Początkujące włosomaniaczki :) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-21, 20:19   #271
Moniczken
kic kic
 
Avatar Moniczken
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 40
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
Jakie macie sprawdzone sposoby na przyspieszenie porostu włosów?
CP, drożdże, pokrzywa, wcierki, u mnie na razie tyle.

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Rozrabiane z wodą te zwykłe, Babuni są ponoć dobre, trzeba uważać żeby ich nie zabić wrzątkiem. W smaku dość ohyyydne !
Przyznam że sama łykałam drożdże piwne w tabletkach LEWITAN. Czy efekty jakieś były ? nikłe. Jeśli ktoś ma w tym temacie pozytywne wspomnienia to ja chętnie posłucham
Ja łykam drożdże Drovit, zauważyłam po nich malutkie włoski nad czołem, nawet sporo ich. Choć generalnie ja je łykam na całokształt, nie na porost czy zagęszczenie. Babuni też piłam, niedobre. Lepsze są takie kwadratowe (nie wiem jakiej firmy), rozpuszczają się ładnie. Słyszałam, żeby drożdże właśnie zabić, bo inaczej mogą robić rewolucje w żołądku.
Moniczken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:19   #272
SzerysLejdi
Przyczajenie
 
Avatar SzerysLejdi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 2
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

To ja też zgłaszam swoją obecność. Do tej pory to co w podpisie. Planuję zacząć wcierać wodę brzozową a jak skończę skrzypovitę zaczynam skrzypokrzywe!.
Moje włosy muszą być piekne ;D
SzerysLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:21   #273
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Myślę, że wlewanie w siebie drożdży bezpośrednio na pewno odbija się jakoś na organizm
Jak czasami patrzę na te wymysły włosomaniaczek... Odżywki dla kulturystów dodawane do masek to mój faworyt...
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:23   #274
SzerysLejdi
Przyczajenie
 
Avatar SzerysLejdi
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 2
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Myślę, że wlewanie w siebie drożdży bezpośrednio na pewno odbija się jakoś na organizm
Jak czasami patrzę na te wymysły włosomaniaczek... Odżywki dla kulturystów dodawane do masek to mój faworyt...
Jeśli zaparzy się drożdże przed wypiciem to nic się nie stanie.
To opinia lekarza.
__________________
8.06.2013 - drożdże
16.06.2013 - musujące witaminy
20.06.2013 - Skrzypovita


po co mi było prostować włosy...
SzerysLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:24   #275
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Kurcze czyli wychodzi na to, że wyrzucilam 7 zł na ten radical ;/ no ale zobaczymy. Pisze, że chroni przed 'szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi', może chociaż przed słońcem troche mnie uchroni
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:24   #276
Moniczken
kic kic
 
Avatar Moniczken
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 40
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Czytałam w wolnych chwilach wątek o tej urynoterapii na włosy, przyznam, że w pewnym momencie nabrałam ochoty wypróbować tego, ale na szczęście ochłonęłam Co do drożdży uwielbiam sobie czasem podjeść kawałek z kostki z dodatkiem cukru, ale żeby pół kostki niezabitych wypić, no nie dałabym się

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Kurcze czyli wychodzi na to, że wyrzucilam 7 zł na ten radical ;/ no ale zobaczymy. Pisze, że chroni przed 'szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi', może chociaż przed słońcem troche mnie uchroni
Przyda Ci się radical, stosuj jako wcierkę, absolutnie nie jako mgiełkę (prawdopodobne wysuszenie). Na razie mam od niego przerwę po 3 tygodniach, więc się o nim nie wypowiem, ale na pewnym blogu czytałam i widziałam, że daje niezłe efekty.

Edytowane przez Moniczken
Czas edycji: 2013-07-21 o 20:30
Moniczken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:35   #277
M a d z i o s z e k
Rozeznanie
 
Avatar M a d z i o s z e k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 624
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
Czytałam w wolnych chwilach wątek o tej urynoterapii na włosy, przyznam, że w pewnym momencie nabrałam ochoty wypróbować tego, ale na szczęście ochłonęłam Co do drożdży uwielbiam sobie czasem podjeść kawałek z kostki z dodatkiem cukru, ale żeby pół kostki niezabitych wypić, no nie dałabym się

