Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 16:49   #31
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
to nie Ona-poczytajcie inne posty
Ona nie ona.... Mniejsza o to

Głupio tak dopisywać ale teraz pałaszuję bułeczki z rodzynkami, które tato przed chwilką przywiózł z piekarni

Oczywiście kolacja wedle planu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 16:50   #32
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiejsze P - masakrycznie słodkie. Zacukrzenie 100% (tak, jak ostatnio jakoś nie ciągnęło mnie do słodyczy, tak dziś mogłabym jeść tylko je- co z resztą widać po jadle :/)

I Kasza jaglana z serkiem wiejskim, jabłkiem, pestkami słonecznika, dyni i orzechami arachidowymi, podana z przyprawą do piernika (a potem z tym pełnym żołądkiem marszem na pociąg... )

II
2 kromki razowca; 1 z masłem i polędwicą drobiową, 2 z masłem i serem wędzonym, duża pomarańcza i 2 ciasteczka maślane z bakaliami

III
Porcja domowej lasagne (z drobiowym mięsem mielonym, beszamelem, sosem pomidorowym /niestety z torebki / i serem żółtym);
po: inka karmelowa z mlekiem i baton zbożowy w polewie jogurtowej

IV
Spory kawałek chlebka bananowego, inka z mlekiem, jabłko. Przyszyła ciocia, przyniosła sernik, poczęstowała i musiałam jeszcze upchnąć kawałek tego przesłodkiego ciasta (i w tym właśnie momencie mój organizm zawołał: "za dużo cukru na raz!" )

V
Będą 2 kromy słonecznikowego; 1 z twarożkiem z ogórkiem i rzodkiewką, 2 z masłem ziołowym; jajecznica z 2 jaj na masełku z kilkoma plastrami polędwicy drobiowej.

Dziś zdecydowanie za dużo słodyczy i za mało warzyw. Oj oj...



Tapetka- chleb kupny, ale zdecydowanie najlepszy, jaki w życiu jadłam. Prawdziwy, ciężki razowiec, wilgotny i zbity, a nie jakieś nadmuchaneniewiadomoco. Kupiony w sobotę, a wczoraj (zjadłam ostatnie kromki z bochenka) dalej był pyszny!
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 16:54   #33
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
U

I duży rogal na pół obie z twarogiem, łososiem wędzonym, ogórkiem zielonym, kubas ( 0,5l) domowego kompotu wiśniowego

lubisz połączenie rogala z łososiem?
II płatki zdrowy błonnik, z serkiem wiejskim, jabłkiem, orzechami arachidowymi, jabłkiem (cała micha 0,600l)
błonnik z biedry?

III enchilada wegetariańskiej (ten sam obkład co wczoraj) z sosem pieczarkowym

IV 8 chlebków wasa z domową konfiturą z truskawek :sliina:
kilka kawałków kruchego ciasta z tą samą konfiturą
(zapomniałam ze od ponad roku w spiżarni mam takie cudo mama była przeciwna bym robiła kruche ciasto z tą konfiturą bo według niej byłoby niedobre a jak spróbowała to nie mogła się najeść )

V chyba 3 kromki pszennego z osełką,łososiem wędzonym, pomidorem, szczypiorem, 2 jajami na twardo, herbata z cytryną

i potem pewnie jakieś orzechy
nudzi mi sie juz ciagle chwalenie Cie

ps.kiedy badania planujesz?

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U

śniadanie
pszenna bułka z masłem: szynką drobiową; serkiem śmietankowym
około pół czerwonej papryki
szklanka koktajlu z truskawek

