosztuje, zanim zacznie się zwracać, ale warto tez kalkulować jaki będzie z kogo długofalowy stopień zwrotu.
Z ukraińskich kobiet z dziećmi ten stopień zwrotu długofalowo, będzie bardzo korzystny dla kraju który ich zachęci do zostania na stałe.
Naiwnością jest myśleć że dzieci uchodźców będą z dobrego serca nam gospodarkę budować. Rownie dobrze możemy wydać pieniądze na ich 500plus, szkole i studia, a one potem spowrotem wrócą na Ukrainę albo zwieja na Zachod.

To uchodźcy. Jak Polacy jechali szukać szczęścia na Zachodzie to sorry ale nikt im nie płacił za ośrodki dla uchodźców I ich utrzymanie. My płacimy, a nie wiadomo czy się zwróci. Więc nie ma co porównywać imigrantów do uchodźców.

Jak wojna się skończy to w UA będą pchane duże pieniądze na jej odbudowę. Tak jak USA pchało po IIWS. Więc ci mężczyźni raczej zostaną na UA żeby ją odbudować bo praca będzie zwłaszcza dla specjalistów. Więc nie nastawialabym się na ten napływ mężów. Zwłaszcza jeśli kobieta nie znajdzie pracy w Pl a utrzymanie uchodźców się skończy.

Co z niepełnosprawnymi czy emerytami? Oni pracować nie będą, dzieci nie spłodzą, będą kosztować. Państwo ich będzie musiało utrzymać.

Jak Pl się wycycka z pieniędzy to uwierz mi że Ukraincy będą wiać gdzie lepiej, a nie będą myśleć że ojej oni nam pomogli to ja teraz będę pracować na ich PKB i poprawiał demografię.



Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-15, 21:04   #2502
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Chciałabym zobaczyć jakieś konkretne i dokładne statystyki.

Piszesz, że jedni się dają zastraszyć uchodźcami, ale ja widzę, że jest też grupa, która daje się nabrać na bajkę imigrantów, którzy są naszymi zbawcami i wnoszą tylko pozytywy. A imigranci są różni, jedni mają dobre wykształcenie i chcą pracować i integrować się, choćby poprzez naukę języka, a inni po prostu wykorzystują okazję i ani im się śni dawać coś od siebie, natomiast chętnie i bez oporów korzystają z różnych form pomocy, nie tylko finansowych, nie dając nic od siebie. I jednak uważam, że na pierwszym miejscu powinni być obywatele danego kraju, a nie "goście".
A jeśli chodzi o emerytów, to bardzo niesmacznie brzmi, to co napisałaś. Zwłaszcza, że masz zerową gwarancję, że imigranci będą tak pilnie wszyscy pracowali na nasze emerytury. Część tak, część nie. Poza tym do Polski przyjechało też sporo osób, które same są już w wieku emerytalnym.



Dokładnie tak
Co brzmi niesmacznie? Porównanie kosztów czy fakt ze liczba emerytów niedługo drastycznie wzrośnie a kasy już nie ma?
Ja mam ponad 50 lat już, serio się interesuje tematem, czy w ogóle będę miała jak tu żyć, kto odpracuje mój wkład w system emerytalny który dawno został wydany i ja już tego nigdy nie odzyskam. Płace składki od ponad 30 lat! Mnie już nie interesują sentymenty tylko fakty.
Mam tez dzieci, kalkuluje jakie one będą musiały wtedy odprowadzać podatki zeby utrzymać system, o ile on jeszcze będzie.
Szacunki są ze w ciągu 5-6 lat, koszt podatku zdrowotnego powinien wzrosnąć minimum dwukrotnie (!) zeby NFZ się nie zawaliło z hukiem, to tak na początek.
Mi wychodzi, ze moje dzieci powinny stad spierniczać w podskokach. Takie będą obciążenia podatkowe na pracujących, ze się tu żyć nie opłaci.


