Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-07-31, 19:20   #61
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 1 332
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Baaardzo polubi³am te pó³toragodzinne zestawy æwiczeñ z Fitness Blender. S± kompleksowe, a pot sp³ywa ze mnie strugami
Ciekawi mnie ten trening, ale nie mogê znie¶æ g³osu tego lektora, przez 1,5h chyba bym nie wytrzyma³a nerwowo Jedynie mo¿e pomy¶lê nad zag³uszeniem go muzyk±

Dzisiejsze R: (skromne, ale pó¼no wsta³am)

¦niadanie: Owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka zarodków, ³y¿ka wiórków kokosowych, 150 ml mleka 1,5%) z serkiem wiejskim, jab³kiem i borówkami (kocham to po³±czenie ostatnio, zw³aszcza z cynamonem )

Obiad: Po³owa torebki ry¿u br±zowego ze szpinakiem doprawionym przyprawami i ³y¿eczk± serka ¶mietankowego, 2 jajka sadzone.

Podwieczorek
: Jogurt naturalny pitny (ma zbli¿on± ilo¶æ bia³ka i wêgli, dlatego pije go te¿ po po³udniu czasem), 2 ¶liwki, kawa³ek arbuza.

Kolacja: Sa³atka - sa³ata, po³owa tuñczyka wsw, jajko, pomidor, ogórek, ³y¿ka s³onecznika i 2 ³y¿ke sezamu.
__________________
- by³a aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 19:45   #62
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Modomanka Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawi mnie ten trening, ale nie mogê znie¶æ g³osu tego lektora, przez 1,5h chyba bym nie wytrzyma³a nerwowo Jedynie mo¿e pomy¶lê nad zag³uszeniem go muzyk±

Dzisiejsze R: (skromne, ale pó¼no wsta³am)

¦niadanie: Owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka zarodków, ³y¿ka wiórków kokosowych, 150 ml mleka 1,5%) z serkiem wiejskim, jab³kiem i borówkami (kocham to po³±czenie ostatnio, zw³aszcza z cynamonem )

Obiad: Po³owa torebki ry¿u br±zowego ze szpinakiem doprawionym przyprawami i ³y¿eczk± serka ¶mietankowego, 2 jajka sadzone.

Podwieczorek
: Jogurt naturalny pitny (ma zbli¿on± ilo¶æ bia³ka i wêgli, dlatego pije go te¿ po po³udniu czasem), 2 ¶liwki, kawa³ek arbuza.

Kolacja: Sa³atka - sa³ata, po³owa tuñczyka wsw, jajko, pomidor, ogórek, ³y¿ka s³onecznika i 2 ³y¿ke sezamu.

mnie siê podoba
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:34   #63
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 402
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Moje U:

¦: 2 kromki pe³noziarnistego, jedna posmarowana mas³em, druga olejem kokosowym, pomidor, ogórek, jajko na twardo

oko³o godzina na rowerze normalnym tempem

II¦: du¿y jogurt naturalny Zott, upieczona tarta z jab³kami i cynamonem, banan z sosem czekoladowym, ma³e jab³ko

O: kaputa kiszona z grochem ( 400 g kapusty kwaszonej, 60 g ugotowanego grochu, 2 ³y¿eczki smalcu, 2 ma³e cebule), 1/2 kromki pe³noziarnistego posmarowane olejem kokosowym, pomidor

K: kawa z mlekiem, kromka pumpernikla posmarowanego olejem kokosowym, pó³ pomidora, 3 ³y¿eczki serka wiejskiego, 450 g kefiru Zott


Ocenicie?
__________________
"Nie ma rzeczy niemo¿liwych. Potrzebne s± tylko chêci, pomys³ i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 21:09   #64
armana
Raczkowanie
 
Avatar armana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

hej,
proszê o ocenê mojeg dzisiejszego jad³ospisu. Nie chcê schudn±æ, raczej chodzi mi o rze¼bê
1 ¶niadanie:
-jajecznica z 2 jaj ze szpinakiem, tost z mas³em
2:
-jogurt naturalny z musli ( w³asna mieszanka z p³atkami owsianymi)
3:
- sa³atka z tuñczyka( tuñczyk z puszki. sa³ata, pomidor, ogórek, majonez)
- kit kat
4:
- ziemniaki, jajko sadzone i mizeria z jogurtem
- bita ¶mietana z owocami ( T¯ zrobi³)
5:
- tost z mas³em, jab³ko
od razu zaznaczam, ¿e powoli przechodzê na wegetarianizm i nie jem miêsa, ryby jeszcze jadam. Wiem, ¿e trochê ma³o warzywek, a pozatym czy co¶ jest bardzo nie tak? dodam, ¿e 4-5 razy w tyg æwiczê na si³owni lub w domu,
armana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 22:08   #65
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 520
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e i skromnie, ale jak na takie upa³y i tak fajnie skomponowane posi³ki. Choæ ja jestem wyj±tkiem od regu³y, ¿e w upa³y mniej chce siê je¶æ.
To ja jestem wyj±tkiem razem z Tob± ; ) To nie upa³y tak na mnie podzia³a³y, bo ja mimo nich zawsze mam ochotê na jedzenie. Po prostu popi³am trochê na grilu dzieñ wcze¶niej i ca³y dzieñ mi niedobrze by³o - s³aba g³owa, ech...

