Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-07, 22:14   #301
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Tak czy siak, to powinno kosztować ok. 50 zł, maksymalnie do 100 Ktoś tu pisał, że ma ewentualne zamki wliczone w koszty aparatu i to moim zdaniem jest najbardziej uczciwa opcja.
Było trzeba iść na ortodoncję...
oj tak...
albo zostać fryzjerką.
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 23:15   #302
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Któraś z Dziewczyn wklejala linka do hurtowni i wcale te zamki nie są takie drogie. Jutro spróbuje poszukać


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:
Napisane przez inga_iga Pokaż wiadomość
moja kazała mi przynieść zamek jeśli odpadnie. Przy górnym łuku była mowa,że nie ma sensu przyklejać drugi raz tego samego, bo i tak zaraz odpadnie. Problem w tym,ze koszt szafirowego zamka to 200zł. Zastanawiam wiec dlaczego mam przynosić odklejony zamek.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 23:15   #303
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

200 zł za zamek, no bez przesady
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 23:18   #304
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Doczytalam, ze już znalazłas


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 13:52   #305
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jak czytam o tym jak Wasi ortodonci potrafia zdzierac kase to ja chyba trafilam na aniola . 200 zl za zamek .. ja pierdziu.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 13:54   #306
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Za 1,5 tygodnia mam wizytę i mam nadzieję, że orto da mi jakiś lżejszy łańcuszek albo ligaturki Mam już dość świecenia tym srebrnym
W dodatku zęby mnie zaczęły boleć, więc chyba ciągle coś się dzieje
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 19:11   #307
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

a mnie nic nie boli... co wiecej, czuje ze powinnam miec ten aparat bardziej podkrecomy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-08, 19:19   #308
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Kolejny zamek mi się odkleił Zaczynam się wkurzać
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 19:35   #309
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Kolejny zamek mi się odkleił Zaczynam się wkurzać
z góry czy z dołu? Mi odklejają się te z dołu, ale coś mi się wydaje,ze to wina orto która je źle zamontowała, bo się jej śpieszyło:/

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
a mnie nic nie boli... co wiecej, czuje ze powinnam miec ten aparat bardziej podkrecomy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mam podobnie, nic mnie nie boli i wcale się nie ciesze, bo być może błędnie ale sądzę,że przez to wydłuży się czas noszenia aparatu.
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 20:37   #310
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Za 1,5 tygodnia mam wizytę i mam nadzieję, że orto da mi jakiś lżejszy łańcuszek albo ligaturki Mam już dość świecenia tym srebrnym
W dodatku zęby mnie zaczęły boleć, więc chyba ciągle coś się dzieje
Ja 1,5 tygodnia po wizycie miałam problemy z odgryzaniem kawałka bułki, oj było ciężko, ale dziś już lepiej. Niestety nie przełożyło się to na szybkie efekty bo szpary bez zmian. Ale mają czas, wizyta dopiero w sierpniu.
Teraz modlę się, żeby na wyjeździe wakacyjnym, który już za moment, nic złego się nie działo i nic nie bolało Bądź aparaciku grzeczny

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Kolejny zamek mi się odkleił Zaczynam się wkurzać
Oj To niedobrze jak tak się odklejają..
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 21:08   #311
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez inga_iga Pokaż wiadomość
z góry czy z dołu? Mi odklejają się te z dołu, ale coś mi się wydaje,ze to wina orto która je źle zamontowała, bo się jej śpieszyło:/
Na razie noszę tylko górę
Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Oj To niedobrze jak tak się odklejają..
Wiem jutro zadzwonię do orto z samego rana, bo tym razem poszedł zamek z dwójki i z tym nie mam zamiaru czekać 2 tygodni. Miałam strasznie grubą warstwę kleju na tym zębie, wydaje mi się, że ten klej wychodzący poza zamek zaczął się podważać i w końcu odkleiła sie całość. Jak na złość zauważyłam to o 19:10, a orto pracuje do 19:00. Chyba muszę ostrożniej podchodzić do jedzenia
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-08, 22:12   #312
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
Jak czytam o tym jak Wasi ortodonci potrafia zdzierac kase to ja chyba trafilam na aniola . 200 zl za zamek .. ja pierdziu.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Moja to też anioł i ortodonta w jednym, jak przychodze z jakąś awarią (2 razy się zdarzyło) nic nie płaciłam.
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 09:02   #313
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

