Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-15, 12:37   #1
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799

Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan


Witam,

Właśnie próbuję sobie zaplanować układ szafek w kuchni. Szafki będą białe lakierowane, okap kominowy a lodówka niezabudowana i to jest jedyne, co wiem na pewno. No może poza tym, ze mam baaardzo ograniczony budżet..
Kuchnia ma wymiary 260x200cm, z trzech stron są ściany bez okien, czwarta strona to salon.

Chciałabym, żebyście zerknęły na mój "projekt" i doradziły, co byście w nim zmieniły.

Zastanawiam sie jeszcze ciagle nad tym barkiem... Chyba chciałabym takie wydłużenie mebli, na tej samej wysokości co blaty nad szafkami. Byłby szeroki jak szafki (60cm) i długi na 170cm od ściany (pozostałoby wtedy 90cm na przejście z salonu do kuchni). I teraz nie wiem: czy postawić go na 2 nogach, czy zrobić pod nim szafki? Chyba wolałabym szafki, zawsze to więcej schowków ale jak to zrobić, żeby dało się przy nim wygodnie usiąść na krzesłach (chodzi o nogi)? I jakie szafki w nim zaplanować?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan_z_barkiem.jpg (74,6 KB, 291 załadowań)
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:02   #2
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Ja bym umieściła kuchenkę w rogu - zamiast tej szafki narożnikowej. Wizualnie fajnie to wygląda, no i do zlewu bliżej.
A co do barku możesz zrobić półki i szerszy blat - coś jak w załączniku. Mi bardziej podoba się opcja bez tego poszerzonego blatu, ale jeżeli przy barku zamierzacie jeść, no to nie będzie zbyt wygodnie. Możesz też zrobić barek na nóżkach a szufladki z boku - coś w stylu tego stołu (?) z pierwszego zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 118115900091748.jpg (21,6 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuch_z_wys_kor_art1.jpg (19,1 KB, 101 załadowań)
__________________


Edytowane przez sandrina
Czas edycji: 2012-02-15 o 13:04
sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 16:07   #3
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

moim zdaniem jest ok - ale fajnie było by gdyby szafka na przyprawy była bliżej kuchni (podczas gotowania będą w zasięgu ręki), a szuflady bliżej zmywarki (będzie wygodniej ją wypakowywać), tyle tylko że nie wiem czy szuflady będą miały wtedy satysfakcjonującą szerokość
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:24   #4
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Co do barku: jeśli nie chcesz szerszego blatu (nawet o te 30cm żeby schować nogi) to zrób pod spodem płytsze szafki od strony kuchni. I ja bym ten barek zrobiła jednak wyższy niż blaty kuchenne, bo zasłoni kuchenny majdan, wyeksponuje to barek jako dodatkową strefę mieszkania, no i niskie krzesła/stołki moim zdaniem będą dziwnie wyglądać przy takim pseudo stole.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:48   #5
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

A ja zwróciłam uwagę na półki w szafkach-jeśli jest możliwość, to zrób sobie więcej niż dwie, szczególnie w górnych , po co trzymać powietrze?Z doświadczenie mówię,bo sama zrobiłam tylko dwie,a później dorabiałam dodatkowe.
__________________
WYMIENIĘ
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 23:08   #6
ikaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 134
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Moja propozycja jest taka: cargo przy kuchence,potem zlew na rogu ,zmywarka,potem do lodówki ciągły blat.Przed sama lodówka wstawiłabym szafkę z roleta.

http://srvimg09.tablica.pl/images_ta...kie_rev001.jpg
ikaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 08:26   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Co do barku: jeśli nie chcesz szerszego blatu (nawet o te 30cm żeby schować nogi) to zrób pod spodem płytsze szafki od strony kuchni. I ja bym ten barek zrobiła jednak wyższy niż blaty kuchenne, bo zasłoni kuchenny majdan, wyeksponuje to barek jako dodatkową strefę mieszkania, no i niskie krzesła/stołki moim zdaniem będą dziwnie wyglądać przy takim pseudo stole.
co do pogrubionego zgadzam się w 100%
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 14:47   #8
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

ustaw sprzęty tak żeby mieć długi blat roboczy, bo teraz masz małe kawałki i nie będzie Ci się wygonie gotować
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 14:03   #9
agie82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