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U - ponownie wyjazd do T¯, wiêc znowu bêdzie coraz bardziej rozpustnie . Przez nastêpnie dni pewnie moje menu siê nie pojawi± w tym w±tku, bo baz± mojej diety bêd± piwa.
Eee, wcale nie tak rozpustnie, po prostu lu¼no i smacznie. Jestem ciekawa co bêdzie baz± mojej diety przez nastêpne dwa tygodnie, bo jadê na koloniê (jako wychowawca, ¿eby nie by³o, ¿e mam 13 lat xD)

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Baaardzo polubi³am te pó³toragodzinne zestawy æwiczeñ z Fitness Blender. S± kompleksowe, a pot sp³ywa ze mnie strugami
Podziwiam. Ja robiê tylko 8 min. czasem i te¿ ze mnie pot sp³ywa

U na dzi¶:
I. owsianka na budyniu malinowym z malinami
II. dwie kromki ¿ytniego z domow± past± z makreli, parê ogórków kiszonych
III. 3 pulpety z indyka polane sosem pieczarkowym, kasza jaglana te¿ z sosem i kalafior
(dwa kolejne posi³ki w poci±gu)
IV. gruszka, twix white
V. sk³adana kanapka z razowca z sa³at±, szynk± i rzodkiewk±, paczka pomidorków koktajlowych
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-07-31, 22:12   #66
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Udzielê siê w nowej czê¶ci

Bardzo wakacyjne i bardzo lu¼ne U

I 2 kromki chleba bio energia z bazyliowym pesto, mozzarell±, papryk± i sa³at±

II 3 ga³ki lodów - czekolada, kokos, malina, gar¶æ malin

III stir fry z ry¿u camargue z krewetkami, papryk± czerwon± i ¿ó³t±, cebul±, czosnkiem, zielonym groszkiem i dymk±

IV kieb³aska z grilla z pomidorami, kukurydza z grilla + 2 x 500ml kawowego portera

ponadto do picia: woda, espresso x2, pokrzywa
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 08:07   #67
hanna_banana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Mahaszi, Twix white??? gdzie mo¿na dostaæ takie cudo?
hanna_banana jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 08:41   #68
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 520
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez hanna_banana Poka¿ wiadomo¶æ
Mahaszi, Twix white??? gdzie mo¿na dostaæ takie cudo?
W ¿abce, edycja limitowana wiêc radzê siê pospieszyæ : )
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 08:44   #69
PrawieIdealnaJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 58
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Ja nadal na R
¶niadanie-p³atki owsiane z ¿urawin±, amarantusem i malinami
II ¶niadanie-sa³atka z wêdlin±
obiad-pier¶ z kurczaka z papryk±, tymiankiem, kasz± gryczan± i surówk± z sa³aty i pomidorów
podwieczorek-koktail z malin i borówek
kolacja-sa³atka z fasolki szparagowej, szpinaku, marynowanych pieczarek z orzeszkami arachidowymi...
GIÑCIE KILOGRAMY
PrawieIdealnaJa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 09:34   #70
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomo¶ci: 4 401
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Poka¿ wiadomo¶æ
W ¿abce, edycja limitowana wiêc radzê siê pospieszyæ : )
W mojej ¯abce rozesz³y siê w jeden dzieñ i od tygodnia nie maj± dostawy!
__________________
"Gdy sensu ju¿ nie ma, to sens siê zaczyna"
Delli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 10:45   #71
Barb_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U
Nadwagi nie mam, jedynie przyda³oby siê trochê poruszaæ aby siê trochê 'umiê¶niæ'. Staram siê codziennie choæ kilka km przebiec lub kilkana¶cie przejechac rowerem. Staram siê nie przytyæ, zim± trochê nieznacznie przyty³am ale ju¿ uda³o mi siê zrzuciæ.
Staram siê je¶æ 5 ma³ych posi³ków dziennie: 8.00, 11.00, 14.00, 17.00, 20.00 (udaje mi siê to z tolerancj± oko³o plus/minus godziny)

wczoraj:
I - trzy minikanepeczki z ziarnistego chleba z ¿ó³tym serem i szynk±, kawa z mlekiem
II - jogurt: activia pitny o smaku truskawka i kiwi
III - trochê ziemniaków z koperkiem i 2 jajka sadzone
IV - szklanka wi¶ni
V - pó³ kalafiora z zasma¿k± z bu³ki tartej

wiem, wiem ta zasma¿kê mog³am sobie darowaæ szczególnie na wieczór ale bez tego kalafior nie smakuje....
Barb_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 11:09   #72
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, dziewczyny, pamiêtacie mnie jeszcze?

Moje R
I jajecznica z 2 jaj z plastrem polêdwicy sopockiej, kromka ¿ytniego z serkiem naturalnym i pomidorem, 2 ogórki ma³osolne; kawa z mlekiem
II domowy sorbet (banan + gar¶æ mro¿onych borówek + gar¶æ mro¿onych truskawek); pó³ jogurtu naturalnego (resztka z wczoraj) z ³y¿k± ziaren s³onecznika
III pó³ paczki br±zowego ry¿u z w±tróbk± sma¿on± z cebul± i cukini±
IV pasek gorzkiej czekolady 90%, kawa z mlekiem
V puszka sardynek w sosie pomidorowym, miseczka fasolki szparagowej
30 days shred level 2

W ci±gu dnia spa³am 3 godziny, prawie nie wychodzi³am z domu, w dodatku bardzo ¼le siê czujê podczas upa³ów- st±d ilo¶ci s± jakie s±...
Oczywi¶cie, ¿e pamiêtamy! Ale dlaczego R? Co siê sta³o?

