Masz pomysł na zmiany w KWC? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 05:58   #31
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Popieram pomysł, aby przy kosmetykach kolorowych, farbach, czy żelach pod prysznic gdzie są różne zapachy był obowiązek opisywania który używałyśmy.
Czasem wyszukuję wśród farb recenzji interesującego mnie koloru i czytam recenzje jedynie że kolor wyszedł ciemniejszy, że ma miedziane refleksy, ale nic o naturalnym kolorze włosów i zakupionym kolorze.
Tyczy się to podkładów, przydałoby się w szminkach, błyszczykach, cieniach.

O tym tez już pisałam w grudniu, Złoś pomysł poparł i ucichło.
Umieszczenie gdzieś na stronie głównej KWC informacji o 3 czy 5 nowo zgłoszonych producentach. Zgłaszając producenta tylko ja wiem o jego dodaniu do bazy, bo śledzę to, tylko więc na mnie możecie liczyć przy zgłoszeniu pierwszego kosmetyku, mała szansa że zrobi to ktoś inny. Natomiast jeśli będzie to widoczne na stronie głównej możemy liczyć na wszystkich.

Marzy mi się aby było widoczne po prawej stronie więcej niż 3-4 nowe recenzje, nowo zgłoszone, czy najlepsze w kategorii, bo miejsca mamy tam aż za dużo, a widoczne tylko kilka sztuk.


Fajnie byłoby gdyby pod każdą recenzją była ikonka, zgłoś recenzję aby w ten sposób można było zgłaszać te niezgodne z regulaminem, do usunięcia, po kliknięciu należałoby napisać powód, a jeśli do autora recenzji w tym momencie przychodziło powiadomienie o zgłoszeniu jego recenzji to już byłoby cudowanie. Dawałoby mu to szansę na poprawienie recenzji, informowało jaka recenzja jest niezgodna z regulaminem, która została usunięta, tak aby mógł potem ją poprawnie napisać raz jeszcze.
Teraz widzę że znika mi jakaś recenzja, bo zmniejszyła się liczba moich recenzji, ale nie wiem która, i już pewnie nie dojdę do tego, a chętnie bym ją poprawiła.

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-07-29 o 06:04
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 09:41   #32
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Przy lakierach do paznokci, zwłaszcza tych tańszych mogłoby być oznaczenie czy zawierają toluen lub formaldehyd czy nie lub choćby miejsce na wpisanie składu chemicznego lakieru.
Ale wydaje mi się,że lepszy byłby jakiś symbol na miniaturce zdjęcia kosmetyku-można by było szybko znaleźć tani i bezpieczny kosmetyk.
Np. czerwona ikonka z napisem "bezpieczny lakier" czy coś podobnego.
Dla niektórych osób ważne jest to czy produkt był testowany na zwierzętach.Może i do tego warto wprowadzić odpowiednie oznaczenie?
Podejrzewam,że weganie czy wegetarianie jak wszędzie są tu w mniejszości (sama weganką czy wegetarianką nie jestem) ale skoro czasem pytają o takie rzeczy na forum to może warto zamieścić tę informację w bazie kosmetyków?
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 10:22   #33
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
w torebce - sledzenie nowych recenzji, czyli powiadomienia na email i na stronie za kazdym razem kiedy pojawi sie nowa recenzja danego kosmetyku (opcja do wyboru oczywiscie, tak jak na forum).
moze dla niektorych przydatna bylaby tez opcja "share" na wzor serwisow spolecznosciowych, czyli dzielenia sie z innymi spersonalizowanymi listami ulubionych kosmetykow.



popieram - obowiazkowa rubryka ze skladem INCI, z paroma wyjatkami oczywiscie, jesli to mozliwe technicznie




nawet teraz mozna to zrobic prosto i szybko przy uzyciu wyszukiwarki:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty

garnier - kremy do rąk
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php?slowa=garnier+ krem+rąk&gdzie=produkty
etc
Nie wszystkie kosmetyki mają w nazwie te same słowa, szczególnie widać to chyba w kosmetykach do ciała: emulsja, olejek, balsam, mleczko, tonik, masło i nie wiadomo co jeszcze, a to wszystko jedna kategoria.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 10:44   #34
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Przede wszystkim usuniecie kosmetykow "pseudomineralnych" z kategori kompakty i podklady mineralne! Czesto to kosmetyki sie myla i nie kazdy potrafi rozrozniac prawdziwe mineraly od tych pseudomineralnych. No i na dodatek nie zawsze jest napisany ich sklad.
__________________
Paulina + Tomuś
travirra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 16:10   #35
caro69
Raczkowanie
 
Avatar caro69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 241
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Ja mam osobiscie jeden pomysl.
Denerwujace jest, gdy do kosmetykow np. tradzikowych wypowiadaja sie osoby do cery normalnej itp. To wprowadza troche balaganu...
__________________
tumblr.
vinted.
caro69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 20:57   #36
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Dziękuję za pomysły, część z całą pewnością wykorzystamy jesli tylko pozwolą nam warunki techniczne.

