Jak wyciągnąć kleszcza, kleszcze, preparaty, babeszioza - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 12:49   #241
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

Morelka a moze trzeba psa zabezpieczyc przed kleszczami?
Ja uzywam drugi rok Kiltixa-obroza i zero kleszczy Mam nadzieje ze tak zostanie...W zeszlym roku tez mialam (tzn pies)kiltixa i rowniez zero kleszczy...Tylko ten zapach
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 13:14   #242
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

jak ktos ma psa kochajacego wode, to tylko spot on.

ja o obrozy moge zapomniec.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 13:48   #243
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

Cytat:
Napisane przez renia0809 Pokaż wiadomość
Witam, 2 dni temu byłam z moim psiakiem u weterynarza i omawialiśmy sprawę szczepionek, ta na boleriozę o nazwie Merylim kosztuje w hurtowni ok. 60zł , ta na babeszjozę ok. 160 zł
I jeśli dobrze pamiętam trzeba je powtórzyć i działają tylko pół roku.
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:04   #244
morelka37
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 85
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Morelka a moze trzeba psa zabezpieczyc przed kleszczami?
Ja uzywam drugi rok Kiltixa-obroza i zero kleszczy Mam nadzieje ze tak zostanie...W zeszlym roku tez mialam (tzn pies)kiltixa i rowniez zero kleszczy...Tylko ten zapach
Miał obroże taką przeciw pchłom,nie kupuje bo śmierdzi ale kleszcze często łapie .Ja stosuje co jakiś czas frontlayne taką maść w kark się wpuszcza i to działa.Tu widzę że też stosujecie a teraz jest odpowiednik tej maści polski nie pamiętam teraz nazwy u weterynarza aplikuje mu,mówi że to to samo i jest tańszy
morelka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:40   #245
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

Smierdzi ale dziala...Pozatym obroza ma dzialanie odstraszjace dodatkowo.

Frontline to krople,fiprex to srodek na tej samej substancji czynnej-fipronilu.
Krople zeby dzialaly trzeba stosowac regularnie i co wazne na kleszcze dzialaja okolo 4 tygodni,na pchly dluzej.
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:57   #246
morelka37
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 85
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

Ja w takiej tubce miałam jak maść moze są różne po prostu ,krople też.
No moze ten polski odnośnik to to nie pamiętam
morelka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:32   #247
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: kleszcz wyciągnięty ale co dalej?

Cytat:
Napisane przez winogronek Pokaż wiadomość
I jeśli dobrze pamiętam trzeba je powtórzyć i działają tylko pół roku.
tak, trzeba je powtórzyć, Merylim pierwszy raz podaje się dwukrotnie w odstępie czasowym, a potem już co roku dla podtrzymania ochrony za 3 tygodnie będę szczepić swojego pupila tą szczepionką
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 16:36   #248
lenaX
Przyczajenie
 
Avatar lenaX
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kot i kleszcz

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
podobno najlepszym sprzętem do usuwania kleszczy jest to http://www.otom.com/jak-usunac-kleszcza nie ma ryzyka zgniecenia kleszcza
ale świetne ! będę musiała się w to jak najszybciej zaopatrzyć- zaczyna się robić ciepło, a moje koty biegają na zewnątrz i zdarza się, że przynoszą na sobie masę kleszczy... a pensetą jednak nie zawsze dobrze wychodzi to wyciąganie, mimo, iż mam już pewną wprawę :P poza tym zdarza się, że kot się denerwuje i ucieka- mam świadomość, że nie jest to pewnie zbyt miłe uczucie
parę razy byłam już nawet u weterynarza, bo mój młodszy braciszek- zagorzały miłośnik kotów- chciał pomóc mojej kotce i oczywiście... chcąc wyciągnąć kleszcza rozgniótł go i nic nie dało się z tym zrobić.. na szczęście weterynarz miał przyrząd podobny do tego tu pokazanego, lecz miał on bardziej budowę szczypczyków.
Teraz moja wojna z kleszczami zostanie w końcu rozstrzygnięta !
__________________
- my appetite ain't got no heart -
lenaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 20:28   #249
owidio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