Z ilo¶ci± bywa³o ju¿ gorzej (pamiêtam Twoje ubogie jad³ospisy podczas pobytów w stajni), za¶ jako¶æ bardzo dobra - warto¶ciowe sk³adniki i korzystanie z darów lata - za to brawa. Tak straszliwie chodzi za mn± w±tróbka, nie jad³am ju¿ wieki - jak wrócê od T¯ muszê namówiæ na ni± rodziców.

Cytat:
Napisane przez Modomanka Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawi mnie ten trening, ale nie mogê znie¶æ g³osu tego lektora, przez 1,5h chyba bym nie wytrzyma³a nerwowo Jedynie mo¿e pomy¶lê nad zag³uszeniem go muzyk±

Dzisiejsze R: (skromne, ale pó¼no wsta³am)

¦niadanie: Owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka zarodków, ³y¿ka wiórków kokosowych, 150 ml mleka 1,5%) z serkiem wiejskim, jab³kiem i borówkami (kocham to po³±czenie ostatnio, zw³aszcza z cynamonem )

Obiad: Po³owa torebki ry¿u br±zowego ze szpinakiem doprawionym przyprawami i ³y¿eczk± serka ¶mietankowego, 2 jajka sadzone.

Podwieczorek
: Jogurt naturalny pitny (ma zbli¿on± ilo¶æ bia³ka i wêgli, dlatego pije go te¿ po po³udniu czasem), 2 ¶liwki, kawa³ek arbuza.

Kolacja: Sa³atka - sa³ata, po³owa tuñczyka wsw, jajko, pomidor, ogórek, ³y¿ka s³onecznika i 2 ³y¿ke sezamu.
Mój T¯ dziwi mi siê, ¿e nie przeszkadza mi brak muzyki. Ale muszê stwierdziæ, ¿e ten lektor wcale nie zawadza - wrêcz pomaga. Pozwala naprawdê skupiæ siê na dok³adnym wykonywaniu æwiczeñ. Na wszystko jest czas - s± przerwy, jest mobilizacja, ¿eby dawaæ z siebie du¿o. Naprawdê warto spróbowaæ. Zreszt±, prócz tych trzech d³ugich zestawów "1000 calories" Fitness Blender ma te¿ ca³e mnóstwo innych, krótszych æwiczeñ - mo¿na zacz±æ od nich.

Ale dzisiaj jajecznie u Ciebie. Bardzo ³adnie. Zapoda³abym mo¿e jeszcze co¶ do jogurtu - mo¿e orzechy?

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Poka¿ wiadomo¶æ
To ja jestem wyj±tkiem razem z Tob± ; ) To nie upa³y tak na mnie podzia³a³y, bo ja mimo nich zawsze mam ochotê na jedzenie. Po prostu popi³am trochê na grilu dzieñ wcze¶niej i ca³y dzieñ mi niedobrze by³o - s³aba g³owa, ech...


Eee, wcale nie tak rozpustnie, po prostu lu¼no i smacznie. Jestem ciekawa co bêdzie baz± mojej diety przez nastêpne dwa tygodnie, bo jadê na koloniê (jako wychowawca, ¿eby nie by³o, ¿e mam 13 lat xD)

Podziwiam. Ja robiê tylko 8 min. czasem i te¿ ze mnie pot sp³ywa

U na dzi¶:
I. owsianka na budyniu malinowym z malinami
II. dwie kromki ¿ytniego z domow± past± z makreli, parê ogórków kiszonych
III. 3 pulpety z indyka polane sosem pieczarkowym, kasza jaglana te¿ z sosem i kalafior
(dwa kolejne posi³ki w poci±gu)
IV. gruszka, twix white
V. sk³adana kanapka z razowca z sa³at±, szynk± i rzodkiewk±, paczka pomidorków koktajlowych
Haha, no akurat tamten jad³ospis jeszcze nie by³ rozpustny. Rozpusta to by³a wczoraj... Grzanki, nale¶niki, spaghetti, pizza, piwa, wino, wódka. Same wêgle, t³uszcz i alkohol. No ale Woodstock jest raz w roku, a na trze¼wo nie jestem ju¿ w stanie zdzier¿yæ takich t³umów. Raczej jestem z siebie dumna, ¿e nie mam po takim luzie ¿adnych wyrzutów sumienia ani schiz. I co najlepsze - nie mam kaca.

Zestawów "1000 calories" to ja ju¿ nawet nie zaczynam bez zaopatrzenia siê w rêcznik do wycierania potu.