Wiec jakichś imigrantów i tak musimy ściągać masowo. I utrzymać tu zeby nie jechali dalej jak się już rozejrza. Wolicie obcych kulturowo bo Ukraińcy be?
Nie ma problemu, tez będą, masowo, ale wszyscy przyjadą na nasze utrzymanie początkowo, dostaną 500+ itp, wielu z nich nie będzie pracować tylko wisieć na socjalu, ściągną swoje babcie, dziadków, niepracujące systemowo żony.
Bitwa o zasoby ludzkie z Azji Środkowej już trwa, to tez jest powód dla którego Rosja jest na Polskę taka cięta, bo tam mierzymy, jesteśmy konkurencyjni i odbieramy im ten zasób.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:16   #2503
Joltar 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 99
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co brzmi niesmacznie? Porównanie kosztów czy fakt ze liczba emerytów niedługo drastycznie wzrośnie a kasy już nie ma?
Ja mam ponad 50 lat już, serio się interesuje tematem, czy w ogóle będę miała jak tu żyć, kto odpracuje mój wkład w system emerytalny który dawno został wydany i ja już tego nigdy nie odzyskam. Płace składki od ponad 30 lat! Mnie już nie interesują sentymenty tylko fakty.
Mam tez dzieci, kalkuluje jakie one będą musiały wtedy odprowadzać podatki zeby utrzymać system, o ile on jeszcze będzie.
Szacunki są ze w ciągu 5-6 lat, koszt podatku zdrowotnego powinien wzrosnąć minimum dwukrotnie (!) zeby NFZ się nie zawaliło z hukiem, to tak na początek.
Mi wychodzi, ze moje dzieci powinny stad spierniczać w podskokach. Takie będą obciążenia podatkowe na pracujących, ze się tu żyć nie opłaci.


Wiec jakichś imigrantów i tak musimy ściągać masowo. I utrzymać tu zeby nie jechali dalej jak się już rozejrza. Wolicie obcych kulturowo bo Ukraińcy be?
Nie ma problemu, tez będą, masowo, ale wszyscy przyjadą na nasze utrzymanie początkowo, dostaną 500+ itp, wielu z nich nie będzie pracować tylko wisieć na socjalu, ściągną swoje babcie, dziadków, niepracujące systemowo żony.
Bitwa o zasoby ludzkie z Azji Środkowej już trwa, to tez jest powód dla którego Rosja jest na Polskę taka cięta, bo tam mierzymy, jesteśmy konkurencyjni i odbieramy im ten zasób.
Nie gniewaj się , ale to brzmi jak propaganda.
Joltar 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:18   #2504
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

PL jest w demograficznej d bo mieliśmy piekny wyż lat 60 który zaraz wejdzie masowo w wiek emerytalny. A wyż lat 80 zwiał na emigrację.

Żeby był z uchodźców pożytek to po pierwsze musimy być dla ludzi chcących pracować atrakcyjnym krajem (musimy inwestować w swoją gospodarkę) żeby się opłacało u nas pracować. A nie stawiać się w roli bogatej ciotki. Dawać ludziom wędki a nie ryby. Sorry ale jak ktoś był z pierwszej fali uchodźców I się jeszcze "nie ogarnął" i nie byl nawet w stanie podstawowo ogarnąć języka to się już chyba nie ogarnie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:21   #2505
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:51
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 21:24   #2506
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja dziś bykam w takim warzywniaku akurat pierwszy raz, bo kupowałam kapustę kiszoną i chyba przerzuce się na kupowanie warzyw i owoców w takich miejscach. Teraz zima to mało takich miejsc,ale latem i wiosna się ruszy. Ceny są w sumie może lekko wyższe,ale na pewno jakość bez porównania.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
To się zmówiłysmy. Byłam dziś też pierwszy raz od daaawna. Ceny sporo wyższe niż w markecie, ale jakość jak mówisz ok. Nie było nic spleśniałego, wszystko świeżutkie.

