Do mamuś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-25, 08:04   #1
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504

Do mamuś


Za wirtualnemedia:
Dzieci czytające dużo książek są znacznie weselsze niż ich rówieśnicy spędzający większość czasu przed telewizorem. Do takiego wniosku doszli autorzy opublikowanej w tym tygodniu ankiety poświęconej sytuacji dzieci w Niemczech.
Sondażem przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej Allensbach objęto 819 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Z ankiety wynika, że 55% dzieci, które podają, że często są smutne, poświęca dużo czasu oglądaniu telewizji. Wśród wesołych dzieci tylko jedna trzecia ogląda często telewizję.

Cztanie książek górą Moze ta zasada odnosi się też do dorosłych?

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 08:04   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Do mamuś

Za wirtualnemedia:
Dzieci czytające dużo książek są znacznie weselsze niż ich rówieśnicy spędzający większość czasu przed telewizorem. Do takiego wniosku doszli autorzy opublikowanej w tym tygodniu ankiety poświęconej sytuacji dzieci w Niemczech.
Sondażem przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej Allensbach objęto 819 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Z ankiety wynika, że 55% dzieci, które podają, że często są smutne, poświęca dużo czasu oglądaniu telewizji. Wśród wesołych dzieci tylko jedna trzecia ogląda często telewizję.

Cztanie książek górą Moze ta zasada odnosi się też do dorosłych?

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 08:28   #3
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Do mamuś

Oj, do dorosłych chyba nie. Bardzo dużo czytam, a do osób radosnych nie należę. Zresztą jako dziecko czytałam jeszcze więcej, a i tak skrzywiona wiecznie chodziłam. Ale może ten model już tak ma i jako wyjątek potwierdza regułę.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 08:28   #4
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Do mamuś

Oj, do dorosłych chyba nie. Bardzo dużo czytam, a do osób radosnych nie należę. Zresztą jako dziecko czytałam jeszcze więcej, a i tak skrzywiona wiecznie chodziłam. Ale może ten model już tak ma i jako wyjątek potwierdza regułę.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 19:56   #5
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do mamuś

Buehehehe, zieeeeelooooo miiii!!! To ja chyba jestem najweselszą osobą pod slońcem.

Ale wiecie co, jak dzisiaj sprawdzałam wypracowania moim znajomym... Co za język, co za błędy, co za styl... Od razu widać, że nie czytają.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 19:56   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do mamuś

Buehehehe, zieeeeelooooo miiii!!! To ja chyba jestem najweselszą osobą pod slońcem.

Ale wiecie co, jak dzisiaj sprawdzałam wypracowania moim znajomym... Co za język, co za błędy, co za styl... Od razu widać, że nie czytają.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 21:56   #7
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Do mamuś

Ja tam zawsze duzo czytałam i czytam i raczej jestem wesoła ale wydaje mi się, że z pewnym charrakterkiem to sie rodzimy ja mam po czytaniu książek oprócz wesołego usposobienia jeszcze jedna pamiatkę: ledwo widzę niektóre książki
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-25, 21:56   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Do mamuś

Ja tam zawsze duzo czytałam i czytam i raczej jestem wesoła ale wydaje mi się, że z pewnym charrakterkiem to sie rodzimy ja mam po czytaniu książek oprócz wesołego usposobienia jeszcze jedna pamiatkę: ledwo widzę niektóre książki
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 05:24   #9
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do mamuś

Iwonalodz napisał(a):
> ja mam po czytaniu książek oprócz wesołego usposobienia jeszcze jedna pamiatkę: ledwo widzę niektóre książki

Taaak, ja też mam przez to wadę wzroku. Ale i tak książki są super.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-26, 05:24   #10
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Do mamuś

Iwonalodz napisał(a):
> ja mam po czytaniu książek oprócz wesołego usposobienia jeszcze jedna pamiatkę: ledwo widzę niektóre książki

Taaak, ja też mam przez to wadę wzroku. Ale i tak książki są super.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-30, 12:56   #11
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do mamuś

Oo to tak jak ja cale zycie czytalam - normalnie, ale i na lekcjach pod lawka, przy jedzeniu, w lozku pod koldra i wade wzroku tez mam. Jak na zlosc Ale sa i zalety - przez pol zycia zero bledow ortograficznych
Moja corka lubi jak jej czytac - mam nadzieje, ze jej tak zostanie. Nie watpie, ze ksiazki maja dobry wplyw na kazde dziecko, zwlaszcza te, ktore je czyta z wlasnej woli
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-30, 12:56   #12
sistar
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do mamuś

Oo to tak jak ja cale zycie czytalam - normalnie, ale i na lekcjach pod lawka, przy jedzeniu, w lozku pod koldra i wade wzroku tez mam. Jak na zlosc Ale sa i zalety - przez pol zycia zero bledow ortograficznych
Moja corka lubi jak jej czytac - mam nadzieje, ze jej tak zostanie. Nie watpie, ze ksiazki maja dobry wplyw na kazde dziecko, zwlaszcza te, ktore je czyta z wlasnej woli
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-30, 14:29   #13
mjabu
Przyczajenie
 
Avatar mjabu
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Re: Do mamuś

Z tą zasadą może mieć powiązanie również ta, że dziecko uśmiecha się dziennie 200-300 razy, a dorosły 30.
mjabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-30, 14:29   #14
mjabu
Przyczajenie
 
Avatar mjabu
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Re: Do mamuś

Z tą zasadą może mieć powiązanie również ta, że dziecko uśmiecha się dziennie 200-300 razy, a dorosły 30.
mjabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 18:07   #15
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: Do mamuś

