Jaki podkład wybrac do skóry wrazliwej? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-20, 14:51   #31
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: bardzo jasny podkład

Revlon 01 ivory, 02 buff, Clinique SuperFit 16
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 13:30   #32
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Chodzi mi o podkład matujący.

Oto co wykombinowałam: bardzo lubie krem ziaji sopot, fajnie nadaje kolorek, jednak dla mojej skóry nie nadaje sie na dzień, bo strasznie tłuści się skóra. Tak więc wymysliłam sobie, że będę go używała na noc, a w dzień jakiś krem matujący (w poszukiwaniu).
A skoro już stosuję krem brązujący, to nasuwa mi się pytanie co używać: podkładu czy tylko korektora?
I tu po głowie plączą mi się z korektorów to Bourjois et mat w sztyfcie (bardzo wychwalany), a z podkładów to Shiseido kompakt matujący (równie wychwalany).
Moje pytanie brzmi: który wariant lepszy?
A może jest jeszcze inne rozwiązanie o którym niewiem?
Cena nie gra roli.
Pozdrawiam
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 14:56   #33
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Chodzi mi o podkład matujący.

Na to pytanie ,, co lepiej '' nie ma jednoznacznej odpowiedzi .
Zimą jest lepiej , gdy skórę chroni kołderka podkładu kompaktowego - np. Shiseido - jeżeli stosujesz brązujący krem nocą nic naprawdę nie stoi na przeszkodzie uzywania tego kompaktu zimową porą .

Natomiast latem skóra potrzebuje lekkości i np. jedynie korektora z pudrem . Ja osobiście odradzam ci stosowanie tylko korektora nawet na krem teraz , kiedy idą mrozy .

Co jeszcze można stosować zimą jeżeli ktoś ma cerę skłonną do przetłuszczania a nie chce uzywać korektora czy kompaktu ? Jeżeli Twoja skóra nie potrzebuje jakiegoś szalonego matu możesz porozglądać się za kremami koloryzującymi . Ujednolicają barwę cery , są łatwe do nakładania dają ładny delikatny efekt . A jednocześnie pielęgnują i też matują . Warto sprawdzić ! Np. Souffle de Teint - colour tint oil-free Clarins czy creme teintee z lini Hydra Move , mogą to być również fluidy brązująco-rozświetlające zastępujące podkład np. Amber Bronze Estee Lauder nakłada się go na krem pielegnacyjny , można uprzednio wymieszać oba kosmetyki w dłoni . Ożywiają , ujednolicają i delikatnie ocieplają barwę cery .

Podkład Shiseido ma jedną wadę moim prywatnym zdaniem - tzn. stosowany codziennie przez dłuższy okres czasu wysusza widocznie skórę , mam na myśli okres stosowania tego kompaktu w przeciągu pół roku codziennie .

Tak więc możliwości wbrew pozorom jest wiele , a decyzję pozostawiam Tobie .

mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 21:26   #34
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Chodzi mi o podkład matujący.

a jakie tańsze (ok. 70zł) podkłady można stosować zimą?
czy fluidy, pudry, podkłady niszczą cerę? bo nei wiem czy moge się codziennie delikatnie malować

Pozdrawiam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 21:48   #35
malkur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1
GG do malkur
podkład

Mam takie pytanko: Mam baardzo jasną cere, rude włosy,zielone oczy,jakiego podkładu powinnam używac?
malkur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 22:16   #36
gorąca-herbatka-górą
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 127
GG do gorąca-herbatka-górą
Re: podkład

z teco co mi wiadomo to podkłady są po to by coś maskować, ukrywać, albo pomóc coś pokazać, więc to czy masz czarne czy czy zielone oczy oraz brązowe, rude czy fioletowe włosy, to nie ma znaczenia natomiast cera tak. skoro masz jasną cerę, to powinnaś używać jasnego podkładu, nie ciemniejszego, bo wtedy łatwo będzie można zauważyć efekt maski. ale czy ten podkład ma być matujący czy rozświetlający to już zależy od Ciebie i Twojej cery.
gorąca-herbatka-górą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 10:26   #37
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Chodzi mi o podkład matujący.

