Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytul kolejnego wątku
Raczkujemy i wstajemy, wszsytko w domu popsujemy II-IV 2011 9 23,68%
Kilka ząbków już mamy, teraz pierwsze kroki stawiamy III-IV 2011 0 0%
Pół roczku już za nam,i coraz mniej czasu mamy III-IV 2011 0 0%
Dzieci nasze już raczkują, a mamusie ciągle plotkują III-IV 2011 0 0%
Dzieci wiosną się rodziły.. pierwszą gwiazdkę obchodzimy III-IV 2011 1 2,63%
Lato, jesień już za nami, pierwsza choinka z maluchami III-IV 2011 2 5,26%
Coraz mniej czasu na wizaz mamy, ale chętnie tu zaglądamy III-IV 2011 0 0%
"Mama" mówić zaczynają, dzieci łezka w oku się kręci III-IV 2011 0 0%
I do taty i do mamy sami już się przemieszczamy - III-IV 2011 1 2,63%
Zęby szczerzą, wszędzie właźą, co potrafią nam pokażą III-IV 2011 22 57,89%
Kilka ząbków już mamy, więc raczkować zaczynamy III-IV 2011 0 0%
Na czworaka świat zwiedzamy, pierwszego Mikołaja wyglądamy III-IV 2011 3 7,89%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-15, 09:25   #4951
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość

elektrotechnikę
no to mój mechanikę, ale moja szwagierka była na elektrotechnice, więc może się nawet znają
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 09:28   #4952
maggol111
Raczkowanie
 
Avatar maggol111
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 320
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

hej. witam sie z kawką

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Dziewczyny odkryłam przyczynę fatalnych nocy. Leoś sika na potęgę.... Ostatnio mu zmienialiśmy pieluchy nad ranem bo balon był. Wczoraj założyliśmy mu na noc pieluchę 5 i dzisiaj też jak balon.... A wcześniej prawie sucha pielucha po nocy była. Nie wiem co się dzieje, też tak wasze dzieci sikają?
mój od początku tak sika,
ja sie dziwiłam jak czytalam czasami ze niektóre dzieci mają prawie suche pieluchy po nocy, mój wiecznie balon, takze zawsze przebranie musi byc ale zazwyczaj nad ranem ok. 5.00, 6

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
a
jak dasz mm na noc to pisz zaraz czy były jakieś efekty, ja jakoś mam jeszcze opory, no sama nie wiem dlaczego, trochę mi szkoda że może cyc mu nie wystarcza czy co
ja tez mam, opory, jakos dziwnie mi, ze miałabym Małemu dac na noc butle a nie cycka, dlatego tak zwlekam bo mleko kupione od dawna.
tylko u nas jest tak dziwnie bo raz porafi przespac 8 godz. a nastpenym razem pobudki co 3 godz. wiec nie wiem o co chodzi
__________________
15.IV.11r.
maggol111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 09:30   #4953
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
no to mój mechanikę, ale moja szwagierka była na elektrotechnice, więc może się nawet znają
Wszystko jest możliwe
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 09:49   #4954
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Kurde moje dziecko ma od wczoraj bunt na mmPróbowałam jej teraz podać i zaciskała buzke i płacze.Próbowałam przez 30 min. w formie zabawy i wypluwa.W końcu dałam cycka.

A co małego przybierania to moja Lila przybrała tylko 300g przez 6 tygodni i pediatra powiedział,zeby sie tym nie martwić,bo jest wciąz na 50 centylu,więc jest w normie.
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 09:58   #4955
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Dziewczyny prałyście torbę od wózka?? Właśnie patrzyłam, że jest już w okropnym stanie i muszę ją uprać, ale zastanawiam się czy w rękach, czy można ją wrzucić na jakiś krótki program do pralki??


Cytat:
Napisane przez maggol111 Pokaż wiadomość
hej. witam sie z kawką
ja tez mam, opory, jakos dziwnie mi, ze miałabym Małemu dac na noc butle a nie cycka, dlatego tak zwlekam bo mleko kupione od dawna.
tylko u nas jest tak dziwnie bo raz porafi przespac 8 godz. a nastpenym razem pobudki co 3 godz. wiec nie wiem o co chodzi
to chyba bym się jeszcze wstrzymała na Twoim miejscu i zobaczyła jak to będzie dalej, skoro i 8 godzin potrafi przespać na cycu u nas teraz 5 to maksimum, ale rzadko się zdarza

Didi już 2 godziny śpi ale można wtedy i zjeść spokojnie i na wizażu posiedzieć i nawet w mieszkaniu ogarnąć
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +

Edytowane przez kasiuni_a
Czas edycji: 2011-11-15 o 10:03
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 10:11   #4956
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Dzięki za odp. w sprawie siuśków
marta , magdalena no w sumie faktycznie Leoś ostatnio rzuca się na picie w dzień...więc pewnie to przez to
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 10:13   #4957
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Harrods a jaki jest dobry przyrost miesięczny w wieku naszych dzieciaczku karmiąc piersią??
Bo u nas mały przez pełne 2 miesiące przybrał 900 g - wprawdzie pediatra powiedziała, że wszystko w porządku i że on jest duży, więc może teraz mniej przybierać.
Nie wiem jaki jest przyrost właściwy, bo chyba takiego nie ma. Każde dziecko jest inne. Mateusz przez prawie dwa miesiące przybrał 1kg. Ale on jest generalnie duży, waży już 9700g. Cały czas jest na 75 centylu.

