jak rozetrzeć idealnie cienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-10, 11:29   #1
martolina1982
Zakorzenienie
 
Avatar martolina1982
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 213

jak rozetrzeć idealnie cienie?


witajcie ponownie. w ramach wydobywania sie w zametów moakijażowych, w które popadłam chcę się nauczyć dobrze robic makijaż. nic nie podoba mi się tak jak pięknie nałozone i roztarte cienie. w celu tym kupiłam sobie pedzel, chyba płaski zaokrąglony, miał być do rozcierania cieni. no i zonk, bo nie wychodzi...

po 1 cienie nalozone tym pędzlem są jakies blade. w porównaniu z aplikatorem gąbkowym niebo a ziemia. nie wiem czy osypuja sie z pedzla zanim je doniose do powieki czy co?

po 2 wychodzą mi plamy...no generalnie porażka...

po 3 może to wina bdowy powieki ale ja nie mam tyle miejsca na nalozenie cieni ile wy...nie ma mowy, zeby zmiescily sie 2-3 kolory.

nie wiem jak wy to robicie.
martolina1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 13:35   #2
diablica_k
Raczkowanie
 
Avatar diablica_k
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 120
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

Hej,
mogę Tobie polecić filmik na yt - http://www.youtube.com/watch?v=TKmuCTWF14E
Szczerze mówiąc, to jestem bardzo początkująca w kwestii makijażu, nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się tym tematem, trochę pudru, tusz i tyle. Ale od jakiegoś czasu zaczęłam zgłębiać tajniki malowania się, w tym celu przeglądam różne tutoriale i fora. Skorzystałam z rady zawartej w filmiku i powiem, że nawet jestem zadowolona z efektu

Dołączyłam zdjęcie mojego dzisiejszego próbowania makijażu oczu, gdzie właśnie korzystałam z rad autorki filmiku. Wg mnie cienie są dobrze roztarte, aczkolwiek się na tym nie znam

Mam nadzieję, że mogłam choć trochę pomóc mimo mojego braku doświadczenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_6868.jpg (77,0 KB, 157 załadowań)

Edytowane przez diablica_k
Czas edycji: 2012-10-10 o 13:43
diablica_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 17:51   #3
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

Opcji jest kilka.
* Nie wychodzi Ci, bo pędzel do rozcierania prawdopodobnie nie nabiera tyle cienia, co trzeba, by był widoczny.
* Używasz mało widocznych cieni - nie mówię, że tanich, bo i tanie bywają nieźle nasycone.
* Nie używasz bazy - baza sama w sobie czasem może nawet utrudniać rozcieranie, ALE za cenę podbicia kolorów i trwałości na powiece - warto jej używać, tym bardziej, że problem rozcierania występujący z niektórymi bazami załatwia cielisty, np. matowy cień położony na nią przed nałożeniem właściwych kolorów.

Kombinuj Albo napisz coś więcej, konkretniej czego używasz itp. to może coś wymyślimy
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 12:15   #4
kasiagolenia
Raczkowanie
 
Avatar kasiagolenia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

Cytat:
Napisane przez martolina1982 Pokaż wiadomość
witajcie ponownie. w ramach wydobywania sie w zametów moakijażowych, w które popadłam chcę się nauczyć dobrze robic makijaż. nic nie podoba mi się tak jak pięknie nałozone i roztarte cienie. w celu tym kupiłam sobie pedzel, chyba płaski zaokrąglony, miał być do rozcierania cieni. no i zonk, bo nie wychodzi...

po 1 cienie nalozone tym pędzlem są jakies blade. w porównaniu z aplikatorem gąbkowym niebo a ziemia. nie wiem czy osypuja sie z pedzla zanim je doniose do powieki czy co?

po 2 wychodzą mi plamy...no generalnie porażka...

po 3 może to wina bdowy powieki ale ja nie mam tyle miejsca na nalozenie cieni ile wy...nie ma mowy, zeby zmiescily sie 2-3 kolory.

nie wiem jak wy to robicie.
Zgadzam się z przedmówczynią. Całkiem prawdopodobne, że cienie są mało napigmantowane. Bardzo dobre są cienie z Inglota, używa ich wielu profesjonalistów, a ceny mają niskie w porównaniu do innych profesjonalnych marek. Używam jeszcze cieni z Kryolana i tanich jak barszcz Sensique czy jakoś tak, takie poczwórne, chyba z 10 zł kosztują, tak że mi je do Londynu wysyłają Nie wiem lubię je. Na mojej stronie znajdziesz na pewno inspiracje co do zabawy z cieniami www.kasiagolenia.eu A aplikatora jak najbardziej nadal używaj, do bardziej precyzyjnej pracy, na mniejszych obszarach oka. Możesz używać i pędzla i aplikatora, to ułatwi ci pracę i efekt będzie lepszy.
kasiagolenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 20:48   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

jest dużo czynników które wpływają na to jak rozcierają się cienie i tak z moich doświadczeń to:

1) cień - jego pigmentacja i konsystencja - inaczej rozcierają się cienie sypkie, inaczej prasowane, inaczej w kremie
osobiście sypkie najpierw wklepuję a potem rozcieram bo inaczej się w moim przypadku osypują
prasowane - nabieram, strzepuję pędzelek i od razu rozcieram przykładając w pierwszej chwili pędzel tam gdzie chcę mieć najmocniejszy kolor
kremowe - używam palca lub patyczków higienicznych

no i najważniejsze - jak cień ma mało pigmentu to możesz się namachać a i tak nie będzie nic widać, pigmentację polecam sprawdzać nie tylko pocierają cień palcem ale potem tym palcem rozcierają np. na ręce - bo samo nabranie koloru na palec tak naprawdę nic nie mówi o tym co zostanie na powiece

2) pędzle - tutaj znowu ważna jest technika używania, każdego pędzla trzeba nieco inaczej używać i tak

płaskie - ja je przykładam płaską stroną do powieki o przesuwam po powiece w wybranym kierunku równolegle do skóry lekko dotykając
płaskie metoda 2 - nabieram cień na grzbiet, przykładam grzbietem w załamaniu powieki i jak powyżej "przecieram" mniej więcej pod kątem 45 stopni do powieki
kuleczkowe - osobiście używam albo do wzmocnienia koloru w kącikach (moim zdaniem są do tego świetne) i na dolną powiekę, ewentualnie sprawdzają się już po nałożeniu cieni gdzie trzeba do zrobienia "dymku"

rozmiar pędzelka też ma ogromne znaczenie
dużymi pędzlami rozcieram "bazy" a potem mniejszymi dokładam ciemne cienie bardziej precyzyjnie

ale to moje sposoby, myślę że każdy musi wypracować własne - bo część pomysłów czerpię z internetu, blogów, yt a część to własna radosna twórczość wypracowana dosłownie przypadkiem - a bo akurat wtedy wyszedł mi ładny efekt
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 09:39   #6
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

ja swoją zabawę z rozcieraniem cieni zaczynałam od cieni z my secret i kuleczki pędzelka z essence. Efekt był zadowalający
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 02:14   #7
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

Dziewczyny powyżej dobrze piszą! Od siebie dodam, że to nie zawsze musi być wina cieni. Niektóre pędzelki po prostu nie nabierają produktu. Wtedy to zdecydowanie wina pędzla, który jest kiepski. Bądź też konsystencja cienia nie pozwala na nabranie go pędzlem. Cienie prasowane, ale o bardziej kremowej, aksamitnej (jakby mokrej) konsystencji (pomimo tego, że są prasowane) ciężko nabierają się pędzlami - wtedy używam palca do nakładania, a rozcieram normalnie pędzlem.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 22:37   #8
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

Pamiętaj, aby pędzel był z naturalnego włosia, aby nie był śliski, bo cień się osypie i nie będzie dobrze widoczny na powiece.
Po drugie - spróbuj z mocno napigmentowanymi cieniami - wypróbuj jakąś paletkę cieni Sleek (koniecznie na bazę o lekkiej konsystencji).
Jeśli mimo wszystko Ci coś nie wychodzi, umów się na spotkanie do wizażystki, która po prostu "na żywo" pokaże Ci wszystko i wyłapie ewentualne błędy, które popełniasz
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 00:55   #9
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: jak rozetrzeć idealnie cienie?

Cytat:
Napisane przez joannaabram Pokaż wiadomość
Pamiętaj, aby pędzel był z naturalnego włosia, aby nie był śliski, bo cień się osypie i nie będzie dobrze widoczny na powiece.
Po drugie - spróbuj z mocno napigmentowanymi cieniami - wypróbuj jakąś paletkę cieni Sleek (koniecznie na bazę o lekkiej konsystencji).
Jeśli mimo wszystko Ci coś nie wychodzi, umów się na spotkanie do wizażystki, która po prostu "na żywo" pokaże Ci wszystko i wyłapie ewentualne błędy, które popełniasz
Ja tam wolę pędzle syntetyczne
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.