Ja od siebie dołożę pomysł przycisku "Zgłoś poprawki do opisu" - który pozwoliłby automatycznie przesyłać do moderatorów korektę ceny czy uzupełnienie składu.

Cytat:
Napisane przez travirra Pokaż wiadomość
Przede wszystkim usuniecie kosmetykow "pseudomineralnych" z kategori kompakty i podklady mineralne! Czesto to kosmetyki sie myla i nie kazdy potrafi rozrozniac prawdziwe mineraly od tych pseudomineralnych. No i na dodatek nie zawsze jest napisany ich sklad.
Cytat:
Napisane przez caro69 Pokaż wiadomość
Ja mam osobiscie jeden pomysl.
Denerwujace jest, gdy do kosmetykow np. tradzikowych wypowiadaja sie osoby do cery normalnej itp. To wprowadza troche balaganu...
W przypadku tego typu problemów zapraszam do zgłoszenia konkretnych kosmetyków czy recenzji na Forum Technicznym dla KWC
Natomiast skład nie jest warunkiem koniecznym przyjęcia zgłoszenia, stąd nie wszystkie kosmetyki go posiadają, chociaż już coraz więcej wizażanek pamięta o jego zamieszczaniu
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 06:54   #37
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Wiele pomysłów to perełki

A to kilka ze zmian jakie wprowadzamy do katalogu:

a. subskrypcja A
będzie można zapisać sobie kosmetyk w subskrypcji tak, aby dostawać powiadomienia o nowych recenzjach danego produktu

b. subskrypcja B
jak wyżej, z tym że na maila przychodzą powiadomienia o nowych produktach w wybranej kategorii

c. torebka
całkowicie przebudowana torebka, możliwość wydruku ze zdjęciami "listy zakupów", możliwość przesłania przegródki na SMS-a;

d. zmiany w statystykach
setki zmian w sposobie obliczania statystyk; kilka wprowadziłem już, kilka wejdzie dopiero w nowej wersji; niedawno zmieniłem sposób obliczania najlepszych kosmetyków w katalogu - raport nie bierze teraz pod uwagę Zapomnianych Kosmetyków i Akcesoriów oraz wymaga minimum 30 recenzji;

e. przebudowana sekcja informacji o producencie/marce
więcej raportów statystycznych tj. porównania z innymi producentami, porównania w kategorii itp.

f. zmiany w wyglądzie listy produktów w kategorii

g. duża przebudowa strony głównej


Będzie jeszcze więcej, bo lista nie jest zamknięta i czekamy na Wasze uwagi i pomysły z tego wątku
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 08:39   #38
xaska007x
Raczkowanie
 
Avatar xaska007x
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 122
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Ja chciałabym, by przy recenzji trzeba było wybrać (z rozwijanej listy), jaki typ skóry/cery się posiada. Myślę, że czasem jest to naprawdę pomocne (przy kremach do twarzy, tonikach/balsamach do ciała itd)... Np, jeśli ktoś ma taki sam rodzaj cery, jak ja, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dany kosmetyk zadziała na mnie podobnie.
__________________
A little bit of heaven,
With a little bit of hell..'
xaska007x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 10:01   #39
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez xaska007x Pokaż wiadomość
Ja chciałabym, by przy recenzji trzeba było wybrać (z rozwijanej listy), jaki typ skóry/cery się posiada. Myślę, że czasem jest to naprawdę pomocne (przy kremach do twarzy, tonikach/balsamach do ciała itd)... Np, jeśli ktoś ma taki sam rodzaj cery, jak ja, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dany kosmetyk zadziała na mnie podobnie.
Taką informację możesz przeczytać w profilu danej osoby. Aczkolwiek łatwiej byłoby mieć to "na wierzchu" przy recenzji, niż sprawdzać profil każdej wizażanki, która się wypowiedziała
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 12:33   #40
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Valentino Pokaż wiadomość
Ja mam jeden tylko pomysł,który MOIM zdaniem jest ważny, a mianowicie chodzi o to,że wielu kosmetyków nie ma w katalogu,ponieważ można dodawać tylko te,które się przetestowała...tym samym osoby,które testują kosmetyki nie myślą o tym żeby je dodać do katalogu... nie chce się niektórym dodawać opinii itd. przez to później nie znajdujemy takich kosmetyków jak CHI! (to przykład mój z wczoraj...strasznie się zawiodłam,że nie ma tego w KWC) Nawet jeśli ktoś chce dodać opinie to nie ma do czego, a tej osobie nie chce się dodawać kosmetyku do katalogu...