Jeśli chodzi o sałaty to słyszałam , ze są bardzo nawożone, bo " Sałata przyjmie wszystko " Tylko jak zrobić tortillę , czy sałatkę bez takiego wkładu? Ok, można sobie odmówić, ale ci zjeść zamiast niej, burgera? Też średnio...
Nie dajmy się zwariować. Jeść coś trzeba. Wiadomo z głową, ale nie popadajmy w skrajność, bo ciężko przezimować całą zimę na ogórku kiszonym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 22:00   #2507
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Serio uważacie, że Ukraińcy, którzy nie chcą pracować tylko żyć z zasiłków zostają w Polsce? Przecież w Polsce praktycznie nie ma socjalu w porównaniu z zachodnią Europą.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 22:17   #2508
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Serio uważacie, że Ukraińcy, którzy nie chcą pracować tylko żyć z zasiłków zostają w Polsce? Przecież w Polsce praktycznie nie ma socjalu w porównaniu z zachodnią Europą.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
No nie, ale polski paszport jest wart przycupniecia na dłuższą chwilę w PL, wtedy EU stoi otworem.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 22:25   #2509
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Serio uważacie, że Ukraińcy, którzy nie chcą pracować tylko żyć z zasiłków zostają w Polsce? Przecież w Polsce praktycznie nie ma socjalu w porównaniu z zachodnią Europą.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
W miejscach zbiorowego zakwaterowania jest obecnie ponad 80tys ludzi. W tym niepełnosprawni, starsi, kobiety z małymi dziećmi czy ciężarne. Utrzymuje je państwo. Z jakiś względów w Polsce są a nie pojechali dalej.
60% uchodźców jest bez pracy. Z czego w takim takie żyją? Może u nas jakiegoś super socjalu nie ma, ale jak widać uchodźcy raczej przeżywają. Poza tym wielu Ukraińców już przed wojną traktowało Pl trochę jak taki przystanek na Zachod

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-15, 22:58   #2510
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Pomyłka
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 06:49   #2511
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
To się zmówiłysmy. Byłam dziś też pierwszy raz od daaawna. Ceny sporo wyższe niż w markecie, ale jakość jak mówisz ok. Nie było nic spleśniałego, wszystko świeżutkie.

Jeśli chodzi o sałaty to słyszałam , ze są bardzo nawożone, bo " Sałata przyjmie wszystko " Tylko jak zrobić tortillę , czy sałatkę bez takiego wkładu? Ok, można sobie odmówić, ale ci zjeść zamiast niej, burgera? Też średnio...
Nie dajmy się zwariować. Jeść coś trzeba. Wiadomo z głową, ale nie popadajmy w skrajność, bo ciężko przezimować całą zimę na ogórku kiszonym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałaś może o jonizatorze? Ja się coraz bardziej zastanawiam, znajomi mają i czyszczą tym warzywa/owoce/mięso.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 07:42   #2512
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
W miejscach zbiorowego zakwaterowania jest obecnie ponad 80tys ludzi. W tym niepełnosprawni, starsi, kobiety z małymi dziećmi czy ciężarne. Utrzymuje je państwo. Z jakiś względów w Polsce są a nie pojechali dalej.
60% uchodźców jest bez pracy. Z czego w takim takie żyją? Może u nas jakiegoś super socjalu nie ma, ale jak widać uchodźcy raczej przeżywają. Poza tym wielu Ukraińców już przed wojną traktowało Pl trochę jak taki przystanek na Zachod

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Te 60% to w jakim wieku jest?
Bo prawie 50% wszystkich uchodźców ukraińskich (jakieś nawet ponad 45 % około) to sa dzieci.
To by wychodziło ze nie pracuje jakiś nikły % dorosłych uchodźców w tym kobiety w ciąży. bo jak nie pracuje 60% a z tych 60 % minimum 45% to dzieci, to zostaje 15% niepracujących dorosłych.

Jesteśmy w czarnej doopie demograficznie, co oznacza, ze problemem sa nie tylko pieniądze w i tak pustym i zadłużonym naszym systemie, ale za mało ludzi w wieku produkcyjnym którzy na bieżąco będą do niego dokładać. Dlatego dramatycznie potrzebujemy imigrantów i oni sa już od wielu lat ściągani cichcem, i ta polityka będzie kontynuowana jeszcze agresywniej (oby) żeby ten kraj nie wymarł.
A prowincja już wymiera, co doskonale widać w małych wsiach i miasteczkach od dawna, gdzie średnia wieku tych co zostali jest dramatycznie wysoka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:18   #2513
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ciekawe z czego wtedy będą wypłacane te dodatkowe emerytury, bo PiS już na ten cel wyczerpał fundusz solidarnościowy ( juz jest pusty) i teraz bierze z Funduszu Rezerwy Demograficznej (!!!! Który teoretycznie powinien być nienaruszalny, ale co za problem zmienić znów prawo na pstryk?). Spłata tego zadłużenia wypadnie na dzisiejszych 20 -30 to latków. Gratuluję.

