Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 36 11,39%
Londa - farba profesjonalna 4 1,27%
Alfaparf - farba profesjonalna 77 24,37%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,27%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 31 9,81%
Palette - farba drogeryjna 23 7,28%
Wellaton - farba drogeryjna 12 3,80%
Garnier - farba drogeryjna 45 14,24%
Loreal - farba drogeryjna 44 13,92%
Joanna - farba drogeryjna 20 6,33%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,75%
Londa - farba drogeryjna 5 1,58%
Głosujący: 316. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-18, 11:44   #4591
violcia1980
Przyczajenie

Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Jak postanowiłam tak zrobiłam🙂kolor mi się podoba jest ciemnej i tak wielowymiarowo, ta tonacja mi odpowiada i chciałabym przy tym zostać. Zdaje sobie sprawę, że CT zaraz się wyplucze, i już się zastanawiam jak nabiore większych odrostów czym pofarbowac włosy🙄

Załączam zdjęcia w świetle dziennym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190818_112118.jpg (100,4 KB, 26 załadowań)
violcia1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 10:26   #4592
pseudofeministka
Zakorzenienie

Ale ladny. To Color Touch? Ladne sa te tonery z Welli i ogolnie fajne sa tonery, ale ze wzgledu na to, ze sie mega szybko wyplukuja, to szkoda mi wlosow na nie. Niby nie sa szkodliwe, ale konce gdzies tamz awsze dostawaly.

U mnie tonery utrzymuja sie zaledwie do 3 myc.

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 13:55   #4593
violcia1980
Przyczajenie

Tak, color touch 9.97,też mi się bardzo podoba i będę szukała trwałej farby w podobnym odcieniu ale fakt włosy trochę dostały w kość i przede mną intensywne odżywianie i na pewno ciachnięcie końcówek🙂
Stary 2019-08-20, 16:57   #4594
pudrowe_cukieraski
Przyczajenie

Hej dziewczyny ja tu z innym trochę pytaniem ale liczę , że pomożecie... Bo jak nie wy to kto? Otóż jak to kobieta jestem zmienna i na mojej głowie długo nie ma tego samego. Teraz kiedy włosy mam już do połowy pleców zamarzyło mi się zrobienie sobie włosów krótszych no takiego dłuższego boba z taka linią jak maszynką bez cieniowania oraz w odcieniu platynowego zimnego blondu. Jestem po dekoloryzacji która była chyba w lutym osiągnełam po niej kolor rudo-blond i miałam położoną piękną rudość która była zamierzona ale że szybko się wypłukiwała i musiałam często ją poprawiać bodajże 7.46 z artego postanowiłam wrzucić coś bardziej w kolorze odrostu 7.o marijel. Farba dalej dośc szybko sie wypłukuje nakładałam też zimne 7 z matrixa ale dalej widze przebijanie złotych tonów i wypłukiwanie. I tutaj moje pytanie . Czy po takim szaleństwie jest szansa na te wymarzone platynowe blondy czy lepiej dać sobie spokój by nie inwestować w peruke?
pudrowe_cukieraski jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 11:09   #4595
sunnyday23
Przyczajenie

A ja pokażę wynik użycia mieszanki. 2/3 11.21 1/3 11.11 z oxy 12 na odrost i 9% na kilkanaście minut na długość. Te mocnej rudawe pasma rozjaśniły się trochę. Jaśniejsze zrobiły się wręcz siwe. Ogólnie nadal wygląda jak balejaż z jasniejszą gorą. Po zmyciu kolor był piękny. Taki bardzo jasny blond w chłodnym odcieniu. Po spłukaniu odcienia trochę gorzej, bo znowu beż, ale jest jaśniej, ładniej i pasuje do całości. Ogólnie nie jest źle. Tonowałam tym szamponem no yellow i chyba bez niego byłoby nieciekawie. Włosy trochę mi się przesuszyły i po umyciu farby odrost był szorstki jak papier.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190808_150149-1.jpg (53,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190808_150206-1.jpg (50,9 KB, 15 załadowań)
sunnyday23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 15:03   #4596
elihino1
Przyczajenie

Cześć
Chciałabym prosić o radę. Od kilku lat farbuję włosy farbą rozjaśniającą Alfaparf 11.11. Teraz chciałabym lekko przyciemnić włosy i przejść na farbę 9.1 Na odrost (ciemny blond) zamierzam położyć tę farbę z oxydantem 9%, ale nie wiem co zrobić z resztą włosów, która jest w kolorze bardzo jasnego blondu. Użyć oxydantu 3% czy 6%? I ile minut trzymać?
elihino1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 21:11   #4597
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez violcia1980 Pokaż wiadomość
Tak, color touch 9.97,też mi się bardzo podoba i będę szukała trwałej farby w podobnym odcieniu ale fakt włosy trochę dostały w kość i przede mną intensywne odżywianie i na pewno ciachnięcie końcówek🙂