II śniadanie- kawa z przyjaciółką zamiast wykładu, już tradycyjnie
ciastko z jabłkiem- McDonald

obiad- u babci
duży, drobiowy, panierowany kotlet do tego kalafior (były do tego młode ziemniaki, ale jakoś nie miałam ochoty)
po: 4 cukierki krówki

podwieczorek
około 100g serka wiejskiego wymieszanego z wkrojonymi truskawkami i łyżeczką otrębów- pierwszy raz jadłam wiejskiego z owocami i I like it

kolacja będzie- nie mam jakoś ochoty na żaden konkret więc myślę, że tak po prostu podjem różnych rzeczy
jeśli jeszcze będzie- koktajl z truskawek
marchewka, trochę czerwonej papryki
plastry szynki i żółtego sera, może dorzucę kromkę chleba z masłem

do picia: dwie kawy (jedna z odrobiną brązowego cukru), herbaty earl Grey i inne, woda mineralna, mała butelka napoju herbaciano-owocowego- dawali za darmo w empiku
jesteś kolejnym wzorem "jadłowym"

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P - masakrycznie słodkie. Zacukrzenie 100% (tak, jak ostatnio jakoś nie ciągnęło mnie do słodyczy, tak dziś mogłabym jeść tylko je- co z resztą widać po jadle :/)

I Kasza jaglana z serkiem wiejskim, jabłkiem, pestkami słonecznika, dyni i orzechami arachidowymi, podana z przyprawą do piernika (a potem z tym pełnym żołądkiem marszem na pociąg... )

II
2 kromki razowca; 1 z masłem i polędwicą drobiową, 2 z masłem i serem wędzonym, duża pomarańcza i 2 ciasteczka maślane z bakaliami

III
Porcja domowej lasagne (z drobiowym mięsem mielonym, beszamelem, sosem pomidorowym /niestety z torebki / i serem żółtym);
po: inka karmelowa z mlekiem i baton zbożowy w polewie jogurtowej

IV
Spory kawałek chlebka bananowego, inka z mlekiem, jabłko. Przyszyła ciocia, przyniosła sernik, poczęstowała i musiałam jeszcze upchnąć kawałek tego przesłodkiego ciasta (i w tym właśnie momencie mój organizm zawołał: "za dużo cukru na raz!" )

V
Będą 2 kromy słonecznikowego; 1 z twarożkiem z ogórkiem i rzodkiewką, 2 z masłem ziołowym; jajecznica z 2 jaj na masełku z kilkoma plastrami polędwicy drobiowej.

Dziś zdecydowanie za dużo słodyczy i za mało warzyw. Oj oj...



Tapetka- chleb kupny, ale zdecydowanie najlepszy, jaki w życiu jadłam. Prawdziwy, ciężki razowiec, wilgotny i zbity, a nie jakieś nadmuchaneniewiadomoco. Kupiony w sobotę, a wczoraj (zjadłam ostatnie kromki z bochenka) dalej był pyszny!
klask i:

ja sama taki robilam
stad pytanie
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 16:59   #34
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P - masakrycznie słodkie. Zacukrzenie 100% (tak, jak ostatnio jakoś nie ciągnęło mnie do słodyczy, tak dziś mogłabym jeść tylko je- co z resztą widać po jadle :/)
I ja tak mam czasem

I Kasza jaglana z serkiem wiejskim, jabłkiem, pestkami słonecznika, dyni i orzechami arachidowymi, podana z przyprawą do piernika (a potem z tym pełnym żołądkiem marszem na pociąg... )

II
2 kromki razowca; 1 z masłem i polędwicą drobiową, 2 z masłem i serem wędzonym, duża pomarańcza i 2 ciasteczka maślane z bakaliami na kanapki mogły wpaść warzywa

III
Porcja domowej lasagne (z drobiowym mięsem mielonym, beszamelem, sosem pomidorowym /niestety z torebki / i serem żółtym);
po: inka karmelowa z mlekiem i baton zbożowy w polewie jogurtowej

IV
Spory kawałek chlebka bananowego, inka z mlekiem, jabłko. Przyszyła ciocia, przyniosła sernik, poczęstowała i musiałam jeszcze upchnąć kawałek tego przesłodkiego ciasta (i w tym właśnie momencie mój organizm zawołał: "za dużo cukru na raz!" ) chlebek sama piekłaś ? Ciocia przesłodziła sernik ?

V
Będą 2 kromy słonecznikowego; 1 z twarożkiem z ogórkiem i rzodkiewką, 2 z masłem ziołowym; jajecznica z 2 jaj na masełku z kilkoma plastrami polędwicy drobiowej.

