Problem ze znalezieniem pracy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-16, 13:06   #1
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108

Problem ze znalezieniem pracy.


Hej. Mam problem, do teraz nie wiedziałam, że jest aż tak źle. Mam 21 lat. W poniedziałek zaczełam prace w dużym sklepie spożywczym. Niestety zagościłam tam tylko dwa dni ponieważ nie spodobałam się kierowniczce. Jestem osobą nieśmiałą, podporządkowującą się, nie jestem spontaniczna. Nie umiem szybko pracować, czasem sie zawieszam, myśle o migdałach, nie jestem obrotna i odważna. mama doświadczenie tylko w sklepie. nie wiem czy sie poddać i np. iść na dzienne studia czy szukać dalej pracy no bo jak tak to ma wyglądać to wszedzie bede po dwa dni i tyle. Mówią że jestem wolna i niesamodzielna. nie mam własnej inicjatywy. musi mną ktoś kierować, mówić co mam robić, dać dane zadanie i pytać sprawdzać. Ja boje sie zadawać pytan, przyznawać że czegoś nie wiem nawet jak to jest normalne że czegoś nie wiem bo sie nie znam. Nie umiem rozmawiać z ludźmi na początku. Wiem, że to wina charakteru ale nie umiem tego zmienić. Co ja mam robić, przecież sie nie zamkne w domu bo ciągnie mnie do ludzi, lubie rozmawiac z ciekawymi osobami ale nie umiem sama zaczynać rozmowy. patrze sie na dół i nie uśmiecham ludzie sie na mnie patrzyli jak na dziwoląga wtej pracy. Babki mówiły do mnie dziecko skarbie, zdrabniały moje imie. jedna powiedziała żebym wyłożyła coś innego, ona wyjdzie na schodki( bo ja jeszcze spadne czy coś). No traktowały mnie jak sierote bo taka sie im pokazałam ale nie jestem taka tylko nie wiem co zrobić żeby ludzie o tym wiedzieli. Może coś doradzicie?
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:09   #2
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem, do teraz nie wiedziałam, że jest aż tak źle. Mam 21 lat. W poniedziałek zaczełam prace w dużym sklepie spożywczym. Niestety zagościłam tam tylko dwa dni ponieważ nie spodobałam się kierowniczce. Jestem osobą nieśmiałą, podporządkowującą się, nie jestem spontaniczna. Nie umiem szybko pracować, czasem sie zawieszam, myśle o migdałach, nie jestem obrotna i odważna. mama doświadczenie tylko w sklepie. nie wiem czy sie poddać i np. iść na dzienne studia czy szukać dalej pracy no bo jak tak to ma wyglądać to wszedzie bede po dwa dni i tyle. Mówią że jestem wolna i niesamodzielna. nie mam własnej inicjatywy. musi mną ktoś kierować, mówić co mam robić, dać dane zadanie i pytać sprawdzać. Ja boje sie zadawać pytan, przyznawać że czegoś nie wiem nawet jak to jest normalne że czegoś nie wiem bo sie nie znam. Nie umiem rozmawiać z ludźmi na początku. Wiem, że to wina charakteru ale nie umiem tego zmienić. Co ja mam robić, przecież sie nie zamkne w domu bo ciągnie mnie do ludzi, lubie rozmawiac z ciekawymi osobami ale nie umiem sama zaczynać rozmowy. patrze sie na dół i nie uśmiecham ludzie sie na mnie patrzyli jak na dziwoląga wtej pracy. Babki mówiły do mnie dziecko skarbie, zdrabniały moje imie. jedna powiedziała żebym wyłożyła coś innego, ona wyjdzie na schodki( bo ja jeszcze spadne czy coś). No traktowały mnie jak sierote bo taka sie im pokazałam ale nie jestem taka tylko nie wiem co zrobić żeby ludzie o tym wiedzieli. Może coś doradzicie?
Co można doradzić osobie, która nie chce się za siebie wziąć?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:22   #3
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Takie jest dorosle zycie.