Synek mojej przyjaciółki tak ok 9-10 miesiąca w ogóle przestał przybierać na wadze. Wyszczuplał trochę, ale za to się wyciągnął. I też wszystko jest ok.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 10:21   #4958
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Kasiunia ja też mam zamiar wyprać ale chyba wrzucę ją razem z matą i zabawkami do pralki tylko zmniejszę moc wirowania bo nie chce mi się jej prać ręcznie
__________________
04.07.2009 r Powiedzieliśmy "TAK"

03.05.2011 r Majeczka jest już z Nami

url=http://pierwszezabki.pl] http://s2.pierwszezabki.pl/047/0471299c0.png?5880 [/url]
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 10:24   #4959
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Izunia chyba też tak zrobię, bo i mnie się jej prać ręcznie nie chce. Ale za to pokrowiec z bujaczka będę musiała uprać w rękach.

A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 10:32   #4960
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
mnie się podoba a Lenka zadowolona?
zadowolona, ale najbardziej zadowolona jest jak mama sie z nia bawi hehe

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Teraz ma pierwszą drzemkę.
Po południu wybieramy się do sklepu, bo tego mleka w puszcze to strasznie dużo idzie - nie wiedziałam, że aż tak
A mały i tak nie zjada przepisowych porcji
Także dzisiaj muszę zakupić dużą puszkę, żeby chociaż na tydzień wystarczyła
W Polsce te puszki to jakies malusie sa. tu i w Uk puszki maja 800g i mozna tez kupic pudla 1,2kg... wlasnie kupilam takie 2 i taniej wyszlo.P

Cytat:
Napisane przez aguchaw1 Pokaż wiadomość

Tajka a co do za zabawka?
Maracas. W jednej jest grzechotka, a druga swieci- pokazujac kolory i mowiac je, albo numerki po hiszpansku i po angielsku, poza tym ma jakies melodyjki. Gra jesli sie pomacha tym

U nas nocka w maire. Lena obudzila sie na mleczko dosyc wczesnie... pewnie to nie bylo na mleczko bo o 3 i zjadla az 50ml:P
Pozniej obudzilam sie o 8.30, ale Lena ponoc bawila sie sama od 7.30.

Lenka ma pierwsza drzemke od 15min

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Izunia chyba też tak zrobię, bo i mnie się jej prać ręcznie nie chce. Ale za to pokrowiec z bujaczka będę musiała uprać w rękach.

A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
ja daje tak od poltora tygodnia, ale tez nie jakos czesto, bo pozniej Lena nie je calego mleczka itp... jak daje to odrazu po skonczonym posilku
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 10:42   #4961
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

kasiunia ja też daję, dałam kilka tyg temu pierwszy raz ale nie za bardzo jej podeszły i wczoraj tż kupił i nawet je je.
w składzie sama kukurydza więc to chyba nie zło

jej ja nie mam wagi i nawet nie wiem ile moja wazy, czy przybiera teraz jak raczkuje wydaje mi sie ze schudła. chyba sie przejde do przychodni ją zwazyc

co do nocnego karmienia.
ja dzisiaj miałam rozkminkę no bo tak:
Malwina zjadła kolację około 20 i potem obudziła mi się 00.30 no i nie wiedziałam czy dawac jej jesc czy nie ale szukała piersi więc dostała. a potem obudziła się 5.15 i znowu nie wiedziałam ale również cyca wydoiła hmm także nie wiem czy o tej północy dałoby się ją oszukać wodą czy kołysaniem bez cyca

ja daję małej powoli już butelkę. strasznie mnie zaskoczyła tym piciem z butelki.
tyle ją uczyłam, tyle smoczków/butelek nakupowałam. a nic nie działało. aż tu w pt zjadła z butelki ni stąd ni zowąd.
zrobiłą mnie w balona i olała moją naukę .
nauczycielka ze mnie marna
i teraz pije nawet łądnie ale czsto nie chce butelki tylko cyca

no i tak niby chce juz powoli konczyc karmienie piersią a jak załapała butelkę to mi teraz znowu smutno że pije z butelki mleczko i cycuś już nie jest najukochańszy.
babie nie dogodzisz

tity moja mała o 5 ma już niezłego balona więc przebieram bo chce zeby dłuzej pospała
jak sie obudzi oczywiscie. jak nie to o 6 zaczyna dzien wiec odrazu pampka zmieniam.

Edytowane przez Castia
Czas edycji: 2011-11-15 o 10:45
Castia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 11:15   #4962
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Witamy
Bylismy na pobraniu krwi, troszkę Wi popłakała ale chwilkę i potem już się śmiała. Rzeczywście pobrali jedną probówkę pełną niemal.
Pani lekarka zwróciła uwagę na uciekające oczko małej, moja mama już mi zwracała uwage na to i zmartwiona już dzwoniłam do okulisty, jesteśmy zapisane na 13 lutego 2012 dopiero w innych miejscach nawet jeszcze nie mają terminów na przyszły rok, karzą się dowiadywać.



Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość


Dziewczyny odkryłam przyczynę fatalnych nocy. Leoś sika na potęgę.... Ostatnio mu zmienialiśmy pieluchy nad ranem bo balon był. Wczoraj założyliśmy mu na noc pieluchę 5 i dzisiaj też jak balon.... A wcześniej prawie sucha pielucha po nocy była. Nie wiem co się dzieje, też tak wasze dzieci sikają?
Lepiej duzo niż malutko.
Moja pediatra mówiła cos o odpieluchowywaniu powoli na noc ale nie wiem jak miałoby to wyglądać

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
Podaję ale to uzależnia mała nie przybiera dużo więc raczej jej nie zaszkodzi. Ostatnio mandarynkę jadła i też ok.