W internecie spotkałam się z zaleceniami trzymania się wytyczonych stref w kuchni, tj. najpierw zapasy, potem przechowywanie, zmywanie, najwięcej miejsca na przygotowanie posiłków i na końcu gotowanie. Chyba, że jestes leworęczna to w odwrotnej kolejności. Dzięki temu będzie Ci najbardziej wygodnie. Twoja kuchnia stwarza do tego warunki.
agie82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 02:53   #10
tijaaa
Raczkowanie
 
Avatar tijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 129
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Będę miała podobną przestrzeń na zagospodarowanie kuchni tyle, że połączoną z jadalnią, salon będzie osobno. A układ wymyśliłam jak na zdjęciu Zaczynam lodówką, potem wysoka szafa na piekarnik i mikrofalę, następnie szafka narożna na garnki z dużym blatem na czajnik i inne sprzęty kuchenne. Gazówka będzie na samym środku a pod nią szafka podzielona na pół z szufladami. Mogłabym wziąć takie długie szuflady ale to będzie mało wygodne. W narożniku kolejna narożna szafka i zlew. Następnie zmywarka, mała szafka i wykończenie półkami. Od szafki z piekarnikiem do zlewu będą szły górne szafki. Niestety muszę brać pod uwagę okno.

Może coś ci się spodoba a może i mi ktoś podsunie jeszcze jakiś pomysł Przepraszam za jakość rysunku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (29,8 KB, 93 załadowań)
__________________
Jak żyć razem i nie zwariować!
http://myworldmyownm.blogspot.com/
tijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:14   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Będę miała podobną przestrzeń na zagospodarowanie kuchni tyle, że połączoną z jadalnią, salon będzie osobno. A układ wymyśliłam jak na zdjęciu Zaczynam lodówką, potem wysoka szafa na piekarnik i mikrofalę, następnie szafka narożna na garnki z dużym blatem na czajnik i inne sprzęty kuchenne. Gazówka będzie na samym środku a pod nią szafka podzielona na pół z szufladami. Mogłabym wziąć takie długie szuflady ale to będzie mało wygodne. W narożniku kolejna narożna szafka i zlew. Następnie zmywarka, mała szafka i wykończenie półkami. Od szafki z piekarnikiem do zlewu będą szły górne szafki. Niestety muszę brać pod uwagę okno.

Może coś ci się spodoba a może i mi ktoś podsunie jeszcze jakiś pomysł Przepraszam za jakość rysunku
Przestawiłabym nieco ten układ. W obecnym układzie z rzeczami wyjętymi z lodówki musisz gonić na drugą stronę kuchni, gdzie masz zlew i blat roboczy. Wokół kuchenki masz zbyt mało blatu roboczego. Idealnie byłoby, gdybyś miała główny blat roboczy pomiędzy zlewem a kuchenką.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 16:57   #12
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Będę miała podobną przestrzeń na zagospodarowanie kuchni tyle, że połączoną z jadalnią, salon będzie osobno. A układ wymyśliłam jak na zdjęciu Zaczynam lodówką, potem wysoka szafa na piekarnik i mikrofalę, następnie szafka narożna na garnki z dużym blatem na czajnik i inne sprzęty kuchenne. Gazówka będzie na samym środku a pod nią szafka podzielona na pół z szufladami. Mogłabym wziąć takie długie szuflady ale to będzie mało wygodne. W narożniku kolejna narożna szafka i zlew. Następnie zmywarka, mała szafka i wykończenie półkami. Od szafki z piekarnikiem do zlewu będą szły górne szafki. Niestety muszę brać pod uwagę okno.