uważajcie na swoje zwierzaki, to podstępna choroba cechująca się wysoką śmiertelnością ...podstępna bo dająca objawy pasujące do wszystkiego a te najbardziej charakterystyczne pojawiają się wtedy, gdy już jest za późno ;/ ostatnio jakieś 10 dni temu byliśmy z naszym ONkiem na polanie, po pół godzinie zauważylam na sierści z 7 kleszczy!! strzepnęłam wszystkie po kolei ciesząc się, że żaden nie zdążył się jeszcze wbić....w ostatnią środę czyli z 5 dni temu pies zaczął się robić niespokojny, często zmieniał miejsca, wolał siedzieć niż leżeć, płytko i szybko oddychał, niesamowicie dyszał choć wcale nie było aż tak gorąco...od czwartku pojawił się brunatny mocz! pomyślałam: kurczę, czy mi się wydaje czy co, jeszcze poobserwuję...kiedy w sobotę zrobił się apatyczny i osowiały, bez chęci na miskę wody poważnie się zaniepokoiłam, do tego ten gorący nos...w niedzielę pędem do Veta..diagnoza: BABESZJOZA!! reakcja: szybko Imizol i 3 inne zastrzyki..dzisiaj w 3 dniu leczenia już jest dość dobrze, tylko piesio ma jeszcze anemię...ale wątroba i nerki nie zostały w sposób znaczny uszkodzone (bo pewnie w jakimś stopniu na pewno) wyniki krwi wracają do normy,..całe szczęście że przez cały ten czas dopisywał mu apetyt...przynajmniej miał siłę do walki z chorobą...chociaż wody w dalszym ciągu unika...to po prostu jeszcze w nim siedzi...przestrzegam wszystkich...zabezpieczaj cie swoje pupile dobrymi preparatami..my tak robiliśmy ale z kolejnym spóźniłam się niecałe 3 tyg ;/
owidio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 23:05   #250
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Kot i kleszcz

w tym roku kleszcze to jakies szatanskie saKotka zabezpieczona i Fiprexem i obroza bephara a i tak przynosi po kilka dziennie
Fakt ze wiekszosc martwych wyciagam ale kilka trafi sie zywych
Ja juz mam taka wprawe ze wyciagam je palcami...Mimo ze mam haczyki do kleszczy
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 17:43   #251
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

ja również mam problem z kleszczami nie ma tygodnia by psiak nie przyniósł tych pasożytów! a jeszcze nie bardzo podoba mu się ich wyjmowanie, wyciąganie, stresuje się, że żadne głaskanie nie pomaga... dlatego moje pytanie! jak chronicie psiaki przed kleszczami?
u mnie wet stosował krople na grzbiet frontline,ale po nich wysyp kleszczy był, potem kilka obroży przeciwkleszczowych, ale takich sklepowych plus właśnie krople i nic zastanawiam się nad kupnem obroży ale takiej z wyższej półki cenowej (40-60) czy są one skuteczniejsze? doradźcie! szkoda mi psa
ps. nienawidzę kleszczy!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 02:57   #252
DemonDemoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Od niedawna używam FIPRex (polski środek ) i działa lepiej niż poprzednio używane środki.
Problem niestety jest z kąpielami - mam wrażenie, że im częstsze tym preparat krócej działa.
Niestety czasami mam wrażenie, że moim psiakom wyrosły już płetwy, bo gdy widzą wodę nie widzą mnie i nie słyszą tylko pędzą czym prędzej s stronę rzeki/jeziorka/rowu/stawiku...

Mimo zabezpieczenia i tak, zanim pies wejdzie do domu rozczesuję mu sierść gęstym grzebieniem, a później sprawdzam, czy nie ma nigdzie kleszczy, zwłaszcza przy szyi i w pachwinach. Kleszcz może spaść na dywan/inną powierzchnię z sierści psa, i wbić się jemu/nam w późniejszym czasie To samo zresztą robię z sobą, strzepuję ubrania, wyczesuję włosy... i patrzę na jasne płytki na werandzie, czy coś aby nie spadło.

Kleszcze wyciągam zwierzętom palcami/pęsetą (bez kręcenia itp ) a sobie, jako że jestem tchórzem - nitką dentystyczną. Na szczęście tylko raz mi sie trafił, co go sama musiałam usunąć...
DemonDemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 17:55   #253
owidio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

cześć Wam ;D

ja do tej pory swojemu ON-kowi aplikowałam Advantix (32 zł), raz na miesiąc i było ok...jeśli znajdowałam kleszcze - to martwe a psiak zdrowy. Na ostatniej wizycie u Weta zapytał mnie czy Advantix nadal działa bo niektórzy zaczynają już powoli narzekać - jeśli chodzi o mnie to złego zdania na ten środek nie powiem bo ochraniam nim psa 3 rok z rzędu i ZAWSZE działał ale oczywiście zapytałam o jego zdaniem skuteczniejszy preparat i polecił Practic (28zł.), a że tańszy - to w sumie brałam bez gadania
owidio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 15:07   #254
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

zabieram sie za chwile za studiowanie tego watku poniewaz moj roczny JRT w tym miesiacu juz mial 3 kleszcza w sobote wyjelismy mu z palcow na tylnej lapce teraz pozostala dziura wogole te kleszcze sa jakies mutanty , takie wielkie ze az obrzydzenie mnie bierze ...
mieszkamy w Belgii i jestem zdziwiona ze lapie kleszcze bo mieszkam na tzw "betonowie" zero drzew i trawy ale wystarczy jeden wyjazd raz w tyg za miasto i oo

chce zapoznac sie co bedzie go chronilo dostatecznie przez tymi mutantami
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 11:30   #255
Rhaenys
Raczkowanie
 