Dolly 85 podkłady ( fluidy, kompakty, sztyfty itp. ) i pudry nie niszczą cery
W tej chwili większość podkładów czy pudrów zawiera w swoim składzie :
- witaminy - są to naczęściej witamina C i E ,składniki nawilżające
- wyciągi z roślin , a także wiele podkładów zawiera olejki , woski , żywice polimerowe .
Podkładowi oprócz działania upiększającego , można bez obaw przypisać zasługę ochrony naszej cery przed szkodliwymi wpływami skażonego miejskiego środowiska czy spalinami samochodowymi. Oczywiście cudów nie ma ale lepiej pokryć cerę kołderką takiego amortyzatora niż wystawiać w mieście zupełnie gołą buźkę .

Jeżeli chodzi o podkłady w przedziale cenowym od 50 - 70 zł to ja lubię z Maxa Factora - Hyper Smooth i Seamless - ten drugi tak nielubiany chyba na wizażu to ideał lekkiego , naturalnego makijażu , który nie dodaje lat i dla świeżych cer ktore nie mają nic do ukrycia jest .

- Art Deco bardzo fajny jest Oil Free Foundation SPF 12 delikatny , ma dobry poslizg rozprowadza się go równo i łatwo subtelny , półkryjący

- L'oreal ma dwa dość dobre podkłady to Air Wear i Translucide - ale mnie osobiście na kolana nie powalają

- z Revlonem mam jeden problem ponieważ malując dziewczyny do kameralnych pokazów kolekcji w butikach , czy hostessy na bankiety , w sztucznym , halogenowym świetle , które tam dominuje te podkłady dają dość zmęczony efekt i panie tych produktów sobie już nie życzą . Ale zaznaczam że to jest dość indywidualna sprawa i może się okazać że dla Twojej cery te produkty będą dobre .

oczywiście , każdy może mieć zupełnie inne doświadczenia , mnie trudno powalić na kolana tymi w/w podkładami kiedy ma się kufer pełen kosmetyków MAC ( lubię MAC bardziej od screenface ) - ostatnio malowałam dziewczyny Color Clone HR dla mnie to przeciętniak niemożliwy a jednak ktoś może się nim zachwycać .

Najważniejsze jest to by podkład dbał o komfort Twojej skóry .

Innych podkładów z tego przedziału cenowego nie znam . Już tylko droższe niestety .

mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-04, 11:14   #38
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
do Mauricel

Serdeczne dzięki za odpowiedz.
Mam jeszcze jedną prosbę, mianowicie przeczytałam niedawno, że przy "lekko mieszanej skórze" (bo właściwie to moja klasyfikowana jest do normalnej, ale jednak delitaknie tłuści się czoło) nie powinno się stosowac jedocześnie kremu matującego i podkładu matującego, gdyż grozi to przesuszeniem skóry. Czy w takim razie lepszym rozwiązaniem nie byłoby stosowac krem nawilżający a podkład matujący, lub na odwrót?
Jeśli tak, to czy mogłabyś podać jakieś przykładowe, bo szczerze mówiąc mimo swoich 23 lat, to w tej dziedzinie nie mam wybitnych osiągnięć.
I wybacz, ze tak sie narzucam
Pozdrawiam.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 12:46   #39
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Chodzi mi o podkład matujący.

dziękuję za odpowiedź
zastanawiam się nad jakimś podkładem trwałym na studniówke... miałam próbke L'OREALa Ideal Balance i nawet mi się spodobał... moze na niego się skusze ale najpierw poszperam jeszcze na KW

Pozdrawiam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 15:25   #40
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Chodzi mi o podkład matujący.