Może coś ci się spodoba a może i mi ktoś podsunie jeszcze jakiś pomysł Przepraszam za jakość rysunku
Lodówka jest w złym miejscu, za daleko do zlewu, kuchenki i blatu. Jeżeli będziesz potrzebować większej ilości składników z lodówki to będziesz nosić na raty, jakbyś miałam obok blat to wszystko na nim położysz.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 20:41   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Lodówka jest w złym miejscu, za daleko do zlewu, kuchenki i blatu. Jeżeli będziesz potrzebować większej ilości składników z lodówki to będziesz nosić na raty, jakbyś miałam obok blat to wszystko na nim położysz.
Gdyby zamienić kolejność - najpierw słupek z piekanikiem, a za nim lodówka, to byłby kawałek blatu przy lodówce. Zaraz potem powinien być zlew, za nim główny blat i dopiero za nim kuchenka. Za kuchenką wystarczy kawałek blatu na odstawienie np. talerzy na które będzie nakładane jedzenie z garnków czy patelni.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 11:48   #14
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Będę miała podobną przestrzeń na zagospodarowanie kuchni tyle, że połączoną z jadalnią, salon będzie osobno. A układ wymyśliłam jak na zdjęciu Zaczynam lodówką, potem wysoka szafa na piekarnik i mikrofalę, następnie szafka narożna na garnki z dużym blatem na czajnik i inne sprzęty kuchenne. Gazówka będzie na samym środku a pod nią szafka podzielona na pół z szufladami. Mogłabym wziąć takie długie szuflady ale to będzie mało wygodne. W narożniku kolejna narożna szafka i zlew. Następnie zmywarka, mała szafka i wykończenie półkami. Od szafki z piekarnikiem do zlewu będą szły górne szafki. Niestety muszę brać pod uwagę okno.

Może coś ci się spodoba a może i mi ktoś podsunie jeszcze jakiś pomysł Przepraszam za jakość rysunku
a co robisz z tym kaloryferem pod oknem? przenosisz go w część jadalną?
i na jakiej wysokości masz parapet? da się go wykuć / usunąć?
moim zdaniem idealnie byłoby, gdybyś mogła zamiast parapetu, pociągnąć blat pod okno, coś jak tutaj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blat-parapet.jpg (28,6 KB, 79 załadowań)
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:20   #15
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
a co robisz z tym kaloryferem pod oknem? przenosisz go w część jadalną?
i na jakiej wysokości masz parapet? da się go wykuć / usunąć?
moim zdaniem idealnie byłoby, gdybyś mogła zamiast parapetu, pociągnąć blat pod okno, coś jak tutaj.
W kuchni kaloryfer można wyciąć (nie wiem po co w kuchni kaloryfery ogólnie?)
A na rysunku nie ma go zaznaczonego. To może wcale go tam nie ma?
Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że jak okno jest wyżej/niżej niż standard szafek to:
-mogą byc one droższe
-może byc niewygodne korzystanie z za wysokich/niskich szafek
Jest też coś takiego jak ergonomiczne zróżnicowanie szafek:
-niższe pod np. kuchenkę, żeby nie zaglądać na palcach w gary, blat roboczy (wałkujesz ciężarem pochylonego ciała a nie naciskasz wałka ile w rękach)
-domownicy o różnej wysokości i wtedy każdy ma swój poziom
Ogólnie dla mnie mało ciekawe rozwiązanie i wizualnie i praktycznie, ale są wielbiciele takich rozwiązań
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 23:00   #16
tijaaa
Raczkowanie
 
Avatar tijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 129
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Dziękuję za rady i sugestie

Co do kaloryfera to w tej chwili jest pod oknem, ale mam zgodę na jego usunięcie więc dojadę z szafkami do ściany i wpuszczę blat w okno zamiast parapetu. Wysokość okna na to pozwala. W związku z tym muszę czekać do zakończenia sezonu grzewczego i mam jeszcze czas na zmianę projektu.

Co do układu, to nie chcemy ruszać gazu w związku z tym płyta gazowa musi być w tym miejscu co jest. Całą resztę mogę przestawiać do woli. Zamiana lodówki z piekarnikiem jak najbardziej jest realna tyle, że zależy mi na dużej przestrzeni w lodówce więc zdecyduję się na niezabudowaną. Zastanawiam się czy będzie to pasować wizualnie jak najpierw będzie szafa a później srebrna lodówka. Zlew również mogłabym przenieść w drugi narożnik tyle, że wtedy będę miała wszystko ściśnięte po jednej stronie kuchni a pod oknem pusto.