Avatar Rhaenys
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 246
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Ja się dziwię, bo mój pies w tym roku w ogóle kleszczy nie łapie... A trawska w ogrodzie metrowe jak zawsze. Dosłownie kilka złapała od wiosny. Zwykle kupowaliśmy jej frontline, miewała też obroże przeciwkleszczowe (działały lepiej). W tym roku nie ma nic. Nie wiem co się z tymi kleszczami stało, może wyewoluował jej jakiś odstraszacz w sierści :P Mnie próbują zjeść ile razy przechodzę przez lasek nad strumykiem.
Rhaenys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:44   #256
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Moja Maja była zakraplana regularnie co miesiąc. W sierpniu tego nie zrobiłam. Przez głupotę, miałam mało kasy, pomyślałam- nic się nie stanie przecież jak jednego miesiąca nie zakroplę. Złapała jednego, jedynego, cho...ego kleszcza. Wyciągnęłam, minęły 4 tygodnie, nic się nie działo. We wrześniu już kupiłam kropelki, po tygodniu w środę odezwała się babeszjoza. W piątek już nie żyła. Miała tragiczne wyniki krwi, żółtaczka... Walczyliśmy razem do końca. Nie udało się. W ciągu dwóch dni straciłam przyjaciółkę. Była cały czas ze mną, wszędzie. A teraz jej nie ma. Proszę, pamiętajcie o zabezpieczeniu swojego psa. Wystarczy jeden głupi kleszcz i można stracić psa. I nic już nie można zrobić. Nie można cofnąć czasu. Pozostaje tylko poczucie winy.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:25   #257
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Rok temu moja psinka niestety zachorowała. Była wtedy szczeniakiem i myśleliśmy, że zdechnie, ale dała radę. Zaczęło się od tego, że cały dzień nie schodziła z kocyka, wymiotowała, a na końcu zaczęła sika bardzo cimnym moczem (jakby z krwią). Od razu zawiozłam ją do weta i dała radę, po kilku dniach znów psociła (na co czekaliśmy całą rodziną ). Teraz co miesiąc chodze do weta po krople i zakraplam ją. Poza tym przynajmniej raz w tygodniu kąpie ją w szamponie przeciw insektom. W te wakacje miała kilka kleszczy na szczęści nic się nie stało. Ale kapiele i przeglądanie sierści to norma po powrocie z podwórka. Trzeba dbać o pupili
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:53   #258
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

co stosujecie na kleszcze dla swoich pupili ? obrożę , krople , spray ? co najlepsze ?
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:31   #259
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Odp: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Co polecacie na kleszcze co trwa jakoś dłużej?

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 13:54   #260
rosabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Odp: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Co polecacie na kleszcze co trwa jakoś dłużej?

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
Jedyne co trwa dłużej to obroże (ok 6-7m-cy), krople niestety tylko 4 tyg. Mimo stosowanie jednego czy drugiego, trzeba oglądac psa po każdym spacerze, bo kleszcze są cwane i czasami ochrona w postaci kropli czy obroży ich nie przestrasza. Ja osobiście polecam krople które maja 2 substancje czynne: taką która zabija kleszcza (np.indoksakarb) i taką która odstrasza (np. permetryna), zawsze jest to podwójna i lepsza ochrona. No i oczywiście nie polecam produktów kupowanych w sklepach zoologicznych, ponieważ często są to produkty ziołowe, zapachowe. Polecam wybrać się do lek wet i popytać.
rosabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:15   #261
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Odp: Dot.: Odp: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez rosabela Pokaż wiadomość
Jedyne co trwa dłużej to obroże (ok 6-7m-cy), krople niestety tylko 4 tyg. Mimo stosowanie jednego czy drugiego, trzeba oglądac psa po każdym spacerze, bo kleszcze są cwane i czasami ochrona w postaci kropli czy obroży ich nie przestrasza. Ja osobiście polecam krople które maja 2 substancje czynne: taką która zabija kleszcza (np.indoksakarb) i taką która odstrasza (np. permetryna), zawsze jest to podwójna i lepsza ochrona. No i oczywiście nie polecam produktów kupowanych w sklepach zoologicznych, ponieważ często są to produkty ziołowe, zapachowe. Polecam wybrać się do lek wet i popytać.
Ja zawsze mam ze sklepów i przez ostatnie dwa lata mój pies nie miał ani jednego kleszcza, ale wkurza mnie to krótkie działanie, stresuje mnie bo obrzydzaja mnie kleszcze, raz mój miał przy oku tak wielkiego, ze...
A taka obrozka ile może kosztować? Słyszałam opinie,że to kurde pic na wodę i dlatego nigdy nie kupiłam