Trzeba walczyc i ciezko pracowac by cos w zyciu osiagnac.

Z Twojego opisu wydaje sie, ze ty sie nawet nie starasz (myslenie o migdalach) tez bym nie chciala takiego pracownika.

"nie wiem czy sie poddac i isc na studia" - myslisz, ze studia pomoga ci w czyms? jak ktos jest leniwy to papier w niczym ci nie pomoze
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2016-03-16 o 14:36
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:46   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Autorko, jeżeli naprawdę się czymś interesujesz i potrafisz na tej rzeczy skupić, to studia nie muszą być złym pomysłem. W wielu aspektach są pomocne, ale tylko pod warunkiem, że będą dla Ciebie okazją do lepszego zorganizowania się, wzięcia w garść, zrobienia ze sobą czegoś sensownego. Bo inaczej nadal będziesz sierotką, tylko sierotką-studentką. A na studiach czasami trzeba umieć o siebie zawalczyć - wyprosić dodatkowy termin, złapać wykładowcę między zajęciami, aby o coś dopytać itd. Jak staniesz z boku, ze spuszczoną głową, a na zajęciach, ćwiczeniach (wykłady wykładami, wielu studentów bez tego przeżyło) będziesz myślała o niebieskich migdałach, to przygoda ze studiami może się dla Ciebie szybko i niemiło zakończyć.

Także studia same w sobie ratunkiem i rozwiązaniem nie są.

Jesteś wolna w jaki sposób? Nie rozumiesz poleceń? Boisz się zapytać o co chodzi? Rozumiesz polecenie, ale nie potrafisz sprawnie ułożyć planu działania? Potrafisz ułożyć mniej więcej plan działania, ale gdy zaczynasz wykonywać polecenie / zadanie, gubisz się w szczegółach, skupiasz na nieistotnych kwestiach (przypadek mojej szefowej ), zamiast szybko ogarniać całość?

Czy tylko w tej nieszczęsnej dwudniowej pracy zwrócono Ci uwagę na to, że jesteś wolna? Czy rodzina / znajomi / w szkole słyszałaś takie uwagi? Zawsze taka byłaś?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-03-16 o 14:48
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:47   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Po dwóch dniach w pracy, to każdy jest sierotą, nie wie co i jak

Sama napisałaś co powinnaś zrobić: pytać jeśli czegoś nie wiesz, pytać co masz robić, jeśli nikt Ci nie dał nic do roboty albo skończyłaś, pytać czy możesz zrobić to czy tamto (= wykazywanie inicjatywy). Coś w tym skomplikowanego? Chyba nie.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:55   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;57447436]Po dwóch dniach w pracy, to każdy jest sierotą, nie wie co i jak
(...)[/QUOTE]

Tylko Autorka chyba tak ogólnie ma, martwi ją to i to nie pierwsza tego typu przygoda. Może stąd wątek.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 14:56   #7
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem, do teraz nie wiedziałam, że jest aż tak źle. Mam 21 lat. W poniedziałek zaczełam prace w dużym sklepie spożywczym. Niestety zagościłam tam tylko dwa dni ponieważ nie spodobałam się kierowniczce. Jestem osobą nieśmiałą, podporządkowującą się, nie jestem spontaniczna. Nie umiem szybko pracować, czasem sie zawieszam, myśle o migdałach, nie jestem obrotna i odważna. mama doświadczenie tylko w sklepie. nie wiem czy sie poddać i np. iść na dzienne studia czy szukać dalej pracy no bo jak tak to ma wyglądać to wszedzie bede po dwa dni i tyle. Mówią że jestem wolna i niesamodzielna. nie mam własnej inicjatywy. musi mną ktoś kierować, mówić co mam robić, dać dane zadanie i pytać sprawdzać. Ja boje sie zadawać pytan, przyznawać że czegoś nie wiem nawet jak to jest normalne że czegoś nie wiem bo sie nie znam. Nie umiem rozmawiać z ludźmi na początku. Wiem, że to wina charakteru ale nie umiem tego zmienić. Co ja mam robić, przecież sie nie zamkne w domu bo ciągnie mnie do ludzi, lubie rozmawiac z ciekawymi osobami ale nie umiem sama zaczynać rozmowy. patrze sie na dół i nie uśmiecham ludzie sie na mnie patrzyli jak na dziwoląga wtej pracy. Babki mówiły do mnie dziecko skarbie, zdrabniały moje imie. jedna powiedziała żebym wyłożyła coś innego, ona wyjdzie na schodki( bo ja jeszcze spadne czy coś). No traktowały mnie jak sierote bo taka sie im pokazałam ale nie jestem taka tylko nie wiem co zrobić żeby ludzie o tym wiedzieli. Może coś doradzicie?
Chcesz iść na studia, bo przerosło Cię dorosłe życie? Nic, tylko pogratulować.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 15:03   #8
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