Przyda Ci się radical, stosuj jako wcierkę, absolutnie nie jako mgiełkę (prawdopodobne wysuszenie). Na razie mam od niego przerwę po 3 tygodniach, więc się o nim nie wypowiem, ale na pewnym blogu czytałam i widziałam, że daje niezłe efekty.
Ja też miałam ochotę wypróbować tyle że na twarzy
M a d z i o s z e k jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 20:36   #278
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
Czytałam w wolnych chwilach wątek o tej urynoterapii na włosy, przyznam, że w pewnym momencie nabrałam ochoty wypróbować tego, ale na szczęście ochłonęłam Co do drożdży uwielbiam sobie czasem podjeść kawałek z kostki z dodatkiem cukru, ale żeby pół kostki niezabitych wypić, no nie dałabym się

Przyda Ci się radical, stosuj jako wcierkę, absolutnie nie jako mgiełkę (prawdopodobne wysuszenie). Na razie mam od niego przerwę po 3 tygodniach, więc się o nim nie wypowiem, ale na pewnym blogu czytałam i widziałam, że daje niezłe efekty.
Podejdź do niej raz jeszcze, może zadziała
Mimo obecnych wad kallosa mlecznego polubiłam go za to, że wywija mi moje końcówki co bardzo mi się podoba
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:43   #279
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Podejdź do niej raz jeszcze, może zadziała
Mimo obecnych wad kallosa mlecznego polubiłam go za to, że wywija mi moje końcówki co bardzo mi się podoba
Ahh to on wywija tak końcówki ? Ha ! musze to jeszcze sprawdzić na moich włosach.. Oj będzie kiepsko z maską mi ten efekt nie przypadł do gustu, no ale kto co lubi
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:47   #280
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Ahh to on wywija tak końcówki ? Ha ! musze to jeszcze sprawdzić na moich włosach.. Oj będzie kiepsko z maską mi ten efekt nie przypadł do gustu, no ale kto co lubi
Ja to uwielbiam. Moje włosy zyskują ogromnie na objętości dzięki maskom proteinowym, ale przyznam, że staje się to trochę upierdliwe bo wyglądam jakbym miała ich dwa razy więcej i jakoś przyzwyczaić się nie mogę.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 20:48   #281
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
CP, drożdże, pokrzywa, wcierki, u mnie na razie tyle.

Ja łykam drożdże Drovit, zauważyłam po nich malutkie włoski nad czołem, nawet sporo ich. Choć generalnie ja je łykam na całokształt, nie na porost czy zagęszczenie. Babuni też piłam, niedobre. Lepsze są takie kwadratowe (nie wiem jakiej firmy), rozpuszczają się ładnie. Słyszałam, żeby drożdże właśnie zabić, bo inaczej mogą robić rewolucje w żołądku.
Babuni rozpuszczają się najlepiej. Przynajmniej z tego co doczytałam na wątku drożdżopijaczek.

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Myślę, że wlewanie w siebie drożdży bezpośrednio na pewno odbija się jakoś na organizm
Jak czasami patrzę na te wymysły włosomaniaczek... Odżywki dla kulturystów dodawane do masek to mój faworyt...
Odbija, odbija. Drożdże mają w sobie tyle wartości odżywczych, że organizmowi to na dobre wychodzi. Oczywiście mowa o piciu zabitych drożdży. Oczywiście są wyjątki, bo osoby, które mają problemy z żołądkiem drożdży pić nie mogą, ale nie one jedne są zakazane.

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
Czytałam w wolnych chwilach wątek o tej urynoterapii na włosy, przyznam, że w pewnym momencie nabrałam ochoty wypróbować tego, ale na szczęście ochłonęłam Co do drożdży uwielbiam sobie czasem podjeść kawałek z kostki z dodatkiem cukru, ale żeby pół kostki niezabitych wypić, no nie dałabym się

Przyda Ci się radical, stosuj jako wcierkę, absolutnie nie jako mgiełkę (prawdopodobne wysuszenie). Na razie mam od niego przerwę po 3 tygodniach, więc się o nim nie wypowiem, ale na pewnym blogu czytałam i widziałam, że daje niezłe efekty.
Chyba o tym poczytam, bo jeszcze nic mi na ten temat nie wiadomo
Zabitych, zalanych wodą lub mlekiem. Niezabite są "nagazowane" i przyprawiają o problemy żołądkowe.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 20:50   #282
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Babuni rozpuszczają się najlepiej. Przynajmniej z tego co doczytałam na wątku drożdżopijaczek.