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 19:44   #262
rosabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Obroża w zależności od firmy, wagi psa i gabinetu. Ja polecam niemiecka firme na B (chyba nie moge reklamowac ) Oni maja 2 rodzaje obróż. Jedne troche tańsze ale lekko śmierdzą, drugie droższe ale są bezzapachowe i wodoodprne. Cena od 50-90zl

A i jeszcze małe sprostowanie. Nie chodzilo mi, że ze sklepoów zoologicznych są złe, tylko że niektóre są złe. Bo zapomniałam dodać, że jesli kupujemy takie ze środkiem leczniczym w stylu permetryna, fipronil czy tym podobne to ok, chodziło mi bardziej o ziołowe (jak np tabletki które sprzedają na odrobaczenie ziołowe, ja osobiście im nie ufam). Jesli chodzi o obroże to moge potwierdzić po moim psie, że działają.

Edytowane przez rosabela
Czas edycji: 2013-05-06 o 10:43
rosabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 16:17   #263
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Po jakim czasie od wyciągnięcia kleszcza występują pierwsze objawy babesziozy?
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 16:05   #264
korbor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kot i kleszcz

Też miałam problem z kleszczami u mojej kotki ale zaczęłam stosować kropelki fiprex aplikuje je raz na 4 tyg a do tego raz na 8 tyg i wtedy chroni przed pchłami i mam spokój z tymi paskudztwami
korbor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:28   #265
PaniBaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

My zlapaliśmy babeszję w lutym dwa lata temu.
Spacer wieczorem. Następnego dnia pies lał się przez ręce, nie mógł chodzić. Natychmiastowe badanie krwi i diagnoza: babeszja.
W pierwszej klinice lekarz mówi mi że pies jest w takim stanie że trzeba się zastanowić czy warto go leczyć.
Natychmiast łapię psa na ręce biegiem do auta i jadę na Książęcą (warszawa) Tam ratujemy rudego. Codziennie dwie kroplówki, zastrzyki. Dom wygląda jak szpital. Trzeciego dnia pies zaczyna kontaktować.
Po dwóch tygodniach jest super. Udało sie go uratować ale leki i choroba osłabiły nerki i wątrobę. Do końca leczyliśmy sie około pół roku ale udało się.
Podstawa w tej chorobie to szybka diagnoza.
W trzy dni możecie stracić przyjaciela.
Stosujemy kiltix, zrobiliśmy szczepienie odkleszczowe i nie łazimy po dziurach
Lęk zostaje i będzie nam towarzyszyć zawsze. Cały rok nawet w zimie oglądam psa. Te robale mogą żyć 3 lata bez jedzenia, mogą trwać uśpione aż wyczują ciepło i dwutlenek w oddechu. Obudzą się i nawet w zimie zaatakują czworonoga.
Uważajcie kochani.
PaniBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 17:06   #266
braun00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

co to babeszioza?o boleriozie oczywiscie odkleszczowej slyszalam!
braun00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 21:26   #267
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez braun00 Pokaż wiadomość
co to babeszioza?o boleriozie oczywiscie odkleszczowej slyszalam!
chyba o boReliozie... Borrelia burgdorferi, nie wiem, czemu wszyscy myślą, ze to nazwa od bolerka
Babeszjoza to choroba psów przenoszona przez kleszcze, powodowana przez pasożyty krwi z rodzaju Babesia.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 19:55   #268
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Czy są krople tylko przeciwkleszczowe dla kota?

Kupiłam krople które są przeciwkleszczowe i przeciwpchelne jednocześnie, ale ochrona przeciwko kleszczom trwa tylko miesiąc, przeciw pchłom aż trzy miesiące.
Czy jest preparat tylko przeciwkleszczowy dla kotów? Bo za miesiąc przestanie działać tylko ochrona przeciwkleszczowa więc czemu mam zakrapiać preparatem i na jedno i na drugie?
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 10:53   #269
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czy są krople tylko przeciwkleszczowe dla kota?

a jaki to preparat? Zazwyczaj te krople zawierają jeden składnik, który działa na pchły i kleszcze, tylko na kleszcze działa krócej, wiec nie da się tego rozdzielić. Jeśli chcesz, żeby był zabezpieczony przeciw kleszczom, musisz go znów zakroplić.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 19:19   #270
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy są krople tylko przeciwkleszczowe dla kota?

Ja swoje koty i psy spruskuję preparatem poleconym przez weterynarza i bardzo go sobie chwalę - spray FIPrex, należy zachować minimum 4 tyg. odstępy między aplikacjami, świetny na pchły i kleszcze, z kropelkami na kark dałam sobie spokój.
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-23 20:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.