ekhem a jak z takim podejściem zamierzasz skończyć studia? tam niestety też czasem trzeba samodzielności, trzeba iść na praktyki (i to nie na dwa dni), w zależności od kierunku może się okazać, trzeba robić projekty w grupach albo iść do jakiejś firmy zdobyć dane do projektu... jakoś sobie nie wyobrażam jak bez zmiany podejścia miałabyś skończyć studia
druga sprawa nawet jakby juz ogrnąć te studia to jaką karierę sobie później wyobrażasz? bo niestety ale jeżeli pójdzie do pracy w jakimś konkretnym zawodzie którego się wyuczysz to raczej nie będzie pod wzgędem stresu lżej niż w sklepiej...
idź na produkcję, posadzą Cię na jednym stanowisku i będziesz miała przez 8 godzin to samo do robienia i będziesz mogła sobie myśleć o migdałach ile chcesz

wszystko się niestety sprowadza do tego, że jedyne wyjście to wziąć się w garść
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:08   #9
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Potrafisz ułożyć mniej więcej plan działania, ale gdy zaczynasz wykonywać polecenie / zadanie, gubisz się w szczegółach, skupiasz na nieistotnych kwestiach (przypadek mojej szefowej ), zamiast szybko ogarniać całość?

Czy tylko w tej nieszczęsnej dwudniowej pracy zwrócono Ci uwagę na to, że jesteś wolna? Czy rodzina / znajomi / w szkole słyszałaś takie uwagi? Zawsze taka byłaś?
właśnie tak, wcześniej też byłam w spożywczym chyba trzy dni i tęż mi powiedzieli że jestem wolna
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:11   #10
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
właśnie tak, wcześniej też byłam w spożywczym chyba trzy dni i tęż mi powiedzieli że jestem wolna
Ale flegmatycy też podejmują pracę zarobkową.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:12   #11
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ekhem a jak z takim podejściem zamierzasz skończyć studia? tam niestety też czasem trzeba samodzielności, trzeba iść na praktyki (i to nie na dwa dni), w zależności od kierunku może się okazać, trzeba robić projekty w grupach albo iść do jakiejś firmy zdobyć dane do projektu... jakoś sobie nie wyobrażam jak bez zmiany podejścia miałabyś skończyć studia
druga sprawa nawet jakby juz ogrnąć te studia to jaką karierę sobie później wyobrażasz? bo niestety ale jeżeli pójdzie do pracy w jakimś konkretnym zawodzie którego się wyuczysz to raczej nie będzie pod wzgędem stresu lżej niż w sklepiej...
idź na produkcję, posadzą Cię na jednym stanowisku i będziesz miała przez 8 godzin to samo do robienia i będziesz mogła sobie myśleć o migdałach ile chcesz

wszystko się niestety sprowadza do tego, że jedyne wyjście to wziąć się w garść
no ale bede próbować dalej i jak mi znowu powiedzą że jestem wolna to chyba zwariuje
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 15:15   #12
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
właśnie tak, wcześniej też byłam w spożywczym chyba trzy dni i tęż mi powiedzieli że jestem wolna
A czy pracowałaś gdzieś dłużej niż kilka dni?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:26   #13
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Co można doradzić osobie, która nie chce się za siebie wziąć?
Napisała, że nie umie, nie, że nie chce.
Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
"nie wiem czy sie poddac i isc na studia" - myslisz, ze studia pomoga ci w czyms? jak ktos jest leniwy to papier w niczym ci nie pomoze
A z czego wynika, że jest leniwa?
Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Chcesz iść na studia, bo przerosło Cię dorosłe życie?
Bo nie chce pracować w spożywczaku.