Akurat w tym momencie testuję na sobie podkład matujący Oceanic. Kupiłam dziś i już wiem jedno, że kolor kość słoniowa (mimo że najniższy numer) jest dla mnie za ciemny Myślałam, że będzie taki porcelanowy a tu nic z tego. O efekcie matującym nie mogę jeszcze napisać, bo siedze w nim dopiero ponad godzinę. Bardzo fajnie się rozprowadza i jest lekki
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 16:44   #41
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: do Mauricel

Prawda jeżeli Twoja cera jest normalna a tylko delikatnie tłuści się czoło nie stosuj jednocześnie matujących kremów i podkładów. Skóra szybko wyrównuje braki w natłuszczeniu i świeci się jeszcze intensywniej, a co gorsza naprawdę może się wysuszyć szczególnie na policzkach , brodzie , skrzydełkach nosa . Chciałam jeszcze dodać iz wiele kobiet ( tak mówiono nam na początku zajęć z makijażu ) mylnie ocenia swoją cerę jako mieszaną ponieważ na nosie , brodzie czy czole skóra jest tłustsza co wynika z fizjologii . Typowo mieszana cera jest naprawdę widocznie tłusta w strefie T . A Ty należysz do szczęśliwców o normalnym typie skóry .

Myślę że jedyne co możesz zrobić nie narażając cery na dyskomfort i przesuszenie , to uzywanie jakiegoś lekko matującego kremu jedynie na czoło . Bardzo podoba mi się ostatnia ocena nowego kremu Normaderm Vichy , w której recenzentka właśnie stosuje go tylko na brodę . Kto powiedział , że tak nie wolno - jeżeli przywróci to równowagę tej części twarzy , prawda ?

To czy zastosujesz krem nawilżający i na to matujący podkład , czy najpierw matujący krem i nawilżający podkład zależy przede wszystkim od tego w której wersji czujesz się lepiej . Chociaż dodam , że podglądałam zawodowych wizażystów i unikają oni łączenia kosmetyków nawilżających z matującymi , oba są przeciwstawne i mają inne zadania .

Ja osobiście jestem zwolenniczką delikatnych nawilżających emulsji ponieważ łączą wodę z ogniem . Nie zalegają na twarzy , dość szybko wnikają w skórę , nawilżają i co dla mnie ważne pozwalają na wykonanie takiego makijażu , który trzyma się przez cały dzień . I tutaj przy normalnej cerze tak maluje się zawsze modelki do portfolio - fluid nawilżający ,korektor , naturalny podkład , puder i stop . Na portfolio mat to grzech - bo mat dodaje zawsze lat , ale fajnie mi się zrymowało Jest taka zasada w jednej z warszawskich znanych agencji że modelki mają zakaz używania matujących kosmetyków przy cerze normalnej i większość stosuje znielubiany na wizażu DDML Clinique - co druga modelka ma to w domu

Wracając do tematu bo za dużo napisałam - polecam lekki fluid nawilżający , na to półmatowy podkład . To połączenie jest o tyle bezpieczne , że przetrwa dość długo w ciągu dnia bez poprawek , można ładnie przypudrować a skóra będzie w dobrej kondycji cały dzień .
Uważam , że dla normalnej cery ( i to w dodatku zimową porą ) będzie dobrym rozwiązaniem . Naprawdę jeżeli nie musisz nie stosuj matujących kosmetyków w nadmiarze - każdy wizażysta czy fotograf wie że zbytni mat jest passe . Zresztą w wizażowych ogłoszeniach widać jakie błędy robią tzw. wizazystki a to jeden z poważnych .


Latem oczywiście możesz pozwolić sobie na połączenie matująco-nawilżającego kremu z takim podkładem . Ale to będzie zupełnie inny klimat

,,Jeśli tak, to czy mogłabyś podać jakieś przykładowe '' - a co dokładnie ? Fluidki pielęgnacyjne , podkłady , czy jedno i drugie ?

Jeżeli nasunęło Ci się jeszcze jakieś pytanie bo mogłam coś pominąć pisz śmiało - w miarę możliwości postaram się pomóc . Po to jest wizaż


mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-05, 06:43   #42
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Tak, to znowu ja... :)