Dziś zdecydowanie za dużo słodyczy i za mało warzyw. Oj oj...

Ja to się przed wczoraj szarlotką zakwasiłam


Tapetka- chleb kupny, ale zdecydowanie najlepszy, jaki w życiu jadłam. Prawdziwy, ciężki razowiec, wilgotny i zbity, a nie jakieś nadmuchaneniewiadomoco. Kupiony w sobotę, a wczoraj (zjadłam ostatnie kromki z bochenka) dalej był pyszny!


---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
nudzi mi sie juz ciagle chwalenie Cie

ps.kiedy badania planujesz?



jesteś kolejnym wzorem "jadłowym"

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------



klask i:

ja sama taki robilam
stad pytanie
Nie lubię w ogóle rogali ale nie było innego pieczywa :kwany: A co do badań to nie wiem.... Ostatnio nie mam czasu.... A to można z krwi czy tylko z kału ?

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

A błonnik dostałam za darmo z Granexu a oprócz tego wafle ryżowe, poduszki owsiane, pieczywo chrupkie i 4 opakowania poduszek czekoladowych (zapomnieli mi dac w pierwszej paczce i obiecali ze doślą i ku mojemu zdziwieniu dosłali 3 paki co prawda data wazności do grudnia tego roku a nie do 2013 jak poprzednie produkty ale jestem mega zadowolona )Pewnie chcieli sie zrekompensować i dlatego wysłali 3. Albo pozbyć się produktu z krótką datą ważności
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-05-17 o 17:02
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:00   #35
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
nudzi mi sie juz ciagle chwalenie Cie

ps.kiedy badania planujesz?



jesteś kolejnym wzorem "jadłowym"

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------



klask i:

ja sama taki robilam
stad pytanie
Masz przepis? Może spróbuję, jak będzie więcej czasu. Ale ten kupny naprawdę jest rewelacyjny! Są pestki słonecznika, wyraźnie widać mnóóóstwo otrąb...

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Co do warzyw na chlebku- kiedy biorę na uczelnię kanapki, to raczej rzadko daję tam warzywa. Przede wszystkim dlatego, że "rozwalają" mi chleb (np. taki pomidor ) albo "więdną" (np. taka sałata czy ogórek ) i są wtedy mniej smaczne. Poza tym uwielbiam po prostu chleb z masłem i serem wędzonym- nic mi nie "psuje" tego genialnego smaku.

A chlebek bananowy piekłam sama.


Dziękuję za oceny, dziewczyny.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:01   #36
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Masz przepis? Może spróbuję, jak będzie więcej czasu. Ale ten kupny naprawdę jest rewelacyjny! Są pestki słonecznika, wyraźnie widać mnóóóstwo otrąb...


Co do warzyw na chlebku- kiedy biorę na uczelnię kanapki, to raczej rzadko daję tam warzywa. Przede wszystkim dlatego, że "rozwalają" mi chleb (np. taki pomidor ) albo "więdną" (np. taka sałata czy ogórek ) i są wtedy mniej smaczne. Poza tym uwielbiam po prostu chleb z masłem i serem wędzonym- nic mi nie "psuje" tego genialnego smaku.

A chlebek bananowy piekłam sama.


Dziękuję za oceny, dziewczyny.
Ja bym, nie mogla zjeść bez warzyw...
A przepis skad masz ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-05-17 o 17:04
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:04   #37
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No gdzieŻ U mnie w domu czuje się niechciana, więc spoko

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------


Kolacja taka nieciekawa.... moze jakieś nalesniki, placki, sałatka ?
Serek nie cały, bo tyle zostało z wczoraj Orzechy gdybym miała też bym z chęcią dorzuciła. ;p

A na kolacje właśnie jakoś dziś nie mam ochoty, zresztą wymyślona jest z tego co jest w lodówce (a jest niewiele, zakupy będą jutro ). Gdyby były jajka to bym z dwa ugotowała i tyle, ale niiii ma. Pustką świeci!
Więc nawet gdybym chciała to nie bardzo mam co dorzucić do tej kolacji, ale na usprawiedliwienie powiem, że jutro na pewno będzie lepsza bo tżtowa

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
nudzi mi sie juz ciagle chwalenie Cie

ps.kiedy badania planujesz?



jesteś kolejnym wzorem "jadłowym"

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------



klask i:

ja sama taki robilam
stad pytanie
Ja?! Wzorem?