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
Udzielê siê w nowej czê¶ci

Bardzo wakacyjne i bardzo lu¼ne U

I 2 kromki chleba bio energia z bazyliowym pesto, mozzarell±, papryk± i sa³at±

II 3 ga³ki lodów - czekolada, kokos, malina, gar¶æ malin

III stir fry z ry¿u camargue z krewetkami, papryk± czerwon± i ¿ó³t±, cebul±, czosnkiem, zielonym groszkiem i dymk±

IV kieb³aska z grilla z pomidorami, kukurydza z grilla + 2 x 500ml kawowego portera

ponadto do picia: woda, espresso x2, pokrzywa
Mmm... Rewelacja! Pisz mi szybko, jaki to porterek!
Ja w te upa³y rozsmakowujê siê witbierem (bia³e piwo pszeniczne typu belgijskiego z kolendr± i skórk± pomarañczy) - Namys³ów Bia³e Pszeniczne. Mega orze¼wiaj±ce i przepyszne. W Piotrze i Pawle mo¿na dostaæ w dobrej cenie - polecam!

Cytat:
Napisane przez Barb_ Poka¿ wiadomo¶æ
U
Nadwagi nie mam, jedynie przyda³oby siê trochê poruszaæ aby siê trochê 'umiê¶niæ'. Staram siê codziennie choæ kilka km przebiec lub kilkana¶cie przejechac rowerem. Staram siê nie przytyæ, zim± trochê nieznacznie przyty³am ale ju¿ uda³o mi siê zrzuciæ.
Staram siê je¶æ 5 ma³ych posi³ków dziennie: 8.00, 11.00, 14.00, 17.00, 20.00 (udaje mi siê to z tolerancj± oko³o plus/minus godziny)

wczoraj:
I - trzy minikanepeczki z ziarnistego chleba z ¿ó³tym serem i szynk±, kawa z mlekiem
II - jogurt: activia pitny o smaku truskawka i kiwi
III - trochê ziemniaków z koperkiem i 2 jajka sadzone
IV - szklanka wi¶ni
V - pó³ kalafiora z zasma¿k± z bu³ki tartej

wiem, wiem ta zasma¿kê mog³am sobie darowaæ szczególnie na wieczór ale bez tego kalafior nie smakuje....
Musisz solidnie od¿ywiaæ swój organizm od ¶rodka, a Twoje menu jest ubogie w warto¶ci od¿ywcze. Wiêcej warto¶ciowego bia³ka! Koniecznie pamiêtaj o zdrowych t³uszczach - oliwa, oleje, orzechy - bez nich zdrowa dieta nie ma racji bytu! Przyda³oby siê wiêcej warzyw - kanapki strasznie ³yso bez nich wygl±daj±, poza tym nie musz± byæ takie mikre - od rana potrzebujesz kopa energii z wêglowodanów z³o¿onych, wiêc ¶niadania sobie nie ¿a³uj. A Activiê warto zast±piæ jogurtem naturalnym i dorzuciæ do niego ¶wie¿e owoce oraz orzechy. Mo¿esz te¿ zrobiæ koktajl.

Nie obcinaj tak jedzenia (przecie¿ nie chcesz schudn±æ), staraj siê je¶æ solidne i urozmaicone posi³ki - skup siê na regularnym ruchu. To naprawdê du¿o daje! Powodzenia!
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-01 o 11:10
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 11:42   #73
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

To ja mo¿e co¶ wrzucê po d³u¿szej przerwie.
W weekend by³am na weselu ale nawet uda³o mi siê w miarê je¶æ jak trzeba (no mo¿e poza ilo¶ci± i porami posi³ków ).
Moje eR:

¦niadanie: kanapki z wegetariañskim 'niby' smalcem z bia³ej fasoli z kiszonym ogórkiem

II ¦niadanie: fili¿anka poziomek z balkonu i miseczka bobu z koperkiem

Obiad: dietetyczna babka ziemniaczana z piersi± z kurczaka i papryk± wêdzon±, ogórki kiszone

Kolacja: pier¶ z kurczaka grillowana z kiszon± kapust±

co¶ mnie na kiszonki wziê³o
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 13:51   #74
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e pamiêtamy! Ale dlaczego R? Co siê sta³o?

Z ilo¶ci± bywa³o ju¿ gorzej (pamiêtam Twoje ubogie jad³ospisy podczas pobytów w stajni), za¶ jako¶æ bardzo dobra - warto¶ciowe sk³adniki i korzystanie z darów lata - za to brawa. Tak straszliwie chodzi za mn± w±tróbka, nie jad³am ju¿ wieki - jak wrócê od T¯ muszê namówiæ na ni± rodziców.
Bardzo mi mi³o! R, bo pod koniec klasy maturalnej niestety mi siê przyty³o (ale dosta³am siê na wymarzone studia! ). Ostatnio te¿ nie od¿ywia³am siê najlepiej, bo zaraz po maturze posz³am do pracy jako kelnerka, gdzie praktycznie nie mia³am przerw (jad³am co¶ szybko i nerwowo za kontuarem, albo pi³am soki, jogurty...), wraca³am do domu po pó³nocy i wtedy dopiero jad³am wiêkszy, ciep³y posi³ek... Co odbi³o siê na moim zdrowiu, bo znowu mam anemiê
Tak¿e tym razem bez schiz, wyrzutów sumienia i obmy¶lania jad³ospisów na ca³y tydzieñ- po prostu warzywnie, sezonowo i smacznie, a z anemi± bêdê walczyæ tabletkami (chcia³am unikn±æ, ale niestety s± niezbêdne ), zielenin±, burakiem i czerwonym miêsem nieco czê¶ciej ni¿ zwykle.