Autorko, jeśli z większym entuzjazmem myślisz o przeniesieniu się na dzienne niż pracy, to zrób to.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:27   #14
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Jestem osobą nieśmiałą, podporządkowującą się, nie jestem spontaniczna. Nie umiem szybko pracować, czasem sie zawieszam, myśle o migdałach, nie jestem obrotna i odważna.
Proponuję Tobie po pierwsze: jeśli masz taką możliwość zapisz się do organizacji młodzieżowej lub do domu kultury/wolontariatu. Po pracy mogłabyś ćwiczyć umiejętności miękkie.
Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
nie wiem czy sie poddać i np. iść na dzienne studia czy szukać dalej pracy no bo jak tak to ma wyglądać to wszedzie bede po dwa dni i tyle.
Na studiach musisz wykazać się sprytem i dużą dozą zaradności. Prezentacje ustne przed grupą/rokiem, projekty grupowe i samodzielne, duża inicjatywa własna w zbieraniu notatek i zaliczaniu całego materiału pod koniec semestru... Do tego praktyki, które i tak i tak musisz odbyć bo takie są wymogi dla każdego kierunku studiów... Jeśli przerasta Cię praca w sklepie...to na razie wstrzymaj się ze studiami... serio mówię. Tylko stracisz czas.
Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Mówią że jestem wolna i niesamodzielna. nie mam własnej inicjatywy. musi mną ktoś kierować, mówić co mam robić, dać dane zadanie i pytać sprawdzać. Ja boje sie zadawać pytan, przyznawać że czegoś nie wiem nawet jak to jest normalne że czegoś nie wiem bo sie nie znam. Nie umiem rozmawiać z ludźmi na początku. Wiem, że to wina charakteru ale nie umiem tego zmienić. Co ja mam robić, przecież sie nie zamkne w domu bo ciągnie mnie do ludzi, lubie rozmawiac z ciekawymi osobami ale nie umiem sama zaczynać rozmowy. patrze sie na dół i nie uśmiecham ludzie sie na mnie patrzyli jak na dziwoląga w tej pracy.
Próbuj do skutku, szukaj prac, chodź do nich i po prostu nabieraj ogłady. Nie poddawaj się.
Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Babki mówiły do mnie dziecko skarbie, zdrabniały moje imie. Jedna powiedziała żebym wyłożyła coś innego, ona wyjdzie na schodki( bo ja jeszcze spadne czy coś).
Hmm... Możliwe, że widać po Tobie i Twoim zachowaniu "dziecinność" ale równie możliwe, że po prostu współpracownikami w tym sklepie były dużo starsze od Ciebie kobiety. To jest powszechne, że dojrzałe babeczki próbują tak się zwracać do młodych dziewczyn. Raczej nie pozwalaj im na to, bo stawiasz się w pozycji tej słabszej osoby. Potem w razie konfliktu czy innych obowiązków będą na Ciebie zwalać robotę lub delegować do najgorszych zadań, zakładając że zawsze się posłuchasz "starszych".
Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
No traktowały mnie jak sierote bo taka sie im pokazałam ale nie jestem taka tylko nie wiem co zrobić żeby ludzie o tym wiedzieli. Może coś doradzicie?
Masło maślane. POKAŻ im jaka jesteś na prawdę, skoro twierdzisz, że nie jesteś taka jak Cię ludzie odbierają...