Ale to te mniejsze problemy, bo kasy zawsze można dodrukować, pożyczyć albo po prostu nie wypłacić, ale ktoś musi pracować, ludzie są potrzebni choćby do obsługi tych rzesz seniorów wiec jakichś emigrantów i tak będzie trzeba sciagnać _masowo_. Co się swoją droga od dobrej dekady robi, ściąga się ludzi z naprawdę egzotycznych miejsc, są poustanawiane legalne polskie, placówki werbujące do zamieszkania w Polsce.
wg mnie prawo i tak będzie trzeba zmienić, pewnie ten przymus spadnie na kolejny rząd- jeśli Ministrem Finansów zostanie ktoś w miarę przytomny i 'twardy' jak poprzednio Rostowski, który faktycznie będzie chciał (i musiał - jak Solidarnośc po rzadach PZPRu) zrobić porządek - to jakies cięcia będą musiały być.
bo niestety "nie ma kasy i nie będzie" bylo i jest prawdą...
Ja bym proponowała zamiast drastycznego podwyższania wieku emerytalnego zlikwidować obowiązek wyplacania tzw. emerytury minimalnej.
Nie wypracowałeś sobie kasy na emeryturę, bo np. pracowałes te 5 lat to niestety dostajesz potem 200 zl emerytury i niech Cie dzieci Twoje utrzymują. Wiem- to pogłębi ubóstwo tych niezaradnych, długotrwale chorych, ale może ograniczy troche podejście 'szlachta nie pracuje"...?
https://www.gazetaprawna.pl/magazyn-...emerytury.html

"Wydatki budżetowe będą się także zwiększały przez dopłaty do emerytur minimalnych. Przepisy gwarantują bowiem emerytom minimalną wysokość świadczenia nawet wtedy, gdy zgromadzili niewiele składek, a mają odpowiedni staż. Jeśli wyliczone przez ZUS świadczenie będzie niższe niż gwarantowane przez państwo, to budżet pokryje różnicę. Liczba osób, które takich dopłat wymagają, systematycznie rośnie. Jak można przeczytać np. w przygotowanym przez Biuro Analiz Sejmowych opracowaniu „Wpływ zmian demograficznych na system emerytalny w Polsce”, jeszcze w 2010 r. było ich ok. 1 proc. wszystkich, którym przyznano emeryturę. W 2060 r. udział tej grupy najprawdopodobniej zwiększy się nawet do 25–50 proc."

"Na koniec 2021 r. wskaźnik aktywności zawodowej Polaków wynosił nieco poniżej 60 proc. Nie oznacza to jednak, że do pracy można zachęcić pozostałe 40 proc., wśród nich znajdują się bowiem także uczniowie, studenci, osoby niezdolne do pracy itd. Rozwiązaniem może być przyjmowanie migrantów. Ale to jak gaszenie pożaru, któremu można było zapobiec."
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:22   #2514
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Te 60% to w jakim wieku jest?
Bo prawie 50% wszystkich uchodźców ukraińskich (jakieś nawet ponad 45 % około) to sa dzieci.
To by wychodziło ze nie pracuje jakiś nikły % dorosłych uchodźców w tym kobiety w ciąży. bo jak nie pracuje 60% a z tych 60 % minimum 45% to dzieci, to zostaje 15% niepracujących dorosłych.

Jesteśmy w czarnej doopie demograficznie, co oznacza, ze problemem sa nie tylko pieniądze w i tak pustym i zadłużonym naszym systemie, ale za mało ludzi w wieku produkcyjnym którzy na bieżąco będą do niego dokładać. Dlatego dramatycznie potrzebujemy imigrantów i oni sa już od wielu lat ściągani cichcem, i ta polityka będzie kontynuowana jeszcze agresywniej (oby) żeby ten kraj nie wymarł.
A prowincja już wymiera, co doskonale widać w małych wsiach i miasteczkach od dawna, gdzie średnia wieku tych co zostali jest dramatycznie wysoka.
ale przy imigrantach kraj wymrze przynajmniej kulturowo. Przecież imigrant może nie zechcieć przyjąć dziedzictwa kulturowego danego kraju.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:27   #2515
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Te 60% to w jakim wieku jest?

