Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 07:35   #4321
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tak, jesteś zabezpieczona co do wyjęcia to skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana do 3h, ale nie rozumiem po co w ogóle go wyjmować nawet na czas stosunku (no chyba, że bardzo wam przeszkadza), ale bez powodu nie ma sensu go wyjmować. A najlepiej przemyć go zimną lub letnią (nie gorącą) wodą. Wszystko masz dokładnie opisane w ulotce
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 22:30   #4322
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Przeglądałam już ten wątek na ten temat ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

W ulotce jest napisane: "Żeby nie stosować leku, po upływie 4 miesięcy od daty wydania leku w aptece".

Zastanawiam się bo jeśli kupuję 3 krążki, których nie trzymam w lodówce to ten trzeci będzie stosowany jakby już w 4 miesiącu.
Wiem, że trochę kombinuje ale chce się upewnić czy kupujecie tak krążki (3szt), trzymacie je w temperaturze pokojowej i wszystko jest okej, czy jednak w lodówce ?

Pozdrawiam
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 02:29   #4323
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Przeglądałam już ten wątek na ten temat ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

W ulotce jest napisane: "Żeby nie stosować leku, po upływie 4 miesięcy od daty wydania leku w aptece".

Zastanawiam się bo jeśli kupuję 3 krążki, których nie trzymam w lodówce to ten trzeci będzie stosowany jakby już w 4 miesiącu.
Wiem, że trochę kombinuje ale chce się upewnić czy kupujecie tak krążki (3szt), trzymacie je w temperaturze pokojowej i wszystko jest okej, czy jednak w lodówce ?

Pozdrawiam
Ja trzymam w lodówce. Z recepty robie odpis i co miesiac ide do apteki po nowy krazek. Ale nie rozumiem, masz 3 krazki wiec jak chcesz przekroczyć date 4 miesiecy?
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:53   #4324
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
W ulotce jest napisane: "Żeby nie stosować leku, po upływie 4 miesięcy od daty wydania leku w aptece".
Kurczę pierwszy raz o tym słyszę ale faktycznie jest to napisane w ulotce
Czy któraś z was się do tego nie zastosowała? Mam krążek, który był kupiony jakieś 4 miesiące temu, cały czas w lodówce no i mam zamiar go teraz założyć. Cóż takiego mogło mu się stać?

Druga rzecz - czy któraś z was przesuwała/kasowała sobie okres przy pomocy krążka? Czy bardzo wam to rozregulowało organizm? Miałyście skutki uboczne?
Mam zamiar nosić krążek bez przerwy 4 tygodnie a potem wymienić na nowy (lekarz tak zalecił).
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:20   #4325
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Kurczę pierwszy raz o tym słyszę ale faktycznie jest to napisane w ulotce
Czy któraś z was się do tego nie zastosowała? Mam krążek, który był kupiony jakieś 4 miesiące temu, cały czas w lodówce no i mam zamiar go teraz założyć. Cóż takiego mogło mu się stać?
Z tego co wiem w lodówce można trzymać 36 miesięcy chodzi mi o trzymanie w temperaturze pokojowej
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:21   #4326
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem w lodówce można trzymać 36 miesięcy chodzi mi o trzymanie w temperaturze pokojowej
Aaaa ufff
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:27   #4327
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Kurczę pierwszy raz o tym słyszę ale faktycznie jest to napisane w ulotce
Czy któraś z was się do tego nie zastosowała? Mam krążek, który był kupiony jakieś 4 miesiące temu, cały czas w lodówce no i mam zamiar go teraz założyć. Cóż takiego mogło mu się stać?

Druga rzecz - czy któraś z was przesuwała/kasowała sobie okres przy pomocy krążka? Czy bardzo wam to rozregulowało organizm? Miałyście skutki uboczne?
Mam zamiar nosić krążek bez przerwy 4 tygodnie a potem wymienić na nowy (lekarz tak zalecił).
Ja przesuwałam w wakacje, bo akuat wyciągnięcie wypadało na wyjazd na urlop. Wydłużyłam właśnie na tydzień i wszytsko przebiegło w normie. Jak wróciłam do 3 tyg i 1 tydzień przerwy to nie miałam problemów.
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 10:28   #4328
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Ja trzymam w lodówce. Z recepty robie odpis i co miesiac ide do apteki po nowy krazek. Ale nie rozumiem, masz 3 krazki wiec jak chcesz przekroczyć date 4 miesiecy?
Wsumie masz rację jak to policzyłam nie da się przekroczyć 4 miesięcy. Myślicie, że spokojnie mogę stosować ten 3 krążek chociaż nie trzymam go w lodówce ?
Czy znajdę kogoś kto tak robi i wszystko jest ok ?
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 11:19   #4329
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Wsumie masz rację jak to policzyłam nie da się przekroczyć 4 miesięcy. Myślicie, że spokojnie mogę stosować ten 3 krążek chociaż nie trzymam go w lodówce ?
Czy znajdę kogoś kto tak robi i wszystko jest ok ?
Ja trzymałam w lodówce tylko latem, gdy temp przekraczała 25stopni. Nie zawiodły mnie.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 17:32   #4330
Promyczek87
Raczkowanie
 