Ale mi miło

W ogóle to zapomniałam dopisać, że było jeszcze dziś pół godzinki na rowerze stacjonarnym W trakcie oglądania filmików na youtube
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 17:05   #38
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Serek nie cały, bo tyle zostało z wczoraj Orzechy gdybym miała też bym z chęcią dorzuciła. ;p

A na kolacje właśnie jakoś dziś nie mam ochoty, zresztą wymyślona jest z tego co jest w lodówce (a jest niewiele, zakupy będą jutro ). Gdyby były jajka to bym z dwa ugotowała i tyle, ale niiii ma. Pustką świeci!
Więc nawet gdybym chciała to nie bardzo mam co dorzucić do tej kolacji, ale na usprawiedliwienie powiem, że jutro na pewno będzie lepsza bo tżtowa
Ja mam nadmiar swojskich jaj. Kury się niosą ze nie mamy co robic z jajcami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:06   #39
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Rozpustne U

I 2 duże kromki pumpernikla - jedna przekrojona na dwa trójkąty na jeden wędlina drobiowa, przyłożony drugim na górę ser brie, musztarda dijon, kapary i zapieczone / druga podtostowana z masłem orzechowym + skrojony kawałek papryki i pomidora + duża kawa

II kawałek tortu z kokosowo - orzechowego, sok marchewkowy jednodniowy

III chinszczyzna - krewetki tygrysie z brązowym ryżem, warzywami chinskimi, sosem sojowym i dużą iloscią przypraw

kawa z cynamonem

IV bedzie pewnie sałatka z wędzonym łososiem albo surimi zależy na co mnie najdzie ewentualnie jogurt z dodatkami albo wytrawny omlet z warzywami, ketchupem i czyms tam bo dawno nie jadłam

do picia ponadto woda i herbaty

lils_ pewnie, zapraszam! ps Twoje tez mega
Ervisha, dzieki za zerknięcie na ostatni
Tapetka, w necie ejst dużo przepisow, ja robiłam tak na oko

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-05-17 o 17:11
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:06   #40
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------



Nie lubię w ogóle rogali ale nie było innego pieczywa :kwany: A co do badań to nie wiem.... Ostatnio nie mam czasu.... A to można z krwi czy tylko z kału ?

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

A błonnik dostałam za darmo z Granexu a oprócz tego wafle ryżowe, poduszki owsiane, pieczywo chrupkie i 4 opakowania poduszek czekoladowych (zapomnieli mi dac w pierwszej paczce i obiecali ze doślą i ku mojemu zdziwieniu dosłali 3 paki co prawda data wazności do grudnia tego roku a nie do 2013 jak poprzednie produkty ale jestem mega zadowolona )Pewnie chcieli sie zrekompensować i dlatego wysłali 3. Albo pozbyć się produktu z krótką datą ważności
ale to wygralas czy jak??
a o badaniu zobacz tu:http://www.medicover.com/plpl/szpita...tow-w-kale.htm
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:07   #41
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P - masakrycznie słodkie. Zacukrzenie 100% (tak, jak ostatnio jakoś nie ciągnęło mnie do słodyczy, tak dziś mogłabym jeść tylko je- co z resztą widać po jadle :/)

I Kasza jaglana z serkiem wiejskim, jabłkiem, pestkami słonecznika, dyni i orzechami arachidowymi, podana z przyprawą do piernika (a potem z tym pełnym żołądkiem marszem na pociąg... )

II
2 kromki razowca; 1 z masłem i polędwicą drobiową, 2 z masłem i serem wędzonym, duża pomarańcza i 2 ciasteczka maślane z bakaliami