W±tróbki dla odmiany nie znoszê, mama serwuje mi j± w³a¶nie z okazji anemii, a ja dzielnie prze³ykam
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 13:57   #75
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

witam

R-ma³ymi kroczkami w strone U

I;owsianka-4³y¿ki owsianych, ly¿ka otrêbów ¿ytnich,ly¿eczka otrêbów granulowanych,gruby plaster twarogu pó³t³ustego,pól jab³ka,ly¿ka danio, ly¿ka joguru z mascarpone,cynamon,kawa z mlekiem;
II;ok 125 g gotowanej piersi z kurczaka,pomidor z po³ow± jogurtu nat,druga po³ówka jab³ka;
III;kasza gryczana-2 lychy du¿e, 250 g warzyw na patelniê,jajo sadzone;
jaki¶ czas po obiedzie- kawa z mlekiem i du¿± ³ych± loda ¶nie¿ka
ruch-jazda na rowerze w ¶rednim tempie ponad 10km
IV;serek wiejski,oliwki,sa³ata,ogó rek,pó³ jab³ka;


troszkê lepiej?

Edytowane przez annaona
Czas edycji: 2013-08-01 o 19:51
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 16:44   #76
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 614
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez armana Poka¿ wiadomo¶æ
hej,
proszê o ocenê mojeg dzisiejszego jad³ospisu. Nie chcê schudn±æ, raczej chodzi mi o rze¼bê
1 ¶niadanie:
-jajecznica z 2 jaj ze szpinakiem, tost z mas³em
2:
-jogurt naturalny z musli ( w³asna mieszanka z p³atkami owsianymi)
3:
- sa³atka z tuñczyka( tuñczyk z puszki. sa³ata, pomidor, ogórek, majonez)
- kit kat
4:
- ziemniaki, jajko sadzone i mizeria z jogurtem
- bita ¶mietana z owocami ( T¯ zrobi³)
5:
- tost z mas³em, jab³ko
od razu zaznaczam, ¿e powoli przechodzê na wegetarianizm i nie jem miêsa, ryby jeszcze jadam. Wiem, ¿e trochê ma³o warzywek, a pozatym czy co¶ jest bardzo nie tak? dodam, ¿e 4-5 razy w tyg æwiczê na si³owni lub w domu,
ma³o bia³ka! skoro æwiczysz si³owo to powinna¶ wiedzieæ jak ono jest wa¿ne; je¶li przechodzisz na wege to poszukaj sensownych zamienników bo bez tego ani rusz
__________________
marudzê na blogu - o ksi±¿kach, filmach, marketingu, £odzi i o tym co mi do g³owy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Na³ogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 17:52   #77
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dzisiejsze R
I placki-serniczki z patelni z domowym, niskos³odzonym d¿emem morelowym i nektarynk±; kawa z mlekiem
II 2 kromki razowca: z serkiem kremowym typu ¶ródziemnomorskiego i pomidorem/ z serem ¿ó³tym i wêgiersk± past± paprykow±; pó³ zielonej papryki, 2 ogórki ma³osolne
III makaron pe³noziarnisty z pulp± z buraków li¶ciowych i fety
godzina spaceru
IV
serek wiejski z odrobin± miodu i garstk± pra¿onych pestek dyni; kawa z mlekiem
V sa³atka: kapusta pekiñska, pomidor, jajko, ogórek, czerwona papryka, polana olejem lnianym
45min stepper
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-01 o 18:39
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 17:55   #78
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Czytam od dawien dawna w±tek, nie dodaje sowich posi³ków, bo wiem, ¿e jest kiepsko, ale chce byæ na R, a ju¿ mam dosyæ, bo niestety nie mam ¿adnych pomys³ów na ¶niadanie. W Waszych wpisach wyró¿nia siê trzy ¶niadañ: owsianka, jajecznica, kanapki.

macie jakie¶ inne pomys³y na Rkê na sniadania? dziennie wpieprzam ten chleb, bo nie wiem co mam wymy¶liæ, czuje, ze to od niego tyjê. Jada³am na zmianê owsiankê i jajecznicê, ale musia³am zrezygnowaæ z owsianki, bo powoduje u mnie wzdêcia, a jajecznicy codziennie nie dam rady jadaæ, zjadam tak± z 2-3 jaj, wiêc po tygodniu by mi sie odwidzia³a.... Normalnie poddaje siê. Proszê o jakie¶ wskazówki...
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosa³oe mgo± byæ w niaedzi³e i w dszalym c±igu nie pwinono to sawrztaæ polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi co¶

23/6
beatiska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 18:07   #79
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez beatiska Poka¿ wiadomo¶æ
Czytam od dawien dawna w±tek, nie dodaje sowich posi³ków, bo wiem, ¿e jest kiepsko, ale chce byæ na R, a ju¿ mam dosyæ, bo niestety nie mam ¿adnych pomys³ów na ¶niadanie. W Waszych wpisach wyró¿nia siê trzy ¶niadañ: owsianka, jajecznica, kanapki.