To powodzenia Warto podrasowac kondycje wlosa, bo wtedy te wszystkie blondy jeszcze piekniej wygladaja.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez pudrowe_cukieraski Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja tu z innym trochę pytaniem ale liczę , że pomożecie... Bo jak nie wy to kto? Otóż jak to kobieta jestem zmienna i na mojej głowie długo nie ma tego samego. Teraz kiedy włosy mam już do połowy pleców zamarzyło mi się zrobienie sobie włosów krótszych no takiego dłuższego boba z taka linią jak maszynką bez cieniowania oraz w odcieniu platynowego zimnego blondu. Jestem po dekoloryzacji która była chyba w lutym osiągnełam po niej kolor rudo-blond i miałam położoną piękną rudość która była zamierzona ale że szybko się wypłukiwała i musiałam często ją poprawiać bodajże 7.46 z artego postanowiłam wrzucić coś bardziej w kolorze odrostu 7.o marijel. Farba dalej dośc szybko sie wypłukuje nakładałam też zimne 7 z matrixa ale dalej widze przebijanie złotych tonów i wypłukiwanie. I tutaj moje pytanie . Czy po takim szaleństwie jest szansa na te wymarzone platynowe blondy czy lepiej dać sobie spokój by nie inwestować w peruke?

To Ty chcesz miec rude czy platynowy blond? Bo troche nie rozumiem. Platynowy blond to poziom farb 10 - 11-12, a nie 7. Mysle, ze jezeli zadbasz o kondycje wlosow po dekoloryzacji to mozesz uzyskac plaatynowy blond, ale te zlote pasma wymagaja rozjasnienia albo rozjasniaczem albo farba rozjasniajaca. Zwykla farba nie pozbedziesz sie zlotych tonow. No i przy dekoloryzacji jak i rozjasnianiu wlosow barwnik z wlosa bardzo szybko sie wyplukuje i zeby barwnik trzymal sie we wlosie, to trzeba przeprowadzic pigmentacje wlosow, ale taka pigmentacja odrazu przyciemnia wlosy.

Natomiast jezeli chcesz po prostu stonowac wlosy, a poziom kolorystyczny Ci odpowiada, to zeby zniwelowac zloto, musisz celowac w farby z fioletem albo w fioletowo - popielate.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez sunnyday23 Pokaż wiadomość
A ja pokażę wynik użycia mieszanki. 2/3 11.21 1/3 11.11 z oxy 12 na odrost i 9% na kilkanaście minut na długość. Te mocnej rudawe pasma rozjaśniły się trochę. Jaśniejsze zrobiły się wręcz siwe. Ogólnie nadal wygląda jak balejaż z jasniejszą gorą. Po zmyciu kolor był piękny. Taki bardzo jasny blond w chłodnym odcieniu. Po spłukaniu odcienia trochę gorzej, bo znowu beż, ale jest jaśniej, ładniej i pasuje do całości. Ogólnie nie jest źle. Tonowałam tym szamponem no yellow i chyba bez niego byłoby nieciekawie. Włosy trochę mi się przesuszyły i po umyciu farby odrost był szorstki jak papier.

A czemu na dlugosci trzymalas tylko kilkanascie minut? Mysle, ze gdybys potrzymala dluzej bylby czystszy efekt. Ale rzeczywiscie fajnie wyszlo.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez elihino1 Pokaż wiadomość
Cześć
Chciałabym prosić o radę. Od kilku lat farbuję włosy farbą rozjaśniającą Alfaparf 11.11. Teraz chciałabym lekko przyciemnić włosy i przejść na farbę 9.1 Na odrost (ciemny blond) zamierzam położyć tę farbę z oxydantem 9%, ale nie wiem co zrobić z resztą włosów, która jest w kolorze bardzo jasnego blondu. Użyć oxydantu 3% czy 6%? I ile minut trzymać?

O przyciemnianiu wlosow blond pisala Blond Bunny na swoim blogu.