Odbija, odbija. Drożdże mają w sobie tyle wartości odżywczych, że organizmowi to na dobre wychodzi. Oczywiście mowa o piciu zabitych drożdży. Oczywiście są wyjątki, bo osoby, które mają problemy z żołądkiem drożdży pić nie mogą, ale nie one jedne są zakazane.


Chyba o tym poczytam, bo jeszcze nic mi na ten temat nie wiadomo
Zabitych, zalanych wodą lub mlekiem. Niezabite są "nagazowane" i przyprawiają o problemy żołądkowe.
Ja po soku pomarańczowym mam problemy z żołądkiem więc wolę nie ryzykować.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:03   #283
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Ja ogólnie mam refluks i jak przyjmuję leki to nie jest źle, ale drożdże dałam radę pić tylko z mlekiem, a przy moich schorzeniu mleko zakazane. Z wodą nijak mi nie szły, więc przestałam, ale żałuję. Może za jakiś czas wrócę do nich. Teraz dopiero po miesiącu mi zaczął żołądek dolegać.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:12   #284
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Możecie polecić jakąś silikonowa odzywkę do splukiwania lub szampon ktory nie bedzie obciążal wlosow? Nie moge patrzec na porozdwajane i polamane konce wlosow. Odzywka b/s nic nie daje
Najwyżej jesli bedzie obciążać będę używac co drugie, trzeciemycie...
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:17   #285
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakąś silikonowa odzywkę do splukiwania lub szampon ktory nie bedzie obciążal wlosow? Nie moge patrzec na porozdwajane i polamane konce wlosow. Odzywka b/s nic nie daje
Najwyżej jesli bedzie obciążać będę używac co drugie, trzeciemycie...
A jedwab nie działa na końce?
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:21   #286
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
A jedwab nie działa na końce?
nie mam jedwabiu, ale ja mam bardzo roznej dlugosci wlosy na calej głowie, nie bylabym w stanie nałożyć go wszedzie. Zapuszczam od dawna, mam duzo bejbikow, ale tez takich do ucha wlosow, krótszych, dluzszych, a dlugosc do lopatek.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:47   #287
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
nie mam jedwabiu, ale ja mam bardzo roznej dlugosci wlosy na calej głowie, nie bylabym w stanie nałożyć go wszedzie. Zapuszczam od dawna, mam duzo bejbikow, ale tez takich do ucha wlosow, krótszych, dluzszych, a dlugosc do lopatek.
A nie mozesz sciac tych koncowek? Ja po ostatnim cieciu mam sliczne koncowki, tylko dalej pozostal problem lamania. Jest na to jakas rada?

Ja nakladam jedwab niemal na cale wlosy, ale ja nie mam problemu z obciazeniem. Jest seria Joanny z jedwabiem, moze ona by ci przypasowala?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 21:55   #288
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakąś silikonowa odzywkę do splukiwania lub szampon ktory nie bedzie obciążal wlosow? Nie moge patrzec na porozdwajane i polamane konce wlosow. Odzywka b/s nic nie daje
Najwyżej jesli bedzie obciążać będę używac co drugie, trzeciemycie...
Rozumiem Cie jakoś nie przypadł mi do gustu jedwab, jest za gęsty jak dla mnie. Bardzo gorąco polecam fluid do końcówek Gliss Kur . a wygląda on tak http://www.glisskur.schwarzkopf.pl/c...KI_240x540.png
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 22:57   #289
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Pewnie zależy od włosów. Jak wszystko.

Wszyscy też bardzo zachwalają maske alterry aloes granat a na moich włosach to jakas tragedia ;o ale użyłam jej dopieor raz, więc dam jej szanse.
mi ta maska też nie podpasowała. Nic nie zrobiło takiej tragedii z moimi włosami jak ona
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 00:00   #290
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Przecież tu podobno wszyscy zieloni jak moje paznokcie z nowym lakierem o zapachu kiwi
??????????