powiedzmy sobie szczerze ortodoncja to biznes i to wyjatkowo intratny, ale to co wyprawiaja ci orto to jest jakis dramat.. kasa za zakladanie, kasa za sciaganie, za przyklejenie zamka, no ja bym nie wytrzymala z czyms takim .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 09:53   #314
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dokładnie. Nie wiem jak jest u mnie, bo jeszcze mi nigdy zamek nie odpadł. Nie mam też pojęcia czy płaci się za ściągnie
Ale jestem ciekawa czy gdybym teraz chciała żeby mi dołożyła zamki na siódemkach to płaciłabym coś dodatkowo?
Idę dziś na wizytę. Zobaczymy co powie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 09:56   #315
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Pisalyscie tutaj, ze koszt zamka metalowego, to grosze. Orto bierze srednio 1500 za metalowy aparat, wiec zakladajac ze jeden zamek kosztuje dyche, to na 14 zebow koszt takiego luku wynosi 140 zl. A 1360 na co idzie? Klej, drut, to nie sa az tak szalone koszty. Ok, pewna kwota idzie dla orto za robocizne, ale ponad 1000 zp za robocizne? Lekka przesada, przeciez potem co miesiac i tak kasuja za wizyty, za dodatkowe zamki, nawet za sciagniecie kasuja. Zdzierstwo
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:06   #316
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Kolejny zamek mi się odkleił Zaczynam się wkurzać
Nie wiem czy ortodonci niektórzy się zbyt pospieszyli przy zakładaniu czy co może być powodem tego że niektórym osobom ciągle jakieś zamki się odklejają
Z drugiej strony ja i moja siostra zakładałyśmy aparat u tej samej osoby, a mnie nigdy przez cały rok z aparatem żaden zamek nie odpadł, natomiast jej się zdarzyło to już kilka razy A dodam, że jem wszystko! Słonecznik, orzeszki czy nawet żuję gumę Moja siostra z kolei nie lubi takich rzeczy, generalnie nie je nic twardego, a w ostatnim czasie ciągle jej się coś z aparatem działo (choć moja orto próbowała siostrze wmówić, że pewnie je same twarde rzeczy)
Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Ja 1,5 tygodnia po wizycie miałam problemy z odgryzaniem kawałka bułki, oj było ciężko, ale dziś już lepiej. Niestety nie przełożyło się to na szybkie efekty bo szpary bez zmian. Ale mają czas, wizyta dopiero w sierpniu.
Teraz modlę się, żeby na wyjeździe wakacyjnym, który już za moment, nic złego się nie działo i nic nie bolało Bądź aparaciku grzeczny



Oj To niedobrze jak tak się odklejają..
Na pewno będzie grzeczny

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Pisalyscie tutaj, ze koszt zamka metalowego, to grosze. Orto bierze srednio 1500 za metalowy aparat, wiec zakladajac ze jeden zamek kosztuje dyche, to na 14 zebow koszt takiego luku wynosi 140 zl. A 1360 na co idzie? Klej, drut, to nie sa az tak szalone koszty. Ok, pewna kwota idzie dla orto za robocizne, ale ponad 1000 zp za robocizne? Lekka przesada, przeciez potem co miesiac i tak kasuja za wizyty, za dodatkowe zamki, nawet za sciagniecie kasuja. Zdzierstwo
Właśnie po tym jak napisałyście, że koszt szafirowego zamka to 25zł (podejrzewam, że ceramiczny podobnie), to zaczęłam się zastanawiać nad kosztem całego aparatu Nie mam pojęcia czy można to przeliczać w ten sposób, ale jeśli mam zamki od jedynek do szóstek, to na jednym łuku mam dwanaście zamków. 12 x 25zł = 300 zł (Dobra, w zasadzie na szóstkach mam rurki, ale policzmy ją jako zamek). Wymiana łuku u mnie kosztuje dodatkowe 30 zł więcej za wizytę, sam łuk pewnie jest tańszy i kosztuje grosze. Klej pewnie też jakieś grosze, ale załóżmy, że całość wynosi 350 zł. Za swój aparat płaciłam 2300 zł Stwierdziłam, że te 2000 zł to czas za 1,5 godziny zakładania (choć to czas zakładania obu aparatów, więc można powiedzieć, że na jeden poszło 45 minut). Skoro orto za 5 minut wizyty mnie kasuje 100 zł, to przecież w takie 1,5 godziny nie można stracić takiej kasy

Ale myślę, że ta cena to może po prostu uwzględniać nie tylko zakładanie, ale jakiś plan leczenia itp. Choć z drugiej strony później się płaci co miesiąc chociażby za wymianę ligaturek (które również są śmiesznie tanie)...
Serio, myślałam, że te materiały są o wiele droższe...
Nie wiem co mam o tym myśleć