A i my się pochwalimy. Wczoraj mała jak zwykle chodziła przy mnie trzymając się rączką i w pewnej chwili puściła się i tak stała sama przez dwie sekundy ale byliśmy zachwyceni Dziś lekarka też chciała zobaczyć jak stoi i była zadowolona, tylko te oczko mnie martwi. Sama noszę okulary i nie chciałabym żeby odziedziczyła po mnie wadę.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 11:17   #4963
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Izunia chyba też tak zrobię, bo i mnie się jej prać ręcznie nie chce. Ale za to pokrowiec z bujaczka będę musiała uprać w rękach.

A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
Ja jeszcze nie dawałam ale za to daję jej jednego biszkopcika na dzień i wcina całego

Castia, no to prawda kobiecie nigdy nie dogodzi. Ja mam takie samo podejście jak Ty. Z jednej strony to już bym małą chciała odstawić ale z drugiej jest mi żal. No i bądź tu człowieku mądry, eh...

Normalnie masakra z tym katarem. Nie dość, że mała się szarpie jak tylko widzi mnie z Faridą to na dodatek nie mogę jej porządnie odciągnąć glutków. No i mała zołza zamyka buzię podczas odciągania i nic nie idzie

Coralady ciekawe z tym opiekunem. Jestem ciekawa na jakiej podstawie burmistrz zezwala na taką opiekę poza szkoleniem i wywiadem środowiskowym. No i ciekawe jaka jest płaca? Jak coś się więcej dowiesz to daj znać.
__________________
04.07.2009 r Powiedzieliśmy "TAK"

03.05.2011 r Majeczka jest już z Nami

url=http://pierwszezabki.pl] http://s2.pierwszezabki.pl/047/0471299c0.png?5880 [/url]
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 12:14   #4964
subtelle
Raczkowanie
 
Avatar subtelle
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cześć Mamuśki, jej ale mam do nadrobienia. Nie odzywam się, bo jesteśmy od czwartku u rodziców, a tam nie mam netu.
Tż w Hiszpanii cały tydzień , więc się przenieśliśmy do dziadków, żeby nie jeździć z Małym rano taki kawał.no i u mamy mam luz, nie muszę gotować, więc mam całe popołudnia dla Maksia z pracy nie pisze, bo miałam audyt od tygodnia, więc ciężko. ale postaram się nadrobić , chociażby na raty.
dodałam kilka fotek do albumu z weekendu
całusy dla Was i waszych szkrabów!
__________________
...Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka...
...Pure Happiness...


subtelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 12:43   #4965
aguchaw1
Raczkowanie
 
Avatar aguchaw1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 326
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
no to mój mechanikę, ale moja szwagierka była na elektrotechnice, więc może się nawet znają
No proszę Jeszcze jakieś znajomości się tu ujawnią z dawnych lat między Waszymi rodzinami hihi
Świat jest mały..
Cytat:
Napisane przez maggol111 Pokaż wiadomość
hej. witam sie z kawką



mój od początku tak sika,
ja sie dziwiłam jak czytalam czasami ze niektóre dzieci mają prawie suche pieluchy po nocy, mój wiecznie balon, takze zawsze przebranie musi byc ale zazwyczaj nad ranem ok. 5.00, 6



ja tez mam, opory, jakos dziwnie mi, ze miałabym Małemu dac na noc butle a nie cycka, dlatego tak zwlekam bo mleko kupione od dawna.
tylko u nas jest tak dziwnie bo raz porafi przespac 8 godz. a nastpenym razem pobudki co 3 godz. wiec nie wiem o co chodzi
Magoll może nie budzi się z głodu co 3 godz? Jak to mi powiedział pediatra - dzieci w nocy budzą się żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.. trzeba przytulić, pogłaskać dać smoka, i jak nie jest głodny to pójdzie spać

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Wszystko jest możliwe
Madalena u Was może również te częste pobudki nie są spowodowane głodem..?Może potrzebuje bliskości, poczucia bezpieczeństwa..

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
Kurde moje dziecko ma od wczoraj bunt na mmPróbowałam jej teraz podać i zaciskała buzke i płacze.Próbowałam przez 30 min. w formie zabawy i wypluwa.W końcu dałam cycka.

A co małego przybierania to moja Lila przybrała tylko 300g przez 6 tygodni i pediatra powiedział,zeby sie tym nie martwić,bo jest wciąz na 50 centylu,więc jest w normie.
Cora może poczekaj jeden dzień i spróbuj znów dać..

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny prałyście torbę od wózka?? Właśnie patrzyłam, że jest już w okropnym stanie i muszę ją uprać, ale zastanawiam się czy w rękach, czy można ją wrzucić na jakiś krótki program do pralki??




to chyba bym się jeszcze wstrzymała na Twoim miejscu i zobaczyła jak to będzie dalej, skoro i 8 godzin potrafi przespać na cycu u nas teraz 5 to maksimum, ale rzadko się zdarza

Didi już 2 godziny śpi ale można wtedy i zjeść spokojnie i na wizażu posiedzieć i nawet w mieszkaniu ogarnąć
Ja prałam - nic się złego nie stało)

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Izunia chyba też tak zrobię, bo i mnie się jej prać ręcznie nie chce. Ale za to pokrowiec z bujaczka będę musiała uprać w rękach.