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja nakladam jedwab niemal na cale wlosy, ale ja nie mam problemu z obciazeniem. Jest seria Joanny z jedwabiem, moze ona by ci przypasowala?
Ja też, ja też wcześniej tylko nie wiem w sumie po co pielęgnacja bezsilikonowa, skoro waliłam ten jedwab na całe włosy.. Nie wiem czy to na jedno wychodzi w końcu, oświećcie mnie. Chociaż teraz już tylko oliwka BD na końcówki bo mi się skończył a nie mam kasy i daję to co jest, zawsze kupowałam po 7 buteleczek
Joanna dla mnie ok ale CHI lepszy. Na pewno nie Biosilk, bleeee W czerwcu na basenie stoję sobie przy suszarkach, czuję jakiś 'fryzjerski' zapach. Oczywiście zerknęłam , a tam dziewczyna mazia sobie włosy tym. Chciałam krzyknąć 'wyrzuć tooo' xD
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 11:12   #291
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
??????????



Ja też, ja też wcześniej tylko nie wiem w sumie po co pielęgnacja bezsilikonowa, skoro waliłam ten jedwab na całe włosy.. Nie wiem czy to na jedno wychodzi w końcu, oświećcie mnie. Chociaż teraz już tylko oliwka BD na końcówki bo mi się skończył a nie mam kasy i daję to co jest, zawsze kupowałam po 7 buteleczek
Joanna dla mnie ok ale CHI lepszy. Na pewno nie Biosilk, bleeee W czerwcu na basenie stoję sobie przy suszarkach, czuję jakiś 'fryzjerski' zapach. Oczywiście zerknęłam , a tam dziewczyna mazia sobie włosy tym. Chciałam krzyknąć 'wyrzuć tooo' xD
Wg mnie jest róznica. silikony w szamponie, silikony w odżywce, silikony w odżywce bez spłukiwania czy w jedwabiu mogą na raz obciążyć. A jeśli zastosuje się sam silikonowy jedwab i odżywkę to już nie będzie takiego problemu. Jeśli włosomaniaczki nie używają sylikonów, to dlatego, że im obciążają włosy. Poza tym szampon ma oczyszczać, a nie dowalać przyklapująca włosy warstwę silikonową. Ja używam zawsze szamponu z SLS, więc moge ładować silikonowych preparatów ( oczywiście poza szamponem) ile chcę, bo nie muszę się martwić o zmycie silikonowej warstwy. Używając łagodniejszego szamponu należy wiedzieć, które silikony on zmywa, a które nie.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Ja to uwielbiam. Moje włosy zyskują ogromnie na objętości dzięki maskom proteinowym, ale przyznam, że staje się to trochę upierdliwe bo wyglądam jakbym miała ich dwa razy więcej i jakoś przyzwyczaić się nie mogę.
A u mnie w objętości nie było różnicy.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez SzerysLejdi Pokaż wiadomość
To ja też zgłaszam swoją obecność. Do tej pory to co w podpisie. Planuję zacząć wcierać wodę brzozową a jak skończę skrzypovitę zaczynam skrzypokrzywe!.
Moje włosy muszą być piekne ;D
Napisz po kuracji czy zadziałała woda brzozowa.
Czytałam,że suplementów nie można brać cały czas i należy robić sobie od nich przerwy. Przy braniu skrzypu trzeba też zażywać wit. B, bo skrzyp ją wypłukuje.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Przyznam Ci rację bo ją mam Niestety kupiłam ją bez przemyślenia i nie obywa się bez dolewania olejku do niej. Raczej już jej nie kupie, moje włosy wielbią wszystko co gęste, ciężkie i oleiste.
Mnie nie podpasowała maska Bingo shea i pięć alg. Dodawanie olejków, kwasu hialuronowego (HA) niewiele ulepszało kiepski produkt.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 12:13   #292
barylka666
Zadomowienie
 
Avatar barylka666
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 609
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakąś silikonowa odzywkę do splukiwania lub szampon ktory nie bedzie obciążal wlosow? Nie moge patrzec na porozdwajane i polamane konce wlosow. Odzywka b/s nic nie daje
Najwyżej jesli bedzie obciążać będę używac co drugie, trzeciemycie...

Z odżywek z silikonami to od siebie polecam Nivea Long Repair lub Intense Repair, używam je zawsze po myciu na ok 5 min. od ucha w dół, spłukuje chłodną wodą i włosy po nich zawsze ładnie wyglądają
__________________


Edytowane przez barylka666
Czas edycji: 2013-07-22 o 12:16
barylka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 12:37   #293
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A nie mozesz sciac tych koncowek? Ja po ostatnim cieciu mam sliczne koncowki, tylko dalej pozostal problem lamania. Jest na to jakas rada?