Nie wiem też co zrobić z drugim parapetem, pod nim będzie kaloryfer. Zabudować go drewnem, zostawić biały parapet pomalowany farbą olejną, wymienić na kamienny czy może dać taki sam blat jak w kuchni.

Szafki będą w kolorze wenge, podłoga w kuchni beżowe płytki w jadalni panele ciemny brąz. Ściany beżowe, możliwe że w jadalni pomaluję dwie ściany na zielono. Chodzi mi o taką przytłumioną szarawą zieleń. Ale ten kolor to na razie wstępny pomysł.

Brałam też pod uwagę zrobienie wyspy w kuchni ale wydaje mi się, że jest na to za mało miejsca bo chciałabym, żeby z jadalnią stanowiły wspólną przestrzeń.
__________________
Jak żyć razem i nie zwariować!
http://myworldmyownm.blogspot.com/
tijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:43   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Szafki będą w kolorze wenge, podłoga w kuchni beżowe płytki w jadalni panele ciemny brąz. Ściany beżowe, możliwe że w jadalni pomaluję dwie ściany na zielono. Chodzi mi o taką przytłumioną szarawą zieleń. Ale ten kolor to na razie wstępny pomysł.
Ciemność widzę... a tak serio, to może z tego wyjść ciemne i ciężkie połączenie - wenge, przytłumiona zieleń, panele ciemny brąz. Przydałoby się trochę jaśniejszych barw, żeby kuchnia nie wyszła w tonacji ciemnego lasu, gdzie też dominują brązy i przytłumione zielenie.

Prywatnie nie znoszę połączenia tych dwóch kolorów. Mam w domu pokój, w którym mieszkała moja siostra. Jest tam beż, brąz, jasna zieleń i ciemne meble. Efekt dla mnie przytłaczający i powodujący, że mam ochotę wyjść z tego pokoju tuż po przekroczeniu jego progu. Brakuje mi tam trochę jasnych barw, odrobiny bieli, która rozjaśniłaby to wnętrze. I nawet jasna zieleń na jednej ze ścian czy tapeta w dość jaskrawej, jasnej zieleni nie ratuje tego pokoju.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 06:54   #18
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez tijaaa Pokaż wiadomość
Brałam też pod uwagę zrobienie wyspy w kuchni ale wydaje mi się, że jest na to za mało miejsca bo chciałabym, żeby z jadalnią stanowiły wspólną przestrzeń.
to walnij sobie półwysep.
wtedy blatem roboczym podjedziesz w stronę lodówki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg półwysep - od jadalni.jpg (28,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg półwysep - od kuchni.jpg (27,5 KB, 50 załadowań)
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 11:29   #19
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

półwysep to aż trzy szafki narożne-ja bym nie chciała ich aż tyle, bo
-bez systemu wysuwanych koszy to mało wygodne korzystanie z nich
-a z fajnym systemem koszy koszt kuchni podskoczy o ok3tys
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 13:39   #20
tijaaa
Raczkowanie
 
Avatar tijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 129
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Jeżeli dorzuciłabym szafkę 60 cm jako półwysep to zostanie mi jakieś 90 cm przejścia i w środku robi się mało miejsca, dwie osoby jednocześnie będą sobie wtedy przeszkadzać. Żeby coś takiego było możliwe musiałabym zrezygnować z zabudowy ściany tej na której ma być lodówka, no ale wtedy mam wielką pustą ścianę.