A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
Tak od czasu do czasu podaję - bardzo ładnie już sobie sam zajada
Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
zadowolona, ale najbardziej zadowolona jest jak mama sie z nia bawi hehe

W Polsce te puszki to jakies malusie sa. tu i w Uk puszki maja 800g i mozna tez kupic pudla 1,2kg... wlasnie kupilam takie 2 i taniej wyszlo.P


Maracas. W jednej jest grzechotka, a druga swieci- pokazujac kolory i mowiac je, albo numerki po hiszpansku i po angielsku, poza tym ma jakies melodyjki. Gra jesli sie pomacha tym

U nas nocka w maire. Lena obudzila sie na mleczko dosyc wczesnie... pewnie to nie bylo na mleczko bo o 3 i zjadla az 50ml:P
Pozniej obudzilam sie o 8.30, ale Lena ponoc bawila sie sama od 7.30.
Kurcze, nigdy nie zdarzyło mi się żeby Szymek obudził się a ja nie.. masz mocny sen

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
kasiunia ja też daję, dałam kilka tyg temu pierwszy raz ale nie za bardzo jej podeszły i wczoraj tż kupił i nawet je je.
w składzie sama kukurydza więc to chyba nie zło

jej ja nie mam wagi i nawet nie wiem ile moja wazy, czy przybiera teraz jak raczkuje wydaje mi sie ze schudła. chyba sie przejde do przychodni ją zwazyc

co do nocnego karmienia.
ja dzisiaj miałam rozkminkę no bo tak:
Malwina zjadła kolację około 20 i potem obudziła mi się 00.30 no i nie wiedziałam czy dawac jej jesc czy nie ale szukała piersi więc dostała. a potem obudziła się 5.15 i znowu nie wiedziałam ale również cyca wydoiła hmm także nie wiem czy o tej północy dałoby się ją oszukać wodą czy kołysaniem bez cyca

j
no i tak niby chce juz powoli konczyc karmienie piersią a jak załapała butelkę to mi teraz znowu smutno że pije z butelki mleczko i cycuś już nie jest najukochańszy.
babie nie dogodzisz
Faktycznie nie dogodzisz tak źle i tak nie dobrze;PP Kto by zrozumiał kobiety heheh -

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Witamy
Bylismy na pobraniu krwi, troszkę Wi popłakała ale chwilkę i potem już się śmiała. Rzeczywście pobrali jedną probówkę pełną niemal.
Pani lekarka zwróciła uwagę na uciekające oczko małej, moja mama już mi zwracała uwage na to i zmartwiona już dzwoniłam do okulisty, jesteśmy zapisane na 13 lutego 2012 dopiero w innych miejscach nawet jeszcze nie mają terminów na przyszły rok, karzą się dowiadywać.









A i my się pochwalimy. Wczoraj mała jak zwykle chodziła przy mnie trzymając się rączką i w pewnej chwili puściła się i tak stała sama przez dwie sekundy ale byliśmy zachwyceni Dziś lekarka też chciała zobaczyć jak stoi i była zadowolona, tylko te oczko mnie martwi. Sama noszę okulary i nie chciałabym żeby odziedziczyła po mnie wadę.
Gratuacje za stanie. A nie mogłabyś iść prywatnie do okulisty skoro Cię to martwi?? Te terminy w polsce to po prostu jakaś porażka:|


Mały właśnie skończył poobiednią drzemkę i gramoli się w łóżeczku :P
TŻ w pracy a ja wizaż, pogoda nie jest zbyt ciekawa więc pewnie reszte dnia przesiedzimy w domu - z fotelika na mate itd itp:PP
__________________

aguchaw1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:00   #4966
olsza30
Raczkowanie
 
Avatar olsza30
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 275
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

żurawinka mojej małej tez leci jedno oczko, nie ciągle w sumie ale leci, najbardziej to widac na zdjęciach, ja już miałam isc do okulisty ale jakoś zwlekam, musze się w koncu wybrać, chociaz wszyscy dookoła mówią, ze to normalne do 1 roku zycia czy do dwóch latek nawet, ale ja nie wiem...

Co do karmień nocnych to od skończonego 5 miesiąca moja mała nie budzi się na karmienie, budzi się ze dwa razy na smoka i śpi dalej.

jeśli chodzi o chrupki do rączki to mała nie chce jeść nie wiem czy nie chce gryźć czy to dlatego, że z rączki - ale pokazuje jej i nic.
olsza30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:18   #4967
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
Ja daje od ponad tygodnia

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Witamy
Bylismy na pobraniu krwi, troszkę Wi popłakała ale chwilkę i potem już się śmiała. Rzeczywście pobrali jedną probówkę pełną niemal.
Pani lekarka zwróciła uwagę na uciekające oczko małej, moja mama już mi zwracała uwage na to i zmartwiona już dzwoniłam do okulisty, jesteśmy zapisane na 13 lutego 2012 dopiero w innych miejscach nawet jeszcze nie mają terminów na przyszły rok, karzą się dowiadywać.

A i my się pochwalimy. Wczoraj mała jak zwykle chodziła przy mnie trzymając się rączką i w pewnej chwili puściła się i tak stała sama przez dwie sekundy ale byliśmy zachwyceni Dziś lekarka też chciała zobaczyć jak stoi i była zadowolona, tylko te oczko mnie martwi. Sama noszę okulary i nie chciałabym żeby odziedziczyła po mnie wadę.
No rzeczywiście termin powala. Jak to chodziła????Ona juz sama chodzi?Gratki za postępy!!!

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie dawałam ale za to daję jej jednego biszkopcika na dzień i wcina całego

Castia, no to prawda kobiecie nigdy nie dogodzi. Ja mam takie samo podejście jak Ty. Z jednej strony to już bym małą chciała odstawić ale z drugiej jest mi żal. No i bądź tu człowieku mądry, eh...

Coralady ciekawe z tym opiekunem. Jestem ciekawa na jakiej podstawie burmistrz zezwala na taką opiekę poza szkoleniem i wywiadem środowiskowym. No i ciekawe jaka jest płaca? Jak coś się więcej dowiesz to daj znać.
To ja też załączam do klubu niezdecydowanych mam Też chciałabym żeby piła z butelki,ale żal mi że juz niedługo może nie chcieć cycusia.

A jakie dajesz biszkopciki?