Kurcze troche chaotycznie to napisałam, ale mam nadzieje,że zrozumiecie o co chodzi... Po prostu wrzucajmy do katalogu każdy kosmetyk,którego nie ma bez względu na to czy go ktoś przetestował czy nie..będzie łatwiej
W zeszłym roku próbowałam uzupełnić baze dodając kosmetyki Oriflame,ale szybko moderatorka mi zabroniła,ponieważ nie używałam akurat tych kosmetyków i nie mogłam jej udowodnić,ze faktycznie kidys je przetestowałam ;/ paranoja...
Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
KWC to dla mnie podstawowa baza informacyjna i wiele mu zawdzięczam, więc bardzo chwalę

Podpisuję się pod tym, aby nie była konieczna "osobista znajomość" ze zgłaszanym kosmetykiem. Uważam, że jest to niepotrzebne. Czasem przecież używa się kosmetyku, zgłosi się go, ale się go nie zrecenzuje, bo przykładowo po tygodniu zaczął silnie uczulać, co uniemożliwia dalsze testy i wystawienie sensownej oceny...
Z drugiej strony czasem mamy dostęp do zdjęcia, opisu, nawet skład możemy podać, ale nie testujemy tego kosmetyku, bo jeszcze go nie ma, zastanawiamy się nad zakupem, więc pragniemy go zgłosić, by zobaczyć jakie przybędą mu recenzje (nie raz miałam takie pragnienie, aby coś zgłosić i zobaczyć, czy po prostu jest to dobry kosmetyk). Rozumiem, że chcemy, aby każdy kosmetyk miał choć jedną opinię, by KWC było jak najbardziej funkcjonalne, ale taki zakaz to według mnie duże ograniczenie w powiększaniu tej cudnej bazy...
Absolutnie sie z tym nie zgadzam i mowie to glownie jako moderator, a nie uzytkownik. Nie moze byc tak, zeby wrzucac wszystkie kosmetyki. Po pierwsze dlatego, ze za chwile modki zostana zasypane setkami produktow. To akurat jest ok, ale nie ok jest to, ze zawsze zostaje spora szansa, ze nikt tych zgloszonych nie oceni. Boje sie wrzucania hurtowego, ktore juz teraz ma miejsce. To raz. A dwa, ze warunkiem dodania kosmetyku czasami jest podanie skladu, kiedy na przyklad kosmetyk ma kilka wersji i trzeba sprawdzic, czy to rozny kosmetyk czy ma tylko inny zapach. W jaki sposob mamy to ocenic majac kosmetyki, ktorych sie nie uzywa? Tak zawsze mozna zapytac zglaszajaca i sprawa jest jasna. Producenci sklady podaja bardzo rzadko, a nie bedziemy biegac po sklepach zeby spisac sklad kosmetyku, o ktorym nie wiadomo, czy w ogole bedzie oceniony.

Mnie brakuje polowek. Czesc kosmetykow ocenilabym nie na 3 czy na 4 ale na 3,5 i nie mam takiej mozliwosci.

P.s. Piszecie, ze nie chce sie zglosic kosmetyku, a chce sie go oceniac. No akurat tak sie sklada, ze zgloszenie kosmetyku trwa cale 5 minut i nie jest to skomplikowana sprawa. Uwazam, ze bycie swiadoma uzytkowniczka KWC ciagnie za soba m.in. czasami powinnosc zgloszenia nowego kremu.

Edytowane przez mimbi
Czas edycji: 2009-07-30 o 12:35
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 12:53   #41
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

to ja bym jeszcze nieśmiało poprosiła o tą możliwość segregacji cenowej... czasem na prawdę szukając czegoś trzeba się przekopać przez wiele (także nieznanych, a czasem zwyczajnie dużo za drogich na naszą kieszeń) marek.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 14:39   #42
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Myślę, że przydałaby się opcja dodania składu do kosmetyków już zgłoszonych, a składu nieposiadających
__________________