III
Porcja domowej lasagne (z drobiowym mięsem mielonym, beszamelem, sosem pomidorowym /niestety z torebki / i serem żółtym);
po: inka karmelowa z mlekiem i baton zbożowy w polewie jogurtowej

IV
Spory kawałek chlebka bananowego, inka z mlekiem, jabłko. Przyszyła ciocia, przyniosła sernik, poczęstowała i musiałam jeszcze upchnąć kawałek tego przesłodkiego ciasta (i w tym właśnie momencie mój organizm zawołał: "za dużo cukru na raz!" )

V
Będą 2 kromy słonecznikowego; 1 z twarożkiem z ogórkiem i rzodkiewką, 2 z masłem ziołowym; jajecznica z 2 jaj na masełku z kilkoma plastrami polędwicy drobiowej.

Dziś zdecydowanie za dużo słodyczy i za mało warzyw. Oj oj...



Tapetka- chleb kupny, ale zdecydowanie najlepszy, jaki w życiu jadłam. Prawdziwy, ciężki razowiec, wilgotny i zbity, a nie jakieś nadmuchaneniewiadomoco. Kupiony w sobotę, a wczoraj (zjadłam ostatnie kromki z bochenka) dalej był pyszny!
A tam nie przejmuj się! Zdarzają się i takie przesłodzone dni, zresztą ja to bym mogła tylko słodyczami się żywić
Poza tym to jest P- wolno Ci! No ale co racja to racja warzyw mogłoby być więcej. Ale skoro tak nie jest co dzień to myślę, że można wybaczyć ;p
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 17:08   #42
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ervischa , miła jesteś
(przesadzasz chyba Ty, skoro piszesz na różnych wątkach w sumie o tym samym "co jesz na sniadanie, i codzienne jadlospisy, i kto tu przesadza:/)

A w ogóle - i tak podobają mi się wasze jadłospisy z poprzednich wątków itp.
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:08   #43
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Masz przepis? Może spróbuję, jak będzie więcej czasu. Ale ten kupny naprawdę jest rewelacyjny! Są pestki słonecznika, wyraźnie widać mnóóóstwo otrąb...


Co do warzyw na chlebku- kiedy biorę na uczelnię kanapki, to raczej rzadko daję tam warzywa. Przede wszystkim dlatego, że "rozwalają" mi chleb (np. taki pomidor ) albo "więdną" (np. taka sałata czy ogórek ) i są wtedy mniej smaczne. Poza tym uwielbiam po prostu chleb z masłem i serem wędzonym- nic mi nie "psuje" tego genialnego smaku.

A chlebek bananowy piekłam sama.


Dziękuję za oceny, dziewczyny.
aniołku ale ja wlasnie o bananowymi pisalam ze sama robilam:d
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:11   #44
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja mam nadmiar swojskich jaj. Kury się niosą ze nie mamy co robic z jajcami
Moja mama kupuje jajka od takiej zaufanej pani, też od kur wolno biegających i w ogóle
Innych jajek nie jemy i to dzięki mnie, to ja uświadomiłam mamę jak to jest z tymi jajkami.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------



Nie lubię w ogóle rogali ale nie było innego pieczywa :kwany: A co do badań to nie wiem.... Ostatnio nie mam czasu.... A to można z krwi czy tylko z kału ?

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

A błonnik dostałam za darmo z Granexu a oprócz tego wafle ryżowe, poduszki owsiane, pieczywo chrupkie i 4 opakowania poduszek czekoladowych (zapomnieli mi dac w pierwszej paczce i obiecali ze doślą i ku mojemu zdziwieniu dosłali 3 paki co prawda data wazności do grudnia tego roku a nie do 2013 jak poprzednie produkty ale jestem mega zadowolona )Pewnie chcieli sie zrekompensować i dlatego wysłali 3. Albo pozbyć się produktu z krótką datą ważności
Nie wiem o jakich dokładnie badaniach mówisz, ale jak ja miałam na pasożyty to niestety z kału.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:14   #45
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Rozpustne U

I 2 duże kromki pumpernikla - jedna przekrojona na dwa trójkąty na jeden wędlina drobiowa, przyłożony drugim na górę ser brie, musztarda dijon, kapary i zapieczone / druga podtostowana z masłem orzechowym + skrojony kawałek papryki i pomidora + duża kawa jak smakuje taki ser ?