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

Stary 2019-08-23, 23:11   #4598
elihino1
Przyczajenie

Czytałam bloga Bunny i z tego wywnioskowałam, że można przyciemniać blond włosy zarówno oxy 3% jak i 6%. Ale czy jest jakaś znacząca różnica czy przyciemnię na oxy 3% czy 6%?
Mam teraz poziom 11, a chcę 9 i boję się, że wyjdą zbyt ciemne albo, że farba zmyje się całkowicie po paru myciach. Więc postanowiłam dopytać jeszcze tutaj
Stary 2019-08-24, 09:15   #4599
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elihino1 Pokaż wiadomość
Czytałam bloga Bunny i z tego wywnioskowałam, że można przyciemniać blond włosy zarówno oxy 3% jak i 6%. Ale czy jest jakaś znacząca różnica czy przyciemnię na oxy 3% czy 6%?
Mam teraz poziom 11, a chcę 9 i boję się, że wyjdą zbyt ciemne albo, że farba zmyje się całkowicie po paru myciach. Więc postanowiłam dopytać jeszcze tutaj

Ja akurat nie przyciemnialam wlosow, wiec ciezko mi cos powiedziec w tym temacie.

Poczytaj sobie o pigmentacji wlosow np. na blogu kokardka mysi, powinno byc napisane jak przyciemnic wlosy o dwa tony i to jest tez zabieg, ktory tez sprawia, ze farba lepiej sie trzyma we wlosie. A jezeli nie czujesz sie na silach by to zrobic, to po prostu udaj sie do fryzjera, zebys sobie balagnu na glowie nie zrobila.

Stary 2019-08-24, 12:06   #4600
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Dziewczyny, jak myślicie, da się rozjaśnić włosy o jeden ton na oksy 3%? Mam niefarbowany "blond" na poziomie 7, marzy mi się ósemka ale bardzo szara (naturalne mam cieplutkie).:con fused: Bo oglądałam filmiki na youtube, i często fryzjerzy rozjaśniają właśnie trójką.
okrytonasienna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 21:11   #4601
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie, da się rozjaśnić włosy o jeden ton na oksy 3%? Mam niefarbowany "blond" na poziomie 7, marzy mi się ósemka ale bardzo szara (naturalne mam cieplutkie).:con fused: Bo oglądałam filmiki na youtube, i często fryzjerzy rozjaśniają właśnie trójką.

Jezeli chcesz rozjasnic wlosy o jeden ton to wystarczy Ci zwykla farba z wyzszego poziomu kolorystycznego, wiec ja bym sie nie bawila w rozjasniacze. Rozjasniacz Ci rozjasni i na 3% oksy, ale rozjanianie odbywa sie przez odcienie pomaranczy i zolci, wiec kolor wlosow jeszcze bardziej Ci sie ociepli i zeby uzyskac bardzo szaly kolor, bedziesz musiala tonowac.

Stary 2019-08-25, 10:10   #4602
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jezeli chcesz rozjasnic wlosy o jeden ton to wystarczy Ci zwykla farba z wyzszego poziomu kolorystycznego, wiec ja bym sie nie bawila w rozjasniacze. Rozjasniacz Ci rozjasni i na 3% oksy, ale rozjanianie odbywa sie przez odcienie pomaranczy i zolci, wiec kolor wlosow jeszcze bardziej Ci sie ociepli i zeby uzyskac bardzo szaly kolor, bedziesz musiala tonowac.
Tak myślałam, dzięki, wolałam się upewnić. 8 wystarczy, czy wziąć 9?
Stary 2019-08-26, 18:47   #4603
pseudofeministka
Zakorzenienie

Wiesz co ja wlasnie nie orientuje sie w tym za bardzo juz. Z tego co czytalam to trzeba brac poziom wyzej niz ten ktory chcemy uzyskac, wiec wydaje mi sie, ze powinnas celowac w 9 i zrobic na 6% oksy. Najlepiej zrob test pasemkowy , zanim nalozysz farbe na calosc i zobacz efekt koncowy.

I tak sobie mysle czy na poziomie 8 uzyskasz szary kolor.

A jaki kolor farby masz na oku?

Stary 2019-08-27, 13:14   #4604
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wiesz co ja wlasnie nie orientuje sie w tym za bardzo juz. Z tego co czytalam to trzeba brac poziom wyzej niz ten ktory chcemy uzyskac, wiec wydaje mi sie, ze powinnas celowac w 9 i zrobic na 6% oksy. Najlepiej zrob test pasemkowy , zanim nalozysz farbe na calosc i zobacz efekt koncowy.

I tak sobie mysle czy na poziomie 8 uzyskasz szary kolor.