macie jakie¶ inne pomys³y na Rkê na sniadania? dziennie wpieprzam ten chleb, bo nie wiem co mam wymy¶liæ, czuje, ze to od niego tyjê. Jada³am na zmianê owsiankê i jajecznicê, ale musia³am zrezygnowaæ z owsianki, bo powoduje u mnie wzdêcia, a jajecznicy codziennie nie dam rady jadaæ, zjadam tak± z 2-3 jaj, wiêc po tygodniu by mi sie odwidzia³a.... Normalnie poddaje siê. Proszê o jakie¶ wskazówki...
-pe³noziarniste i razowe placki, sma¿one na teflonie
-jaglanka z owocami
-domowe muesli/granola z jogurtem/serkiem homo

A co do owsianki- jeste¶ pewna, ¿e to przez p³atki? Niektórym nie s³u¿y po³±czenie owsianka + owoce, innych wzdyma tylko po owsiance na mleku, a na wodzie czy jogurcie ju¿ nie.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 18:14   #80
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
A co do owsianki- jeste¶ pewna, ¿e to przez p³atki? Niektórym nie s³u¿y po³±czenie owsianka + owoce, innych wzdyma tylko po owsiance na mleku, a na wodzie czy jogurcie ju¿ nie.
dok³adnie, ja nie mogê ³±czyæ nabia³u z owocami bo wtedy mam rewolucje na ¿o³±dku.
Mo¿esz robiæ sa³atki, czasowo tyle samo Ci zajmie co zrobienie kanapek. Ja muszê je¶æ rano wêgle z³o¿one inaczej bardzo szybko jestem g³odna.
I nie rozumiem nagonki na chleb, mo¿e jemu jest przykro?
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 19:35   #81
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

móg³by kto¶ oceniæ jad³ospis na R? wydaje mi siê, ¿e jem odpowiednie porcje (jak widaæ, nie unikam d¿emu czy mas³a, owoców) Odstêp miêdzy posi³kami, akurat dzi¶, to by³y zawsze 3 h

I: owsianka (5 ³y¿ek p³atków), pó³ szklanki mleka 3,2%, du¿a nektarynka, posypane kakao
II: tost z razowo-orkiszoweogo pieczywa (2 kromki), mas³o, avocado, ¿ó³ty ser
III: du¿a duszona noga z kury, dwa ma³e ziemniaczki, fasolka szparagowa
IV: ¶liwka, kiwi, jogurt grecki + 3 mniejsze ³y¿ki d¿emu truskawkowego, kromka chleba z serkiem ¶mietankowym (przed æwiczeniami 20 minutowymi)
V: kromka z twarogiem pó³ut³stym, d¿emem truskawkowym
VI: kromka z avocado, serem ¿ó³tym, ketchupem, serek wiejski z wi¶niami w cukrze, posypane kakao

do picia: kawa z mlekiem i cukrem, kompot ¶liwkowy, woda, s³odzona herbata z sokiem malinowym

Edytowane przez Reavela
Czas edycji: 2013-08-01 o 21:19
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 19:53   #82
essero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

mlk

Edytowane przez essero
Czas edycji: 2014-02-25 o 17:30 Powód: nie zgodne
essero jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 20:33   #83
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem tu nowa od dnia dzisiejszego sobie postanowi³am ,¿e wbrew wszystkiemu chcê wyj¶c z anoreksji na któr± chorujê. Jestem zmotywowana dziêki wpisom 2 dziewczyn na tym forum i w jednej mam wielkie wsparcie za co naprawdê dziêkuje.
Poni¿ej przedstawiam mój dzisiejszy jad³ospis i proszê aby¶cie by³y krytyczne jak trzeba i napiszcie co gdzie dodaæ co mo¿na zmieniæ bo chcê z tego wyj¶æ jak najszybciej . Mo¿e która¶ z was te¿ mia³± taki problem to niech napiszê gdzie co mo¿na upchn±æ jakie przek±ski i takie tam

Jad³ospis P :

SNIADANIE ( 9:00 )

- kubek mleka 2% + 3 ³y¿eczki wcze¶niej "zaparzonych otrêbów owsianych" + cynamon
- 3 kromki chleba ¿ytniego razowego
- delma/twaro¿ek z czosnkiem i jogurtem (do¶æ grubo) + na to ogórki z sa³atki szwedzkiej
- delma/sa³ata/2 plastry wêdliny z piersi indyka/ plaster pomidora /du¿o plastrów ogórka z s.szwedzkiej
- delma/sa³ata/2 plastry wêdliny z piersi indyka/ plaster pomidora /du¿o plastrów ogórka z s.szwedzkiej
- potem trójk±t czekolady toblerone gorzkiej ( najlepsza na ¶wiecie z nugatem miodowym i mgda³ami zosta³ mi ostatni )

2 SNIADANIE (11:00)
-ca³y woreczek ry¿u parboiled ( woreczek 80 g suchy ) + ca³e ¶rednie jab³ko starte z cynamonem i to polane jogurtem naturalnym 2%

OBIAD (14 : 40)
-pe³ny talerz zabielanej ¶mietan± 12 % ogórkowej z ziemniakami ( got. na skrzyde³kach i jaki¶ ¶cinkach wêdzonki )

PODWIECZOREK (17:00)