II kawałek tortu z kokosowo - orzechowego, sok marchewkowy jednodniowy czyjeś urodziny ?

III chinszczyzna - krewetki tygrysie z brązowym ryżem, warzywami chinskimi, sosem sojowym i dużą iloscią przypraw nie wiem jak to smakuje i jak wyglądają takie krewetki ale brzmi apetycznie

kawa z cynamonem

IV bedzie pewnie sałatka z wędzonym łososiem albo surimi zależy na co mnie najdzie ewentualnie jogurt z dodatkami albo wytrawny omlet z warzywami, ketchupem i czyms tam bo dawno nie jadłam

do picia ponadto woda i herbaty
Zazdroszczę Ci pomysłów Ty pewnie kasiasta jesteś tak sobie dogadzac Krewetki

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Ervischa , miła jesteś
(przesadzasz chyba Ty, skoro piszesz na różnych wątkach w sumie o tym samym "co jesz na sniadanie, i codzienne jadlospisy, i kto tu przesadza:/)

A w ogóle - i tak podobają mi się wasze jadłospisy z poprzednich wątków itp.
Tak bo pisze codziennie na każdym takim wątku....
Nie ważne nie chce sie kłócić. Poza tym kazdy moze sie pomylić. jeśli Cię uraziłam to przepraszam. Nie chciałam. Mam dzisiaj zły dzień :kwaśny:

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ale to wygralas czy jak??
a o badaniu zobacz tu:http://www.medicover.com/plpl/szpita...tow-w-kale.htm
Nie napisałam do nich i zaproponowałam ze zrecenzuje ich produkty. Wystarczy mieć bloga. Zgodzili się. W zamian za produkty na blogu mam umieścić recenzje na temat ich produktów
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:18   #46
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Rozpustne U

I 2 duże kromki pumpernikla - jedna przekrojona na dwa trójkąty na jeden wędlina drobiowa, przyłożony drugim na górę ser brie, musztarda dijon, kapary i zapieczone / druga podtostowana z masłem orzechowym + skrojony kawałek papryki i pomidora + duża kawa

II kawałek tortu z kokosowo - orzechowego, sok marchewkowy jednodniowy

III chinszczyzna - krewetki tygrysie z brązowym ryżem, warzywami chinskimi, sosem sojowym i dużą iloscią przypraw

kawa z cynamonem

IV bedzie pewnie sałatka z wędzonym łososiem albo surimi zależy na co mnie najdzie ewentualnie jogurt z dodatkami albo wytrawny omlet z warzywami, ketchupem i czyms tam bo dawno nie jadłam

do picia ponadto woda i herbaty

lils_ pewnie, zapraszam! ps Twoje tez mega
Ervisha, dzieki za zerknięcie na ostatni
Tapetka, w necie ejst dużo przepisow, ja robiłam tak na oko
Wszystko bym Ci ukradła ! A krewetki uwielbiam

Super
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:18   #47
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ja mam pytanie w sumie do większości z was
O której jecie kolacje?....tak, tak oczywiście wiem że się powinno 3 godz. przed snem, ale ja czytam wasze jadłospisy i tu co druga z was kolacja 19-20 , to chodzicie spać o 22??!!?? Nie jesteście potem głodne?
Ja tam zawsze coś muszę jeszcze przekąsić przed snem...
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:31   #48
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie w sumie do większości z was
O której jecie kolacje?....tak, tak oczywiście wiem że się powinno 3 godz. przed snem, ale ja czytam wasze jadłospisy i tu co druga z was kolacja 19-20 , to chodzicie spać o 22??!!?? Nie jesteście potem głodne?
Ja tam zawsze coś muszę jeszcze przekąsić przed snem...
Ja tak w granicach 20-21, ale koło 22 jem najczęściej jeszcze pełen talerz warzyw przed telewizorem, czy podjadam jakąś szynkę z lodówki itd.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:31   #49
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ja jem kolację zazwyczaj pomiędzy 19:00 a 21:00, a chodzę spać pomiędzy 22:30 a 24:00