Patryka jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 15:33   #43
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Mnie brakuje jeszcze widoku Danych Katalogu, które jest widoczne na stronie głównej, w trakcie przeglądania Ostatniej Setki, nie ma tego z prawej strony, a przydałoby się.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dane katalogu.jpg (18,1 KB, 44 załadowań)
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 15:39   #44
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

ja podpinam sie o prosbe rozbudowania oceny danego produktu. można by to rozłożyć jak ktos juz pisał na:jakość,działanie itp..
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 09:55   #45
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

a może "złożone" porządkowanie?
np. ułóż wg punktacji + ułóż alfabetycznie?
punktacja + cena


no i to najważniejsze - przy recenzjach widoczny profil cery danej recenzentki...
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 08:40   #46
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Mysle, ze powinna byc jeszcze opcja gdzie dany kosmetyk zostal zakupiony i kiedy....
Uwazam, ze "kiedy" tez jest wazna opcja, poniewaz ktos mogl wystawic dana recenzje po roku czy 2 a danego kosmetyku juz np. w rossmanie nie dostaniemy bo zostaj wycofany.

Ale przeszukiwanie wg.ceny uwazam za genialny pomysl
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 16:53   #47
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Myślę, że przydałaby się opcja dodania składu do kosmetyków już zgłoszonych, a składu nieposiadających
Brakujące składy można zgłaszać w wątku Składy na forum technicznym dla katalogu kosmetyków
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 20:38   #48
nigreco
Raczkowanie
 
Avatar nigreco
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 211
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

System gwiazdek w recenzjach perfum nie odpowiada rzeczywistości.
Dobry produkt dostaje mało gwiazdkę za brzydką butelkę itd.

System powinien pokazywać przy produkcie gwiazdki przyznane w poszczególnych kategoriach czyli: buteleczka, trwałość, wydajność, ogólna subiektywna ocena zapachu - a nie jedną ogólną ocenę.

I oczywiście powinna być możliwość wyszukiwania - np. najbardziej trwałych perfum według ilości gwiazdek.
__________________
Dwie rzeczy czynią kobietę niezapomnianą - jej łzy i jej perfumy.
Sacha Guitry [COLOR=Blue][SIZE=2]
nigreco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 23:53   #49
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Osobiście mam propozcyję, żeby weryfikowano wiek recenzentek a produkt, który recenzuje. Wiem, że metryki na kremach czy innych produktach jest umowna, a filozofia taka, że dobiera się produkt do potrzeb skóry czy cery a nie do jej wieku. Ale przyznam, że wkurzają mnie recenzje, gdzie dwudziestolatki przyznają otwarcie, że stosują jakiś krem do cery dojrzałej i marudzą, że tłusty, że obciąża, że nie działa i dają np, jedną gwiazdkę. Jak taka recenzja ma być wiarygodna i oddawać istotę rzeczy???


Czy nie można by tego jakoś weryfikować? Wizażanki często wpisują swój wiek w profil, ewentualnie jestem za zgłaszaniem do usunięcia recenzji, gdzie ktoś otwarcie pisze, że ma lata -naści, -eścia, a stosuje prodkukty WYBITNIE do cer dojrzałych ( liftingujące, mocnoe regenerujące itd)
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-02, 01:34   #50
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Przydałaby sie opcja (z możliwością wyłączenia, bo nie każdemu sie spodoba), żeby po najechaniu na dany kosmetyk w spisie pokazywała sie miniaturka jego zdjęcia Czasem tak mam, że szukam czegoś i na liście mam 10 o podobnej nazwie, każde muszę włączać i oglądać zdjęcia czy to ten. Albo jeśli ktoś jest fanem ładnych opakowań
PopieramMam nadzieje,ze niedlugo po najechaniu myszka na link do ocenianego produktu zobacze jego zdjecie.Mysle,ze dla wielu Wizazanek bedzie to ulatwieniem,a po za tym przyznaje-jestem milosniczka ladnych opakowan.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 11:16   #51
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Powinna byc opcja zglaszania recenzji do usuniecia. Chodzi mi o przypadki gdy recenzja jest bardzo zdawkowa ("brzydki zapach, nie podoba mi sie, nie lubie a flakon jest okropny itp itd") , nie na temat, zawierająca wulgaryzmy itp.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 13:42   #52
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Brakujące składy można zgłaszać w wątku Składy na forum technicznym dla katalogu kosmetyków
dzięki wielkie, nie wiedziałam o tym
__________________