A jaki kolor farby masz na oku?
Właśnie chciałabym blond na poziomie 8, bardzo szary. Na razie nie wiem, jakie farby będę brała pod uwagę, pamiętam tylko, że kiedyś farbowałam Allwaves i byłam zadowolona (miałam do nich dostęp), brałabym też pod uwagę Matrix, coś mocno "popielatego", choć na oksy 6% to domyślam się, że wybije mi w rudość i połowa niebieskiego pigmentu pójdzie na jej zredukowanie, stąd moje myśli o dodatkowym mix tonie.
Bo wiesz, ja bym chciała na jak najniższym oksy, ale do poziomu ósmego to mi nie rozjaśni na 3% (mam naturalne, niefarbowane na poziomie 7).
Oczywiście sprawdzę różne wariacje z oksy na pasemkach, już zbieram włosy ze szczotki.
Stary 2019-08-28, 11:19   #4605
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Właśnie chciałabym blond na poziomie 8, bardzo szary. Na razie nie wiem, jakie farby będę brała pod uwagę, pamiętam tylko, że kiedyś farbowałam Allwaves i byłam zadowolona (miałam do nich dostęp), brałabym też pod uwagę Matrix, coś mocno "popielatego", choć na oksy 6% to domyślam się, że wybije mi w rudość i połowa niebieskiego pigmentu pójdzie na jej zredukowanie, stąd moje myśli o dodatkowym mix tonie.
Bo wiesz, ja bym chciała na jak najniższym oksy, ale do poziomu ósmego to mi nie rozjaśni na 3% (mam naturalne, niefarbowane na poziomie 7).
Oczywiście sprawdzę różne wariacje z oksy na pasemkach, już zbieram włosy ze szczotki.
Wesz co ja bym na pocztek sprobowala z 6% na cały czas trzymania farby i zobaczysz co bedzie. Jak farba sie troche wyplucze i pojawi sie rudosc, to wtedy za drugim podejsciem dorzucic mixton niebieski. Na 3% oksydancie farba moze troszke rozjasni, ale na pewno nie o ton.

Ja uwazam, ze najlepiej robic testy pasemkowe. Niestety farby daja rozny efekt na roznych wlosach, sa mniej przewidyalne niz rozjasniacz.

Stary 2019-09-02, 16:00   #4606
kwiszniewsk73
Przyczajenie

Pielęgnacja blondu

Witajcie uzyskałam tak piękny blond zwykła farba drogeryjna . Teraz proszę o jakieś porady co polecacie żeby nie zółkły?
kwiszniewsk73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 15:01   #4607
violcia1980
Przyczajenie

Załączam efekt farbowania farbą Koleston Perfect 9/38 i 10/38 na oksydancie 9%.Jestem bardzo zadowolona kolor włosów w miarę się wyrównał odcień wg mnie jest bardzo ładny. Następnym razem spróbuję samej 10/38. Włosy po farbie mięciutkie i w dobrej kondycji. Już chyba zostanę przy Kolestonie🙂
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190910_155158.jpg (135,5 KB, 18 załadowań)
Stary 2019-09-14, 21:43   #4608
elihino1
Przyczajenie

Cześć Jakiś czas temu pisałam tutaj, że chcę przyciemnić swoje jasne blond włosy. Położyłam Alfaparf 9.1 na odrosty z oxy 9%, a na długość z oxy 6%. Wyszło tak, że odrosty są ciemniejsze, trochę żółte i odcinają się od reszty włosów. Czy zrobiłam coś źle i jak to naprawić? Póki co rozważam dwie opcje:
1. Położyć jakąś fioletową farbę na te odrosty z mocniejszym oxy (tylko czy to pojaśni i ochłodzi odrosty?)
2. Przyciemnić włosy na długości żeby odrost się tak nie odcinał.
A może coś innego? Co radzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190914_222603.jpg (54,9 KB, 7 załadowań)
Odpowiedz

Tagi
#blond, #blonde #rozjasnianie, #farba, #farbowanie, #farby, #garnier, #hair, #pomocy, #włosy, białe włosy, blond, blond lodowy, blondynka, brąz, dekoloryzacja, farba, farbowane wlosy, farbowanie, farbowanie - rozjaśnianie, farby, fryzjer, jasny, kolor, lublin, łupież, natura, odrosty, pielęgnacja, platyna, płukanka, płukanki, pomocy, ponowne rozjaśnianie, porady, powrót, problem, przyciemnianie, puławy, ratunek, regeneracja po farbie, rozjasnianie wlosow, rozjaśnianie, rude, siwy odcień, szampony, włosy, włosy blond, włosy blond rozjaśnione, włosy. farbowanie, zielone włosy, złe farbowanie;

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości