Wiosna czy lato?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-04, 17:20   #1
jadore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16

Wiosna czy lato??


od dłuższego już czasu próbuję określić swój typ kolorystyczny i jakos nie bardzo mogę się zdecydować którym jestem pytałam na innym wątku ale chyba umarł śmiercią naturalną... Baaaaardzo proszę o pomoc.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Ciężko, najpierw na różowo pożniej jest to taki delikatny ciepły brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?.
Oczy jasne, zielone z ciemną obwódką. Oprawa oczu jasna, w odcieniu średniego blondu.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
jeżeli już się jakieś pojawiają to są raczej w złocisto beżowych kolrach.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy?
raczej jasna, a w jaki kolor wpada to nie mam pojęcia, ale bedzie można ocenić na zdjęciu (jest robione w świetle dziennym bez flesza, bez makijażu <tylko tusz> )

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Za malucha słomiany blond teraz średni albo ciemy blond ze lekko złocistym akcentem


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Wydaje mi się jest to delikatny koral.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najczęśiej nosze czerń, brąz i khaki, ale nie wiem czy podkreślaja one moją urode czy nie... co do reszty kolorów to nawet nie wiem bo nie posiadam niczego w innych barwach.


Z góry dziekuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg agusia.jpg (33,5 KB, 49 załadowań)
jadore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 15:45   #2
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Wiosna czy lato??

Ja stawiam na lato. Masz duzo rozowch, chlodnych tonow na skorze. Nie wiem czy tak wygladasz w rzeczywistosci czy to wina zdjecia, ale wygladasz na chlodny typ. Na temat wlosow sie nie wypowiem bo masz pasemka i to nie jest twoj naturalny kolor.
Mi pasuja do ciebie pastele w makijarzu i ubiorze. Nie widze Cie w ostrych, nasyconych i cieplych kolorach jak np. pomaranczowy(a w takim kolorze wiosna wyglada dobrze). Piszesz ze ubierasz sie w chlodne kolory to dobrze ale zrezygnuj z tak ciemnych bo nie podkraesl twojej urody.
Ja bym zaczela od jakis bardziej kolorowych t-shirt'ow na lato i zauwazysz ze twoja skora bedzie bardziej promienna.

P.S. Dobrym testem na sprawdzenie jakim jestes typem kolorystycznym cieplym czy zimnym jest przylozenie wokol twarzy czegos w kolorze pomaranczowym i chlodnym rozu. Po tym jak wyglada twarz w ych kolorach mozna rozpoznac jakim jest sie typem. Jasli cieplym to w pomaranczowym skora nabiera blasku, jesli chlodnym to przy rozu.
Wskazowka dla Ciebie - jesli jestes latem to pomaranczowy i inne cieple kolory sprawia ze twoja twarz bedzie wydawala sie swinkowo rozowa, a wszystkie przebarwienia beda bardziej widoczne.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-07-05 o 15:51
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:30   #3
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Wiosna czy lato??

Miałam podobny problem, jestem taka wiosenno-letnia Ale jeśli chodzi o Ciebie, również stawiam na lato Zastąp sobie czerń ciemnym brązem, efekt będzie o wiele lepszy
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.