Dzisiejsze U pod sztandarem SESJA TRWA. Mało ruchu, siedzę na tyłku i się uczę. Wczoraj 2 egzaminy, dziś ostatnie kolokwium i nauka na dalsze egzaminy. Możecie spojrzeć, czy jest ok? Ilościowo i jakościowo? (przypominam, że waflami ryżowymi zastępuję pieczywo i nie zmienię tego)

Śniadanie 6:00
* owsianka z kaszą manną i otrębami owsianymi (na chudym mleku), z truskawkami, orzechami włoskimi i sosem czekoladowym

2 śniadanie 11:00
* 2 wieloziarniste wafle ryżowe slim (mniejsze od klasycznych) z twarożkiem, szczypiorkiem i rzodkiewkami
* 2 wieloziarniste wafle ryżowe slim z wędliną, żółtym serem, pomidorem i rzodkiewką

Obiad 15:00
* zupa z botwinki z marchwią i pietruszką, z kawałkami mięsa ze schabu (spora porcja + dokładka)
* ziemniaki duszone z jajkiem sadzonym

Podwieczorek 18:00
* wieloziarnisty wafel ryżowy slim z plastrem sera śmietankowego i łyżeczką konfitury żurawinowej
* gorąca czekolada malinowa do picia

Kolacja (pewnie ok. 21:00)
* wędzone szprotki (pewnie będzie ich sporo, bo mam na nie mega chcicę)

Do picia oczywiście woda źródlana i miliard herbat (czarna z owocami leśnymi, rooibos, ziółka przeróżne, zielona z acai i winogronem - moja najukochańsza), no i czarna kawa (dziś raz).
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-05-17 o 17:37
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 17:39   #50
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

moje P ?

I owsianka ( 6 łyżek owsianych, szklanka mleka 2%, cukier) z bananem, winogronami, dżemem malinowym, kakao, ciachem owsianym

nutridrink

II talerz zupy szpinakowo-pieczarkowej zabielanej z makaronem i ziemniaczkami, 4 ziemniaki z sosem słodko kwaśnym, 2 kawałki kurczaka słodko-kwaśnego, gotowana marchew, sałatka( pomidor, ogórek,papryka, oliwa) , szklanka soku pomarańczowego

III domowe ciacha owsiane maczane w kubku mleka 2% , truskawki

IV paluch z sezamem, pół z serem i szynką, pół z szynką i jajcem, kromka pszennego na 2, pół z serkiem śmietankowym i szczypiorem, pół z serkiem śmietankowym i dżemem malinowym , herbata z miodem i cytryną
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:39   #51
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci pomysłów Ty pewnie kasiasta jesteś tak sobie dogadzac Krewetki


Tak bo pisze codziennie na każdym takim wątku....
Nie ważne nie chce sie kłócić. Poza tym kazdy moze sie pomylić. jeśli Cię uraziłam to przepraszam. Nie chciałam. Mam dzisiaj zły dzień :kwaśny:

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------


Nie napisałam do nich i zaproponowałam ze zrecenzuje ich produkty. Wystarczy mieć bloga. Zgodzili się. W zamian za produkty na blogu mam umieścić recenzje na temat ich produktów
daj linka do bloga<moze na pw byc>
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:43   #52
poziomka011
Raczkowanie
 
Avatar poziomka011
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

dzisiejsze U
I grahamka z szynką sałatą pomidorem ogórkiem szczypiorem
II mufinka kakaowo-bananowa ( produkcja własna )
III zapiekanka brokułowa z szynką pieczarkami szynką polana keczupem
IV budyń śmietankowy garść orzechów laskowych
V 2 kr razowca z szynką twarożkiem sałatą pomidorem

do picia zielona herbata woda i inka z mlekiem

i jak ?
poziomka011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:48   #53
jagoda1616
Raczkowanie
 