Jak cos się dowiem to dam znać.Na razie to mnie odsyłają od urzedu miasta,do pomocy społecznej,aż w koncu trafiłam do zarządu edukacji,ale kierowniczki nie było

Cytat:
Napisane przez subtelle Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki, jej ale mam do nadrobienia. Nie odzywam się, bo jesteśmy od czwartku u rodziców, a tam nie mam netu.
Tż w Hiszpanii cały tydzień , więc się przenieśliśmy do dziadków, żeby nie jeździć z Małym rano taki kawał.no i u mamy mam luz, nie muszę gotować, więc mam całe popołudnia dla Maksia z pracy nie pisze, bo miałam audyt od tygodnia, więc ciężko. ale postaram się nadrobić , chociażby na raty.
dodałam kilka fotek do albumu z weekendu
całusy dla Was i waszych szkrabów!
To fajnie się masz,bo prace domowe odpadają,a cały czas mozna poświęcic dziecku.Zaraz lecę fotki oglądać.
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:25   #4968
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

coralady ja daję zwykłe, zależy jakie kupie czasami są to firmy Lu Petitki a czasami takie z Lidla czy Biedronki. Nie mam zamiaru kupować jakiś specjalnych dla niemowlaków. Te wcina i nic się nie dzieje no i jak czasami nie dam jej kaszy manny to one mi zastępują porcję dziennego glutenu.
No to faktycznie z informacją zawędrowałaś daleko no ale cóż nasza biurokracja
Oczywiście przyjmujemy do klubu niezdecydowanych mamusiek hehe.
__________________
04.07.2009 r Powiedzieliśmy "TAK"

03.05.2011 r Majeczka jest już z Nami

url=http://pierwszezabki.pl] http://s2.pierwszezabki.pl/047/0471299c0.png?5880 [/url]
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:47   #4969
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
coralady ja daję zwykłe, zależy jakie kupie czasami są to firmy Lu Petitki a czasami takie z Lidla czy Biedronki. Nie mam zamiaru kupować jakiś specjalnych dla niemowlaków. Te wcina i nic się nie dzieje no i jak czasami nie dam jej kaszy manny to one mi zastępują porcję dziennego glutenu.
No to faktycznie z informacją zawędrowałaś daleko no ale cóż nasza biurokracja
Oczywiście przyjmujemy do klubu niezdecydowanych mamusiek hehe.

Ja też kupuję już zwykłe petitki, na początku szarpnęłam się na pierwsze ciasteczka z hippa, ale widzę, że petitki i tak mają większe wzięcie u mojego zajadaki
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 13:55   #4970
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
no i tak niby chce juz powoli konczyc karmienie piersią a jak załapała butelkę to mi teraz znowu smutno że pije z butelki mleczko i cycuś już nie jest najukochańszy.
babie nie dogodzisz
ahh to niezdecydowanie ja też bym niby chciała na noc podać mm, ale jakoś mi żal, że mały odrzuci cyca

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Witamy
Bylismy na pobraniu krwi, troszkę Wi popłakała ale chwilkę i potem już się śmiała. Rzeczywście pobrali jedną probówkę pełną niemal.
Pani lekarka zwróciła uwagę na uciekające oczko małej, moja mama już mi zwracała uwage na to i zmartwiona już dzwoniłam do okulisty, jesteśmy zapisane na 13 lutego 2012 dopiero w innych miejscach nawet jeszcze nie mają terminów na przyszły rok, karzą się dowiadywać.

A i my się pochwalimy. Wczoraj mała jak zwykle chodziła przy mnie trzymając się rączką i w pewnej chwili puściła się i tak stała sama przez dwie sekundy ale byliśmy zachwyceni Dziś lekarka też chciała zobaczyć jak stoi i była zadowolona, tylko te oczko mnie martwi. Sama noszę okulary i nie chciałabym żeby odziedziczyła po mnie wadę.
chodziła??? to ona już spaceruje za raczkę? kurcze przegapiłam to, gratulacje
a ten termin do okulisty to jakaś porażka będziesz próbowała prywatnie?

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Torbę zaraz wrzucam do pralki razem z matą tak jak Izunia pisała.
A co do chrupek i innych przekąsek to mam jakieś opory żeby podać. Już nawet nie chodzi o to, że mógłby się zadławić, ale boję się przyzwyczaić do podjadania między posiłkami. Może zamiast chrupka lepiej podać kawałek jakiegoś owocu. Mój mąż ma od zawsze problemy z wagą, a właśnie lubi przekąski różne między posiłkami i nie chciałabym żeby Dawid miał podobnie


Wróciliśmy z dworu i moje dziecko znów jęczy i marudzi. Zaglądam do buzi i okazuje się, że kolejny ząb będzie szedł - górna dwójka (jedynek brak ). Miałam dziś jechac z mężem do CH, a z małym miała byc moja siostra, ale nie wiem czy sobie da radę z taką marudą.
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +

Edytowane przez kasiuni_a
Czas edycji: 2011-11-15 o 14:00
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:01   #4971
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

my po spacerku już. mieszkanie wysprzątane, dziecię po obiadku smacznie śpi a ja piję herbatkę i odpoczywam. dziś jedziemy na zakupy dzieciowe bo muszę kupić Mateuszowi kubek bo mnie już irytuje to podawanie picia łyżeczką albo pojenie go ze zwykłego kubeczka. no i szczoteczkę do ząbków chcę też kupić.

