Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 13:35   #1
joker41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Question

Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.


Witam, wiem że jestem tu nowy ale zanim napisałem przeszukałem mnóstwo wątków i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi..
Otóż czy stosując retinoidy (dokładnie Izotrex/Izotrexin) mogę wybrać się do kosmetyczki na mikrodermabrazję? Pytam dlatego, że mimo stosowania maści od dermatologa wciąż pozostają te wstrętne zaskórniki... Poprawiła mi się cera, czasem jeszcze coś się zrobi ale zaskórników cały czas sporo A zależy mi bardzo na czystej twarzy. Jeszcze przy okazji.. czy stosując retinoidy mogę zastosować kwas migdałowy?? Proszę o odpowiedź.
joker41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:01   #2
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Tutaj masz artykuł o łączeniu mikrodermabrazji z retinoidami http://www.aktiv-press.2a.pl/pl/derm...rum/44136.html nie mogłam nic znaleźć na tema kwasu migdałowego jest na tomiast informacje że stosuje się kwas pirogronowy (tak na marginesie kosmetyczka stosuje do 35% a w salonie dermatologicznym to stężenie to około 60%). Powiem szczerze że mnie samej jako kosmetyczce zainteresował ten temat, gdyż do tej pory nie zetknęłam się z tym problemem. Aczkolwiek słownictwo a artykule jest specjalistyczne i dla niektórych ciężko zrozumiałe.

A nie mógłbyś odstawić ten lek i dopiero po odczekaniu pewnego czasu wybrać się na mikro?
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-01-08 o 14:03
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 14:22   #3
joker41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Odstawić na ile czasu ? To właśnie mnie ciekawi.. bo nie ukrywam, że trochę mi się spieszy do tych wydarzeń do których tak ważna jest czysta cera poza tym nie wiem czy jak odstawie retinoidy czy nie zacznie mi coś wyskakiwać?? A tego to już nie chcę.

A zapomniałbym... dziękuję za szybką reakcję na mój wątek przeczytałem artykuł i napisane jest, że korzystne jest połączenie retinoidów i mikrodermabrazji ale w przypadku zmarszczek.
Nie wiem jak to się ma do mojego problemu

Edytowane przez joker41
Czas edycji: 2010-01-08 o 14:28
joker41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:37   #4
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Cytat:
Napisane przez joker41 Pokaż wiadomość
A zapomniałbym... dziękuję za szybką reakcję na mój wątek przeczytałem artykuł i napisane jest, że korzystne jest połączenie retinoidów i mikrodermabrazji ale w przypadku zmarszczek.
Nie wiem jak to się ma do mojego problemu
Jeśli można łączyć mikro i retinoidy razem w przypadku zmarszczek to w twoim przypadku również. Chodzi o to że mikrodermabrazje robi się głównie/najczęściej aby zlikwidować właśnie zmarszczki. Ale ten zabieg ma dużo zastosowań m.in. właśnie oczyszcza twarz.

Jeśli bierzesz ten lek na trądzik to przecież nie będziesz brał go ciągle, z opisu tego leku wynika że leczenie trwa 3 miesiące. Chodź efekt terapeutyczny powinien być po 6-8 tygodniach.Ja na twoim miejscu po mikrodermabrazji przestałabym go używać na jakieś parę dni aby chociaż naskórek się odbudował.
A nie rozmawiałeś na temat tych zabiegów z dermatologiem bo sądzę ze on wypisał Ci leki? albo z kosmetyczką do której się wybierasz?
Jak masz jakieś pytanie to pisz na priv bo rzadko tutaj zaglądam ? i powodzenia jakby co.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-01-08 o 20:51
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 07:38   #5
joker41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

No to mnie trochę teraz to zdziwiło, bo smaruję się tym od kwietnia '09 ....
Dermatolog powiedział, żebym nie przesadzał a kosmetyczka powiedziała, że takie oczyszczanie by się przydało, bo zaskórniki tylko tak można wyeliminować, tylko że właśnie jakaś przerwa powinna być. No i nie wiem co myśleć... zostały mi dwa tygodnie, do owego wydarzenia
joker41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 14:21   #6
Corbkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Drogi kolego nie i to obsolutne nie !
Jesli walczysz z tradziniem to retinoidy w tym przypadku maja zachamowac wszystkie procesy ich powstawaniu. Zapobiegaja wydzielaniem sie sebum , powodujac jej wysuszenie dzialaja przeciw bakreryjnie przeciw zapalnie. Mikrodermabrazja jest to przeciez mocny peelign mechaniczyny i moze w tym przypadku dojsc do silnego podraznienia i uszkodzenia skory.
Podam ci przyklad kolezanki ktory walczyla z tradzikiem za pomoca retinoidow i zrobila sobie wasik przez 2 tyg chodzila z zaczerwieniana skora podrazniona pod noskiem az w koncu zrobil sie jej wielki strop!!
W czasie stosowania retinoidow nie wolno zmuszczac naskorka bo zmniejszaja one jego powstawanie. Jesli sa to doustne srodki polecam odstawienie na min 3 miesiace a dopiero pozniej przejsc do oczyszczania buski. Mozesz o nia dbac podstawowymi produktami, ktore nie beda zbytni inwazyjne uzywac zelow myjacych z zynkiem , tonikow ktore powinny zapobiegac powstawaniu wagrow poprzez dokladne oczyszczenie porow.Pozdrawiam i zycze powodzenia w walce.
Corbkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:58   #7
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Radziłabym Ci iść do dermatologa i spytać się czy nie dość już tego leczenia, skoro nawet na zwykłej ulotce jest napisane że stosuje się do do 3 miesięcy. Z tego co zrozumiałem to że stosujesz te leki w formie maści a nie doustnie. Corba radzi Ci odstawić leki i dopiero po 3 miesiącach zrobić mikro. Nie wiem ile czasu trwa wydalanie tego leku z organizmu ale nie sądzę że aż 3 miesiące. Jeśli chodzi o stosowanie jej w formie maści to sądzę że na pewno miesiąc starczy. Tyle trwa przemieszczenie się warstwy rozrodczej naskórka tak aby była już martwa i jej komórki tworzyły warstwę rogową.
Dlaczego tak Ci się spieszy z mikro że za 2 tygodnie? Mikro nie jest polecana w okresie kiedy jest spora temperatura minusowa na zewnątrza. Po tym zabiegu skóra jest na prawdębardzo wrażliwa.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 07:59   #8
joker41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi w takim razie poczekam na następną wizytę u dermatologa a wtedy dopiero będę mógł odwiedzić kosmetyczkę. Szkoda, że nie da się tak w parę dni.... :P
joker41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 10:18   #9
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Retinoidy a mikrodermabrazja... Proszę o odpowiedź.

Czasem lepiej trochę poczekać i być pewnym rezultatów niż niemiło się rozczarować. Napisz koniecznie co Ci dermatolog powie. Życzę powodzenia
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.