Jednym słowem polecasz stosowanie lekkiego fluidu nawilżającego, a na to półmatowy podkład. Nie chcę się ośmieszyć, ale co z kremem? Czy po prostu krem w języku fachowym to własnie fluid nawilżający? Wybacz takie pytania, ale nigdy nie miałam do czynienia z profesjonalistką
Odnośnie DDML Clinique - chętnie bym się zorientowała co to za cudo, ale nie mogę znaleść jedo opisu, gdyż nie znam rozwinięcia skrótu DDML - czy mogłabys mi go podać?
A z tym podaniem przykładów, to miałam na myśli zaproponowanie takich przykładowych zestawów kosmetyków, które polecasz (czyli właśnie jaki fluidzik i do niego podkład).
POza tym dzięki za fachowe porady dotyczące stosowania kosmetyków matujących itd.
Pozdrawiam
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-05, 14:15   #43
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Cześć!
Bardzo Was prosze doradźcie mi który puder sypki i podkład wybrać. Potrzebuje takiego zestawu na studniówkę, czyli zależy mi na tym aby te dwa kosmetyki były trwałe i nie spłynęły ze mnie w czasie zabawy
Zastanawiam się nad...
Puder:
-Inglot, Puder sypki brązujący rozświetlający
-L'Oreal, Translucide, Puder sypki z witaminą C
-Lumene, Puder sypki transparentny
-Rimmel, Silky Loose Powder (puder sypki):
-Vipera, Puder brązujący ze złotymi drobinkami
-Vipera, Puder w kamieniu wielofunkcyjny ze złocistym blaskiem, delikatnie brązujący
-Revlon, Skinlights Face Illuminator Loose Powder-> ALE Z TEGO CO DZIEWCZYNY PISZĄ TO JEST BARDZIEJ PUDER DO PODKREŚLENIA NP.KOŚCI POLICZKOWYCH

Podkład:
-L'Oreal, Ideal Balance
-L'Oreal, Translucide
-Manhattan, SOFT & LIGHT
-Margaret Astor, Magic skin
-Margaret Astor, Water sensation make up
-Max Factor, Beautiful Skin
-Revlon, Colorstay (podkład)
-Revlon, Colorstay Stay Natural Makeup

Z góry bardzo bardzo bardzo Wam dziękuję za doradzenie mi odpowiedniego zestawu

Pozdwiawiam Wszystkich Gorąco
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-05, 15:04   #44
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Ja uzywam zestawu Margaret Astor, Water sensation make up + brazujacy puder Max Factora, ale uzywalam takze Vipery (ktore uwazam za bardzo dobre - szczegolnie ten o ktorych piszesz i jeszcze ten z fioletowym "polyskiem").

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-05, 18:23   #45
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Ja bym ci polecila nowego Revlona(stay natural).Trzyma sie dzielnie caly dzien,nie wymaga poprawek,buzka po nim ladnie wyglada,dobrze sie rozprowadza,jest lekki i niewidac go na twarzy nawet jak sie troche wiecej go nalozy,dobrze matuje,jest sredio kryjacy,ciekawe kolorki do wyboru.Ma tylko jedna wade-jest drogi,ja zaplacilam za niego 72 zl.
Z wymienoinych przez ciebie fluidow uzywalam jeszcze Ideal Balance(nie polecam) i stara wersje Revlona Colorstay( nowa wersja niebo lepsza).
Jesli chodzi o pudry to uzywalam glownie prasowanych i najbardziej odpowiadal mi Bourjois Pastel Teint(polecam) oraz puder Lumene.
Pozdrawiam
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 00:01   #46
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Bardzo proszę jeszcze o jakieś rady....
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 11:11   #47
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Dziewczyny prosze Was o więcej porad....
teraz zastanawiam się jeszcze nad bazą pod makijaż i tu wybrałam (tylko) dwie:
-Lumene, Beauty Base Face Make-up Base
-Sephora, Skin Smoothing Makeup Base

Czy moge baze, puder i podkład mieć innych firm?
Myśle żeby kupić taki zestaw: podkład Revlon, Colorstay Stay Natural Makeup i puder sypki L'Oreal, Translucide i do tego któraś baza...