- puszka ³ososia w sosie pomidorowym alla pizza ( pychota z firmy GRAAL , polecam ! 100g puszeczka jak sardynki )
- 3 kromki razowca
- delma/twaro¿ek z czosnkiem i jogurtem
- delma/sa³ata/2 plastry wêdliny z piersi indyka/ plaster pomidora /du¿o plastrów ogórka z s.szwedzkiej
- delma/sa³ata/2 plastry wêdliny z piersi indyka/ plaster pomidora /du¿o plastrów ogórka z s.szwedzkiej

(reszte jak mi zzosta³o chlebka z tych 3 kromek skórki wymacza³am w tym sosiku pycha )

KOLACJA (20 :10 )

- 2 jajka ( mia³y byæ 3 ,ale stuk³am i mia³y byæ na miêkkko ,a wysz³y na twardo , ale trudno zjad³am )
- kromka razowca z twaro¿kiem i delm± i pomidorem
- kubek ciep³ego mleka z cynamonem

Liczê na wasz± ocene i rady ( to dla mnie wa¿ne )
obiad 2 daniowy- do obiadu miêso/ryba, nie otrêby a p³atki owsiane i zdrowe t³uszcze przede wszystkim- awokado, pestki dyni i s³onecznika, orzechy,¶wie¿e i wêdzone rybki a i nie delma bo to syf, tylko mas³o

Edytowane przez olik187
Czas edycji: 2013-08-01 o 20:34
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 21:11   #84
essero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Bêde je¶æ mas³o orzechowe i bakalie oraz mieszanki studenskie i orzechy I bêde dodawaæ wiêcej t³uszczy oczywiscie tych zdrowych
essero jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 21:27   #85
rybka1425
Raczkowanie
 
Avatar rybka1425
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
Bêde je¶æ mas³o orzechowe i bakalie oraz mieszanki studenskie i orzechy I bêde dodawaæ wiêcej t³uszczy oczywiscie tych zdrowych
hej! nie jestes w tym sama... nie martw siê, ciesz siê ¿yciem, jedz to na co tylko masz ochotê a to pierwszy krok do wyj¶cia z tego bagna podoba mi siê bardzo Twoje P, moje P jest skromniejsze ale za to zawsze mam w nim wiêcej s³odko¶ci ;p ale jestem ca³y dzieñ bardzoo najedzona . Widze ¿e chyba wolisz dania na s³odko ni¿ wytrwanie ja to uwielbiam mieæ praktycznie zawsze w ka¿dym posi³ku jakie¶ owoce, bakalie, suszone morele nie rozstaje sie z tym
Zainwestowa³am ostatnio w maslo orzechowe ktore wyjadam ³y¿eczk± bo mi smakuje ;p i ¿eby je¶æ wiêcej ustawiam sobie jedzonko typu : migda³y, rodzynki, jakie¶ suszone owoce na biurku albo gdzies na widoku bo wtedy czesto po to siegam . Troche skromny obiad ale rozumiem Ciê bo ja te¿ czasami wiêcej nie wcisnê a wolê nie wmuszaæ ,¿eby zje¶æ co¶ bardziej kalorycznego i wiêcej za jak±¶ godzinke lub dwie. Brakuje mi tez na drugie ¶niadanie jakiej¶ s³odkiej bu³ki typu dro¿d¿ówka, polecam np. jagodzianki albo bu³eczki ma¶lane. Ja bardzo lubiê i najczê¶ciej wcinam sobie rogala ma¶lanego z biedronki ubóstwiam go wrecz, czasami nawet dwa na raz id± jak mam du¿± ochotê
rybka1425 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-01, 21:55   #86
essero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Normalnie to jem ca³± lub pó³ tabliczki toblerone 100g z nugatem miodowym i migda³ami tylko ,¿e mi siê skoñczy³a tzn zosta³ ostatni trójk±t jutr± jadê na zakupy i mam zamiar w³a¶nie kupiæ orzechy, bakalie ,mas³o orzechowe i czekolade bêde to podjadac miêdzy posi³kami

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez rybka1425 Poka¿ wiadomo¶æ
Brakuje mi tez na drugie ¶niadanie jakiej¶ s³odkiej bu³ki typu dro¿d¿ówka, polecam np. jagodzianki albo bu³eczki ma¶lane. Ja bardzo lubiê i najczê¶ciej wcinam sobie rogala ma¶lanego z biedronki ubóstwiam go wrecz, czasami nawet dwa na raz id± jak mam du¿± ochotê
Ciekawe Mo¿e spróbuje narazie sk³aniam siê ku w³a¶nie woreczkowi ry¿u z bananem i np. mas³em orzechowym z bloga magiczny kocio³ek lub serniczki z pateli równie¿ z tego bloga zawsze to jaka¶ zdrowsza alternatywa. DAMY RADÊ i razem z tego wyjdziemy heh Wierzê w Ciebie i we mnie

Mi zale¿y na przytyciu wiêc Tobie te¿ radze jak mówisz ,¿e masz umo¿sze zmusiæ siê do dodatkowej kromki chleba lub szklanki mleka . Im szybciej tym lepiej, raz a dobrze Ja te¿ podjadam du¿o s³odko¶æi