Ja nakladam jedwab niemal na cale wlosy, ale ja nie mam problemu z obciazeniem. Jest seria Joanny z jedwabiem, moze ona by ci przypasowala?
Chodze do fryzjera i podcinam co jakiś czas, ale po takiej wizycie szybko zaczynaja sie rozdwajać. Njgorzej to przody mi rozdwajają, z ktorych jakies ponad pol roku temu fryzjerka zrobiła mi pazurki zawsze pod grzywke mialam lekkie cieniowanie wlosow kolo twarzy. Chcialam delikatnie scieniowac, aby tez koncowki podciac a ta mi obcieła połowe włosów. Tak jak z tyłu mam do łopatek to te z przodu ramion sięgają, anajkrotsze brody Rozdwajaj sie w tym miejscu , nie ma jak tego podciać tak są cieniowane, musi troche odrosnąć. Teraz u innej fryzjerki się scinam na szczescie. Pozostaje mi zapuszczać i powoli schodzić z cieniowania.

Mi tez wlosy sie jeszcze troche łamią, rada to obciąć. Ja dlatego chodze co jakiś czas podcinać. Rozejrzę się za tym jedwabiem o ktorym napisałaś

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Rozumiem Cie jakoś nie przypadł mi do gustu jedwab, jest za gęsty jak dla mnie. Bardzo gorąco polecam fluid do końcówek Gliss Kur . a wygląda on tak http://www.glisskur.schwarzkopf.pl/c...KI_240x540.png
Nie obciąza wlosow? Ja ma w spray ten czarny gliis kur. Dopiero zaczelam uzywac, takze nie wiem czy się spisze. Wczesniej mialam innego glissa kura to slabo sobie radził.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 12:49   #294
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Chodzilo mi o taka serie z jedwabiem, jest tam tez odzywka d/s ja mam teraz seru. Nunaat i jest zdecydowanie rzadsze niz jedwabie i u mnie sie spisuje super. Ale ja mam nietypowe wlosy.

Woda brzozowa dziala! Wyprobowana przez lysiejacego znajomego, na lysince wyroslo duzo nowych wloskow (widzialam)
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 12:51   #295
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Woda brzozowa dziala! Wyprobowana przez lysiejacego znajomego, na lysince wyroslo duzo nowych wloskow (widzialam)
Z jakiej firmy ta brzoza ? na rynku jest duży wybór..
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 13:18   #296
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Wg mnie jest róznica. silikony w szamponie, silikony w odżywce, silikony w odżywce bez spłukiwania czy w jedwabiu mogą na raz obciążyć. A jeśli zastosuje się sam silikonowy jedwab i odżywkę to już nie będzie takiego problemu. Jeśli włosomaniaczki nie używają sylikonów, to dlatego, że im obciążają włosy. Poza tym szampon ma oczyszczać, a nie dowalać przyklapująca włosy warstwę silikonową. Ja używam zawsze szamponu z SLS, więc moge ładować silikonowych preparatów ( oczywiście poza szamponem) ile chcę, bo nie muszę się martwić o zmycie silikonowej warstwy. Używając łagodniejszego szamponu należy wiedzieć, które silikony on zmywa, a które nie.

Ja kiedys stosowałąm taką mteodę. Zwykły szampon bez silikonu. A odzywka do splukiwania z silikonem. Chcialam, zeby szampon domywal mi silikony, a odzwyka chroniła. Na zasadzie zmywam silikon i nakldam nowy, inaczej jak bym wszedzie pakowala silikon nawet nie zdazylabym go domyc i włosy stawaly by się co raz bardziej obciążone. Robiłąm tez tak, że czasami silikonowy szampon, a zwykła odzywka np. alterry, ale wtdy nie powtarzalam takiego mycia pare razy pod rząd. Sprawadzalo to sie, chyba wrócę do tej metody.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość


Mnie nie podpasowała maska Bingo shea i pięć alg. Dodawanie olejków, kwasu hialuronowego (HA) niewiele ulepszało kiepski produkt.
Dzisiaj to nalozylam i mam szorstkie i plączące się włosy. Wczesniej umyłam szamponem babydream, po szamponie ze sls, maska ta lepiej pielegnowala wlosy. Pewnie tez wina kiepskiego szamponu.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez barylka666 Pokaż wiadomość
Z odżywek z silikonami to od siebie polecam Nivea Long Repair lub Intense Repair, używam je zawsze po myciu na ok 5 min. od ucha w dół, spłukuje chłodną wodą i włosy po nich zawsze ładnie wyglądają
O dzięki dodaje do mojej torebki na kwc
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 13:19   #297
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Rozrabiane z wodą te zwykłe, Babuni są ponoć dobre, trzeba uważać żeby ich nie zabić wrzątkiem. W smaku dość ohyyydne !
Przyznam że sama łykałam drożdże piwne w tabletkach LEWITAN. Czy efekty jakieś były ? nikłe. Jeśli ktoś ma w tym temacie pozytywne wspomnienia to ja chętnie posłucham
Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Drożdże trzeba zabić, bo inaczej można mieć przez nie problemy. Podsyłam link do wątku drożdżopijaczek. klik
Uffff - jak zobaczyłam poradę żeby drożdży nie zabijać to od razu czerwona lampka mi się zaświeciła.

I tak myślę, że pomimo tego, że to wątek dla obecnie początkujących to dobrze, że są dobre dusze czuwające nad takimi informacjami

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Zwracam honor



Swoją drogą zastanawiam się jakbyś podeszła do tematu urynoterapii, oczywiscie na włosach
Urynoterapia - wspomniała mi o niej dermatolog, poczytałam wątek na ten temat ale nie cieszy się popularnością.
A od słowa do słowa mój TŻ w weekend (po tym jak mi nie chcąco wyrwał włosa i mu powiedziałam, że jak nie będzie uważał to zetnę włosy ) również napomknął o urynoterapii. Ja zareagowałam ożywiona, że wiem... na to on, że nawet jeśli kiedykolwiek to on nie chce o tym nic wiedzieć. W sumie to jest kochany, bo jakby się zgodził w razie czego . Czego oczy nie widzą... tego nos nie wyczuje

Swoją drogą znał też sposób mycia włosów deszczówką.
Kto wie. Może babcine sposoby rzeczywiście są najlepsze.

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Myślę, że wlewanie w siebie drożdży bezpośrednio na pewno odbija się jakoś na organizm
Jak czasami patrzę na te wymysły włosomaniaczek... Odżywki dla kulturystów dodawane do masek to mój faworyt...
A czemu to twój faworyt?
Ja na przykład codziennie piję kolagen. Zaczęłam go pić ze względu na kontuzję nogi, kupuję go w sklepie dla kulturystów i obecnie kontynuuję picie głównie dla kondycji włosów.
Vo jest złego w produktach dla kulturystów/sportowców?

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Kurcze czyli wychodzi na to, że wyrzucilam 7 zł na ten radical ;/ no ale zobaczymy. Pisze, że chroni przed 'szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi', może chociaż przed słońcem troche mnie uchroni

Cytat:
Napisane przez Moniczken Pokaż wiadomość
Czytałam w wolnych chwilach wątek o tej urynoterapii na włosy, przyznam, że w pewnym momencie nabrałam ochoty wypróbować tego, ale na szczęście ochłonęłam Co do drożdży uwielbiam sobie czasem podjeść kawałek z kostki z dodatkiem cukru, ale żeby pół kostki niezabitych wypić, no nie dałabym się

Przyda Ci się radical, stosuj jako wcierkę, absolutnie nie jako mgiełkę (prawdopodobne wysuszenie). Na razie mam od niego przerwę po 3 tygodniach, więc się o nim nie wypowiem, ale na pewnym blogu czytałam i widziałam, że daje niezłe efekty.
U mnie kosztuje więcej. 11zł i to odżywka a mgiełka jeszcze drożej.
Ja z Radicalu jestem zadowolona i kupiłam kolejne opakowanie.

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Czytałam,że suplementów nie można brać cały czas i należy robić sobie od nich przerwy. Przy braniu skrzypu trzeba też zażywać wit. B, bo skrzyp ją wypłukuje.
OOOOOO!
To ważne info dla mnie
Jedno zażywam a ucieka drugie. Co za los


Powiem Wam, że nie spodziewałam się aż tylu stron do nadrobienia
Nie było mnie zaledwie 2 dni.
Co prawda te 2 dni wystarczyły żeby doprowadzić włosy do stanu nędzy i rozpaczy.
Mam już porównanie - jak wyglądają przy pieszczeniu a jak w warunkach "spontaniczny wyjazd bez kosmetyków".