Bo prawie 50% wszystkich uchodźców ukraińskich (jakieś nawet ponad 45 % około) to sa dzieci.

To by wychodziło ze nie pracuje jakiś nikły % dorosłych uchodźców w tym kobiety w ciąży. bo jak nie pracuje 60% a z tych 60 % minimum 45% to dzieci, to zostaje 15% niepracujących dorosłych.



Jesteśmy w czarnej doopie demograficznie, co oznacza, ze problemem sa nie tylko pieniądze w i tak pustym i zadłużonym naszym systemie, ale za mało ludzi w wieku produkcyjnym którzy na bieżąco będą do niego dokładać. Dlatego dramatycznie potrzebujemy imigrantów i oni sa już od wielu lat ściągani cichcem, i ta polityka będzie kontynuowana jeszcze agresywniej (oby) żeby ten kraj nie wymarł.

A prowincja już wymiera, co doskonale widać w małych wsiach i miasteczkach od dawna, gdzie średnia wieku tych co zostali jest dramatycznie wysoka.
W artykule na bankierze było 40 % znalazło. Skoro badanie dotyczyło sytuacji zawodowej to uczniów tam chyba nie brali prawda?

Prowincja wymiera bo nie ma ona nic do zaoferowania młodym Polakom a zwłaszcza Polce. Facet może jeszcze coś ogarnie, ale młoda kobieta jak dostanie prace na umowę za najniższa to cudownie. Chyba nie chcemy do takiej ruiny cały kraj doprowadzić? Zresztą z naszych prowincji to nawet uchodźcy wiali.

Ale imigrant który nie uczy się i nie pracuję nam nie pomoże. Zresztą jak sami się do ruiny doprowadzimy to czym mamy ich zatrzymać?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:28   #2516
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tłoczy się gaz konserwujący do opakowań, nic się tam mnie mnoży przed otwarciem.

Duże sieci mają własne laboratoria, produkty spożywcze i kosmetyki, chemia gospodarcza są tam szczegółowo badane.
Mam pośredni kontakt z producentem polskim kosmetyków sprzedawanych w jednej z nich i opowiadał, ze kiedyś faktycznie, można było (tak zaczynał) robić kremy w garażu, kręcąc je w betonuarce, teraz to jest inny świat, każdy produkt jest badany cyklicznie czy trzyma normy.
A co dopiero spożywka.
Od lat nie słyszałam o masowym zatruciu świeżym jedzeniem z sieci spożywczej.

No ma co się mnożyć, bo to właśnie brak tlenu w tym wypadku to dobre warunki do powstawania bakterii E.Coli i Salmonelli. Z resztą chcesz to poczytaj o tym


Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Latem chodzę na rynek i tam kupuje choć parę razy z truskawkami się naciełam a sporo kupiłam bo na zaprawy. Dlatego teraz nie zamieniam kobialek tylko proszę o przesypanie do worka bo od razu widać czy na dole nic nie spleśnialo.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Ja z truskawkami też uważam, bo często mają wystawioną kobiałkę, że na wierzchu same piękne, a potem sypią z innej gdzie są spleśniałe albo niedojrzałe


[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89531554]Na ryneczkach sprzedawcy często mają produkty po prostu z giełdy. Więc to już kwestia podejścia, czy chcesz dać zarobić pani z targu, czy marketowi, bo dostawca czasem jest ten sam.

Wkurzam się na ryneczkach, bo trzeba pilnować. Już parę razy a tu 5 zł nie wydali, gramatura inna niż policzona Zawsze oczywiście na korzyść sprzedawcy.

Mnie bawi zawsze określenie syf odnośnie warzyw i owoców. Bo w przypadku produktów typu kasze, ryż, mąka jakoś nikt tak nie mówi.[/QUOTE]


To weź sobie w markecie np. pakowaną w worki kilogramową cebulę i sprawdź na wadze czy faktycznie jest kilogram. Można się zdziwić


No we wszystkim może być syf, ale zawsze można wybrać lepszą opcje. Mnie za to bawi jak ktoś mówi, a co teraz nie jest syfem. No dużo rzeczy jest, ale jest mniejsze i większe zło.