Avatar jagoda1616
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Zimna Woda
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

mogę dołączyć? mam pytanie jestem na p choć idzie mi ciekawy dziewczyny na p z powodu ed ćwiczyćie?
jagoda1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 17:53   #54
blissful
Raczkowanie
 
Avatar blissful
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Wstawiam moją dzisiejszą R

I: 2 kromki chleba wieloziarnistego z grubą warstwą naturalnego lekkiego bielucha, plasterkami szynki drobiowej, jajkiem i rzodkiewką

II: serek homo naturalny z łyzeczką jeszcze ciepłego domowego masła orzechowego

III: sałatka z całego fileta kurczaka z ciągnącą się 1/2 kulki mozarelli, sałatą lodową, pomidorem, ogórkiem, papryką, białą i czerwoną rzodkiewką

IV: lekki wiejski z cynamonem & marchewka

Poza tym: kawa (w tym jedna z mlekiem), czerwona herbata, woda

Nie sądzicie, że moja R przypomina U? Nie za dużo kcal mi dzisiaj wyszło?
blissful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 18:00   #55
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez jagoda1616 Pokaż wiadomość
mogę dołączyć? mam pytanie jestem na p choć idzie mi ciekawy dziewczyny na p z powodu ed ćwiczyćie?
co autor mial na mysli
??
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 18:01   #56
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

sub.
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 18:01   #57
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje rozpustne U:

I: lody czekoladowe z kawałkami czekolady, sosem toffi i dmuchanym ryżem (sniły mi się w nocy lody więc niestety musiałam)
II: 2 kanapki z piersią z kurczaka

30 min ciągłego biegu, rozciąganie i tamilee abs

III: puszka tunczyka z łyżką białego ryżu (poprawcie mnie w kwestii posiłków okołotreningowych)
przed obiadem wpadło: pół jabłka, kiwi
IV: nugetsy z kurczaka (paski kurczaka w panierce z bułki niestety bo robiłam dla TŻ, sobie miałam zrobić bez panierki ale jakos same wpadły do bułki, greckie warzywa na patelnie, 2 młode ziemniaki z wody
V: będzie: wiesniak z pestkami dyni

Od kiedy biegam mam większy apetyt i różne dziwne smaki. Muszę je w końcu opanować
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 18:06   #58
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Moje rozpustne U:

I: lody czekoladowe z kawałkami czekolady, sosem toffi i dmuchanym ryżem (sniły mi się w nocy lody więc niestety musiałam)
II: 2 kanapki z piersią z kurczaka

30 min ciągłego biegu, rozciąganie i tamilee abs

III: puszka tunczyka z łyżką białego ryżu (poprawcie mnie w kwestii posiłków okołotreningowych)
przed obiadem wpadło: pół jabłka, kiwi
IV: nugetsy z kurczaka (paski kurczaka w panierce z bułki niestety bo robiłam dla TŻ, sobie miałam zrobić bez panierki ale jakos same wpadły do bułki, greckie warzywa na patelnie, 2 młode ziemniaki z wody
V: będzie: wiesniak z pestkami dyni

Od kiedy biegam mam większy apetyt i różne dziwne smaki. Muszę je w końcu opanować
to prawda, przy bieganiu często wzrasta apetyt. dlatego ja biegałam wieczorem i nie miałam tego problemu w ogóle a jadłospis super, posiłek po treningowy fajny.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 18:52   #59
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

O, nowy wątek
Sub.
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:02   #60
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
to prawda, przy bieganiu często wzrasta apetyt. dlatego ja biegałam wieczorem i nie miałam tego problemu w ogóle a jadłospis super, posiłek po treningowy fajny.
Hm to może faktycznie przerzucę się na wieczorne bieganie. Tylko czesto wracam do domu koło 22 a biegam po polnej dróżce, która jest nieoswietlona Ale w miarę możliwosci postaram sie biegać wieczorem bo po takim biegu zjadłabym konia z kopytami
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.