Na Twoim miejscu, teraz, tu, w tej chwili, zaczęłabym od lekkiej zmiany wizerunku, która powoli zacznie wpływać na Twoją psychikę. Przede wszystkim, ubierz się "kobieco", dojrzalej. Postaw na lekką dozę elegancji, bez względu na to, że pracujesz w sklepie, magazynie czy przy chłodnych temperaturach. Po prostu łącz praktyczny ubiór z elementami bardzo kobiecymi - spódniczka/tunika/elegancka bluzka (nawet schowana pod firmowym polarem). Makijaż, szminka (!), ułożone włosy. To niby nic, ale zobaczysz, że poczujesz się dojrzalsza, kobieca.
Obserwuj obowiązki w pracy, rejestruj je w swojej głowie i po prostu wyrób mechanizm abyś mogła je powtarzać sama i nieco uwolnić się od pokazywania palcem co masz robić.
Będzie tylko lepiej, po prostu podejmuj prace i nabieraj umiejętności, z czasem przyspieszysz i dostosujesz się do trybu.

Powodzenia.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:36   #15
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Napisała, że nie umie, nie, że nie chce.
Chciałabym w to wierzyć, ale na wizażu zazwyczaj nie umiem = nie chcę
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:37   #16
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Idź na studia, wcale nie dziwię Ci się, że nie odnajdujesz się w pracy w spożywczaku. Niestety, ale pracując w takim miejscu nie można być nieśmiałym, powolnym i niezbyt komunikatywnym, bo 'kolezanki' i klienci Cię zjedzą. Jednak w prawie każdej pracy jest tak, że musisz umieć rozmawiać z ludźmi, nie możesz stać jak kołek. Ale uwierz, że to da się zmienić chociaż w minimalnym stopniu. Wiem, co mówię, bo sama jestem raczej zamknięta w sobie, nieśmiała, a w pracy dawalam sobie radę. Nie przejmuj się też, że na początku mało umieszczono, bo każdy tak ma w nowej pracy. Nie wstydz się zadawać pytań, pracownicy mają za zadanie Cię przeszkolic, jeśli tak zdecyduje szefostwo i nie robią tym Ci żadnej łaski.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-03-16 o 15:39
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:42   #17
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;57447436]Po dwóch dniach w pracy, to każdy jest sierotą, nie wie co i jak [/QUOTE]

Wiele osób już na rozmowie kwalifikacyjnej sierotą nie jest i dlatego się wybijają. Miałam przyjemność trochę w życiu rekrutować i szczerze - jak ktoś jest ogarnięty, to jest cały czas. Wiadomo - nie zna nowej pracy, nie zna ludzi, jest skrępowany, ale szuka, pyta, zapoznaje się, wykazuje inicjatywę. A są czasami właśnie takie 'sieroty', którym trzeba palcem pokazać, a jak skończą swoje to zamiast podejśc do Ciebie i spytać co dalej albo pomóc w robieniu Twojej roboty - stoją i patrzą.

Autorko, z takim podejściem nigdzie miejsca nie zagrzejesz, i tak dobrze, że przeszłaś rozmowę kwalifikacyjną. Weź się w garść i zacznij starać.
Można czegoś nie wiedzieć, można być powolnym i to ciężko zmienić. Ale wykazywanie inicjatywy, pytanie, szukanie zajęcia to nie są cechy nabyte i da się je zmienić z dnia na dzień. Po prostu postanawiasz, że nie będziesz stała bezczynnie i nie stoisz, amen.

Podpowiadam co możesz robić, jak nie wiesz co:
- zapytaj przełożonego co masz teraz zrobić
- zapytaj koleżanek
- podejdź do koleżanki i zacznij pomagać jej w wykonywaniu jej pracy
- sama pomyśl i spróbuj dostrzec jakieś niezrobione rzeczy - w sklepie zawsze da się ułożyć jakiś towar ładniej, uzupełnić, posprzątać. Najwyżej będziesz robić rzecz mniej istotną i ktoś Ci powie 'to potem zrobisz, chodź teraz tu i tu'
- jak już kompletnie nic nie wypali i wszystko jest zrobione - zapoznaj się z towarami, z ułożeniem [co gdzie jest], popatrz w papierki [jak zrobić zwrot? Jak wystawić fakturę?], jeśli jest jakiś specyficzny asortyment - poczytaj instrukcje, poucz się o nim

Szukaj, nie czekaj.