Dorzucam zdjęcie na którym się wzorowałam, szerokość mam podobną natomiast na długość mam mniej miejsca.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2101m-300x300.jpg (14,4 KB, 67 załadowań)
__________________
Jak żyć razem i nie zwariować!
http://myworldmyownm.blogspot.com/
tijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 10:21   #21
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

tjjaaa - koniecznie z tego programu skorzystaj:
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm

po pierwsze szafki z ikei są standardowe w wymiarach, więc łatwo zaplanujesz rozkład swoich mebli, nawet jak nie będą one wcale z ikei
a po drugie: ten planer jest w 2D, jak i w 3D więc od razu zobaczysz jak twoja kuchnia m/w będzie wyglądać, że tak powiem "na żywo"

Jak sama buszuję po stronach (głównie amerykańskich, bo tam najłatwiej znaleźć porady co w kuchni zrobić bez wcześniejszego stuletniego szukania), to często narzekają na zlew w rogu; dokładnej przyczyny tego narzekania nie podają, ale piszą, że to rozwiązanie mało praktyczne.

Kolejna rzecz, ale nie odnosząca się do rozkładu szafek: lepiej zainwestować w szafki tzw. cargo, albo z szufladami. Ci, co raz sprawią sobie takie szafki mówią, że nigdy by ich nie wymienili na szafki z półkami: bo masz do wszystkiego w szafce dostęp i nie musisz wyjmować pięciu rzeczy, zeby dostać tą jedną, której chcesz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

no i jeszcze jedna rada: na twoim miejscu starałabym się nie robić modnej kuchni
bo teraz wenge jest modne, ale za parę lat im się odwidzi i modny np stanie się baobab, czy jakieś drewno o kolorze pomarańczowym, czy drewno z plaży - a ty zostaniesz z kuchnią, która wyjdzie z mody

najlepiej więc wybrać coś, co ci się owszem podoba, ale podoba nie z tego powodu, że takie modne

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-03-21 o 10:09
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 21:17   #22
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
tjjaaa - koniecznie z tego programu skorzystaj:
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm

po pierwsze szafki z ikei są standardowe w wymiarach, więc łatwo zaplanujesz rozkład swoich mebli, nawet jak nie będą one wcale z ikei
a po drugie: ten planer jest w 2D, jak i w 3D więc od razu zobaczysz jak twoja kuchnia m/w będzie wyglądać, że tak powiem "na żywo"

Jak sama buszuję po stronach (głównie amerykańskich, bo tam najłatwiej znaleźć porady co w kuchni zrobić bez wcześniejszego stuletniego szukania), to często narzekają na zlew w rogu; dokładnej przyczyny tego narzekania nie podają, ale piszą, że to rozwiązanie mało praktyczne.

Kolejna rzecz, ale nie odnosząca się do rozkładu szafek: lepiej zainwestować w szafki tzw. cargo, albo z szufladami. Ci, co raz sprawią sobie takie szafki mówią, że nigdy by ich nie wymienili na szafki z półkami: bo masz do wszystkiego w szafce dostęp i nie musisz wyjmować pięciu rzeczy, zeby dostać tą jedną, której chcesz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

no i jeszcze jedna rada: na twoim miejscu starałabym się nie robić modnej kuchni
bo teraz wenge jest modne, ale za parę lat im się odwidzi i modny np stanie się baobab, czy jakieś drewno o kolorze pomarańczowym, czy drewno z plaży - a ty zostaniesz z kuchnią, która wyjdzie z mody

najlepiej więc wybrać coś, co ci się owszem podoba, ale podoba nie z tego powodu, że takie modne
Amen Zgadzam się zarówno w kwestii mody na wenge, praktyczności szuflad jak i projektowania kuchni w programie ikea
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 02:54   #23
tijaaa
Raczkowanie
 
Avatar tijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 129
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Amen Zgadzam się zarówno w kwestii mody na wenge, praktyczności szuflad jak i projektowania kuchni w programie ikea
Planner IKEA znam i polecam Co do wenge, w moim przypadku nie jest to moda, po prostu podobają mi się kuchnie w tym kolorze w ogóle meble w tym kolorze mi się podobają. Idąc bardziej w stronę mody myślałam o białej lakierowanej, która także mi się podoba ale wydaje mi się mniej praktyczna jeżeli chodzi o zabrudzenia. Poza tym boję się że przy białej miałabym problem z dopasowaniem jadalni. Stół jeszcze ok ale myślę też o jakimś kredensie, półkach i tu mógłby pojawić się problem. Natomiast o połączeniu wenge lub innego drewna z białym lakierem myślę w salonie dlatego nie chciałabym go powtarzać w kuchni. Z szufladami się z wami zgadzam, będę ich miała łącznie 6 pod kuchenką (jeżeli zdecyduję się na obecny projekt). Zostanie mi jeszcze jedna szafka 40 cm, którą mogłabym wykorzystać na cargo albo szuflady ale planuję tam trzymać robota kuchennego i parowar więc nie wiem czy się opłaca.
__________________
Jak żyć razem i nie zwariować!
http://myworldmyownm.blogspot.com/
tijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 12:03   #24
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

ja też planuję przerobienie kuchni
i pierwsze na co zwracam uwagę, jak widzę twój plan, to: duże okna!
czyli teoretycznie możesz sobie pozwolić na ciemne meble, bo i tak będzie dużo światła
a zwróć uwagę, że jak pokazują meble wenge, to zawsze jest to pokazywane w słonecznych pomieszczeniach, czyli tam, gdzie dużo światła jest
te zdjęcie, które dałaś, to akurat wyjątek, bo tam jest raczej mroczno
wenge "wyciągnie" dużo światła z pomieszczenia, więc warto zwrócić na to uwagę

ja mam większą kuchnię niż ty, ty masz do zagospodarowania 6 m2 i na dodatek dwa rogi, więc pozostaje ci do wyboru coś, co po angielsku nazywają "lazy susan", czyli obrotowe takie półki w szafkach, ewentualnie takie wyciągane półki

o, tu jest tego parę przykładów, które widziałam:
- typowa lazy susan: klik
- zmodyfikowana: klik
- wyciągane półki: klik albo klik, albo klik
- wymyślny taki wynalazek jak te szuflady: klik, albo to samo, ale jako zwykłe cargo: klik
- albo już cuda na kiju o nazwie magic corner: klik czy też coś, co ja nie wiem, jak to działa: klik (to ostatnie, to jak widzę można dostać w Black Red White)

-------------------------
ja narożnych nie mam, wiec mam mniej kłopotu: po prostu mam niemal 3 metry blatu w jednej linii, bo kuchnia długa
ale za to raczej małe okno, wiec o niczym innym niż białe lub jasne meble nawet nie myślę

-------------------------
sama buszuję po stronie pinterest - stronka jest obrazkowa, ponadto po angielsku, ale tam pomysłów na kuchnię jest od groma
jak sie kliknie w obrazek, to odsyła do strony z której on jest, więc stron też dzięki temu sie znajdzie dużo
możesz tam wpisać na przykład "small kitchen" albo inne co tam wymyślisz, i przepadniesz, jak się wkręcisz

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

acha, nie mogę nie wspomnieć o tych stronach, a dokładniej: o komentarzach, które ludzie tam napisali
a mianowicie
pierwszy link, to rady, jakie daliby ci, co już przerobili kuchnię (więc ci, co już to przechodzili ):
http://www.thekitchn.com/what-is-you...-advice-167867

oraz drugi link, "jaka była twoja najlepsza decyzja przy przerabianiu kuchni, a jaka najgorsza"
czyli z czego się cieszą, że zrobili w kuchni, a co było złym wyborem
http://www.apartmenttherapy.com/the-...de-with-111246

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-03-23 o 11:57
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 20:02   #25
Adam3223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Moja pierwsza kuchnia - zerknijcie proszę na plan

Do tak ładnej kuchni zdałoby się kupić parę przydatnych rzeczy, nie szpecących super projektu. Warto zajrzeć na stronę xxx
tam znajdziecie na prawdę dużo rzeczy praktycznych, a także na prawdę dobrze wyglądających w przystępnej cenie. Polecam bo wielu moich znajomych łącznie ze mną wyposażyliśmy kuchnię własnie w te produkty. Służą nam do dziś. Myślę, że trochę pomogłem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-21 o 08:17 Powód: reklama w każdym post
Adam3223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-19 21:02:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.