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
hahaha wiesz ze ja często tak gadam dziwnie, mój tż to już ze mną nie może.
wczoraj mówię do niego i znowu ' gar pełen zlewów'
zamiast oczywiscie zlew pełen garów
też mi się tak zdarza powiedzieć. Mąż się śmieje ze mnie wtedy i mówi że nie wie jakim cudem ja miałam 5 z polskiego skoro mówić nie umiem poprawnie

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość

kurcze i dlaczego tak mój też tak miał przez kilka nocy, a potem przeszło, a przyczyny do tej pory nie znam
no to mam nadzieję że Mateuszowi też to przejdzie

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
U nas wczoraj dzień marudy,nawet na spacerze płakała(co nigdy się nie zdarza),jakaś zielona kupa po drodze i brak apetytu.Na noc nie wypiła ani kropli mm,zaciskała usteczka i zasnęła bez jedzenia.Po 1h się obudziła i nadal bitelka była bee,więc dałam cycusia.Może to w końcu te żeby?
oby na zęby i oby szybko wyszły

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość

marta współczuje tych nocek, a może to jakiś skok

ten kombinezon to firma no name - więc wiadomo jak u nich z rozmiarówką - w cztery świata strony
Choć Maksymilian duży chłopczyk jest - jeśli chodzi o body to nosimy rozmiar 74 lub 80
Jak tam teraz myślę to w ogóle nosimy 74
A ostatnio była promacja w reserved i kupiłam małemu bluzki z dł. rękawem 80 - z zamiarem noszenia za 2 miesiące. I co - d.upa
Rękawy podwijam, ale na szerokość to wąskie są - ledwo mu wciskam

U mnie Maksymilian zawsze w nocy dużo sikał - więc jedna zmiana pieluchy była zawsze - teraz są dwie.
I też zauważyłam zwiększoną potrzebę na picie - mnie się wydaje, że to od kaloryferów (przynajmniej u nas) Bo w nocy trochę grzeją i przez to powietrze jest suche i małemu się chce pić i w efekcie więcej sika.
Mam zamiar zakupić nawilżacze ceramiczne na kaloryfery w sypialni
może i skok. nie wiem bo się pogubiłam w tych tygodniach już
ja nie wiem czy to skok bo nie wiem jak mam liczyć bo Mateusz urodził się prawie 3 tyg przed terminem i jako hypotrofik więc jakby to zsumować to wszystkie skoki o 6-7tyg później powinny być. więc teraz by wypadało na skok 26-27tygodnia.
ale kto tam wie jak jest naprawdę i czy to skok czy zęby czy siuśki czy jeszcze coś innego

my nosimy teraz na 74. niektóre nawet na 68 są dobre i jedna bluzka z h&m na 62 nawet jest ok tylko rękawy ma troszkę przy krótkie
w 80 się topi
kombinezon zimowy mamy na 80 i jest za duży trochę

pewnie masz rację z tymi kaloryferami. a nawilżacze miałam kupić w ikeii i co:co nfused: zapomniałam

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Harrods a jaki jest dobry przyrost miesięczny w wieku naszych dzieciaczku karmiąc piersią??
Bo u nas mały przez pełne 2 miesiące przybrał 900 g - wprawdzie pediatra powiedziała, że wszystko w porządku i że on jest duży, więc może teraz mniej przybierać.
najwięcej dzieci przybierają do 6mcy. później to tempo maleje. teraz to pewnie powinny ok.100g na tydzień ale każde dziecko jest inne i przybiera po swojemu ważne żeby centyla się trzymało

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny prałyście torbę od wózka?? Właśnie patrzyłam, że jest już w okropnym stanie i muszę ją uprać, ale zastanawiam się czy w rękach, czy można ją wrzucić na jakiś krótki program do pralki??
prałam w pralce razem z pokrowcem do wózka i leżaczkiem. nic się z nią nie stało a prałam na normalnym programie i wirowanie na 1200
__________________
Mateusz - 25.03.2011

marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:05   #4972
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
Ja dałam parę razy i raczej nie będę kupować kolejnej paczki. Leoś za tym nie przepada.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:21   #4973
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
dałam kilka razy. za pierwszym razem jak zakumał o co chodzi to zjadł ale później mu się odwidziało i nie chciał. kilka razy połamałam mu na kawałki te chrupki i wkładałam do buzi ale minę miał taką jakbym mu krzywdę robiła więc już pewnie mu nie dam

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Witamy
Bylismy na pobraniu krwi, troszkę Wi popłakała ale chwilkę i potem już się śmiała. Rzeczywście pobrali jedną probówkę pełną niemal.
Pani lekarka zwróciła uwagę na uciekające oczko małej, moja mama już mi zwracała uwage na to i zmartwiona już dzwoniłam do okulisty, jesteśmy zapisane na 13 lutego 2012 dopiero w innych miejscach nawet jeszcze nie mają terminów na przyszły rok, karzą się dowiadywać.

A i my się pochwalimy. Wczoraj mała jak zwykle chodziła przy mnie trzymając się rączką i w pewnej chwili puściła się i tak stała sama przez dwie sekundy ale byliśmy zachwyceni Dziś lekarka też chciała zobaczyć jak stoi i była zadowolona, tylko te oczko mnie martwi. Sama noszę okulary i nie chciałabym żeby odziedziczyła po mnie wadę.
jak się w Polsce to badanie nazywa? to jest to białko Ige? jak dłogo na wyniki będziecie czekać?

a może prywatnie idź do okulisty?

dla Wioli za stanie

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Torbę zaraz wrzucam do pralki razem z matą tak jak Izunia pisała.
A co do chrupek i innych przekąsek to mam jakieś opory żeby podać. Już nawet nie chodzi o to, że mógłby się zadławić, ale boję się przyzwyczaić do podjadania między posiłkami. Może zamiast chrupka lepiej podać kawałek jakiegoś owocu. Mój mąż ma od zawsze problemy z wagą, a właśnie lubi przekąski różne między posiłkami i nie chciałabym żeby Dawid miał podobnie
też się boję tego podjadania między posiłkami, dlatego jak mu dawałam chrupka to razem z owocami. ale on pogardził nimi więc sama zjadłam resztę paczki
__________________
Mateusz - 25.03.2011

marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:36   #4974
ego_ego
Wtajemniczenie
 