Doradźcie mi.... Bardzo Proszę
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 20:17   #48
Akina
Akina
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 153
GG do Akina
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Witaj!Bazy Sephory nie uzywałam,za to Lumene mogę polecić Ci z czystym sumieniem.Wystarczy już odrobinka a podkład idealnie się rozprowadza,cera wygląda na gładszą a makijaż jest trwały.Kosmetyki możęsz sobie dobierać różnych firm,więc bez obaw!Pozdrawiam
Akina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 23:22   #49
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Hej Dolly, a po co chcesz taka tapete sobie klasc na twarz:baza,podklad,puder.
Nawilz dobrze skore i poloz tylko fluid,powinno wytrzymac;ewentualnie mozesz puder wziac ze soba.
Pozdrawiam
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-08, 06:46   #50
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

wiesz Cosma... jak się umie stosowac te 3 rzeczy naraz to nie wyjdzie żadna tapeta.... bym musiała chyba z pół opakowania podkładu połorzyć na siebie żeby to wyglądało jak tapeta!

Miłego Dnia
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 14:08   #51
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Nie chcialam cie urazic,poprostu wydaje mi sie,ze jeden kosmetyk, a dobry spelni swoja role.
Wiecej nie zawsze znaczy lepiej.
Zreszta zrobisz jak bedziesz chciala.Pozdrawiam.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 16:15   #52
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Który puder i podkład wybrać, hmmm...

Nie uraziłaś mnie
baza chce po to aby podkład się dłużej trzymał, podkład by kolor skóry był jednolity a puder żeby rozświetkić buzie
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 06:51   #53
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Podtrzymuję temat :) (licząc na odpowiedź...) n/txt

__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 14:39   #54
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Podtrzymuję temat :) (licząc na odpowiedź...) n/txt

Już jestem . Dokładnie - jeżeli piszę fluid nawilzający mam na myśli lżejszą wersję kremu nawilżającego a jeżeli piszę podkład mam na mysli np. podkład we fluidzie .

Jeżeli poruszasz się środkami komunikacji miejskiej warto wybrać bogatszy fluid nawilżający , ale na tyle żeby makijaż ładnie trzymał się po przyjściu z mrozu w pracy - w tej materii mam z nimi doświadczenia lepsze niż z kremami na zimę .

- Day Wear Plus - Estee Lauder
- Sequissimo - Lierac
- Systemic - Lierac
- delikatny krem Aromatique - Clarins
- Hydra - move - CD

Tych fluidów z reguły używałam późną jesienią i zimą - Lierac zapewnia o możliwości stosowania w/w fluidów w niskich temperaturach - ja Sequissimo mam już w szafie zeszłej zimy pod podkład był super . Uważam , że dobrze zimą chronią i co ważne przy zmianie temperatur mróz - ogrzewanie nie roztapiają makijażu . Niektóre zimowe tłuste kremy po godzinie przyjścia z mrozu robią patelnię z makijażu .

Na imprezy w zamkniętych pomieszczeniach , sylwestra uwielbiam pod podkład wszelkie najlżejsze fluidy i kremo-żele firm Clarins np. Fluide Desalterante czy żel krem Multi Active Jour , Lancome np. Hydra Zen fluid , ostatnim latem Hydra - Move krem żel , czy fluidy Givenchy .

Oczywiście mówimy o cerze normalnej Nie o produktach matujących czy matująco - nawilżających . Teraz podkłady we fluidzie półmatowe/satynowe - tak jak większość podkładów tak i te ładnie ujednolicają koloryt skóry , delikatnie wyrównują niedoskonałości , zawierają mniej silikonów dzięki czemu nie zastygają na twarzy od momentu zetkniecia się ze skórą słowem upiekszają i zapewniają naturalny , gładki efekt . ( przy cerze bezproblemowej , bezwypryskowej rzecz jasna ) . Ja lubię :
- ideał to Liquid Finish Kanebo - śliczna naturalna kolorystyka , wspaniały poślizg i trwałość
- Equalizer Estee Lauder - kolorystyka trochę ciemniejsza ale podkład lekki , ładnie ujednolica bezproblemową cerę
- Photogenic Lancome - bardziej kremowa konsystencja , daje efekt promiennej cery
- Voile Universel - lekki podkład , naturalne odcienie , jedne z bardziej naturalnych
- Teint Fluide Universel - j/w
Jeżeli chodzi o podkłady Chanel to naturalny efekt , subtelna kolorystyka , nie wiem dlaczego na wizażu wiele recenzentek zauważa przesuszenie cery - nie spotkałam się z tym - aha i błędnie ocenia się te podkłady jako matujące i kryjące - stąd dziwne oceny : bo nie matuje a przecież to nie ich zadanie
- dobry jest Velvet Touch IsaDory
- Lucidity Estee Lauder ale zdecydowanie za ciemna kolorystyka
- i świetne podkłady CD Eclait Satin w szklanych słoiczkach - w przypadku cer normalnych też świetnie się sprawdzają