Avatar Promyczek87
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 222
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam, mam pytanie czy po wyjęciu pierszego krążka miałyście normalny okres? Bo ja przez cały czas używania krążka miałam plamienia czasem skąpe czasem bardziej obfite, ale czy to był okres mam wątpliwości...
Wprawdzie 2 dni bolał mnie brzuch jak przy miesiączce, ale jeśli to był okres to bardzo skapy i nie różnił się bardzo od tych plamien. Od 2 dni nie mam już żadnych plamień, a dziś zakładam nowy krążek i obawiam się troszkę czy przypadkiem nie jestem w ciąży...skoro w sumie nie miałam normalnego okresu? Ale z drugiej strony facet nie kończył we mnie więc to chyba mało prawdopodobne, a ja tylko pewnie się niepotrzebnie nakręcam.
Promyczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 18:04   #4331
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja miałam obfite krwawienie, ale np. teraz już za drugim razem duużo mniej nie ma reguły, krwawienie za każdym razem może być inne a w ciąży nie jesteś na pewno, ja też się niepotrzebnie nakręcam i stresuje przed krwawieniem, ale lekarz powiedział, że antykoncepcja ta jest tak skuteczna, że jest to niemożliwe
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 20:21   #4332
Promyczek87
Raczkowanie
 
Avatar Promyczek87
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 222
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Ja miałam obfite krwawienie, ale np. teraz już za drugim razem duużo mniej nie ma reguły, krwawienie za każdym razem może być inne a w ciąży nie jesteś na pewno, ja też się niepotrzebnie nakręcam i stresuje przed krwawieniem, ale lekarz powiedział, że antykoncepcja ta jest tak skuteczna, że jest to niemożliwe
Dziękuję za odp, czy jeszcze jakaś wizażanka mogłaby się wypowiedzieć, jak było z nią?
Promyczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 21:20   #4333
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja przy krążku miałam bardzo skąpe krwawienia. Zaczynało się w czwartek/piątek i nim się dobrze rozkreciło to aplikacja krążka w sobotę skuteczne je hamowała.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 10:22   #4334
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Promyczek87 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie czy po wyjęciu pierszego krążka miałyście normalny okres? Bo ja przez cały czas używania krążka miałam plamienia czasem skąpe czasem bardziej obfite, ale czy to był okres mam wątpliwości...
Wprawdzie 2 dni bolał mnie brzuch jak przy miesiączce, ale jeśli to był okres to bardzo skapy i nie różnił się bardzo od tych plamien. Od 2 dni nie mam już żadnych plamień, a dziś zakładam nowy krążek i obawiam się troszkę czy przypadkiem nie jestem w ciąży...skoro w sumie nie miałam normalnego okresu? Ale z drugiej strony facet nie kończył we mnie więc to chyba mało prawdopodobne, a ja tylko pewnie się niepotrzebnie nakręcam.


Nie masz się czego obawiać. Miałam IDENTYCZNIE Cały miesiąc krwawiłam później skąpy okres nie różnił się bardzo od plamień. Właściwie jestem po 3 krążku i po każdym okres pojawiał się taki skąpy
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 23:23   #4335
mixell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Nuva ring pilna pomoc potrzebna!

Używam właśśnie drugiego krążka Nuva Ring. Po wyjęciu pierwszego zaczęłam czuć świąd sromu... w sumie tylko warg sromowych przy wejściu do pochwy. Przy tym jest gęsty żółty śluz. Nie ma żadnego zaczerwienienia, świąd jest znośny i czasami słabnie, czasami się nasila. O stosunku nie ma mowy, bo boli. Martwi mnie to, bo trwa to już 3 tygodnie. Co to może być? Pytam na forum, bo do mojej pani ginekolog idę dopiero w przyszły czwartek.
mixell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-13, 17:40   #4336
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Nuva ring pilna pomoc potrzebna!