Chyba przekonuję się do tego by spróbować jantara - nawet z nową recepturą.
Myślę też nad drożdżami.
__________________
22-06-13 - AKCJA W
16-07-13 - AKCJA D
17-07-13 - AKCJA C
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 13:20   #298
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Chodzilo mi o taka serie z jedwabiem, jest tam tez odzywka d/s ja mam teraz seru. Nunaat i jest zdecydowanie rzadsze niz jedwabie i u mnie sie spisuje super. Ale ja mam nietypowe wlosy.

Woda brzozowa dziala! Wyprobowana przez lysiejacego znajomego, na lysince wyroslo duzo nowych wloskow (widzialam)
Widzizlam kiedys w sklepie taka zywkla w szklanej butelce wode brzozową. Tania była, ale miala alkohol w skladzie...
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 14:30   #299
_Fanaberia_
Raczkowanie
 
Avatar _Fanaberia_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 315
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
polecam kosmopedia.org

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------




Wszystko co Ci podkreśliłam jest ważne. Masz cienkie, zniszczone i wypadające włosy .Piszesz, ze zrezygnowałaś z silikonów. BD to delikatny szampon. Nie plącze Ci włosów i nie pozostawia szorstkich/ suchych ? Alterra to równiez odżywka bez cięzkich silikonów, dodatkowo zawiera w swoich składzie alkohol, który może nasilić wysuszanie skalpu wraz z włosami. Dodatkowo stosujesz płukanki, które wysuszają te włosy jeszcze bardziej. Plusem jest to że nakładasz oleje, nie wiem czy nie zbyt często. Porowatość ma wpływ na to, czy włos przyjmie, wchłonie olej. Być może te oleje nie służom Twoim suchym włosom. Sprawdz porowatość. Myślę, że brak Ci jakiegoś nawilżacza.. Powiedz jeszcze, czy zabezpieczasz czymś końcówki ?
Nie są one tak zniszczone jak np przy farbowaniu, błyszczą i w ogóle , ale przy świetle dziennym bez słońca, zwłaszcza w pomieszczeniach, wydają mi się takie matowe i suche.
Gdy są mokre to tak, są dość dobrze poplątane, ale i tak z czesaniem czekam do wyschnięcia, i wtedy nie mam żadnych problemów. W dotyku są miękkie i raczej gładkie, giętkie, ale wyglądają jakoś nie takoś (: Zresztą, dorzucę zdjęcia włosów, ze słońcem i bez.

Hmm, możliwe z tą Alterrą. Ale i tak póki co nie mam innej, to lepiej ją zostawić i nic nie kłaść, czy stosować, ale jakoś inaczej?
Płukanek nie stosuję też co mycie, ale może coś w tym być. Ostatnio tylko płukankę z octu jabłkowego, ale to też nie co mycie. Poza tym stosuję też co jakiś czas - po myciu -maskę z żelu lnianego (gluta ), a on chyba nawilża? Po niej już niczym nie płuczę (poza wodą :P).

Planowałam ten pierwszy miesiąc olejować tak intensywnie (i mieć nadzieję, że to coś da ), a potem zejść do 1-2 razów w tygodniu. Taka częstotliwość jest w porządku?
No właśnie myślałam, że te oleje dadzą radę.
Raczej nie mam niskoporowatych. Przy doborze kierowałam się tą listą olejów (podział na cztery listy, jednonienasycone, wielonienasycone, nasycone, inne). Wybrałam oliwę z pierwszej, i olej z pestek winogron z drugiej, bo jest podobny budową do słonecznikowego, który się tam znajduje. A te z listy 1 i 2 podobno nadają się do wysoko i średnioporowatych. Może jakiś inny z tych list zadziała lepiej.

Też tak właśnie myślę, i zaczęłam po internetach szukać jakieś maski nawilżającej, ale i tak nie stać mnie teraz na nic. Póki co mam do wyboru tylko domowe sposoby.
Końcówki zabezpieczałam kilkoma kropelkami oliwy, ale przestałam, bo na dniach i tak zamierzam skrócić włosy mniej więcej do łopatek, i dopiero wtedy zadbać o "nowe" końcówki. Mam takie brzydkie prześwity, i nie za wiele tych najdłuższych włosów. Myślę o kupieniu jedwabiu, ale nie Biosilk, bo wszyscy narzekają na niego. A szkoda, bo najtańszy.

No i znowu litanię strzeliłam.


Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
kozieradka jako wcierka ( do picia służy na powiększenie biustu tak btw ) + skrzypokrzywa i witaminy B. Jest mnóstwo wątków na ten temat Polecam blog Anwen
No właśnie słyszałam o tym. Zastanawiam się jak smakuje, skoro pachnie kurczakiem : o



Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Ja piję pokrzywę i wcieram Radical na razie

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------


Płukanki ziołowe wysuszają, moim zdaniem powinnaś uzbroić się w coś silikonowego, skoro masz cienkie włosy. Mój włos jest bardzo gruby (pojedynczy) i bez silikonów staje się cieniutką bezbronną nitką
Hmm. Muszę poczytać które to są te "fajniejsze" silikony.

----------------------------

Są z innych dni, przy czym te "bez słońca" są nierozczesane i robione komórką, to i jakość gorsza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Po miesiącu, ze słońcem.jpg (162,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po miesiącu, ze słońcem (2).jpg (163,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po miesiącu, ze słońcem (3).jpg (159,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez słońca.jpg (84,8 KB, 15 załadowań)
__________________


Zapuszczam - 63cm............70cm
Skrzypokrzywa: 24.07 - 14.08

Edytowane przez _Fanaberia_
Czas edycji: 2013-07-22 o 14:35
_Fanaberia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 14:46   #300
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Początkujące włosomaniaczki :)

Cytat:
Napisane przez _Fanaberia_ Pokaż wiadomość
Hmm, możliwe z tą Alterrą. Ale i tak póki co nie mam innej, to lepiej ją zostawić i nic nie kłaść, czy stosować, ale jakoś inaczej?
Płukanek nie stosuję też co mycie, ale może coś w tym być. Ostatnio tylko płukankę z octu jabłkowego, ale to też nie co mycie. Poza tym stosuję też co jakiś czas - po myciu -maskę z żelu lnianego (gluta ), a on chyba nawilża?

Planowałam ten pierwszy miesiąc olejować tak intensywnie (i mieć nadzieję, że to coś da ), a potem zejść do 1-2 razów w tygodniu. Taka częstotliwość jest w porządku?
No właśnie myślałam, że te oleje dadzą radę.
Raczej nie mam niskoporowatych. Przy doborze kierowałam się tą listą olejów (podział na cztery listy, jednonienasycone, wielonienasycone, nasycone, inne). Wybrałam oliwę z pierwszej, i olej z pestek winogron z drugiej, bo jest podobny budową do słonecznikowego, który się tam znajduje. Może lniany zadziała lepiej?

Też tak właśnie myślę, i zaczęłam po internetach szukać jakieś maski nawilżającej, ale i tak nie stać mnie teraz na nic. Póki co mam do wybory tylko domowe sposoby.
Końcówki zabezpieczałam kilkoma kropelkami oliwy, ale przestałam, bo na dniach i tak zamierzam skrócić włosy mniej więcej do łopatek, i dopiero wtedy zadbać o "nowe" końcówki. Mam takie brzydkie prześwity, i nie za wiele tych najdłuższych włosów. Myślę o kupieniu jedwabiu, ale nie Biosilk, bo wszyscy narzekają na niego. A szkoda, bo najtańszy.

No i znowu litanię strzeliłam.




No właśnie słyszałam o tym. Zastanawiam się jak smakuje, skoro pachnie kurczakiem : o
Nie ma co popadać w paranoję. Może odstaw tą Alterrę na jakich czas ?
Skoro jesteś zaopatrzona w olej z pestek winogron to dobrze Możesz go wykorzystać do domowej maski. Musisz uważać też z proteinami, wyklucz więc żółtko. Weź trochę tej oliwy, może trochę miodu ? ( podgrzanego oczywiście )
Glutek jest dobry, niesamowicie nawilża. Częste olejowanie w Twoim przypadku również jest wskazane. Warunkiem jest to, czy nie obciążają włosów, ale smiało polecam jak najczęsciej . Myślę, że skoro krucho u Ciebie z finansami to nie ma co popadać w obłęd i kupować następnego oleju - lnianego w tym przypadku. Dobry pomysł z wyrównaniem końcówek. Na ' nowe' końcówki polecam serum A+E Biovaxu

A co do kozieradki Oj nie smakuje za dobrze... ale jeśli ktoś chce mieć ładne piersi to polecam, o efekty warto walczyc
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.