Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-31, 11:03   #61
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez pamietam reklamy (w tv, gazetach i plakaty) tabletek "po", bylam wtedy w gimnazjum, czyli wlasnie kolo 2000-2003 roku musialo to byc. Niesamowite, ze kraj potrafi sie tak cofnac w rozwoju




Zgadzam sie. Ale jesli kogos za wiele w Polsce nie trzyma, to podobnie jak Mijanou jednak polecam emigracje, bo zycie w normalnym kraju to jednak zupelnie inny komfort psychiczny.
Oj bardzo może, nawet patrząc po krajach arabskich gdzie to nie jest tak, że tam wszyscy od zawsze chodzili w burkach i panowało ortodoksyjne i brutalne prawo. Ale wojna, dojście do władzy fanatyków i w kilka pokoleń oraz kilka wojen klimat społeczny co wolno kobiecie i wyegzekwowanie tego się zmienił.

Na szczęście społeczeństwo się laicyzuje, nie jest odcięte od świata bo zna biegle angielski i funkcjonuje w internecie i nie da się tego cofnąć. Tak jak nie dało się sprawić że JPII będzie świętym autorytetem tak nie da się wmówić że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący i konserwatyzm jest jedyną drogą do szczęścia a unia jest zgniła i prowadzi do cywilizacji śmierci.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 11:05   #62
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Oj bardzo może, nawet patrząc po krajach arabskich gdzie to nie jest tak, że tam wszyscy od zawsze chodzili w burkach i panowało ortodoksyjne i brutalne prawo. Ale wojna, dojście do władzy fanatyków i w kilka pokoleń oraz kilka wojen klimat społeczny co wolno kobiecie i wyegzekwowanie tego się zmienił.

Na szczęście społeczeństwo się laicyzuje, nie jest odcięte od świata bo zna biegle angielski i funkcjonuje w internecie i nie da się tego cofnąć. Tak jak nie dało się sprawić że JPII będzie świętym autorytetem tak nie da się wmówić że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący i konserwatyzm jest jedyną drogą do szczęścia a unia jest zgniła i prowadzi do cywilizacji śmierci.
Co mnie przeraza, to to, ze ten katorezim ma wielu zwolennikow (i wiele zwolenniczek!) ktorzy by kobiety walczace o swoja godnosc "na latarniach wieszali"
Stracilam nadzieje dla Polski, jak juz Mijanou pisala, nie bedzie czego zbierac.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 11:31   #63
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez pamietam reklamy (w tv, gazetach i plakaty) tabletek "po", bylam wtedy w gimnazjum, czyli wlasnie kolo 2000-2003 roku musialo to byc. Niesamowite, ze kraj potrafi sie tak cofnac w rozwoju




Zgadzam sie. Ale jesli kogos za wiele w Polsce nie trzyma, to podobnie jak Mijanou jednak polecam emigracje, bo zycie w normalnym kraju to jednak zupelnie inny komfort psychiczny.

Dla mnie właśnie ta cała sprawa z aborcją przebrala miarkę i zamierzam w tym roku wyemigrować, gdziekolwiek, gdzie rząd nie nienawidzi kobiet tak jak u nas. Wcześniej miałam nadzieję, że może Polacy pójdą po rozum do głowy i zagłosują mądrze w ostatnich wyborach, nic się jednak takiego nie stało. Nie chcę czekać do 2023 w nadziei, że wtedy się coś zmieni bo szczerze mówiąc straciłam wiarę w trzeźwy osąd Polaków. Sypnie się im przed wyborami obietnicą dodatkowej mamony i to załatwi sprawę. Młodzi do wyborów nie pójdą, bo mają na to wywalone i też nie wierzą, że cokolwiek się zmieni.
Ja zdecydowanie nie chcę płacić podatków w kraju rządzonym przez oszołomów, mizoginow i fanatyków. Oprócz tej ostatniej kwestii z aborcją martwi mnie też przyszłość polskiej szkoły pod rządami kolejnego oszołoma (Czarnka).
Ich poronione decyzje za bardzo zaczęły ingerować w większość aspektów życia, żeby można to było dłużej tolerować. Za rządów tych nienawistnych ludzi zabrano nam już dofinansowanie do in vitro, teraz prawo do aborcji uszkodzonych płodów, za chwilę zabiorą prawo do aborcji ciąży z gwałtu. Systematycznie i stopniowo jak gotowanie żaby.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 11:48   #64
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Dla mnie właśnie ta cała sprawa z aborcją przebrala miarkę i zamierzam w tym roku wyemigrować, gdziekolwiek, gdzie rząd nie nienawidzi kobiet tak jak u nas. Wcześniej miałam nadzieję, że może Polacy pójdą po rozum do głowy i zagłosują mądrze w ostatnich wyborach, nic się jednak takiego nie stało. Nie chcę czekać do 2023 w nadziei, że wtedy się coś zmieni bo szczerze mówiąc straciłam wiarę w trzeźwy osąd Polaków. Sypnie się im przed wyborami obietnicą dodatkowej mamony i to załatwi sprawę. Młodzi do wyborów nie pójdą, bo mają na to wywalone i też nie wierzą, że cokolwiek się zmieni.
Ja zdecydowanie nie chcę płacić podatków w kraju rządzonym przez oszołomów, mizoginow i fanatyków. Oprócz tej ostatniej kwestii z aborcją martwi mnie też przyszłość polskiej szkoły pod rządami kolejnego oszołoma (Czarnka).
Ich poronione decyzje za bardzo zaczęły ingerować w większość aspektów życia, żeby można to było dłużej tolerować. Za rządów tych nienawistnych ludzi zabrano nam już dofinansowanie do in vitro, teraz prawo do aborcji uszkodzonych płodów, za chwilę zabiorą prawo do aborcji ciąży z gwałtu. Systematycznie i stopniowo jak gotowanie żaby.
Ja tez, w ogole sie nie zdziwie, jesli PiS znowu wygra wybory. Ani troche. Oswiata (zwlaszcza te ostatnie wierszyki o aborcji i oswiadczenia o niepopieraniu strajku kobiet) to juz w ogole jakis kosmos jest.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 12:46   #65
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A trzeba to robić prywatnie, jak ciąża wygląda ok?

Muszę sobie to wszystko przekalkulować, ile będzie mnie ciąża kosztowała w takim razie i mieć tyle odłożone przed

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wydaje mi się że tak, że te badania można zrobić na NFZ tylko w przypadku gdy wystąpią wskazania


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 13:28   #66
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja tez, w ogole sie nie zdziwie, jesli PiS znowu wygra wybory. Ani troche. Oswiata (zwlaszcza te ostatnie wierszyki o aborcji i oswiadczenia o niepopieraniu strajku kobiet) to juz w ogole jakis kosmos jest.
Bo PiS wygra nastepne wybory, to jest raczej pewne. Ludzie sprzedali się za socjał jak zawodowa prostytutka i choćby umierali na ulicach to będa tkwić przy swoich dobrodziejach.

O wiele realniejszym scenariuszem jest ten w którym PiS wygrywa, ale zdobywa ilośc miejsc w sejmie które nie pozwalają mu tworzyc samodzielnego rządu. Co skonczy sie zapewne albo koalicją hołowni i ko (przy jakimśtam wsparciu lewicy zław sejmowych) albo koalicją PiSu z PSL lub Konfederacją. A w tym drugim przypadku to trzeba bedzie sp******lać z tego kraju póki nie zamkną granic jak w PRLu.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 21:38   #67
bubastis
Raczkowanie
 
Avatar bubastis
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 168
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Dziewczyny, a ja się tak zastanawiam... Cały czas trafiam teraz na różne artykuły o aborcji za granicą. Wszędzie jest tylko wzmianka o tym, że legalna, ale jak to się ma do kobiety, która wyjeżdża z PL w ciąży i wraca bez niej? Zostaje przecież informacja o ciąży, nieważne czy się chodzi na wizyty z NFZ, czy prywatnie. Co potem?

Mam tu na myśli aborcję z powodu wad genetycznych, które zazwyczaj wykrywa się już po 12 tyg.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bubastis
Czas edycji: 2021-02-01 o 21:40
bubastis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-01, 21:49   #68
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Ale co ma być? Przecież przerwanie własnej ciąży nie jest przestępstwem. Można to także zrobic bez wyjazdu farmakologicznie, jednak bezpieczniej i skuteczniej być jednak w tym czasie w klinice.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 21:59   #69
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez bubastis Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja się tak zastanawiam... Cały czas trafiam teraz na różne artykuły o aborcji za granicą. Wszędzie jest tylko wzmianka o tym, że legalna, ale jak to się ma do kobiety, która wyjeżdża z PL w ciąży i wraca bez niej? Zostaje przecież informacja o ciąży, nieważne czy się chodzi na wizyty z NFZ, czy prywatnie. Co potem?

Mam tu na myśli aborcję z powodu wad genetycznych, które zazwyczaj wykrywa się już po 12 tyg.
Nic. Po prostu nie jesteś już w ciąży i masz gdzieś tam w dokumentacji medycznej, że byłaś.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 22:19   #70
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Ale co ma być? Przecież przerwanie własnej ciąży nie jest przestępstwem. Można to także zrobic bez wyjazdu farmakologicznie, jednak bezpieczniej i skuteczniej być jednak w tym czasie w klinice.

Jeszcze nie jest przestępstwem ja jestem święcie przekonana, że w końcu będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 23:17   #71
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88480458]Jeszcze nie jest przestępstwem ja jestem święcie przekonana, że w końcu będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Już jakiś geniusz (chyba od gowina) na pytanie o dożywocie za morderstwo (w postaci aborcji) powiedział "nie wykluczam"
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 00:14   #72
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 129
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez bubastis Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja się tak zastanawiam... Cały czas trafiam teraz na różne artykuły o aborcji za granicą. Wszędzie jest tylko wzmianka o tym, że legalna, ale jak to się ma do kobiety, która wyjeżdża z PL w ciąży i wraca bez niej? Zostaje przecież informacja o ciąży, nieważne czy się chodzi na wizyty z NFZ, czy prywatnie. Co potem?

Mam tu na myśli aborcję z powodu wad genetycznych, które zazwyczaj wykrywa się już po 12 tyg.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Normalnie. Mówisz, że miałaś aborcję na wyjeździe za granicą i tyle. A szanse, że ktoś zapyta są zerowe, bo to nie jest w Polsce karalne.

Jeszcze zależy, kto pyta. Ginekologowi powiedziałabym prawdę, innym, że poroniłam i tyle.

Mogłabym dosłownie pojechać z przyjaciółką ginekolog na Słowację, ona by mi tam zrobiła aborcję, wracamy i możemy rozpowiadać na prawo i lewo.

Kobieta ma prawo przerwać ciążę zawsze. A lekarz nie może tylko na terytorium Polski.

Na razie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 01:05   #73
nieistotne554
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Bo PiS wygra nastepne wybory, to jest raczej pewne. Ludzie sprzedali się za socjał jak zawodowa prostytutka i choćby umierali na ulicach to będa tkwić przy swoich dobrodziejach.

O wiele realniejszym scenariuszem jest ten w którym PiS wygrywa, ale zdobywa ilośc miejsc w sejmie które nie pozwalają mu tworzyc samodzielnego rządu. Co skonczy sie zapewne albo koalicją hołowni i ko (przy jakimśtam wsparciu lewicy zław sejmowych) albo koalicją PiSu z PSL lub Konfederacją. A w tym drugim przypadku to trzeba bedzie sp******lać z tego kraju póki nie zamkną granic jak w PRLu.
Możesz wyjaśnić jak wyobrażasz sobie koalicję PiSu z Konfederacją?
Przecież to ich największe przeciwieństwo w Sejmie.
Koalicja bo temat aborcji? Serio tak postrzegasz politykę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg glosy-002.jpg (40,8 KB, 73 załadowań)
nieistotne554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 01:13   #74
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez nieistotne554 Pokaż wiadomość
Możesz wyjaśnić jak wyobrażasz sobie koalicję PiSu z Konfederacją?
Przecież to ich największe przeciwieństwo w Sejmie.
Koalicja bo temat aborcji? Serio tak postrzegasz politykę?

Twoja grafika zawiera przekłamania. Np w przypadku podwyżki dla posłów przeciwna była wyłącznie partia razem oraz zieloni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 02:13 ---------- Poprzedni post napisano o 02:11 ----------

I kolejny błąd - PiS odrzucił Piątkę dla Zwierząt, więc jak niby miał być ZA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 01:56   #75
nieistotne554
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

W głosowaniu o podwyżkach dla posłów 39 (a więc znakomita większość) Lewicy było "za". Jedynie 7 posłów przeciw.
Konfederacja jako jedyne ugrupowanie w całości była przeciw.

Odnośnie "5tki dla zwierząt" PiS był "za" podczas głosowania. Jedynie około 40 posłów się sprzeciwiło.Ustawa o 5tce dla zwierząt w tym kształcie została odrzucona przez Senat.
nieistotne554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 02:20   #76
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez nieistotne554 Pokaż wiadomość
W głosowaniu o podwyżkach dla posłów 39 (a więc znakomita większość) Lewicy było "za". Jedynie 7 posłów przeciw.
Konfederacja jako jedyne ugrupowanie w całości była przeciw.

Odnośnie "5tki dla zwierząt" PiS był "za" podczas głosowania. Jedynie około 40 posłów się sprzeciwiło.Ustawa o 5tce dla zwierząt w tym kształcie została odrzucona przez Senat.
Nie, połowa konfederacji wstrzymała się od głosu.
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/ag...NrGlosowania=4


Wypowiedzi Bosaka oraz posłów PiS są do siebie bardzo zbliżone, a założenia Konfederacji to między innymi:
-karanie więzieniem za obrazę uczuć religijnych
-zniesienie wolności zgromadzeń i zakaz marszów lgbt
-zakaz rozwodów
-zakaz pracy dla homoseksualistów w szkołach
-zakaz pracy dla ateistów w sądownictwie

Są one niezwykle zbieżne z poglądami na państwo wyznaniowe, do którego dąży PiS - chociażby Czarnek w szkolnictwie, by nie szukać daleko, więc taka koalicja jest wysoce prawdopodobna.
Łączy ich mizoginia, rasizm, homofobia.
Obie partie również podżegają do nienawiści wobec mniejszości i przyzwalają na radykalizowanie się społeczeństwa. Ten, kto uważa, że Konfederacja jest "cacy", bo gospodarka chyba nigdy nie wczytał się w jej program. Pomijając już fanatyzm, szybko doprowadziliby kraj do zapaści gospodarczej.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-02-02 o 02:21
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 04:27   #77
nieistotne554
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Nie. To nie to głosowanie.
To to głosowanie: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/ag...rGlosowania=19

Apropo pierwszego "założenia" to taki artykuł w kodeksie karnym już istnieje od lat.
untitledfhgszfg.bmp.jpg

Reszta (poza zakazem marszów lgbt - oparta na tweet'ie Bosaka a nie programie Konf.) to bełkot oparty bodajże na artykule sprzed wyborów jednego z lewicowych portali i trochę rzuconych emocjonalnych słów bez uzasadnienia.

No i jeżeli ktoś dodatkowo twierdzi, że cięcie wydatków publicznych i programów socjalnych na rzecz obniżki podatków doprowadza do zapaści gospodarczej to co tu można więcej powiedzieć...
nieistotne554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 07:02   #78
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

To już masa osób pisała wielokrotnie na forum, gospodarczo konfederacja nie gada głupich rzeczy, ale od strony społecznej to jest dno totalne, wypowiedzi pana Bosaka i jego kolegów również na to wskazują.


Cytaty z ich strony:


Cytat:
Obronimy szkoły przed inwazją samozwańczych „seksedukatorów” i propagandystów ruchu LGBT. Zadbamy o należyte respektowanie prawa dzieci do poszanowania ich wrażliwości i nienarażanie na indoktrynację czy kontakt z treściami niedopasowanymi do wieku.

Cytat:
Sprzeciwialiśmy się udziałowi Polski w przymusowym programie tzw. relokacji uchodźców, odrzucamy ideologię multikulturalizmu i jesteśmy przeciwni obecnie prowadzonej akcji otwarcia granic kraju dla masowej imigracji zarobkowej do Polski.

Cytat:
Jesteśmy zgodni, co do pilnej konieczności prawnych gwarancji bezpieczeństwa życia od poczęcia. Upomnimy się o projekty mające na celu ochronę życia nienarodzonych, które zostały zignorowane przez obecnie sprawujących władzę

Nawet nie zajęło mi to pięciu minut.



Gospodarczo spoko, ideologicznie tragedia.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 07:35   #79
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 129
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
-zakaz pracy dla homoseksualistów w szkołach
-zakaz pracy dla ateistów w sądownictwie
Co?

To żart jest?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-02, 10:24   #80
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88480458]Jeszcze nie jest przestępstwem ja jestem święcie przekonana, że w końcu będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Ja rowniez.

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Już jakiś geniusz (chyba od gowina) na pytanie o dożywocie za morderstwo (w postaci aborcji) powiedział "nie wykluczam"
Widzialam chyba wczoraj albo przedwczoraj, rece, cycki i wszystko inne mi opadlo.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie, połowa konfederacji wstrzymała się od głosu.
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/ag...NrGlosowania=4


Wypowiedzi Bosaka oraz posłów PiS są do siebie bardzo zbliżone, a założenia Konfederacji to między innymi:
-karanie więzieniem za obrazę uczuć religijnych
-zniesienie wolności zgromadzeń i zakaz marszów lgbt
-zakaz rozwodów
-zakaz pracy dla homoseksualistów w szkołach
-zakaz pracy dla ateistów w sądownictwie

Są one niezwykle zbieżne z poglądami na państwo wyznaniowe, do którego dąży PiS - chociażby Czarnek w szkolnictwie, by nie szukać daleko, więc taka koalicja jest wysoce prawdopodobna.
Łączy ich mizoginia, rasizm, homofobia.
Obie partie również podżegają do nienawiści wobec mniejszości i przyzwalają na radykalizowanie się społeczeństwa. Ten, kto uważa, że Konfederacja jest "cacy", bo gospodarka chyba nigdy nie wczytał się w jej program. Pomijając już fanatyzm, szybko doprowadziliby kraj do zapaści gospodarczej.
Gdybym zyla w kraju, w ktorym rzadzi konfederacjopodobna partia to szybko wyladowalabym w wiezieniu. Te fanatyczne madrosci z tylka to chyba najbardziej szkodliwe farmazony jakie Polska kiedykolwiek widziala.

Swoja droga podwojne standardy takie piekne, mnie nie wolno obrazac ich uczuc religijnych, a co z moimi uczuciami religijnymi i nadwrazliwoscia na glupote? Jakos za to nikt nie karze, jak zyc?!
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-02, 12:02   #81
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja rowniez.



Widzialam chyba wczoraj albo przedwczoraj, rece, cycki i wszystko inne mi opadlo.



Gdybym zyla w kraju, w ktorym rzadzi konfederacjopodobna partia to szybko wyladowalabym w wiezieniu. Te fanatyczne madrosci z tylka to chyba najbardziej szkodliwe farmazony jakie Polska kiedykolwiek widziala.

Swoja droga podwojne standardy takie piekne, mnie nie wolno obrazac ich uczuc religijnych, a co z moimi uczuciami religijnymi i nadwrazliwoscia na glupote? Jakos za to nikt nie karze, jak zyc?!
Zakaz seksedukatorów i propagadystów LGBT na terenie szkoły ale za to na luzie wpierniczanie się z JPII wszędzie gdzie można na polski, pożalsieboże wychowanie do życia w rodzinie z szkodliwymi bzdurami i oczywiście religia w środku planu to już nie jest "wprowadzanie edukatorów ideologii katolickiej do szkół"
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-03, 21:08   #82
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Czarnek gadał jakiś czas temu że kobiety tracą czas na studiowanie zamiast zachodzić w ciążę. ( Na to wyszło). Ja bym wyjechała z tego powalonego kraju wyrok TK
Też na to wpłynał i to chyba najbardziej, ale szkoda mi. Obcy kraj to zawsze obcy nie jesteś u siebie. Smutne to. Inaczej jeśli we własnym kraju cię szanują, masz prawa itd a tu masz urodzić nieważne co. Wcześniej bałam się porodu teraz boję się ciąży. I porodu. Nie wyobrażam sobie mieć dziecka z Downem chociaż pisowcy twierdzą że to nic takiego. A są jeszcze inne choroby. A w tym roku strzeli mi już 31

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2021-02-03 o 21:10
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-04, 18:43   #83
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Wiecie co, ten wątek jest jakiś kosmiczny, czytając go momentami czuję sie jak uczestniczka tajnyc h kompletów gdzies w Korei Północnej czy innym reżimie. Ciężko uwierzyć, że prowadzimy takie rozmowy w XXI w centrum Europy.
Ja póki co nie zamierzam emigrować, smutne jest to, że wyjeżdżać chcą wartościowe osoby. Niech Ci cholerni politycy się wreszcie wyniosą.
Też mam takie wrażenie. Pewnie się za dużo filmów naogladalam, ale mam takie ( niby wiem, ze głupie jak na teraz.. .) skojarzenie z Opowieściami podręcznej.

Plus sobie wyobrazam, jak uczę córkę zawczasu chodzić po niebezpiecznych szlakach np. W Tatrach, żeby ewentualnie tamtędy do tej Słowacji mogła uciec to jej nie dogonią.

I ostatnio się zastanawiałam, czy nie założyć jakiegoś konta oszczednisciowego zagranicą - i dac je "pod opieke" zaufanej kuzynce.
W sumie dobrze, ze sporo Polaków na emigracji, moze w razie w by pomigli...

A tak wracając do rzeczywistości to mam nadzieję, ze za te 2 lata już Pis zniknie ze sceny politycznej.
A Czarnka to młodzież wywiezie na taczkach, już petycję o jego odwołanie pisali.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-05, 13:24   #84
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak praktycznie sobie radzić po wyroku TK?

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Czarnek gadał jakiś czas temu że kobiety tracą czas na studiowanie zamiast zachodzić w ciążę. ( Na to wyszło). Ja bym wyjechała z tego powalonego kraju wyrok TK
Też na to wpłynał i to chyba najbardziej, ale szkoda mi. Obcy kraj to zawsze obcy nie jesteś u siebie. Smutne to. Inaczej jeśli we własnym kraju cię szanują, masz prawa itd a tu masz urodzić nieważne co. Wcześniej bałam się porodu teraz boję się ciąży. I porodu. Nie wyobrażam sobie mieć dziecka z Downem chociaż pisowcy twierdzą że to nic takiego. A są jeszcze inne choroby. A w tym roku strzeli mi już 31
Co do pogrubionego - do tej pory nie kojarzylam, ze to ta sama (zenujaca) osoba
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-05 14:24:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.