Cytat:
Napisane przez mixell Pokaż wiadomość
Używam właśśnie drugiego krążka Nuva Ring. Po wyjęciu pierwszego zaczęłam czuć świąd sromu... w sumie tylko warg sromowych przy wejściu do pochwy. Przy tym jest gęsty żółty śluz. Nie ma żadnego zaczerwienienia, świąd jest znośny i czasami słabnie, czasami się nasila. O stosunku nie ma mowy, bo boli. Martwi mnie to, bo trwa to już 3 tygodnie. Co to może być? Pytam na forum, bo do mojej pani ginekolog idę dopiero w przyszły czwartek.
Może to być jakieś zapalenie, często się to zdarza przy tego typu antykoncepcji
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 17:28   #4337
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja właśnie zaaplikowalam 1 krążek,przeszłam z plastrów i według zaleceń ginekologa,nie robiłam żadnej przerwy. Zobaczymy jak mi się przyjmie ta forma antykoncepcji
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 10:17   #4338
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wczoraj przy wyciąganiu krążka przed stosunkiem zauważyłam,że ma on lekkie wgniecienia po paznokciu od przepychania go głębiej. Czy w takim wypadku krążek nie chroni?
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 12:25   #4339
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Wczoraj przy wyciąganiu krążka przed stosunkiem zauważyłam,że ma on lekkie wgniecienia po paznokciu od przepychania go głębiej. Czy w takim wypadku krążek nie chroni?
Bez przesady Chroni.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-27, 17:30   #4340
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam NuvaRing od listopada, ale wyjeżdżam w marcu na stałe do Anglii ale nie chciałabym przerywać brania go, co muszę zrobić, żeby w UK go normalnie kupować? Orientuje się któraś jak to wygląda?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 18:57   #4341
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Mam NuvaRing od listopada, ale wyjeżdżam w marcu na stałe do Anglii ale nie chciałabym przerywać brania go, co muszę zrobić, żeby w UK go normalnie kupować? Orientuje się któraś jak to wygląda?
NuvaRing jest normalnie dostępne w UK, pod taką samą nazwą, nie będziesz miała problemu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 19:10   #4342
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ale chodzi o to, że muszę się zarejestrować u lekarza i wtedy on będzie mógł mi wypisywać recepty na ten lek?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 21:22   #4343
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Ale chodzi o to, że muszę się zarejestrować u lekarza i wtedy on będzie mógł mi wypisywać recepty na ten lek?
W Anglii pod tym względem jest dużo łatwiej niż wygodniej w Polsce, po prostu poczytaj i się zorientuj
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 08:57   #4344
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Okej, dziękuję bardzo
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 11:23   #4345
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy przy krążku da się skutecznie walczyć z niespodziankami nim spowodowanymi? Ciągle wychodzą mi nowe krosty, nie rzadko ropne, które zostawiają brzydkie czerwone blizny (?).
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 18:43   #4346
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Przeszlam z plastrów na krążki,według zaleceń mojej ginekolog nie robiłam 7 dniowej przerwy. Zawsze okres dostawałam w środę,kiedy odklejalam plaster w niedzielę. Teraz wyciagnelam krążek również w niedzielę,dzisiaj środa,a okresu dalej brak. Czy któraś z Was miała podobnie przy zmianie metody?
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 20:00   #4347
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, a ja mam inne pytanie.
Miałyście jakieś skutki uboczne po zaprzestaniu używania Nuvaring?
Mam tu na myśli odstawienie po dłuższym użytkowaniu, minimum rok, dwa lata.

Antykoncepcję stosuję praktycznie bez dłuższej przerwy od 7 lat. Odstawiając tabletki, których dodatkową funkcją była regulacja wody w organizmie, strasznie puchłam i tyłam. Ćwiczyłam i jadłam jak zwykle, a w miesiąc przybyło mi 8kg! To było straszne i wróciłam do anty. Teraz planuję znowu odstawić, z kolei pierścień, ale mam obawy, jak to będzie.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-17, 22:17   #4348
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mam pytanie, nigdy mnie to nie spotkało dlatego się martwię...
nuvaring stosuję już ponad 4 lata jak nie więcej, w tym miałam jedną półroczną przerwę, teraz nieustannie stosuję nuva około 2 lat i dziś zauważyłam plamienia... nigdy podczas nuvaring czy plastrów czy tabletek nie miałam plamień.... w sobotę założyłam krążek wszystko było jak zawsze, czy powinnam się niepokoić?
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-18, 00:03   #4349
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, nigdy mnie to nie spotkało dlatego się martwię...
nuvaring stosuję już ponad 4 lata jak nie więcej, w tym miałam jedną półroczną przerwę, teraz nieustannie stosuję nuva około 2 lat i dziś zauważyłam plamienia... nigdy podczas nuvaring czy plastrów czy tabletek nie miałam plamień.... w sobotę założyłam krążek wszystko było jak zawsze, czy powinnam się niepokoić?
Jednorazowo nie, jak zdarzy się przy kolejnym-udaj się do lekarza
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-18, 05:03   #4350
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Różne rzeczy mogą mieć na to wpływ, chociażby stres.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.