---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Hmm... Możliwe, że widać po Tobie i Twoim zachowaniu "dziecinność" ale równie możliwe, że po prostu współpracownikami w tym sklepie były dużo starsze od Ciebie kobiety. To jest powszechne, że dojrzałe babeczki próbują tak się zwracać do młodych dziewczyn. Raczej nie pozwalaj im na to, bo stawiasz się w pozycji tej słabszej osoby. Potem w razie konfliktu czy innych obowiązków będą na Ciebie zwalać robotę lub delegować do najgorszych zadań, zakładając że zawsze się posłuchasz "starszych".
Poradźmy młpodej niepewnej dziewczynie, żeby pierwszego dnia zrobiła sobie próbę sił i walkę o pozycję ze starymi pracownikami
Ludzie, starsze kobiety tak okazują sympatię.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:46   #18
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

[/COLOR]
Poradźmy młpodej niepewnej dziewczynie, żeby pierwszego dnia zrobiła sobie próbę sił i walkę o pozycję ze starymi pracownikami
Ludzie, starsze kobiety tak okazują sympatię.[/QUOTE]
Kto powiedział o próbie sił? Raczej o nie pieszczeniu się, i nie pozwalaniu by pracownicy traktowali ją jak dziecko, ponieważ ma to i dobre i złe strony
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 16:29   #19
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

A czy Ty Autorko robisz coś ze swoją nieśmiałością, walczysz z nią jakoś?
Czy poza pracą np. w domowych obowiązkach też jesteś taka powolna i też nie umiesz sama z siebie nic zrobić/zapytać?

Praca w sklepie to często praca, w której przeszkolenie jest szybkie i konkretne, nie ma czasu na pierdoły i niańczenie. Może powinnaś poszukać innego rodzaju pracy po prostu.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 16:37   #20
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Myślę, że będąc na Twoim miejscu i pracując w sklepie, zachowywałabym się tak samo - po prostu nie każdy nadaje się do tej pracy. Dlatego zastanów się nad tym, co byś chciała robić w życiu, jakie zajęcie by Ci odpowiadało, jakie masz umiejętności, zalety, wady, itp. I zacznij coś robić w kierunku tej wymarzonej pracy, idź na studia, do szkoły policealnej czy zapisz się na jakiś kurs. Albo zwyczajnie poszukaj innej pracy, ale jeśli jesteś osobą nieśmiałą, powolną, itp. to tylko takiej, w której te cechy nie będą przeszkadzały.
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."

Edytowane przez bambarylla
Czas edycji: 2016-03-16 o 16:39
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 16:59   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Nie każdy ma refleks i jest na tyle zręczny, aby pracować np. w sklepie.

Autorko, czy życie zmusza Cię do tego, żeby już podjęła pracę, czy też rodzice chętnie wyłożoną na Twoje studia (plus możesz sobie spróbować dorabiać)? Bo szczerze mówiąc, jeżeli na razie nie zmusza Cię do tego sytuacja, to dałabym sobie siana ze znajdowanie jakiejkolwiek pracy, a poważne zastanowiła nad dalszą edukacją (studia / jakaś fajna szkoła dla dorosłych / kurs). Może jesteś po prostu osobą, która wolno się rozkręca. Tak bywa.