Avatar ego_ego
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Góra Kalwaria/Piaseczno
Wiadomości: 2 349
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

heloł
mam dzis mega marudera
teraz czytałam Was ze śpiącym Olkiem na rękach az mi reka zdretwiała, a ze juz minełą dawno pora obiadu to go odłozylam z nadzieja ze sie obudzi, ale spi, a obiad powinien zjesc godzine temu
Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość

ego_ego gołąbki prosta sprawa. Kupujesz mięso gotowe lub sama mielisz, gotujesz ryż. Smażysz cebulkę (lub nie jak wolisz), doprawiasz pieprzem, solą możesz też dać koncentrat pomidorowy no i farsz gotowy. W kapuście wycinasz głąb, parzysz, obierasz listki i obcinasz te łyki. Dajesz farsz i zawijasz. W innym garnku na spód dajesz smalec, liście i na to gołąbki, przykrywasz liśćmi i zalewasz wodą. No i na gaz lub do piekarnika
dziekuje

Cytat:
Napisane przez n.ik.a Pokaż wiadomość
prunelle moja Kala od urodzenia je w nocy kilka razy. Jak była na piersi to pobudka co 2 godz. teraz jest na butli ale że bardzo mało przybiera na wadze nasza pediatra kazała ją dokarmiać w nocy. Teraz Kala zjada o 21- 150 ml mm...23 - 120 ml, 2.30 - 100/120 ml, 4 - wodę, soczek, herbatka 30 ml (więcej jej się nie wciśnie) i o 6.30 - 100/120 ml

dla Alanka za raczkowanie
oooo duzo je, silna dziewczynka bedzie

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Dziewczyny odkryłam przyczynę fatalnych nocy. Leoś sika na potęgę.... Ostatnio mu zmienialiśmy pieluchy nad ranem bo balon był. Wczoraj założyliśmy mu na noc pieluchę 5 i dzisiaj też jak balon.... A wcześniej prawie sucha pielucha po nocy była. Nie wiem co się dzieje, też tak wasze dzieci sikają?
o tym samym myslałam, bo Olek tez juz ok 2 w nocy ma balona, ale nie chce mu zmieniac bo wtedy napewno se obudzi na amen

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
A mały i tak nie zjada przepisowych porcji
Także dzisiaj muszę zakupić dużą puszkę, żeby chociaż na tydzień wystarczyła
jak masz puszkę, to ją umyj, a dokup sobie w kartonie takim, najlepiej sie opłaca pakowane po dwa bo za puszkę strasznie duzo sie płaci, ja np kupuje nan i puszka 800g kosztuje 40zł, a kartonik 2x350g kosztuje 25zł

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
ja raz na tydzień jak mi sie chce
Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
A i my się pochwalimy. Wczoraj mała jak zwykle chodziła przy mnie trzymając się rączką i w pewnej chwili puściła się i tak stała sama przez dwie sekundy ale byliśmy zachwyceni Dziś lekarka też chciała zobaczyć jak stoi i była zadowolona, tylko te oczko mnie martwi. Sama noszę okulary i nie chciałabym żeby odziedziczyła po mnie wadę.
brawo gratulacje

Edytowane przez ego_ego
Czas edycji: 2011-11-15 o 16:10
ego_ego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:49   #4975
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Puszczam Lili filmiki z dziećmi i patrzcie jaką zabawkę znalazłam

http://www.youtube.com/watch?v=d9kTP...eature=related
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:57   #4976
maggol111
Raczkowanie
 
Avatar maggol111
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 320
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny prałyście torbę od wózka?? Właśnie patrzyłam, że jest już w okropnym stanie i muszę ją uprać, ale zastanawiam się czy w rękach, czy można ją wrzucić na jakiś krótki program do pralki??

ja nie prałam bo mało ogólnie uzywam, wiec jest jak nówka

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Izunia chyba też tak zrobię, bo i mnie się jej prać ręcznie nie chce. Ale za to pokrowiec z bujaczka będę musiała uprać w rękach.

A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego
pokrowiec z lezaczka prałam w pralce nie raz i nic sie nie dzieje

ja od paru dni daję chrupki, ale to tak np. po obiedzie dostaje, nie przed jakims posiłkiem, ale jak widzi to sie az trzęsie za chrupkami, kupiłam tez te pierwsze ciasteczka z Hipp, tez lubi tylko odgryza je dziasłami wiec trzeba uwazac

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez aguchaw1 Pokaż wiadomość
Magoll może nie budzi się z głodu co 3 godz? Jak to mi powiedział pediatra - dzieci w nocy budzą się żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.. trzeba przytulić, pogłaskać dać smoka, i jak nie jest głodny to pójdzie spać

:PP
z tym głaskaniem to pewnie tak jest, czasami pomaga smoczek, pogłaskanie itd., ale on zazwyczaj głodny jest bo pomimo przytualania, głaskania itd. i tak nie chce spac, dopiero jak nakarmie to usypia wiec raczej ostatnio go głod budzico 3 godz.jak noworodka
__________________
15.IV.11r.
maggol111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:59   #4977
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cora sprawdź tego linka, bo filmik się nie otwiera

Maggol ja też bym wyprała ten pokrowiec z leżaczka w pralce, ale tego usztywnienia pod plecki nie da się wyjąć ze środka, albo ja nie potrafię
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:07   #4978
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
hahahha padłam. dzieki ci dobra kobieto. w koncu się porządnie umyję i wyleżę w wannie

hahaha wiesz ze ja często tak gadam dziwnie, mój tż to już ze mną nie może.
wczoraj mówię do niego i znowu ' gar pełen zlewów'
zamiast oczywiscie zlew pełen garów
ja też dlatego mnie to tak bardzo rozbawiło

Cytat:
Napisane przez coralady Pokaż wiadomość
U nas wczoraj dzień marudy,nawet na spacerze płakała(co nigdy się nie zdarza),jakaś zielona kupa po drodze i brak apetytu.Na noc nie wypiła ani kropli mm,zaciskała usteczka i zasnęła bez jedzenia.Po 1h się obudziła i nadal bitelka była bee,więc dałam cycusia.Może to w końcu te żeby?