Edytowane przez essero
Czas edycji: 2013-08-01 o 22:04
essero jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-02, 08:25   #87
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
Bêde je¶æ mas³o orzechowe i bakalie oraz mieszanki studenskie i orzechy I bêde dodawaæ wiêcej t³uszczy oczywiscie tych zdrowych
Ja swoje uwagi wys³a³am ci na PW

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie to jem ca³± lub pó³ tabliczki toblerone 100g z nugatem miodowym i migda³ami tylko ,¿e mi siê skoñczy³a tzn zosta³ ostatni trójk±t jutr± jadê na zakupy i mam zamiar w³a¶nie kupiæ orzechy, bakalie ,mas³o orzechowe i czekolade bêde to podjadac miêdzy posi³kami

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------



Ciekawe Mo¿e spróbuje narazie sk³aniam siê ku w³a¶nie woreczkowi ry¿u z bananem i np. mas³em orzechowym z bloga magiczny kocio³ek lub serniczki z pateli równie¿ z tego bloga zawsze to jaka¶ zdrowsza alternatywa. DAMY RADÊ i razem z tego wyjdziemy heh Wierzê w Ciebie i we mnie

Mi zale¿y na przytyciu wiêc Tobie te¿ radze jak mówisz ,¿e masz umo¿sze zmusiæ siê do dodatkowej kromki chleba lub szklanki mleka . Im szybciej tym lepiej, raz a dobrze Ja te¿ podjadam du¿o s³odko¶æi
Mi³o mi
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-02, 10:18   #88
Barb_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Musisz solidnie od¿ywiaæ swój organizm od ¶rodka, a Twoje menu jest ubogie w warto¶ci od¿ywcze. Wiêcej warto¶ciowego bia³ka! Koniecznie pamiêtaj o zdrowych t³uszczach - oliwa, oleje, orzechy - bez nich zdrowa dieta nie ma racji bytu! Przyda³oby siê wiêcej warzyw - kanapki strasznie ³yso bez nich wygl±daj±, poza tym nie musz± byæ takie mikre - od rana potrzebujesz kopa energii z wêglowodanów z³o¿onych, wiêc ¶niadania sobie nie ¿a³uj. A Activiê warto zast±piæ jogurtem naturalnym i dorzuciæ do niego ¶wie¿e owoce oraz orzechy. Mo¿esz te¿ zrobiæ koktajl.

Nie obcinaj tak jedzenia (przecie¿ nie chcesz schudn±æ), staraj siê je¶æ solidne i urozmaicone posi³ki - skup siê na regularnym ruchu. To naprawdê du¿o daje! Powodzenia!
Dziêkujê za rady, nie obcinam jedzenia - w tym dniu by³am zalatana i nie czu³am siê g³odna. Wiem, ruch to podstawa, ale trudno mi jako¶ tego dopilnowaæ, zdecydowanie za du¿o siedzê przed komputerem i za kó³kiem (ale taka praca...).
Mój jad³ospis wczorajszy:
I - Trzy ma³e kanapki z chlebka pe³noziarnistego z mas³em, bia³ym serem i surow± papryk±, kawa z mlekiem.
II - samodzielnie wykonany koktail z kubka 340g jogurtu naturalnego i sporej ilo¶ci wi¶ni. Kilka orzechów w³oskich, kilka winogron ¶wierzych.
III - porcja zapiekanki z ziemniaków, ³ososia i cukini podana z rukol±
IV - 2 piwa (wiem, to nie jest pe³nowarto¶ciowy posi³ek ale tak wysz³o)
V - pó³ kalafiora z zasma¿k±

Miêdzy posi³kami pijê wodê, nies³odzone herbaty ró¿nego rodzaju.
Barb_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-02, 13:16   #89
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

To ja po raz pierwszy

Redukcja:

7.00 owsianka na budyniu czekoladowym, dwie brzoskwinie (trochê mi synek zjad³)
10.00 i 12.30 (na pó³) sa³atka: ca³y broku³, feta, pra¿one p³atki migda³ów, trochê majonezu, pó³ jogurtu naturalnego, czosnek
15.30 dwa gniazdka br±zowego makaronu, 3 pulpeciki z indyka w sosiw koperkowym posypane serem, pó³ s³oika buraków
19.00 pó³ wie¶niaka (zamierza³am zje¶æ ca³y, ale nie da³am rady), grillowana cukinia

Do picia tylko woda i jedna kawa czarna bez cukru. Wieczorem mia³am biegaæ, ale o 20.30 urwa³ mi siê film nad ksi±¿k±, wiêc wyj±tkowo nie wysz³o i karmiê piersi± ma³ego ¿ar³oka, wiêc mogê mieæ odrobinê wiêcej kalorii
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-02, 18:53   #90
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

To jeszcze z dzi¶ dorzucê nadal R:

7.00 jaglanka z mlekiem, borówk± amerykañsk±, kokosem
10.00 mozarella, pomidor, bazylia
12.30 sa³atka: jab³ko, 3 ³odygi selera naciowego, du¿a gar¶æ orzechów w³oskich, ³y¿eczka majonezu, pó³ jogurtu naturalnego
16.00 makaron ry¿owy z tuñczykiem, serem i broku³ami (du¿o)
19.00 jogurt naturalny i grejfrut

Zielona herbata, czarna kawa, du¿o wody.

Zaraz pozbêdê siê dziecka i ide biegaæ
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.