DDML - Dramatically Different Moisturizing Lotion - z nim jest tak że jedni go doceniają a inni nie widzą w nim nic . Otóż to coś zawiera minimalną ilość składników drażniących , tylko i wyłącznie nawilża . Bardzo modne jest używanie tego lotionu na np. bardziej aktywne produkty nawet zupełnie innych firm . Poza tym do pewnego wieku modelki nie stosują aktywnych kosmetyków - piją liry H20 i dbają przede wszystkim o nawilżenie cery - młoda skóra zupełnie inaczej regeneruje się niż starsza i potrzebuje zupełnie innych składników . Ja znam dziewczyny , które mogą pozwolić sobie na kokosy a smarują sie DDML kilka dobrych lat i mają świetne cery - ale naprawdę jest to bardzo indywidualna sprawa . Ja w każdym razie bardzo często używam DDML na nocny krem aktywny . Zawsze mam go na półce , o - nawet zimową porą lubię go stosować nakładając na twarz nie jedną a dwie warstwy .

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź - mam nadzieję , że zostanie mi wybaczone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif angel.gif (1,3 KB, 0 załadowań)
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-10, 06:20   #55
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Pretty thanks za odpowiedź :) pozdrawiam n/txt

__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 10:55   #56
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Podtrzymuję temat :) (licząc na odpowiedź...) n/txt

o kurczaki pieczone, jestem pod wrażeniem ! Ty jesteś najprawdziwszy fachowiec !
To może nieśmiało spytam i ja :
Jaki podkład do cery sucho-normalnej, ale z przebarwieniami, albo racej z czerwonymi plamami w okolicach noska i czółka ? Szukam i szukam i nic mi nie pasuje. A korektora nadal nie upolowałam takiego, cobym go umiała nakładać. Pomożesz ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-16, 14:53   #57
fresh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 13
podklad do slubu

jaki podklad bedzie najlepszy na slub - tak zeby sie dlugo trzymal, byl rozswietlajacy i pasowal do zniszczonej, ziemistej cery po duzej ilosci solarium, szarej
typ urody jesien
???
fresh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-16, 17:33   #58
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: podklad do slubu

A będziesz się sama malować? Bo jeśli tak i masz wydać np. 100zł na podkład, to może lepiej niech to zrobi kosmetyczka i wtedy to będzie jej zmartwienie
Też o tym myślałam i ja tak zrobię, bo mam zbyt problemową cerę, żeby sama się w takim dniu męczyć
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 16:04   #59
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
jaki podklad matujacy?

Mam 28 lat i mieszana cere i jeszcze nie udalo mi sie dobrac odpowiedniego podkladu,ktory bylby matujacy. Jezeli nawet godzine moja cera utrzymuje matowosc to juz baaaaardzo dlugo. Na dodatek w wiekszosci uwidaczniaja one rozszerzone pory, co w polaczeniu ze swieceniem wyglada masakrycznie. A moze problem tkwi nie w podkladzie, tylko pod podklad powinnam uzyc jakiejs bazy matujaco-sciagajacej?
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 17:37   #60
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Re: jaki podklad matujacy?

Nie wiem jakiego używasz kremu. Może ten jest nieodpowiedni. Wiem jak trudno jest znaleźć podkład i być zadowolonym z efektów jego używania. Miałam okazję do wypróbowania podkładu Stay True Qlinique i muszę przyznać, że był super. Jednak cena nie pozwala mi go kupić
Ja osobiście używam Double Stay Lumene.
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.