Dziewczyny słyszałyście,albo wiecie coś więcej na temat opiekuna dziennego?W nowej ustawie żłobkowej jest taka forma opieki,to coś innego niż niania.
może to i zęby

nie słyszałam o tym, ale bardzo ciekawą rzecz tu napisałaś
muszę poczytać

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
kwartalinka super tradycja A małemu też ją przekazujecie
Tak zachwalacie wspólne kąpanie - może ja też dzisiaj spróbuję
...
przysiadów podczas usypiania jeszcze nie próbwałam
małemu - masz na myśli kota??
on jest już dorosły i robi co chce
a Łucja kąpie się jak na razie codziennie więc jeszcze się nie zapuszcza

ja przysiadów też nie próbowałam, ale jak MaLusia miała trzydniówkę to usypiała tylko jak z nią lekko skakałam na dużej piłce, takiej do ćwiczeń w czasie ciąży na przykład

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki jest przyrost właściwy, bo chyba takiego nie ma. Każde dziecko jest inne. Mateusz przez prawie dwa miesiące przybrał 1kg. Ale on jest generalnie duży, waży już 9700g. Cały czas jest na 75 centylu.

Synek mojej przyjaciółki tak ok 9-10 miesiąca w ogóle przestał przybierać na wadze. Wyszczuplał trochę, ale za to się wyciągnął. I też wszystko jest ok.
z tego co ja wiem to w początkowym okresie tzn. do 3 miesiąca maluchy mogą przybierać w ciągu miesiąca w granicach 0,5-1 kg
potem przyrost wagi jest już mniejszy 0,5-0,7 kg miesięcznie

ale wiadomo, że u każdego malucha może być różnie
trzeba też na centyle patrzeć, jak nie lecą na łeb na szyję to jest ok

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
A i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Wy już wszystkie podajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane i tego typu przekąski?? Ja się jakoś nie mogę przekonac do tego

Łucja nie jada przekąsek, no chyba że kawałek chlebka do pociumkania

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
ja daję małej powoli już butelkę. strasznie mnie zaskoczyła tym piciem z butelki.
tyle ją uczyłam, tyle smoczków/butelek nakupowałam. a nic nie działało. aż tu w pt zjadła z butelki ni stąd ni zowąd.
zrobiłą mnie w balona i olała moją naukę .
nauczycielka ze mnie marna
i teraz pije nawet łądnie ale czsto nie chce butelki tylko cyca

no i tak niby chce juz powoli konczyc karmienie piersią a jak załapała butelkę to mi teraz znowu smutno że pije z butelki mleczko i cycuś już nie jest najukochańszy.
babie nie dogodzisz
może Malwinka musia dojrzeć do butelki

Cytat:
Napisane przez subtelle Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki, jej ale mam do nadrobienia. Nie odzywam się, bo jesteśmy od czwartku u rodziców, a tam nie mam netu.
Tż w Hiszpanii cały tydzień , więc się przenieśliśmy do dziadków, żeby nie jeździć z Małym rano taki kawał.no i u mamy mam luz, nie muszę gotować, więc mam całe popołudnia dla Maksia z pracy nie pisze, bo miałam audyt od tygodnia, więc ciężko. ale postaram się nadrobić , chociażby na raty.
dodałam kilka fotek do albumu z weekendu
całusy dla Was i waszych szkrabów!
a ja nie mogę obejrzeć


Żurawinko dla Wioli za stanie


moje dziecko właśnie ma drugą drzemkę a ja idę coś zjeść bo mnie mały głód dopadł
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**

Edytowane przez kwartalinka
Czas edycji: 2011-11-15 o 15:25
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:19   #4979
maggol111
Raczkowanie
 
Avatar maggol111
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 320
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasiuni_a Pokaż wiadomość
Maggol ja też bym wyprała ten pokrowiec z leżaczka w pralce, ale tego usztywnienia pod plecki nie da się wyjąć ze środka, albo ja nie potrafię
ja nie mam usztywnienia pod pleckami mam tak pod pupą ale nie wyjmowałam, wyprałam z usztywnieniem i nic sie nie stało, ale ty masz jakies inne usztywnienie wiec nie wiem
__________________
15.IV.11r.
maggol111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:22   #4980
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Ja też kupuję już zwykłe petitki, na początku szarpnęłam się na pierwsze ciasteczka z hippa, ale widzę, że petitki i tak mają większe wzięcie u mojego zajadaki
u mnie jest tak samo a najlepsze jest to, że Maja je jednego góra dwa biszkopciki na dzień a ja resztę paczki hehe. Tak się dzielimy

No i znowu udała nam się drzemka od 14 do 16

Cora link nie działa

Dziewczyny jak chcecie to mogę założyć nowy wątek, co wy na to?
__________________
04.07.2009 r Powiedzieliśmy "TAK"

03.05.2011 r Majeczka jest już z Nami

url=http://pierwszezabki.pl] http://s2.pierwszezabki.pl/047/0471299c0.png?5880 [/url]

Edytowane przez izunia233
Czas edycji: 2011-11-15 o 15:31
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.