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Za wirtualnemedia:
> Dzieci czytające dużo książek są znacznie weselsze niż ich rówieśnicy spędzający większość czasu przed telewizorem. Do takiego wniosku doszli autorzy opublikowanej w tym tygodniu ankiety poświęconej sytuacji dzieci w Niemczech.
> Sondażem przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej Allensbach objęto 819 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
> Z ankiety wynika, że 55% dzieci, które podają, że często są smutne, poświęca dużo czasu oglądaniu telewizji. Wśród wesołych dzieci tylko jedna trzecia ogląda często telewizję.
>
> Cztanie książek górą Moze ta zasada odnosi się też do dorosłych?
>
>

Zdecydowanie się odnosi Książki wprost pochłaniam, czasem po kilka dziennie i jestem chyba najweselszą osobą pod słońcem (stąd kurze łapki, bo jak się śmieję, to mrużę oczy).
Gdy byłam mała, to mojej mamie gardło odmawiało posłuszeństwa od czytanych na głos bajek. Więc nauczyła mnie czytać, kiedy miałam 4 lata. A ja 11 lat później nauczyłam czytać moją wówczas 4-letnią siostrę cioteczną, która do tej pory (a stuknęła jej już trzydziestka) jest mi za to wdzięczna.

Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mole książkowe
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 18:07   #16
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: Do mamuś

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Za wirtualnemedia:
> Dzieci czytające dużo książek są znacznie weselsze niż ich rówieśnicy spędzający większość czasu przed telewizorem. Do takiego wniosku doszli autorzy opublikowanej w tym tygodniu ankiety poświęconej sytuacji dzieci w Niemczech.
> Sondażem przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej Allensbach objęto 819 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
> Z ankiety wynika, że 55% dzieci, które podają, że często są smutne, poświęca dużo czasu oglądaniu telewizji. Wśród wesołych dzieci tylko jedna trzecia ogląda często telewizję.
>
> Cztanie książek górą Moze ta zasada odnosi się też do dorosłych?
>
>

Zdecydowanie się odnosi Książki wprost pochłaniam, czasem po kilka dziennie i jestem chyba najweselszą osobą pod słońcem (stąd kurze łapki, bo jak się śmieję, to mrużę oczy).
Gdy byłam mała, to mojej mamie gardło odmawiało posłuszeństwa od czytanych na głos bajek. Więc nauczyła mnie czytać, kiedy miałam 4 lata. A ja 11 lat później nauczyłam czytać moją wówczas 4-letnią siostrę cioteczną, która do tej pory (a stuknęła jej już trzydziestka) jest mi za to wdzięczna.

Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mole książkowe
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 00:29   #17
marika155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Do mamuś

Ja byłam molem książkowym jako dziecko...czytałam wszystko co mi wpadło w ręce...w liceum okazało się, że muszę czytać tylko to co mi karzą bo na nic innego nie starczało czasu...później przeszła pora na prace studia zaoczne i czytanie ogromnej ilosci literatury fachowej...a teraz rodzina dom praca...szczerze mówiąc jak sobie pomyśle,że mam sie relaksować nad ksiazka to wole ten czas poswiecic córce...na czytanie mam nadzieję ze przyjdzie jeszce pora a nasze dzieci tak szybko przestajć byc dziećmi...Teraz czytam córce...staram sie jej czytać codziennie bajki na dobranoc...
marika155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 19:34   #18
solenizantka100
Raczkowanie
 
Avatar solenizantka100
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: Do mamuś

ze wszystkim sie zgodze jeDNAK TRzeba pamiętać że tak samo jak czytanie dziecku ważne jest żeby poswiecic mu czas potrzebny do nauki tego czytania, i zrobic to tak żeby poprzez zabawe zaczęło dostrzegac same plusy tego czytania, dobrym pomysłe jest "Spełnij rozkaz" - w tej zabawie dziecko wypełnia określone polecenia, takie jak: "Idź do kuchni i przynieś coś co zaczyna się na literę "ł", a potem do swojego pokoju i przynieś coś co zaczyna sie na "s" pomysł zaciągnięty jest z tej strony http://smyk.com/index.php?option=com...=3422&Itemid=0 i jest tam jeszcze troszkę innych pomysłów, lub można poczytać ogólnie o zabawie w nauce czytania http://www.sciaga.pl/tekst/17632-18-...nia_bez_stresu,
solenizantka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 23:23   #19
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Do mamuś

Na czytanie dla siebie, czy dla dziecka zawsze powinien być czas. Ja zawsze potrafię taki wygenerować, chociażby kosztem innych obowiązków. Nawet w reklamach propagują czytanie dzieciom. Wieczorem przed snem zamiast dobranocki lepiej wziąć książkę i poczytać. Dzięki temu wyobraźnia dziecka bardzo się rozwija, jest bardziej wesołe bo ma szerszy pogląd na wiele sytuacji poprzez rozwiniętą wyobraźnię.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 00:32   #20
kokosi19
Raczkowanie
 
Avatar kokosi19
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Do mamuś

etam, bez przesady, można poczytac ale nie kosztem obowiązków innych poza tym od takich rzeczy jak nauka czytania jest chyba szkola co nie? my możemy tylko pomagać nauczycielą w zachęcaniu dziecka do tej nauki i tak jak pisze psycholożka na tej stronie którą podała „solenizantka” takie zabawy są naprawdę ciekawe i nie zajmują dużo czasu, a inwencja jest nie ograniczona, ogółem fajna strona, apropos czytania są tam jeszcze inne tematy. pozdr
kokosi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.