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-07-09 o 10:08
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:11   #317
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ale myślę, że ta cena to może po prostu uwzględniać nie tylko zakładanie, ale jakiś plan leczenia itp. Choć z drugiej strony później się płaci co miesiąc chociażby za wymianę ligaturek (które również są śmiesznie tanie)...
Serio, myślałam, że te materiały są o wiele droższe...
Nie wiem co mam o tym myśleć
Moja orto robi trochę inaczej. Ja noszę metal- oba łuki, za jeden płaciłam (ale to już było dawno temu) 1700 zł. Za wizyty typu: wymiana ligatur, podkręcenie drutu, nawet za zerwany zamek- nie płacę nic, czyli za tzw. 5 minut i po robocie, bo tak to wygląda.
Płaciłam tylko za wymianę drutu/ekspander- zawsze 150 zł, ale taka płatna wizyta zdarzała się może raz na trzy miesiące, nigdy częściej.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:18   #318
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;41702157]Moja orto robi trochę inaczej. Ja noszę metal- oba łuki, za jeden płaciłam (ale to już było dawno temu) 1700 zł. Za wizyty typu: wymiana ligatur, podkręcenie drutu, nawet za zerwany zamek- nie płacę nic, czyli za tzw. 5 minut i po robocie, bo tak to wygląda.
Płaciłam tylko za wymianę drutu/ekspander- zawsze 150 zł, ale taka płatna wizyta zdarzała się może raz na trzy miesiące, nigdy częściej.[/QUOTE]

To naprawdę bardzo uczciwie
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:20   #319
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, nie wiem czy można to tak przeliczać. Stomatolog, który leczy zęba kanałowo bierze za to od 500 do 1200 zł. A jaki jest koszt materiałów? Waciki? Wypełnienie? Też jakieś gorsze. Podobnie lekarz, mechanik czy inny specjalista. Płacimy za czas, a głównie za wiedzę danej osoby.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 10:22   #320
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja za przyklejenie tego samego zamka jak mi odpadł nie płaciłam nic. W cenniku kiliniki jest, że za nowy (jak zamek się uszkodzi) trzeba zapłacić 50-80 zł, więc nie wiem czy orto wtedy by wzięła ode mnie kasę

Ostatnio doklejała mi jeszcze jedną rurkę i nie dopłacałam do wizyty No, ale 200 zl za oba łuki (wizyta) też swoje robi, więc bym się zdziwiła jakby mi jeszcze kazała dopłacać
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:22   #321
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

BArdzo fajna orto skoro tak robi. Kasa kasa, ale opinia tez jest wazna.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:27   #322
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy można to tak przeliczać. Stomatolog, który leczy zęba kanałowo bierze za to od 500 do 1200 zł. A jaki jest koszt materiałów? Waciki? Wypełnienie? Też jakieś gorsze. Podobnie lekarz, mechanik czy inny specjalista. Płacimy za czas, a głównie za wiedzę danej osoby.
Właśnie dlatego się zastanawiałam czy można to tak przeliczać W każdym razie fajnie było sobie wyliczyć cenę materiałów
Leczenie kanałowe jest drogie, ale moim zdaniem tutaj zupełnie nie ma co patrzeć na koszt materiałów, bo jednak wiele się zawdzięcza wiedzy, umiejętności i precyzji stomatologa Oczywiście w przypadku ortodoncji też musimy liczyć się z wiedzą orto, ale aż 2000 zł jednorazowo za tę wiedzę to naprawdę pokaźna sumka...

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Też pewnie ortodonci, którzy nie pracują w klinikach, tylko sami, biorą chyba mniejsze pieniądze. A ja np. chodzę do kliniki, więc tam pewnie też koszty się rozkładają od każdego lekarza na utrzymanie całego lokalu, asystentek i recepcjonistek. Jak ortodonta jest sam i ma tylko jedną asystentkę, to ma też mniejsze koszty dodatkowe... Tak to rozumuję
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:36   #323
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Też pewnie ortodonci, którzy nie pracują w klinikach, tylko sami, biorą chyba mniejsze pieniądze. A ja np. chodzę do kliniki, więc tam pewnie też koszty się rozkładają od każdego lekarza na utrzymanie całego lokalu, asystentek i recepcjonistek. Jak ortodonta jest sam i ma tylko jedną asystentkę, to ma też mniejsze koszty dodatkowe... Tak to rozumuję
Tak, jesli jesteś w klinice, otro ma asystentów, zatrudniają jeszcze trochę osób, to niemozliwym jest, by wizyty, zakładanie itp. były tansze niż u mojej orto, która ma prywatną praktykę i zatrudnia jedną panią, która zapisuje pacjentów (ale nie jest technikiem, nie zajmuje się pacjentami).