Jeżeli masz problem ze złożonymi zadaniami, to rób sobie ćwiczenia w stylu "mam za zadanie..." (wysłać 10 listów i 2 godziny czasu, co muszę zrobić po kolei) - takie które składają się z kilku elementów. Stawiaj przed sobą wyzwania. Drobne, potem większe.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 17:50   #22
ddas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 306
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem, do teraz nie wiedziałam, że jest aż tak źle. Mam 21 lat. W poniedziałek zaczełam prace w dużym sklepie spożywczym. Niestety zagościłam tam tylko dwa dni ponieważ nie spodobałam się kierowniczce. Jestem osobą nieśmiałą, podporządkowującą się, nie jestem spontaniczna. Nie umiem szybko pracować, czasem sie zawieszam, myśle o migdałach, nie jestem obrotna i odważna. mama doświadczenie tylko w sklepie. nie wiem czy sie poddać i np. iść na dzienne studia czy szukać dalej pracy no bo jak tak to ma wyglądać to wszedzie bede po dwa dni i tyle. Mówią że jestem wolna i niesamodzielna. nie mam własnej inicjatywy. musi mną ktoś kierować, mówić co mam robić, dać dane zadanie i pytać sprawdzać. Ja boje sie zadawać pytan, przyznawać że czegoś nie wiem nawet jak to jest normalne że czegoś nie wiem bo sie nie znam. Nie umiem rozmawiać z ludźmi na początku. Wiem, że to wina charakteru ale nie umiem tego zmienić. Co ja mam robić, przecież sie nie zamkne w domu bo ciągnie mnie do ludzi, lubie rozmawiac z ciekawymi osobami ale nie umiem sama zaczynać rozmowy. patrze sie na dół i nie uśmiecham ludzie sie na mnie patrzyli jak na dziwoląga wtej pracy. Babki mówiły do mnie dziecko skarbie, zdrabniały moje imie. jedna powiedziała żebym wyłożyła coś innego, ona wyjdzie na schodki( bo ja jeszcze spadne czy coś). No traktowały mnie jak sierote bo taka sie im pokazałam ale nie jestem taka tylko nie wiem co zrobić żeby ludzie o tym wiedzieli. Może coś doradzicie?
Jeśli chcesz iść na studia, żeby w sklepie nie pracować to idź. Nie każdy się nadaje do sklepu. Ja studiowałam dziennie. W wakacje próbowałam dorobić w małej gastronomii - byłam beznadziejna-wolna, zapominałam zamówień - po dwóch tygodniach mi podziękowali - a to byli znajomi mojej mamy. To dopiero obciach. Skończyłam studia - dostałam się do budżetówki (zgodnie z wykształceniem) - siedzę tam od 9 lat i jakoś sobie radzę, a bywa, że nie ma kiedy do łazienki iść ( wbrew legendom o budżetówce, niestety nie te czasy). To tyle, jeśli chodzi o mnie - a byłam naprawdę nieogarnięta i w dodatku rozpieszczona. Oczywiście nie mówię, że musisz pracować w budżetówce, nie wiem, co Cię tak naprawdę interesuje, to był tylko przykład.
ddas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 18:39   #23
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Wiesz co robisz źle - to dobrze, wiesz do trzeba naprawić. W nowej pracy każdy jest nieco zagubiony i oczekiwanie, że wszystko będziesz wiedzieć jest bez sensu. Może trafiłaś na pracę w której każdego biorą ,,na próbę" a potem zwalniają i mają pracowników za darmo. Następnym razem spróbuj jednak trochę bardziej skupić się na swoich zadaniach i od samego początku staraj się pokazać z dobrej strony. Dopytuj, dociekaj, pytaj co zrobić dalej, staraj się podczas okresu próbnego utrzymywać tempo.
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:01   #24
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Tak, 5 miesiecy w sklepie ale nie spozywczym. Bylam sama na zmianie' szef przychodzil na godzine radzilam sobie z klientami. Po prostu nie umiem pracowac w grupie jak ktos mi patrzy na rece.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Właśnie o to mi chodzilo ze studiami, ze powinnam zdobyc jakies wyksztalcenie bo do sklepu sie nie nadaje' nie mam takich predyspozycji.
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:27   #25
gereh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Tak, 5 miesiecy w sklepie ale nie spozywczym. Bylam sama na zmianie' szef przychodzil na godzine radzilam sobie z klientami. Po prostu nie umiem pracowac w grupie jak ktos mi patrzy na rece.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Właśnie o to mi chodzilo ze studiami, ze powinnam zdobyc jakies wyksztalcenie bo do sklepu sie nie nadaje' nie mam takich predyspozycji.
A co Cie interesuje? W sensie jakie studia? Zastanow się nad tym dobrze bo teraz praktycznie każdy ma studia a poziom ogarnięcia bez zmian wiem co mowie. Prowadze sama firmę i jest ogólnie ciężko. Jeżeli z miejsca uważa sz ze się nie nadaje sz bo nie umiesz czy nie chcesz to studia ...oby nie byly zmarnowany czasem. może sprobuj po robić cos co lubisz w formie wolontariatu czy praktyki. Przed takimi osobami stawia się mniejsze wymagania niż przed pracownikami. Oswoisz się z ludźmi i z praca. Nauczysz się trzeba w siebie trochę bardziej wierzyć ale nie idź na byle jakie studia tylko po to żeby przepekac 5 lat a po iść do sklepu ..
gereh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:28   #26
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość

Wiele osób już na rozmowie kwalifikacyjnej sierotą nie jest i dlatego się wybijają.
Pisząc o byciu sierotą, miałam na myśli ten fragment:

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Ja boje sie zadawać pytan, przyznawać że czegoś nie wiem nawet jak to jest normalne że czegoś nie wiem bo sie nie znam.
No każdy tak ma na początku, że się nie zna. Tylko problem autorki polega na tym, że się boi zapytać (z czym większość osób jednak problemów nie ma).
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:39   #27
gereh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;57463011]Pisząc o byciu sierotą, miałam na myśli ten fragment:


No każdy tak ma na początku, że się nie zna. Tylko problem autorki polega na tym, że się boi zapytać (z czym większość osób jednak problemów nie ma).[/QUOTE]

Bo dla wielu praca to 8 h , bez poświęcenia i pomysłu i do domu. A po studiach aspiracje kierownicze i najlepiej nic nie robić i żeby kasa plynela... a do biedronki nie pójdzie bo po studiach i się nie zna bledne kolo. Jak jest się przebojowym to w każdej pracy nawet tej w sklepie można się realizować i być zadowolonym.
gereh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 20:06   #28
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez gereh Pokaż wiadomość
Bo dla wielu praca to 8 h , bez poświęcenia i pomysłu i do domu. A po studiach aspiracje kierownicze i najlepiej nic nie robić i żeby kasa plynela... a do biedronki nie pójdzie bo po studiach i się nie zna bledne kolo. Jak jest się przebojowym to w każdej pracy nawet tej w sklepie można się realizować i być zadowolonym.
Nie każdy jest tak przebojowy w każdej dziedzinie życia, jak Ty
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-03-16 o 20:07
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 21:00   #29
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Autorko daj sobie nieco czasu, poczekaj aż porządnie zgłodniejesz z braku kasy, to się nauczysz pytać kierowniczki, czy może jeszcze raz przelecieć podłogę mopem. Poczekaj, aż Ci odłączą telefon, bo, jak twierdzisz, nie umiesz otworzyć ust i wydobyć dźwięku. Wtedy może nabierzesz nieco szacunku dla pracy. Chociaż znam przypadki, gdzie nawet głód nie zmusił do ponownego poszukania zatrudnienia.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 21:21   #30
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Problem ze znalezieniem pracy.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Autorko daj sobie nieco czasu, poczekaj aż porządnie zgłodniejesz z braku kasy, to się nauczysz pytać kierowniczki, czy może jeszcze raz przelecieć podłogę mopem. Poczekaj, aż Ci odłączą telefon, bo, jak twierdzisz, nie umiesz otworzyć ust i wydobyć dźwięku. Wtedy może nabierzesz nieco szacunku dla pracy. Chociaż znam przypadki, gdzie nawet głód nie zmusił do ponownego poszukania zatrudnienia.
Ale ona może się nigdy nie znaleźć w tej sytuacji.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-18 14:30:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.