Patryka jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 16:27   #53
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Macie na prawdę świetne pomysły
Już nie mogę się doczekać nowego KWC! ...ja mam tylko takie dwa "mini pomysły" że można by było pod "ilosc zuzytych opakowan" i "stosuje ten produkt od" dodac "czestotliwosc uzywania" (nie kazdy uzywa regularnie danego kosmetyku i wtedy inne efekty sa widoczne" a takze "gdzie zakupiony" (niektore kosmetyki sa trudno dostepne, albo nie wiadomo gdzie kupic, gdzie ich szukac, a wiele ososb z tego powodu zaklada specjalnie nowy watek, gdzie ma cos kupic)
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 18:58   #54
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
dodac "czestotliwosc uzywania" (nie kazdy uzywa regularnie danego kosmetyku i wtedy inne efekty sa widoczne" a takze "gdzie zakupiony" (niektore kosmetyki sa trudno dostepne, albo nie wiadomo gdzie kupic, gdzie ich szukac, a wiele ososb z tego powodu zaklada specjalnie nowy watek, gdzie ma cos kupic)
Tak, to byłoby BARDZO użyteczne i wprowadzenie tej opcji nie stanowi chyba najmniejszego problemu?
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 23:18   #55
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Powinna byc opcja zglaszania recenzji do usuniecia. Chodzi mi o przypadki gdy recenzja jest bardzo zdawkowa ("brzydki zapach, nie podoba mi sie, nie lubie a flakon jest okropny itp itd") , nie na temat, zawierająca wulgaryzmy itp.
jestem za jeden przycisk i po sprawie, bo teraz trzeba wchodzić w wątek, wcześniej go znaleźć, itd
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 20:01   #56
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Przydatne byłoby na pewno większe uszczegółowienie niektórych olbrzymich kategorii, na przykład PERFUMY i ZAPACHY.

Proponuję tutaj podział na "popularne" (avony, oriflame, Pumy, Mexxy,Coty, B.U. itp) i selektywne.
Łatwiej będzie się przekopać przez setki zgłoszonych zapachów.

A tak w ogóle to podoba mi się 99% zgłoszonych wyżej pomysłów.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 07:10   #57
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Powinna byc opcja zglaszania recenzji do usuniecia. Chodzi mi o przypadki gdy recenzja jest bardzo zdawkowa ("brzydki zapach, nie podoba mi sie, nie lubie a flakon jest okropny itp itd") , nie na temat, zawierająca wulgaryzmy itp.
Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość
jestem za jeden przycisk i po sprawie, bo teraz trzeba wchodzić w wątek, wcześniej go znaleźć, itd
Wątek jest tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=13588119
Na razie go sobie dodajcie do ulubionych i zawsze bedziecie mialy pod reka.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 09:01   #58
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Jestem za tym, aby wprowadzić może nie tyle co obowiązek, ale pole do wpisania, gdzie kosmetyk został kupiony

Poza tym - wiem, że dzięki temu opinie są obiektywniejsze, ale czy konieczny jest tak długi termin używania jakiś kosmetyków? Powiedzmy, że kupuję podkład, już po pierwszym użyciu wiem, że jest fatalny(np: spływa z twarzy, pozostawia smugi, ciemnieje itp). Rozumiem jeszcze - dać mu drugą szansę. Ale czy naprawdę muszę używać go tydzień, aby móc wystawić opinię na KWC?
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 14:26   #59
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Cieszę się, że powstał taki wątek

Mam jedno duże zastrzeżenie do układu graficznego KWC - mianowicie przeglądanie "ostatniej setki" jest niemal niemożliwe przez jej fatalny układ - wszystko się w nim zlewa - ocena, tytuł opinii, nazwa oceniającego, nie wiem gdzie się kończy a gdzie zaczyna kolejna.
Jedna recenzja od drugiej powinna być widocznie oddzielona, z układem centrycznym!
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 22:07   #60
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Masz pomysł na zmiany w KWC?

Popieram pomysł połówek gwiazdek.

Mam tez propozycję, aby Szanowne Moderatorstwo mogło odsyłać niektóre recenzje autorkom do poprawki. Chodzi mi tu nie tylko o błędy merytoryczne (np.pomylenie kosmetyku z innym) czy "proceduralne"(np. ktoś użył kremu raz i ocenia), ale także pod kątem błędów ortograficznych, językowych a nawet nagromadzenia literówek. W końcu KWC to już liczące się archiwum publiczne i za naprawdę chol*** bierze, kiedy kolejny raz wypływa w recenzji "ta perfuma" albo "świerza buźka"
PS.A tak w ogóle to uwielbiam KWC, dzięki niemu zaoszczędziłam mnóstwo pieniędzy unikając nietrafionych zakupów oraz natrafiłam na wiele wspaniałych kosmetyków, po które nie sięgnęłabym gdyby nie KWC.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny piszące recenzje, dziękuję, że poświęcacie czas, aby podzielić się opiniami
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-31 20:57:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.