Może gdybyśmy my prowadziły firmę miałybyśmy świadomość, ile wszystko kosztuje. Poza tym ni znam lekarza, który miesięcznie zarabiałby zaledwie 2-3 tys. złotych Ciekawa jednak jestem ilu takich pacjentów na zakładanie aparatu, samych wizyt ma orto w miesiącu. Materiały owszem, zużycie sprzętu, lokal, zakupy nowych rzecz itp. pochłaniają kasę, ale jeśli dziennie orto ma nawet tych 15 pacjentów (oczywiscie wszystko zalezy od godzin przyjmowania i czasu, jaki poświęca), to i tak biznes jest na tym niezły.

Znajoma rodziny, dentystka (która z resztą moją orto mi poleciła) pracująca w większym, polskim mieście, oczywiście nigdy nie przyznała się, ile sama zarabia, ale powiedziała jasno, że nie zna osoby (fachowca! podkreślmy to) po stomatologii/specjalizacji z ortodoncji nie zarabiają mniej, niż 7-8 tys.

Edytowane przez fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Czas edycji: 2013-07-09 o 10:43
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 11:25   #324
kuku_
Przyczajenie
 
Avatar kuku_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Nibylandia!
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Moja ortodontka ma swoją klinikę w innym mieście, jednak przyjmuje też w moim. Tutaj ma dwie asystentki i koszt moich wizyt nie jest aż tak tragiczny 160 zł co 5 tygodni, wydaje mi się, że to jeszcze nie najgorsza stawka, ale przynajmniej mam świadomość, że to bardzo dobry specjalista i moje zęby zaczynają coraz bardziej mi się podobać!
W ogóle witam Was serdecznie, bo nie pisałam tu nigdy wcześniej i od 25.02.2012 r. jestem aparatką.
kuku_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 11:36   #325
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Moja orto nie ma swojego gabinetu. Wynajmuje miejsce. Przychodzi dwa razy w tygodniu i taszczy ze soba cały sprzęt (mam na myśli ligatury,druty, aparaty i te wszystkie obcęgi itd.). Na pewno lepiej na tym wychodzi. Nie musiała kupować wyposażenia, korzysta z tego co jest. A za kilkanaście godzin tygodniowo na pewno zarabia 3x tyle co ja.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:09   #326
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Owszem, kanalowe leczenie tez jest drogie, ale za nie placi sie raz i koniec. A orto nalicza sobie duza prowizje za aparat a potem co miesoac przez dwa lata, albo i wiecej, liczy sobie za trzasniecie drzwiami od gabinetu. Nawet za zdjecie sobie licza. Mimo wszystko uwazam, ze w przypadku brania kasy za to, ze usiade na fotelu, a ona popatrzy mi na zeby albo w piec minut wymieni ligatury, prowizja za zalozenie aparatu jest zdecydowanie za duza.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:21   #327
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ale wrzawa dyskusja...

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

I jazda na ortodontów
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:52   #328
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, właśnie, jak u was było ze zdjęciem aparatu (jeśli są tu jakieś byłe aparatki, bądź dziewczyny, które do zdjęcia się przygotowują)? Jak z cenami płytek retencyjnych/przezroczystych nakładek/drucików czy czegokolwiek, co macie? Jestem bardzo ciekawa.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:59   #329
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

U mnie 160 zł zdjęcie aparatu, a cena jednego retainera to 200 zł Na stronie nie są uwzględnione różne rodzaje retencji, więc chyba wszystko w jednej cenie Nie omieszkam spytać o to mojej ortodontki na najbliższej wizycie

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Ale wrzawa dyskusja...

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

I jazda na ortodontów
Ostatecznie ustosunkowałam swoje zdanie tak, że rozumiem, iż trzeba zapłacić za wiedzę, czas i pracę ortodontów, jednak uważam, iż to cena przesadzona i spokojnie można by płacić mniej Z drugiej strony jak widzę efekty u niektórych osób, to myślę, że są warte każdych pieniędzy A czasami ponarzekać trzeba
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 13:01   #330
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

U mnie cena jednego to 300 zł, natomiast za zdjęcie orto nic nie bierze- choć na pewno w cenie retainerów wszystko jest doliczone
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.