[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89531596]U mnie w sezonie na rynku jest taniej i dużo smaczniej. Nie chodzę gdzie indziej. Markety wtedy omijam szerokim łukiem jeśli chodzi o owoce i warzywa.
Nie mogę się doczekać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Ja tak samo. Uwielbiam bazarki w lecie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:31   #2517
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Dzięki, zapisałam sobie i będe próbować
ja zainspirowana tym tematem tortowym 2 dni temu upiekłam biszkopt, wczoraj zrobiłam i go przełozylam masami (pyszne wyszly, zwlaszcza ta malinowa ale kinder bueno tez pycha) i na weekend będę mieć torcik "ćwiczebny" - z tego przepisu
https://slodkipomysl.pl/tort-z-kremem-kinder-bueno/

poki co koszt produktów na tort to 70 zł

biszkopt mi sie upiekł piękny!
najwidoczniej wcześniej źle go ubijałam i piekłam w złej temperaturze (za wysokiej, w starym piekarniku to nie przeszkadzało, bo chyba już był 'wypalony' ) teraz z minutnikiem miksowałam te jaja 15 minut, córka mi 'pomagała' wiec fajna rozrywka rodzinna

dziś go jakos udekorujemy - tym co mam - jakimis wafelkami, kulkami maltesers, drażetkami kolorowymi, może zrobię kwiatka z cząstek pomarańczy i kiwi - jak często przy braku pomysłów
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:39   #2518
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89531999]ja zainspirowana tym tematem tortowym 2 dni temu upiekłam biszkopt, wczoraj zrobiłam i go przełozylam masami (pyszne wyszly, zwlaszcza ta malinowa ale kinder bueno tez pycha) i na weekend będę mieć torcik "ćwiczebny" - z tego przepisu
https://slodkipomysl.pl/tort-z-kremem-kinder-bueno/

poki co koszt produktów na tort to 70 zł

biszkopt mi sie upiekł piękny!
najwidoczniej wcześniej źle go ubijałam i piekłam w złej temperaturze (za wysokiej, w starym piekarniku to nie przeszkadzało, bo chyba już był 'wypalony' ) teraz z minutnikiem miksowałam te jaja 15 minut, córka mi 'pomagała' wiec fajna rozrywka rodzinna

dziś go jakos udekorujemy - tym co mam - jakimis wafelkami, kulkami maltesers, drażetkami kolorowymi, może zrobię kwiatka z cząstek pomarańczy i kiwi - jak często przy braku pomysłów [/QUOTE]


Malinowy to ten mus malinowy ze słodkiego pomysłu ? On jest super, taki nie za słodki.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 09:15   #2519
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Malinowy to ten mus malinowy ze słodkiego pomysłu ? On jest super, taki nie za słodki.
tak. świetna jest ta stronka
tyle ze ja poskąpiłam trochę na maliny i zrobilam z 250 g zamiast z 400g, dolałam soku z cytryny, cukru zostawilam te 80g, zmniejszylam śmietanki, ale i tak wyszło dużo i b. dobre.
dzieci lubią słodkie
w przepisie:
400 g malin,
80 g cukru
3 łyzeczki soku z cytryny
10 g żelatyny
240 ml śmietanki 30%


a! jeszcze patent na ozdoby z masy cukrowej mi sie przypomniał -dziecko sobie wycinało kształty foremkami do ciastoliny i tymi do pierniczków - miałysmy kiedyś taki tort obklejony zwierzaczkami i serduszkami cukrowymi
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 09:24   #2520
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja robie zazwyczaj bardzo prosty tort, ale moim zdaniem pyszny

Robie biszkopt (przepis zaraz znajde, wazne zeby produkty byly w temp pokojowej)

Kroje go na 3 czesci

Krem to smietana ubita z mascarpone (2-3 smietany, 2 mascarpone) z dodatkiem cukru pudru i wanilii bourbon.

Przekladam owocami jakimi chce. Ja lubie pomiedzy dac kwasna warstwe, np marakuje, zeby zbalansowac smaki.

Taki prosty tort zawsze wsyzstkim smakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To chyba ten przepis:
https://fotokulinarnie.pl/przepisy/tort-truskawkowy

Edytowane przez 4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Czas edycji: 2023-03-16 o 09:28
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.